i konkurs fryzjerski 20150128 100584017920 stycznia 2015r., w naszej szkole odbyła się I Edycja Międzyszkolnego Konkursu Fryzjerskiego o zasięgu ogólnopolskim, „Najlepszy uczeń w zawodzie fryzjer”, którego nasza szkoła była organizatorem.

Temat przewodni to „Bajkowa Królowa”, mający inspirować do wykonania jak najbardziej fantazyjnych fryzur. W naszym konkursie wzięło udział 7 szkół z województwa lubelskiego, mianowicie: Technikum ZDZ im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego Biała Podlaska, Technikum ZDZ Chełm, ZSP im. Tadeusza Kościuszki Krasnystaw, ZSZ im. Stanisława Konarskiego Opole Lubelskie, ZSP im. Stanisława Staszica Parczew, Technikum ZDZ Tomaszów Lubelski oraz ZSZ Rzemiosł Różnych Zamość, a walkę o statuetkę „Złoty Grzebień”, pod bacznym okiem swoich opiekunów, stoczyło aż dwunastu uczniów.

Pracę uczestników oceniało jury w składzie nauczycieli zawodu i opiekunów każdej ze szkół, jednak nie było możliwość oddania głosu na swoich podopiecznych, co pozwoliło uzyskać sprawiedliwy i obiektywny wynik. Na punktację pracy wpływ miała nie tylko fryzura, ale pełna stylizacja, tj. makijaż i strój.

Najlepszą pracę wykonała Iwona Welik, uczennica III klasy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Parczewie, zajmując miejsce I w konkursie. Miejsce II zdobyła Wioleta Kalinowska (ZSZ Rzemiosł Różnych, Zamość) a miejsce III Nina Czopek (ZSZ im. Stanisława Konarskiego, Opole Lubelskie). Wyróżnienie otrzymała praca, której stylizacja w pełni odzwierciedlała postać złej królowej z baśni „Opowieści z Narnii” wykonana przez Sylwię Kowalczyk z III klasy technikum ZSP nr 1 w Krasnymstawie.

Nagrodami w konkursie były: statuetka „Złoty Grzebień” oraz nagrody rzeczowe, ufundowane przez naszą szkołę, EmporioSTUDIO FRYZUR z Chełma i hurtownię fryzjerską POLWELL. Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy i czasopisma fryzjerskie. Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Kolejna, II edycja Konkursu już za rok, a my już zachęcamy do wspólnej zabawy.

• Odsłon: 6245
  • Downloads: 896