kosciuszkoGodło PolskiZespół Szkół Nr 1

im. Tadeusza Kościuszki w Krasnymstawie

ul. Zamkowa 1, 22-300 Krasnystaw

tel/fax: (82) 576 37 55

e-mail: sekretariat@zsnr1-kosciuszko.pl

 

 zus

 

Zajęcia Rozliczenia z ZUS – kurs dla przyszłych przedsiębiorców realizowany jest w ramach  projektu „Szkoła nowych możliwości”

i adresowany jest do uczniów klas technikum ekonomicznego w naszej szkole. Młodzież dzięki niemu ma możliwość dokładnego zapoznania się z funkcjonowaniem bezpłatnego  programu komputerowego Płatnik, poprzez który przedsiębiorcy rozliczają się z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych z tytułu ubezpieczeń społecznych i zdrowotnych.

W ramach prowadzonych zajęć uczniowie zakładają konta płatników ZUS, kartoteki ubezpieczonych, generują dokumenty do ZUS zarówno zgłoszeniowe jak i rozliczeniowe oraz przygotowują zestawy dokumentów do wysłania do ZUS.

Umiejętności zdobyte na zajęciach  dadzą młodzieży wymierne korzyści, gdy trafią na rynek pracy, bowiem obsługa programu Płatnik jest mile widziana przez pracodawców. Uczniowie, którzy wiosną będą odbywać praktykę zawodową w komórkach księgowości różnych firm powiatu krasnostawskiego, będą mogli pochwalić się swoją wiedzą i umiejętnościami u potencjalnych pracodawców, co w przyszłości może zaowocować stałą pracą.

Zajęcia odbywają się raz w tygodniu po dwie godziny. Łącznie kurs liczy 48 godzin.

zus1