W dniu 18 marca 2013r. gościliśmy w naszej szkole sekretarza stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej pana Tadeusza Sławeckiego, któremu towarzyszyły pani Ewa Konikowska-Kruk - dyrektor Departamentu Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego MEN oraz pani Czesława Kunkiewicz-Waligóra - radca ministra w Departamencie Współpracy z Samorządem Terytorialnym MEN. Obecne były również władze naszego powiatu reprezentowane przez pana Janusza Szpaka - starostę krasnostawskiego, pana Marka Nowosadzkiego - przewodniczącego Rady Powiatu oraz pana Henryka Czernieja - wicestarostę krasnostawskiego.

Po wprowadzeniu i powitaniu gości przez dyrektora szkoły głos zabrał minister Tadeusz Sławecki, który przedstawił działania MEN związane z reformą szkolnictwa zawodowego zrealizowane dotychczas oraz te, które pozostały do wykonania.

Konwencja spotkania przewidywała zadawanie pytań naszym Gościom. Pierwszym pytającym był przewodniczący Rady Powiatu pan Marek Nowosadzki, którego interesował sposób naliczania subwencji oświatowej dla powiatów, które notują ujemny przyrost naturalny. O odpowiedź w imieniu Ministra poproszona została pani Czesława Kunkiewicz-Waligóra, która pokrótce omówiła rozporządzenie MEN w sprawie sposobu podziału części oświatowej subwencji ogólnej dla jednostek samorządu terytorialnego w 2013r. wskazując na dużą rolę i gamę wag określonych w tym rozporządzeniu dla realizacji poszczególnych zadań oświatowych.

Następnie dyrektor szkoły odczytywał ministrowi złożone przed spotkaniem pytania nauczycieli i pracowników oświaty, na które odpowiadał sekretarz stanu lub wskazana przez niego osoba towarzysząca. Odpowiedziano na każde z zadanych pytań.

Świetlica szkolna, w której odbywało się spotkanie była w całości wypełniona. Spotkanie z ministrem trwało ponad półtorej godziny.

IMG 1094 1199x800

{gallery men}