II miejsce Aleksandry Hałas w konkursie ,,Poznaj swoje prawa w pracy" - VIII edycja W dniu 25 lutego 2021 r. w Zespole Szkół Budowlanych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Lublinie odbył się etap regionalny konkursu "Poznaj swoje prawa w pracy", którego organizatorem jest Państwowa Inspekcja Pracy w Lublinie. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice: Alekandra Hałas z klasy III te i Weronika fornek z klasy II te.Obie to laureatki etapu szkolnego, który odbył się w grudniu 2020 r. Miło nam poinformować, że Aleksandra Hałas zajęła II miejsce w etapie regionalnym konkursu "Poznaj swoje prawa w pracy" i zakwalifikowała się do etapu centralnego, który odbędzie się w Warszawie. Celem konkursu jest promocja proaktywnych postaw i osiągnięć uczniów szkół ponadpodstawowych w zakresie wiedzy o bhp i prawie pracy, a także upowszechnianie idei kultury bezpieczeństwa oraz wagi dbałości o jakość stanowisk pracy i bezpieczeństwa pracy. Konkurs przeprowadzany był w ramach programu „Kultura bezpieczeństwa”. Uczestnicy konkursu zmierzyli się z pytaniami testu wiedzy z zakresu prawa pracy i przepisów BHP. Laureaci konkursu otrzymali cenne nagrody rzeczowe (sprzęt elektroniczny), pozostali uczestnicy konkursu dyplomy oraz drobne upominki. Trzymamy kciuki za Aleksandrę w etapie centalnym i życzymy powodzenia! Jeszcze raz GRATULUJEMY !!!
Mistrz wiedzy o uzależnieniach XIX Powiatowy Konkurs Profilaktyczny pod hasłem „ Mistrz wiedzy o uzależnieniach” w Zespole Szkól Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. T. Kościuszki w Krasnymstawie Dnia 30 maja 2019r. w Zespole Szkól Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Krasnymstawie odbyła się dziewiętnasta edycja Powiatowego Konkursu Profilaktycznego pod hasłem „Mistrz wiedzy o uzależnieniach”. Wśród zaproszonych gości obecni byli: pani Lidia Jurkiewicz z Wydziału Oświaty , Kultury i Promocji Starostwa Powiatowego w Krasnymstawie, pan Wojciech Kaczmarczyk zastępca burmistrza Krasnegostawu, pan Marcin Wojewoda Prezes Banku Spółdzielczego w Izbicy, pani Agata Wójtowicz starszy asystent Sekcji Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia z Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Krasnymstawie. Konkurs miał formułę znanego i lubianego teleturnieju telewizyjnego „Jeden z dziesięciu”. W rolę Tadeusza Sznuka wcielił się uczeń klasy 3 technikum Krystian Pokora. Po trzech emocjonujących etapach „Mistrzem wiedzy o uzależnieniach” została uczennica Anastazja Kania z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Żółkiewce, II miejsce zajęła Karolina Szydłowska uczennica II LO im. C.K. Norwida w Krasnymstawie, a III miejsce Julia Skóra z I LO im. W. Jagiełły w Krasnymstawie. Jury tegorocznego konkursu: Małgorzata Jędruszczak, Agata Wójtowicz i Renata Sadurska było pod wrażeniem poziomu wiedzy dotyczącej uzależnień, odwagi i opanowania uczestników turnieju. Realizując to przedsięwzięcie szkoła współpracuje z lokalnymi samorządami i instytucjami, które rozumiejąc ideę profilaktyki uzależnień wspierają organizatorów fundując cenne nagrody dla finalistów. Konkurs prowadzili: Krystian Pokora i Aleksandra Gustaw. Muzyczną oprawę zapewniły: Kamila Gleń i Paulina Kostrzanowska, o nagłośnienie zadbał Mateusz Czwórnóg. Pomagały Patrycja Opalińska i Patrycja Bartoszewska. Konkurs przygotowały: Agata Sadlak – Skrzypek i Ewa Gałka.
