kosciuszkoGodło PolskiZespół Szkół Nr 1

im. Tadeusza Kościuszki w Krasnymstawie

ul. Zamkowa 1, 22-300 Krasnystaw

tel/fax: (82) 576 37 55

e-mail: sekretariat@zsnr1-kosciuszko.pl

×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 46.

SAM 5062 kopiaDzień 26 listopada 2015r. był szczególny w życiu Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Krasnymstawie. Szkoła obchodziła jubileusz 70-lecia swojego istnienia. Uroczystość rozpoczęła się przemarszem społeczności szkolnej, w asyście pocztów sztandarowych i dyrektorów zaprzyjaźnionych szkół ponadgimnazjalnych, do kościoła p.w. św. Franciszka Ksawerego, na uroczystą Mszę Św.

Liturgii przewodniczył Ks. Kanonik Henryk Kapica – proboszcz parafii, w otoczeniu koncelebransów: Ks. Kanonika Romana Skowrona – proboszcza parafii Trójcy Przenajświętszej oraz Ks. Pawła Klępki – wikariusza w parafii p.w. św. Franciszka, a jednocześnie katechety w ZSP Nr 1.

Po Mszy Św. uroczysty pochód powrócił do Jubilatki, gdzie miały miejsce dalsze uroczystości. Wchodząc do pięknie udekorowanej szkoły, uczestnicy jubileuszu otrzymali od naszych uczniów pamiątkowe plakietki związane z 70-leciem, a następnie zajęli miejsca w sali gimnastycznej.

„Mądrość jest jedyną wartością,
która się nie dewaluuje”
Sokrates
27 listopada 2015 r w „refektarzu kolegium pojezuickiego odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu krasnostawskiego. 
Stypendia otrzymali uczniowie którzy zdobyli najwyższe średnie ze wszystkich przedmiotów w danej szkole, a ponadto wyróżniali się  nienagannym zachowaniem. 

"Poznaj swoje prawa w pracy" szkolny etap konkursu PIP

    20 listopada 2015 roku już poraz drugi w naszej szkole odbyły się  szkolne eliminacje  w konkursie organizowanym przez Państwową Inspekcję Pracy pod hasłem "Poznaj swoje prawa w pracy". Wzięło w nich udział 13 uczniów, w szczególności klas ekonomicznych, bowiem dla nich prawo pracy nie stanowi tajemnic.

DSC 0031
 
„Zatrzymaj się, to przemijanie ma sens” 
Jan Paweł II
To motto przewodnie obchodów 70 - lecia Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Krasnymstawie im. Tadeusza Kościuszki, które odbyły się 26 listopada 2015 roku w naszej szkole. 
Była to bardzo piękna i podniosła uroczystość, w której uczestniczyło wielu zaproszonych gości min.: przedstawiciele władz powiatowych, kuratorium, emerytowani dyrektorzy i nauczyciele. Szerzej o oficjalnych obchodach ożna przeczytać na stronie Starostwa Powiatowego (http://www.krasnystaw-powiat.pl/) w zakładce Aktualności. 

Światowy Tydzień przedsiębiorczości w naszej szkole zakończyliśmy wizytą w Zakładzie Przemysłu Odzieżowego Cora-tex S.A. w Krasnymstawie.

Uczniowie klasy I i II technikum ekonomicznego mieli możliwość zobaczyć z bliska jak wygląda proces produkcji odzieży zaczynając od magazynu materiałów, poprzez krojownię, szwalnię, kontrolę jakości a kończąc na magazynie wyrobów gotowych.
Po zakładzie oprowadziła nas Pani Bojarczuk – pracownik działu kadr, która ponadto opowiedziała nam historię zakładu, mówiła o jego atutach i szansach na przyszłość.
Dzięki takim doświadczeniom uczniowie będą mogli w przyszłości na lekcjach przedmiotów zawodowych odwołać się do praktycznego i księgowego ujęcia różnych zdarzeń i operacji gospodarczych.
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          Katarzyna Mańko

 

cora

bank

Mój przyjaciel „Bank”

   W ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole Pana Mariusza Iwanicza specjalistę do spraw sprzedaży i obsługi klienta z I Oddziału Banku PEKAO SA w Krasnymstawie.

   Pan Iwanicz zapoznał uczniów klas maturalnych z ofertą banku, szczególnie z korzyściami posiadania w banku PEKAO SA rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego czyli konta osobistego oraz przekazał tajniki dotyczące kredytów studenckich i mieszkaniowych. Dzięki takiemu spotkaniu młodzież miała także możliwość zobaczyć jak funkcjonuje bankowość mobilna, w komputerze, smartfonie lub tablecie.

 Młodzi ludzie interesują się takimi nowinkami technologicznymi i  wiedza na ten temat na pewno im się przyda, gdy skończą szkołę i wejdą na rynek pracy lub rozpoczną studia. Wtedy bowiem posiadanie konta osobistego i korzystanie z bankowości mobilnej na pewno wypróbują w praktyce, na przykład płacąc za towary i usługi smartfonem lub kartą.

                                                             K. Mańko

konferencja19.10.2015 w Sali Błękitnej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie odbyła się konferencja skierowana do dyrektorów i nauczycieli ze szkół województwa lubelskiego. Przedstawiony został Program Rządowy w zakresie Bezpieczeństwa i Promocji Zdrowia oraz Program przeciwdziałania ryzykownym zachowaniom młodocianych kierowców w regionie lubelskim. Policjanci omówili również temat udziału dzieci i młodzieży w wypadkach drogowych w woj. lubelskim na przestrzeni ostatnich lat.

Uroczystego  otwarcia konferencji dokonał Zastępca Lubelskiego  Komendanta  Wojewódzkiego Policji  insp. Jarosław Adamski, oraz Pan Krzysztof Babisz Lubelski Kurator Oświaty.

W konferencji z naszej szkoły uczestniczył pan dyrektor Wojciech Maślona oraz pedagog szkolny Ewa Gałka.

logo pdpz

Uwaga uczniowie, rodzice, nauczyciele, pracownicy administracji !!!

Już od 16 listopada 2015 roku do 18 grudnia 2015 roku w naszej szkole zostanie

przeprowadzona ogólnopolska akcja charytatywna:

Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę

Zgodnie z ideą i regulaminem Akcji NIE ZBIERAMY PIENIĘDZY

 ZBIERAMY TYLKO I WYŁĄCZNIE DARY RZECZOWE:

odzież, obuwie, zabawki, książki, słodycze, żywność długoterminową,

 Dary przekazane zostaną Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej w Krasnymstawie.

               Jak co roku pomagamy potrzebującym.

Dary proszę przynosić do pokoju nauczycielskiego lub do pani Małgorzaty Typiak i pani Katarzyny Mańko (sala nr 34).

Przyłącz się do Akcji!  słonko

Harmonogram konsultacji wychowawców z rodzicami w roku szkolnym 2015/2016

 

      ks

Klasa Wychowawca Konsultacje
Dzień Godzina
1 te/1tz Bożena Cieszko-Pankiewicz Środa

11:30 – 12:15

1 tp/1tb Agnieszka Pomarańska Środa 8:50 – 9:35
1ms/mr/k Tomasz Kraska Środa 10:30 – 11:15
2 k Agnieszka Pawlas Czwartek 13:05 – 14:10
2te/2 tp Katarzyna Mańko Środa 10:30- 11-15
2 tz/2 tf Iwona Poniewozik Poniedziałek 13:10 – 13:55
2 ms Leszek Dworucha

Poniedziałek

Wtorek

Środa

Piątek

7:45

7:45, 9:30, 12:15

8:30, 11:30,15:35

10:15, 14:35

3 ms/mr/k Marzena Szydłowska Czwartek 8:50 – 9:35
3 tz Elżbieta Kapuśniak Czwartek 10:30
3 tp Jolanta Jóźwiak Piątek 9:40 – 10:20
3 tf Zofia Rychwalska Poniedziałek 10:30 – 11:15
4 tz Halina Szewczyk   Środa 14:00
4 tp Marcin Łukaszczyk Poniedziałek 11:30 – 12:15
4tf Marzena Remiś Wtorek 11:30 – 12:15
4te/4tb Marta Maślona Piątek 10:25

11a

„Nie ma rzeczy ważniejszej niż Polska” – słowa Wincentego Witosa były mottem dzisiejszej uroczystości upamiętniającej Święto Niepodległości. Uczniowie klas: 2 tzf i 2 tpe pod kierunkiem pani Agnieszki Kostrzanowskiej przygotowali montaż słowno – muzyczny, złożony z utworów patriotycznych i niepodległościowych, który był odświętna lekcją historii i polskości.

11

winieta

 

Dnia 5 listopada 2015 r. została przeprowadzona Olimpiada Wiedzy o Żywności i Żywieniu dla uczniów klas o profilu gastronomicznym. W olimpiadzie wzięli udział uczniowie klas 2 tz i 3 tz. Zakres materiału eliminacji obejmował zagadnienia z wiedzy z technologii żywności i zasad żywienia człowieka.  
W etapie szkolnym zostały wyłonione dwie osoby, które uzyskały największą liczbę punktów i jednocześnie zakwalifikowały się do drugiego etapu olimpiady na szczeblu okręgowym. Są to uczniowie klasy 3 tz: Dorota Szymaszek i Ernest Mazurek. 
Drugi etap olimpiady wiedzy o żywności i żywieniu odbędzie się 11 stycznia 2016 r. w Zespole Szkół Nr 5 w Lublinie, ul. Elsnera 5.
Dorocie i Ernestowi gratulujemy i życzymy sukcesów w etapie okręgowym.

Tematyka wiodąca Olimpiady Wiedzy o Żywności i Żywieniu to "Żywność prozdrowotna"

  1. Od paleolitu do syntetycznego hamburgera: ewolucyjna historia zwyczajów żywieniowych człowieka.
  2. Ekologiczne aspekty żywienia człowieka.
  3. Ewolucja sztuki kulinarnej i technologii potraw.
  4. Teraźniejszość i przyszłość żywności prozdrowotnej.
  5. Suplementy diety - szczególny rodzaj żywności.
  6. Wczoraj, dziś i jutro nauki o żywieniu.
  7. Tabele składu produktów spożywczych i normy żywieniowe jako narzędzia w racjonalizacji żywienia.
  8. Rozwój metod oceny sposobu żywienia.

 

Dr Claun 0053
 
Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!
6 listopada braliśmy udział w 5 edycji programu Śniadanie Daje Moc. Gospodarzem śniadania była Placówka Opiekuńczo - Wychowawcza w Krasnymstawie pod kierownictwem Pani Bożeny Dąbrowskiej, a organizatorami Agnieszka i Jarek Sędłak - Fundacja Dr Clown. Do udziału w programie zaproszeni zostali uczniowie klasy 3a z Zespołu Szkół Nr 1 w Krasnymstawie wraz z wychowawczynią Panią Renatą Suryś. My Kulinarni czyli uczniowie klas gastronomicznych, czuwaliśmy nad całością przygotowań kulinarnych wraz z naszą sorką Agnieszką Pawlas. Punktualnie o godzinie 10 rozpoczęliśmy zajęcia od pogadanki na temat śniadania , jak ważny jest to posiłek i ile daje energii na cały dzień. Następnie dzieciaki razem z nami przystąpiły do przygotowywania przepysznych i jednocześnie pomysłowych kanapek, past twarogowych, szaszłyków owocowych i sałatki wieloowocowej. Połączone zostało przyjemne z pożytecznym. Wszyscy pięknie przygotowywali posiłek a na sam koniec nastąpiła degustacja.
Było to dla nas nowe doświadczenie zarówno kulinarne jak i organizacyjne. Po raz pierwszy współpracowaliśmy z tak małymi konsumentami, ale naprawdę było warto gdy widzieliśmy zaangażowanie maluchów i uśmiechy na ich twarzach. 
Z tego miejsca chcemy serdecznie podziękować pani dyrektor Bożenie Dąbrowskiej, pani Agnieszce Sędłak i panu Jarkowi Sędłakowi za zaproszenie nas do współpracy, oraz wszystkim uczestnikom za mile spędzone chwile. Panu Przemkowi Sarzyńskiemu dziękujemy za zdjęcia. Mamy nadzieję że jeszcze spotkamy się z fundacja dr Clown i pozostałymi uczestnikami przy kolejnych wyzwaniach. 
A w przedsięwzięciu udział brały: Natalia Basa. Kamila Kasperek, Magdalena Zalewska, Patrycja Opat, Monika Matycz. Opiekun: Agnieszka Pawlas
                                                                                                                                                                             „Kulinarni Zetki”
 
Dr Claun 0011
 
Dr Claun 0021
 
Dr Claun 0040
 
Dr Claun 0038
 
Dr Claun 0046
 
Dr Claun 0069
 
Dr Claun 0070
 
 

 Punktualnie o godzinie 9:00 w dniu 4 listopada 2015 roku odbyły sięw naszej szkole, jak i innych szkołach ponadgimnazjalnych w całej Polsce,  zawody I stopnia  XXIX Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej. Honorowym patronatem bieżącej edycji jest  Prezes Narodowego Banku Polskiegoprof. dr hab.  Marek Belka, a hasło przewodnie brzmi„Nierówności społeczne a rozwój gospodarczy”

 Jak nierówności społeczne wpływają na rozwój gospodarczy?

„Według OECD wpływ wzrastających nierówności dochodowych na obniżenie wzrostu gospodarczego polega na zmniejszonych inwestycjach w kapitał ludzki, co przejawia się w ograniczeniu dostępu do edukacji w przypadku niskich grup dochodowych. W rezultacie gospodarka traci potencjał oraz zmniejsza się mobilność pracy. Z kolei tzw. elastyczne formy zatrudnienia (non-standard work) mogą skutkować zwiększeniem nierówności (gospodarstwa domowe, których dochód pochodzi głównie z tego rodzaju źródeł posiadają znacznie wyższy poziom wskaźnika ubóstwa). W badaniach rozróżnia się też wpływ nierównomiernego rozkładu bogactwa i rozkładu dochodów na wzrost gospodarczy. Koncentracja bogactwa wpływa niekorzystnie na inwestycje.”” Więcej informacji na stronie: http://owe.pte.pl/informacje/informacje-ogolne/opis-hasla-biezacej-edycji.html

Nad problemem nierówności społecznych zastanawiało się 9 uczennic z klas ekonomicznych: Jaremek Paulina, Jaskułecka Joanna, Karczmarek Paulina, Minicka Patrycja, Bielesza Natalia,  Bojarska Pamela,  Gaweł Dominika,  Linkiewicz Katarzyna, Michałowska Anna.

 

olie

Potwierdzamy zdanie organizatorów, którzy podają, że: „celem Olimpiady jest edukacja ekonomiczna młodzieży, umacnianie wiedzy o współczesnej gospodarce oraz wspieranie rozwoju uczniów szczególnie uzdolnionych. Przyjęta formuła Olimpiady ma na celu zarówno sprawdzenie zdobytej wiedzy ekonomicznej, jak i sprzyjanie rozwojowi samodzielnego myślenia”.

Trzymamy kciuki za uczestników z naszej szkoły!!!

olia

 

 

warcaby

II SZKOLNY TURNIEJ WARCABOWY

O   PUCHAR DYREKTORA SZKOŁY

CEL KONKURSU:

-        Rozwijanie logicznego myślenia,

-        Poznawanie tajników gry w  warcaby,

-        Rozwijanie umiejętności przewidywania ruchów przeciwnika i stosowanej przez niego taktyki,

-        Wdrażanie do stosowania zasad fair – play /umiejętność bycia zwycięzcą  lub zwyciężonym/,

-        Ujawnianie oraz rozwijanie zainteresowań i uzdolnień młodzieży,

-        Wdrażanie uczniów do pracy samokształceniowej,

     -         Stworzenie atmosfery zdrowej rywalizacji i współzawodnictwa.

ORGANIZATOR: klasy ekonomiczne pod opieką p. Bożeny Cieszko-Pankiewicz

UCZESTNICY:      wszyscy chętni.

WARUNKI UCZESTNICTWA: zapisanie się w terminie do 12 listopada 2015 r. (czwartek) oraz zapoznanie się z regulaminem rozgrywek.

Turniej przebiegać będzie w 2 etapach.

Etap 1 – RUNDA WSTĘPNA– grają pary wyłonione w czasie losowania, zwycięzca przechodzi do rundy zasadniczej.

Etap 2 – RUNDA ZASADNICZA– każdy gra z każdym, zwycięża osoba, która uzyska największą liczbę punktów.

ZAPISY do turnieju przyjmują wychowawcy klas oraz  opiekun turnieju p. Bożena Cieszko-Pankiewicz.

TERMIN rozpoczęcia - będzie podany po ustaleniu liczby uczestników (na stronie szkoły oraz na tablicy ogłoszeń).

Zapraszamy!!

Otrzęsiny klas pierwszych technikum i zasadniczej szkoły zawodowej 2015/2016

W naszej szkole odbyły się otrzęsiny klas pierwszych zorganizowane przez Samorząd Uczniowski. Pierwszoklasiści, by stać się pełnoprawną częścią społeczności uczniowskiej, musieli wykazać się sprawnością fizyczną i intelektualną oraz popisać się swoją kreatywnością. Impreza przebiegała w wesołej atmosferze i z całą pewnością przyczyni się do integracji ,,pierwszaków" z uczniami ze starszych klas. 

Samorząd Uczniowski życzy wszystkim uczniom najlepszych wyników w nauce !!! Gorąco pozdrawiamy :)


o10


o1

 

o2

o4

o3

 

o5

o13

o8

o12

o11

 

o7

 

 

DSC 0013 2

W dniach 15 i 22 października w ramach obchodów Dnia Edukacji Narodowej oraz 110 lecia ZNP przygotowywaliśmy poczęstunki dla swoich byłych i obecnych nauczycieli. Uroczystości miały bardzo odświętny charakter i odbywały się w siedzibie Związku Nauczycielstwa Polskiego oddział w Krasnymstawie. W ten sposób wyraziliśmy swój szacunek i wdzięczność dla swoich belfrów w dniu ich święta.

W karcie menu znalazły się min: czerwona jesienna karkówka, „wyluzowane” udka z warzywnym farszem w warzywach, rolada szpinakowa z łososiem, sałatka z brokułem i żurawiną, tartaletki z pastą z kurczaka, śledzie po żydowsku, koreczki caprese, ślimaczki z francuskiego ciasta, sałatka z kabanosami i czerwoną fasolą.

Uczestnicy uroczystości bardzo pochlebnie wyrażali się o naszych potrawach i zwłaszcza panie pytały o przepisy, które oczywiście znajdują się na naszym blogu (http://kulinarnizsp1kras.blogspot.com/).

Tym razem w drużynie „Kulinarnych Zetki” byli: Natalia Basa, Kasperek Kamila, Kamińska Agnieszka, Magdalena Zalewka, Monika Matycz, Paulina Frącek, Piotr Frańczak, Jagoda Myszak. A opiekę sprawowały: Katarzyna Oleszczuk, Agnieszka Pawlas i Małgorzata Typiak.

Cytując zarząd ZNP chcielibyśmy życzyć naszym nauczycielom wytrwałości i optymistycznego nastawienia w każdym dniu pracy zawodowej, twórczego zapału do podejmowania nowych wyzwań w realizacji zadań edukacyjnych oraz zdrowia i pogody ducha. Niech te życzenia spełniają się każdego dnia.

„Kulinarni Zetki”

 

 

DSC 0015 2

 

DSC 0038

 

DSC 0045

 

DSC 0047

 

zmDSC 0041

 

pm3

21 października 2015 roku w "Sali błękitnej" Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego miała miejsce uroczysta gala stypendystów Prezesa Rady Ministrów za rok szkolny 2014/ 2015. Dyplomy uczniom i podziękowania ich rodzicom wręczali: Pan Marian Starownik, wicewojewoda lubelski oraz Pan Krzysztof Babisz lubelski kurator oświaty.

pm1

Z naszej szkoły stypendium Prezesa Rady Ministrów otrzymała uczennica technikum ekonomicznego Patrycja Minicka. Patrycji średnia ocen wyniosła 5,1.

Aby otrzymać stypendium Prezesa Rady Ministrów, kandydat musiał spełnić przynajmniej jeden z warunków:

  • - otrzymać promocję z wyróżnieniem ( średnia  ocen z zajęć obowiązkowych nie niższa niż 4,75 oraz bardzo dobra ocena z zachowania), uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen,
  • - wykazywać szczególne uzdolnienia w co najmniej w jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki co najmniej dobre.

pm4Galę uświetnił występ chóru „Canto”, pod dyrekcją Ewy Bieniek.

Gratulujemy Patrycji i życzymy dalszych sukcesów w nauce.

SAM 5924 Copy12 października 2015 roku w sali gimnastycznej naszej szkoły zebrali się dyrekcja, uczniowie, kadra pedagogiczna oraz zaproszeni goście; : starosta Janusz Szpak, wicestarosta Henryk Czerniej i naczelnik Wydziału Oświaty Kultury, Fizycznej i Turystyki Marek Majewski.

W trakcie części oficjalnej akademii Dyrektor Szkoły Wojciech Maślona wraz ze Starostą Januszem Szpakiem wręczyli nagrody 18 nauczycielom. Nauczyciele otrzymali rzęsiste brawa w rytmie motywu muzycznego z Wojen Gwiezdnych :)

Część nieoficjalną poprowadzili Ernest Mazurek i Wika Szymaniak w rolach prezenterów wiadomości. Dorota Szymaszek jako Minister Edukacji obiecała 80 % podwyżki i nowoczesne wyposażenie sal lekcyjnych. Jagoda Myszak reklamowała usługi biura podróży dla nauczycielek języków obcych. Odbył się także pokaz mody dla wybranych grup zawodowych...

Ostatnim etapem obchodów DEN był koncert niespodzianka. Z mini recitalem wystąpiła Ewa Szlachic, finalistka I edycji Voice of Poland, akompaniował jej znany kompozytor i gitarzysta Piotr Bogutyn. Obecni na akademii mogli posłuchać coverów znanych utworów oraz piosenek z solowej płyty Ewy.

Po zakończonym koncercie młodzież miała okazję porozmawiać z artystami, zrobić sobie z nimi zdjęcia i otrzymać autografy. Pani Ewa przekazała na ręce pani Urszuli Nowak kilka swoich płyt z autografami. Płyty będą wykorzystane jako nagrody w konkursach szkolnych.

Organizatorzy przepraszają za niedogodności związane z długą przerwą :) Mamy nadzieję, że nam wybaczycie.

{gallery artykuly/2015/den}

kb

 

W dniu 9 października 2015 roku Okręgowy Inspektorat Pracy w Lublinie zorganizował spotkanie dla nauczycieli uczestniczących w programie Kultura Bezpieczeństwa. W trakcie szkolenia zapoznano uczestników ze szczegółami realizacji programu. Przekazano informacje o planowanych na bieżący rok szkolny konkursach  dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych „Poznaj swoje prawa w pracy". Nauczyciele otrzymali materiały pomocnicze do prowadzenia zajęć pt. „Kultura bezpieczeństwa" oraz wydawnictwa dotyczące ochrony pracy.

pi 

Celem programu jest edukacja młodzieży w dziedzinie zagrożeń zawodowych, kształtowanie pożądanych postaw w zakresie bezpiecznych zachowań oraz informowanie młodzieży o różnorodnych aspektach prawnej ochrony ich pracy. 

Pani Katarzyna Mańko uczestniczyła w tym spotkaniu. Nasza szkoła włączyła się do programu edukacyjnego - Kultura Bezpieczeństwa. 

Państwowa Inspekcja Pracy corocznie finansuje publikację podręczników i płyt z uzupełniającym materiałem audiowizualnym CIOP-PIB, które wraz z poradnikami i innymi materiałami opracowanymi przez PIP, przekazywane są nieodpłatnie nauczycielom gotowym realizować program podczas zajęć z uczniami. Nauczyciele biorą udział w spotkaniu szkoleniowym, które ma za zadanie przygotować ich do realizacji programu. Mogą również zaprosić inspektorów pracy do udziału w lekcjach z młodzieżą – jest on realizowany zazwyczaj w formie tzw. pogadanek.

Zapraszamy osoby chętne do udziału w konkursie ,,Poznaj swoje prawa w pracy" - etap szkolny. Osoby chętne prosimy o kontakt z p. Katarzyną Mańko.

 

W ubiegłą środę, 7 października,uczniowie klas pierwszych zorganizowali spotkanie integracyjne w Białce, którego główną atrakcją były rozgrywki paintbolowe przygotowane przez Dywizjon LKS. Pogoda dopisała, humory też, więc wyprawa należała do udanych.  Chłopcy zapowiadają, że to na pewno nie ostatnie spotkanie o takim charakterze.

p

p1

p8

p7

p6

p4

p3

p2

 

 

DSC 0218 CopyW czwartek 1 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w 18 rajdzie organizowanym przez PTTK. Trasa przebiegała przez urokliwe miejsca naszej najbliższej okolicy z początkiem w Krasnymstawie(park miejski) i przebiegała przez Łany– Baraki – Siennica Różana – Siennica Mała-Siennica Nadolna. Trasa liczyła 32 km z metą również w Krasnymstawie(zaułek nadrzeczny). Po przebytej trasie na rowerzystów czekało ognisko oraz prowiant. Tradycyjnie na podsumowanie odbył się konkurs sprawnościowy który również tradycyjnie wygrała reprezentacja naszej szkoły w składzie Mariusz Brożek(kapitan),Arek Haratym i Krystian Dubiel. Do sukcesu dołożyli się również opiekunowie drużyny ZSP nr1- Marcin Łukaszczyk i Grzegorz Świech. Do zobaczenia na kolejnym rajdzie.

{gallery artykuly/2015/rajd2}

20150925 100423 CopyDnia 23.09.2015 roku na stadionie Centrum Sportu i Rekreacji w Krasnymstawie odbyły się Sztafetowe Biegi Przełajowe dla szkół ponadgimnazjalnych, gimnazjów i szkół podstawowych. Ogółem w zawodach wystartowało ponad 280 zawodniczek i zawodników z terenu powiatu krasnostawskiego. Głównym organizatorem tej imprezy był Szkolny Związek Sportowy Powiatu Krasnostawskiego a przeprowadził je Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Krasnymstawie w składzie: Leszek Dworucha,  Ewa Guziuk  i Marcin Łukaszczyk. W kategorii szkół  ponadgimnazjalnych  do zawodów przystąpiły 4 drużyny dziewcząt i 4 drużyny chłopców. Wśród dziewcząt pierwsze miejsce zajęła drużyna z I Liceum Ogólnokształcącego w Krasnymstawie, drugie  miejsce  II Liceum Ogólnokształcące w Krasnymstawie, trzecie  miejsce  Zespoł Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Krasnymstawie, czwarte  miejsce Zespoł Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2   w Krasnymstawie.

Wśród chłopców pierwsze miejsce zajęła drużyna z I Liceum Ogólnokształcącego w Krasnymstawie, drugie  miejsce zajęła drużyna z II Liceum Ogólnokształcącego w Krasnymstawie przed Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2  oraz Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Krasnysmstawie   

Organizator: ZSP nr 1 w Krasnymstawie

Opiekunowie: Leszek Dworucha, Ewa Guziuk, Marcin Łukaszczyk

{gallery artykuly/2015/biegi}

20150925 090715 CopyDnia 25.09.2015 roku na stadionie miejskim Centrum Sportu i Rekreacji w Krasnymstawie odbyła się Liga Lekkoatletyczna szkół ponadgimnazjalnych.    

W  zawodach wzięły udział 4 drużyny dziewcząt i 4 drużyny chłopców.

Drużyny rywalizowały w konkurencjach : 100m, 400m, ( 800m- dziewczęta 1500 m chłopcy), skok w dal, pchnięcie kulą.

Wśród dziewcząt drużyna I LO zdobyła łącznie 1036 pkt. wyprzedzając II LO z Krasnegostawu (959 pkt.), Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 z Krasnegostawu (789 pkt) i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 z Krasnegostawu (674 pkt).

 

logotyp konkursu RGB www

Polski Komitet Normalizacyjny zaprasza uczniów i nauczycieli wszystkich szkół ponadgimnazjalnych do udziału w IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Normalizacja i ja”. Konkurs adresowany jest do uczniów i nauczycieli ze szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski.

Cele konkursu:
- Upowszechnienie wśród młodego pokolenia przekonania o roli norm w zapewnieniu jakości wyrobów i usług.
- Zwrócenie uwagi uczniów na różnicę w podejściu do kwestii zastosowania norm:
* dla producenta w celu uzyskania pożądanej jakości wyrobów i w usług,
* dla konsumenta w celu upewnienia się, że nabywany produkt lub usługa spełnia jego oczekiwania.
- Zachęcenie nauczycieli do wprowadzenia kwestii jakości wyrobów i usług do swoich zajęć lekcyjnych poprzez zwrócenie uczniom uwagi na konieczność wykorzystywania norm wyrobów i usług w procesie produkcji dla uzyskania pożądanej jakości, zalety korzystania ze znormalizowanych wyrobów i usług przez konsumentów.

Konkurs dotyczy wyłącznie wszelkich norm technicznych związanych bezpośrednio z wytwarzaniem konkretnych wyrobów lub świadczeniem konkretnych usług. Konkurs nie dotyczy norm związanych z systemem zarządzania jakością wg serii ISO 9000. W roku szkolnym 2015/16 rywalizacja toczyć będzie się pod hasłem: „Stosowanie norm gwarancją jakości wyrobów i usług”.

Zadania konkursowe dla uczniów:
- w kategorii „Esej”: napisanie opracowania na temat: „Stosowanie norm gwarancją jakości wyrobów i usług”,
- kategorii „Grafika”: wykonanie ten sam temat pracy plastycznej - zrealizowanej dowolną techniką,
- w kategorii „Wideo”: nakręcenie telefonem komórkowym krótkiego filmu, który będzie dotyczył tematu tegorocznej edycji konkursu.

Zadaniem konkursowym dla nauczycieli jest przygotowanie scenariusza lekcji, który będzie mógł zostać wykorzystany w pracy dydaktyczno-wychowawczej.

Konkurs jest przeprowadzany do 22 stycznia 2016 roku. Aby wziąć w nim udział, najpóźniej do 8 stycznia 2016 r. należy zapisać się przez formularz zgłoszeniowy.

więcej na: http://wiedza.pkn.pl/

11.11 zach

Centrum Kultury AGORA zaprasza do udziału w ogólnopolskim konkursie artystycznym, który jest prowadzony jest w ramach projektu „11/11 – Wolność, kochasz i rozumiesz?”. Zadaniem konkursowym jest stworzenie pracy wizualnej, nawiązującej do symboliki daty 11 listopada i wydarzeń związanych z odzyskaniem przez Polskę niepodległości.

Cele konkursu:
1. Popularyzowanie sztuk wizualnych wśród dorosłych i młodzieży;
2. Rozwijanie wrażliwości, wyobraźni i umiejętności twórczych;
3. Rozbudzenie wśród uczestników świadomości historycznej i postaw patriotycznych, pokazanie, iż wydarzenia, które działy się na początku XX wieku, mają istotne znaczenie dla czasów współczesnych;
4. Zamanifestowanie przez uczestników własnej tożsamości narodowo-kulturowej;
5. Produkcja wystawy wieńczącej projekt "11/11 WOLNOŚĆ, KOCHASZ I ROZUMIESZ?" - jako współczesne spojrzenie na pojęcia patriotyzmu, ojczyzny, wolności.

W konkursie mogą brać udział osoby, które ukończyły 16 rok życia, zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści. Jego przedmiotem są prace graficzne, fotograficzne i projekty murali wykonane dowolną techniką, których tematyka nawiązuje do symboliki daty 11/11, kontekstu wydarzeń związanych z odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Organizatorzy oczekują też nowoczesnego odczytania przez uczestników konkursu pojęć takich jak: patriotyzm, wolność, niepodległość, Ojczyzna.

Termin nadsyłania prac upływa 15 października 2015 r Każdy uczestnik konkursu może zgłosić maksymalnie do 5 prac.

więcej na: http://www.ckagora.pl/

logo

Uczniowie technikum ekonomicznego zapraszają wszystkich uczniów, nauczycieli do  przyłączenia się do ogólnopolskiej akcji ,,Narodowa Loteria Paragonowa". Dokonując zakupów pamiętaj weź PARAGON.

DLACZEGO WARTO BRAĆ PARAGON? Czy wiesz, że biorąc paragon: zyskujesz pewność, że nie zostałeś oszukany ułatwiasz sobie prawo do reklamacji wspierasz uczciwą konkurencję, zmniejszasz szarą strefę zwiększasz wpływy z podatków, które przeznaczone są np. na budowę szkół czy szpitali.

Więcej informacji na temat akcji znajdziecie pod adresem: https://loteriaparagonowa.gov.pl/

Już pierwsze losowanie 16 listopada 2015 r. Samochód może być Twój !!! Wystarczy zarejestrować swój paragon.

 

Tradycyjnie w każdym roku szkolnym we wrześniu w naszej szkole odbywa się pierwsze zebranie z rodzicami. Nowo przybyłych oczekiwanych gości zazwyczaj wita się chlebem i solą. Uczniowie klas gastronomicznych natomiast na pierwszym zebraniu z rodzicami jak co roku powitali swoich najbliższych słodkimi wypiekami (bo chleba jeszcze nie piekli J). W tym roku na stoisku w konwencji jesiennej można było spróbować efektownie wyglądających róż z kruchego ciasta z powidłami oraz pachnących jabłkami i czekoladą muffinek. Szczególnie ciepło zaskoczeni byli rodzice naszych najmłodszych kolegów. Myślimy że już wkrótce będą mogli spróbować wypieków swoich pociech. A jeśli ktoś chciałby sam spróbować swoich sił zapraszamy po przepisy na naszego bloga: http://kulinarnizsp1kras.blogspot.com/

DSC 0002 7

 

DSC 0003 6

 

DSC 0005 7

 

DSC 0008 6

Nasza szkoła, a właściwie uczniowie z klas gastronomicznych, zostali  wytypowani do uczestnictwa w warsztatach edukacyjno-kulinarnych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty organizowanych przez Agencję Rynku Rolnego. Zostaliśmy wyróżnieni za prężne działanie i znakomitą bazę i znaleźliśmy się jako jedna z 8 szkół z województwa lubelskiego. Warsztaty miały na celu wprowadzenie nas w tajniki kuchni regionalnej i kładły bardzo duży nacisk na sporządzanie potraw z produktów lokalnych, które są wypierane przez produkty eksportowe. Warsztaty prowadził kucharz Artur Wawer. Zostaliśmy przeszkoleni w bardzo przystępny i ciekawy sposób. Pan Artur nauczył nas kilku "kucharskich" trików, przypomniał o wartości odżywczej naszych rodzimych warzyw, owoców i mięsiw oraz nauczył nowoczesnej sztuki dekoracji potraw. Mieliśmy też możliwość bliższego zapoznania się z metodą obróbki termicznej Sous-vide, czyli metodzie próżniowej długiego gotowania potraw w szczelnie zamkniętych workach z tworzyw sztucznych, umieszczonych w gorącej wodzie. Jest to obecnie bardzo modna metoda, ale jak się okazuje bardzo ekonomiczna i pozwalająca na zachowanie naturalnego smaku i właściwości odżywczych potraw. Zajęcia bardzo przypadły nam do gustu, jesteśmy umówieni już na następne, a potrawy które razem sporządziliśmy wkrótce znajdą się na naszym blogu http://kulinarnizsp1kras.blogspot.com/ . Na zakończenie każdy uczestnik dostał Certyfikat uczestnictwa i upominki od Agencji Rynku Rolnego. Podsumowując był to miło i produktywnie spędzony piątek, a przy tym wyjątkowo smacznie.

 

zwDSC 5925

 

zwDSC 5937

 

zwDSC 5940

 

zwDSC 5972

 

DSC 0194 CopyDnia 18 września klasa 4 TP oraz zaprzyjaźnione osoby wzięły udział w pierwszym rowerowym rajdzie zorganizowanym w nowym roku szkolnym 2015/2016. Trasa liczyła 26 km i przebiegała przez malownicze miejsca ziemi krasnostawskiej takie jak: Las Namule- Białka-Niemienice- Wodny Dół-Jaślików- Stężyca z metą na boisku ZSP nr 1. Podczas rajdu uczestnicy wykazali się dobrą wytrzymałością fizyczną, samodyscypliną, wysoka kulturą osobistą oraz umiejętnością współdziałania w grupie. Uśmiech na twarzach uczniów oraz nieukrywany entuzjazm świadczył o bardzo dobrej atmosferze panującej podczas rajdu. Organizatorem oraz opiekunem wyprawy był Marcin Łukaszczyk nauczyciel i wychowawca w ZSP nr1.  

{gallery artykuly/2015/rajd1}

 

 

 zebranie rodz

Serdecznie zapraszamy rodziców / opiekunów na zebranie z rodzicami, które odbędzie się 24 września 2015 roku (czwartek) o godzinie 15.30 w sali gimnastycznej.

 

Zapraszamy

dyrekcja szkoły i grono pedagogiczne

kiermaszSamorząd Uczniowski przypomina o trwającym kiermaszu podreczników. Jeżeli chcecie sprzedać podręczniki z lat ubiegłych, przynieście je podpisane imieniem, nazwiskiem, klasą oraz sugerowaną ceną do sali 47 lub 41. Zakupu książek można dokonywać codziennie na dużej przerwie w sali 47. ZAPRASZAMY.

 

 f2

 Zachęcamy wszystkich uczniów naszej szkoły do udziału w konkursie ,, Mój wybór - moja szkoła". 

 Nakręć film o szkole, swojej klasie  - czas trwania filmu nie może przekroczyć 7 minut. Film należy dostarczyć do p. Tomasza Bożko lub pani Małgorzaty Typiak do dnia 30 października 2015 r. (film na płycie CD lub DVD). Liczy się Twoja kreatywność !!! 

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone i opublikowane na stronie internetowej szkoły i na Facebooku szkoły. Czekają na Was super nagrody!!!

 



poradnik

„Przychodzi uczeń do prawnika…” – innowacyjny poradnik prawny dla młodzieży

Dom, szkoła, sklep, bank, zakupy przez internet, pierwsza praca… Czy wiedza o tym jakie i komu przysługują prawa jest przydatna w wielu codziennych sytuacjach życiowych?

Odpowiedź na to i wiele innych ważnych pytań można znaleźć w przygotowanym przez  Ministerstwo Sprawiedliwości innowacyjnym poradniku „Przychodzi uczeń do prawnika…”, który jest przewodnikiem po prawie adresowanym dla młodzieży. Ma on uświadamiać, że znajomość prawa jest korzystna, chroni przed zagrożeniami i pomaga w codziennym życiu, z  czego często nie zdajemy sobie sprawy.

Poradnik obejmujący zagadnienia bliskie młodzieży, w przystępnej, atrakcyjnej formie oraz napisany językiem dostosowanym do odbiorców jest skierowany do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Poradnik zawiera przydatne informacje m. in. o tym, jak pobierać pliki ze stron internetowych, jak korzystać z portali społecznościowych, podstawy praw konsumenta czy informacje o odpowiedzialności osób poniżej 18 roku życia. Wskazano w nim także jak kształtuje się odpowiedzialność młodych ludzi za popełnione przez nich czyny, poruszono kwestie stalkingu, czy ochrony wizerunku w internecie. Książka przybliża też zawody prawnicze oraz przebieg postępowań sądowych.

 

Zapoznaj się z poradnikiem (w załączniku).

Zapraszamy uczniów naszej szkoły do udziału w konkursie.

Weź udział w konkursie „Przytomni”. Nakręć spot, powiedz wszystkim, że #DopalaczeKradnąŻycie i wygraj dla swojej szkoły atrakcyjne nagrody!

Nie pozwólmy dopalaczom niszczyć naszego życia! Jeśli nie tolerujesz kradzieży, bandytyzmu i kłamstwa oraz nie godzisz się na dopalacze, weź udział w konkursie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych pn. „Przytomni”.

Nakręć spot,  powiedz wszystkim, że „Dopalacze kradną życie” i wygraj dla swojej szkoły atrakcyjne nagrody!

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych ogłasza konkurs dla uczniów szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych na najlepszy materiał filmowy promujący zdrowy i wolny od używek (przede wszystkim od dopalaczy) tryb życia.

Celem akcji „Przytomni” jest zwiększenie świadomości młodych osób, w zakresie niebezpieczeństw związanych z zażywaniem dopalaczy. Konkurs jest częścią rozpoczętej w lipcu kampanii społecznej „Dopalacze Kradną Życie”.

W konkursie mogą wziąć udział przedstawiciele szkół, reprezentowani przez grupy składające się z dowolnej liczby uczniów oraz co najmniej jednego dorosłego opiekuna. Nagrania, których motywem przewodnim ma być propagowanie stylu życia wolnego od dopalaczy, nie mogą przekraczać 40 sekund.

Zwycięzców wyłoni jury konkursowe składające się z ekspertów z Ministerstw Spraw Wewnętrznych, Edukacji Narodowej i Zdrowia. W jury zasiądą także policjanci oraz przedstawiciele mediów i organizacji pozarządowej. Trzy najlepsze prace zostaną uhonorowane, a placówki oświatowe, z których spoty pochodzą, otrzymają nagrody pieniężne.

Dodatkowo filmy, które decyzją jury zajmą od 4 do 9 miejsca, wezmą udział w konkursie internautów. Prace zostaną umieszczone na profilu akcji „Dopalacze Kradną Życie” na Facebooku, a ta która zbierze najwięcej polubień otrzyma specjalną nagrodę internautów.

Termin składania prac upływa 30 września 2015 roku.

