logo big

    8 marca 2019 roku w Krasnostawskim Domu Kultury odbył się etap konkursu wokalnego ZSP nr 2 "The voice of Głowacki", w którym to uczennica klasy 2 tz Kamila Gleń wzięła udział. Cała klasa towarzyszyła naszej artystce podczas zmagań konkursowych. Kamila bardzo ładnie zaśpiewała solo piosenkę zespołu Varius Manx pod tytułem "Orła cień". W drugim występie miała już towarzyszkę, a w zasadzie przeciwniczkę Zuzannę Tymochowicz, z którą w duecie zaśpiewała piosenkę zespołu Bajm pod tytułem "Biała armia". Jury bardzo chwaliło naszą repreznetantkę, za dojrzałość w głosie, za pokazanie się w innej odsłonie, nie tylko tej lirycznej, ale też z pazurem. Drużyna prezentowała bardzo wysoki poziom i trudno było zdecydować się trenerowi, kto przechodzi dalej. Inni trenerzy podpowiadali wybór Kamili, podobnie windownia skandowała jej imię, niestety tak sie nie stało, nasza Kamilka nie przeszła do dalszych etapów, ale nie martwcie się ona będzie dalej śpiewać, o czym będziecie mogli przekonać się już wkrótce na szkolnych uroczystościach. Z młodzieżą kibicowały róznież Ewa Gałka i Agata Sadlak-Skrzypek.

Występy z konkursu można obejrzeć na fb szkolnym.

DSC 2582 

 

wsz1 00006POWIATOWY KONKURS HISTORYCZNY:

 "Ocalmy naszą przeszłość”

organizowany przez Zarząd Stowarzyszenia Porozumienia Ziemi Krasnostawskiej, Miejską Bibliotekę Publiczną w Krasnymstawie oraz II Liceum Ogólnokształcące w Krasnymstawie został rozstrzygnięty 26.05.2017 r.

Uczniowie naszej szkoły zajęli pierwsze i trzecie miejsce w powiecie:


I miejsce – Weronika Czyżycka i Jakub Kalman

                           opiekun: Bogumiła Bęcal, Sylwia Młynarczyk – Rysak

III miejsce – Klaudia Mazurek

                          opiekun: Piotr Bęcal

 

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów naukowych.

czy 00002

Weronika Czyżycka z kl. 3 k – odbiera nagrodę za I miejsce w konkursie.

kal 00003

Jakub Kalman z kl. 2 k odbiera nagrodę za I miejsce w konkursie.

maz 00004

Klaudia Mazurek z kl. 2 te, odbiera nagrodę za zajęcie III miejsca.

GALERIA

{gallery artykuly/2017/bib2}

SAM 3393 00006XVII edycja Powiatowego Konkursu Profilaktycznego przebiegała pod hasłem „Bliżej siebie – dalej od nałogów”. W dniu 11 kwietnia 2017r. w ZSP nr 1 odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu.

       Wśród zaproszonych gości obecni byli: Burmistrz Krasnegostawu Pani Hanna Mazurkiewicz, Naczelnik Wydziału Oświaty Starostwa Powiatowego w Krasnymstawie Pan Marek Majewski, Prezes Banku Spółdzielczego w Izbicy Pan Marcin Wojewoda, Wiceprezes Banku Spółdzielczego w Krasnymstawie Pan Sławomir Kozioł, uczestnicy konkursu wraz ze swoimi opiekunami.

         Zadanie konkursowe polegało na napisaniu Listu do przyjaciela, w którym autor skłania go do zerwania z jego uzależnieniem lub nakłania do unikania używek, ukazując przy tym piękno życia, które należy chronić.

       Jury konkursu w składzie:

Pani Alicja Grabiec – pełnomocnik burmistrza Krasnegostawu do spraw profilaktyki – przewodniczący,

Pani Anna Popis – przedstawiciel Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Krasnymstawie,

Pani Małgorzata Jędruszczak – wicedyrektor ZSP Nr 1 w Krasnymstawie, nauczyciel biologii

przyznało następujące miejsca:

I miejsce – Arkadiusz Siedlecki, ZS CKR w Siennicy Różanej,

II miejsce – Piotr Olech, ZS Nr 2 w Krasnymstawie,

III miejsce – Angelika Bednaruk, ZS CKR w Siennicy Różanej,

IV miejsce - Edyta Szewczak, ZSP nr 1 w Krasnymstawie.

Wyróżnienia otrzymali: Sabina Jaremek i Adrianna Jawor - ZSP w Żółkiewce, Paulina Duda - ZSP Nr 2 w Krasnymstawie, Klaudia Mazurek i Magdalena Demczuk - ZSP Nr 1 w Krasnymstawie.

       Praca zwycięzcy konkursu napisana była w oryginalnym stylu, przemawiała do odbiorcy i wpisywała się w hasło tegorocznego konkursu.

       Młodzież z ZSP Nr 1 przygotowała interesujący montaż słowno - muzyczny prezentując rodzaje i skutki uzależnień.

