Nasza szkoła wzbudza zainteresowanie nie tylko wśród młodzieży. W ostatnich dniach do dyrektora szkoły "zgłosiła się" Mama Sowa z zapytaniem, czy istnieje możliwość przyjęcia do szkoły jej dzieci, które są zainteresowanie pobytem w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Krasnymstawie. Oto one:

sowy1 1067x800

Jak widać na zdjęciu Każda z młodych sów patrzy w innym kierunku. Mama sowa wyjaśniła, że wynika to z zainteresowań. Jedna z młodych wyraźnie interesuje się klasą diagnostyczno-serwisową, druga spogląda na dział budowlany, gdzie zajęcia odbywają uczniowie z klas nowoczesnych technologii budownictwa, a trzecia wyraźnie interesuje się klasą dietetyki i planowania żywienia.

Oprócz zainteresowań typowo zawodowych sówki są świetnymi sportowcami.

sowy2 1166x800

sowy3 1067x800

W "rozmowie" z dyrektorem sowia mama wyraziła chęć uzupełnienia swojej wiedzy poprzez uczęszczanie na kwalifikacyjny kurs zawodowy - w zawodzie sprzedawca. Aby odpowiednio się przygotować przefrunęła do biblioteki szkolnej w celu wypożyczenia odpowiednich podręczników.

sowy4 800x942

Po miłej "rozmowie" i zapoznaniu ze szkołą sowy stały się częścią społeczności szkolnej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Krasnymstawie, a jak mówi przysłowie:

"Sowa - mądra głowa" ..... świadomie wybrała właśnie naszą szkołę.