Szczegółowe informacje znajdują się w regulaminie. Dodatkowe wiadomości o konkursie można uzyskać także w Departamencie Komunikacji Społecznej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych pod numerami telefonów (22) 60 149 42 i (22) 60 149 45 lub adresami e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. i Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

konkurs przytomni 780x390

w1

Wychowawcy klas w roku szkolnym 2015/2016:

  • Bożena Cieszko-Pankiewicz 1 tz/1te
  • Agnieszka Pomarańska 1 tp/1tb
  • Tomasz Kraska 1ms/mr/k
  • Agnieszka Pawlas klasa 2 k
  • Katarzyna Mańko klasa 2te/2 tp
  • Iwona Poniewozik klasa 2 tz/2 tf
  • Leszek Dworucha klasa 2 ms
  • Marzena Szydłowska klasa 3 mmk
  • Elżbieta Kapuśniak klasa 3 tz
  • Jolanta Jóźwiak klasa 3 tp
  • Zofia Rychwalska klasa 3 tf
  • Halina Szewczyk  klasa 4 tz
  • Marcin Łukaszczyk klasa 4 tp
  • Marzena Remiś klasa 4 tf
  • Marta Maślona klasa 4te/4tb

zk

Zapraszamy wszystkich uczniów, rodziców/opiekunów na zakończenie roku szkolnego 2014/2015 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki, które odbędzie się 26 czerwca 2015 roku (piątek) o godzinie 9.00 w sali gimnastycznej.

Zapraszamy

Dyrekcja szkoły i grono pedagogiczne

Nasza szkoła współpracuje z Młodzieżowym Centrum Kariery w Krasnymstawie.

 

kras1W Roku Szkoły Zawodowców nasza szkoła zacieśniła współpracę z MCK.  Uczniowie  kl. 2tz  korzystali z cyklicznych zajęć prowadzonych przez przedstawiciela MCK. Wszyscy uczniowie ZSP Nr 1 mają także możliwość indywidualnych konsultacji dotyczących osobistego  rozwoju zawodowego.

Ponadto szkoła współorganizuje z MCK Targi Pracy i Edukacji, które odbędą się 10 czerwca 2015 r. na rynku miejskim w godz. 11.00:14.00. Jeśli pogoda okaże się niesprzyjająca, Targi zostaną zorganizowane w sali gimnastycznej naszej placówki.

Targi przeznaczone są dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz mieszkańców Krasnegostawu i okolic – osób chcących zdobyć lub podnieść swoje kwalifikacje zawodowe, a także dla osób bezrobotnych i poszukujących pracy.

W programie Targów:

  • -  oferty pracy lokalne, krajowe i zagraniczne, 
  • -  oferty szkoleniowe,
  • -  oferty kształcenia dla dorosłych,
  •  konsultacje z doradcą zawodowym i pośrednikiem pracy.

Zapraszamy do udziału w Targach Pracy i Edukacji.

Wycieczka  pod hasłem: „Lublin, jakiego nie znamy…”

Stolicę  województwa lubelskiego uczniowie naszej szkoły zwiedzali dn.21.05.2015r.

 Zwiedzanie rozpoczęło się w atmosferze zadumy nad losem więźniów obozu koncentracyjnego na Majdanku. Wszyscy z uwagą poznawali historię obozu oraz dramat ludzi, którzy doświadczyli nieludzkiego okrucieństwa Niemców podczas II wojny światowej. Trudno uwierzyć, że  „ludzie ludziom zgotowali ten los”.  Do refleksji nad ludzkim życiem skłania  napis  na Mauzoleum, w którym złożono prochy pomordowanych: „Los nasz dla was przestrogą”.

1z 11

Następnym etapem wycieczki było poznawanie lubelskiej Starówki.  Każdy był w Lublinie, a jednak niewiele osób miało okazję zobaczyć Skarbiec w Bazylice oo. Dominikanów  na ul. Złotej, gdzie do 1991r. przechowywano relikwie Krzyża Świętego.

z2

Skarbiec w Bazylice Mniejszej

 Ciekawym miejscem jest Skarbiec w Archikatedrze.  Można było na własne uszy zbadać, jak działa zakrystia akustyczna, a na własne oczy zobaczyć przepiękne freski, zabytkowe przedmioty sztuki sakralnej oraz kryptę z grobem m.in. Arcybiskupa J. Życińskiego.

3z

Skarbiec i Zakrystia akustyczna w Archikatedrze

4z

Przy katedrze znajduje się Wieża Trynitarska.  Warto  było pokonać 207 wąskich i krętych schodów, ponieważ  z wysokości 40m można zobaczyć panoramę Lublina. Można też obejrzeć klimatyczne wnętrze, w którym znajdują się między innymi obrazy religijne, ikony, drewniane rzeźby oraz cztery dzwony, w tym największy dzwon lubelski, Marię.

Również Podziemia Lubelskie kryją wiele tajemnic. Trasa podziemna biegnąca pod Starym Miastem stanowi zespół XVI i XVII-wiecznych piwnic prowadzących do lochów Trybunału Koronnego przez Rynek, ulicami Złotą i Archidiakońską, aż do Placu po Farze.
W salach na całej długości trasy rozstawione są makiety obrazujące najważniejsze okresy rozwoju Lublina - od czasów plemiennych, przez XIV wieczne miasto otoczone murami, do ok. 1670 roku. Przejście przez lochy ma wprowadzić zwiedzających w klimat prawie 1000 - letniej historii Lublina. Makiety pozwalają na łatwiejsze zrozumienie logiki powstania i rozwoju miasta. W podziemiach znajdują się także dwie makiety przedstawiające dawne panoramy miasta: najstarszy widok Lublina z XVI w. i najbardziej znany widok z pierwszej połowy wieku XVII. Szczególne wrażenie zrobiła na wszystkich, wzbogacona światłem i dźwiękiem,  ruchoma makieta Wielkiego Pożaru Lublina (1719). 

5z

Jeszcze tylko krótki spacer po urokliwej Starówce i trzeba było wracać. Mimo pochmurnego nieba wszystkim dopisywał dobry humor.

 Warto pamiętać, że Lublin to nie tylko centra handlowe, ale przede wszystkim wiele ciekawych miejsc, które łączy niezwykła, pełna zawiłości, historia.

Wspólnie z uczniami historię Lublina poznawały: P. Ewa Gałka, pedagog szkolny oraz P. Elżbieta Kapuśniak, nauczyciel języka polskiego.

SAM 4276 1067x80028 maja w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 spotkali się młodzi soliści ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu krasnostawskiego na wspólnym śpiewaniu piosenki satyrycznej. Uczestnicy zaprezentowali ciekawe aranżacje wiele znanych utworów, poczynając od uroczych piosenek Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego z Kabaretu Starszych Panów a kończąc na bardziej współczesnym repertuarze. Jury konkursowe doceniło młodych wokalistów, podkreślając w uzasadnieniu werdyktu wysoki poziom prezentacji utworów oraz profesjonalne ich przygotowanie. Publiczność konkursowa nagradzała występujących gromkimi brawami.

A oto zwycięzcy tegorocznego konkursu:

I miejsce – Anna Kaczor z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Krasnymstawie

II miejsce – Alicja Kawęcka z Młodzieżowego Domu Kultury w Krasnymstawie

III miejsce - Amanda Dzik z I Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie .

Na wyróżnienie zasłużył również zespół „ Złota Piątka ”z Gimnazjum Nr 5 w Krasnymstawie .

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.

  • Konkurs satyryczny 2015-1
  • Autor: Brak danych
  • Odsłon: 5782
  • Downloads: 851
  • Ocena: Brak głosów 
  • Konkurs satyryczny 2015-2
  • Autor: Brak danych
  • Odsłon: 5883
  • Downloads: 840
  • Ocena: Brak głosów 
  • Konkurs satyryczny 2015-3
  • Autor: Brak danych
  • Odsłon: 5807
  • Downloads: 858
  • Ocena: Brak głosów 
  • Konkurs satyryczny 2015-4
  • Autor: Brak danych
  • Odsłon: 5776
  • Downloads: 817
  • Ocena: Brak głosów 

       W dobie wzrastających uzależnień narkotykami, alkoholem i nikotyną ważną rolę profilaktyczną w życiu młodego człowieka odgrywa szkoła, która ma za zadanie zapewnić nie tylko prawidłowy rozwój intelektualny, ale również społeczny i emocjonalny. Aby przestrzec młodego człowieka przed zawoalowanym złem, jakim są używki  Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Krasnymstawie już po raz piętnasty zorganizował konkurs profilaktyczny pod hasłem "Wolni od uzależnień".
          Głównym celem konkursu było: wykorzystanie umiejętności praktycznych uczniów związanych z nowoczesną technologia multimedialną do działań profilaktycznych, wskazanie na szkodliwość używek oraz ukazanie zagrożeń, jakie niosą ze sobą oraz  pokazanie roli szkoły i samorządów w realizacji integralnej profilaktyki uzależnień. Przedmiotem konkursu  było przygotowanie prezentacji multimedialnej na temat uzależnień. 
         W dniu 13 maja 2015 roku w świetlicy szkoły odbyło się podsumowanie konkursu i wręczenie nagród laureatom. Wszystkich przybyłych uczestników konkursu oraz zaproszonych  gości powitał pan Wojciech Maślona- dyrektor placówki. 
         W uroczystości uczestniczyli i nagrody wręczali m.in. Ewelina Zając  – przedstawiciel Wydziału Oświaty Starostwa Powiatowego w Krasnymstawie, Alicja Grabiec  - pełnomocnik Burmistrza Krasnegostawu ds. Profilaktyki, Marcin Wojewoda – Prezes Banku Spółdzielczego w Izbicy.
Jury konkursu pod przewodnictwem Pani Anny Popis -  przedstawiciela Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Krasnymstawie oceniło  prace pod względem profilaktycznego przekazu treści, przejrzystości, oryginalności, pomysłowości oraz formy estetycznej i wyłoniło zwycięzców. 
 
I miejsce – Wioletta Bociong i Dorota Szymaszek z  Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Krasnymstawie,
II miejsce – Piotr Merski i Sławomir Wójcik –  Zespoł Szkół Ponadgimnazjalnych w Żółkiewce,
III miejsce – Karolina Karpiuk i Olga Kruk – uczennice II Liceum Ogólnokształcącego w Krasnymstawie,
Wyróżnienie – Kinga Weremko i Karolina Czerwonka – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Krasnymstawie.  
 
  Uczestnicy finału oraz młodzież klas drugich z ZSP Nr 1 miała możliwość obejrzenia prezentacji słowno – muzycznej na temat uzależnień, podkreślającej jak cenne a jednocześnie kruche jest życie. Trzeba je przeżyć mądrze,  jak najlepiej i tak jak zaśpiewał Michał „…życie nie po to jest, by brać, życie nie po to by bezczynnie trwać…”
Po części artystycznej głos zabrała pani Alicja Grabiec, która w imieniu swoim oraz pani burmistrz Hanny Mazurkiewicz podziękowała dyrekcji szkoły za organizacje konkursu i za aktywne włączanie się w działania profilaktyczne. 
          Na zakończenie prowadzący wyrazili nadzieję że to spotkanie będzie dla wszystkich powodem do zastanowienia się nad swoim życiem i podejmowaniem właściwych decyzji.
      Tegoroczny konkurs i nagrodzenie finalistów było możliwe dzięki hojności naszych sponsorów. A byli nimi w tym roku: 
 - Starostwo Powiatowe w Krasnymstawie, 
 - Urząd Miasta Krasnystaw,
 - Urząd Gminy Krasnystaw
 - Urząd Gminy Żółkiewka,   
 - Urząd Gminy Izbica,
 - Urząd Gminy Łopiennik Górny,  
 - Bank Spółdzielczy w Izbicy, 
 - Nadleśnictwo Krasnystaw
 
Po części oficjalnej zaproszeni goście oraz uczestnicy finału zostali zaproszeni na słodki poczęstunek przygotowanych przez uczniów z pracowni gastronomicznej pod opieką nauczycielek Agnieszki Pawlas i Agaty Sadlak  - Skrzypek. 
Konkurs zorganizowały: Halina Szewczyk – nauczyciel przedmiotów zawodowych i Ewa Gałka – pedagog szkolny. 
 
DSC 0020
 
 
DSC 0023 
 
 
DSC 0044
 
 
DSC 0048
 
 
 DSC 0049
 
 
DSC 0054
 
 
DSC 0062
 
 
DSC 0063
 
 
DSC 0067
 
 
DSC 0070
 
 
DSC 0066
 
 
 

 IGP0278 1203x800W dniu 28.04.2015 r. w Zesple Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Krasnymstawie odbyły się VII Mistrzostwa Szkół Powiatu Krasnostawskiego w Wyciskaniu Sztangi Leżąc zorganizowane przez Uczniowski Klub Sportowy ,,Zetka’’ oraz ZSP nr 1 w Krasnymstawie. Celem zwodów było propagowanie ćwiczeń kulturystycznych, ich walorów rekreacyjnych i zdrowotnych oraz wyłonienie zwycięzców w poszczególnych kategoriach wagowych.

W kategorii do 60 kg I miejsce zajął Mateusz Nowakowski z gimnazjum w Rejowcu z wynikiem 60 kg .

W kategorii 75 kg I miejsce zajął Maciej Mucha uczeń   z ZSP nr 1 w Krasnymstawie z wynikiem 100kg .

W kategorii 82,5 kg I miejsce zajął Zakrzewski Sebastian z ZSP nr 1 w Krasnymstawie z wynikiem 105 kg .

W kategorii   100 kg I miejsce zajął Patyra Sebastian Uczeń II LO w Krasnymstawie z wynikiem 115kg .

Wśród dziewcząt zwyciężyła Joanna Jaskułecka uczennica Zespołu Szkól Ponadgimnazjalnych nr 1 w Krasnymstawie.

Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali nagrody zakupione ze środków pochodzących z dotacji Urzędu Miasta Krasnystaw oraz wyroby mleczarskie i inne gadżety ufundowane przez Okręgową Spółdzielnię Mleczarską w Krasnymstawie oraz UM Krasnystaw.
Sędzią głównym zawodów był prezes UKS ,, Zetka ” Leszek Dworucha

{gallery artykuly/2015/mistrz_laweczka}

Krasnystaw 28 kwietnia 2015 r. godz. 11.00

sztangaMiejsce :Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Krasnymstawie ul. Zamkowa 1, sala gimnastyczna

Organizator : Uczniowski Klub Sportowy ,,Zetka ”

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1    w Krasnymstawie

       Zarząd Uczniowskiego Klubu Sportowego ,,Zetka” oraz Zespół Szkól Ponadgimnazjalnych nr 1 w   Krasnymstawie serdecznie zaprasza Młodzież do udziału w VII Mistrzostwach  Szkół Powiatu Krasnostawskiego w Wyciskaniu Sztangi Leżąc, które odbędą się 28.04.2015 r. w naszej szkole o godzinie 11.00. 

Zapisy przyjmują nauczyciele wychowania fizycznego

                                               SERDECZNIE ZAPRASZAMY

 

Więcej szczegółów razem z regulaminem w załączniku.

II Wojewódzki Konkurs wiedzy  z Rachunkowości

w Lublinie

    20 kwietnia 2015 roku dwoje uczniów IV klasy technikum ekonomicznego: Paulina Dunaj i Mateusz Wieczerniak  jako laureaci szkolnego etapu wzięli udział w II Wojewódzkim Konkursie Wiedzy z Rachunkowości organizowanym przez Stowarzyszenie Księgowych w Polsce oddział Lublin i Zespół Szkół Nr 1 im. W. Grabskiego w Lublinie.

    Konkurs polegał na udzieleniu odpowiedzi na 50 pytań testowych z zakresu rachunkowości finansowej. Jury ogłaszając wyniki podkreśliło, że poziom prezentowany przez uczestników – uczniów techników ekonomicznych z województwa lubelskiego był bardzo wysoki.

      Prezes Stowarzyszenia Księgowych w Polsce oddział Lublin zaznaczył, że zawód księgowego jest bardzo ciekawy i ma przyszłość. Wyraził jednocześnie zadowolenie, że młodzież chętnie podejmuje wyzwania i zgłębia wiedzę z zakresu rachunkowości, chcąc w przyszłości wykonywać zawód księgowego.

      Paulina Dunaj została laureatką tego konkursu otrzymując dyplom i upominki od organizatora zajmując IX miejsce.

 

 GRATULACJE!!!

Katarzyna Mańko

kr

krr

konkurs satyryczny1

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Krasnymstawie zaprasza uczniów do wzięcia udziału w konkursie piosenki satyrycznej, który odbędzie się

28 maja 2015 roku o godz. 10.00 w świetlicy szkolnej ZSP Nr 1 .

Cele konkursu :

- Popularyzacja tekstów satyrycznych

- Rozwijanie talentów estradowych młodzieży

- Rozwijanie zainteresowania piosenką kabaretową

- Promocja twórczości polskich satyryków

  • Konkurs skierowany jest do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu krasnostawskiego.
  • Udział w konkursie mogą brać udział wykonawcy indywidualni oraz zespoły do 4 osób.
  • Prezentowane powinny być utwory już publikowane , np. autorstwa J.Przybory i J. Wasowskiego , W.Młynarskiego , M. Hemara .
  • Każdy uczestnik konkursu powinien przygotować dwa utwory , których łączny czas wykonania nie może przekraczać 10 minut.

 

  • Nagrody główne przyznawane będą od I do III miejsca.
  • Przewidywany czas występu wynosi od 5 do 10 minut.

 

KRYTERIA OCENY:

-wartości artystyczne,

- oryginalność wykonania

- sposób prezentacji

- aranżacja utworu

- poprawna dykcja

- właściwy dobór repertuaru

  • Organizator zapewnia

-nagłośnienie

- możliwość podłączenia keybordu

Zgłoszenia należy przysłać do dnia 10 maja 2015 r. na adres

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1

   ul. Zamkowa 1

22-300 Krasnystaw

Lub

adres e-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

           ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE

Dnia 23/03/2015 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych  Nr 1 w Krasnymstawie im. Tadeusza Kościuszki zyskał nowy maszt w kolorze biało-czerwonym na którym zawisła flaga państwowa. Maszt zwieńczany jest godłem (orłem w koronie).

1

Obecność flagi na maszcie przed naszą szkołą stanowi o przywiązaniu do barw narodowych, o podtrzymaniu ducha patriotyzmu i kształtowaniu nowych pokoleń uczniów do poszanowania naszej Ojczyzny- Polski.

2

Hymn państwowy Rzeczypospolitej Polskiej
"Mazurek Dąbrowskiego"

Słowa: Józef Wybicki, 1797 r.

Jeszcze Polska nie zginęła,
Kiedy my żyjemy.
Co nam obca przemoc wzięła,
Szablą odbierzemy.

     Marsz, marsz Dąbrowski,
     Z ziemi włoskiej do Polski.
     Za twoim przewodem
     Złączym się z narodem.

Przejdziem Wisłę, przejdziem Wartę,
Będziem Polakami.
Dał nam przykład Bonaparte,
Jak zwyciężać mamy.

     Marsz, marsz ...

Jak Czarniecki do Poznania
Po szwedzkim zaborze,
Dla ojczyzny ratowania
Wrócim się przez morze.

     Marsz, marsz ...

Już tam ojciec do swej Basi
Mówi zapłakany -
Słuchaj jeno, pono nasi
Biją w tarabany.

     Marsz, marsz ...

Barwy Rzeczypospolitej Polskiej stanowią składniki flagi państwowej Rzeczypospolitej Polskiej. Ustawa stanowi, że barwami Rzeczypospolitej Polskiej są kolory biały i czerwony, ułożone w dwóch poziomych, równoległych pasach tej samej szerokości, z których górny jest koloru białego, a dolny koloru czerwonego.

Barwy flagi złożone z dwóch poziomych pasów: białego oraz czerwonego są odwzorowaniem kolorystyki godła państwowego, który stanowi orzeł biały na czerwonym polu. Zgodnie z zasadami heraldyki pas górny reprezentuje białego orła, a dolny czerwone pole tarczy herbowej.

Kolory te według symboliki używanej w heraldyce mają następujące znaczenie:

Koloru białego używa się w heraldyce jako reprezentację srebra. Oznacza on także wodę, a w zakresie wartości duchowych czystość i niepokalanie.

Kolor czerwony jest symbolem ognia i krwi, a z cnót oznacza odwagę i waleczność.

3

Opracował: Tadeusz Słotwiński

  Wzorem lat ubiegłych Miasto Krasnystaw i Powiat Krasnostawski, we współpracy z wydawcą „Super Tygodnia w Krasnymstawie”, zorganizowali plebiscyt sportowy powiatu krasnostawskiego. Kandydaci do plebiscytu zostali wytypowani  przez kluby sportowe spośród sportowców osiągających najlepsze wyniki w dyscyplinach olimpijskich w 2014 r. Gala wreczenia nagród odbyła się 26 marca 2015 roku w Krasnostawskim Domu Kultury.

  Uczniowie klas gastronomicznych z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Krasnymstawie zajęli się obsługą cateringową tejże imprezy. Było to dla nich nie lada wyzwanie zwłaszcza, że szkoła kształci klasy o profilu gastronomicznym dopiero trzeci rok. „Stresowaliśmy się co nie miara, planowaliśmy, dyskutowaliśmy. A później tylko 3 i pół dnia zakupów, krojenia, szatkowania, mieszania, smażenia, pieczenia, gotowania, porcjowania, układania, nadziewania, zwijania i innych akrobacji alpejskich i stres jeszcze większy... czy jedzenia wystarczy... czy naczynia wszystkie będą... czy świeczniki kurier dowiezie.. czy zdążymy na czas...” tak uczniowie opisywali swoje odczucia na prowadzonym przez nich blogu kulinarnym (http://kulinarnizsp1kras.blogspot.com/).

  Przygotowano potrawy dla 130 gości. Serwowane potrawy bardzo smakowały, niekiedy zaskakiwały. Goście wychodzili najedzeni i mile zaskoczeni, że to wszystko przygotowali uczniowie. Przyjęcie było bardzo udane, uczniowie ze starszych klas przećwiczyli swoje umiejętności obsługi konsumenta, a uczennice z pierwszej klasy równie doskonale sobie radziły w tej trudnej sztuce kulinarnej i organizacyjnej.

  W przedsięwzięciu brali udział: Aleksandra Krupa i Monika Matycz z klasy 1 k, Magdalena Zalewska, Kamila Kasperek, Jakub Kasprzak, Natalia Basa i Agnieszka Kamińska z klasy 2 k, Wioletta Bociong i Rafał Małek z klasy 2 tz oraz Kinga Gierszon, Patrycja Opat i Aleksandra Repeć z klasy 3 tz. A opiekę nad uczniami sprawowały: Agata Sadlak-Skrzypek Agnieszka Pawlas i Małgorzata Typiak. 

 

zwDSC 0006

 

zwDSC 0013

 

zwDSC 0025

 

zwDSC 0038

 

zwDSC 0043

20150331 105405 1280x720W dniu 26.03.2015 roku w Sali KDK odbyło się podsumowanie plebiscytu na Sportowca Roku 2014 powiatu krasnostawskiego.  

Uczniowski Klub Sportowy ,,Zetka” w Krasnymstawie przy ZSP nr 1  w Krasnymstawie zgłosił Mirosława Szczepanika do tego plebiscytu.

Mirek uczęszcza do klasy maturalnej. Przez okres czterech lat brał czynny udział w życiu sportowym szkoły i klubu. Reprezentuje szkołę w zawodach sportowych w L-A, siatkówce, piłce nożnej, koszykówce.

W tym roku kończy szkołę i z tego tytułu życzymy Mirkowi powodzenia w zdaniu matury, dostania się na studia oraz wielu sukcesów sportowych.

Zarząd Klubu    serdecznie dziękuje Mirkowi za udział w plebiscycie a Sympatykom   za wszelką pomoc i wsparcie.

W kategorii sportowiec roku I miejsce zajął   Mateusz Pisarski, II miejsce Arkadiusz Wawrzycki – uczeń naszej szkoły, III miejsce Sylwia Żebrowska wszyscy reprezentują klub LMKS Krasnystaw.

Życzymy Wszystkim dalszych sukcesów.

                                       Prezes UKS ,, ZETKA’’

                                                                                          Leszek Dworucha

,,Gimnazjalista na zawodowym rozdrożu" – to hasło przyświecało akcji zorganizowanej przez Kuratorium Oświaty w Lublinie w dniu 23 marca 2015 r. Spotkanie uczniów gimnazjum z reprezentantami różnych szkół zawodowych odbyło się w Zespole Szkół Technicznych, w Chełmie.

Gimnazjaliści mogli poznać różne zawody „od kuchni” tj. zobaczyć jakie czynności wykonują uczniowie techników i szkół zawodowych, m. in. posmakować wypieków, poznać zasady układania płytek ceramicznych, laminowania i bindowania dokumentów i wiele innych.

Nasza szkoła prezentowała zawód TECHNIKA EKONOMISTY, z udziałem 2 uczniów: Patrycji Gaweł- stypendystki Prezesa Rady Ministrów oraz Mateusza Wieczerniaka – szkolnego wicemistrza Rachunkowości i zwycięzcę szkolnego etapu Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej.

Dużym zainteresowaniem gimnazjalistów cieszyła się frankownica, czyli urządzenie do  masowej wysyłki korespondencji oraz cegiełki sprasowanych banknotów otrzymane od NBP, o wartości 24 000 zł i 55 000 zł (pocięte i sprasowane banknoty o nominale 20 zł i 50 zł). Nie zabrakło też chętnych do wypróbowania swoich sił w obsłudze programu finansowo - księgowego Insert GT.

Nasi „Ekonomiści” z łatwością nawiązywali bliższe relacje z młodszymi koleżankami i kolegami oraz zachęcali do nauki w TECHNIKUM EKONOMICZNYM.

Więcej zdjęć na stronie: http://www.kuratorium.lublin.pl/?akc=akt&op=szcz&id=7048

Gimnazjalisto - Postaw na zawód !!!

t

t1

t3

t4

 

 

 

 

 

 W dniu 20 marca 2015 roku został zorganizowany konkurs motoryzacyjny dla młodzieży naszej szkoły.

Do udziału w nim zgłosiło się wiele dziewcząt i chłopców nie związanych z profilem mechanika samochodowego, co dowiodło  szczególnie żywego  zainteresowania motoryzacją.

     Pan Dyrektor Wojciech Maślona dokonał otwarcia konkursu i powitał zaproszonych gości, wśród których znaleźli się: Z-ca Dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Chełmie -  pan Tadeusz Łańcucki, Kierownik SCANIA Lublin -  pan Jerzy Bielawski oraz  pani Marta Figura i  pan Łukasz Mataczyński.

Honorowy patronat objął i nagrody dla wszystkich uczestników przeznaczył Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Chełmie. Nagrody dla 10 najlepszych osób  ufundowała  SCANIA Lublin, natomiast wszyscy uczestnicy otrzymali upominki ufundowane przez WORD w Chełmie i Diesel Technika z Lublina. Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Krasnymstawie przekazała wyroby mleczarskie, które cieszyły się wielkim uznaniem wśród zaproszonych gości oraz uczestników zmagań.

Za przebieg i punktowanie odpowiedzialna była  komisja sędziowska składająca się z nauczycieli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1w Krasnymstawie w składzie:

Sławomir Czwórnóg,

Wojciech Czwórnóg

Tadeusz Słotwiński

Konkurs rozpoczął się o godzinie 9:00 częścią teoretyczną składającą się z 25 pytań dotyczących przepisów ruchu drogowego, udzielania pierwszej pomocy oraz budowy samochodów osobowych i ciężarowych. Następnie dziesięciu uczestników z najlepszymi wynikami przystąpiło do drugiego etapu polegającego na rozpoznawaniu części samochodów osobowych i ciężarowych.

Spośród wielu uczestników części pisemnej do finałowej dziesiątki zakwalifikowali się uczniowie:

  1. Łukasz Staszak
  2. Tomasz Wójcik
  3. Przemysław Pętal
  4. Paulina Jaremek
  5. Paweł Pacan
  6. Rafał Żelazny
  7. Adrian Goleniak
  8. Bartosz Kuczyński
  9. Marta Kobylańska
  10. Daniel Golec

Część druga konkursu - praktyczna, czyli rozpoznawanie części samochodowych, przetasowała kolejność uczestników, mimo wyrównanego poziomu.  Było wiele emocji, bo o trzecie miejsce uczniowie zmagali się w dogrywce. A tak wygląda lista zwycięzców:

  1. Adrian Goleniak
  2. Paweł Pacan
  3. Tomasz Wójcik
  4. Bartosz Kuczyński
  5. Rafał Żelazny
  6. Daniel Golec
  7. Łukasz Staszak
  8. Paulina Jaremek
  9. Przemysław Pętal
  10. Marta Kobylańska

Wszystkim przybyłym gościom i sponsorom dziękujemy za przybycie, wsparcie naszej inicjatywy i wręczenie nagród. Pani Agnieszce Pawlas dziękujemy za przygotowanie wraz z uczniami z klasy gastronomicznej kącika kawowego i pysznego ciastka. Uczniom naszej szkoły  dziękujemy za udział, podjęcie wyzwania i zmierzenia się z własnymi możliwościami.

Wszystkim nagrodzonym, zwłaszcza pierwszej dziesiątce, serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Zapraszamy za rok.

Organizatorzy:

Sławomir Czwórnóg

Wojciech Czwórnóg

Tadeusz Słotwiński. 

 

IMG 2156 

IMG 2157

 

IMG 2160

 

IMG 2185

 

IMG 2852

 

IMG 2857

 

IMG 2862

 

IMG 2864

 

IMG 2865

 

IMG 2876

dni 

Dni Otwarte w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr1 im. Tadeusza Kościuszki                                                                                                                    Dyrekcja, nauczyciele oraz  uczniowie  Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki mają zaszczyt zaprosić gimnazjalistów klas trzecich                                                                         wraz z  rodzicami na Dni Otwarte Szkoły, które odbędą się 

28 kwietnia 2015 r. o godz. 11.00 (wtorek).

Spotkanie ma na celu zapoznanie uczniów z ofertą edukacyjną, nowoczesną bazą techniczno-dydaktyczną oraz innymi walorami naszej szkoły. Podczas zwiedzania będzie można obejrzeć wyposażenie naszych pracowni, zobaczyć jak funkcjonują warsztaty szkolne itp. Będzie to okazja do spotkania z p. dyrektorem Wojciechem Maśloną, wicedyrektorem ds. dydaktyczno-wychowawczych p. Małgorzatą Jędruszczak, z nauczycielami przedmiotów ogólnokształcących, z nauczycielami przedmiotów zawodowych oraz uczniami naszej szkoły. Nauczyciele odpowiedzą na wszystkie pytania dotyczące kształcenia zawodowego w naszej szkole, oferty zajęć pozalekcyjnych i innych. Zapraszamy gimnazjalistów do spotkania z młodzieżą naszej szkoły, która z chęcią podzieli się własnymi wrażeniami i spostrzeżeniami. Wybierając naszą szkołę, w przyszłości będziesz konkurencyjny na rynku pracy. Poniżej przedstawiamy ofertę edukacyjną na rok szkolny 2015/2016:

Technikum czteroletnie

  • Technik ekonomista
  • Technik handlowiec
  • Technik usług fryzjerskich
  • Technik logistyk - NOWOŚĆ
  • Technik budownictwa
  • Technik urządzeń sanitarnych - NOWOŚĆ
  • Technik żywienia i usług gastronomicznych
  • Technik pojazdów samochodowych
  • Technik mechanik - klasa tworzona we współpracy z pracodawcami z możliwością zatrudnienia po ukończeniu nauki.

Zasadnicza Szkoła Zawodowa - trzyletnia

  • Sprzedawca - NOWOŚĆ
  • Kucharz
  • Ślusarz - NOWOŚĆ  klasa tworzona we współpracy z pracodawcami z gwarancjami zatrudnienia dla najlepszych absolwentów
  • Mechanik pojazdów samochodowych
  • Lakiernik - NOWOŚĆ
  • Murarz - tynkarz
  • Monter sieci, urządzeń i instalacji sanitarnych NOWOŚĆ
  • Monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie - NOWOŚĆ

Gimnazjalisto czekamy na Ciebie!!!

                                   Pamiętaj w elektronicznym naborze wybierz Naszą szkołę!!!                                                                                                                                                                                      

 

Szkoła zapewnia:

v  kompetentnych nauczycieli i wychowawców, opiekę pedagoga

v  opiekę, przyjazne, bezpieczne i korzystne dla zdrowia warunki edukacji,

v  poszanowanie praw ucznia, rozwijanie swoich zainteresowań,

v  możliwość poznawania regionu i kraju,

v  przygotowanie do matury i egzaminu zawodowego

Program (harmonogram) dnia:

v  Powitanie gości przez Dyrektora Szkoły

v  Przedstawienie oferty edukacyjnej szkoły

v  Część artystyczna i quizy

v  Zwiedzanie budynku szkoły (klasopracownie, warsztaty szkolne)

ZSP Nr 1  ul. Zamkowa 1, 22-300 Krasnystaw

20150320 113123 1280x720W dniu 20.03.2015 roku nauczyciele wychowania fizycznego Marcin Łukaszczyk , Grzegorz Świech,nLeszek Dworucha w ramach Szkolnego Dnia Samorządności zorganizowali mecz siatkówki pomiędzy klasą maturalną 4teb a reprezentacją szkoły. Co roku z tej okazji organizowany jest mecz siatkówki, w którym rywalizuje najlepsza klasa maturalna przeciwko uczniom pozostałych klas. Mecz cieszył się dużym zainteresowaniem ze strony uczniów naszej szkoły.

Wygrał zespół reprezentacji szkoły 3 : 2

Zespół klasy 4teb wystąpił w składzie:

1.Szczepanik Mirosław

2. Mikuła Kamil

3. Jopek Kamil

4. Magdziarz Grzegorz

5. Wieczerniak Mateusz

6. Mąka Piotr

Zespół reprezentacji szkoły wystąpił w składzie:

1. Frącek Michał –   3tb

2. Świech Marcin -   3tb

3. Dryglak Łukasz – 3tb

4. Smyk Michał – 1tz

5. Szymaniak Karol – 3ms

6. Szczepaniuk Krystian – 3

Zawody sędziował Kubina Sebastian były reprezentant naszej szkoły w siatkówce.                                                                                                                                Sędzia punktowy: Patrycja Gaweł oraz Ania Nizioł                                                               Materiał przygotował      Leszek Dworucha  

DSC 0142 1195x800Naszą tradycją jest wyjazd na narty do Bobliwa. Tak też było w tym roku. Można powiedzieć ,że śnieg na nas czekał J . Zdążyliśmy w ostatniej chwili ! Dzień 20 lutego okazał się szczęśliwy. Wyjazd był bardzo udany. Jeździliśmy na nartach , niektórzy próbowali sił na desce snowboardowej. Dla mniej odważnych przygotowane były sanki.

                                                Wyjazd zorganizował Marcin Łukaszczyk  i Małgorzata Gadomska Matycz.

{gallery artykuly/2015/bobliwo}

DSC 0171 1195x800Młodzież naszej szkoły była świadkiem historycznego wydarzenia .Mieliśmy okazję obejrzeć mecz Resovii Rzeszów  z Lokomotivem Nowosybirsk . Mecz toczył się o wysoką stawkę – udział w FINAL FOUR LIGI MISTRZÓW. Resovia po raz pierwszy awansowała do rozgrywek o najwyższe trofeum LIGI MISTRZÓW. Mogliśmy obejrzeć mecz pełen emocji,a  po meczu zdobyć autografy reprezentantów Polski – Mistrzów Świata J.

                                                          Wyjazd zorganizowała Małgorzata Gadomska Matycz.

{gallery artykuly/2015/res_lok}

20150306 095525 1280x720W dniu 6  marca  2015 r.  w MOSiR w Krasnymstawie odbyły się zawody o mistrzostwo powiatu w koszykówce chłopców. 

Rywalizacja zakończyła się następująco:  

1 miejsce II LO
2 miejsce I LO
3 miejsce ZS nr 2
4 miejsce ZS nr 1

Reprezentacja naszej szkoły wystąpiła w składzie:

Jopek Kamil  -  1ms, Mikuła Kamil  -  4tb, Szczepanik Mirosław  -  4tb, Jopek Patryk - 4tb, Szczepaniuk Krystian  -   3mt, Mucha Maciej  -  3tb, Małek Rafał-     2tz,  Burzak Eryk  -  1ms , Krawiec Patryk   -  3tp,  Suliga Piotr  -   3tb, Świderek Patryk -    1tp,  Goliszek Daniel - 1tp,  Kazanowski Patryk -1tp Smyk Michał-1tz.

Opiekun: Leszek Dworucha

I TURNIEJ WARCABOWY ZAKOŃCZONY!

Przez prawie dwa miesiące,  48 zawodników I Turnieju Warcabowego, walczyło o puchar Dyrektora Szkoły. W dniu 26 lutego 2015 roku odbyła się runda finałowa i po ciężkich bojach zwyciężyła Joanna Jaskułecka z klasy 3 Technikum Ekonomicznego. Na drugim miejscu uplasował się Arkadiusz Karczmarek  z klasy 1 mk, a trzecie miejsce zajęła Monika Gąsior z klasy 4 tf.

Na uroczystym apelu, który odbył się 1 marca 2015 roku zwyciężczyni odebrała z rąk Dyrektora Szkoły,  pana Wojciecha Maślony kryształowy puchar, a pozostali finaliści dyplomy.

Wg organizatorów założone cele turnieju zostały spełnione, przy czym na podkreślenie zasługuje fakt, ze wszystkie mecze rozgrywane były w atmosferze zdrowej rywalizacji i współzawodnictwa. Możemy być dumni, że w naszej szkole uczniowie stosują zasady fair – play, rozwijają swoje zainteresowania i uzdolnienia.

Większość uczestników, po przegranym meczu czuło „niedosyt” nie mogąc się zrewanżować, dlatego organizatorzy planują w najbliższym czasie zorganizowanie zawodów warcabowych. Atrakcją zawodów ma być udział nauczycieli i możliwość „odegrania się” za wcześniejsze niepowodzenia.

wa2

wa1

w9

w8

w

w6

 

 

 

W dniu 2 marca 2015 roku kilku uczniów naszej szkoły obsługiwało catering uroczystość z okazji 25-lecia polskiej transformacji, która odbyła się w dawnym refektarzu Muzeum Regionalnego w Krasnymstawie. Z powiatu krasnostawskiego dyplomami Wiceprezesa Rady Ministrów i Ministra Gospodarki Janusza Piechocińskiego uhonorowanych zostało 96 osób. Uroczystego wręczenia dyplomów dokonali: poseł do Parlamentu Europejskiego Krzysztof Hetman, starosta Janusz Szpak i prezes OSM Krasnystaw Tadeusz Badach. Wśród nagrodzonych byli również pan dyrektor Wojciech Maślona i pani wicedyrektor naszej szkoły Małgorzata Jędruszczak. 
Uczniowie, którzy brali udział w uroczystości: Kamila Kasperek i Magdalena Zalewska z klasy 2k oraz Wioletta Bociong i Rafał Małek z klasy 2tz, a opiekę nad młodzieżą sprawowały: Agnieszka Pawlas i Agata Sadlak-Skrzypek.

zwDSC 0001

zwDSC 0003

zwDSC 0004

zwDSC 0005

zwDSC 0006

W dniu 9 stycznia 2015 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2  w Krasnymstawie zawodnicy z naszej szkoły uczestniczyli w zawodach drużynowych w tenisa  stołowego o mistrzostwo Powiatu Krasnostawskiego.

W  zawodach  wzięli udział uczniowie z sześciu szkół ponadgimnazjalnych naszego powiatu. Wśród dziewcząt I miejsce zajęła szkoła  I LO natomiast  nasze dziewczęta zajęły V miejsce.

Wśród  chłopców I miejsce zajęło II LO natomiast nasi  zawodnicy  zajęli  III miejsce.

Szkołę reprezentowali: Ola Podgórska, Edyta Jurkiewicz. Mateusz Wieczerniak, Michał Smyk oraz Mateusz Pietrasiak.

Opiekunem zawodników był Leszek Dworucha.

W dniu 12.12. 2014 roku  w Siennicy Różanej odbyły się zawody w piłkę nożną halową o mistrzostwo Powiatu Krasnostawskiego. W mistrzostwach wzięło udział 6 zespołów. 

ZSP NR 1  walczył w grupie z ZSP nr 2 wygrywając 4:2 oraz z I LO  przegrywając 0 :1. W pierwszym meczu bramki strzelili: Tomasz Stasicki, Krysttian Szczepaniuk, Maciej Mucha oraz Rafał Małek.

W meczu z I LO zabrakło nam dwie minuty do utrzymania remisu 0 : 0, który dawał nam awans do finału.   Dobre mecze naszych zawodników doprowadziły   do waliki o 3 miejsce z zespołem z Siennicy Różanej, który przegraliśmy 3:4 zajmując 4 miejsce w rozgrywkach. Bramki dla ZSP nr 1 strzelili: Kamil Mikuła, Mirosław Szczapanik oraz Krystian Szczapaniuk.      

W finale II LO pokonało I LO 4:0

Ostatecznie 1 miejsce zajęło: -II LO , 2 miejsce -I LO,  3 miejsce -Siennica Różana,  4 miejsce- ZSP nr 1 ,     5 miejsce -ZSP nr 2,     6 miejsce -Żółkiewka.

Naszą szkołę reprezentowali: Jopek Kamil – bramkarz, Mikuła Kamil, Suliga Piotr,  Szczepanik Mirosław,  Krawiec Patryk, Szczepaniuk Krystian, Mucha Maciej,  Małek Rafał, Stasicki Tomasz, Korchut Rafał,   Lewandowski Paweł.

