kosciuszkoGodło PolskiZespół Szkół Nr 1

im. Tadeusza Kościuszki w Krasnymstawie

ul. Zamkowa 1, 22-300 Krasnystaw

tel/fax: (82) 576 37 55

e-mail: sekretariat@zsnr1-kosciuszko.pl

FRYZJER

 

Symbol cyfrowy zawodu: 514101

Okres nauki: 3 lata w Branżowej Szkole I Stopnia

Języki obce: język niemiecki

Kwalifikacja: FRK.01 Wykonywanie usług fryzjerskich

Zajęcia w naszej szkole prowadzone w są przez wykwalifikowaną kadrę posiadającą wiedzę teoretyczną i praktyczną w zakresie szeroko pojętego fryzjerstwa. Zajęcia praktyczne odbywają się                2 dni w tygodniu w doskonale wyposażonej pracowni fryzjerskiej. W branżowej szkole I stopnia uczniowie zdobywają umiejętność wykonywania zabiegów fryzjerskich takich jak: mycie, strzyżenie, modelowanie, farbowanie różnymi technikami, układanie fryzur, modelowanie zgodnie z życzeniami klienta. Absolwenci szkoły mogą podjąć pracę w profesjonalnych salonach fryzjerskich lub rozwijać karierę zawodową prowadząc własny salon fryzjerski.

Nauka w naszej szkole to szansa na zdobycie odpowiedniego wykształcenia, wiedzy                   i doskonalenia swoich umiejętności oraz pasji fryzjerskich. Zawód fryzjer jest stworzony dla osób kreatywnych, które mają zdolności manualne, wyczucie estetyki, duszę artystyczną oraz zamiłowanie do tworzenia kreatywnych fryzur.

Po ukończeniu branżowej szkoły I stopnia absolwenci mogą kontynuować naukę w branżowej szkole II stopnia i zdobyć kwalifikację zawodową: FRK.03 Projektowanie i wykonywanie fryzur.