kosciuszkoGodło PolskiZespół Szkół Nr 1

im. Tadeusza Kościuszki w Krasnymstawie

ul. Zamkowa 1, 22-300 Krasnystaw

tel/fax: (82) 576 37 55

e-mail: sekretariat@zsnr1-kosciuszko.pl

Najnowsze artykuły

05 Lip 2024 09:13 - Małgorzata Typiak
Zapraszamy na wydarzenie „Rajd Rowerowy w Krainie Obfitości”

Zapraszamy na wydarzenie „Rajd Rowerowy w Krainie Obfitości”   Starostwo Powiatowe w Krasnymstawie zaprasza na wydarzenie pn. „ Rajd Rowerowy w Krainie Obfitości” z Piknikiem Rodzinnym, które  odbędzie się 14 lipca 2024 r. na parkingu przy Starostwie Powiatowym w Krasnymstawie, ul. Sobieskiego 3. Rajd jest skierowany do wszystkich miłośników aktywnego wypoczynku, zwłaszcza turystyki rowerowej. Celem rajdu jest propagowanie aktywnego spędzania wolnego czasu [ ... ]

Wydarzenia szkolneCzytaj więcej...
21 Cze 2024 11:46 - zakończenie roku szkolnego
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024

21 czerwca 2024 roku odbyło się uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego 2023/2024. Prowadzący akademię uczniowie Zuzanna Chojda i Michał Piasecki powitali Małgorzatę Jędruszczak - Dyrektor Szkoły, Pana Janusza Szpaka – Starostę Powiatu Krasnostawskiego, panią Katarzynę Mańko - Wicedyrektor Szkoły, panią Kingę Ciurysek - Kierownik Szkolenia Praktycznego, panią Annę Berbeć – Przewodniczącą Rady Rodziców, nauczycieli, rodziców i uczniów. W [ ... ]

Wydarzenia szkolneCzytaj więcej...
14 Cze 2024 10:32 - sport to zdrowie
Dzień sportu w ZETCE

Dnia 13.06.2024 r. odbył się w naszej szkole dzień sportu, uczniowie chętnie uczestniczyli w różnych dyscyplinach sportowych. Organizatorami byli nauczyciele: Marcin Łukaszczyk, Grzegorz Świech oraz Robert Pawlas. Wszystkim bardzo dziękujemy za uczestnictwo.

Wydarzenia szkolneCzytaj więcej...
06 Cze 2024 07:16 - Super User
Światowy Dzień Bez Tytoniu

Co roku 31 maja obchodzimy Światowy Dzień Bez Tytoniu. W 2024 roku dzień ten przypadał w piątek. Obchody Światowego Dnia Bez Tytoniu zostały zainicjowane przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) w 1987 roku. Prowadzona kampania ma na celu zwrócenie uwagi na szkodliwość palenia papierosów. Każdego roku święto jest obchodzone pod innym hasłem. Tegoroczne hasło kampanii brzmi: „Młodzież wkracza i zabiera głos #TobaccoExposed” Włączając się w obchody Światowego Dnia Bez [ ... ]

Wydarzenia szkolneCzytaj więcej...
03 Cze 2024 06:19 - spotkanie
Spotkanie z poetą Mirosławem L. Iwańczykiem

Spotkanie z poetą Mirosławem L. Iwańczykiem „Niesiony mistyczną mocą, Wyruszam gdzieś w nieznane W retrospektywną, tajemną Przestrzeń…” Tak pisał w jednym ze swoich  liryków  Mirosław Leszek Iwańczyk, z którym 22 maja 2024r. mieli okazję spotkać się uczniowie klas 3tze oraz 4tz ZS nr 1. Poeta, pisarz, historyk literatury, człowiek o niezwykłej wrażliwości lirycznej opowiedział zgromadzonym uczniom o genezie najnowszego tomu pod tytułem „Oblicza miłości- [ ... ]

Wydarzenia szkolneCzytaj więcej...
02 Cze 2024 09:24 - Dzień Dziecka
„WITAJCIE W NASZEJ BAJCE”

„WITAJCIE W NASZEJ BAJCE” 30 maja 2024 r. w krasnostawskim parku odbyła się uroczystość Dnia Dziecka „Witajcie w naszej bajce” organizowana przez Parafię Świętego Franciszka Ksawerego w Krasnymstawie, Burmistrza Krasnegostawu, Krasnostawski Dom Kultury. Oprócz wielu atrakcji dla dzieci w programie uroczystości były występy muzyczne w tym wokalne i taneczne uczniów z lokalnych szkół i innych placówek. Naszą szkołę reprezentował zespół w składzie: Wiktor Pawlak (perkusja), [ ... ]

Wydarzenia szkolneCzytaj więcej...

Krasnystaw 28 kwietnia 2015 r. godz. 11.00

sztangaMiejsce :Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Krasnymstawie ul. Zamkowa 1, sala gimnastyczna

Organizator : Uczniowski Klub Sportowy ,,Zetka ”

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1    w Krasnymstawie

       Zarząd Uczniowskiego Klubu Sportowego ,,Zetka” oraz Zespół Szkól Ponadgimnazjalnych nr 1 w   Krasnymstawie serdecznie zaprasza Młodzież do udziału w VII Mistrzostwach  Szkół Powiatu Krasnostawskiego w Wyciskaniu Sztangi Leżąc, które odbędą się 28.04.2015 r. w naszej szkole o godzinie 11.00. 