Zawody sędziowali: Stanisław Urbankiewicz oraz Tomasz Majewski. Obaj są sędziami OZPN w Chełmie.   

W imieniu własnym i zawodników  serdecznie dziękujemy  za udostępnienie   sali  MOSIR w Krasnymstawie w celu przygotowania zawodników do rozgrywek ora sędziom za bardzo dobre sędziowanie.     

 Opiekun:  Leszek Dworucha 

Informujemy, że Grupa Wydawnicza Słowo, wydawca Super Tygodnia w Krasnymstawie, Starostwo Powiatowe w Krasnymstawie  i Urząd Miasta Krasnystaw organizują  plebiscyt na Sportowca Roku 2014 powiatu krasnostawskiego.

                Uczniowski Klub  Sportowy ,,Zetka” w Krasnymstawie  przy ZSP nr 1 w Krasnymstawie  prowadzi swoją działalność od 2002 roku. Od  początku  działalności  zgłasza zawodników do plebiscytu na Sportowca Roku.

W związku z tym  dniu  05.02 .2015 r.  Zarząd Uczniowskiego Klubu  Sportowego ,, Zetka  ” w Krasnymstawie  przy ZSP nr 1 w Krasnymstawie  wytypował     Mirosława Szczepanika z klasy 4tb do plebiscytu na Sportowca Roku 2014.

 Mirek uczęszcza do klasy maturalnej.  Przez okres czterech lat brał  czynny udział     w życiu sportowym szkoły i klubu. Reprezentuje szkołę w zawodach sportowych w L-A, siatkówce, piłce nożnej, koszykówce.

Spośród zgłaszanych kandydatur na Sportowca Roku 2014, czytelnicy czasopisma  “Super Tydzień”   wybierają Najpopularniejszego Sportowca Roku 2014.

Prosimy o głosy na naszego kandydata.

                                                                    Prezes  UKS ,, ZETKA’’    Leszek Dworucha

W dniu 4 marca 2015r. w auli Uniwersytetu Medycznego w Lublinie odbyło się podsumowanie II edycji regionalnej akcji „Transplantacja – jestem na tak. Przyłącz się do Nas” zorganizowanej dla szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych przez I Klinikę Chirurgii Ogólnej, Transplantacyjnej i Leczenia Żywieniowego UM w Lublinie, Stowarzyszenie Przyjaciół I Kliniki Chirurgii Ogólnej, Transplantacyjnej i Leczenia Żywieniowego UM w Lublinie, Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Wielkiego w Lublinie pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego Sławomira Sosnowskiego, Lubelskiego Kuratora Oświaty Krzysztofa Babisza oraz Dyrektora Naczelnego SPSK nr 4 w Lublinie Mariana Przylepy, w której udział wzięły 24 szkoły z województwa lubelskiego.

                Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Krasnymstawie w tej edycji akcji zajął III miejsce. Szkoła w podziękowaniu za szerzenie idei transplantacji otrzymała dyplomy z podziękowaniami oraz cenne nagrody m.in. podręcznik akademicki „Anatomia człowieka”.

nagr1

nagr

nagr2

 

jestem szefowa 150x150  Zapraszamu uczennice klas pierwszych i drugich do udziału w konkursie. 

Ruszyła VI edycja konkursu dla przyszłych polskich liderek pn. „Jestem szefową”. Konkurs adresowany jest do uczennic I i II klasy szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski (w wieku do 19 lat), które są zainteresowane rozwijaniem swoich zdolności przywódczych.

Konkurs jest wspólną inicjatywą Pełnomocnika Rządu do Spraw Równego Traktowania i Ministra Edukacji Narodowej, realizowaną w partnerstwie z Przedstawicielstwem Komisji Europejskiej w Polsce.

Do uczestnictwa zachęcamy młode dziewczyny, które angażują się społecznie i/lub pełnią różnego rodzaju funkcje przywódcze w środowisku szkolnym i lokalnym.

Uczestniczki konkursu mają za zadanie przygotować prace pisemne, w których opiszą, jak wyobrażają sobie siebie w roli przywódczej, jakimi liderkami chcą być i co planują osiągnąć, a także spróbują odpowiedzieć na pytanie, czy fakt bycia kobietą ma wpływ na sprawowanie władzy.

Prace konkursowe oceni jury złożone z liderek i liderów polskiej sceny politycznej i gospodarczej.

Na finalistki konkursu czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe, a także spotkania z inspirującymi kobietami, które odniosły sukces w świecie polityki, biznesu i mediów, ciekawy program szkoleniowy, program mentoringowy oraz wizyty studyjne w wybranych instytucjach.

Zgłoszenia do konkursu można przesyłać w terminie od 3 marca do 27 kwietnia 2015 r. 

Zapisy u pani Małgorzaty Typiak. 

oferta edu

Od 1 września 2012 r. kształcenie zawodowe w Polsce odbywa się w trzech typach szkół tj. trzyletniej zasadniczej szkole zawodowej, czteroletnim technikum i szkole policealnej. W każdym zawodzie wyodrębniono jedną, dwie lub trzy kwalifikacje, z których uczniowie zdają egzaminy. Egzaminy te zdawane są w trakcie nauki, a nie jak w poprzednich latach po jej zakończeniu, dzięki temu uczniowie nie mają problemów z ich zdaniem. Po zdaniu każdego z nich otrzymują dyplom potwierdzający uzyskanie kwalifikacji wydany przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną. Nasz szkoła dostosowuje kształcenie do potrzeb rynku pracy m.in. poprzez ścisłą współpracę z pracodawcami. W ramach tej współpracy realizowaliśmy projekt „Staże i praktyki- lepszy start w dorosłe życie”, dzięki czemu nasi uczniowie odbywali dodatkowe praktyki i staże wakacyjne, za które otrzymywali wynagrodzenie. Łącznie w projekcje uczestniczyło 89 uczniów naszej szkoły. Obecnie podpisaliśmy porozumienie z krasnostawskimi firmami z branży mechanicznej o stworzeniu na ich potrzeby klas związanych z obróbką skrawaniem. Okazuje się, że pracodawcy poszukują młodych pracowników z konkretnym wykształceniem. Oferując kształcenie młodzieży w naszej szkole zapewniamy, że w przyszłości znajdą pracę w wyuczonym zawodzie.

 Oferta edukacyjna na rok szkolny 2015/2016

Technikum czteroletnie

Technik ekonomista

Uczniowie podczas nauki zdają kwalifikacje:

A.35 - Planowanie i prowadzenie działalności w organizacji

A.36 - Prowadzenie rachunkowości

Technik handlowiec

Uczniowie podczas nauki zdają kwalifikacje:

A.18 – Prowadzenie sprzedaży

A.22 - Prowadzenie działalności handlowej

Technik usług fryzjerskich

Uczniowie podczas nauki zdają kwalifikacje:

A.23 - Projektowanie fryzur

A.19 - Wykonywanie zabiegów fryzjerskich

Technik budownictwa

Uczniowie podczas nauki zdają kwalifikacje:

B.18 -Wykonywanie robót murarskich i tynkarskich

B.33 - Organizacja i kontrolowanie robót budowlanych

B.30 - Sporządzanie kosztorysów oraz przygotowywanie dokumentacji

Technik urządzeń sanitarnych - NOWOŚĆ

Uczniowie podczas nauki zdają kwalifikacje:

B.8. Wykonywanie robót związanych z budową i remontem sieci komunalnych

B.9. Wykonywanie robót związanych z montażem i remontem instalacji sanitarnych

B.27. Organizacja robót związanych z budową i eksploatacją sieci komunalnych oraz instalacji sanitarnych

Technik żywienia i usług gastronomicznych

Uczniowie podczas nauki zdają kwalifikacje:

T.6 - Sporządzanie potraw i napojów

T.15 - Organizacja żywienia i usług gastronomicznych

Technik pojazdów samochodowych

Uczniowie podczas nauki zdają kwalifikacje:

M.18 - Diagnozowanie i naprawa podzespołów i zespołów pojazdów samochodowych

M.12 - Diagnozowanie i naprawa elektrycznych i elektronicznych układów pojazdów samochodowych

M.42 - Organizacja i prowadzenie procesu obsługi pojazdów samochodowych

Technik mechanik - klasa tworzona we współpracy z pracodawcami z możliwością zatrudnienia po ukończeniu nauki.

Uczniowie podczas nauki zdają kwalifikacje:

M.19 - Użytkowanie obrabiarek skrawających

M.44 - Organizacja i nadzorowanie procesów produkcji maszyn i urządzeń

Zasadnicza Szkoła Zawodowa - trzyletnia

Sprzedawca - NOWOŚĆ

kwalifikacja A.18 – Prowadzenie sprzedaży

Kucharz

kwalifikacja T.6 - Sporządzanie potraw i napojów

Ślusarz - NOWOŚĆ  klasa tworzona we współpracy z pracodawcami z gwarancjami zatrudnienia dla najlepszych absolwentów

kwalifikacja M.20. Wykonywanie i naprawa elementów maszyn, urządzeń i narzędzi

Mechanik pojazdów samochodowych

kwalifikacja M.18 - Diagnozowanie i naprawa podzespołów i zespołów pojazdów samochodowych

Lakiernik - NOWOŚĆ

kwalifikacja M.28 – Wykonywanie prac lakierniczych

Murarz - tynkarz

kwalifikacja B.18 -Wykonywanie robót murarskich i tynkarskich

Monter sieci, urządzeń i instalacji sanitarnych NOWOŚĆ

kwalifikacje:

B.8. Wykonywanie robót związanych z budową i remontem sieci komunalnych

B.9. Wykonywanie robót związanych z montażem

Monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie - NOWOŚĆ

kwalifikacje:

B.5. Montaż systemów suchej zabudowy

B.6. Wykonywanie robót malarsko-tapeciarskich

B.7. Wykonywanie robót posadzkarsko-okładzinowych

Klasa wielozawodowa - NOWOŚĆ

Jest to klasa kształcąca w zawodach na poziomie zasadniczej szkoły zawodowej znajdujących się w klasyfikacji zawodów szkolnictwa zawodowego. Ten typ klasy daje możliwość kształcenia w zawodach, na które zapotrzebowanie na rynku jest kilkuosobowe lub w rodzinie istnieje tradycja kształcenia w określonym zawodzie. W naszej klasie wielozawodowej możemy kształcić w takich zawodach jak np: PIEKARZ, CUKIERNIK,ZEGARMISTRZ, TAPICER, ZŁOTNIK-JUBILER, KRAWIEC, ZDUN, DEKARZ, WĘDLINIARZ, BLACHARZ SAMOCHODOWY.

 

W szkole młodzież uczy się tylko przedmiotów ogólnokształcących, a praktyczna naukę zawody odbywa u pracodawcy w zakładzie pracy, z którym popisuje umowę o pracę (jako pracownik młodociany - otrzymuje wynagrodzenie, przysługuje mu urlop, ma liczony staż pracy). Część teoretyczną kształcenia zawodowego młodzież odbywa w specjalistycznych ośrodkach na teoretycznych kursach zawodowych, za organizację których odpowiada i koszty pokrywa szkoła.

Jeżeli znajdziesz pracodawcę w interesującym Cię zawodzie i podpiszesz z nim umowę o pracę na 3 lata nauki (jako pracownik młodociany) - przyjdź do naszej klasy wielozawodowej. To oferta dla Ciebie.


Wzorem roku poprzedniego, uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Krasnymstawie, którzy prowadzą bloga kulinarnego, mieszczącego się pod adresem internetowym http://kulinarnizsp1kras.blogspot.com, walczą, aby ich blog osiągnął przynajmniej tak dobry wynik jak w roku poprzednim. Konkurs co roku organizuje portal Onet we współpracy min. z Newsweekiem, RMF MAXXX itp., a w kapitule konkursu w tej kategorii zasiada Karol Okrasa. Uczniowie wraz z nauczycielami prowadzą bloga kulinarnego już od kwietnia 2013 roku i cieszy się on dużym powodzeniem, średnio dziennie wejść jest około 500, a wszystkie wejścia na stronę przkroczyły już 165 tysięcy. Na blogu znajdziecie przepisy tradycyjnj kuchni lubelskiej, ale też światowe przepisy na popularne i mniej popularne dania okraszone dowcipnymi komentarzami, wykonaniem krok po kroku i poglądowymi zdjęciami wykonanymi przez autorów.
Głosować można do 10 lutego wysyłając sms'a pod numer 7122 w treści wpisując E11158.
W ubiegłym roku blog uczniów ZSP nr 1 w Krasnymstawie zajął 13 miejsce na 224 zgłoszone i niestety nie przeszedł do III etapu, w tym roku uczniowie mają nadzieję na lepszy wynik i zachęcają do gosowania.

blog

blog1

blog3

blog4

 

W dniu 28 stycznia 2015r godz. 9.00-10.30 na ulicach miasta odbył się happening z udziałem uczniów, nauczycieli, koordynatora ds. transplantologii oraz przedstawiciela Starostwa Powiatowego. Uczniowie zaopatrzeni w transparenty, emblematy informacyjne i dekoracyjne rozdawali mieszkańcom ulotki dotyczące transplantacji oraz udzielali informacji propagujących ideę dawstwa narządów.
Organizatorzy akcji mają nadzieję, że przekazanie podstawowych wiadomości na temat transplantacji narządów i tkanek, pomoże w obiektywny sposób wyrobić osobisty pogląd na idee transplantacji oraz przyczyni się do zmiany stanu świadomości społeczeństwa na temat przeszczepów. Każdy z nas nosi w sobie dar uzdrawiania, który jest najpiękniejszym podarunkiem, jaki możemy pozostawić po śmierci.

ha1

ha2

ha8

ha7

 

ha5

 

 

Transplantacja – jestem na tak.
Akcja w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Krasnymstawie.
W dniach 27-28 stycznia 2015r. w ramach programu edukacyjnego "Transplantacja - jestem na Tak. Przyłącz się do nas" w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Krasnymstawie przeprowadzono akcję informacyjną na temat transplantacji.
Dnia 27 stycznia 2015r w świetlicy szkolnej odbyła się prelekcja z udziałem nauczycieli i uczniów Technikum i Zasadniczej Szkoły Zawodowej. Na spotkanie przybyli zaproszeni goście pani Maria Kmicic koordynator ds. transplantacji z SPZOZ w Krasnymstawie oraz pani Ewelina Zając przedstawiciel Wydziału oświaty, kultury, kultury fizycznej i turystyki starostwa powiatowego.
„Należy zaszczepić w sercach ludzi, zwłaszcza młodych, szczere i głębokie przekonanie, że świat potrzebuje braterskiej miłości, której wyrazem może być decyzja o darowaniu narządów" tymi słowami Jana Pawła II pani wicedyrektor Małgorzata Jędruszczak powitała zaproszonych gości i uczestników konferencji.
Podczas spotkania pani Maria Kmicic przybliżyła temat transplantacji, młodzież miała okazję dowiedzieć się czym jest transplantacja, na czym polega śmierć mózgu, dlaczego warto być dawcą i jak ich decyzja może wpłynąć na życie osób oczekujących na przeszczep. Uczniowie poznali również historię transplantacji, wysłuchali podstawowych informacji dotyczących transplantacji tkanek i narządów oraz zapoznali się z możliwościami klinicznego ich zastosowania. W prezentacjach pokazano jakie narządy i tkanki można przeszczepić. Młodzież wysłuchała także informacji o świadomej zgodzie na przekazanie po swojej śmierci narządów dla ratowania życia i zdrowia. Podczas konferencji wykorzystano również prezentację multimedialną „Transplantacja - jestem na Tak" przygotowana przez uczennicę klasy 1te Dominikę Gaweł. Młodzież z dużym zainteresowaniem podeszła do tego tematu. Puenta spotkania była dla niektórych zaskakująca bowiem okazało się, że wystarczy jeden podpis aby uratować komuś życie. Tak wiele za tak niewiele. Podsumowaniem spotkania było rozdawanie ulotek informacyjnych i oświadczeń woli.

tran3

tran7

tra1

tran4

tra

tran6

W załączniku znajduje się prezentacja mulimedialna uczennicy Dominiki Gaweł na temat transplantacji. Zachęcamy do obejrzenia.

W załączniku znajduje się również sprawodanie z realizacji akcji Tranplantacja jestem na TAK, przyłącz się do nas.

 


Zgodnie z tradycją na 100 dni przed maturą, tegoroczni maturzyści klas IV z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 uczestniczyli w Balu Studniówkowym. Odbył się on w domu weselnym „ Irys" w Krasnymstawie.

Uroczystość poprowadzili uczniowie: Patrycja Gaweł i Marcin Kubina.

studniówka zsp nr 1

Oficjalne otwarcie studniówki przypadło tradycyjnie dyrektorowi naszej szkoły. Pan Wojciech Maślona ciepłymi słowami powitał zgromadzonych maturzystów, grono pedagogiczne, przedstawicieli starostwa i rodziców.

W imieniu Starosty Krasnostawskiego życzenia udanej zabawy i powodzenia na maturze przekazała uczniom pani Naczelnik Wydziału Oświaty Aleksandra Stachula.
Uczniowie klas maturalnych, wyrazili swą wdzięczność wręczając kwiaty przedstawicielom starostwa, dyrekcji oraz nauczycielom, kierując w ich stronę serdeczne podziękowania za pracę i zaangażowanie, jakie wkładają każdego dnia, by umożliwić młodzieży dobry start w dorosłe życie.
Szczególnie ciepłe słowa skierowano do wychowawców klas maturalnych:
- Pani Monika Kowalik-Żebrowskiej – wychowawczyni klasy IV Technikum kształcącego w zawodzie technik usług fryzjerskich,
- Pani Małgorzata Typiak - wychowawczyni klasy IV Technikum kształcącego w zawodzie technik ekonomista i technik budownictwa,
- Pana Tomasz Bożko - wychowawca klasy IV Technikum kształcącego w zawodzie technik mechanik i technik pojazdów samochodowych.
Zgodnie z tradycją bal nie mógł się rozpocząć inaczej niż polonezem, którego poprowadził pan dyrektor Wojciech Maślona i pani wicedyrektor Małgorzata Jędruszczak.

studniówka zsp nr 1.jpg 1

W radosnym nastroju tej nocy młodości i tańca wszyscy bawili się do białego rana. Dla przyszłych maturzystów był to bez wątpienia pierwszy najważniejszy, najpiękniejszy i niezapomniany bal w życiu.

studniówka 2

Technikum ekonomiczne i technikum budowlane

studniówka

Technikum usług fryzjerskich

studniówka1

Technikum mechaniczne i technikum pojazdów samochodowych

 

DBI2015 plakat 01„Razem tworzymy lepszy internet”

to hasło kolejnej edycji obchodów DBI, czyli Dnia Bezpiecznego Internetu, znanego na świecie
i w Polsce już od 2004r.

Nasza szkoła po raz kolejny przyłącza się do akcji i jest zarejestrowana na mapie inicjatyw DBI.

Patronat honorowy nad akcją objęli: Minister Edukacji Narodowej, Rzecznik Praw Dziecka oraz Urząd Komunikacji Elektronicznej. Natomiast partnerami akcji są: Microsoft oraz Facebook .

Dzień Bezpiecznego Internetu to różnego rodzaju inicjatywy, które mają na celu propagowanie prawidłowych postaw w zakresie korzystania z „sieci”.

W tym roku będzie to 10 lutego. Pamiętajmy : korzystając z internetu zawsze przestrzegajmy zasad netykiety i bezpieczeństwa. Jako młodzi ludzie, świadomi zagrożeń współczesnego świata, chrońmy młodszych: nasze rodzeństwo, kolegów, znajomych. Bądźmy mądrzejsi od internetowych „przestępców” i „łobuzów”.

 ZBLIŻA SIĘ FINAŁ I TURNIEJU WARCABOWEGO!

W ciągu ostatnich 3 tygodni, 24 uczestników rozgrywało kolejne mecze w ramach 2 etapu Turnieju. Wszyscy gracze ze skupieniem podejmowali decyzje dotyczące kolejnego ruchu, który czasami okazywał się walką o życie.

Cieszy fakt, że zawody odbywają się w miłej i życzliwej atmosferze, a osoby przegrywające przyjmują przegraną z godnością. Osoby „odpadające” z Turnieju już zapowiadają – „Jeszcze tu wrócimy!” i już zaczynają treningi przed kolejnym turniejem.

Należy pogratulować wszystkim, którzy przeszli do kolejnego etapu, a są nimi:

Lp.

Nazwisko i imię gracza

Nazwisko i imię przeciwnika

1

Trumińska Justyna

Karczmarek Arkadiusz

2

Brożek Mariusz

Frańczak Piotr

3

Gąsior Monika

Mąka Piotr

4

Majewski Damian

Chwaszcz Wioletta

5

Dryglak Łukasz

Kubina Marcin

6

Jaskułecka Milena

Jaskułecka Joanna

Przed nami WIELKI FINAŁ, który odbędzie się po feriach. Wszystkich uczniów zachęcamy do kibicowania swoim faworytom!

warc11

warca

 

warca1

warca11

i konkurs fryzjerski 20150128 100584017920 stycznia 2015r., w naszej szkole odbyła się I Edycja Międzyszkolnego Konkursu Fryzjerskiego o zasięgu ogólnopolskim, „Najlepszy uczeń w zawodzie fryzjer”, którego nasza szkoła była organizatorem.

Temat przewodni to „Bajkowa Królowa”, mający inspirować do wykonania jak najbardziej fantazyjnych fryzur. W naszym konkursie wzięło udział 7 szkół z województwa lubelskiego, mianowicie: Technikum ZDZ im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego Biała Podlaska, Technikum ZDZ Chełm, ZSP im. Tadeusza Kościuszki Krasnystaw, ZSZ im. Stanisława Konarskiego Opole Lubelskie, ZSP im. Stanisława Staszica Parczew, Technikum ZDZ Tomaszów Lubelski oraz ZSZ Rzemiosł Różnych Zamość, a walkę o statuetkę „Złoty Grzebień”, pod bacznym okiem swoich opiekunów, stoczyło aż dwunastu uczniów.

Pracę uczestników oceniało jury w składzie nauczycieli zawodu i opiekunów każdej ze szkół, jednak nie było możliwość oddania głosu na swoich podopiecznych, co pozwoliło uzyskać sprawiedliwy i obiektywny wynik. Na punktację pracy wpływ miała nie tylko fryzura, ale pełna stylizacja, tj. makijaż i strój.

Najlepszą pracę wykonała Iwona Welik, uczennica III klasy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Parczewie, zajmując miejsce I w konkursie. Miejsce II zdobyła Wioleta Kalinowska (ZSZ Rzemiosł Różnych, Zamość) a miejsce III Nina Czopek (ZSZ im. Stanisława Konarskiego, Opole Lubelskie). Wyróżnienie otrzymała praca, której stylizacja w pełni odzwierciedlała postać złej królowej z baśni „Opowieści z Narnii” wykonana przez Sylwię Kowalczyk z III klasy technikum ZSP nr 1 w Krasnymstawie.

Nagrodami w konkursie były: statuetka „Złoty Grzebień” oraz nagrody rzeczowe, ufundowane przez naszą szkołę, EmporioSTUDIO FRYZUR z Chełma i hurtownię fryzjerską POLWELL. Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy i czasopisma fryzjerskie. Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Kolejna, II edycja Konkursu już za rok, a my już zachęcamy do wspólnej zabawy.

  • I Konkurs Fryzjerski
  • Autor: Brak danych
  • Odsłon: 6260
  • Downloads: 903
  • Ocena: Brak głosów 
  • I Konkurs Fryzjerski
  • Autor: Brak danych
  • Odsłon: 6201
  • Downloads: 866
  • Ocena: Brak głosów 
  • I Konkurs Fryzjerski
  • Autor: Brak danych
  • Odsłon: 6299
  • Downloads: 943
  • Ocena: Brak głosów 
  • I Konkurs Fryzjerski
  • Autor: Brak danych
  • Odsłon: 6210
  • Downloads: 883
  • Ocena: Brak głosów 

16 grudnia 2014r. w Sali Widowiskowej Krasnostawskiego Domu Kultury odbył się I Przegląd Pieśni Niepokornej połączony z X Powiatowym Konkursem Poezji Śpiewanej pod patronatem Starosty Krasnostawskiego, Janusza Szpaka oraz Burmistrz Krasnegostawu, Hanny Mazurkiewicz. Występy oceniało jury w składzie: Tadeusz Kiciński – Radny Rady Miasta Krasnystaw, Artur Smelkowski – Dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Krasnymstawie oraz Hovhannes Aleksanyan – instruktor KDK. Repertuar był szczególnie trudny, dotyczył utworów bardów i poetów śpiewających kojarzonych z tzw. opozycją w czasach PRL-u.

Naszą szkołę reprezentowali: Agata Kowalak z kl. 4te, Karolina Małysz z kl. 4te, Paulina Jaremek z kl. 3te oraz Michał Smyk z kl. 1tz. Dziewczyny wykazały się wokalnie, natomiast Michał akompaniował na gitarze. Za przygotowanie uczniów do występu odpowiadały: p. A. Kostrzanowska oraz p. E. Kapuśniak. Grupa z naszej szkoły wykonała dwa utwory: „Modlitwę o wschodzie słońca” z repertuaru Jacka Kaczmarskiego oraz „Miejcie nadzieję” autorstwa Adama Asnyka, wykonywaną przez Jacka Wójcickiego. Występ został doceniony przez jurorów, którzy przyznali naszemu zespołowi wyróżnienie.

Podczas obrad jury uczestnicy Przeglądu mieli okazję obejrzeć koncert grupy muzycznej „Ofensywa Brunetów” z Zamościa. Była to możliwość zetknięcia się z piosenką nawiązującą do utworów Marka Grechuty.

20141216 094520

20150113 095604

 

logo pdpz

POMÓŻ DZIECIOM PRZETRWAĆ ZIMĘ 2014 w ZSP Nr 1

     Zakończyliśmy w naszej szkole już poraz kolejny akcję "Pomóż Dzieciom Przetrać zimę". Akcja trwała od 12 listopada do 19 grudnia 2014 roku. Zebraliśmy dużo słodyczy i trwałej żywności oraz odzież, obuwie i zabawki. Wszyskie dary zostały przekazane do Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Krasnymstawie sąsiadującej z naszą szkołą. Podopieczni placówki byli bardzo wdzięczni za okazaną im życzliwość, czego wyrazem była kartka świąteczna od mieszkańców Placówki. A my jesteśmy zadowoleni, że mogliśmy sprawić na Święta Bożego Narodzenia komuś przyjemność.

    Dziękujemy zatem wszyskim darczyńcom: uczniom, nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Krasnymstrawie za okazane serce i szczodrość.

                                                                        Organizatorzy akcji w ZSP Nr 1 K. Mańko i M. Typiak

"Poznaj swoje prawa w pracy"

Regionalny etap konkursu Państwowej Inspekcji Pracy

w Lublinie

18 grudnia 2014 roku laureatki szkolnego etapu konkursu: Patrycja Minicka uczennica klasy 3 technikum ekonomicznego i Paulina Dunaj uczennica 4 klasy również technikum ekonomicznego wzięły udział w regionalnym etapie tego konkursu organizowanego przez Państwową Inspekcję Pracy w Lublinie. W trakcie konkursu uczniowie z całego województwa lubelskiego (ok. 40 osób) rozwiązywali test wiedzy o prawie pracy i bhp składający się 35 pytań. Nasze uczennice osiągnęły bardzo wysoki wynik tzn:

Paulina Dunaj - 34 poprawnych odpowiedzi

Patrycja Minicka - 33 poprawnych odpowiedzi.

Wszyscy uczetnicy etapu regionalnego otrzymali okolicznościowe dyplomy i upominki.

GRATULACJE !!!

Katarzyna Mańko

 

apip

a1pip

mikoaj 2014 20141217 1029576762W piątek, 5 grudnia naszą szkołę odwiedził specjalny gość, czyli Święty Mikołaj. W towarzystwie uroczych śnieżynek obdarował dyrekcję, nauczycieli i najgrzeczniejszych uczniów upominkami i słodyczami. Nie zapomniał także o symbolicznych rózgach L. Cóż… mimo tego, wizytę Mikołaja będziemy długo i ciepło wspominać.

 

  • Mikołaj 2014
  • Autor: S.M.-R.
  • Odsłon: 6258
  • Downloads: 957
  • Ocena: Brak głosów 
  • Mikołaj 2014
  • Autor: S.M.-R.
  • Odsłon: 6038
  • Downloads: 906
  • Ocena: Brak głosów 
  • Mikołaj 2014
  • Autor: S.M.-R.
  • Odsłon: 5871
  • Downloads: 871
  • Ocena: Brak głosów 
  • Mikołaj 2014
  • Autor: S.M.-R.
  • Odsłon: 5900
  • Downloads: 896
  • Ocena: Brak głosów 

legia lecznaGórnik Łęczna - Legia. Sensacja w Łęcznej! Prusak zatrzymał mistrzów Polski!

       W dniu 14 grudnia 2014 roku młodzież z naszej szkoły mogła obejrzeć na żywo   mecz piłki nożnej pomiędzy ,, Górnikiem Łęczna a Legią Warszawa”.

Jest to kolejny wyjazd zorganizowany dla osób zainteresowanych piłką nożną.   Uczniowie ZSP nr 1 w Krasnymstawie  mogli obejrzeć rewelacyjną grę gospodarzy.

Łęczna po bardzo dobrej grze wygrała z Legią 3:1 Świetne zawody rozegrał bramkarz gospodarzy Sergiusz Prusak, który świetnie bronił strzały gości i wychwytywał liczne dośrodkowania. Legia przegrała w Ekstraklasie po raz pierwszy od 9 listopada i klęski w Szczecinie z Pogonią. Górnik wygrał po raz piąty na własnym boisku. W Łęcznej gospodarze nie przegrali w tym sezonie ani razu.

Organizatorem wycieczki był UKS ,, Zetka „ oraz ZSP nr 1 w Krasnymstawie.

Opiekunami byli: Leszek Dworucha oraz Małgorzata Gadomska- Matycz.

  • Uczniowie na meczu Górnika Łęczna z Legią
  • Autor: Leszek Dworucha
  • Odsłon: 5712
  • Downloads: 848
  • Ocena: Brak głosów 
  • Uczniowie na meczu Górnika Łęczna z Legią
  • Autor: Leszek Dworucha
  • Odsłon: 5799
  • Downloads: 861
  • Ocena: Brak głosów 
  • Uczniowie na meczu Górnika Łęczna z Legią
  • Autor: Leszek Dworucha
  • Odsłon: 5651
  • Downloads: 883
  • Ocena: Brak głosów 
  • Uczniowie na meczu Górnika Łęczna z Legią
  • Autor: Leszek Dworucha
  • Odsłon: 5941
  • Downloads: 906
  • Ocena: Brak głosów 

20141205 115339 1067x800W dniu 5 grudnia 2014 r. w sali sportowej ZSP nr 1 w Krasnymstawie odbył się Mecz Mikołajkowy w piłkę siatkową pomiędzy klasą maturalną IV Tb a reprezentacją szkoły.

Jak co roku z okazji 6 grudnia odbywa się impreza, w której walczą odchodzący ze szkoły maturzyści z uczniami, którzy pozostają w szkole. Po zaciętej walce nieznacznie wygrał zespół maturzystów.    

Imprezę odwiedził Święty Mikołaj, który wręczył wszystkim grającym paczki ze słodyczami.   Mikołaj, mimo wielu obowiązków, znalazł czas, aby zrobić wspólne zdjęcie z uczestnikami imprezy.

Mecz był zorganizowany przez nauczycieli w-f w ramach prac SKS. Sędzią głównym była pani Małgorzata Gadomska – Matycz, sędzią punktowym Leszek Dworucha, spikerem Marcin Łukaszczyk, obsługę muzyczną zabezpieczył Grzegorz Świech. W imprezie brali udział uczniowie, którzy sprawnie pomagali organizatorom nad przebiegiem meczu. Pamela Bojarska, Katarzyna Linkiewicz oraz Dominika Gaweł liczyły punkty oraz zajęły się sesją zdjęciową.

Święty Mikołaj dziękuje wszystkim biorącym udział w imprezie za świetną zabawę.

{gallery artykuly/2014/mecz_mikolaj}

W dniu 11 grudnia 2014 r.  uczennice z 3 klasy technikum ekonomicznego, zgrupowane w sekcji naukowej SU, zorganizowały losowanie par  zawodników zakwalifikowanych do I turnieju warcabowego o puchar dyrektora szkoły. 

Osoby zainteresowane w napięciu wyczekiwały jakiego przeciwnika przyniesie im los.  Na pewno  dla wszystkich był życzliwy.  Teraz tylko należy rozpocząć intensywny trening przed zawodami. Pierwsze rozgrywki już wkrótce.

Wszyscy zapominalscy mogą poznać swojego przeciwnika „zaglądając” na tablicę ogłoszeń, na której została wywieszona lista zawodników . Do turnieju zgłosiło się 48 osób.

war

Wycieczka do ZwierzyńcaDnia 17 października SZKOLNE KOŁO SPORTOWE w naszej szkole zorganizowało jednodniową

 wycieczkę do Zwierzyńca. Młodzież miała okazję podziwiać urokliwe miejsca Roztocza.

Zwiedziliśmy KOŚCIÓŁEK NA WODZIE , byliśmy na BUKOWEJ GÓRZE , odwiedziliśmy miejsce pamięci

we wsi Sochy.

   Korzystając z pogody spacerowaliśmy nad STAWAMI  ECHO. W drodze powrotnej zwiedziliśmy

 zabytkowy Zamość.

                                                                            Opiekunami byli  Małgorzata Gadomska Matycz

                                                                                                                               i Marcin Łukaszczyk

  • Wycieczka do Zwierzyńca
  • Autor: Małgorzata Gadomska Matycz
  • Odsłon: 3482
  • Downloads: 486
  • Ocena: Brak głosów 
  • Wycieczka do Zwierzyńca
  • Autor: Małgorzata Gadomska Matycz
  • Odsłon: 85028
  • Downloads: 489
  • Ocena: Brak głosów 
  • Wycieczka do Zwierzyńca
  • Autor: Małgorzata Gadomska Matycz
  • Odsłon: 3402
  • Downloads: 501
  • Ocena: Brak głosów 
  • Wycieczka do Zwierzyńca
  • Autor: Małgorzata Gadomska Matycz
  • Odsłon: 3420
  • Downloads: 510
  • Ocena: Brak głosów 

DSC 0196 1280x800Młodzież naszej szkoły wzięła udział w jednodniowej wycieczce do Rzeszowa.

Po zwiedzaniu miasta kolejną atrakcją był mecz piłki siatkowej mężczyzn Resovia Rzeszów – Budva

Budvanska  Rivijera . Uczestnicy wycieczki mogli obejrzeć reprezentantów naszego kraju , a także

obecnych mistrzów świata w piłce siatkowej. Mecz zakończył się zwycięstwem Resovii  3-0 .

Po meczu była okazja uzyskać autografy od zawodników obu drużyn oraz poprosić o pamiątkowe

zdjęcie. Wyjazd zorganiowało Szkolne Koło Sportowe .

                                                            opiekunowie : Małgorzata Gadomska Matycz

                                                                                      Ewelina Puchała.

{gallery artykuly/2014/resovia}

W dniu 20 listopada 2014 roku uczniowie klasy I i IV technikum ekonomicznego pod opieką Pani Małgorzaty Typiak odwiedzili Bank Pekao S.A. w Krasnymstawie. Spotkanie było zorganizowanie w ramach obchodzonego Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w naszej szkole. Uczniowie zostali przywitani przez dyrektora banku, a następnie zostali oprowadzeni po wszystkich stanowiskach pracy.Młodzież została zapoznana z historią banku, strukturą i zasadami funcjnowania tej jednostki. Następnie uczniowie mieli okazję poznać zabezpieczenia polskich i obcych banknotów, w przyszłości będą mogli bez problemu sprawdzić autentyczność walut.
Pracownicy banku zapoznali uczniów z ofertą produktową banku, a także odpowiedzieli na  szereg nurtujących ich pytań dotyczących. m.in. rachunków, kredytów studenckich.
W przyszłości nasi uczniowie będą podejmować finansowe decyzje, dlatego warto promować wśród młodzieży efektywne gospodarowanie pieniędzmi. Zawód bankowca to zawód ambitny, może w przyszłości nasi uczniowie znajdą zatrudnienie w sektorze bankowym. 
 
bank1
bank2
 
banka
 
  1. Bank Pekao
    pe
  2. Bank Polska Kasa Opieki – polski bank uniwersalny założony w 1929 jako bank państwowy, spółka akcyjna notowana od 1998 na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, od 1999 kontrolowana przez UniCredit; od 2011 prezesem banku jest Luigi Lovaglio. 
     bank3
 

W dniach 17-23 listopada 2014 roku po raz siódmy został zorganizowany w Polsce Światowy Tydzień Przedsiębiorczości, obchodzony jednocześnie w 143 krajach świata. Pomysłodawcami Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości są: były premier Wielkiej Brytanii, Gordon Brown, brytyjska rządowo-biznesowa organizacja Make Your Mark oraz amerykańska Fundacja Kauffmana. Celem ŚTP jest stworzenie środowiska społecznego, które aktywnie wspiera przedsiębiorcze postawy i inicjatywy młodych ludzi.

W ramach ŚTP Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości zaprasza uczniów, nauczycieli i przedsiębiorców do udziału w programie „Otwarta firma”. Dla przedsiębiorstwa to wspaniała okazja do promocji oraz nawiązania nowych kontaktów w środowisku lokalnym, szkoła natomiast otrzymuje możliwość wzbogacenia swojej oferty edukacyjnej o ciekawe zajęcia przygotowujące uczniów do wejścia na rynek pracy.

Program składa się z czterech modułów, dostosowanych do poszczególnych etapów edukacji:

  • Szkoła podstawowa, klasy I-III: „Poznajemy zawody w miejscu pracy”
  • Szkoła podstawowa, klasy IV-VI: „Poznajemy przedsiębiorstwa w naszej okolicy” 
  • Gimnazjum: „Pracownik-przedsiębiorca-przedsiębiorstwo”
  • Szkoła ponadgimnazjalna: „Biznes przy tablicy”

 

W ramach obchodzonego Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w naszej szkole odbyło się spotkanie z panią inspektor pracy Marzeną Skorek z Okręgowej Inspekcji Pracy w Lublinie. Pani inspektor omówiła młodzieży zagadnienia dotyczące umów o pracę i umów cywilnoprawnych, wyjaśniając różnicę między nimi, zapoznała z kompetencjami Państwowej Inspekcji Pracy oraz poinformowała o możliwości skorzystania z pomocy PIP w razie konfliktów  z pracodawcą. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas: 1 te, 2 tf, 3 te, 4 tp, 4 te.

pip

pip1

pip2

I SZKOLNY TURNIEJ WARCABOWY

O   PUCHAR  DYREKTORA SZKOŁY

CEL KONKURSU:

-         Rozwijanie logicznego myślenia,

-         Poznawanie tajników gry w  warcaby,

-         Rozwijanie umiejętności przewidywania ruchów przeciwnika i stosowanej przez niego taktyki,

-         Wdrażanie do stosowania zasad fair – play /umiejętność bycia zwycięzcą  lub zwyciężonym/,

-         Ujawnianie oraz rozwijanie zainteresowań i uzdolnień młodzieży,

-         Wdrażanie uczniów do pracy samokształceniowej,

     -    Stworzenie atmosfery zdrowej rywalizacji i współzawodnictwa.

ORGANIZATOR: sekcja naukowa SU ZSP Nr 1 w Krasnymstawie.

UCZESTNICY:      wszyscy chętni.

WARUNKI UCZESTNICTWA: zapisanie się w terminie do 2 grudnia 2014 r. (wtorek) oraz zapoznanie się z regulaminem rozgrywek.

Turniej przebiegać będzie w 2 etapach.

Etap 1 – RUNDA WSTĘPNA – grają pary wyłonione w czasie losowania, zwycięzca przechodzi do rundy zasadniczej.

Etap 2 – RUNDA ZASADNICZA – każdy gra z każdym, zwycięża osoba, która uzyska największą liczbę punktów.

ZAPISY do turnieju przyjmuje SEKCJA  NAUKOWA (uczennice klasy 3 TE) oraz opiekun  sekcji p. Bożena Cieszko-Pankiewicz.

TERMIN rozpoczęcia - będzie podany po ustaleniu liczby uczestników (na stronie szkoły oraz na tablicy ogłoszeń).

Zapraszamy!!!

 

Regulamin gry w warcaby

 

  1. Grę rozpoczyna osoba grająca białymi pionkami, przesuwając dowolnie wybrany pion na ukos do przodu ( na czarne pole w następnej linii).
  2. Gracze wykonują kolejno ruchy na zmianę.
  3. Celem gry jest ”wybicie” wszystkich pionów i damek przeciwnika.
  4. Bicie jest obowiązkowe i odbywa się przez przeskoczenie po przekątnej pionka przeciwnika na wolne pole tuż za nim.
  5. Bije się do przodu i do tyłu.
  6. W jednym ruchu można zbić więcej niż jeden pion.
  7. Pion dochodzący do ostatniego rzędu staje się damką, którą oznaczamy układając na pionie inny wolny pion.
  8. Sposób poruszania się damki to dowolna ilość pól po skosie.
  9. Podczas bicia damka może przeskakiwać przez pion przeciwnika o dowolną ilość pól pod warunkiem, że są puste.
  10. Partia kończy się w chwili zbicia wszystkich pionów i damek przeciwnika lub do momentu uzyskania remisu ( jedna damka na jedną damkę), dopuszczalne jest również zablokowanie wszystkich pionów przeciwnika w taki sposób, żeby nie mógł on wykonać żadnego ruchu.

