kosciuszkoGodło PolskiZespół Szkół Nr 1

im. Tadeusza Kościuszki w Krasnymstawie

ul. Zamkowa 1, 22-300 Krasnystaw

tel/fax: (82) 576 37 55

e-mail: zspnr1.kosciuszko@gmail.com

DSC 3808

XIX Powiatowy Konkurs Profilaktyczny pod hasłem „ Mistrz wiedzy o uzależnieniach” w Zespole Szkól Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. T. Kościuszki w Krasnymstawie

Dnia 30 maja 2019r. w Zespole Szkól Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Krasnymstawie odbyła się dziewiętnasta edycja Powiatowego Konkursu Profilaktycznego pod hasłem „Mistrz wiedzy o uzależnieniach”.

   Wśród zaproszonych gości obecni byli: pani Lidia Jurkiewicz z Wydziału Oświaty , Kultury i Promocji Starostwa Powiatowego w Krasnymstawie, pan Wojciech Kaczmarczyk zastępca burmistrza Krasnegostawu, pan Marcin Wojewoda Prezes Banku Spółdzielczego w Izbicy, pani Agata Wójtowicz starszy asystent Sekcji Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia z Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Krasnymstawie.

Konkurs miał formułę znanego i lubianego teleturnieju telewizyjnego „Jeden z dziesięciu”. W rolę Tadeusza Sznuka wcielił się uczeń klasy 3 technikum Krystian Pokora.

Po trzech emocjonujących etapach „Mistrzem wiedzy o uzależnieniach” została uczennica Anastazja Kania z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Żółkiewce, II miejsce zajęła Karolina Szydłowska uczennica II LO im. C.K. Norwida w Krasnymstawie, a III miejsce Julia Skóra z I LO im. W. Jagiełły w Krasnymstawie.

Jury tegorocznego konkursu: Małgorzata Jędruszczak, Agata Wójtowicz i Renata Sadurska było pod wrażeniem poziomu wiedzy dotyczącej uzależnień,  odwagi i opanowania uczestników turnieju.

Realizując to przedsięwzięcie szkoła współpracuje z lokalnymi samorządami i instytucjami, które rozumiejąc ideę profilaktyki uzależnień wspierają organizatorów fundując cenne nagrody dla finalistów.

Konkurs prowadzili: Krystian Pokora i Aleksandra Gustaw. Muzyczną oprawę zapewniły: Kamila Gleń i Paulina Kostrzanowska, o nagłośnienie zadbał Mateusz Czwórnóg. Pomagały Patrycja Opalińska i Patrycja Bartoszewska.

Konkurs przygotowały: Agata Sadlak – Skrzypek i Ewa Gałka.