Mistrz wiedzy o uzależnieniach XIX Powiatowy Konkurs Profilaktyczny pod hasłem „ Mistrz wiedzy o uzależnieniach” w Zespole Szkól Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. T. Kościuszki w Krasnymstawie Dnia 30 maja 2019r. w Zespole Szkól Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Krasnymstawie odbyła się dziewiętnasta edycja Powiatowego Konkursu Profilaktycznego pod hasłem „Mistrz wiedzy o uzależnieniach”. Wśród zaproszonych gości obecni byli: pani Lidia Jurkiewicz z Wydziału Oświaty , Kultury i Promocji Starostwa Powiatowego w Krasnymstawie, pan Wojciech Kaczmarczyk zastępca burmistrza Krasnegostawu, pan Marcin Wojewoda Prezes Banku Spółdzielczego w Izbicy, pani Agata Wójtowicz starszy asystent Sekcji Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia z Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Krasnymstawie. Konkurs miał formułę znanego i lubianego teleturnieju telewizyjnego „Jeden z dziesięciu”. W rolę Tadeusza Sznuka wcielił się uczeń klasy 3 technikum Krystian Pokora. Po trzech emocjonujących etapach „Mistrzem wiedzy o uzależnieniach” została uczennica Anastazja Kania z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Żółkiewce, II miejsce zajęła Karolina Szydłowska uczennica II LO im. C.K. Norwida w Krasnymstawie, a III miejsce Julia Skóra z I LO im. W. Jagiełły w Krasnymstawie. Jury tegorocznego konkursu: Małgorzata Jędruszczak, Agata Wójtowicz i Renata Sadurska było pod wrażeniem poziomu wiedzy dotyczącej uzależnień, odwagi i opanowania uczestników turnieju. Realizując to przedsięwzięcie szkoła współpracuje z lokalnymi samorządami i instytucjami, które rozumiejąc ideę profilaktyki uzależnień wspierają organizatorów fundując cenne nagrody dla finalistów. Konkurs prowadzili: Krystian Pokora i Aleksandra Gustaw. Muzyczną oprawę zapewniły: Kamila Gleń i Paulina Kostrzanowska, o nagłośnienie zadbał Mateusz Czwórnóg. Pomagały Patrycja Opalińska i Patrycja Bartoszewska.Konkurs przygotowały: Agata Sadlak – Skrzypek i Ewa Gałka.
Kamila Gleń w bitwach "The voice of Głowacki" Dotychczas nieopublikowane 8 marca 2019 roku w Krasnostawskim Domu Kultury odbył się etap konkursu wokalnego ZSP nr 2 "The voice of Głowacki", w którym to uczennica klasy 2 tz Kamila Gleń wzięła udział. Cała klasa towarzyszyła naszej artystce podczas zmagań konkursowych. Kamila bardzo ładnie zaśpiewała solo piosenkę zespołu Varius Manx pod tytułem "Orła cień". W drugim występie miała już towarzyszkę, a w zasadzie przeciwniczkę Zuzannę Tymochowicz, z którą w duecie zaśpiewała piosenkę zespołu Bajm pod tytułem "Biała armia". Jury bardzo chwaliło naszą repreznetantkę, za dojrzałość w głosie, za pokazanie się w innej odsłonie, nie tylko tej lirycznej, ale też z pazurem. Drużyna prezentowała bardzo wysoki poziom i trudno było zdecydować się trenerowi, kto przechodzi dalej. Inni trenerzy podpowiadali wybór Kamili, podobnie windownia skandowała jej imię, niestety tak sie nie stało, nasza Kamilka nie przeszła do dalszych etapów, ale nie martwcie się ona będzie dalej śpiewać, o czym będziecie mogli przekonać się już wkrótce na szkolnych uroczystościach. Z młodzieżą kibicowały róznież Ewa Gałka i Agata Sadlak-Skrzypek. Występy z konkursu można obejrzeć na fb szkolnym.