 

warcaby

DSC01071 1067x800W dniu 17 listopada 2014 r. w Zespole Szkół nr 2 w Hrubieszowie odbyły się mistrzostwa rejonu w tenisie stołowym. W Licealiadzie Rejonowej wystartowało 50 zawodników z pięciu powiatów. Powiat Krasnostawski reprezentowało dziesięciu zawodników ze szkół ponadgimnazjalnych.   

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w kategorii dziewcząt reprezentowali: Smyk Malwina – kl. 2tz; w kategorii chłopców Staszak Arkadiusz kl. - 4tb. 

Opiekunem był pan Leszek Dworucha.  

Naszym zawodnikom gratulujemy występu w zawodach rejonowych oraz życzymy dalszych sukcesów. 

Pielgrzymka 201418 października młodzież z klas maturalnych uczestniczyła w 30 Pielgrzymce Maturzystów Archidiecezji Lubelskiej na Jasną Górę. Pielgrzymka wyruszyła o 7:00 sprzed kościoła pw św. Franciszka Ksawerego w Krasnymstawie, po długiej podróży uczestnicy pielgrzymki dotarli do Częstochowy. Tam młodzież miała czas wolny, który przeznaczyła na zwiedzanie, posiłek i odwiedzanie straganów i sklepów wokół klasztoru jasnogórskiego.

O godzinie 17:00 rozpoczęła się uroczysta Eucharystia, której przewodniczył metropolita lubelski

 bp Mieczysław Cisło, następnymi punktami programu były: modlitwa różańcowa w jasnogórskiej bazylice, apel jasnogórski ,droga krzyżowa na wałach klasztoru. Po uroczystościach młodzież udała się w powrotną drogę. Był to piękny czas zadumy i modlitwy, a szczególna prośba maturzystów dotyczyła ich przyszłego życia i wyborów, które stają przed nimi. Hasło tegorocznej pielgrzymki brzmiało: „Nawróćcie się i uwierzcie w Ewangelię”

W pielgrzymce oprócz młodzieży uczestniczyła Pani wicedyrektor Małgorzata Jędruszczak, oraz nauczyciele: Ewa Gałka, ks. Zbigniew Gąbka, Sylwia Młynarczyk-Rysak i Halina Szewczyk. Podziękowania składam wszystkim uczestnikom pielgrzymki za wspaniałą atmosferę jaką stworzyli. Szczególnie dziękuję  Patrycji Gaweł, Annie Nizioł i Piotrowi Mące za wytrwałe reprezentowanie szkoły w czasie trwania uroczystej Eucharystii.

  • Pielgrzymka 2014
  • Autor: Sylwia Młynarczyk-Rysak
  • Odsłon: 5793
  • Downloads: 925
  • Ocena: Brak głosów 
  • Pielgrzymka 2014
  • Autor: Sylwia Młynarczyk-Rysak
  • Odsłon: 6011
  • Downloads: 892
  • Ocena: Brak głosów 
  • Pielgrzymka 2014
  • Autor: Sylwia Młynarczyk-Rysak
  • Odsłon: 5879
  • Downloads: 945
  • Ocena: Brak głosów 
  • Pielgrzymka 2014
  • Autor: Sylwia Młynarczyk-Rysak
  • Odsłon: 5862
  • Downloads: 919
  • Ocena: Brak głosów 

Apel z okazji Święta Niepodległości

     7 listopada 2014 r. odbył się w naszej szkole uroczysty apel upamiętniający 96 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
     Uczniowie klas 1 tz, 3 te, 4 te i 4 tm zaprezentowali inscenizację słowno - muzyczną. Recytacja wierszy polskich poetów, patriotyczne pieśni oraz krótka lekcja historii uświadomiły uczniom wartość tego święta oraz były piękną lekcją patriotyzmu.


SAM 2984

DSC009281 1067x800W  dniu 7 listopada 2014 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 odbyły się  mistrzostwa powiatu w tenisie stołowym. W  zawodach wzięli   udział   uczniowie z sześciu szkół ponadgimnazjalnych naszego powiatu.   W   Licealiadzie Powiatowej   wystartowało 33 zawodników.

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w kategorii dziewcząt  reprezentowali: Edyta Jurkiewicz  - kl. 3tf;  Smyk  Malwina – kl. 2tz ; Podgórska Ola- kl. 2 tz.   W kategorii chłopców szkołę  reprezentowali: Staszak Arkadiusz kl. - 4tb;   Wieczerniak Mateusz – kl. 4te;  Smyk Michał – kl.1tz. 

Nasi zawodnicy osiągnęli dobre wyniki.  Staszak Arkadiusz zajął III miejsce oraz Smyk Malwina IV miejsce.           Dzięki   takim  wynikom  już 17. 11 2014 r.  Ci zawodnicy będą  reprezentować     powiat   w zawodach  rejonowych  w Hrubieszowie.

im1Kolejny raz w dniu  31. 10. 2014 r.  UKS ,, Zetka  ” przy  ZSP nr 1 w Krasnymstawie     zorganizował    wycieczkę do Łęcznej na mecz piłki nożnej Ekstraklasy  pomiędzy Górnikiem Łęczna a   Lechią Gdańsk.   W wycieczce wzięło udział 20 uczniów.

Młodzież  z ZSP nr 1  interesuje się piłką nożną w związku z tym p Leszek Dworucha wychodzi naprzeciw potrzebom młodzieży organizując takie wyjazdy.

Opiekunami wycieczki byli:     Leszek Dworucha oraz Artur Kuźma.

Od przedstawiciela Górnika Łęczna otrzymaliśmy podziękowania za doping zielono- czarnym.

Szanowni Państwo,

za nami mecz z Lechią Gdańsk. Cieszymy się, że w ten piątkowy wieczór byliście razem z nami na trybunach łęczyńskiego stadionu. Mamy nadzieje że fajnie się bawiliście dopingując zielono-czarnych.

Zapraszamy na kolejne spotkania Górnika w T-Mobile Ekstraklasie. W 2014 roku gramy jeszcze z Ruchem Chorzów (piątek, 28 listopada), oraz Legią Warszawa (niedziela, 14 grudnia).

Liczymy że wówczas również będziecie razem z nami na stadionie w Łęcznej.

Jeśli występowały jakieś problemy z wejściem, lub inne związane z Waszą wizytą w Łęcznej prosimy o kontakt. Dołożymy wszelkich starań, aby je wyeliminować w przyszłości.

Pozdrawiam,

Kolejny wyjazd  p Leszek Dworucha  planuje  14. 12. 2014 r. na mecz Górnika Łęczna z Legią Warszawa. 

{gallery artykuly/2014/pilka_nozna}

W dniu  4. 10. 2014 r.  UKS ,, Zetka  ” przy  ZSP nr 1 w Krasnymstawie     zorganizował  wycieczkę do Łęcznej na mecz piłki nożnej Ekstraklasy  pomiędzy Górnikiem Łęczna a  Koroną Kielce.   W wycieczce wzięło udział 17 osób, które obejrzały ładny, ciekawy i wygrany (1:0)  mecz przez zespół Górnika Łęczna.

Koszty przejazdu zostały pokryte  ze środków Urzędu Miasta  Krasnystaw w ramach realizacji zadania publicznego pod nazwą ,, Organizacja zajęć pozalekcyjnych dla dzieci i młodzieży’’.

Opiekunami wycieczki byli:    Małgorzata Gadomska Matycz  oraz  Leszek Dworucha.

Dziewczęta i chłopcy ZSP nr 1 w Krasnymstawie  na podium.   

Dnia 29.09.2014 roku na stadionie Centrum Sportu i Rekreacji w Krasnymstawie odbyły się  zawody dla szkół ponadgimnazjalnych. 

W  zawodach wzięły udział   4 drużyny dziewcząt i 4 drużyny chłopców.

Wśród dziewcząt drużyna I LO zdobyła łącznie 1027 pkt. wyprzedzając II LO z Krasnegostawu (927 pkt.), ), Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 z Krasnegostawu (  612 pkt) i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 z Krasnegostawu (  574pkt).

 Dziewczęta z  ZSP nr 1   wystąpiły  w składzie :   Dudek Elzbieta, Nizioł Anna, Zalewska Magdalena, Matycz Monika, Minicka Patrycja, Jurkiewicz Edyta, Błasiak Julia, Wożniak Agnieszka, Smyk Malwina, Kiszczak Małgorzta.

                 Wśród chłopców najlepsi okazali się reprezentanci I LO z Krasnegostawu – 941 pkt., II LO z Krasnegostawu – 833 pkt, ZSP nr 1  z Krasnegostawu – 773 pkt.Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2  w Krasnymstawie, którzy zdobyli 648 pkt.

Chłopcy z ZSP nr 1 wystąpili  w składzie:  Krawiec Patryk, Frańczak Piotr, Małek Rafał, Szczepanik Mirosław, Luchowski Kamil, Michalak Piotr, Grzegórski Damian, Mucha Maciej, Skica Kamil, Mikuła Kamil, Tworóg Tomasz, Wawrzycki Arkadiusz, Kowalski Jakub, Chołota Paweł, Pałys Adrian.

  

 Opiekunami byli: Leszek Dworucha,  Marcin Łukaszczyk

XXVIII Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej

W dniu 7 listopada 2014 roku w naszej szkole odbyły się zawody I stopnia Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej. Hasło przewodnie bieżącej edycji brzmi„Polska droga do wolności gospodarczej. 25 lat transformacji”. Honorowy patronat nad XXVIII Olimpiadą objął Prezydent Rzeczypospolitej PolskiejBronisław Komorowski.

 Uczniowie przygotowując się do olimpiady, mieli możliwość spojrzenia na ostatnie 25 lat polskiej gospodarki oczami rodziców,  jak w opisie hasła możemy przeczytać: Polska od wielu lat jest niepodległym i suwerennym krajem demokratycznym o ustabilizowanych głównych cechach ustrojowych, do których należy wolność osobista i gospodarcza. Stopniowo do głosu dochodzi teraz pokolenie zupełnie już nieznające doświadczenia swych rodziców, którzy wzrastali i żyli w codziennej świadomości braku wolności, w kraju uzależnionym od ZSRR oraz od rządów monopartii o orientacji komunistycznej. Już samo to uwydatnia kolosalną, historyczną przemianę, jaka stała się udziałem naszego kraju i stworzyła jego mieszkańcom nowe warunki życia społecznego oraz osobistego.”

(źródło: http://owe.pte.pl/informacje/informacje-ogolne/opis-hasla-biezacej-edycji.html)

Do etapu szkolnego przystąpili  uczniowie z klasy trzeciej i czwartej Technikum Ekonomicznego: Paulina Jaremek, Joanna Jaskułecka, Paulina Karczmarek, Justyna Trumińska, Paulina Dunaj, Piotr Mąka, Konrad Ożarowski, Mateusz Wieczerniak.

Nad przebiegiem olimpiady czuwała Szkolna Komisja OWE w składzie: przewodniczący - Wojciech Maślona oraz członkowie – Bożena Cieszko-Pankiewicz i Małgorzata Typiak.

Wszyscy uczestnicy mocno rywalizowali, ale na czoło wysunął się Mateusz Wieczerniak (kl.4 TE) uzyskując najwyższą liczbę punktów. Na drugim miejscu uplasowali się: Paulina Jaremek (kl. 3 TE) i Konrad Ożarowski (kl. 4 TE).

 

 

wso4owe

 

logo pdpz 

Uwaga uczniowie, nauczyciele, pracownicy administracyjni !!!

Już od 12 listopada 2014 roku do 20 grudnia 2014 roku w naszej szkole zostanie

przeprowadzona ogólnopolska akcja charytatywna:

Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę

Zgodnie z ideą i regulaminem Akcji NIE ZBIERAMY PIENIĘDZY

 ZBIERAMY TYLKO I WYŁĄCZNIE DARY RZECZOWE:

odzież, obuwie, zabawki, książki, słodycze, żywność długoterminową,

 Dary przekazane zostaną Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej w Krasnymstawie.

               Jak co roku pomagamy potrzebującym.

Dary proszę przynosić do pokoju nauczycielskiego lub do pani Małgorzaty Typiak i pani Katarzyny Mańko.

Przyłącz się do Akcji!  słonko

Dnia  28 października 2014 r. w "Sali Błękitnej" Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów. Stypendia zostały przyznane za osiągnięcia w roku szkolnym 2013/2014. Stypendium Prezesa Rady Ministrów przyznaje się tylko jednemu uczniowi danej szkoły. Kandydat powinien otrzymać promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen lub wykazywać szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki co najmniej dobre. W roku szkolnym 2014/2015 w województwie lubelskim stypendium Prezesa Rady Ministrów otrzymało 256 uczniów, w tym nasza uczenica Patrycja Gaweł, która obecnie uczęszcza do klasy IV Technikum Ekonomicznego. Serdecznie gratulujemy naszej koleżance.

stypendia

W październiku Samorząd Uczniowski przygotował imprezę otrzęsinową dla klas pierwszych. Było to symboliczne przyjęcie nowych uczniów do społeczności szkolnej. Było wesoło i sympatycznie. Uczniowie rywalizowali między sobą w różnych konkurencjach, a na koniec złożyli przysięgę i otrzymali nagrody od Pani Wicedyrektor Małgorzaty Jędruszczak.

Powiatowe biegi przełajowe 2014-13Młodzież naszej szkoły wzięła udział w Powiatowych Sztafetowych Biegach Przełajowych.

Od lat jesteśmy organizatorem tej imprezy. Wystartowaliśmy również w zawodach.

Sztafety dziewcząt i chłopców uplasowały się na 3 miejscu.

                       Opiekunami młodzieży byli

                                                  Małgorzata Gadomska- Matycz i Marcin Łukaszczyk.

Nad całością czuwał pan Leszek Dworucha.

  • Powiatowe biegi przełajowe 2014-1
  • Autor: Brak danych
  • Odsłon: 5757
  • Downloads: 869
  • Ocena: Brak głosów 
  • Powiatowe biegi przełajowe 2014-2
  • Autor: Brak danych
  • Odsłon: 5659
  • Downloads: 928
  • Ocena: Brak głosów 
  • Powiatowe biegi przełajowe 2014-3
  • Autor: Brak danych
  • Odsłon: 5720
  • Downloads: 881
  • Ocena: Brak głosów 
  • Powiatowe biegi przełajowe 2014-4
  • Autor: Brak danych
  • Odsłon: 5745
  • Downloads: 881
  • Ocena: Brak głosów 

rajd

Rajd rowerowy 2014-1Dnia 2 października Szkolne Koło Sportowe zorganizowało rajd rowerowy na trasie :

Krasnystaw- Stężyca Nadwieprzańska – Siennica –Krupiec-Krupe-Siennica –Krasnystaw.

Zwiedziliśmy ruiny zamku w Krupem , zachwycaliśmy się pięknymi krajobrazami okolic Krasnegostawu. Wszyscy zgodnie orzekli, że nasze krajobrazy mogą konkurować z krajobrazami Roztocza J.

  • Rajd rowerowy 2014-1
  • Autor: Małgorzata Gadomska Matycz
  • Odsłon: 76384
  • Downloads: 863
  • Ocena: Brak głosów 
  • Rajd rowerowy 2014-2
  • Autor: Małgorzata Gadomska Matycz
  • Odsłon: 5859
  • Downloads: 861
  • Ocena: Brak głosów 
  • Rajd rowerowy 2014-3
  • Autor: Małgorzata Gadomska Matycz
  • Odsłon: 5577
  • Downloads: 826
  • Ocena: Brak głosów 
  • Rajd rowerowy 2014-4
  • Autor: Małgorzata Gadomska Matycz
  • Odsłon: 5715
  • Downloads: 836
  • Ocena: Brak głosów 

CELE:

- aktywizowanie życia społecznego w szkole

- kształtowanie zainteresowań działalnościa społeczną

- kształtowanie umiejetności planowania działalności, współpracy i współdziałania,

- uczenie sie samodzielności, aktywności, organizowania zycia kulturalnego w szkole i w srodowisku

- rozwijanie poczucia przynalezności do społeczności szkolnej

ZADANIA DO REALIZACJI:

WRZESIEŃ 2014:

1.zorganizowanie wyborów do SU

2. opracowanie i zatwierdzenie planu pracy SU

3. kiermasz uzywanych podręczników szkolnych

4. wyjście do kina na film "Miasto 44"

PAŹDZIERNIK:

1. Otrzęsiny  klas pierwszych

2. wyjście na film "Bogowie"

LISTOPAD

1. Wyjście na groby zołnieży na krasnostawskim cmentarzu

2. szkolne "Andrzejki"

GRUDZIEŃ:

1. świateczna dekoracja szkoły

2. szkolne "Mikołajki"

STYCZEŃ 2015

1. wykonanie gazetki "Jak mądrze dbać o urodę"

LUTY:

1. podsumowanie wyników nauczania i frekwencji w pierwszym semestrze

2. zorganizowanie poczty walentynkowej

3. pomoc przy organizacji konkursu piosenki satyrycznej

MARZEC:

1. Organizacja Dni Otwartych Szkoły

2.Organizacja Pierwszego Dnia Wiosny

3. wykonanie gazetki "Niebezpieczeństwo ulegania nałogom"

KWIECIEŃ:

1. Organizacja Szkolnych dni Ochrony Zdrowia

2. organizacja apelu z okazji Dnia Patrona Szkoły

MAJ

1. szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy

PRACA CIĄGŁA:

1. udział w akcjach charytatywnych i wolontariacie

2. aktualizacja tablicy "Aktualności szkolne"

3. kontrola obuwaia zmiennego

4. Pomoc w organizacji apeli okolicznościowych

5. organizacja apeli informacyjnych

 

opiekunowie Samorządu Uczniowskiego:

pani Sylwia Młynarczyk - Rysak

pani Agnieszka Kostrzanowska

Przewodnicząca SU: Patrycja Gaweł

Wiceprzewodnicząca SU: Pamela Bojarska

Sekretarz SU: Joanna Jaskułecka

Skarbnik SU: Piotr Suliga

Sekcja kulturalna

opiekun: pani Jolanta Jóźwiak

członkowie: Karolina Małysz

Paulina Dobrowolska

Sylwia Kowalczyk

Marta Kobylańska

Małgorzata Kiszczak

Patrycja Pyzowska

Anna Nizioł

Dominika Gaweł

Wika Szymaniak

sekcja naukowa:

opiekun: pani Bożena Cieszko - Pankiewicz

członkowie:

Patrycja Minicka

Joanna Jaskułecka

Justyna Trumińska

Paulina Karczmarek

Paulina Jaremek

Agnieszka Woźniak

Magdalena Piłat

Magdalena Pawlas

sekcja porządkowa:

opiekun: pan Marcin Łukaszczyk

członkowie:

Michał Frącek

Piotr Frańczak

Rafał Piętal

Michał Smyk

suWybory do SU 2014

 

19  września 2014  uczniowie naszej szkoły wybierali  władze Samorządu Uczniowskiego

A oto wyniki wyborów :             

Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego-Patrycja Gaweł -4te

Zastępca Przewodniczącej –Pamela Bojarska  – 1te

Skarbnik –  Piotr Suliga -3tb

Sekretarz – Joanna Jaskułecka – 3te

Jednocześnie wszyscy głosujący wzięli udział w wyborach Rzecznika   Praw Ucznia.

Uprawnieni do głosowania wybierali jednego z szesnastu wyłonionych przez samorządy klasowe kandydatów .Najwięcej głosów zdobył  pan Grzegorz Świech.

Gratulujemy zwycięstwa i życzymy owocnej pracy w nowym roku szkolnym.

  • Wybory do SU 2014
  • Autor: Sylwia Młynarczyk-Rysak
  • Odsłon: 80243
  • Downloads: 872
  • Ocena: Brak głosów 
  • Wybory do SU 2014
  • Autor: Sylwia Młynarczyk-Rysak
  • Odsłon: 5650
  • Downloads: 808
  • Ocena: Brak głosów 
  • Wybory do SU 2014
  • Autor: Sylwia Młynarczyk-Rysak
  • Odsłon: 5341
  • Downloads: 817
  • Ocena: Brak głosów 
  • Wybory do SU 2014
  • Autor: Sylwia Młynarczyk-Rysak
  • Odsłon: 5414
  • Downloads: 863
  • Ocena: Brak głosów 

 

W dniu 19 września 2014 roku odbyły się wybory do władz SU. Po przeliczeniu głosów przez komisję w składzie: Agnieszka Kamińska, Agnieszka Bojko i Klaudia Haratym z klasy 2 tk, okazało się, że zwyciężyła Patrycja Gaweł z klasy 4 te, z liczbą głosów 44, drugie miejsce zajęła Pamela Bojarska z klasy 1te, trzecie Joanna Jaskułecka z klasy 3te, a czwarte Piotr Suliga z 3tb.

„Życie jest jak książka pisana przez pokolenia”- takie hasło przyświecało Powiatowej Inauguracji Roku Szkolnego 2014/2015, która odbyła się 5 września bieżącego roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Krasnymstawie. Na uroczystości zjawiło się wielu znamienitych gości – przedstawicieli władz wojewódzkich, powiatowych i dyrektorów oraz kierowników jednostek podległych władzom samorządowym.  Pan dyrektor Wojciech Maślona gorąco powitał licznie przybyłych i wyraził podziękowania za skorzystanie z zaproszenia. Uroczystość była okazją do wystąpień, m. in. Pana Krzysztofa Grabczuka wicemarszałka województwa lubelskiego, Pana Starosty Janusza Szpaka, Pani Bożeny Gawron Prezesa Oddziału Powiatowego ZNP w Krasnymstawie i Pana Burmistrza Andrzeja Jakubca. Ich słowa były skierowane przede wszystkim do uczniów, wyrażano w nich nadzieję na rozwój szkolnictwa zawodowego, przedstawiano plany związane z wykorzystaniem unijnego wsparcia dla rozwoju szkół tego typu. Każde z wystąpień zawierało również życzenia satysfakcji z pracy w rozpoczynającym się roku szkolnym.

rsz1

rsza

rsz22

 

rszz

Niezwykle ważna częścią uroczystości było wyrażenie poparcia dla ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania zainicjowanej w 2012 roku przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.  W tym roku lekturę wybranych fragmentów „Trylogii” Henryka Sienkiewicza pięknie odczytali przedstawiciele władz samorządowych w osobach: Pana Janusza Szpaka, Pana Henryka Czernieja i Pana Marka Nowosadzkiego.

cz

 

Ostatnim punktem była krótka część artystyczna przygotowana przez uczniów i nauczycieli. Jej myślą przewodnią była wierność wartościom, budowanie własnej tożsamości i prezentowanie postawy patriotycznej przez młode pokolenie. Uczniowie pięknie zaprezentowali wiersze i piosenki wywołując wzruszenie widzów.

rszz1

  • Powiatowa inauguracja roku szkolnego
  • Autor: Marzena Szydłowska
  • Odsłon: 5725
  • Downloads: 865
  • Ocena: Brak głosów 
  • Powiatowa inauguracja roku szkolnego
  • Autor: Marzena Szydłowska
  • Odsłon: 5872
  • Downloads: 873
  • Ocena: Brak głosów 
  • Powiatowa inauguracja roku szkolnego
  • Autor: Marzena Szydłowska
  • Odsłon: 5928
  • Downloads: 901
  • Ocena: Brak głosów 
  • Powiatowa inauguracja roku szkolnego
  • Autor: Marzena Szydłowska
  • Odsłon: 5878
  • Downloads: 847
  • Ocena: Brak głosów 

 

Sukces kucharzy z ZSP nr 1 w Krasnymstawie

Kolejne zmagania konkursowe z zakresu gastronomii, w których pomimo okresu wakacyjnego uczniowie klas gastronomicznych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Krasnymstawie brali udział. Była to XIV edycja konkursu „Nasze Kulinarne Dziedzictwo - Smaki Regionów"  i odbyła się w Muzeum Wsi Lubelskiej w Lublinie 20 lipca 2014 roku.

Uczennice wystartowały w kategorii "gastronomia", gdzie startujące zespoły miały za zadanie zaprezentować zestaw obiadowy, tj. zupę lub przystawkę i danie główne. Jury, po przewodnictwem znanej autorki książek kucharskich Hanny Szymanderskiej, którą wspierali Barbara Fatyga z Lubelskiego Klastra Spożywców, Agnieszka Kasperska, dziennikarka z Kuriera Lubelskiego, Andrzej Baczkowski, szef kuchni w nałęczowskim "Energetyku" i Tomasz Makowski z Departamentu Rolnictwa i Środowiska UMWL, musiało zmierzyć się z propozycjami aż trzynastu zespołów.

Uczennice pomimo silnej konkurencji profesjonalnych kucharzy z restauracji, domów wczasowych oraz pomimo stresu zdołały zmobilizować się i pokazać swoje umiejętności z jak najlepszej strony. I tym sposobem zostały docenione i nagrodzone II miejscem za gołąbki z kaszą i grzybami leśnymi w sosie grzybowym oraz drobiowymi szyjkami na pęczaku z młodą glazurowana marchewką. Jury bardzo miło wyrażało się o młodych kucharzach z Krasnegostawu i życzyło im wielu sukcesów w dalszej karierze zawodowej.

W konkursie brały udział uczennice klasy 3 technikum o profilu technik żywienia i usług gastronomicznych: Patrycja Opat i Aleksandra Repeć pod czujnym okiem nauczycielek praktycznej nauki zawodu: Agnieszki Pawlas i Agaty Sadlak-Skrzypek. A przepisy konkursowe oraz wiele innych można znaleźć na blogu kulinarnym, który uczniowie wraz z nauczycielami ZSP nr 1 prowadzą pod adresem: http://kulinarnizsp1kras.blogspot.com/.

DSC 1088

 

DSC 1179

 

DSC 1043

 

DSC 1226

 

DSC 1195

 

DSC 1201

 

DSC 1352

 

DSC 1412

 

DSC 1393

 

DSC 1402

 

DSC 1379

 

DSC 1409

 

zebranie rodz

Dnia 23 września 2014 r. (wtorek) o godz. 15.30 w sali gimnastycznej odbędzie się zebranie z rodzicami.                                                                                                           

                                                                                                                                                                                                                                                                Serdecznie zapraszamy

                                                                                                                                                                                                                                                               Dyrekcja i grono pedagogiczne

targi pracy

 

Zapraszamy uczniów klasy IV technikum,  klasy III zsz i słuchaczy KKZ do uczestnictwa w Międzynarodowych Targach Pracy. Osoby chętne proszone są o kontakt z panią Małgorzatą Typiak.

Koszt wyjazdu - 22 zł

 

 

 http://www.praca.targi.lublin.pl/

 

Wojewódzki Urząd Pracy w Lublinie i Europejskie Służby Zatrudnienia – EURES we współpracy  z Targami Lublin S.A. mają przyjemność zaprosić Państwa do udziału w IX Międzynarodowych Targach Pracy, które odbędą się 15 października 2014w Centrum Targowo- Wystawienniczym Targów Lublin S.A. przy ul. Dworcowej 11 w Lublinie.

Międzynarodowe Targi Pracy to:

  • Ponad 8 tys. wykwalifikowanych pracowników oraz ambitnych absolwentów uczelni zainteresowanych podjęciem nowej pracy
  • Atmosfera sprzyjająca owocnym spotkaniom na linii pracodawca- pracownik
  • Możliwość budowania wizerunku firmy jako solidnego pracodawcy
  • Wzrost rozpoznawalności firmy na rynku pracy i nie tylko

Wychowawcy klas:

  • Agnieszka Pawlas klasa 1 km
  • Katarzyna Mańko klasa 1te/1 tp
  • Iwona Poniewozik klasa 1 tz/1 tf
  • Marzena Szydłowska klasa 2 k
  • Grzegorz Świech klasa 2 mm
  • Elżbieta Kapuśniak klasa 2 tz
  • Jolanta Jóźwiak klasa 2 tp
  • Zofia Rychwalska klasa 2 tf
  • Agata Sadlak-Skrzypek klasa 3 tz
  • Tomasz Kraska klasa 3 mm
  • Marcin Łukaszczyk klasa 3 tp
  • Marzena Remiś klasa 3 tf
  • Marta Maślona klasa 3teb
  • Monika Kowalik-Żebrowska klasa 4 tf
  • Małgorzata Typiak klasa 4 teb
  • Tomasz Bożko klasa 4 tpm

wych1

 

Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktycznych
w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1
 im. Tadeusza Kościuszki w roku szkolnym 2014/2015

  • 10 listopada 2014 r. (poniedziałek)
  • 2 stycznia 2015 r. (piątek)
  • 5 stycznia 2015 r. (poniedziałek)
  • 4,5,6 maja 2015 r. (poniedziałek, wtorek, środa)
  • 5 czerwca 2015 r. (piątek)

dni wolne

Uczniowie klas gastronomicznych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Krasnymstawie pomimo wakacji nie odkładają noży, nie chowają zapasek na dno szafy tylko ciągle coś pichcą, mieszają, kroją i przyprawiają.

5 lipca w Białce w ramach II Targów Turystyki Wiejskiej i Kulturowej "Lubelskie Lato 2014" odbył się konkurs kulinarny „Tradycje Kulinarne Regionu”. Celem konkursu była promocja polskiej sztuki kulinarnej poprzez wykonanie i prezentację potraw charakterystycznych dla tradycyjnej kuchni polskiej, często zapomnianych, ale niezwykłych smaków, kultywowanie tradycji kulinarnych regionu lubelskiego, oraz doskonalenie umiejętności kulinarnych, rozbudzanie inicjatywy, pomysłowości i kreatywności uczestników. Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach: Kół Gospodyń Wiejskich, gospodarstw agroturystycznych i osób fizycznych oraz uczniów szkół o profilu gastronomicznym.

Z powiatu krasnostawskiego zgłosili się tylko uczniowie Technikum Nr 1 i Zasadniczej Szkoły Zawodowej w zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Krasnymstawie. Szkołę reprezentowali: Małgorzata Kwiatkowska, Patrycja Opat, Aleksandra Repeć i Bartłomiej Laskowski wraz z opiekunkami - nauczycielkami praktycznej nauki zawodu: Agnieszką Pawlas i Agatą Sadlak-Skrzypek.

Uczniowie wystartowali z dwoma potrawami: gęsimi szyjkami i cebularzami. Obie potrawy zaczerpnęli z kuchni żydów aszkenazyjskich, czyli tych zamieszkujących przed II Wojną Światową małe miasteczka wschodniej Polski, Rosji czy Niemiec. Wiele z tych potraw do dzisiaj przerwało w rodzinnych kuchniach, a część z nich przezywa renesans w związku z modą na oryginalne potrawy i dokopywanie się do pożółkłych zeszytów z przepisami babek i prababek.

Zacne jury w składzie Hanna Szymanderska, Agnieszka Perepeczko i Karol Okrasa, uplasowało potrawy uczniów naszego powiatu na wysokim drugim i

trzecim miejscu. Według Pani Hanny Szymanderskiej, farsz w gęsich szyjkach był bardzo dobrze doprawiony, podobnie wyrażała się o cieście na cebularze, które były według niej bardzo smaczne, a aranżacja stołu przypadłą do gustu pani Agnieszce Perepeczko, bo kilka fotografii znalazło się na jej oficjalnym profilu na portalu społecznościowym.

Uczniowie i nauczyciele dziękują za miłe słowa jury, pochwały i zagrzewanie do dalszej walki. Mają nadzieję na kolejne  spotkania w równie przyjaznej atmosferze.

Przepisy na potrawy konkursowe znajdą państwo na blogu kulinarnym prowadzonym przez uczniów pod adresem: http://kulinarnizsp1kras.blogspot.com/

DSC 0655

 

DSC 0656

 

DSC 0657

 

DSC 0664

 

DSC 0684

 

DSC 0696

 

DSC 0697

 

DSC 0710

 

DSC 0731

 

DSC 0742

 

DSC 0748

 

DSC 0762

 

DSC 0772

 

DSC 0782

 

DSC 0806

 

DSC 0807

 

DSC 0850

 

DSC 0884

 

DSC 0885

 

 

Skończył się kolejny rok  szkolny… 27 czerwca 2014 r.

W ZSP Nr 1 tego dnia było uroczyście i radośnie.  Część oficjalną rozpoczął Dyrektor szkoły, Pan Wojciech Maślona. Powitał zgromadzonych w sali gimnastycznej,  szczególnie gościa uroczystości, Wiceprzewodniczącą Rady Powiatu,  Panią  Elżbietę Makuch. Pan Dyrektor  gratulował  wszystkim, którzy pomyślnie zakończyli ten rok szkolny,  życzył udanych, bezpiecznych wakacji.  Podobne słowa: uznania dla najlepszych i życzenia spędzenia wakacji mądrze i bezpiecznie, skierowała do uczniów przedstawicielka Starostwa Powiatowego.

               Na zakończenie oficjalnej części uroczystości Pan Dyrektor  jeszcze raz złożył wszystkim życzenia udanych wakacji i nabrania sił na następny rok szkolny.

Uroczystość zakończył humorystyczny występ, który przygotowała grupa uczniów  z pierwszych i drugich  klas ZSP Nr 1 pod opieką  Pani Marzeny Remiś, Pani Elżbiety Kapuśniak oraz Pani Agnieszki Kostrzanowskiej. Chyba nikt nie spodziewał się, że w murach szkoły zabrzmią skoczne melodie zaczerpnięte ze „Smerfnych Hitów” .  Było zaskakująco  i  wesoło.  Wszyscy bawili się, oglądając parodię typowych szkolnych sylwetek.  Okazało się, że w wielu uczniach drzemie nieodkryty dotąd talent komediowy.  Po części artystycznej uczniowie rozeszli się do sal lekcyjnych, by z rąk wychowawców otrzymać świadectwa promocyjne.

Na koniec można życzyć – powtarzając hasło uroczystości- UDANYCH WAKACJI.

2524396463108111

Plakat metamorfozy„Metamorfozy” - to wspólna wystawa fotograficzna podsumowująca kilkumiesięczną współpracę Koła Fotograficzno-Filmowego działającego przy Krasnostawskim Domu Kultury i klasy Technikum Usług Fryzjerskich Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im Tadeusza Kościuszki w Krasnymstawie. Stylizacją fryzur i wizażem zajęły się uczennice klasy II TF. Autorami zdjęć są gimnazjaliści, członkowie koła fotograficznego działającego przy KDK. Otwarcie wystawy w piątek 23 maja o godz. 17 w KDK.

Serdecznie zapraszamy!

DSC zw0002 2

 

 

Wegetarianizm – rodzaj praktyki (w sensie świadomej i celowej działalności człowieka), charakteryzującej się wyłączeniem z diety mięsa (w tym ryb i owoców morza); może również wiązać się z unikaniem innych produktów pochodzących z uboju zwierząt np. smalcu, wyrobów skórzanych. Wegetarianizm może być wybrany z pobudek moralnych, zdrowotnych, ekologicznych, bądź ekonomicznych. W języku potocznym przyjmuje się, że wegetarianizm to zbiór kilku diet, które w różnym stopniu ograniczają spożywanie produktów pochodzenia zwierzęcego.

12 maja 2014 roku gościliśmy na wykładzie oraz na zajęciach praktycznych panią Alicję Barcikowską, która z powodzeniem od 18 lat preferuje dietę wegetariańską. Jest również członkiem Fundacji Sanctus Nemus na rzecz zwierząt więcej tutaj. Omówiła nam zagadnienia związane z dietą wegetariańską, poleciła fachową literaturę w tej tematyce oraz uczuliła, że zbilansowana dieta wegetariańska nie zagraża naszemu zdrowiu. Kilkoro z nas zastanowiło się nad podjęciem 30-dniowej próby takiego sposobu żywienia. Z jakim skutkiem przekonamy się wkrótce.  Wspólnie sporządziliśmy kilka potraw wegetariańskich: zupa curry z soczewicy, pomidorów z dodatkiem mleczka kokosowego, kopytka szpinakowe, drożdżowe sakiewki z nadzieniem pieczarkowym, cytrynowo-makowe muffiny, na które przepisy znajdziecie na naszym blogu kulinarnym.

 

 

 

DSC zw0007 2

 

 

DSC zw0008 2

 

 

wDSC 0024

 

 

wDSC 0028 2

 

 

wDSC 0033

image(6) 1071x800W dniu 7 maja 2014 roku w Sali Błękitnej Urzędu Wojewódzkiego odbyła się sesja sprawozdawczo-wyborcza Parlamentu Dzieci i Młodzieży Województwa Lubelskiego. Sesję Parlamentu otworzyli krótkimi przemówieniami Pan Wojciech Wilk Wojewoda Lubelski i Pan Krzysztof Babisz Lubelski Kurator Oświaty.

W dalszej części posiedzenia Magdalena Sobczuk, która w poprzedniej kadencji Parlamentu pełniła funkcję Marszałka i Karol Górecki pełniący funkcję Wicemarszałka Parlamentu Dziecii Młodzieży Województwa Lubelskiego, podsumowali X kadencję Parlamentu oraz przybliżyli kandydatom na posłów specyfikę pracy w Parlamencie.

Ze wszystkich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych województwa lubelskiego na podstawie wcześniej wysyłanych dokumentów, wyłoniono tylko 50 uczniów, którzy wykazali się osiągnięciami naukowymi i pracą na rzecz społeczności szkolnej. Natomiast ze wszystkich szkół ponadgimnazjanych powiatu krasnostawskiego do udziału w pracach Parlamentu Dzieci i Młodzieży Województwa Lubelskiego została zaproszona tylko jedna uczennica Patrycja Gaweł. Jest to uczennica III klasy Technikum Ekonomicznego nr 1 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Krasnymstawie.

Na sesję Parlamentu przybyło 46 uczniów, którzy w krótkich przemówieniach prezentowali zgromadzonym swoje dokonania, na podstawie których w drodze głosowania wybrano członków Parlamentu na kolejną kadencję.

Do Parlamentu Dzieci i Młodzieży Województwa Lubelskiego wybrano 25 uczniów, wśród których jest nasza przedstawicielka Patrycja Gaweł. Jako jedyna uczennica ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu krasnostawskiego będzie miała zaszczyt prezentować naszą młodzież.

Fakt dostania się do Parlamentu potwierdza, że jest to bardzo wartościowa młoda osoba, która ma wiele wspaniałych pomysłów. Życzymy jej sukcesów w pracach Parlamentu i trzymamy mocno kciuki.

Serdeczne gratulacje od społeczności Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Krasnymstawie.

{gallery artykuly/2014/sesja_parlamentu}

Więcej zdjęć

http://www.kuratorium.lublin.pl/?akc=akt&op=szcz&id=6393&m=55&ms=116

powitanieHasłem „ Postaw na zawód ” Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 powitał w swoich progach gimnazjalistów z powiatu krasnostawskiego.

Licznie przybyli goście mieli okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną na rok 2014/2015 oraz  przekonać się na własnej skórze , jak wygląda   nauka w naszej placówce.

Gimnazjalistów powitał dyrektor Wojciech Maślona , zachęcając przybyłych do podjęcia nauki w technikum i zasadniczej szkole zawodowej .

Uczniowie naszej szkoły przygotowali część artystyczną , prezentującą humorystyczny pokaz szkolnej mody.

Goście zwiedzili budynek szkoły , warsztaty szkolne działu samochodowego , budowlanego , fryzjerskiego oraz gastronomicznego.

 

O tym , jakie atrakcje przygotowali dla nich uczniowie i nauczyciele poszczególnych zawodów możecie przeczytać poniżej.

Pracownia gastronomiczna

Jak co roku naszą pracownie gastronomiczną odwiedzają uczniowie klas trzecich gimnazjum. Ten dzień w każdej szkole jest prezentacją oferty edukacyjnej szkoły, ale też czasem na zwiedzanie, poznawanie rozkładu budynku, zawiązywanie nowych znajomości ze starszymi kolegami i koleżankami. Także i my na pracowni gastronomicznej pokazaliśmy naszym młodszym kolegom co w trawie piszczy... Od wejścia dla niepoznaki zaserwowaliśmy słodką przekąskę, własnoręcznie wyrabianą i pieczoną, następnie daliśmy im chwile na szybki rekonesans po pracowni i wzięliśmy ich w obroty ;) Łatwo nie było, bo tak na kuchni nie jest, musieli wykonać szereg prostych czynności kulinarnych, które my mamy w jednym paluszku: ubicie białek na sztywna pianę, drobne pokrojenie cebuli w kostkę czy ukręcenie kogla-mogla. Zabawy przy tym było co nie miara, ale mogliśmy już dostrzec perełki w naszym małym światku gastronomicznym. Dlatego najlepszych nagrodziliśmy symbolicznymi prezentami. mamy nadzieję na bliższe i częstsze spotkania z adeptami sztuki kulinarnej już od 1 września, czego sobie i Wam życzymy.

{gallery artykuly/2014/Dni_otwarte/gastronomia}

Pracownia fryzjerska

Gimnazjaliści wzięli udział w pokazie wykonania awangardowych fryzur , wykonanych przy użyciu nowoczesnych profesjonalnych urządzeń.

Odważni mogli poddać się wybranym zabiegom fryzjerskim : strzyżeniu lub czesaniu.

Dużą popularnością cieszyła się przygotowana   „ ścianka celebrytów” , przy której każdy zwiedzający mógł wykonać „słit focię”

{gallery artykuly/2014/Dni_otwarte/fryzjerki}

Dział budowlany

Nasi goście obejrzeli prezentację multimedialną zawodu oraz pokaz sprzętu budowlanego.

