te3aDni otwarte w technikum ekonomicznym połączyliśmy z obchodami 18 „urodzin”  tego kierunku kształcenia w Zespole Skół Ponadgimnazjalnych Nr 1. Był to świetny moment, aby pokazać gimnazjalistom  nasze osiągnięcia na przestrzeni tych 18 lat oraz zaznaczyć, że technik ekonomista to zawód z przyszłością.

Tego dnia przygotowaliśmy pracownię ekonomiczną jak na prawdziwe urodziny: balony serpentyny, tylko tortu nie było, ale za to z suto zastawionym stołem dla uczestników urodzin – uczniów klas ekonomicznych oraz gimnazjalistów odwiedzających w tym dniu naszą szkołę. Były quizy, krzyżówki i inne łamigłówki o tematyce ekonomicznej. Uczniowie przy ich rozwiązywaniu dobrze się bawili.

Gimnazjaliści mogli zobaczyć niecodzienne zajęcia w naszej szkole oraz usłyszeć z ust uczniów, że warto wybrać technikum ekonomiczne ze względu na zapotrzebowanie rynku pracy, możliwość zatrudnienia zaraz po ukończeniu szkoły na stanowisku: księgowego, kadrowego, sekretarki, sprzedawcy, przedstawiciela handlowego i ..., a także o możliwości podjęcia studiów na kierunkach ekonomicznych. Nauczyciele zaznaczyli przy tym, że studiowanie ekonomii, rachunkowości , czy finansów jest zdecydowanie łatwiejsze  po technikum ekonomicznym niż po liceum ogólnokształcącym, ze względu na przygotowanie zawodowe.

Ponadto uczniowie uświadomili gimnazjalistów, że nie trzeba być „mózgiem” z matematyki, aby kształcić sie w technikum ekonomicznym. Dziś ekonomista korzysta z techniki i technologii informacyjnej, co znacznie ułatwie i przyśpiesza pracę.

Zaznaczyliśmy również, że od września w ofercie szkoły jest nowy kierunek technik handlowiec - Klasa marketingu handlowego, zachęcaliśmy gimnazjalisów do podjęcia nauki w tym zawodzie. Handel to przyszłość - rynek potrzebuje specjalistów ds. handlu.

Gimnazjalisto  – postaw na zawód, wybierz  technikum ekonomiczne lub handlowe w ZSP Nr  1.

{gallery artykuly/2014/Dni_otwarte/ekonomisci}

• Odsłon: 4931