Skończył się kolejny rok  szkolny… 27 czerwca 2014 r.

W ZSP Nr 1 tego dnia było uroczyście i radośnie.  Część oficjalną rozpoczął Dyrektor szkoły, Pan Wojciech Maślona. Powitał zgromadzonych w sali gimnastycznej,  szczególnie gościa uroczystości, Wiceprzewodniczącą Rady Powiatu,  Panią  Elżbietę Makuch. Pan Dyrektor  gratulował  wszystkim, którzy pomyślnie zakończyli ten rok szkolny,  życzył udanych, bezpiecznych wakacji.  Podobne słowa: uznania dla najlepszych i życzenia spędzenia wakacji mądrze i bezpiecznie, skierowała do uczniów przedstawicielka Starostwa Powiatowego.

Na zakończenie oficjalnej części uroczystości Pan Dyrektor  jeszcze raz złożył wszystkim życzenia udanych wakacji i nabrania sił na następny rok szkolny.

Uroczystość zakończył humorystyczny występ, który przygotowała grupa uczniów  z pierwszych i drugich  klas ZSP Nr 1 pod opieką  Pani Marzeny Remiś, Pani Elżbiety Kapuśniak oraz Pani Agnieszki Kostrzanowskiej. Chyba nikt nie spodziewał się, że w murach szkoły zabrzmią skoczne melodie zaczerpnięte ze „Smerfnych Hitów” .  Było zaskakująco  i  wesoło.  Wszyscy bawili się, oglądając parodię typowych szkolnych sylwetek.  Okazało się, że w wielu uczniach drzemie nieodkryty dotąd talent komediowy.  Po części artystycznej uczniowie rozeszli się do sal lekcyjnych, by z rąk wychowawców otrzymać świadectwa promocyjne.

Na koniec można życzyć – powtarzając hasło uroczystości- UDANYCH WAKACJI.