Chętni i zainteresowani zawodem gimnazjaliści brali udział w konkursie cięcia terakoty.

{gallery artykuly/2014/Dni_otwarte/budowlanka}

Dział ekonomiczny

Dni otwarte w technikum ekonomicznym połączyliśmy z obchodami 18 „urodzin” tego kierunku kształcenia w Zespole Skół Ponadgimnazjalnych Nr 1.

Był to świetny moment, aby pokazać gimnazjalistom nasze osiągnięcia na przestrzeni tych 18 lat oraz zaznaczyć, że technik ekonomista to zawód z przyszłością.

{gallery artykuly/2014/Dni_otwarte/ekonomisci}

Stacja diagnostyczna i pracownia elektrotechniki pojazdowej.

Gimnazjaliści obejrzeli pokaz prac diagnostyczno – serwisowych . prowadzonych na wysokiej jakości sprzęcie pozyskanym w ramach projektów unijnych.

{gallery artykuly/2014/Dni_otwarte/diagnostyka}

Maszynownia szkolna .

Przybyłym gościom zaprezentowano pracę na tokarce CNC.

{gallery artykuly/2014/Dni_otwarte/maszynownia}

Plac manewrowy.

Wszyscy wielbiciele motoryzacji mieli okazję pojeździć po placu manewrowym nowiutkim szkolnym Suzuki Swift.

Był to dobry początek do zrobienia kursu na prawo jazdy , który w naszej szkole na kierunkach samochodowych jest bezpłatny.

Wiele zabawy i uśmiechu dostarczyła chętnym gościom przejażdżka szkolnym   „maluszkiem” , pomysłowo wyremontowanym przez uczniów w ramach zajęć praktycznych.

{gallery artykuly/2014/Dni_otwarte/plac}

te3aDni otwarte w technikum ekonomicznym połączyliśmy z obchodami 18 „urodzin”  tego kierunku kształcenia w Zespole Skół Ponadgimnazjalnych Nr 1. Był to świetny moment, aby pokazać gimnazjalistom  nasze osiągnięcia na przestrzeni tych 18 lat oraz zaznaczyć, że technik ekonomista to zawód z przyszłością.

Tego dnia przygotowaliśmy pracownię ekonomiczną jak na prawdziwe urodziny: balony serpentyny, tylko tortu nie było, ale za to z suto zastawionym stołem dla uczestników urodzin – uczniów klas ekonomicznych oraz gimnazjalistów odwiedzających w tym dniu naszą szkołę. Były quizy, krzyżówki i inne łamigłówki o tematyce ekonomicznej. Uczniowie przy ich rozwiązywaniu dobrze się bawili.

Gimnazjaliści mogli zobaczyć niecodzienne zajęcia w naszej szkole oraz usłyszeć z ust uczniów, że warto wybrać technikum ekonomiczne ze względu na zapotrzebowanie rynku pracy, możliwość zatrudnienia zaraz po ukończeniu szkoły na stanowisku: księgowego, kadrowego, sekretarki, sprzedawcy, przedstawiciela handlowego i ..., a także o możliwości podjęcia studiów na kierunkach ekonomicznych. Nauczyciele zaznaczyli przy tym, że studiowanie ekonomii, rachunkowości , czy finansów jest zdecydowanie łatwiejsze  po technikum ekonomicznym niż po liceum ogólnokształcącym, ze względu na przygotowanie zawodowe.

Ponadto uczniowie uświadomili gimnazjalistów, że nie trzeba być „mózgiem” z matematyki, aby kształcić sie w technikum ekonomicznym. Dziś ekonomista korzysta z techniki i technologii informacyjnej, co znacznie ułatwie i przyśpiesza pracę.

 Zaznaczyliśmy również, że od września w ofercie szkoły jest nowy kierunek technik handlowiec - Klasa marketingu handlowego, zachęcaliśmy gimnazjalisów do podjęcia nauki w tym zawodzie. Handel to przyszłość - rynek potrzebuje specjalistów ds. handlu.

Gimnazjalisto  – postaw na zawód, wybierz  technikum ekonomiczne lub handlowe w ZSP Nr  1.

{gallery artykuly/2014/Dni_otwarte/ekonomisci}

  • 18 lecie Technikum Ekonomicznego
  • Autor: Ekonomiści
  • Odsłon: 4932
  • Downloads: 764
  • Ocena: Brak głosów 
  • 18 lecie Technikum Ekonomicznego
  • Autor: Ekonomiści
  • Odsłon: 5055
  • Downloads: 811
  • Ocena: Brak głosów 
  • 18 lecie Technikum Ekonomicznego
  • Autor: Ekonomiści
  • Odsłon: 5028
  • Downloads: 821
  • Ocena: Brak głosów 
  • 18 lecie Technikum Ekonomicznego
  • Autor: Ekonomiści
  • Odsłon: 4779
  • Downloads: 790
  • Ocena: Brak głosów 

 

25 kwietnia 2014 roku odbyło się pożegnanie klas maturalnych. W uroczystości wziął udział Starosta Powiatu Krasnostawskiego, pan Janusz Szpak, dyrekcja, nauczyciele i uczniowie naszej szkoły. Były nagrody dla najlepszych i najbardziej zasłużonych uczniów, były kwiaty i  słowa wdzięczności kierowane do wychowawców, były życzenia sukcesów na maturze i w dorosłym życiu dla opuszczających szkolne mury. Część artystyczną przygotowali uczniowie klas młodszych, ale  maturzyści również  postanowili śpiewająco pożegnać się z miejscem, w którym spędzili cztery lata. Trzeba przyznać, że ich przedstawiciel zrobił niesamowite wrażenie na publiczności  i otrzymał moc oklasków. Ten dzień z pewnością pozostanie na długo w pamięci tak absolwentów, jak i całej społeczności  szkolnej.

 

zak1

zak6

zak2

zak

zak3

zak4

zak5

zak7

zak8

  • Pożegnanie maturzystów 2014
  • Autor: Brak danych
  • Odsłon: 6240
  • Downloads: 838
  • Ocena: Brak głosów 
  • Pożegnanie maturzystów 2014
  • Autor: Brak danych
  • Odsłon: 6063
  • Downloads: 849
  • Ocena: Brak głosów 
  • Pożegnanie maturzystów 2014
  • Autor: Brak danych
  • Odsłon: 6184
  • Downloads: 855
  • Ocena: Brak głosów 
  • Pożegnanie maturzystów 2014
  • Autor: Brak danych
  • Odsłon: 6121
  • Downloads: 871
  • Ocena: Brak głosów 

 

 

„Pamięci nie można rozstrzelać” – te słowa stanowiły motto apelu z dnia 14 kwietnia 2014 roku poświęconego upamiętnieniu Zbrodni Katyńskiej sprzed 74 lat. Reprezentanci uczniów przedstawili montaż słowno – muzyczny wzbogacony o informację historyczną. Minutą ciszy uczczono także pamięć ofiar katastrofy z 10 kwietnia 2010 roku.

apel1

apel2

apel3

 

apel4

ZANIM PODEJMIESZ PRACĘ –

SPOTKANIE Z OKRĘGOWYM INSPEKTOREM PRACY

     16 kwietnia 2014r. gościła w naszej szkole pani Marzena Skorek - Okręgowy Inspektor Pracy z Lublina.

    W spotkaniu wzięli udział uczniowie kończący szkołę tj. uczniowie klas maturalnych i 3 klas zasadniczych i uczniolwie klas 3 teb i 2 tf. Temat spotkania to : „Zanim podejmiesz pracę”.

  Pani inspektor przybliżyła uczniom tajniki rynku pracy, na który niebawem część z nich na pewno trafi. Poruszyła zagadnienia umów o pracę i umów cywilnoprawnych, wyjaśniając różnicę między nimi. Ponadto pani Skorek zapoznała uczestników z kompetencjami Państwowej Inspekcji Pracy oraz poinformowała o możliwości skorzystania z pomocy PIP w razie konfliktów  z pracodawcą.  Uczniowie następnie zadawali Pani inspektor pytania związane z tematem spotkania.

   Co prawda takie zagadnienia są omawiane na lekcjach przedsiębiorczości ale spojrzenie osoby z zewnątrz na tę tematykę jest cenne i uczniowie mają świadomość, że to czego się uczyli wcześniej nie jest suchą teorią tylko rzeczywistością rynków pracy.

                                                            Katarzyna Mańko

zdjecie do PIP

PICT0084Tomek Smyk przechodzi kontrolę trzeźwości – 0,00 oczywiście

Tomek Smyk kończy trasę przejazdu na miejscu II – gratulacje

Drużyna w składzie:

Opiekun: Tadeusz Słotwinski

  • Tomek Smyk 4 „tp”
  • Patryk Prystupa 2 „tp”
  • Artur Skrzypek  2 „tp”    odbiera nagrodę za zajęcie  III miejsca- gratulacje!!!!

W przyszłym roku będzie lepiej.

{gallery 2014/elim_pow_kon_mlod}

       Każdego dnia pokonujemy wiele dróg, dróżek, chodników, schodów, wind. Trzeba sobie zadać podstawowe pytanie: gdzie mnie one wszystkie prowadzą? Czy są tylko plątaniną pośród przeszkód dzisiejszego świata?
Potrzeba się o to zapytać, bo od tego, czy potrafimy na to pytanie odpowiedzieć, zależy, czy widzimy w naszym życiu jakikolwiek sens . Alkohol, narkotyki… - droga do wolności czy droga donikąd?.

       W tym roku XIV Powiatowy Konkurs Profilaktyczny odbywał się właśnie pod hasłem " Nałogi - droga donikąd". Głównym celem konkursu było: wskazanie na szkodliwość używek oraz ukazanie zagrożeń, jakie niosą ze sobą uzależnienia, uświadomienie własnej odpowiedzialności za ochronę zdrowia i życia, pokazanie roli szkoły i samorządów w realizacji integralnej profilaktyki uzależnień oraz zaangażowanie młodzieży do działań profilaktycznych.

 

         Finaliści XIV Konkursu to uczniowie szkół ponadgimnazjalnych powiatu krasnostawskiego reprezentowali gminy: Izbica, Siennica Różana, Fajsławice, Żółkiewka oraz miasto  i gminę Krasnystaw.

 Przedmiotem konkursu adresowanego do uczniów klas drugich było napisanie pracy na temat: Nałogi – droga donikąd.

W dniu 15 kwietnia 2014 roku w świetlicy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Krasnymstawie odbyło się podsumowanie konkursu i wręczenie nagród laureatom. Wszystkich przybyłych uczestników konkursu oraz gości powitał pan Wojciech Maślona- dyrektor placówki. Okolicznościowy referat wygłosiła pani Czesława Teklak .

W uroczystości uczestniczyli i nagrody wręczali m.in. Aleksandra Stachula – Naczelnik Wydziału Oświaty Starostwa Powiatowego w Krasnymstawie, Alicja Grabiec  - Pełnomocnik Burmistrza Krasnegostawu ds. Profilaktyki, Marcin Wojewoda – Prezes BS w Izbicy, Sławomir Kozioł Dyrektor BS w Krasnymstawie.              Jury konkursu pod przewodnictwem Pani Anny Popis -  przedstawicieki Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Krasnymstawie przyznało następujące miejsca:

I miejsce – Patrycja Minicka uczennica Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Krasnymstawie,

II miejsce – Karolina Kowalik – uczennica Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Żółkiewce,

III miejsce Katarzyna Kręgulec – uczennica Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Siennicy Różanej,

Wyróżnienia otrzymali:  Jaskułecka Joanna ZSP Nr 1w Krasnymstawie i Oskar Tryksza ZS CKR w Siennicy Różanej.

      Uczestnicy finału oraz młodzież z ZSP Nr 1 miała możliwość obejrzenia spektaklu „Upadam wraz ze śniegiem” według scenariusza Sary Gontaro w wykonaniu Krasnostawskiej grupy programu PAT (Profilaktyka a Ty)  działającej przy Młodzieżowym Domu Kultury w Krasnymstawie.  Przedstawiona historia to wołanie o zwalczanie obojętności wobec drugiego człowieka. Spektakl wywołał w widzach duże emocje i został nagrodzony gromkimi brawami.

          Na zakończenie prowadzący zachęcali  młodzież do asertywnej postawy i mówienia „nie” w sytuacjach nacisku kolegów.  Przestrzegali  przed niewłaściwymi wyborami: „podejmujcie  dobre decyzje i budujcie wiarę we własną godność i wartość, mądry człowiek potrafi korzystać z doświadczenia innych ludzi i nie musi próbować wszystkiego na sobie”.

Wyrazili nadzieję, że to spotkanie, ta nietypowa lekcja profilaktyki, będzie dla wszystkich powodem do zastanowienia się nad swoim życiem i podejmowaniem właściwych decyzji,  albowiem  NAŁOGI TO DROGA DONIKĄD.

      Tegoroczny konkurs i nagrodzenie finalistów było możliwe dzięki hojności naszych sponsorów. A byli nimi w tym roku: Starostwo Powiatowe w Krasnymstawie, Urząd Miasta Krasnystaw, Urząd Gminy Żółkiewka,  Urząd Gminy Izbica, Urząd Gminy Łopiennik Górny, Urząd Gminy Siennica Różana,  Bank Spółdzielczy w Krasnymstawie,  Bank Spółdzielczy w Izbicy, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. T. Kościuszki w Krasnymstawie

Dziękujemy!

Po części oficjalnej zaproszeni goście oraz uczestnicy finału zostali zaproszeni na słodki poczęstunek w formie przepysznych deserów przygotowanych przez uczniów z pracowni gastronomicznej pod opieką nauczycielek Agnieszki Pawlas i Agaty Sadlak  - Skrzypek. 

 

pedagog szkolny Ewa Gałka

kobieta z wenusDnia 01.04.2014 r. w Zespole Szkół Odzieżowo-Włókienniczych im. Władysława Stanisława Reymonta, odbyła się VI Edycja Konkursu Fryzjerskiego. Temat przewodni: „KOBIETA Z WENUS”.

Pragniemy przedstawić reprezentację naszej szkoły w składzie:

Fryzjerka: Magdalena Piłat (kl. II TF), Modelka: Aleksandra Łata (kl. II TF).

Gratulujemy kreatywności i życzymy dalszych sukcesów!

Zapraszamy również do odwiedzenia naszych galerii:

  1. Facebook: http://on.fb.me/1h0Mnpd
  2. Gmail: http://bit.ly/1hINGix

Dziękujemy!

Klasy gastronomiczne ZSP nr 1 w Krasnymstawie już po raz drugi miały przyjemność gościć panią Urszulę Wojewodę z LODR-u w Końskowoli na interesującym wykładzie. Tym razem uczniowie dowiedzieli się wszystkiego na temat programu „Zagroda edukacyjna”.

ZAGRODA EDUKACYJNA to przedsięwzięcie prowadzone przez mieszkańców wsi na obszarach wiejskich, gdzie realizowane są przynajmniej dwa cele edukacyjne spośród niżej wymienionych:

  • edukacja w zakresie produkcji roślinnej,
  • edukacja w zakresie produkcji zwierzęcej,
  • edukacja w zakresie przetwórstwa płodów rolnych,
  • edukacja w zakresie świadomości  ekologicznej i konsumenckiej,
  • edukacja w zakresie dziedzictwa kultury materialnej wsi,  tradycyjnych zawodów, rękodzieła i twórczości ludowej

Obiekt powinien posiadać zwierzęta gospodarskie albo uprawy rolnicze przeznaczone do prezentacji dla grup dzieci i młodzieży przyjmowanych w ramach programów szkolnych lub udostępniane jako atrakcja turystyczna dla rodzin z dziećmi i dorosłych podróżujących indywidualnie.

Jak się okazało większość z uczniów może prowadzić takie gospodarstwo, bo mieszkają na terenach wiejskich oraz mogą wykorzystać swoje umiejętności kulinarne do żywienia swoich gości. Uczniowie z uwagą wysłuchali założeń tego ogólnopolskiego projektu oraz obejrzeli filmy instruktażowe o gospodarstwach uczestniczących w tym projekcie. Dowiedzieli się jak ubiegać się o przyznanie uczestnictwa i jak mądrze wykorzystać potencjał drzemiący w nich samych. W przyszłości planują podjąć wyzwanie i uczynić ze swoich gospodarstw rolnych takie właśnie zagrody edukacyjne, w których będą serwować zdrowe i smaczne posiłki, przygotowane zgodnie zasadami higieny, ale również z tradycją kulinarną wsi polskiej.

 

Obraz 021

 

Obraz 022

 

Obraz 020

 SAM 116127 marca 2014 r, odbyła się kolejna edycja  Powiatowego Konkursu Piosenki Satyrycznej pod patronatem Starostwa Powiatowego w Krasnymstawie.

 Po przesłuchaniach konkursowych jury w składzie:  Jerzy Żuk, Andrzej Woźniak i  Tadeusz Kiciński wydało  werdykt;

 

 I miejsce ex-aequo zajęli:

• Roksana Kostrzewska z II LO im. C.K. Norwida w Krasnymstawie ,

 opiekun – p. Monika Adamczuk-Szamik

• Eliza Banak  z I LO im. W. Jagiełły w Krasnymstawie,

 opiekun – p.Anna Kowalska

• Artur Proskura  z Młodzieżowego Domu Kultury w Krasnymstawie,

 opiekun – p. Anna Klus

 

II miejsce ex-aequo :

• Dorota Łusiak z Młodzieżowego Domu Kultury w Krasnymstawie,

opiekun – p. Anna Klus

• Amanda Dzik  z I LO im. W. Jagiełły w Krasnymstawie,

opiekun – p. Dorota Matysiak

• Alan Kwiecień z Młodzieżowego Domu Kultury w Krasnymstawie,

opiekun – p. Jadwiga Litkowska

    

W kategorii zespołów I miejsce przyznano  zespołowi wokalnemu „ZŁOTA PIĄTKA”  z  Zespołu Szkół Nr 5 w Krasnymstawie, opiekun – p. Małgorzata Dzik

 

Przewodniczący jury, pan Jerzy Żuk podkreślił wysoki i bardzo wyrównany poziom wykonanych utworów.

Nagroda publiczności, „Gwóźdź Programu” przypadła w udziale Arturowi Proskurze.

Zmagania konkursowe zwieńczył pozakonkursowy występ uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 ; Pauliny Jaremek i Krzysztofa Skowronka, który zaskoczył widzów swoim niekonwencjonalnym wykonaniem utworów z Kabaretu Starszych Panów.

Nagrody i dyplomy wręczył  uczestnikom konkursu starosta krasnostawski, p. Janusz Szpak oraz dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Krasnymstawie, p. Wojciech Maślona.

 

Fundatorami nagród i poczęstunku III Konkursu Piosenki Satyrycznej są:

• Starostwo Powiatowe w Krasnymstawie,

• Przedsiębiorstwo Handlowe ROLMAX; p. Janina Grabek,

• Zakład Piekarniczo-Cukierniczy”KAWA”, p. Robert Kawa,

• Firma Handlowo-Usługowa ALFA, p. Ryszard Miscior.

   Nagłośnieniem  imprezy zajął się p. Andrzej Woźniak, sprzętu do nagłośnienia użyczyło Gminne Centrum Kultury w Siennicy Nadolnej.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania sponsorom i Gminnemu Centrum Kultury w Siennicy Nadolnej.

   

Wykonawcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów artystycznych.

  • III Powiatowy Konkurs Satyryczny-1
  • Autor: Jolanta Kicińska
  • Odsłon: 5701
  • Downloads: 862
  • Ocena: Brak głosów 
  • III Powiatowy Konkurs Satyryczny-2
  • Autor: Jolanta Kicińska
  • Odsłon: 5648
  • Downloads: 876
  • Ocena: Brak głosów 
  • III Powiatowy Konkurs Satyryczny-3
  • Autor: Jolanta Kicińska
  • Odsłon: 5662
  • Downloads: 816
  • Ocena: Brak głosów 
  • III Powiatowy Konkurs Satyryczny-4
  • Autor: Jolanta Kicińska
  • Odsłon: 5609
  • Downloads: 861
  • Ocena: Brak głosów 

Uczniowie technikum ekonomicznego z wizytą w Urzędzie Skarbowym

Dnia 26 marca 2014 r. udaliśmy się z opiekunem p. Katarzyną Mańko do Urzędu Skarbowego  w Krasnymstawie. Na miejscu przywitał nas pan Tomasz Wołoszek, który zaprosił nas do sali konferencyjnej. Tam mieliśmy okazję posłuchać wykładu popartego pokazem slajdów na temat historii podatków oraz systemu podatkowego w naszym kraju. Te informacje potraktowaliśmy jako przypomnienie i ugruntowanie wiedzy, którą wcześniej zdobyliśmy na lekcjach podstaw ekonomii, prawa, ekonomiki i rachunkowości. Następnie gospodarz spotkania oprowadził nas po Urzędzie Skarbowym. Mieliśmy zatem okazję zobaczyć od środka, jak pracują pracownicy „skarbówki”  i przełamać stereotypowe przeświadczenia o urzędach skarbowych, mówiące o tym, że każdy podatnik jest potencjalnym przestępcą (oszustem) skarbowym. Od tej chwili Urząd Skarbowy będzie nam się pozytywnie kojarzył. Niektórzy z nas w przyszłości chcą zatrudnić się w Urzędzie Skarbowym. Z racji tego, że trwa składanie deklaracji podatkowych do 30 kwietnia 2014 r. z tytułu osiągniętych przychodów w roku 2013, moje koleżanki, koledzy i nauczyciele przedmiotów ekonomicznych udzielają bezpłatnych konsultacji dla podatników przy wypełnianiu PIT-ów (np. PIT 37). Osoby zainteresowane prosimy o skontaktowanie się z koordynatorami akcji czyli nauczycielami uczącymi przedmiotów ekonomicznych. Dla nas to ogromna satysfakcja wypełniać PIT-y, w ten sposób zdobywamy doświadczenie. Serdecznie zapraszamy.

 

Uczennica technikum ekonomicznego Joanna Jaskułecka

 

US

 

 US1

US3

US4

 

Już dziś dbamy o swoją przyszłość!

Uczestnictwo w targach uważane jest za jedną z najefektywniejszych form poszukiwania zatrudnienia. Do udziału w targach zapraszani są pracodawcy, którzy prowadzą aktualnie rekrutację na określone stanowiska.

W dniu 28 marca w Centrum Targowo - Wystawienniczym Targów Lublin S. A.  przy ulicy Dworcowej 11 w Lublinie odbyły się Targi Pracy. Uczniowie klas 1 k, 3 te, 4 teb wraz z nauczycielami przedmiotów ekonomicznych, panią Małgorzatą Typiak i panią Katarzyną Mańko mieli okazję pogłębić swoją wiedzę o zasadach funkcjonowania rynku pracy. Była to okazja do bezpośredniego kontaktu z lokalnymi pracodawcami oraz instytucjami wspierającymi ludzi poszukujących pracy.

Podczas Targów Pracy zorganizowano cykl wykładów, każdy ze zwiedzających mógł uczestniczyć w spotkaniach o tematyce:

  • Moja firma
  • Jak i gdzie szukać pracy?
  • Jak pisać CV?

      Podczas Targów Pracy swoje oferty prezentowało wielu przedsiębiorców. Wśród nich znaleźli się pracodawcy z branży handlowej, informatycznej, budowlanej, usługowej. Do wstąpienia w szeregi armii zachęcali przedstawiciele Wojskowej Komendy Uzupełnień w Lublinie oraz Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Lublinie. Uczestnicy targów mogli zasięgnąć porady prawnej w zakresie prawa pracy, uzyskać informację o prawach i obowiązkach wynikających z przepisów Kodeksu Pracy. W Targach uczestniczyły również firmy z zagranicy - osoby zainteresowane mogły składać CV. Nasi uczniowie uzyskali informacje na temat funkcjonowania Europejskiego Portalu Mobilności Zawodowej. EPMZ powstał na bazie istniejącej sieci i portalu EURES jako element wspierania mobilności zawodowej na obszarze UE/EOG. Dzięki temu portalowi można znaleźć aktualne oferty pracy z 31 krajów UE/EOG.

Nasi uczniowie zapoznali się z aktualnymi ofertami pracy, poznali wymagania stawiane pracownikom przez pracodawców. Dowiedzieli się, jakie kompetencje należy jeszcze nabyć, aby stać się konkurencyjnym na rynku pracy. Otrzymali poradniki dotyczące opracowywania dokumentacji personalnej, jak zaplanować swoją karierę. Była to doskonała lekcja z doradztwa zawodowego.

Warto uczestniczyć w Targach Pracy i dla tych, którzy szukają pracy lub chcą skorzystać z doradztwa zawodowego zapraszamy na Targi Pracy, które już niedługo odbędą się 9 kwietnia 2014 r. w godz. 9.30-14.00 w Centrum Targowo – Wystawienniczym „Targi Lublin S.A.” przy ul. Dworcowej 11 w Lublinie, których współorganizatorem jest Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie.

DSCF0379

DSCF0380

DSCF0381

DSCF0383

DSCF0402

DSCF0405

DSCF0416

 

DSCF0418

DSC 0054
Kolejny rok uczniowie klas gastronomicznych ZSP nr 1 w Krasnymstawie przełamali stereotypy krążące o szkole w środowisku lokalnym i zamiast na wagary Pierwszego Dnia Wiosny zostali w pracowni gastronomicznej robiąc ciekawe rzeczy. W tym roku nauczycielki praktycznej nauki zawodu (Agnieszka Pawlas i Agata Sadlak-Skrzypek) zaproponowały pracę z masą plastyczną. Jest ona powszechnie stosowana w zakładach cukierniczych, a służy do ozdoby, ciast, tortów, ciasteczek. Temat dość trudny, wymaga wprawy, zaangażowania i zdolności plastycznych. Nie ze wszystkich efektów uczniowie są zadowoleni, ale zapał nie osłabł i temat na pewno podejmą w niedalekiej przyszłości. Dekoracje były tematyczne: tort weselny, scenka - wiosna, tort dziecięcy i tort na chrzciny. Efekty można zobaczyć na stronie internetowej szkolnego bloga kulinarnego, który mieści się pod adresem
http://kulinarnizsp1kras.blogspot.com/. A Ci, którzy chcą się na własnej skórze przekonać czy posiadają predyspozycje do wykonywania zawodu dietetyka i kucharza są zaproszeni 29 kwietnia na Dzień Otwarty do naszej szkoły i rozpoczęcia nauki w Technikum nr 1 i Zasadniczej Szkole Zawodowej nr 1 w Krasnymstawie. Tam szczegółowo zapoznają się z technologią produkcji potraw i napojów, obsługą klienta, żywieniem dietetycznym, obsługą maszyn i urządzeń gastronomicznych. Odbędą praktyki w renomowanych restauracjach, a dla najlepszych uczniów szkoła gwarantuje płatne staże u restauratorów w ramach projektu „Staże i praktyki – lepszy start w dorosłe życie”  i miesięczny staż w restauracji Karola Okrasy w Warszawie.

DSC 0010

DSC 0028

 

DSC 0043

 

DSC 0050

 

DSC 0053

 

SAM 1068 1067x800Pierwszy dzień wiosny witaliśmy obchodząc w naszej szkole święto samorządności szkolnej.

Samorząd Uczniowski przygotował wiele atrakcji: konkurs wiedzy o naszej szkole, kalambury, karaoke, konkurs „ Jaka to melodia?” konkurencje sprawnościowe.

Zwycięzcami rozgrywek zostali uczniowie klasy 1k.

Największe uznanie zdobyły koleżanki biorące udział konkursie na najbardziej efektowne przebranie za „ Panią Wiosnę ”: Agata Krupa z klasy 1k, Karolina Małysz z klasy III te,

Klementyna Smyk z klasy III tf.

Fani sportu oglądali rozgrywki w piłce siatkowej zorganizowane przez nauczycieli wychowania fizycznego.

Na zajęciach koła plastycznego uczestnicy wykonywali wielkanocne ozdoby świąteczne,

 a miłośnicy kina mieli możliwość oglądania filmów w angielskiej wersji językowej.

{gallery 2014/dzien_sam_szkol}

SAM 1025 1067x800Dnia 18 marca 2014 roku w naszej szkole odbył się XVIII Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej –etap szkolny.

Zakres obejmował 1 i 2 Księgę Królewską oraz ewangelię według św. Marka Uczennice, które otrzymały największą liczbę punktów i tym samym zakwalifikowały się do etapu diecezjalnego to:

I miejsce Weronika Merska  kl IV tz

II miejsce Justyna Bortacka  kl IV tz

III miejsce Patrycja Gaweł  kl III te

SAM 1026 1067x800

11 lutego 2014r.  w ponad 100 krajach na świecie obchodzony był  Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). Tegoroczne hasło przewodnie „Razem tworzymy lepszy Internet” zwraca uwagę internautów na pozytywne aspekty korzystania z sieci i ich udział
w tworzeniu wirtualnego świata. W Polsce po raz dziesiąty obchody organizowały:  Polskie Centrum Programu Safer Internet, które tworzą Fundacja Dzieci Niczyje (FDN)
oraz Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa (NASK).DSC02131 1067x800

Dni Otwarte w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr1 im. Tadeusza Kościuszki                           

Dyrekcja, nauczyciele oraz  uczniowie  Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki mają zaszczyt zaprosić gimnazjalistów klas trzecich wraz z  rodzicami na Dni Otwarte Szkoły, które odbędą się

29 kwietnia 2014 r. o godz. 12.00 (wtorek)

Spotkanie ma na celu zapoznanie uczniów z ofertą edukacyjną, nowoczesną bazą techniczno-dydaktyczną oraz innymi walorami naszej szkoły. Podczas zwiedzania będzie można obejrzeć wyposażenie naszych pracowni, zobaczyć jak funkcjonują warsztaty szkolne itp. Będzie to okazja do spotkania z p. dyrektorem Wojciechem Maśloną, wicedyrektorem ds. dydaktyczno-wychowawczych p. Małgorzatą Jędruszczak, z nauczycielami przedmiotów ogólnokształcących, z nauczycielami przedmiotów zawodowych oraz uczniami naszej szkoły. Nauczyciele odpowiedzą na wszystkie pytania dotyczące kształcenia zawodowego w naszej szkole, oferty zajęć pozalekcyjnych i innych. Zapraszamy gimnazjalistów do spotkania z młodzieżą naszej szkoły, która z chęcią podzieli się własnymi wrażeniami i spostrzeżeniami. Wybierając naszą szkołę, w przyszłości będziesz konkurencyjny na rynku pracy. Poniżej przedstawiamy ofertę edukacyjną na rok szkolny 2014/2015:

Technikum Nr 1 (4-letnie) kształcące w zawodach:  

  • Klasa diagnostyczno-serwisowa (kształcąca w zawodzie technik pojazdów samochodowych - 4 lat)
  • Klasa dietetyki i planowania żywienia (kształcąca w zawodzie technik żywienia usług gastronomicznych - 4 lata)
  • Klasa finansów i biznesu (kształcąca w zawodzie technik ekonomista - 4 lata)
  • Klasa marketingu handlowego (kształcąca w zawodzie technik handlowiec - 4 lata) NOWOŚĆ
  • Klasa nowoczesnych technologii budownictwa (kształcąca w zawodzie technik budownictwa - 4 lata)
  • Klasa wizażu i stylizacji fryzur (kształcąca w zawodzie technik usług fryzjerskich 4 - lata)

Zasadnicza Szkoła Zawodowa (3-letnia) kształąca w zawodach: 

    • Mechanik pojazdów samochodowych
    • Murarz – tynkarz
    • Kucharz
    • Ślusarz NOWOŚĆ
    • Elektromechanik pojazdów samochodowych NOWOŚĆ

Gimnazjalisto czekamy na Ciebie!!!

                      Pamiętaj w elektronicznym naborze wybierz Naszą szkołę!!!                                                         

      Szkoła zapewnia:

    -  kompetentnych nauczycieli i wychowawców, opiekę pedagoga,

     - opiekę, przyjazne, bezpieczne i korzystne dla zdrowia warunki edukacji,

     -  poszanowanie praw ucznia, rozwijanie swoich zainteresowań,

     -  możliwość poznawania regionu i kraju,

     -  przygotowanie do matury i egzaminu zawodowego.

Program (harmonogram) dnia:

  • Powitanie gości przez Dyrektora szkoły
  • Przedstawienie oferty edukacyjnej szkoły
  • Część artystyczna i quizy
  • Zwiedzanie budynku szkoły (klasopracownie, wartsztaty, biblioteka).

 

  Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych  Nr 1, ul. Zamkowa 1, 22-300 Krasnystaw

tel. 82 57637 55  www.zspnr1-krasnystaw.edu.pl ,e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.      

dni otw napis                                                                                                                                                

         Nasza szkoła wzbudza zainteresowanie nie tylko wśród młodzieży. W ostatnich dniach do dyrektora szkoły "zgłosiła się" Mama Sowa z zapytaniem, czy istnieje możliwość przyjęcia do szkoły jej dzieci, które są zainteresowanie pobytem w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Krasnymstawie. Oto one:

sowy1 1067x800

            Jak widać na zdjęciu Każda z młodych sów patrzy w innym kierunku. Mama sowa wyjaśniła, że wynika to z zainteresowań. Jedna z młodych wyraźnie interesuje się klasą diagnostyczno-serwisową, druga spogląda na dział budowlany, gdzie zajęcia odbywają uczniowie z klas nowoczesnych technologii budownictwa, a trzecia wyraźnie interesuje się klasą dietetyki i planowania żywienia.

            Oprócz zainteresowań typowo zawodowych sówki są świetnymi sportowcami.

sowy2 1166x800

sowy3 1067x800

            W "rozmowie" z dyrektorem sowia mama wyraziła chęć uzupełnienia swojej wiedzy poprzez uczęszczanie na kwalifikacyjny kurs zawodowy - w zawodzie sprzedawca. Aby odpowiednio się przygotować przefrunęła do biblioteki szkolnej w celu wypożyczenia odpowiednich podręczników.

sowy4 800x942

            Po miłej "rozmowie" i zapoznaniu ze szkołą sowy stały się częścią społeczności szkolnej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Krasnymstawie, a jak mówi przysłowie:

 "Sowa - mądra głowa" ..... świadomie wybrała właśnie naszą szkołę.

               

Dnia 13 lutego 2014 w odbył się konkurs matematyczny. Udział wzięło 14 uczniów naszej szkoły. Po sprawdzeniu prac konkursowych wyłoniono zwycięzcę oraz dwa drugie miejsca.

I miejsce – Piotr Jachymek z klasy 3tm

II miejsce – Artur Skrzypek z klasy 2tp

                   Mateusz Wieczerniak z klasy 3te

Uczennica klasy 1k (zasadnicza szkoła zawodowa) Malwina Stasiuk otrzymała wyróżnienie za udział w konkursie, jako jedyna przedstawicielka zasadniczych klas zawodowych. Uczennica odniosła sukces na miarę swoich możliwości.

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych osiągnięć w konkursie na szczeblu powiatowym.

Zwycięzcy konkursu (Artur Skrzypek, Mateusz Wieczerniak) wzięli udział w powiatowym konkursie matematycznym, ale nie odnieśli w nim znaczącego sukcesu.

Savoir-vivre (fr. savoir - wiedzieć, vivre - żyć; "znajomość życia") czyli ogłada, dobre maniery, bon-ton, konwenans towarzyski, znajomość obowiązujących zwyczajów, form towarzyskich i reguł grzeczności obowiązujących w danej grupie.

Wyrażenie savoir-vivre pochodzi z języka francuskiego i jest złożeniem dwóch czasowników w formie bezokolicznika. Savoir znaczy wiedzieć, za to vivre znaczy po prostu żyć. Stąd savoir-vivre przetłumaczyć można jako sztuka życia. Wzięte razem, tworzą popularny splot słów, który można rozumieć jako:
• znajomość obyczajów i form towarzyskich, reguł grzeczności;
• umiejętność postępowania w życiu i radzenia sobie w różnych trudnych sytuacjach.

U W A G A !!!

Szkolna zbiórka gazet (kolorowych, typu zszywanego np. Tele tydzień) dla uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Krasnymstawie.
Za przyłączenie się do akcji charytatywnej punkty dodatnie z zachowania
2 kg gazet = 10 punktów.

Gazety są przyjmowane w pracowni gastronomicznej codziennie 

od 8.50 do 12.00 przez panie A. Sadlak-Skrzypek i A. Pawlas.

 

makulatura

Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów, rodziców, nauczycieli do promowania zdrowego stylu życia (aktywności fizycznej). Organizujemy cykliczne zajęcia Nordic Walking, niezależnie od warunków pogodowych oraz pory roku. Szkolenie poprowadzi na pierwszym spotkaniu, instruktor Nordic Walking, będący również nauczycielem ZSP Nr 1 – pani Małgorzata Gadomska Matycz.

W najbliższym czasie podamy termin spotkania.

Uczniowie technikum ekonomicznego w ZSP Nr 1 prowadzą wraz z nauczycielami przedmiotów zawodowych doradztwo podatkowe. Bezpłatnie pomagają wszystkim chętnym rozliczyć PIT-y z wykorzystaniem przysługujących im ulg podatkowych.

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług, wystarczy dostarczyć nam dokumenty niezbędne do rozliczenia PIT-a.

Koordynatorzy:

Bożena Cieszko Pankiewicz,

Leszek Franczak,

Katarzyna Mańko,

Małgorzata Typiak.

Skorzystaj z naszych usług, uczniowie rozliczając podatników zdobywają doświadczenie, a Ty możesz zaoszczędzić swoje pieniądze.

Pamiętaj – deklaracje podatkowe (z osiągniętych przychodów w roku 2013) należy złożyć do 30 kwietnia 2014 r. do Urzędu Skarbowego.

Serdecznie zapraszamy

pit1

CEL KONKURSU:

  • rozwijanie zainteresowań rachunkowością wśród uczniów klas technikum ekonomicznego,
  • uhonorowanie uczniów legitymujących się najgłębszą wiedzą z zakresu rachunkowości,
  • zachęcenie uczniów klas IV do utrwalenia wiadomości z lat poprzednich,
  • podsumowanie wiadomości,  przed egzaminem potwierdzającym kwalifikacje zawodowe.

Życie i praca nauczyciela składa się z częstych szkoleń, warsztatów, kursów podnoszących kwalifikacje, dlatego uczestnictwo w nich weszło nam w krew. Z chęcią zgłosiłyśmy się na warsztaty kulinarne organizowane przez: Lokalną Organizację Turystyczną „Krasnystaw - Wrota Roztocza", Lubelski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Końskowoli i Koło Gospodyń Wiejskich z Wincentowa i Krupca. Dwa dni spędzone na gotowaniu, sporządzaniu, pieczeniu minęły bezpowrotnie. Bardzo ciekawe przepisy przygotowane przez Panią doradczynię Marzenę Borkowską przypadły nam do gustu, gwarantujemy, że wszystkie zostaną przetestowane przez naszych uczniów i udostępnione na naszym blogu. Przyjęcie nas, "obcych" w środowisku Wincentowa było ciepłe i serdeczne, nikt nie dał nam odczuć, że jesteśmy tu niemile widziane, zawiązały się nowe znajomości i już umówiłyśmy się na podjecie współpracy w zakresie gastronomii, poznawania jej tajników i wspólnego gotowania, tym razem u nas. Poczułyśmy więzi łączące Panie z KGW Wincentowa i Krupca i możemy stwierdzić, że nie są one tylko na papierze, czuć kolektyw, chęci i wzajemną mobilizacje do pracy, tak aby wykonać nie 200%, a 500% normy. Z robotą uwinęłyśmy się raz dwa, pozostał czas na poznanie, integracje i ploteczki przy herbatce i bigosie. Czas upłynął w przyjemnej atmosferze, a potrawy wyszły wyśmienite. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć, a przepisy już wkrótce.

Więcej zdjęć w galerii : https://plus.google.com/photos/103251323418376114739/albums/5983615023585361121

 Agata Sadlak-Skrzypek, Agnieszka Pawlas

gastronomia

 

W dniu 05.02.2014 r. uczniowie klas maturalnych tj. 4 teb, 4 tz, 4 tp i 4 tf uczestniczyli w dniach otwartych Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Zamościu. W ramach dni otwartych uczelnia zorganizowała wiele spotkań i atrakcji w których uczestniczyli nasi uczniowie.

WSZiA 2

Największym zainteresowaniem cieszyły się pokazy kryminalistyczne „Linie papilarne czyli prawda o Tobie” prowadzone przez funkcjonariuszy Policji oraz masaże relaksacyjne przed maturą  prowadzone przez studentów fizjoterapii. Uczniowie sprawdzali jak sprawić, żeby pieniądze na nich pracowały biorąc udział w grze Cash flow.

Odbyły się również wykłady na temat: „Perspektywa pracy po informatyce, finansach i rachunkowości i fizjioterapii” a także „O zmianach w maturze z matematyki”.

Uczniowie mogli również sprawdzić swoje siły w różnych konkursach m. in. medycznym, informatycznym i w kole fortuny w wymiarze europejskim. Nasz uczeń Michał Frączek z klasy 4 tb zajął trzecie miejsce w konkursie informatycznym. Gratulujemy.

Więcej zdjęć pod tym adresem LINK

Uczniowie klas o kierunku Technik Usług Fryzjerskich odznaczają się wyjątkowym zapałem oraz chęcią szlifowania swoich umiejętności podczas zajęć dodatkowych, których celem jest podejmowanie przedsięwzięć i wyzwań pozwalających na wzmacnianie swoich uzdolnień, i zainteresowań.