     Przesłaniem całego konkursu było zachęcenie młodych ludzi do nawiązania bliskich relacji w rodzinie, ze swoimi rodzicami, rodzeństwem, przyjaciółmi, poznania ich potrzeb, wspierania oraz zwrócenie uwagi na to jak ogromną rolę odgrywa zwykła, codzienna, życzliwa rozmowa. Jasne stanowisko rodziców, pedagogów wobec używania substancji psychoaktywnych, przestrzeganie ustalonych wspólnie zasad, może pomóc podjąć nastolatkowi decyzję, jakiej od niego oczekują: nie będę używał narkotyków, palił papierosów, pił alkoholu.

     Bo życie mamy jedno i możemy żyć pięknie i wiele osiągnąć, ale też możemy je przegrać i stoczyć się na dno.

     Organizatorzy dziękują sponsorom , którzy niezawodnie, każdego roku wspierają bardzo ważną ideę profilaktyki uzależnień:

Bankowi Spółdzielczemu w Izbicy, Bankowi Spółdzielczemu w Krasnymstawie, Urzędom Gmin w Gorzkowie, Łopienniku Górnym, Żółkiewce, Urzędowi Miasta Krasnystaw i Starostwu Powiatowemu w Krasnymstawie.

{gallery artykuly/2017/powkonprof}

trum4Dnia 20.03.2017 w Krasnostawskim Domu Kultury odbył się finał międzyszkolnego konkursu muzycznego "THE VOICE OF GŁOWACKI”

Po dwuetapowych zmaganiach, które obejmowały Przesłuchania w ciemno oraz Bitwy ośmioro uczestników zakwalifikowało się do Finału., wśród nich znalazł się Marcin Trumiński, uczeń klasy 3 technikum żywienia i usług gastronomicznych.

Marcin Trumiński był przygotowywany przez Panią Jadwigę Litkowską. W Finale zaśpiewał w duecie z Karoliną Kopeć, uczennicą Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Siennicy Różanej. Wykonali przepięknie utwór pt. „Gaj” i z pewnością nikt z siedzących na sali nie chciał być w skórze Pani Jadwigi, która musiała dokonać wyboru. Jurorka wybrała Marcina, w trzeciej części konkursu wykonał on piosenkę Rafała Brzozowskiego pt. „Magiczne słowa”.  

Po zmaganiach konkursowych Jury udało się na obrady.

I miejsce zdobył Marcin Trumiński ZSP Nr1 w Krasnymstawie

Muzyczna rywalizacja dostarczyła uczestnikom i gościom wielu niezapomnianych wrażeń i dużo dobrej zabawy. W czasie konkursu panowała wspaniała atmosfera. Wszyscy otrzymali od organizatora cenne nagrody i zaproszenie do wzięcia udziału w kolejnej edycji.

Organizatorom gratulujemy perfekcyjnego przygotowania Konkursu!

Marcinowi życzymy kolejnych sukcesów!

{gallery artykuly/2017/trum_glowacki}

trum1221 marca 2017 roku w sali widowiskowej  Krasnostawskiego Domu Kultury odbył się XXXV Festiwal Piosenki Międzynarodowej zorganizowany przez I Liceum Ogólnokształcace im. W. Jagiełły w Krasnymstawie. W  muzycznych zmaganiach wzięli udział uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z powiatu krasnostawskiego.

       Uczestnicy konkursu zaprezentowali swoje umiejętności wokalne ale też lingwistyczne.
     W konkursie wykonawcy wykonywali dwie piosenki - jedną po polsku, a drugą w innym, wybranym języku.  Marcin zaśpiewał utwór „Wybacz” zespołu IRA oraz w języku angielskim Here I am     Bryana Adamsa.


    Jury w tym roku miało naprawdę trudne zadanie. Wszyscy uczestnicy prezentowali wysoki poziom wokalny i językowy. 
trum11

W kategorii solistów zwyciężyli: 
 I miejsce - Inga Iskra
II miejsce -  Monika Piotrowska
III miejsce -  Marcin Trumiński


  Wszystkim laureatom a szczególnie Marcinowi serdecznie gratulujemy! To już trzecie podium Marcina w tym miesiącu!!! Oby tak dalej!

 

 

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Krasnymstawie

konkurs robimy

Robimy co chcemy, czyli uczymy się, żeby zdobyć zawód”

 

Konkurs skierowany jest do młodzieży naszej szkoły.  

Opracuj projekt nawiązujący do hasła konkursu,wykorzystując

dowolne techniki np.:

- prezentacja multimedialna

- film

- teledysk

- plakat

- komiks

Jesteś kreatywny, pokaż to całemu światu!!!

Zaprezentuj swój zawód – to takie proste!

Najlepsze prace zostaną nagrodzone :)

Termin realizacji projektu – 31 marca 2017 roku

 

Koordynatorem projektu jest pani Małgorzata Typiak i pan Tomasz Bożko

plan200x200dziennik200x200kulinarni

lightbox

bip logo