P1000999 1200x80016.04.2013r. uczniowie klas III tb, te, tp wraz z opiekunami p. Ewa Gałka, p. Sławomir Czwórnóg, p. Ewa Guziuk uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielami poszczególnych instytutów nauk PWSZ w Chełmie, gdzie przedstawiono bogatą ofertę edukacyjną.

Uczelnia kształci kadry w zakresie nauk: humanistycznych, neofilologii, rolniczych, technicznych i lotnictwa. Nauka odpowiada europejskim standardom studiów pierwszego stopnia, co jest możliwe dzięki wysokiej jakości bazy dydaktyczno-lokalowej.

Prowadzący podkreślali możliwość zdobycia konkretnego i prestiżowego zawodu, co w przyszłości umożliwi młodemu człowiekowi odnalezienie się na rynku pracy.

Dużym zainteresowaniem cieszyło się Centrum Studiów Inżynierskich w Depułtyczach Królewskich, gdzie młodzież mogła zwiedzać nowoczesne laboratoria i zobaczyć innowacyjne rozwiązania technologiczne, oraz prezentację sprzętu. Dużą atrakcją był bezpośredni udział uczniów w przeprowadzanych doświadczeniach.

Następnym etapem wizyty było Centrum Lotnictwa, kolejne doświadczenia i możliwość bliższego obcowania z samolotami pokazowymi i szkoleniowymi.

Młodzież wróciła bogatsza o doświadczenia i być może z pomysłem na swoją przyszłość.

{gallery artykuly/2013/pwszz_chelm}