Nasze zdolne uczennice w ramach zajęć dodatkowych, wspólnie z zaprzyjaźnionym kółkiem fotograficznym (KDK), szkolącym się pod czujnym okiem instruktora Piotra Galińskiego, uczestniczą w różnych przedsięwzięciach, m.in. sesjach zdjęciowych.

Ostatnia współpraca zaprzyjaźnionych placówek zaowocowała pięknymi kadrami Izy Stasiuk, Pauliny Łuszczak i Wiktorii Król, które nie powstałyby bez zachwycających urodą Eweliny, i Natalii.

Oto efekty: {youtube}XdiIawbf6ZM{/youtube}

Serdecznie dziękujemy i zapraszamy do śledzenia naszej twórczości oraz zapoznania się z kreatywną ofertą edukacyjną, która nie ma sobie równych w całym województwie lubelskim, a osoby pragnące spróbować swoich sił po drugiej stronie obiektywu serdecznie zapraszamy!

Ps. W ramach podziękowania za użyczenie swojego wizerunku polecamy do zajrzenia na blog jednej z naszych modelek:

www.cherryxjelly.blogspot.com

O wpływie szkół na kreatywność uczniów często słyszymy wiele niepochlebnych opinii na linii edukacja-nuda, jednakże oferta naszej placówki skierowana została na innowacyjne tory pragnąc rozwijając ich twórcze myślenie.

29 Listopada 2013 r. uczniowie szkół fryzjerskich z województwa lubelskiego walczyli o prymat podczas konkursu "Andrzejkowe Czary-Mary" w Zakładzie Doskonalenia Zawodowego w Chełmie.

Reprezentujący nas uczniowie, szkolący się w Technikum Usług Fryzjerskich, wywalczyli pierwsze miejsca i stanęli na podium otrzymując ciekawe nagrody, a przede wszystkim uznanie Jury.

 •      Miejsce 1 zdobyła Karolina Kowalczyk z klasy IV TF, współpracując z modelką Patrycją Rój w asyście Kamili Jawor.

 •      Łukasz Suszek, wystylizowany przez wzorową uczennicę - Sylwię Kowalczyk, wywalczył 3 miejsce, prezentując się lepiej od samego Harrego Pottera.

 •      Uczennica I TF – Paulina Maśluch otrzymała wyróżnienie, a Czarodziejka Paula Szczepanik podbiła serca męskiej części publiczności prezentując rzut Magiczną Kulą.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji dostępnej pod linkiem: http://goo.gl/FHe1Rt.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszego  rozwijania fryzjerskiej pasji! 

TRANSPLANTACJA - szansa na nowe życie

            Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki  w Krasnymstawie we współpracy z I Kliniką Chirurgii Ogólnej, Transplantacyjnej i Leczenia Żywieniowego Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, Polską Unią Medycyny Transplantacyjnej i Bankiem Tkanek Oka w Lublinie oraz Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli  Oddział w Chełmie był współorganizatorem konferencji: „ Transplantacja – jestem na tak. Program edukacyjny dla szkół”, która odbyła się w dniu 11 lutego 2014 roku w naszej szkole.

            Z zaproszenia na konferencję skorzystali: Pani Aleksandra Stachula - naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury, Kultury Fizycznej i Turystyki Starostwa Powiatowego w Krasnymstawie, Pani Maria Kiliańska - dyrektor I Liceum Ogólnoksztłcącego im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie, Pani Elżbieta Zadrąg - dyrektor Zespółu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 im. Bartosza Głowackiego w Krasnymstawie oraz młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych naszego powiatu wraz z opiekunami.

Dnia 7 lutego 2014 roku odbył się apel podsumowujący pierwszy semestr roku szkolnego 2013/2014. Pani Dyrektor Małgorzata Jędruszczak przedstawiła osiągnięcia poszczególnych klas w zakresie wyników w nauce  i zachowaniu. Spotkanie ze społecznością szkolną miało charakter informacyjno – motywujący. A oto jak prezentują się osiągnięcia uczniów naszej szkoły: 

10 lutego 2014 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 odbyło się zebranie z rodzicami. Dyrektor szkoły Wojciech Maślona przedstawił zebranym wyniki klasyfikacji semestralnej uczniów Technikum Nr 1 i Zasadniczej Szkoły Zawodowej. Pani pedagog Ewa Gałka przedstawiła rodzicom korzyści jakie wynikają ze współpracy rodziców ze szkołą.

Dyrektor szkoły Wojciech Maślona wręczył rodzicom listy gratulacyjne.

zebranie1zebranie2

zebranie3zebranie4

Wszystkim uczniom i rodzicom serdecznie gratulujemy.

Następnie odbyły się w klasach spotkania rodziców z wychowawcami.

 

14 stycznia bieżacego roku w Sali Konferencyjnej Starostwa Powiatowego odbyło się wręczenie stypendiów Starosty Krasnostawskiego dla najlepszych uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Wśród stypendystów zostali wyróżnieni uczniowie naszej szkoły.

Stypendia Starosty Krasnostawskiego za wyniki w nauce otrzymali:

  • Joanna Jaskułecka - uczennica klasy II technikum ekonomicznego
  • Paulina Dunaj - uczennica klasy III technikum ekonomicznego
  • Piotr Mąka - uczeń klasy III tecgnikum ekonomicznego

styp12

 

stypendysci1

Serdecznie gratulujemy !!!

 

Na początku lutego 2014  roku nasza szkoła zakupiła nowy samochód marki Suzuki Swift. Środki pieniężne na samochód zostały przekazane przez Starostwo Krasnostawskie (organ prowadzący szkoły). Szkoła posiada uprawnienia Ośrodka Szkolenia Kierowców.

Szkoła posiada własny plac manewrowy,  szkolenie teoretyczne odbywa się u nas w ramach obowiązkowych zajęć z przedmiotów zawodowych, w tym z przepisów ruchu drogowego. Nasi uczniowie mają możliwość odbycia bezpłatnego szkolenia praktycznego i teoretycznego.

auto ZSP Nr 1

dbiDzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. W Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu od 2005 roku organizowany jest przez Fundację Dzieci Niczyje oraz Naukową i Akademicką Sieć Komputerową (NASK) – realizatorów unijnego programu „Safer Internet”. Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange.

DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa dzieci w Internecie oraz nagłośnienie tematyki dotyczącej bezpieczeństwa online. 

 

Już 3 lutego - WIELKI TEST WIEDZY EKONOMICZNEJ    test

Serdecznie zapraszamy uczniów, nauczycieli naszej szkoły do oglądania trzeciej edycji Wielkiego Testu Wiedzy Ekonomicznej, który będzie emitowany 3 lutego o 20:25 w TVP1. Jest to projekt Telewizji Polskiej realizowany z Narodowym Bankiem Polskim. Jego celem jest popularyzacja wiedzy o finansach i przedsiębiorczości. Wszystkie towarzyszące mu przedsięwzięcia mają przybliżyć Polakom podstawowe pojęcia z zakresu ekonomii i wyjaśnić zjawiska mające wpływ na stan naszych finansów.

Ekonomia to dziedzina wiedzy, z którą każdy z nas spotyka się na każdym kroku. Znajomość ekonomii pomaga nie tylko w zarządzaniu własnymi pieniędzmi, ale także w zrozumieniu zasad funkcjonowania gospodarki. Wiedza ekonomiczna sprawdza się zarówno, kiedy idziemy po zakupy, jak i śledzimy notowania giełdowe.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie : więcej na temat testu w załączniku w regulaminie ,, Wielki Test Wiedzy Ekonomicznej". 

Zapraszają nauczyciele

przedmiotów zawodowych ekonomicznych

 

8 stycznia 2014 roku uczniowie klas gastronomicznych naszej szkoły , wraz nauczycielami zawodu, organizowali catering na Seminarium „Rola wychowawców w podejmowaniu decyzji zawodowej” odbywającego się w sali posiedzeń Starostwa Powiatowego w Krasnymstawie. W seminarium uczestniczyli dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych, dyrektorzy szkół gimnazjalnych z terenu powiatu krasnostawskiego oraz pedagodzy, wychowawcy.

Uczestnicy seminarium mieli możliwość skonfrontowania swych doświadczeń związanych z doradztwem zawodowym oraz działań, które należy podejmować, aby pomoc uczniowi w dokonywaniu wyboru szkoły ponadgimnazjalnej. Ważnym punktem seminarium była dyskusja na temat oczekiwań uczniów w stosunku do oferty edukacyjnej szkół ponadgimnazjalnych powiatu krasnostawskiego.

Starosta Janusz Szpak wyraził przekonanie, że „uczniowie wybierając szkoły prowadzone przez powiat krasnostawski znajdą tu nie tylko wiedzę i nowe umiejętności, ale także życzliwość, zrozumienie oraz nowe przyjaźnie, które będą trwały długie lata. Zaś wypracowane wnioski niewątpliwie będą pomocne w pracy pedagogicznej, a otrzymane materiały staną się przydatnym narzędziem w diagnozie potrzeb uczniów i całym procesie doradczym.”

Uczniowie bardzo się postarali przygotowując drobne przekąski na seminarium, efekty można podziwiać na zdjęciach, a po przepisy odsyłamy na stronę bloga kulinarnego http://kulinarnizsp1kras.blogspot.com/  , który z powodzeniem prowadzimy od kwietnia 2013 roku. Możemy się również pochwalić, że nasz blog pretenduje do miana Bloga Roku 2013 w Kategorii Blog Kulinarny. W związku z tym zapraszamy do oddawania głosów na naszego bloga, głosowanie rozpoczyna się 30 stycznia 2014 roku, a kończy 6 lutego 2014 roku, więcej informacji na stronie naszego bloga. Zapraszamy do odwiedzania, sprawdzania naszych przepisów we własnej kuchni i oddawania głosów. 

Zapraszamy do oglądania zdjęć pod tym adresem Galeria Google +

catering

BIBLIOTEKA ZESPOŁU SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH NR 1

W  KRASNYMSTAWIE

 

ZAPRASZA

 

UCZNIÓW SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH

I  GIMNAZJUM  POWIATU  KRASNOSTAWSKIEGO

 

DO  WZIĘCIA  UDZAŁU

 

 III POWIATOWYM  KONKURSIE  PIOSENKI  SATYRYCZNEJ

 

w dniu 27 marca 2014 r. o godz. 10

 

Szczegóły konkursu i regulamin do pobrania ze strony internetowej

Kółko plastyczne - twórczośćNasza szkoła pozwala rozwijać się talentom, które drzemią w naszych uczniach w tym roku szkolnym uczennice uczęszczające na zajęcia plastyczne Basa Natalia , Kamińska Agnieszka , Stasiuk Malwina i Merska Weronika ,pod opieką Sylwii Młynarczyk-Rysak

 

wykonały piękne dekoracje bożonarodzeniowe zdobiące naszą szkołę. Wykonanie tych ozdób było możliwe dzięki uprzejmości p.Wiesława Siwca 

Sklep „AGAT”

który podarował

uczennicom materiały plastyczne.

  • Kółko plastyczne - twórczość
  • Autor: Sylwia Młynarczyk-Rysak
  • Odsłon: 6007
  • Downloads: 955
  • Ocena: Brak głosów 
  • Kółko plastyczne - twórczość
  • Autor: Sylwia Młynarczyk-Rysak
  • Odsłon: 6131
  • Downloads: 922
  • Ocena: Brak głosów 
  • Kółko plastyczne - twórczość
  • Autor: Sylwia Młynarczyk-Rysak
  • Odsłon: 5732
  • Downloads: 891
  • Ocena: Brak głosów 
  • Kółko plastyczne - twórczość
  • Autor: Sylwia Młynarczyk-Rysak
  • Odsłon: 35960
  • Downloads: 888
  • Ocena: Brak głosów 
Naszemu ofiarodawcy serdecznie dziękujemy.

 

 

            Kolędy  Jest taki dzień, magiczny dzień pojednania……… Takimi słowami zaczęła się uroczystość „Kolędowania po europejsku”.

 

Prezentacja zwyczajów związanych ze Świętami Bożego Narodzenia w Polsce i wybranych krajach europejskich oraz koncert kolęd śpiewanych w języku polskim, angielskim

i niemieckim odbyła się 17 grudnia w świetlicy szkolnej.

Kolędowanie wprawiło wszystkich w prawdziwie świąteczny nastrój.

 

 

W uroczystości udział wzięli:

 

Patrycja Gaweł

Marlena Góra

Anna Nizioł

Karolina Małysz

Agata Kowalak

Mateusz Wieczerniak

Paulina Jaremek

Ewelina Miciuła

Karolina Sieniec

Karolina Martyn

Agata Pardus

Sylwia Zaborowska

Anna Kaczor

Piotr Ciechański

Krzysztof Skowronek

 

       Nauczyciele  dziękują uczniom za udział w uroczystości.

                                                                                               Zofia Rychwalska

                                                                                               Urszula Nowak

                                                                                               Piotr Sroczyński

                                                                                        

  • Kolędy
  • Autor: Zofia Rychwalska
  • Odsłon: 36319
  • Downloads: 969
  • Ocena: Brak głosów 
  • Kolędy
  • Autor: Zofia Rychwalska
  • Odsłon: 5963
  • Downloads: 952
  • Ocena: Brak głosów 
  • Kolędy
  • Autor: Zofia Rychwalska
  • Odsłon: 5932
  • Downloads: 935
  • Ocena: Brak głosów 
  • Kolędy
  • Autor: Zofia Rychwalska
  • Odsłon: 5895
  • Downloads: 1000
  • Ocena: Brak głosów 

 
 

Andrzejkowe wróżbyI znowu przyszedł czas na   tradycyjne  andrzejkowe przepowiednie.

 

29 listopada uczniowie naszej szkoły mogli wziąć udział w przygotowanych przez Samorząd Szkolny wróżbach .Były andrzejkowe serca, wróżenie z butów i lanie wosku przez klucz.

Uczniowie klasy 1k upiekli dla nas chińskie ciasteczka z wróżbą.

  • Andrzejkowe wróżby
  • Autor: Marzena Szydłowska
  • Odsłon: 5265
  • Downloads: 833
  • Ocena: Brak głosów 
  • Andrzejkowe wróżby
  • Autor: Marzena Szydłowska
  • Odsłon: 5375
  • Downloads: 887
  • Ocena: Brak głosów 
  • Andrzejkowe wróżby
  • Autor: Marzena Szydłowska
  • Odsłon: 5469
  • Downloads: 865
  • Ocena: Brak głosów 
  • Andrzejkowe wróżby
  • Autor: Marzena Szydłowska
  • Odsłon: 5281
  • Downloads: 833
  • Ocena: Brak głosów 

Mikołajki 20136 grudnia odwiedził naszą szkołę Święty Mikołaj .W towarzystwie dwóch sympatycznych Mikołajek rozdawał grzecznym uczniom cukierki.   Chociaż wszyscy nauczyciele zapewniali, że  w kończącym się roku byli grzeczni , na wszelki wypadek  oprócz słodyczy otrzymali  symboliczne rózgi.

  • Mikołajki 2013
  • Autor: Marzena Szydłowska
  • Odsłon: 5298
  • Downloads: 869
  • Ocena: Brak głosów 
  • Mikołajki 2013
  • Autor: Marzena Szydłowska
  • Odsłon: 5268
  • Downloads: 824
  • Ocena: Brak głosów 
  • Mikołajki 2013
  • Autor: Marzena Szydłowska
  • Odsłon: 5380
  • Downloads: 845
  • Ocena: Brak głosów 
  • Mikołajki 2013
  • Autor: Marzena Szydłowska
  • Odsłon: 5290
  • Downloads: 839
  • Ocena: Brak głosów 

 

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Krasnymstawie 18-24.11.2013

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości (ang. Global Entrepreneurship Week, GEW) jest ogólnoświatową inicjatywą, mającą na celu promowanie przedsiębiorczości wśród młodzieży. W ramach ŚTP Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości zaprasza uczniów i nauczycieli do udziału w projekcie „Otwarta firma”. Dla szkoły to możliwość wzbogacenia swojej oferty edukacyjnej o ciekawe zajęcia przygotowujące uczniów do świadomego wyboru ścieżki edukacyjnej, wejścia na rynek pracy i nawiązania współpracy z przedstawicielami lokalnego biznesu. 

Projekt „Otwarta firma” jest dostosowany do poszczególnych etapów edukacji:

  • „Poznajemy zawody w miejscu pracy” (klasy I-III szkoły podstawowej).
  •  „Poznajemy przedsiębiorstwa w naszej okolicy” (klasy IV-VI szkoły podstawowej).  
  • „Zawody w mojej okolicy” (gimnazjum).
  • „Biznes przy tablicy” (szkoły ponadgimnazjalne) – tym razem przedstawiciele lokalnego biznesu odwiedzają młodzież w szkole. W trakcie spotkania opowiadają o swoim zawodzie i firmie, podpowiadają, jakie trzeba zdobyć wykształcenie oraz tłumaczą wybrane zagadnienia biznesowe.

W ZSP Nr 1 w ramach obchodzonego Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, 19 listopada 2013 roku odbyło się spotkanie z przedstawicielami Banku Pekao S.A. Tematem spotkania była: Nowoczesna i innowacyjna bankowość. Uczniowie zostali zapoznani z nowoczesnymi produktami bankowymi, które dzisiaj każdy z nas może wykorzystać np. korzystając z aplikacji Peo Pay. Młodzież została zapoznana również z podstawowymi zadaniami, które realizuje bank. Była to ciekawa lekcja przedsiębiorczości. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas: 2 tz, 3 tf, 3 teb, 3 tp, 3 pm,4 tz,4tp.

zdj1 stp

Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej

W dniu 6 listopada 2013 r. w naszej szkole odbył się etap szkolny  XXVII Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej. Hasło przewodnie bieżącej edycji to:  „Strefa euro - szansa czy zagrożenie?”. Honorowy Patronat nad XXVII Olimpiadą objął Prezes Narodowego Banku Polskiego prof. dr hab. Marek Belka.

Na uwagę zasługuje fakt, że 10 uczniów naszej szkołytj. z klasy drugiej i trzeciej technikum ekonomicznegowzięło udział w eliminacjach. Uczestnicy musieli wykazać się ugruntowaną wiedzą z podstaw ekonomii oraz znajomością zagadnień związanych z hasłem przewodnim olimpiady. Na wykonanie zadań uczestnicy mieli 120 minut, które skrupulatnie wykorzystali. Nad prawidłowością przebiegu olimpiady czuwała komisja w składzie: przewodniczący – Bożena Cieszko-Pankiewicz oraz członkowie: Małgorzata Typiak i Leszek Franczak.

Stypendium Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2013/2014

258 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych z terenu województwa lubelskiego za osiągnięcia edukacyjne otrzymało stypendia Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2013/2014.

Dyplomy potwierdzające przyznanie stypendiów oraz listy gratulacyjne wojewody lubelskiego dla rodziców wręczone zostały podczas uroczystości, która odbyła się w siedzibie Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie. W spotkaniu poza wojewodą Jolantą Szołno-Koguc uczestniczyli minister skarbu państwa Włodzimierz Karpiński oraz poseł na Sejm RP Grzegorz Raniewicz.

W naszej szkole najwyższą średnią w nauce i stypendium Prezesa Rady Ministrów otrzymała uczennica trzeciej klasy technikum ekonomicznego – Patrycja Gaweł.

  Serdecznie gratulujemy!!!

 

stypendium 

 
 
 
 

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne,  

Rada rodziców i Uczniowie

Zespołu SzkółPonadgimnazjalnych Nr 1

w Krasnymstawie

Serdecznie dziękują państwu:

P.H.U  „TARA”  PAN ROBERT KOŚCIUK

SKLEP  "AGAT"  PAN WIESŁAW SIWIEC

 PAN  HENRYK  MŁYNARCZYK

SKLEP  "AGAT"  PAN PIOTR ŻOŁNACZ

Za finansowe wsparcie zakupu samochodu  do nauki jazdy dla naszej młodzieży.

{gallery artykuly/2013/nauka_jazdy}

Działając na podstawie art. 92 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2010 Nr 113, poz. 759 z późn. zm.), zwanej dalej ustawą, Zamawiający –Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Krasnymstawie informuje,
że rozstrzygnięto postępowanie o udzielenie niniejszego zamówienia publicznego prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego.

Dzień Edukacji Narodowej 2013/2014W dniu 11 października 2013 roku w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

 

Gościem specjalnym na uroczystości był Sekretarz Powiatu Krasnystaw Pan Wojciech Hryniewicz, który przekazał nauczycielom i pracownikom szkoły życzenia z okazji ich święta od Starosty Krasnostawskiego Pana Janusza Szpaka.

Akademia miała charakter koncertu życzeń. Uczniowie dedykowali nauczycielom poszczególnych przedmiotów i pracownikom szkoły wiersze i piosenki w humorystycznym tonie. Nauczycielom wychowania fizycznego zaś zaprezentowano walkę bokserską o pas szkoły „Zetka”, natomiast bibliotekarkom skecz, który wywoływał salwy śmiechu.

Na koniec nauczyciele i pracownicy szkoły otrzymali prezenty w postaci ręcznie wykonanych kartek okolicznościowych oraz pięknie zapakowane ciasteczka upieczone przez uczniów naszej szkoły.

W akademii udział wzięli:

Patrycja Gaweł

Karolina Opat

Anna Nizioł

Karolina Małysz

Agata Kowalak

Paulina Jaremek

Ewelina Miciuła

Karolina Sieniec

Karolina Martyn

Agata Pardus

Krzysztof Skowronek

Damian Maksymowicz

Paweł Lewandowski

Damian Banach

Piotr Ciechański

Agata Krupa

Karolina Antoniuk

Joanna Jaskułecka

Paulina Karczmarek

Patrycja Minicka

Justyna Trumińska

Justyna Pukas

Agnieszka Franczak

Aneta Siewak

Ewa Policha

       Nauczyciele  dziękują uczniom za zaangażowanie w  przygotowanie uroczystości.

                                                                                               Katarzyna Mańko

                                                                                               Bożena Cieszko-Pankiewicz

  • Dzień Edukacji Narodowej 2013/2014
  • Autor: Sylwia Młynarczyk-Rysak
  • Odsłon: 5306
  • Downloads: 847
  • Ocena: Brak głosów 
  • Dzień Edukacji Narodowej 2013/2014
  • Autor: Sylwia Młynarczyk-Rysak
  • Odsłon: 27615
  • Downloads: 844
  • Ocena: Brak głosów 
  • Dzień Edukacji Narodowej 2013/2014
  • Autor: Sylwia Młynarczyk-Rysak
  • Odsłon: 5208
  • Downloads: 852
  • Ocena: Brak głosów 
  • Dzień Edukacji Narodowej 2013/2014
  • Autor: Sylwia Młynarczyk-Rysak
  • Odsłon: 5214
  • Downloads: 836
  • Ocena: Brak głosów 

Pielgrzymka na Jasną Górę 201319 października młodzież z klas maturalnych uczestniczyła w 29 Pielgrzymce Maturzystów Archidiecezji Lubelskiej na Jasną Górę. Pielgrzymka wyruszyła o 7:00 sprzed kościoła pw św. Franciszka Ksawerego w Krasnymstawie, po siedmiu godzinach podróży uczestnicy pielgrzymki dotarli do Częstochowy. Do godziny 16:30 młodzież miała czas wolny, który przeznaczyła na zwiedzanie, posiłek i odwiedzanie straganów i sklepów wokół klasztoru jasnogórskiego.

O godzinie 17:00 rozpoczęła się uroczysta Eucharystia, której przewodniczył metropolita lubelski

 bp Artur Miziński, następnym punktem programu była modlitwa różańcowa w jasnogórskiej bazylice o godzinie 20:00, apel jasnogórski i bezpośrednio po apelu Droga Krzyżowa na wałach klasztoru. Po uroczystościach młodzież udała się w powrotną drogę. Do Krasnegostawu pielgrzymi dotarli o 6:00 rano w niedzielę.
Był to piękny czas zadumy i modlitwy, a szczególna prośba maturzystów dotyczyła ich przyszłego życia i wyborów, które stają przed nimi. Hasło tegorocznej pielgrzymki brzmiało: „Wiem, komu uwierzyłem”.

W pielgrzymce oprócz młodzieży uczestniczył Pan Dyrektor Wojciech Maślona , katecheci oraz inni, chętni nauczyciele. Podziękowania składam wszystkim uczestnikom pielgrzymki za wspaniałą atmosferę jaką stworzyli , a szczególnie  Krzysztofowi Skowronkowi ,który w czasie drogi do Częstochowy i z powrotem tryskał dobrym humorem i zarażał innych. Wielkie podziękowania składam Magdalenie Plucie , Weronice Merskiej i Przemysławowi Kozie za wytrwałe reprezentowanie szkoły w czasie trwania uroczystej Eucharystii.

  • Pielgrzymka na Jasną Górę 2013
  • Autor: Sylwia Młynarczyk-Rysak
  • Odsłon: 5139
  • Downloads: 789
  • Ocena: Brak głosów 
  • Pielgrzymka na Jasną Górę 2013
  • Autor: Sylwia Młynarczyk-Rysak
  • Odsłon: 5052
  • Downloads: 814
  • Ocena: Brak głosów 
  • Pielgrzymka na Jasną Górę 2013
  • Autor: Sylwia Młynarczyk-Rysak
  • Odsłon: 5072
  • Downloads: 832
  • Ocena: Brak głosów 
  • Pielgrzymka na Jasną Górę 2013
  • Autor: Sylwia Młynarczyk-Rysak
  • Odsłon: 5091
  • Downloads: 840
  • Ocena: Brak głosów 

samorzad 010 1067x80018 października Samorząd Uczniowski naszej szkoły zorganizował otrzęsiny dla kolegów klas pierwszych.

Aby zostać przyjętym w poczet naszej uczniowskiej społeczności,  musieli oni przejść szereg wyczerpujących  prób i uczestniczyć w trudnych  konkurencjach.

Zawodnicy demonstrowali taniec z miotłą i  wydmuchiwali monety z mąki.

Najtrudniejszą konkurencją okazało się jedzenie jabłka zawieszonego na sznurku.

Zwycięzcy – klasa 1TP- otrzymali glejt, zwalniający z pytania i kartkówek w jednym wybranym przez siebie dniu.

Wszystkim pierwszoklasistom życzymy wielu miłych dni w naszej szkole.

{gallery artykuly/2013/otrzesiny2013|Otrzęsiny klas pierwszych}

Krasnystaw: Dostawa sprzętu i oprogramowania na potrzebyZespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Krasnymstawie w ramach projektu Staże i praktyki - lepszy start w dorosłe życie współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki w ramach działania 9.2 Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego.
Numer ogłoszenia: 422606 - 2013; data zamieszczenia: 17.10.2013

konsultacje 

 

Lp.

Imię  i nazwisko wychowawcy

Klasa 

Godziny

Dzień tygodnia

 
 

1

Agnieszka Pawlas

1km

8.10-9.30

środa

 

2

Katarzyna Mańko

1te/1tp

8.50-9.30

wtorek

 

3

Iwona Poniewozik

1tz/1tf

9.40-10.25

czwartek

 

4

Marzena Szydłowska

2k

8.50-9.35

wtorek

 

5

Grzegorz Świech

2mm

10.30-11.15

środa

 

6

Elżbieta Kapuśniak

2tz

8.50-9.35

piątek

 

7

Jolanta Jóźwiak

2tp

10.30-11.15

czwartek

 

8

Zofia Rychwalska

2tf

10.30-11.15

poniedziałek

 

9

Agata Sadlak-Skrzypek

3tz

12.20-13.05

czwartek

 

10

Tomasz Kraska

3mm

10.30-11.15

wtorek

 

11

Marcin Łukaszczyk

3tp

10.30-11.15

poniedziałek

 

12

Marzena Remiś

3tf

14.45-15.30

Piątek

 

13

Marta Maślona

3eb

10.30-11.15

środa

 

14

Monika Kowalik -

Żebrowska

4tf

11.30-12.15

wtorek

 

15

Małgorzata Typiak

4teb

10.30-11.15

wtorek

 

16

Tomasz Bożko

4tpm

15.35-16.00

środa

 

 

 

zajecia pozalekcyjne

 

ZAJĘCIA POZALEKCYJNE

w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Tadeusza Kościuszki

w Krasnymstawie

rok szkolny 2015 / 2016

Zajęcia pozalekcyjne prowadzone przez nauczycieli

rok szkolny 2015/2016

Prowadzący Rodzaj zajęć Dzień tygodnia Godzina
Bęcal B. Zajęcia w bibliotece poniedziałek 8.00-9.00
Kapuśniak E. Zajęcia przygotowujące do matury z j. polskiego piątek 7.10-7.55
Kostrzanowska A. Zajęcia wyrównawcze z j. polskiego poniedziałek 7.10-7.55
Koźlik M. Zajęcia z j. angielskiego dla maturzystów wtorek 7.00-7.45
Maślona M. Zajęcia przygotowujące do matury z j. polskiego czwartek 14.00-14.45
Młynarczyk-Rysak S. Zajęcia plastyczne (Mała Manufaktura) poniedziałek 13.10-13.55
Nowak U.

Zajęcia z j. angielskiego dla maturzystów

Zajęcia dla ucznia zdolnego z j. angielskiego

piątek

środa

8.00-8.45

13.10-13.55

Rychwalska Z. Zajęcia przygotowujące do matury z j.niemieckiego poniedziałek 7.10-7.55
Szydłowska M. Kabaret szkolny piątek 7.00-7.45
Wójcik-Wilkołazka S. Zajęcia przygotowujące do matury z historii piątek 7.10-7.55
Wojciech Czwórnóg Przygotowanie do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe M.18, M.12, M.42

poniedziałek

sobota

7.00

4h

Katarzyna Oleszczuk Warsztaty kulinarne z elementami carvingu 2TZ piątek 11.30
Monika Łepik Doradztwo zawodowe wg potrzeb  
Małgorzata Typiak Przygotowanie do kwalifikacji T.6 poniedziałek 12.25
Leszek Franczak KKZ (sprzedawca)

piątek

sobota

14.30

13.30

Tomasz Kraska Zajęcia zwiększające szanse edukacyjne uczniów środa 14.00
Piotr Sroczyński Zajęcia szkolnego Klubu Techniki poniedziałek 13.10
Tadeusz Słotwiński Przygotowanie do egzaminu państwowego na prawo jazdy środa 7.00
Katarzyna Mańko

Przygotowanie do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe

2TE

środa 7.15
Bożena Cieszko - Pankiewicz

Przygotowanie do kwalifikacji zawodowej A.36

Klasa 4TE

środa 7.10
Halina Szewczyk

Przygotowanie do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowego

Wyjazd do Częstochowy

Zajęcia dydaktyczno wyrównawcze

poniedziałek 14.50
Sławomir Czwórnóg

Przygotowanie do olimpiady motoryzacyjnej

Klasa 3tp,4tp.

poniedziałek 13.00
Ewelina Puchała Zajęcia teatralne przygotowanie do spektakli muzykali piątak 15.00
Piotr Bęcal Geografia/powtórzenie do egzaminu maturalnego czwartek 715-800
Tomasz Bożko Matematyka/powtórzenie do egzaminu maturalnego środa 715-800
Małgorzata Jędruszczak

Biologia/powtórzenie do egzaminu maturalnego

wtorek

piątek

800-845

800-845

 

Jolanta Jóźwiak

Chemia/ powtórzenie do egzaminu maturalnego

Fizyka/zajęcia wyrównawcze

– na zmianę co drugi tydzień

wtorek 1400-1445
Iwona Poniewozik Matematyka/powtórzenie do egzaminu maturalnego czwartek 715-800
Marzena Remiś Matematyka/ powtórzenie do egzaminu maturalnego środa

710-755

Nauczyciele wychowania fizycznego Piłka siatkowa wtorek

1505-1605

Ewa Guziuk Piłka koszykow wtorek

1400-1500

Leszek Dworucha

Tenis stołowy                     

Piłka nożna

wtorek

środa

1220-1320

1430-1530

Marcin Łukaszczyk

Pływanie

czwartek 1730-1830
Grzegorz Świech

Siłownia

środa

1500-1600

Cele

  • Aktywizowanie życia społecznego w szkole.
  • Ukształtowanie zainteresowań działalnością społeczną.
  • Kształtowanie umiejętności planowania działalności, współpracy i współdziałania.
  • Uczenie się samodzielności, aktywności, organizacji życia kulturalnego w szkole i środowisku.
  • Rozwijanie poczucia przynależności do społeczności szkolnej.

Wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Krasnegostawu

30 września uczniowie naszej szkoły uczestniczyli z zorganizowanych przez Samorząd Uczniowski wyborach na radnych do Młodzieżowej Rady Miasta .

Już od początku września trwała w szkole kampania wyborcza.

Sylwetki naszych kandydatów oraz ich programy wyborcze zostały przedstawione na tablicy informacyjnej .

Zainteresowani mogli również osobiście porozmawiać z każdym z kandydatów o tym , w jaki sposób planują oni   działać na rzecz młodzieży w naszym mieście.

Mandaty radnych zdobyli :

Michał Frącek – klasa II Tb

Karolina Opat – klas III Te

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy owocnych obrad.

  • Wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Krasnegostawu
  • Autor: Marzena Szydłowska
  • Odsłon: 5194
  • Downloads: 848
  • Ocena: 5.00 (1 Głosuj) 
  • Wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Krasnegostawu
  • Autor: Marzena Szydłowska
  • Odsłon: 4976
  • Downloads: 793
  • Ocena: Brak głosów 
  • Wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Krasnegostawu
  • Autor: Marzena Szydłowska
  • Odsłon: 25463
  • Downloads: 838
  • Ocena: Brak głosów 
  • Wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Krasnegostawu
  • Autor: Marzena Szydłowska
  • Odsłon: 5339
  • Downloads: 876
  • Ocena: Brak głosów 

Działając na podstawie art. 92 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2010 Nr 113, poz. 759 z późn. zm.), zwanej dalej ustawą, Zamawiający –Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Krasnymstawie informuje,
że rozstrzygnięto postępowanie o udzielenie niniejszego zamówienia publicznego prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego.

Zawiadomienie o unieważnieniu postępowania

Zamawiający –Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki
w Krasnymstawie informuje, że postępowanie w trybie przetargu nieograniczonego na dostawę fabrycznie nowego sprzętu i oprogramowania na potrzeby Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Krasnymstawie w ramach projektu "Staże i praktyki - lepszy start w dorosłe życie" współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki w ramach działania 9.2 Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego zostało unieważnione
w następującej części:

Część nr 3: Dostawa sprzętu na potrzeby zawodu technik budownictwa

Szczegółowe informacje w załącznikach.


KALENDARZ IMPREZ I UROCZYSTOŚCI

NA ROK SZKOLNY 2015 / 2016

Termin Nazwa imprezy

Odpowiedzialni

Wrzesień Rozpoczęcie roku szkolnego

SU

A. Pawlas

A. Kostrzanowska

Rocznica 17 września

P. Bęcal

S. Wójcik - Wilkołazka

Zebranie z rodzicami – prezentacje klas gastronomicznych

A. Pawlas

K. Oleszczuk

M. Typiak

Wybory do SU

SU

i opiekunowie

Integracja klas pierwszych Wychowawcy klas pierwszych
Otrzęsiny klas pierwszych

SU

 i opiekunowie

Październik    
Pielgrzymka klas maturalnych na Jasną Górę

S. Młynarczyk – Rysak

Ks. P. Klępka

H. Szewczyk

E. Gałka

Dzień Edukacji Narodowej

U. Nowak

M. Koźlik

Listopad Narodowe Święto Niepodległości A. Kostrzanowska

Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej

B. Cieszko - Pankiewicz
Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

B. Cieszko – Pankiewicz

K. Mańko

L. Franczak

Andrzejki

SU

S. Młynarczyk – Rysak

A. Kostrzanowska

Olimpiada Wiedzy o Żywności

i Żywieniu

A. Pawlas

K. Oleszczuk

M. Typiak

Grudzień Akcja „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”

M. Typiak

K. Mańko

Opłatki klasowe

Wychowawcy klas

Konkurs o tytuł Mistrza rachunkowości

B. Cieszko – Pankiewicz

Kiermasz bożonarodzeniowy

A. Pawlas

K. Oleszczuk

M. Typiak

S. Młynarczyk – Rysak

B. Bęcal

Kolędowanie po europejsku

M. Szydłowska

Z. Rychwalska

U. Nowak

Styczeń Szkolny Konkurs Matematyczny

M. Remiś

I. Poniewozik

T. Bożko

Szkolny Konkurs Fryzjerski

E. Puchała

A. Żelisko

Luty Podsumowanie pracy za I SEM.

M. Jędruszczak

Szkolny Konkurs Języka Angielskiego U. Nowak
Marzec Szkolny Konkurs motoryzacyjny

S. Czwórnóg

W. Czwórnóg

T. Słotwiński

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej

S. Młynarczyk – Rysak

Ks. P. Klępka

Kiermasz wypieków wielkanocnych

A. Pawlas

K. Oleszczuk

M. Typiak

Kiermasz ozdób Wielkanocnych

S. Młynarczyk – Rysak

B. Bęcal

Dzień wiosny

SU i opiekunowie

Kwiecień Dni otwarte

Gastronomia – H. Szewczyk

Fryzjerstwo – E. Puchała

Budownictwo – T. Kraska

Ekonomia- K. Mańko

Diagnostyka- W.S. Czwórnóg

Dzień Patrona Szkoły

P. Sroczyński

T. Słotwiński

Mistrzostwa Powiatu  - Wyciskanie na ławeczce poziomej

L. Dworucha

G. Świech

M. Łukaszczyk

Rocznica Zbrodni Katyńskiej

J. Jóźwiak

E. Puchała

Olimpiada Wiedzy Samochodowej

S. Czwórnóg

W. Czwórnóg

Konkurs Piosenki Satyrycznej M. Szydłowska
Powiatowy Konkurs Profilaktyka Uzależnień

E. Gałka

H. Szewczyk

Pożegnanie maturzystów.

J. Jóźwiak

E. Kapuśniak

Z. Rychwalska

Maj Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3-go Maja

S. Wójcik – Wilkołazka

P. Bęcal

Czerwiec Dzień Sportu Szkolnego- Dzień Dziecka

L. Dworucha

G. Świech

M. Łukaszczyk

E. Guziuk

Zakończenie roku szkolnego

M. Maślona

K. Oleszczuk

Lipiec/

Sierpień

Konkursy kulinarne

A. Pawlas

K. Oleszczuk

Rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Krasnymstawie

W dniu 2 września 2013 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego 2013/2014. Po wprowadzeniu pocztu sztandarowego szkoły i wysłuchaniu hymnu narodowego głos zabrał Pan Dyrektor Wojciech Maślona. Powitał wszystkich zebranych – gości, młodzież, rodziców, grono pedagogiczne. Serdeczne słowa powitania usłyszeli także nowi nauczyciele, a także pierwszoklasiści, którzy po raz pierwszy przekroczyli mury szkolne.

1

 

2

 

3-crop

4

LISTA TEMATÓW Z JĘZYKA POLSKIEGO NA USTNY EGZAMIN MATURALNY W ROKU SZKOLNYM 2013/2014

LITERATURA
1. Motyw snu w literaturze romantycznej i współczesnej. Rozwiń temat, odwołując się do wybranych utworów.
2. Modyfikacje średniowiecznego etosu rycerskiego w literaturze fantasy. Przedstaw zagadnienie, odwołując się do wybranych przykładów.
3. Porównaj różne sposoby ujęcia motywu przemiany bohatera w wybranych utworach literackich różnych epok.
4. Motywy mitologiczne w literaturze współczesnej. Na podstawie wybranego materiału omów funkcje, jakie one pełnią.
5. Przykłady manifestowania przez młodych przekonań ich pokolenia. Omów zagadnienie na podstawie utworów różnych epok.
6. Wędrówki w poszukiwaniu sensu życia. Wybierz i omów przykłady z literatury różnych epok.
7. Scena finałowa w utworze literackim. Na wybranych przykładach dokonaj analizy jej funkcji w dziele literackim.
8. Próby odbudowania świata wartości po okrucieństwach II wojny światowej w literaturze. Przedstaw zagadnienie, analizując wybrane utwory.
9. Różne ujęcia miłości w literaturze wybranych epok. Rozwiń temat na wybranych przykładach.
10. Biografia jako klucz do odczytania twórczości pisarza. Rozwiń zagadnienie, odwołując się do życia i dzieł wybranego twórcy.
11. Przedstaw różne aspekty dojrzewania, odwołując się do wybranych utworów literackich XIX i XX wieku.
12. Literackie obrazy zniewolenia człowieka w systemie totalitarnym. Omów zagadnienie, odwołując się do wybranych utworów.
13. Starość jako motyw literacki. Omów zagadnienie, odwołując się do wybranych utworów z różnych epok.
14. Niewłaściwe wybory, fałszywe kroki, błędy. Przedstaw i oceń ich konsekwencje, odwołując się do wybranych bohaterów literackich.
15. Postacie historyczne jako bohaterowie literaccy. Przedstaw różne sposoby ich ukazywania na przykładzie wybranych utworów z różnych epok.
16. Młodość i wiek dojrzały. Odwołując się do utworów z wybranych epok, przedstaw różne ujęcia tego motywu.
17. Motyw franciszkański w literaturze. Omów jego rolę i sposób funkcjonowania w utworach różnych epok.
18. Wielkie monologi w literaturze. Przedstaw ich wpływ na charakterystykę postaci, analizując i interpretując wybrane teksty różnych epok.
19. Groteska jako kategoria estetyczna. Zaprezentuj jej różnorodne funkcje w wybranych dziełach literackich XX w.
20. Zaprezentuj i porównaj różne oblicza Boga w wybranych utworach literatury XIX i XX wieku.
21. Folklor jako inspiracja pisarzy w różnych epokach. Omów zagadnienie, odwołując się do wybranych utworów.
22. Postawa prometejska i jej funkcja w utworach literackich. Omów zagadnienie, odwołując się do wybranych przykładów.
23. Awans literatury faktu. Dokonaj analizy i interpretacji tego trendu XX wieku, odwołując się do wybranych utworów.
24. Między publicystyką a literaturą. Odwołując się do wybranych tekstów (np. Hanny Krall, Ryszarda Kapuścińskiego), scharakteryzuj zjawisko przenikania się tych odmian pisarstwa.
25. Przedstaw funkcje motta w interpretacji wybranych dzieł literackich. Odwołaj się do przykładów literackich.
26. Modlitwa jako motyw w literaturze. Przedstaw różne jego ujęcia na podstawie analizy wybranych przykładów.
27. Różne sposoby kreacji bohatera dziecięcego w literaturze. Omów problem na wybranych przykładach.
28. Przedstaw kreacje Żydów w literaturze polskiej. Odwołaj się do wybranych przykładów literackich.
29. Obraz matki w literaturze. Omów temat, analizując wybrane utwory różnych epok.
30. Małżeństwa literackie. Na wybranych przykładach omów różne ujęcia tego motywu.
31. Motyw pojedynku w literaturze i jego funkcje. Omów na wybranych przykładach literackich.
32. Zmagania człowieka z rozpaczą i osobistym cierpieniem. Zaprezentuj zagadnienie, analizując wybrane utwory literackie trzech epok.