POWIATOWY KONKURS HISTORYCZNY: „Ocalmy naszą przeszłość” POWIATOWY KONKURS HISTORYCZNY: "Ocalmy naszą przeszłość” organizowany przez Zarząd Stowarzyszenia Porozumienia Ziemi Krasnostawskiej, Miejską Bibliotekę Publiczną w Krasnymstawie oraz II Liceum Ogólnokształcące w Krasnymstawie został rozstrzygnięty 26.05.2017 r. Uczniowie naszej szkoły zajęli pierwsze i trzecie miejsce w powiecie: I miejsce – Weronika Czyżycka i Jakub Kalman opiekun: Bogumiła Bęcal, Sylwia Młynarczyk – Rysak III miejsce – Klaudia Mazurek opiekun: Piotr Bęcal Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów naukowych. Weronika Czyżycka z kl. 3 k – odbiera nagrodę za I miejsce w konkursie. Jakub Kalman z kl. 2 k odbiera nagrodę za I miejsce w konkursie. Klaudia Mazurek z kl. 2 te, odbiera nagrodę za zajęcie III miejsca. GALERIA {gallery artykuly/2017/bib2}
Powiatowy Konkurs Profilaktyczny „Bliżej siebie – dalej od nałogów” XVII edycja Powiatowego Konkursu Profilaktycznego przebiegała pod hasłem „Bliżej siebie – dalej od nałogów”. W dniu 11 kwietnia 2017r. w ZSP nr 1 odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu. Wśród zaproszonych gości obecni byli: Burmistrz Krasnegostawu Pani Hanna Mazurkiewicz, Naczelnik Wydziału Oświaty Starostwa Powiatowego w Krasnymstawie Pan Marek Majewski, Prezes Banku Spółdzielczego w Izbicy Pan Marcin Wojewoda, Wiceprezes Banku Spółdzielczego w Krasnymstawie Pan Sławomir Kozioł, uczestnicy konkursu wraz ze swoimi opiekunami. Zadanie konkursowe polegało na napisaniu Listu do przyjaciela, w którym autor skłania go do zerwania z jego uzależnieniem lub nakłania do unikania używek, ukazując przy tym piękno życia, które należy chronić. Jury konkursu w składzie: Pani Alicja Grabiec – pełnomocnik burmistrza Krasnegostawu do spraw profilaktyki – przewodniczący, Pani Anna Popis – przedstawiciel Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Krasnymstawie, Pani Małgorzata Jędruszczak – wicedyrektor ZSP Nr 1 w Krasnymstawie, nauczyciel biologii przyznało następujące miejsca: I miejsce – Arkadiusz Siedlecki, ZS CKR w Siennicy Różanej, II miejsce – Piotr Olech, ZS Nr 2 w Krasnymstawie, III miejsce – Angelika Bednaruk, ZS CKR w Siennicy Różanej, IV miejsce - Edyta Szewczak, ZSP nr 1 w Krasnymstawie. Wyróżnienia otrzymali: Sabina Jaremek i Adrianna Jawor - ZSP w Żółkiewce, Paulina Duda - ZSP Nr 2 w Krasnymstawie, Klaudia Mazurek i Magdalena Demczuk - ZSP Nr 1 w Krasnymstawie. Praca zwycięzcy konkursu napisana była w oryginalnym stylu, przemawiała do odbiorcy i wpisywała się w hasło tegorocznego konkursu. Młodzież z ZSP Nr 1 przygotowała interesujący montaż słowno - muzyczny prezentując rodzaje i skutki uzależnień. Przesłaniem całego konkursu było zachęcenie młodych ludzi do nawiązania bliskich relacji w rodzinie, ze swoimi rodzicami, rodzeństwem, przyjaciółmi, poznania ich potrzeb, wspierania oraz zwrócenie uwagi na to jak ogromną rolę odgrywa zwykła, codzienna, życzliwa rozmowa. Jasne stanowisko rodziców, pedagogów wobec używania substancji psychoaktywnych, przestrzeganie ustalonych wspólnie zasad, może pomóc podjąć nastolatkowi decyzję, jakiej od niego oczekują: nie będę używał narkotyków, palił papierosów, pił alkoholu. Bo życie mamy jedno i możemy żyć pięknie i wiele osiągnąć, ale też możemy je przegrać i stoczyć się na dno. Organizatorzy dziękują sponsorom , którzy niezawodnie, każdego roku wspierają bardzo ważną ideę profilaktyki uzależnień: Bankowi Spółdzielczemu w Izbicy, Bankowi Spółdzielczemu w Krasnymstawie, Urzędom Gmin w Gorzkowie, Łopienniku Górnym, Żółkiewce, Urzędowi Miasta Krasnystaw i Starostwu Powiatowemu w Krasnymstawie. {gallery artykuly/2017/powkonprof}