kosciuszkoGodło PolskiZespół Szkół Nr 1

im. Tadeusza Kościuszki w Krasnymstawie

ul. Zamkowa 1, 22-300 Krasnystaw

tel/fax: (82) 576 37 55

e-mail: sekretariat@zsnr1-kosciuszko.pl

Kopia Beige Minimalist Thank You Hand Made With Love Circle Sticker

          26 marca, w Dniu Patrona, w naszej szkole odbyła się wyjątkowa uroczystość.  Uczniowie: Maksymilian Jaworski z kl. 3tp oraz Damian Szewczak z kl. 3br zostali uhonorowani Orderem Młodego Bohatera. To niezwykłe odznaczenie państwowe przyznawane jest przez Ministerstwo Obrony Narodowej osobom do 18 roku życia, które w niebezpiecznej sytuacji dzięki własnemu działaniu lub wezwaniu służb, przyczyniły się do uratowania zdrowia lub życia innych osób albo do zażegnania niebezpieczeństwa. Dokładnie rok wcześniej Maksymilian i Damian bez wahania uratowali życie nieznajomemu mężczyźnie.

bohater

W trakcie akademii nasi młodzi bohaterowie oraz ich rodzice odebrali z rąk Dyrekcji szkoły i Wicestarosty Powiatu Krasnostawskiego Ordery oraz Listy gratulacyjne od Dyrektora Centrum Operacyjnego Ministra Obrony Narodowej. Podczas okolicznościowych przemówień podkreślono, że postać Tadeusza Kościuszki stanowi doskonały wzór dla młodych bohaterów. Jego działania na rzecz wolności i sprawiedliwości inspirują kolejne pokolenia.

Uczniowie, którzy otrzymali to prestiżowe wyróżnienie, stali się częścią długiej tradycji bohaterstwa. Ich odwaga i poświęcenie są cechami godnymi naśladowania, a Order Młodego Bohatera jest dowodem na to, że młodzi ludzie cenią wartości moralne.

Niech postać Tadeusza Kościuszki będzie dla wszystkich przewodnikiem w dążeniu do szlachetnych celów i służbie innym.

Gratulujemy i jesteśmy dumni z naszych Bohaterów.

Może być zdjęciem przedstawiającym 8 osób i tekst

Może być zdjęciem przedstawiającym 3 osoby i tekst „DZTEŃ PATRONA”

Może być zdjęciem przedstawiającym 3 osoby i tekst

 Może być zdjęciem przedstawiającym 3 osoby, garnitur i tekst

Może być zdjęciem przedstawiającym 10 osób, klarnet, skrzypce i tłum