Związki literatury z innymi dziedzinami sztuki

1. Ideał mężczyzny w literaturze i sztuce. Omów temat, odwołując się do wybranych przykładów tekstów kultury.
2. Obraz miasta jako przestrzeni życiowej. Dokonaj analizy porównawczej wybranych dzieł literackich i innych (malarskich, filmowych).
3. Motyw maryjny w literaturze i sztuce różnych epok. Rozwiń temat, analizując wybrane teksty kultury.
4. Funkcja brzydoty w literaturze i innych dziedzinach sztuki. Przeanalizuj wybrane teksty kultury i przedstaw wnioski.
5. Ideał kobiety i kobiecego piękna w literaturze i malarstwie różnych epok. Ukaż temat na wybranych przykładach.
6. Przedstaw literackie i pozaliterackie autorytety swojego pokolenia. Odwołaj się do wybranych przykładów literackich, malarskich i filmowych.
7. Motyw femme fatale w literaturze i filmie. Na przykładzie wybranych dzieł przedstaw różne portrety kobiety fatalnej.
8. Literackie i malarskie realizacje motywu Madonny. Na przykładzie wybranych dzieł przedstaw różne sposoby ukazywania macierzyństwa w literaturze i sztuce.
9. „Dziady" A. Mickiewicza – tekst literacki a jego realizacje teatralne. Omów temat, przywołując wybrane inscenizacje.
10. Komizm i jego odmiany w literaturze i filmie. Dokonaj analizy zagadnienia, odwołując się do wybranych tekstów kultury.
11. Motyw śmierci w literaturze, malarstwie i muzyce. Przedstaw jego funkcjonowanie, odwołując się do wybranych przykładów.
12. Motyw rozstania w literaturze i filmie. Omów zagadnienie odwołując się do wybranych przykładów.
13. Literackie i malarskie obrazy powstania styczniowego. Dokonaj analizy funkcjonowania tego motywu w wybranych dziełach.
14. Obraz szkoły w literaturze i filmie. Omów sposób przedstawienia i funkcję tego motywu w wybranych dziełach.

Język

1. Na wybranych przykładach wskaż i omów błędy językowe w mediach.
2. Specyfika języka bohaterów literatury science – fiction. Omów na przykładach wybranych utworów.
3. Rola neologizmów w poezji polskiej. Omów zagadnienie, odwołując się do wybranych utworów poetyckich.
4. Język internetu. Scharakteryzuj i oceń, dokonując analizy zgromadzonego materiału językowego.
5. Tytuły prasowe. Dokonaj analizy języka i funkcji językowych na wybranych przykładach.
6. Anglicyzmy we współczesnym języku polskim. Na wybranych przykładach omów ich zasadność, poprawność i funkcje.
7. Funkcje stylizacji językowych w literaturze. Omów jedną z nich, odwołując się do wybranych tekstów.
8. Dokonaj analizy językowej tytułów wybranych dzieł literackich.
9. Komizm słowny, sposoby jego realizacji i funkcje w wybranych utworach.
10. Posługując się zebranym materiałem językowym, omów sposoby powstawania dowcipu językowego.
11. Perswazyjna funkcja języka w tekstach propagandy politycznej. Omów, wykorzystując zgromadzony materiał językowy.
12. Język satyry dawniej i dziś. Omów problem na wybranych przykładach.

 

Serdecznie zapraszamy rodziców/opiekunów uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Krasnymstawie na spotkanie z dyrekcją szkoły i gronem pedagogicznym.

 Zebranie odbędzie się dnia 17 września 2013 roku (wtorek) o godzinie 16.00 w sali gimnastycznej.

Serdecznie zapraszamy

W dniu 04.09.2013 r. wpłynęło zapytanie do Części nr 4 - Sprzęt do zawodu technik usług fryzjerskich

Treść zapytania:

 

Czy Zamawiający w części 4 dopuści nożyce degażówki wykonane ze stali nierdzewnej , gdyż nie ma w sprzedaży takich które by były tytanowe i spełniały by opis zgodny z SIWZ?

Odpowiedź na zapytanie:

 

Dopuszcza się jedynie nożyce dagażówki dwustronnie ząbkowane wykonane ze stali nierdzewnej.

W dniu 04.09.2013 r. wpłynęło zapytanie do Części nr 5 - Sprzęt do zawodu technik żywienia i usług gastronomicznych

Treść zapytania:

 

Czy Zamawiający w części 5 dopuści warnik do wody o pojemności 9 l lub 18 l, podany opis konkretnie wskazuje na dany model który jest w wersji 9 l lub 18 l?

 

Odpowiedź na zapytanie:

 

Dopuszcza się warnik wody o pojemności 9 l.

W dniu 30.08.2013 r. wpłynęło zapytanie do Części nr 3 - Sprzęt do zawodu technik budownictwa

Treść zapytania:

Zestaw przyrządów pomiarowych – Kątownik

Czy dopuszcza się profesjonalny kątownik o szerokości 5 cm.

Zestaw przyrządów pomiarowych – Łata aluminiowa

Proszę o informację czy w/w łata ma posiadać libele (pion-poziom) czy nie.

Wiertarka udarowa (SDS) z kompletem wierteł widiowych

W opisie jest;

Prędkość obrotowa na biegu jałowym min. 0-1100 obr/min.

Proszę o informację czy nie nastąpił błąd w opisie.

Powinno być prędkość obrotowa na biegu jałowym min. 0-1.100 obr/min.

Młotowiertarki nie posiadają tak dużych obrotów.

W opisie jest; walizka aluminiowa

Proszę o sprecyzowanie czy w/w walizce ma znajdować się osprzęt wiertła czy wiertarka.

Informujemy, że w/w wiertarki mają opakowania z tworzyw.

Czy dopuszcza się wiertarkę w walizce z tworzywa.

Proszę również o informację czy wiertarka SDS ma posiadać funkcję podkuwania czy nie.

Stół do tapetowania w walizce.

Proszę o sprecyzowanie zapisu.

Informujemy że w/w stoły mogą się składać w formie walizki natomiast opakowaniem jest karton.

Czy dopuszcza się stół w kartonie.

Betoniarka

W opisie jest pojemność min. 130L

Proszę o informację czy wymagana minimalna pojemność to pojemność zasypowa czy całkowita bębna.

Odpowiedź na zapytanie:

 

Zestaw przyrządów pomiarowych – Kątownik

Czy dopuszcza się profesjonalny kątownik o szerokości 5 cm.

Odpowiedź:

Nie dopuszcza się kątownika o szerokości mniejszej niż 6 cm.

Zestaw przyrządów pomiarowych – Łata aluminiowa

Proszę o informację czy w/w łata ma posiadać libele (pion-poziom) czy nie.

Odpowiedź:

Łata może posiadać libele (pion-poziom).

Wiertarka udarowa (SDS) z kompletem wierteł widiowych

W opisie jest;

Prędkość obrotowa na biegu jałowym min. 0-1100 obr/min.

Proszę o informację czy nie nastąpił błąd w opisie.

Powinno być prędkość obrotowa na biegu jałowym min. 0-1.100 obr/min.

Młotowiertarki nie posiadają tak dużych obrotów.

Odpowiedź:

Prędkość obrotowa na biegu jałowym min. 0-1.100 obr/min.

W opisie jest; walizka aluminiowa

Proszę o sprecyzowanie czy w/w walizce ma znajdować się osprzęt wiertła czy wiertarka.

Informujemy, że w/w wiertarki mają opakowania z tworzyw.

Czy dopuszcza się wiertarkę w walizce z tworzywa.

Odpowiedź:

Wiertarka i wiertła mają być opakowane w walizkę. Mogą być opakowane w osobne walizki lub razem w jedną walizkę. Materiał z którego jest wykonana walizka jest dowolny.

Proszę również o informację czy wiertarka SDS ma posiadać funkcję podkuwania czy nie.

Odpowiedź:

Wiertarka może posiadać funkcję podkuwania.

Stół do tapetowania w walizce.

Proszę o sprecyzowanie zapisu.

Informujemy że w/w stoły mogą się składać w formie walizki natomiast opakowaniem jest karton.

Czy dopuszcza się stół w kartonie.

Odpowiedź:

Stoły mogą się składać w formie walizki która będzie jednocześnie służyła jako opakowanie.

Betoniarka

W opisie jest pojemność min. 130L

Proszę o informację czy wymagana minimalna pojemność to pojemność zasypowa czy całkowita bębna.

Odpowiedź:

Pojemność całkowita min. 130 l, natomiast pojemność robocza min. 100 l.

Krasnystaw: Dostawa sprzętu i oprogramowania na potrzebyZespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Krasnymstawie w ramach projektu Staże i praktyki - lepszy start w dorosłe życie współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki w ramach działania 9.2 Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego.
Numer ogłoszenia: 348198 - 2013; data zamieszczenia: 28.08.2013
OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - dostawy

SDC10131 1200x900

W kwietniu w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Patrona. Z tej okazji odbył się uroczysty apel poświęcony postaci Tadeusza Kościuszki.

Ogłoszono także wyniki konkursu plastyczno-literackiego, który miał na celu przybliżenie społeczności szkolnej sylwetki Patrona naszej szkoły. Jury w składzie: Pani Anna Kurzak, Pani Sylwia Młynarczyk-Rysak oraz Pani Sylwia Wójcik-Wilkołazka wyłoniło zwycięzców, zwracając uwagę na pomysłowość i dobór informacji.

Nagrodzono prace:

w kategorii „praca literacka”:

1 miejsce ex aequo: prace Agaty Śliwy z klasy 2tf oraz Karoliny Opat z klasy 2te.

w kategorii „komiks”:

1 miejsce: praca Anny Krasuckiej z klasy 2 tf

2 miejsce: praca Patrycji Gaweł z klasy 2 te

W tej kategorii zostały także wyróżnione 2 prace: Karoliny Małysz z klasy 2te oraz Damiana Majewskiego z klasy 2tb.

Zwycięzcom gratulujemy. Zapraszamy do obejrzenia nagrodzonych prac.

Pamiętajmy, ze Kościuszko to nie tylko słynne nazwisko, ale przede wszystkim człowiek, któremu nieobce były problemy naszych czasów. Warto uświadomić sobie, że nas, młodych XXI w., obowiązuje dekalog współczesnego patrioty: (przypominamy)

  1. Szanuj symbole narodowe Polski: hymn, godło i flagę państwową. 

    2. Szanuj język i kulturę swojej Ojczyzny. 

    3. Szanuj święta narodowe i rocznice. 

    4. Poznawaj historię własnego kraju. 

    5. Poznawaj polskie tradycje ludowe. 

    6. Dbaj o piękno naszego kraju. 

    7. Bądź dumny, że jesteś Polakiem gdziekolwiek będziesz.

    8. Postępuj zgodnie z duchem tolerancji i szacunku do siebie i innych. 

    9. Solidnie wypełniaj swoje obowiązki i nie ulegaj złym wpływom. 

    10.Korzystaj z rozwoju nowoczesnej nauki i osiągnięć technicznych.

  2. {gallery artykuly/2013/dzien_patrona|Dzień Patrona}

kapital ludzki

Zamawiający: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Krasnymstawie

ul. Zamkowa 1; 22-300 Krasnystaw

NIP: 564-12-88-233

REGON: 000185650

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Zapytanie ofertowe nr 9.2/2013

  1. ZAMAWIAJĄCY

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Krasnymstawie

ul. Zamkowa 1; 22-300 Krasnystaw

  1. OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonywanie zadań na stanowisku „Koordynator ds. realizacji praktyk i staży zawodowych”

w projekcie pt: „Staże i praktyki – lepszy start w dorosłe życie”

Projekt realizowany w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki

Priorytet IX. Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach,

Działanie 9.2. Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych.

  1. Zamawiający nie dopuszcza możliwości powierzenia części lub całości zadań podwykonawcom.

  1. TERMIN WYKONANIA ZAMÓWIENIA

Zamawiający przewiduje zatrudnienie w ramach umowy cywilnoprawnej na stanowisku Koordynatora ds. realizacji praktyk i staży zawodowych Wykonawcy od 24.06.2013 do 28.02.2015.

  1. OPIS SPOSOBU PRZYGOTOWANIA OFERTY

  1. Oferent przed złożeniem oferty powinien dokładnie zapoznać się z informacjami zawartymi w Zapytaniu ofertowym i przygotować ofertę zgodnie z wymaganiami określonymi w tym dokumencie.

  2. Oferent ponosi wszelkie koszty własne związane z przygotowaniem i złożeniem oferty niezależnie od wyniku postępowania. Zamawiający w żadnym przypadku nie odpowiada za koszty poniesione przez Oferenta w związku z przygotowaniem i złożeniem oferty. Oferent zobowiązuje się nie rościć z tego tytułu żadnych żądań względem Zamawiającego.

  3. Oferent powinien stworzyć ofertę na formularzu załączonym do niniejszego zapytania.

  4. Oferta powinna:

-być sporządzona w języku polskim, pismem odręcznym drukowanym lub elektronicznie za pomocą edytora tekstu i wydrukowana,

-posiadać datę sporządzenia,

-być podpisana czytelnie przez Oferenta.

V. MIEJSCE ORAZ TERMIN SKŁADANIA OFERT

  1. Oferta powinna być przesłana za pośrednictwem poczty tradycyjnej lub dostarczona osobiście na adres ul. Zamkowa 1, 22-300 Krasnystaw (czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 7-15) do dnia 20.06.2013 r. do godz. 15.00 (liczy się data wpływu) wraz z załączonym CV oraz oświadczeniami Wykonawcy wypełnionymi na wzorach Zamawiającego załączonych do niniejszego Zapytania. Dokumenty powinny być dostarczone w zaklejonej kopercie z dopiskiem 9.2/2013

  2. Oferty złożone po terminie nie będą rozpatrywane.

  3. Oferent może przed upływem terminu składania ofert zmienić lub wycofać swoją ofertę.

  4. W toku badania i oceny ofert Zamawiający może żądać od Oferentów wyjaśnień dotyczących treści złożonych ofert.

  5. Zapytanie ofertowe zamieszczono ul. Zamkowa 1, 22-300 Krasnystaw oraz na stronie www.zspnr1-krasnystaw.edu.pl

VI. OCENA OFERT

Zamawiający dokona oceny ważnych ofert na podstawie następujących kryteriów:

  1. Cena: 100%.

VII. INFORMACJE DOTYCZĄCE WYBORU NAJLEPSZEJ OFERTY

Ocena ofert zostanie dokonana 21.06.2013 r., a oferent zostanie poinformowany telefonicznie.

VIII. ZAŁĄCZNIKI

1.Wzór formularza ofertowego.

2. Wzór CV.

3. Wzór oświadczenia o zaangażowaniu w inne projekty POKL.

4. Wzór oświadczenia o zatrudnieniu w instytucji realizującej POKL.

 

 

 

 

XIII Powiatowy Konkurs Profilaktyczny-4W dniu 29.05. 2013r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Krasnymstawie odbyło się podsumowanie XIII Powiatowego Konkursu Profilaktycznego pod hasłem „Szczęśliwe i zdrowe życie bez alkoholu”. Warunkiem uczestnictwa było przesłanie pracy pisemnej na ten temat. Konkurs był skierowany do uczniów klas drugich szkół ponadgimnazjalnych powiatu krasnostawskiego.

Celem Konkursu było:

-utrwalenie wiedzy na temat alkoholu i jego wpływu na organizm człowieka;                                                 

-uświadomienie własnej odpowiedzialności za ochronę zdrowia i życia; 

-wskazanie na szkodliwość używek oraz ukazanie zagrożeń, jakie niosą ze sobą uzależnienia; 

-pokazanie roli szkoły i samorządów w realizacji integralnej profilaktyki uzależnień;

P1000999 1200x80016.04.2013r. uczniowie klas III tb, te, tp wraz z opiekunami p. Ewa Gałka, p. Sławomir Czwórnóg, p. Ewa Guziuk uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielami poszczególnych instytutów nauk PWSZ w Chełmie, gdzie przedstawiono bogatą ofertę edukacyjną.

Uczelnia kształci kadry w zakresie nauk: humanistycznych, neofilologii, rolniczych, technicznych i lotnictwa. Nauka odpowiada europejskim standardom studiów pierwszego stopnia, co jest możliwe dzięki wysokiej jakości bazy dydaktyczno-lokalowej.

Prowadzący podkreślali możliwość zdobycia konkretnego i prestiżowego zawodu, co w przyszłości umożliwi młodemu człowiekowi odnalezienie się na rynku pracy.

Dużym zainteresowaniem cieszyło się Centrum Studiów Inżynierskich w Depułtyczach Królewskich, gdzie młodzież mogła zwiedzać nowoczesne laboratoria i zobaczyć innowacyjne rozwiązania technologiczne, oraz prezentację sprzętu. Dużą atrakcją był bezpośredni udział uczniów w przeprowadzanych doświadczeniach.

Następnym etapem wizyty było Centrum Lotnictwa, kolejne doświadczenia i możliwość bliższego obcowania z samolotami pokazowymi i szkoleniowymi.

Młodzież wróciła bogatsza o doświadczenia i być może z pomysłem na swoją przyszłość.

{gallery artykuly/2013/pwszz_chelm}

II Konkurs Piosenki Satyrycznej18  kwietnia 2013r.  w  Zespole  Szkół  Ponadgimnazjalnych Nr 1  odbył się II  Konkurs  Piosenki  Satyrycznej,  skierowany  do  uczniów   szkół gimnazjalnych i  ponadgimnazjalnych   powiatu   krasnostawskiego.  

Konkurs  został   objęty  patronatem   przez  Starostwo   Powiatowe w  Krasnymstawie.

 

     Jury w  składzie:  Jerzy Żuk,  Andrzej Woźniak  i  Tadeusz Kiciński wyłoniło zwycięzców:

 

w  kategorii  solistów:

                     I miejsce   - Eliza Banak   z I  Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Jagiełły  w  Krasnymstawie, przygotowana przez panią Agnieszkę Chwaszcz,

                     II miejsce - Natalia Chwała  z  Gminnego Centrum Kultury w Krasnymstawie, opiekun pan Zbigniew Wolanin,

                   III miejsce – Jagoda Małysz  z I  Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie, opiekun  -  pani Agnieszka Chwaszcz,

 

w  kategorii  zespołów:

                       • I miejsce – Zespół wokalny  z Zespołu Szkół Nr 5 w Krasnymstawie , opiekun  - pani  Małgorzata Dzik.

 

      

     Sympatię widzów i nagrodę publiczności czyli „Gwóźdź programu”zdobył gimnazjalista  z  Zespołu  Szkół  w Izbicy, Sylwester Bożemski,któremu  na gitarze  akompaniował  opiekun,  pan Wiesław Jarocki.

 

 

     Wykonawcom    nagrody   wręczył   starosta  krasnostawski, pan  Janusz  Szpak,  w  towarzystwie  przewodniczącej  Komisji Oświaty, Kultury  i  Kultury Fizycznej,  pani  Elżbiety  Kmieć  oraz dyrektora szkoły, pana Wojciecha  Maślony .

 

 Fundatorami  nagród  i  poczęstunku II  Konkursu  Piosenki  Satyrycznej są:

 

• Starostwo  Powiatowe  w Krasnymstawie,

• Przedsiębiorstwo  Handlowe „Rolmax”  pani  Janina Grabek,

• Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „OKMAZ”,

• Zakład  Piekarniczo-Cukierniczy  KAWA,  pan  Robert Kawa

• Firma  Handlowo-Usługowa”Alfa”   p. Ryszard Miścior.

    

 Profesjonalne  nagłośnienie  imprezy  możliwe  było  dzięki  uprzejmości dyrektora  Gminnego Centrum Kultury w Siennicy Nadolnej, pani Doroty Rybczyńskiej,

która już po raz drugi nieodpłatnie  użyczyłasprzętu nagłośnieniowego oraz dzięki pracy pana Andrzeja Woźniaka .

       

Organizatorzy   składają  serdeczne  podziękowania  sponsorom

oraz  Gminnemu  Centrum  Kultury  w Siennicy Nadolnej.

  

     Przewodniczący  jury, pan  Jerzy Żuk  oraz  starosta,   pan Janusz Szpak , z   uznaniem odnieśli się do poziomu wykonywanych utworów konkursowych, podkreślając, że jest to niszowa, godna kontynuacji impreza, zwłaszcza w sytuacji,  kiedy z programów nauczania  zniknął  przedmiot „wychowanie muzyczne”. Tym cenniejsze jest zaangażowanie   nauczycieli  i  opiekunów w  upowszechnianie kultury muzycznej  i  literackich  tekstów satyrycznych oraz rozwijanie talentów wokalnych.

    Przypomnijmy  jeszcze,  że impreza zorganizowana  została z  inicjatywy nauczyciela bibliotekarza  Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr1 w Krasnymstawie, pani Jolanty Kicińskiej.

 

Uczestnikom  konkursu  gratulujemy  i  życzymy dalszych  sukcesów artystycznych  a organizatorom równie udanych imprez w przyszłości.

  • II Konkurs Piosenki Satyrycznej
  • Autor: Jolanta Kicińska
  • Odsłon: 5981
  • Downloads: 922
  • Ocena: 5.00 (1 Głosuj) 
  • II Konkurs Piosenki Satyrycznej
  • Autor: Jolanta Kicińska
  • Odsłon: 6219
  • Downloads: 987
  • Ocena: Brak głosów 
  • II Konkurs Piosenki Satyrycznej
  • Autor: Jolanta Kicińska
  • Odsłon: 6160
  • Downloads: 1018
  • Ocena: Brak głosów 
  • II Konkurs Piosenki Satyrycznej
  • Autor: Jolanta Kicińska
  • Odsłon: 6033
  • Downloads: 965
  • Ocena: Brak głosów 

 

SAM 3600

Klasy, które odznaczają się duchem walki mogły wypróbować swoich sił w zawodach w piłkę siatkową, zorganizowanych przez nauczycieli wychowania fizycznego z  okazji Dnia Wiosny. W zawodach zmierzyły się trzy drużyny. Walka była wyrównana, ale najlepszymi okazali się uczniowie  II klasy tb, drugie miejsce zajęli uczniowie klasy IV tsp, a trzecie miejsce zdobyli uczniowie klasy I tb. Uczestnicy zawodów otrzymali dyplomy. Najlepszym atakującym został Kamil Mikuła. Wszystkim zawodnikom gratulujemy i tak trzymać Panowie - Sport to zdrowie!

 

 SAM 3614SAM 3597

SAM 3596SAM 3615

Uczeń klasy 1 tp Arkadiusz Wawrzycki został Mistrzem Polski Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych w zapasach w stylu wolnym.

W dniach 05-07.04.2013r w Mielnie odbyły się Mistrzostwa Polski Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych w zapasach w stylu wolnym.  Dużym sukcesem okazał się start zawodnika z LMKS Krasnystaw Arkadiusza Wawrzyckiego, który w grupie juniorów do lat 17 w kategorii do 100 kg pokonał w walce finałowej swojego przeciwnika ze Środy Wielkopolskiej Filipa Nowaczka zapewniając sobie tytuł Mistrza Polski Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych. 

Gratulujemy Arek !!!

Zarząd LMKS Krasnystaw serdecznie zaprasza wszystkich sympatyków zapasów na Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 20, które odbędą się w dniach 19-20 kwietnia 2013 r. w Zespole Szkół Nr 1 w Krasnymstawie. 

zap

 

Na zdjęciu od lewej: E. Bednarczyk, K. Skaskiewicz (wicemistrz Europy w kat. do 96 kg. Tibilisi 2013r. ), A. Wawrzycki

 

 

Udział maturzystów z klasy Technikum Ekonomicznego w Drzwiach Otwartych Uniwersytetu Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie

15 marca 2013 roku uczennice z klasy 4 TE pod opieką nauczyciela przedmiotów ekonomicznych, Bożeną Cieszko-Pankiewicz uczestniczyły w Drzwiach Otwartych UMCS w Lublinie. Uroczystości odbywały się w budynkach Wydziału Ekonomicznego i Wydziału Prawa i Administracji UMCS. Akcję oficjalnie zainaugurowali JM Rektor UMCS prof. Stanisław Michałowski, a także Prorektor ds. Studenckich prof. Urszula Bobryk.

1

Ponad 2,5 tysiąca osób biorących udział w wydarzeniu (wg danych UMCS) miało okazję zapoznać się z bogatą ofertą edukacyjną Uczelni, nowościami oraz zasadami rekrutacji na studia. Wśród gości byliśmy także my – maturzyści z ZSP Nr1 w Krasnymstawie.

23

Naszą uwagę skierowaliśmy głównie na wydział ekonomiczny gdzie mogliśmy porozmawiać ze studentami II i IV roku. Wynik rozmowy był dla nas zaskakujący - okazało się, że studenci pogratulowali nam wyboru technikum ekonomicznego. Stwierdzili, iż właśnie ta klasa daje najlepsze podstawy do osiągania wysokich wyników podczas studiów, szczególnie na kierunku: Rachunkowość i finanse.

Zamierzamy studiować na wydziale ekonomicznym, chociaż jeszcze nie wiemy jakiej uczelni, ale już wpisaliśmy się na listę gości.

456

Wyjazd zaliczyliśmy do udanych, ponieważ:

- uczestniczyliśmy w spotkaniu z przedstawicielami Samorządu Studentów pt „ Jak studiować, żeby nie żałować?”,

- braliśmy czynny udział w warsztatach prowadzonych przez studenta pt „ Komunikacja i praca w grupie po studencku”,

- wysłuchaliśmy wykładu dr Romana Asyngiera pt „ Przestępstwo na rynku finansowym – manipulacja czy świadoma działalność”

78

Pożegnano nas uroczyście przy dźwięku bębnów.

9

Więcej zdjęć: http://www.umcs.lublin.pl/gallery.php?gid=501

 

 

Dni otwarte w szkole-1025 marca 2013 roku naszą szkołę odwiedzili uczniowie trzecich klas gimnazjum wraz z rodzicami, w celu zapoznania się z ofertą i bazą edukacyjną szkoły. Na gości czekały niespodzianki: od progu witali ich  starsi uczniowie z własnoręcznie wykonanym słodkim poczęstunkiem. Gimnazjaliści mieli okazję zapoznać się z warunkami panującymi w pracowni gastronomicznej oraz jej wyposażeniem. Obserwowali uczniów klasy 3 tk podczas sporządzania potraw. Największym zainteresowaniem cieszył się konkurs kulinarny, w którym można było zaprezentować swoje podstawowe umiejętności kulinarne. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni za udział w konkurencjach. Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze. Nasi „kucharze” zachęcali młodszych kolegów do podjęcia od września nauki w klasach: technik żywienia i usług gastronomicznych oraz Zasadniczej Szkole Zawodowej kucharz.

  • Dni otwarte w szkole-1
  • Autor: Agnieszka Pawlas
  • Odsłon: 6014
  • Downloads: 944
  • Ocena: Brak głosów 
  • Dni otwarte w szkole-2
  • Autor: Agnieszka Pawlas
  • Odsłon: 6215
  • Downloads: 952
  • Ocena: Brak głosów 
  • Dni otwarte w szkole-3
  • Autor: Agnieszka Pawlas
  • Odsłon: 5958
  • Downloads: 908
  • Ocena: Brak głosów 
  • Dni otwarte w szkole-4
  • Autor: Agnieszka Pawlas
  • Odsłon: 6048
  • Downloads: 913
  • Ocena: Brak głosów 

Kiermasz Wielkanocny-3Wielkanoc to  najstarsze i najważniejszeświętochrześcijańskieupamiętniające Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa, obchodzone przezKościołychrześcijańskie. Z obchodami świąt wielkanocnych związanych jest wiele zwyczajów m.in.: śniadanie wielkanocne, pisanki,święcone,śmigus-dyngus,palma wielkanocna.

Uczniowie klas gastronomicznych wychodząc naprzeciw zwyczajom przygotowali kiermasz wielkanocny na którym można było zakupić słodkości na stół wielkanocny i do koszyczka ze święconką. Na stoisku przed świetlicą szkoły można było zakupić:

- orzeszki

- bakaliowe babeczki

- babeczki do koszyczka

- baby wielkanocne

- wielkanocne baranki

- ozdoby wielkanocne wykonane własnoręcznie przez uczniów.

  • Kiermasz Wielkanocny-1
  • Autor: Agnieszka Pawlas
  • Odsłon: 5582
  • Downloads: 914
  • Ocena: Brak głosów 
  • Kiermasz Wielkanocny-2
  • Autor: Agnieszka Pawlas
  • Odsłon: 5649
  • Downloads: 899
  • Ocena: Brak głosów 
  • Kiermasz Wielkanocny-3
  • Autor: Agnieszka Pawlas
  • Odsłon: 25289
  • Downloads: 895
  • Ocena: Brak głosów 
  • Kiermasz Wielkanocny-4
  • Autor: Agnieszka Pawlas
  • Odsłon: 5802
  • Downloads: 943
  • Ocena: Brak głosów 

 

Pierwszy dzień wiosny w pracowni gastronomicznej-121 marca, w pierwszy dzień kalendarzowej wiosny, tradycyjnie uczniowie chodzą na wagary, ale nie uczniowie klasy 1 tz (technik żywienia i usług gastronomicznych), którzy tego dnia licznie przybyli na dodatkowe zajęcia kulinarne – wypieki wielkanocne. Chętnie poznawali tajniki i receptury tradycyjnych wypieków wielkanocnych, na które składały się:

- piaskowe pyszne baby wielkanocne z bakaliami, lukrowane lub w czekoladowej polewie,

- wielkanocne baranki o aromacie rumowym,

- czekoladowe babeczki do koszyczka ze święconką

- kruche babeczki z nadzieniem kajmakowo-bakaliowym

- orzeszki z mlecznym nadzieniem.

Uczestnicy warsztatów skrupulatnie notowali receptury, by je potem odtworzyć w przygotowaniu śniadania wielkanocnego, w swoich domach.

Wszystkie przepisy będą udostępnione na blogu kulinarnym naszej szkoły: http://kulinarnizsp1kras.blogspot.com/

  • Pierwszy dzień wiosny w pracowni gastronomicznej-1
  • Autor: Brak danych
  • Odsłon: 26740
  • Downloads: 961
  • Ocena: Brak głosów 
  • Pierwszy dzień wiosny w pracowni gastronomicznej-2
  • Autor: Brak danych
  • Odsłon: 5358
  • Downloads: 901
  • Ocena: Brak głosów 
  • Pierwszy dzień wiosny w pracowni gastronomicznej-3
  • Autor: Brak danych
  • Odsłon: 5686
  • Downloads: 906
  • Ocena: Brak głosów 
  • Pierwszy dzień wiosny w pracowni gastronomicznej-4
  • Autor: Brak danych
  • Odsłon: 5563
  • Downloads: 911
  • Ocena: Brak głosów 

Medale dla naszych uczniów w I Pucharze Polski Kadetów w zapasach.
W dniach 15 – 17.03.2013 r. w Brzegu Dolnym odbył się I Puchar Polski Kadetów w zapasach w stylu wolnym. W zawodach wzięło udział 245 zawodników z 62 klubów. Były to także centralne eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która odbędzie się w lipcu w Zgierzu. Mamy zaszczyt poinformować, że z  Brzegu Dolnego z trzema medalami wrócili zawodnicy LMKS Krasnystaw. Najlepiej z podopiecznych trenera Adama Swatka spisał się Dominik Gęba. Debiutujący w tej grupie wiekowej zawodnik wywalczył srebrny medal w kategorii wagowej do 42 kg.

Nasi uczniowie klasy pierwszej technikum - Tomasz Stasicki (w kategorii do 58 kg) oraz Arkadiusz Wawrzycki (w kategorii wagowej do 85 kg) wywalczyli brązowe medale I Pucharu Polski Kadetów.

W klasyfikacji klubowej zapaśnicy LM KS Krasnystaw zajęli wysokie 6 miejsce. Wszystkim zawodnikom gratulujemy i życzymy złotych medali. 

 

zapasy

dni4W ZespoleSzkół Ponadgimnazjalnych Nr 1  w poniedziałek 25 marca 2013 r.  odbyły się Dni Otware dla gimnazjalistów z klas trzecich oraz ich  rodziców. Na początku spotkania gimnazjaliści zostali przywitami serdecznie przez dyrektora szkoły Wojciecha Maślonę. Następnie goście obejrzeli prezentację multimedialną o naszej szkole. Po obejrzeniu prezentacji zorganizowany został konkurs dotyczący działalności ZSP Nr1. Najlepsi otrzymali nagrody. Samorząd Uczniowski przygotował część artystyczną, przedstawiając ofertę edukacyjną szkoły. Największe wrażenie zrobiła nasza uczennica Majka, która śpiewając w rytmie hip hopu przesłała do gości przekaz o tzw. Zetce. Następnie uczniowie gimnazjum byli oprowadzani przez nauczycieli i uczniów szkoły, oglądali sale lekcyjne, kuchnię, pracownie informatyczne, salę gimnastyczną i siłownię, bibliotekę, warszaty szkolne.

Dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili naszą szkołę.


 dni10

 

K O M U N I K A T

 

Z   przyczyn  obiektywnych  nastąpiła  zmiana  terminu

 

KONKURSU   PIOSENKI   SATYRYCZNEJ.

 

Konkurs odbędzie się18 kwietnia 2013 r.

 

w świetlicy naszej szkoły.

 

Jednocześnie wydłużony został termin składania zgłoszeń

do 9 kwietnia 2013 r.

 

Wszystkich chętnych zapraszamy do wzięcia udziału.

 

Organizatorzy przepraszają opiekunów i uczestników konkursu

za wprowadzone zmiany.

 

UWAGA UCZNIOWIE !!!
W szkole organizowany jest konkurs dla wszystkich uczniów naszej szkoły.

Tematyka konkursu obejmuje zagadnienia prawne związane z założeniem
i funkcjonowaniem działalności gospodarczej:

Jak założyć firmę?

Konkurs składa się z dwóch etapów:
I etap – test
II etap – pytania otwarte

Celem konkursu jest popularyzacja wiedzy na temat przedsiębiorczości oraz pobudzenie aktywności młodzieży
w kierunku prowadzenia działalności gospodarczej.
W przyszłości możesz sam założyć własną działalność gospodarczą.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w konkursie

Zgłoszenia uczestników przyjmowane są do 5 kwietnia 2013r. (do piątku) do pani Małgorzaty Typiak, pani Katarzyny Mańko,
pani Bożeny Cieszko-Pankiewicz i pana Leszka Franczka
więcej informacji udzielą nauczyciele uczący przedmiotów ekonomicznych

Konkurs odbędzie się w maju ( I i II etap) 2013 r.

Nagrody czekają:)

W dniu 18 marca 2013r. gościliśmy w naszej szkole sekretarza stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej pana Tadeusza Sławeckiego, któremu towarzyszyły pani Ewa Konikowska-Kruk - dyrektor Departamentu Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego MEN oraz pani Czesława Kunkiewicz-Waligóra - radca ministra w Departamencie Współpracy z Samorządem Terytorialnym MEN. Obecne były również władze naszego powiatu reprezentowane przez pana Janusza Szpaka - starostę krasnostawskiego, pana Marka Nowosadzkiego - przewodniczącego Rady Powiatu oraz pana Henryka Czernieja - wicestarostę krasnostawskiego.

Po wprowadzeniu i powitaniu gości przez dyrektora szkoły głos zabrał minister Tadeusz Sławecki, który przedstawił działania MEN związane z reformą szkolnictwa zawodowego zrealizowane dotychczas oraz te, które pozostały do wykonania.

Konwencja spotkania przewidywała zadawanie pytań naszym Gościom. Pierwszym pytającym był przewodniczący Rady Powiatu pan Marek Nowosadzki, którego interesował sposób naliczania subwencji oświatowej dla powiatów, które notują ujemny przyrost naturalny. O odpowiedź w imieniu Ministra poproszona została pani Czesława Kunkiewicz-Waligóra, która pokrótce omówiła rozporządzenie MEN w sprawie sposobu podziału części oświatowej subwencji ogólnej dla jednostek samorządu terytorialnego w 2013r. wskazując na dużą rolę i gamę wag określonych w tym rozporządzeniu dla realizacji poszczególnych zadań oświatowych.

Następnie dyrektor szkoły odczytywał ministrowi złożone przed spotkaniem pytania nauczycieli i pracowników oświaty, na które odpowiadał sekretarz stanu lub wskazana przez niego osoba towarzysząca. Odpowiedziano na każde z zadanych pytań.

Świetlica szkolna, w której odbywało się spotkanie była w całości wypełniona. Spotkanie z ministrem trwało ponad półtorej godziny.

 IMG 1094 1199x800

 {gallery men}

Uczniowie naszej szkoły

uczestniczyli w uroczystym pasowaniu na czytelnika uczniów klas pierwszych Szkoły Podstawowej Nr 1 w Krasnymstawie - 6.03.2013 r.

(w ramach współpracy bibliotek szkolnych powiatu krasnostawskiego).

 

Zaprezentowali pierwszakom przedstawienie: „Bajka o piesku”.

Dzieci z wielką uwagą i zainteresowaniem oglądały bajkę przygotowaną przez starszych kolegów

Wystawa-7Wystawę prac konkursowych przygotowali

uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 im. Bartosza Głowackiego w Krasnymstawie:

Karolina Marek, Magdalena Talarowska i Katarzyna Marciniak, pod kierunkiem p. Hanny Pawłowskiej

oraz Ewa Kmieć uczennica ZSP Nr 1.

  • Wystawa-1
  • Autor: Bogumiła Bęcal
  • Odsłon: 5673
  • Downloads: 937
  • Ocena: Brak głosów 
  • Wystawa-2
  • Autor: Bogumiła Bęcal
  • Odsłon: 5526
  • Downloads: 895
  • Ocena: Brak głosów 
  • Wystawa-3
  • Autor: Bogumiła Bęcal
  • Odsłon: 5626
  • Downloads: 949
  • Ocena: Brak głosów 
  • Wystawa-4
  • Autor: Bogumiła Bęcal
  • Odsłon: 5593
  • Downloads: 939
  • Ocena: Brak głosów 

Podsumowanie-228. 02. 2013 r.

w budynku  Powiatowej Biblioteki Publicznej w Krasnymstawie,
odbyło się uroczyste podsumowanie projektu współpracy bibliotek szkolnych powiatu krasnostawskiego:

„Sztuka jest szansą ocalenia człowieka”.

Celem projektu było rozwijanie i propagowanie działalności twórczej dzieci i młodzieży na każdym poziomie edukacji szkolnej, pobudzanie twórczości literackiej, plastycznej i teatralnej.

Pierwszym punktem uroczystości było rozdanie nagród uczestnikom konkursów: „Najpiękniejsza bajka świata” oraz „Bajka o piesku”, wręczenie podziękowań nauczycielom przygotowującym dzieci do konkursów.

Podziękowania otrzymali również nauczyciele bibliotekarze – koordynatorzy projektu w poszczególnych szkołach : Anna Ziniewicz i Anna Bobryk z Zespołu Szkół Nr 1 w Krasnymstawie, Iwona Szeliga z Zespołu Szkół Nr 1 w Kraśniczynie, Anna Kosiarskiej z Zespołu Szkół w Izbicy, Beata Frącek z Zespołu Nr 1 Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Siennicy Nadolnej, Joanna Włodarczyk z Zespołu Szkół w Siennicy Różanej, Hanna Pawłowska z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Krasnymstawie.

 

Na zakończenie imprezy,

uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Krasnymstawie, zaprezentują widowni

premierę przedstawienia,

które jest sceniczną adaptacją

Bajki o piesku” Konrada Patyka.

  • Podsumowanie-1
  • Autor: Bogumiła Bęcal
  • Odsłon: 5911
  • Downloads: 920
  • Ocena: Brak głosów 
  • Podsumowanie-2
  • Autor: Bogumiła Bęcal
  • Odsłon: 29871
  • Downloads: 893
  • Ocena: Brak głosów 
  • Podsumowanie-3
  • Autor: Bogumiła Bęcal
  • Odsłon: 5977
  • Downloads: 922
  • Ocena: Brak głosów 
  • Podsumowanie-4
  • Autor: Bogumiła Bęcal
  • Odsłon: 6044
  • Downloads: 951
  • Ocena: Brak głosów 

W dniu 26 października 2012 r. w Szkole Policealnej Nr 1 podczas zajęć z pracowni techniki biurowej odbył się konkurs: „Szybkie pisanie na klawiaturze z wykorzystaniem metody mnemotechnicznej”. Przewodniczącym konkursu był nauczyciel prowadzący zajęcia -  Bożena Cieszko-Pankiewicz.  Uczestnicy konkursu musieli się wykazać  umiejętnością biegłego opanowania poszczególnych klawiszy klawiatury, wychodząc od rzędu zasadniczego.

Podstawowym celem konkursu było zachęcenie przyszłych pracowników działów administracji , do doskonalenia obsługi klawiatury i zwiększenia swoich szans w znalezieniu pracy jako pracownik  atrakcyjny i dobrze przygotowany do pracy.

I miejsce w konkursie zajęła pani Monika Kuchnowska

II miejsce przypadło pani Jagodzie Mazurek.

Obu paniom gratulujemy i życzymy sukcesów w przyszłej pracy zawodowej!

Dlaczego warto znać metodę mnemotechniczną ? – ponieważ  zwalnia świadomość od sterowania ruchami ręki i palców oraz bez konieczności podzielności uwagi pozwala skoncentrować się na tekście (jego treści). Eliminując zbędne obciążenie wzroku i uwagi, zmniejsza napięcie, a w konsekwencji zmęczenie i w dalszej konsekwencji - zagrożenie skutkami pracy zawodowej. Jest to metoda pozwalająca pisać  bezbłędnie oraz z bardzo dużą szybkością.

Co to jest metoda mnemotechniczna?

Metoda pisania bezwzrokowego została wymyślona i zastosowana w 1876 przez Franka McGurrina, stenografa sądowego z Salt Lake City. 25 lipca 1888 McGurrin, który w owym czasie jako jedyny zapewne posługiwał się metodą bezwzrokową, wygrał w Cincinnati konkurs w pisaniu na maszynie na czas. Wynik ten odnotowany przez prasę zapewnił mu sławę oraz nagrodę pieniężną w wysokości 500 dolarów.

Metoda pisania bezwzrokowego jest metodą mnemotechniczną – oznacza to iż uczenie się polega na tzw. mnemotechnice (mnemotechnika – wyraz pochodzenia greckiego mneme oznacza pamięć) czyli psychologicznym sposobom ułatwiającym zapamiętywanie nowych wiadomości i faktów oraz przypominanie ich sobie na zasadzie mechanicznych skojarzeń w tym wypadku ruchu palców.
W praktyce oznacza to, że podczas pisania zaangażowane będą wszystkie nasze palce i każdy z nich będzie musiał „zapamiętać” położenie tylko jemu przyporządkowanych klawiszy.

Przyporządkowanie określonych klawiszy poszczególnym palcom ma swoje odzwierciedlenie w podziale klawiatury (pola klawiszy). Punktem orientacyjnym dla zapamiętania położenia klawiszy na klawiaturze jest rząd zasadniczy i poszczególne jego znaki obsługiwane przez odpowiadające im palce. Zwróć uwagę na swojej klawiaturze na klawisze z F i J (widzisz oznaczenia w postaci dwóch wypukłych kreseczek)od tego zaczyna się nauka.
Co ciekawe, że przy pisaniu metodą dziesięciopalcową nie tylko piszemy szybciej i popełniamy mniej błędów, ale też pomagamy swojemu zdrowiu. Metoda ta niejako wymusza na nas prawidłową postawę przy klawiaturze komputera:

  • postawa wyprostowana, stopy spoczywają na podłodze,
  • ręce powinny być nieco uniesione nad klawiaturą i nie należy opierać dłoni bezpośrednio na klawiaturze,
  • palce powinny być lekko zgięte, kciuki trzymamy na wysokości klawisza spacji
  • uderzanie w klawisze powinno być krótkie, rytmiczne i sprężyste (nauce pisania może towarzyszyć rytmiczna muzyka)
  • nie patrzymy na klawiaturę a wzrok kierujemy na tekst, który przepisujemy,
  • nie siedzimy zbyt blisko monitora

Postawa ta choć na pierwszy rzut oka może nam się wydawać trudna to zapewniam, że już przy pierwszej lekcji ta postawa sama się narzuca, co akurat jest bardzo dobre.

W większości rozwiniętych krajów poprawna technika pisania na komputerze, jest powszechnie uczona w szkołach np. w Ameryce w szkole podstawowej jest rocznym przedmiotem. W Europie jest warunkiem przyjęcia do pracy na wielu stanowiskach związanych z pracą na komputerze. Opanowanie techniki szybkiego pisania zwiększa wielokrotnie tempo pracy, niezależnie od tego, czy piszemy teksty, wprowadzamy dane, czy wykonujemy obliczenia. Obecnie również w naszym kraju umiejętność ta staje się nieodzowna każdemu, kto używa w swojej pracy komputera, bez względu na wykonywany zawód i stanowisko.


Pisanie bezwzrokowe

Zamieszczony wykres przedstawia porównanie dwóch metod, zielony kolor definiujący pisanie wzrokowe obrazuje iż mimo wielu godzin spędzonych przy komputerze nasza prędkość w pewnym momencie osiąga maksimum. Linia czerwona wskazująca pisanie bezwzrokowe obrazuje nam stale wzrastającą prędkość.
Opanowanie pisania bezwzrokowego wymaga około 100 godzin lekcji, a stałe wykorzystywanie tej metody pozwala nam na osiąganie coraz większych prędkości.

Źródło:   http://www.ipnet.pl/?q=node/19

 

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Krasnymstawie zaprasza do udziału w   XIII MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE PROFILAKTYCZNYM  POD HASŁEM:

„Szczęśliwe i zdrowe życie bez alkoholu”

 

REGULAMIN

XIII MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU POD HASŁEM:

„Szczęśliwe i zdrowe życie bez alkoholu”

1. Organizator: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Krasnymstawie

2. Konkurs odbędzie się przy znaczącej pomocy:

Starosty Krasnostawskiego

Burmistrza Miasta Krasnegostawu

Wójtów Gmin z powiatu Krasnostawskiego

Innych sponsorów

3. Uczestnicy:

Uczniowie klas drugich Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Krasnostawskiego

4. Cele konkursu:

1. Utrwalenie wiedzy na temat alkoholu i jego wpływu na organizm człowieka;                                               2. Uświadomienie własnej odpowiedzialności za ochronę zdrowia i życia; 

3. Wskazanie na szkodliwość używek oraz ukazanie zagrożeń, jakie niosą ze sobą uzależnienia; 

4.Pokazanie roli szkoły i samorządów w realizacji integralnej profilaktyki uzależnień;                                5. Zaprezentowanie wyróżnionych prac podczas uroczystego rozstrzygnięcia Konkursu oraz  na stronie internetowej Organizatora.

5. Warunki uczestnictwa:

1. Przesłanie zgłoszenia na załączonym druku do 15 marca 2013r na adres Organizatora z dopiskiem „Konkurs profilaktyczny” lub faksem (082) 576 37 55.

2. Przesłanie dwóch najlepszych prac pisemnych na temat „Szczęśliwe i zdrowe życie bez alkoholu”  do 05 kwietnia 2013 roku.Prace nie powinny przekraczać 3 stron formatu A4.

4. Najwyżej będą oceniane prace zawierające własne przeżycia, przemyślenia, czy też wywiady.

5.Prace należy podpisać czytelnie oraz podać nazwę szkoły.

6. Jury Konkursu ustali i przyzna:

a) nagrody i wyróżnienia dla uczniów

b) dyplomy dla szkół

c)podziękowania dla opiekunów uczestników Konkursu

7.Nagrodzone prace będą zaprezentowane przez autorów podczas uroczystego podsumowania Konkursu oraz zamieszczone na stronie internetowej ZSP nr 1 w Krasnymstawie.

O dokładnym terminie rozstrzygnięcia Konkursu Organizator prześle stosowną informację do wszystkich zainteresowanych.

 

Zapraszamy do udziału!

Podsumowanie

projektu współpracy bibliotek szkolnych powiatu krasnostawskiego

 

 „Sztuka jest szansą ocalenia człowieka”

 

28.02.2013r. o godz. 11:00 w budynku  Powiatowej Biblioteki Publicznej w Krasnymstawie, odbędzie się uroczyste podsumowanie projektu współpracy bibliotek szkolnych powiatu krasnostawskiego: „Sztuka jest szansą ocalenia człowieka”. Pierwszym punktem uroczystości będzie rozdanie nagród uczestnikom konkursów: „Najpiękniejsza bajka świata” oraz „Bajka o piesku”, wręczenie podziękowań nauczycielom przygotowującym dzieci do konkursów oraz nauczycielom bibliotekarzom – koordynatorom projektu w poszczególnych szkołach.

Na zakończenie imprezy, uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Krasnymstawie, zaprezentują widowni premierę przedstawienia, które jest sceniczną adaptacją „Bajki o piesku” Konrada Patyka.

Bobliwo 2013Dnia 5 lutego uczniowie naszej szkoły wybali się na stok narciarski do Bobliwa pod opieką Pani Małgorzaty Gadomskiej- Matycz oraz Pana Marcina Łukaszczyka. Młodziez Wraz z opiekunami mogła podziwiać piekne widoki oraz spędzic miło czas zjezdzaja na nartach, deskach, czy sankach. Grupa uczniów wybrała sie na pieszą wycieczką poprzez wąwóz. Meta tej wyprawy znajdowała sie w punkcie widokowym. Po wyczerpujacych zabawach nadszedł czas na ognisko, przy którym wszyscy mogli się ogrrzać i zjeść cieply posiłek. Uczniowie i nauczyciele byli bardzo zadowoleni z wyjazdu:)

  • Bobliwo 2013
  • Autor: Małgorzata Gadomska-Matycz
  • Odsłon: 24678
  • Downloads: 842
  • Ocena: Brak głosów 
  • Bobliwo 2013
  • Autor: Małgorzata Gadomska-Matycz
  • Odsłon: 5624
  • Downloads: 863
  • Ocena: Brak głosów 
  • Bobliwo 2013
  • Autor: Małgorzata Gadomska-Matycz
  • Odsłon: 5688
  • Downloads: 850
  • Ocena: Brak głosów 
  • Bobliwo 2013
  • Autor: Małgorzata Gadomska-Matycz
  • Odsłon: 5533
  • Downloads: 817
  • Ocena: Brak głosów 

 

Dnia 29 stycznia 2013roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 im Bratosza Głowackiego odbyło się uroczyste podsumowane I Powatowego Konkursu " JESTEM ENERGOOSZCZĘDNY". Dyrekltor szkoły pani Elżbieta Zadrąg Uroczyście powitała zgramadzonych gości, uczniów oraz opiekunów. Konkurs rozgrywany był w dwóch kategoriach tematycznych z podziałem na gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalne.

Uczniowie musieli przygotować prezentację multimedialną lub plakat pod hasłem przewodnim " Jestem energooszczędny"

1. I Kategoria - prezentacja multimedialna 

Wśród wielu uczniów  II MIEJSCE zajęła  Patrycja Gaweł 

2. II Kategoria- plakat

 Spośród 29 uczniów WYRÓŻNIONE  zostały uczennice klasy 2 Te Małgorata Pukas i Agnieszka Choręgiewicz.

Biblioteka Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki

w Krasnymstawie

oraz

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Krasnymstawie

 

mają zaszczyt zaprosić uczniów nagrodzonych w konkursach organizowanych w ramach projektu:

Sztuka jest szansą ocalenia człowieka”,

wraz z opiekunami.

 

Wręczenie nagród odbędzie się 28.02.2013 r. w budynku Powiatowej Biblioteki Publicznej w Krasnymstawie ( ul. Piłsudskiego 5a, obok muzeum ) o godz. 11:00.

 

 

Uczniowie nagrodzeni lub wyróżnieni oraz ich opiekunowie:

 

 

Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Adama Mickiewicza w Krasnymstawie:

 

1. Konrad Patyk, kl. VI c – I miejsce w konkursie literackim: „Najpiękniejsza bajka świata”,

2. Karol Kołodziejak, kl.VI c – II miejsce w konkursie literackim: „Najpiękniejsza bajka świata”–

opiekun – p. Marzena Morylowska,

3. Karolina Turczyńska, kl. II a, I miejsce w konkursie plastycznym: „Bajka o piesku”

( w grupie wiekowej kl. 1-3 ) – opiekun – p. Grażyna Miciuła,

 

4. Wiktoria Stasieczek, kl. III c, II miejsce w konkursie plastycznym: „Bajka o piesku”

( w grupie wiekowej kl. 1-3 ) - opiekun – p. Katarzyna Wyszyńska,

 

5. Urszula Lasota, kl. III a, III miejsce w konkursie plastycznym: „Bajka o piesku”

( w grupie wiekowej kl. 1-3 ) - opiekun – p. Jolana Lewandowska Giereś,

 

6. Karolina Matysiak, kl. II b, wyróżnienie w konkursie plastycznym: „Bajka o piesku”

( w grupie wiekowej kl. 1-3 ) - opiekun – p. Dorota Mojska-Bąk,

 

7. Karolina Chodun, kl. IV a, I miejsce w konkursie plastycznym: „Bajka o piesku”

( w grupie wiekowej kl. 4-6 ),

8. Sara Adamczyk, kl. V b, II miejsce w konkursie plastycznym: „Bajka o piesku” ( w grupie

wiekowej kl. 4-6 ),

9. Magdalena Maciejewska, kl. VI c, III miejsce w konkursie plastycznym: „Bajka o piesku”

( w grupie wiekowej kl. 4-6 ),

10. Martyna Sawa, kl. IV a, wyróżnienie w konkursie plastycznym: „Bajka o piesku”

( w grupie wiekowej kl. 4-6 )

- opiekun – p. Dorota Korkosz-Ćwir.

 

 

 

 

 

Zespół Nr 1 Gimnazjum i Szkoły Podstawowej

im. ks. Jana Twardowskiego w Siennicy Nadolnej:

 

 

1. Łucja Chachaj, kl. V – II miejsce w konkursie literackim: Najpiękniejsza bajka świata”

2. Norbert Kaluźniak , kl. V – wyróżnienie w konkursie literackim: Najpiękniejsza bajka świata”

- opiekun p. Beata Wrońska,

3. Ewa Gołębiowska - wyróżnienie w konkursie plastycznym: „Bajka o piesku”( w grupie wiekowej

kl. gimnazjalnych)

- opiekun – p. Beata Frącek

 

 

 

 

Szkoła Podstawowa w Izbicy:

 

 

1. Julia Skardecka, kl. III , wyróżnienie w konkursie plastycznym: „Bajka o piesku”

( w grupie wiekowej kl. 1-3 ),

2. Wiktoria Popis, kl. I , wyróżnienie w konkursie plastycznym: „Bajka o piesku”

( w grupie wiekowej kl. 1-3 )

- opiekun – p. Anna Kosiarska

 

 

II KONKURS PIOSENKI SATYRYCZNEJ

 

satyra jest lekiem na wszystko…”

 

Krasnystaw 16 kwietnia 2013 r. godz. 10ºº

 

 

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Krasnymstawie zaprasza uczniów do wzięcia udziału w konkursie piosenki satyrycznej.

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu krasnostawskiego.

Organizatorem konkursu jest biblioteka szkolna przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Krasnymstawie przy ul. Zamkowej 1.

 

Cele konkursu:

- Popularyzowanie tekstów satyrycznych

- Rozwijanie talentów estradowych

- Zainteresowanie młodzieży piosenką kabaretową.

- Promocja twórczości polskich satyryków

- Uwrażliwianie na estetykę utworów.

 

Prosimy o zapoznanie się z regulaminem konkursu i zachęcamy do wspólnej zabawy oraz śpiewania.

Komunikat dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej z 27 kwietnia 2015 r. w sprawie terminów sprawdzianu, egzaminu gimnazjalnego, egzaminu maturalnego, egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe oraz egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie w 2016 roku.

 

olimpiada wiedzy o żywieniu i żywności-2Po raz pierwszy uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Krasnymstawie brali udział w Eliminacjach Okręgowych Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności, które odbyły się 11 stycznia 2013 roku w Zespole Szkół nr 5 w Lublinie. Olimpiada ma na celu propagowanie zdrowych nawyków żywieniowych, a także poznawanie nowych technik i metod kulinarnych, służących do przygotowywania zdrowej żywności. Tegoroczna tematyka obejmowała szeroko pojęte kuchnie regionalne i narodowe. Uczennice klasy 3 tz: Małgorzata Bojarska i Emilia Bojarska niestety nie zakwalifikowały się do Etapu Centralnego, ale zdobytą wiedzę i umiejętności, jak zapewniają, wykorzystają do przygotowania się do konkursu za rok. Uczennice do Olimpiady przygotowywała oraz opiekę podczas konkursu sprawowała mgr inż. Agata Sadlak-Skrzypek.

  • olimpiada wiedzy o żywieniu i żywności-1
  • Autor: Agata Sadlak-Skrzypke
  • Odsłon: 5711
  • Downloads: 876
  • Ocena: Brak głosów 
  • olimpiada wiedzy o żywieniu i żywności-2
  • Autor: Agata Sadlak-Skrzypke
  • Odsłon: 25110
  • Downloads: 858
  • Ocena: Brak głosów 
  • olimpiada wiedzy o żywieniu i żywności-3
  • Autor: Agata Sadlak-Skrzypke
  • Odsłon: 5294
  • Downloads: 846
  • Ocena: Brak głosów 
  • olimpiada wiedzy o żywieniu i żywności-4
  • Autor: Agata Sadlak-Skrzypke
  • Odsłon: 5508
  • Downloads: 873
  • Ocena: Brak głosów 

Wizyta w ZS Nr 1Nierozłącznym elementem Świąt Bożego Narodzenia jest wspólne śpiewanie kolęd. Dzisiaj nazwakolędy kojarzy się przede wszystkim z pieśniami o tematyce bożonarodzeniowej.

20 grudnia 2012 roku podczas Miejskiego Konkursu Angielskiej Piosenki Świątecznej który odbywał się w Zespole Szkół Nr 1 w Krasnymstawie uczniowie klas gastronomicznych wraz z panią Agnieszką Pawlas, która była przewodniczącą jury, odwiedzili swoich młodszych kolegów.

Celem wizyty była promocja szkoły i przedstawienie oferty edukacyjnej oraz prezentacja i sprzedaż tradycyjnych wypieków bożonarodzeniowych. Nasi kucharze swoim niecodziennym wyglądem wzbudzali zainteresowanie wśród uczniów którzy chętnie zapoznawali się z ofertą edukacyjną szkoły.

  • Wizyta w ZS Nr 1
  • Autor: Agnieszka Pawlas
  • Odsłon: 5218
  • Downloads: 879
  • Ocena: Brak głosów 
  • Wizyta w ZS Nr 1
  • Autor: Agnieszka Pawlas
  • Odsłon: 5213
  • Downloads: 875
  • Ocena: Brak głosów 
  • Wizyta w ZS Nr 1
  • Autor: Agnieszka Pawlas
  • Odsłon: 5356
  • Downloads: 857
  • Ocena: Brak głosów 
  • Wizyta w ZS Nr 1
  • Autor: Agnieszka Pawlas
  • Odsłon: 70685
  • Downloads: 884
  • Ocena: Brak głosów 

Kiermasz ŚwiątecznyGdy zabłyśnie pierwsza gwiazdka, rozpakujemy świąteczne prezenty i zasiądziemy do wieczerzy, na której pojawią się postne dania. Jednak po śledziku, karpiu i innych 10 wigilijnych potrawach, przyjdzie czas na pyszne bożonarodzeniowe ciasta.

PRACOWNIA FRYZJERSKA

przy

Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1

w Krasnymstawie

ul. Zamkowa 1

 

świadczy usługi fryzjerskie w dniach:

 

Poniedziałek 8ºº - 16 ºº

Wtorek 8ºº - 16 ºº

Środa 8ºº - 16 ºº

Pracownia fryzjerska znajduje się w budynku biblioteki szkolnej, na parterze.

 

Z a p r a s z a m y

Mikołaj w szkole - meczMikołaj nie próżnował w naszej szkole. Odwiedził także  uczniów ,którzy wzięli udział w SPORTOWYM  MIKOŁAJKOWYM  SHOW. Rozegrany był mecz w koszykówkę MATURZYŚCI kontra „RESZTA ŚWIATA”. Sędziom też udzielił się  mikołajkowy nastrój-co widać na zdjęciach.   Rozgrywkom przyglądał się MIKOŁAJ i dzielnie kibicował obydwu drużynom. Po zakończonym meczu Mikołaj wręczył wszystkim zawodnikom  paczki ze słodyczami. Wygrali reprezentanci „RESZTY ŚWIATA” (24-16). Za najlepszą zawodniczkę sędziowie uznali  PATRYCJĘ LINKIEWICZ z klasy 4 TE.

  • Mikołaj w szkole - mecz
  • Autor: Nauczyciele wychowania fizycznego
  • Odsłon: 5758
  • Downloads: 836
  • Ocena: Brak głosów 
  • Mikołaj w szkole - mecz
  • Autor: Nauczyciele wychowania fizycznego
  • Odsłon: 5623
  • Downloads: 864
  • Ocena: Brak głosów 
  • Mikołaj w szkole - mecz
  • Autor: Nauczyciele wychowania fizycznego
  • Odsłon: 5701
  • Downloads: 864
  • Ocena: Brak głosów 
  • Mikołaj w szkole - mecz
  • Autor: Nauczyciele wychowania fizycznego
  • Odsłon: 5649
  • Downloads: 864
  • Ocena: Brak głosów 

Biblioteka szkolna zaprasza uczniów

chętnych do realizacji przedstawienia teatru lalkowego

pt.: „Bajka o piesku”,

realizowanego w ramach projektu współpracy bibliotek szkolnych powiatu krasnostawskiego: „Sztuka jest szansą ocalenia człowieka”.

Przedstawienie adresowane jest do uczniów kl. 1-3 szkoły podstawowej.

 

 

Potrzebujemy:

 

- aktorów, którzy będą głosami postaci ( bohaterami bajki są: dziewczynka, chłopiec, wróżka, mama, piesek),

- konferansjera,

- osób chętnych do przygotowania lalek oraz scenografii,

- osób chętnychdo wykonania piesków origami,

- osób chętnych do noszenia sprzętu i wszelkich rekwizytów,

- osób do obsługi sprzętu nagłaśniającego.

 

 

Za uczestnictwo przewidywane nagrody orazdodatnie punkty z zachowania.

WIZYTA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

6 grudnia 2012 naszą szkołę odwiedził po raz kolejny Święty Mikołaj. W towarzystwie dwóch uroczych Śnieżynek rozdawał grzecznym nauczycielom i uczniom słodycze.

Pedagodzy otrzymali  również symboliczne rózgi .

  • Mecz Mikołajkowy 2012
  • Autor: joasia
  • Odsłon: 5431
  • Downloads: 913
  • Ocena: Brak głosów 
  • Mecz Mikołajkowy 2012
  • Autor: joasia
  • Odsłon: 5384
  • Downloads: 946
  • Ocena: Brak głosów 
  • Mecz Mikołajkowy 2012
  • Autor: joasia
  • Odsłon: 5538
  • Downloads: 910
  • Ocena: Brak głosów 
  • Mecz Mikołajkowy 2012
  • Autor: joasia
  • Odsłon: 5379
  • Downloads: 897
  • Ocena: Brak głosów 

Andrzejkowo..

30 listopada 2012 roku samorząd uczniowski zorganizował w naszej szkole kącik wróżb. Zaproszona przez nas cyganka Esmeralda przepowiadała wszystkim chętnym przyszłość , wróżąc z czarodziejskiej kuli i kart. Dużym powodzeniem cieszyły się chińskie ciasteczka z wróżbą , upieczone  według tajemnej receptury  przez uczniów technikum żywienia .

Wszystkim biorącym udział w zabawie życzymy spełnienia przepowiedni.

{gallery artykuly/2012/andrzejki}

 

14 listopada 2012 r. klasa IV tp miała okazję zobaczyć jak funkcjonuje Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów ,,Smyk”s.c na ul. Grobla 17 w Krasnymstawie. W ramach obchodzonego Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości nasza szkoła nawiązała współpracę z firmą ,,Smyk” s.c. Celem spotkania było pokazanie uczniom nowoczesnych urządzeń wykorzystywanych w codziennej pracy stacji kontroli pojazdów.

Firma ,,Smyk”s.c. zajmuje się diagnozą i naprawą samochodow. Świadczy usługi w zakresie:

-wymiany rozrządów ( dajemy gwarancję na 75 000 km ),
- wymiana olejów ( wymiana oleju gratis przy kupnie oleju i filtra oleju),
- diagnoza i usuwanie usterek układu zawieszenia ( wymiana amortyzatorów, końcówek drążków, stabilizatorów itd.),
- diagnoza i serwis układów hamulcowych ( regeneracja zacisków hamulcowych, wymiana tarcz, klocków, szczęk itd.),
- diagnoza i naprawa układów elektrycznych i elektronicznych samochodów,
- wulkanizacja ( zmiana opon, wyważanie kół, naprawa dziurawych opon itd.),
- kontrola zbieżności i geometrii kół (ustawianie zbieżności, kąta pochylenia koła, geometrii),
- kompleksowa obsługa klimatyzacji (sprawdzanie szczelności, nabijanie czynnika)

Firma ,,Smyk” zatrudnia wykwalifikowanych diagnostów, a przeglądy pojazdów wykonywane są na sprzęcie najwyższej jakości, który pozwala na wnikliwe sprawdzenie każdego typu pojazdu. Nasi uczniowie mogą w przyszłości być zatrudnieni w tej firmie.

Szkoła poprzez tego typu działaniach wspiera i promuje przedsiębiorcze postawy, integruje się z przedsiębiorcami ze środowiska lokalnego.

Dziękujemy firmie ,, Smyk” s.c. za przyłaczenie się do ŚTP i współpracy z naszą szkołą.

 Polecamy stronę internetową firmy: http://www.smyksc.strefa.pl/index.html

{gallery artykuly/2012/okr_stacja_diag}

Dni Otwarte NBP – Lublin 2012r.

30 listopada 2012 r. uczniowie naszej szkoły odwiedzili Narodowy Bank Polski/ oddział w Lublinie

Młodzież z dużym zainteresowaniem pogłębiała swoją wiedzę o polskim systemie bankowym. Omówione zostały zagadnienia z zakresu historii bankowości, historii pieniądza, polityki pieniężnej, systemu płatniczego, problematyki euro.Poszczególne tematy byłyprezentowane w formie interaktywnych wystaw, filmów, miniwykładów, plansz informacyjnych.

Dostaliśmy indeksy :)

Nie zabrakło jednej z największych atrakcji – sztab złota– w te dni dostępnych dla każdego na wyciągnięcie ręki! Uczniowie mieli okazję trzymać w rękach ważącą 12,5 kg sztabę złota o wartości ponad 2 milionów złotych.

Każdy mógł dotknąć :)

A tu wybijamy monety Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe monety

 

Był i sejf

Nasi uczniowie bez problemu poradzili sobie z otwarciem sejfu. W środku czekały super prezenty.

Trzeba mieć dystans do siebie :)

{gallery artykuly/2012/dni_otwarte_NBP}

Wychowawcy klas na rok szkolny 2012/13

Klasa

Wychowawca

1 mm

Słotwiński Tadeusz

1 eb

Dworucha Leszek

1 tp

Sroczyński Piotr

1 tz

Sadlak Skrzypek Agata

1 tf

Remiś Marzena

2 mt

Gadomska Matycz Małgorzata

2 eb

Typiak Małgorzata

2 pm

Bożko Tomasz

2 tf

Kowalik Monika

3 mt

Marzena Szydłowska

3 tp

Guziuk Ewa

3 tf

Poniewozik Iwona

3 eb

Nowak Urszula

3 tz

Pawlas Agnieszka

3 tk-uz

Szewczyk Halina

4 te

Cieszko Pankiewicz Bożena

4 tb

Jóźwiak Jolanta

4 sp

Rychwalska Zofia

4 tz

Kapuśniak Elżbieta

                Tegoroczna uroczystość inauguracji nowego roku szkolnego 2012/2013 odbyła się
3 września 2012 roku o godzinie 9 w sali gimnastycznej. Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu narodowego głos zabrał Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury, Kultury Fizycznej i Turystyki Starostwa Krasnostawskiego Pan Tadeusz Błyskosz. Powitał on uczniów, nauczycieli i wszystkich zgromadzonych. Nowy rok szkolny przyniósł w Naszej Szkole zmiany – poinformował Naczelnik. Zmianę na stanowisku dyrektora i wicedyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Krasnymstawie . Funkcję nowego Dyrektora Szkoły objął Pan Wojciech Maślona – dotychczasowy nauczyciel przedmiotów ekonomicznych, a funkcję Wicedyrektora Szkoły objęła Pani Małgorzata Jędruszczak.

Następnie głos zabrał Dyrektor Wojciech Maślona, który w szczególny sposób przywitał uczniów, uczniów klas pierwszych oraz uczniów przeniesionych z Zespołu Szkół w Tarnogórze życząc im powodzenia i szybkiego zaklimatyzowania się w nowej szkole przy udziale starszych kolegów, wychowawców i nauczycieli.  Powitał również nauczycieli, wśród których także były osoby, które po raz pierwszy witały nowy rok szkolny w Naszej Szkole.

P9030781

            Tegoroczna uroczystość zapisze się w szczególny sposób w historii Naszej Szkoły. Dzień 1 września 2012 roku oznaczał dzień przejścia na emeryturę jej dotychczasowego Dyrektora Pana Ryszarda Wójtowicza. Zakończył się jednocześnie trwający 38 letni rozdział jej historii w tym 20 letni okres na stanowisku Dyrektora.

P9030786

Dyrektor Wojciech Maślona podziękował swojemu poprzednikowi za wszystko co uczynił dla szkoły i krasnostawskiego środowiska oświatowego, za wytrwałość i upór w dążeniu do założonych celów, za całokształt. Wizytówką osiągnięć jest z pewnością obecna kondycja Naszej Szkoły. Jest ona dziś odnowiona i nowoczesna, posiadająca perspektywiczną kadrę nauczycielską. Złożył słowa uznania i podziękowania.

Uczniowie w dowód wdzięczności wręczyli Panu Ryszardowi Wójtowiczowi kwiaty i podziękowania. Wszyscy razem podziękowaliśmy owacjami na stojąco, które przyprawiały o wzruszenie i tak zwaną „gęsią skórkę” i łezkę w oku.

Głos ponownie zabrał Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury, Kultury Fizycznej i Turystyki Pan Tadeusz Błyskosz podziękował byłemu dyrektorowi za wieloletnią współpracę oraz wysiłek włożony w prowadzenie Naszej Szkoły.

Następnie przyszedł czas na powitanie Nowego Dyrektora. Wręczono kwiaty
i złożono życzenia.

Nowemu Dyrektorowi życzymy owocnej pracy, efektywnej współpracy
z pracownikami i wychowankami, wytrwałości w dążeniu do celu i wielu sukcesów zawodowych.

  • Rozpoczęcie roku szkolnego
  • Autor: Brak danych
  • Odsłon: 5760
  • Downloads: 926
  • Ocena: Brak głosów 
  • Opis: joasia
  • Rozpoczęcie roku szkolnego
  • Autor: Brak danych
  • Odsłon: 6182
  • Downloads: 975
  • Ocena: Brak głosów 
  • Opis: joasia
  • Rozpoczęcie roku szkolnego
  • Autor: Brak danych
  • Odsłon: 5788
  • Downloads: 878
  • Ocena: Brak głosów 
  • Opis: joasia
  • Rozpoczęcie roku szkolnego
  • Autor: Brak danych
  • Odsłon: 5996
  • Downloads: 912
  • Ocena: Brak głosów 
  • Opis: joasia

 

satyra jest lekiem na wszystko

 

animrumruZespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Krasnymstawie zaprasza uczniów do wzięcia udziału w konkursie piosenki satyrycznej. Konkurs skierowany jest do uczniów szkól gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu krasnostawskiego. Organizatorem konkursu jest biblioteka szkolne przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Krasnymstawie.

 Nie przez obcych wsparcie i łaskę, lecz przez własne usiłowania dochodzi naród do szczęścia, cnoty i sławy

Tak powiedział przed laty nasz patron szkoły Tadeusz Kościuszko

Uchwalony przez Radę Pedagogiczną w dniu   31   sierpnia 2010 r.

Mikołajkowe spotkanie z poezją6 grudnia 2011 r. w bibliotece Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 odbyło się „Mikołajkowe spotkanie z poezją”. Gościem spotkania była pani Anna Czarniecka, która zaprezentowała zainteresowanym uczennicom swoje utwory poetyckie, dzieliła się refleksjami i doświadczeniami. Pani Ania zachęcała do podejmowania twórczych prób oraz wzięcia udziału w konkursie poetyckim pod nazwą „Osobność nasza, ale nie samotność”. Spotkanie upłynęło w ciepłej, mikołajkowej atmosferze.

 

  • Mikołajkowe spotkanie z poezją
  • Autor:
  • Odsłon: 32204
  • Downloads: 916
  • Ocena: Brak głosów 
  • Mikołajkowe spotkanie z poezją
  • Autor:
  • Odsłon: 5407
  • Downloads: 929
  • Ocena: Brak głosów 

nagrody starosty24 listopada 2011 roku w muzealnym reflektarzu w Krasnymstawie, miała miejsce uroczystość wręczenia stypendiów Starosty Krasnostawskiego uczniom szkół ponadgimnazjalnych naszego powiatu. Stypendia otrzymali uczniowie, którzy uzyskali wysokie średnie ze wszystkich przedmiotów oraz wzorowe zachowanie. Na uroczystość przybyła wicekurator oświaty Hanna Dudek – Janiszewska oraz Dariusz Olszak kierownik Oddziału Zamiejscowego w Chełmie Kuratorium Oświaty w Lublinie oraz starosta Janusz Szpak i członkowie zarządu starostwa powiatowego. Wraz z nagrodzonymi uczniami przybyli rodzice i dyrektorzy szkół, którzy asystowali podczas wręczenia pamiątkowych dyplomów. W tej uroczystości także brali udział uczniowie, którzy otrzymali stypendia Prezesa Rady Ministrów.

Oto nagrodzeni uczniowie naszej szkoły:

Nagroda Starosty:

Marika Bury – klasa 3 te

Anna Pacan – klasa 2 te

Konrad Pacan – klasa 4 tb

 

Nagroda Prezesa Rady Ministrów:

Jagoda Krzysztofiak – klasa 3 te

  • nagrody starosty
  • Autor: Brak danych
  • Odsłon: 5780
  • Downloads: 959
  • Ocena: Brak głosów 
  • nagrody starosty
  • Autor: Brak danych
  • Odsłon: 5707
  • Downloads: 909
  • Ocena: Brak głosów 
  • nagrody starosty
  • Autor: Brak danych
  • Odsłon: 5897
  • Downloads: 921
  • Ocena: Brak głosów 
  • nagrody starosty
  • Autor: Brak danych
  • Odsłon: 5823
  • Downloads: 942
  • Ocena: Brak głosów 

GRATULUJEMY NAGRODZONYM UCZNIOM  !

stypendium ministra26 najzdolniejszych młodych ludzi z powiatów chełmskiego, krasnostawskiego i włodawskiego otrzymało stypendia Prezesa Rady Ministrów. Uroczystość odbyła się 7 listopada, w I Liceum Ogólnokształcącym w Chełmie. Stypendia premiera wręczyła wicewojewoda Henryka Strojnowska, w asyście lubelskiego kuratora oświaty Krzysztofa Babicza. Stypendia Prezesa Rady Ministrów przyznawane są za najlepsze wyniki w nauce. Warunkiem jest średnia powyżej 4,75 lub szczególne uzdolnienia w określonej dziedzinie to warunki podstawowe.

Stypendium prezesa Rady Ministrów to 258 złotych miesięcznie. Będzie wypłacane prymusom przez dziesięć miesięcy - do czerwca 2012 roku.

 Z terenu naszego powiatu stypendium otrzymało siedem osób w tym uczennica Naszej Szkoły!

Uczennicy klasy 3te Jagodzie Krzysztofiak 

GRATULUJEMY !

  • stypendium ministra
  • Autor: Brak danych
  • Odsłon: 32008
  • Downloads: 1002
  • Ocena: Brak głosów 
  • stypendium ministra
  • Autor: Brak danych
  • Odsłon: 5398
  • Downloads: 938
  • Ocena: Brak głosów 
  • stypendium ministra
  • Autor: Brak danych
  • Odsłon: 4942
  • Downloads: 935
  • Ocena: Brak głosów 

wycieczka do warszawy 2011 Dnia 4 listopada 2011r. odbyła się wycieczka do Muzeum Powstania Warszawskiego i na Powązki.

Wyjazd został dofinansowany przez Radę Rodziców w ramach nagrody za zajęcie przez 3tp I miejsca w międzyklasowym konkursie na najlepszą frekwencję. W niepowtarzalny sposób zaprojektowana ekspozycja muzealna oddziałuje obrazem, światłem i dźwiękiem. Aranżacja wnętrza i wykorzystanie efektów multimedialnych przybliżają powstańczą rzeczywistość.

  • wycieczka do warszawy 2011
  • Autor: Brak danych
  • Odsłon: 5394
  • Downloads: 935
  • Ocena: Brak głosów 
  • wycieczka do warszawy 2011
  • Autor: Brak danych
  • Odsłon: 5176
  • Downloads: 904
  • Ocena: Brak głosów 
  • wycieczka do warszawy 2011
  • Autor: Brak danych
  • Odsłon: 5265
  • Downloads: 908
  • Ocena: Brak głosów 
  • wycieczka do warszawy 2011
  • Autor: Brak danych
  • Odsłon: 30761
  • Downloads: 926
  • Ocena: Brak głosów 

otzresiny 2011Kici kici boom !!!  -czyli otrzęsiny klas pierwszych. Ta jakże okrutna tradycja znana jest od dawna w  naszej szkole. Co roku  uczniowie rozpoczynający tutaj  naukę poddawani są wymyślnym próbom odwagi i charakteru, a po ich pomyślnym zaliczeniu składają ślubowanie i przyjmowani są  do naszej społeczności uczniowskiej
I tego roku tradycji stało się zadość .Na próżno płochliwe tegoroczne ,,koty,, ,  rozglądając się lękliwie po szkolnych korytarzach,  próbowały zbiec i uniknąć udręki. Uczniowie starszych klas przygotowali dla nich prawdziwy chrzest bojowy.

Pod wiele mówiącym hasłem ,kici kici boom!!! nowicjusze   pomyślnie przeszli wyszukane próby :zjadali tajemniczą miksturę (która  przy dłuższej degustacji  okazała się budyniem czekoladowym), tworzyli fantazyjne ,, żywe rzeźby ,, , dmuchali na czas balony , demonstrując siłę młodych , nieskażonych nikotyną płuc,  oraz popisywali się talentem wokalnym.

otzresiny 2011

 Najlepiej wykonała wszystkie konkurencje klasa pierwsza technikum fryzjerskiego.

 

 

otzresiny 2011

Uroczystość zakończyła się ślubowaniem pełnoprawnych już uczniów naszej szkoły.
Ślubowali godnie reprezentować społeczność szkolną, sumiennie wypełniać powierzone zadania ale też……..przyjemnie spędzić kilka następnych lat w  murach szkoły.

 

 

otzresiny 2011

 Życzymy powodzenia i gratulujemy
Samorząd Uczniowski

 

  • otzresiny 2011
  • Autor: Brak danych
  • Odsłon: 5686
  • Downloads: 928
  • Ocena: Brak głosów 
  • otzresiny 2011
  • Autor: Brak danych
  • Odsłon: 30176
  • Downloads: 933
  • Ocena: Brak głosów 
  • otzresiny 2011
  • Autor: Brak danych
  • Odsłon: 5526
  • Downloads: 950
  • Ocena: Brak głosów 
  • otzresiny 2011
  • Autor: Brak danych
  • Odsłon: 5608
  • Downloads: 921
  • Ocena: Brak głosów 

Dnia 24.03.2010r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 odbył się Powiatowy Konkurs z języka niemieckiego dla szkół gimnazjalnych przygotowany przez dyplomowanego nauczyciela języka niemieckiego Marię Pardyka. Do udziału w konkursie przystąpiły następujące szkoły: Gimnazjum im. Jana III Sobieskiego w Żółkiewce, Gimnazjum w Gorzkowie, Gimnazjum przy Zespole Szkół Nr 1 w Krasnymstawie. Konkurs składał się z dwóch etapów: części pisemnej i ustnej. Miał on na celu popularyzację języka niemieckiego, rozwijanie u uczniów zainteresowania językiem niemieckim i zachęcanie do dalszej pracy i pogłębiania własnej wiedzy oraz uwzględniał wiedzę i umiejętności objęte programami nauczania języka niemieckiego z zakresu programu szkoły gimnazjalnej o stopniu podstawowym. I miejsce w konkursie zajął Mateusz Wieczorkowski z Gimnazjum w Żółkiewce, II miejsce zajęła Agnieszka Podkościelna z Gimnazjum w Żółkiewce, III miejsce zajęła Katarzyna Stasieczek z Gimnazjum w Gorzkowie. Nad przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie: Maria Wodyk, Bartłomiej Wróblewski, Bogusław Zych oraz Maria Pardyka. Na zakończenie konkursu uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody. Fundatorami nagród było Starostwo Powiatowe w Krasnymstawie i Burmistrz Miasta Krasnegostawu.