Zapisy przyjmują nauczyciele wychowania fizycznego

                                               SERDECZNIE ZAPRASZAMY

 

Więcej szczegółów razem z regulaminem w załączniku.

II Wojewódzki Konkurs wiedzy  z Rachunkowości

w Lublinie

    20 kwietnia 2015 roku dwoje uczniów IV klasy technikum ekonomicznego: Paulina Dunaj i Mateusz Wieczerniak  jako laureaci szkolnego etapu wzięli udział w II Wojewódzkim Konkursie Wiedzy z Rachunkowości organizowanym przez Stowarzyszenie Księgowych w Polsce oddział Lublin i Zespół Szkół Nr 1 im. W. Grabskiego w Lublinie.

    Konkurs polegał na udzieleniu odpowiedzi na 50 pytań testowych z zakresu rachunkowości finansowej. Jury ogłaszając wyniki podkreśliło, że poziom prezentowany przez uczestników – uczniów techników ekonomicznych z województwa lubelskiego był bardzo wysoki.

      Prezes Stowarzyszenia Księgowych w Polsce oddział Lublin zaznaczył, że zawód księgowego jest bardzo ciekawy i ma przyszłość. Wyraził jednocześnie zadowolenie, że młodzież chętnie podejmuje wyzwania i zgłębia wiedzę z zakresu rachunkowości, chcąc w przyszłości wykonywać zawód księgowego.

      Paulina Dunaj została laureatką tego konkursu otrzymując dyplom i upominki od organizatora zajmując IX miejsce.

 

 GRATULACJE!!!

Katarzyna Mańko

kr

krr

konkurs satyryczny1

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Krasnymstawie zaprasza uczniów do wzięcia udziału w konkursie piosenki satyrycznej, który odbędzie się

28 maja 2015 roku o godz. 10.00 w świetlicy szkolnej ZSP Nr 1 .

Cele konkursu :

- Popularyzacja tekstów satyrycznych

- Rozwijanie talentów estradowych młodzieży

- Rozwijanie zainteresowania piosenką kabaretową

- Promocja twórczości polskich satyryków

 • Konkurs skierowany jest do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu krasnostawskiego.
 • Udział w konkursie mogą brać udział wykonawcy indywidualni oraz zespoły do 4 osób.
 • Prezentowane powinny być utwory już publikowane , np. autorstwa J.Przybory i J. Wasowskiego , W.Młynarskiego , M. Hemara .
 • Każdy uczestnik konkursu powinien przygotować dwa utwory , których łączny czas wykonania nie może przekraczać 10 minut.

 

 • Nagrody główne przyznawane będą od I do III miejsca.
 • Przewidywany czas występu wynosi od 5 do 10 minut.

 

KRYTERIA OCENY:

-wartości artystyczne,

- oryginalność wykonania

- sposób prezentacji

- aranżacja utworu

- poprawna dykcja

- właściwy dobór repertuaru

 • Organizator zapewnia

-nagłośnienie

- możliwość podłączenia keybordu

Zgłoszenia należy przysłać do dnia 10 maja 2015 r. na adres

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1

   ul. Zamkowa 1

22-300 Krasnystaw

Lub

adres e-mail:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

           ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE

Dnia 23/03/2015 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych  Nr 1 w Krasnymstawie im. Tadeusza Kościuszki zyskał nowy maszt w kolorze biało-czerwonym na którym zawisła flaga państwowa. Maszt zwieńczany jest godłem (orłem w koronie).

1

Obecność flagi na maszcie przed naszą szkołą stanowi o przywiązaniu do barw narodowych, o podtrzymaniu ducha patriotyzmu i kształtowaniu nowych pokoleń uczniów do poszanowania naszej Ojczyzny- Polski.

2

Hymn państwowy Rzeczypospolitej Polskiej
"Mazurek Dąbrowskiego"

Słowa: Józef Wybicki, 1797 r.

Jeszcze Polska nie zginęła,
Kiedy my żyjemy.
Co nam obca przemoc wzięła,
Szablą odbierzemy.

     Marsz, marsz Dąbrowski,
     Z ziemi włoskiej do Polski.
     Za twoim przewodem
     Złączym się z narodem.

Przejdziem Wisłę, przejdziem Wartę,
Będziem Polakami.
Dał nam przykład Bonaparte,
Jak zwyciężać mamy.

     Marsz, marsz ...

Jak Czarniecki do Poznania
Po szwedzkim zaborze,
Dla ojczyzny ratowania
Wrócim się przez morze.

     Marsz, marsz ...

Już tam ojciec do swej Basi
Mówi zapłakany -
Słuchaj jeno, pono nasi
Biją w tarabany.

     Marsz, marsz ...

Barwy Rzeczypospolitej Polskiej stanowią składniki flagi państwowej Rzeczypospolitej Polskiej. Ustawa stanowi, że barwami Rzeczypospolitej Polskiej są kolory biały i czerwony, ułożone w dwóch poziomych, równoległych pasach tej samej szerokości, z których górny jest koloru białego, a dolny koloru czerwonego.

Barwy flagi złożone z dwóch poziomych pasów: białego oraz czerwonego są odwzorowaniem kolorystyki godła państwowego, który stanowi orzeł biały na czerwonym polu. Zgodnie z zasadami heraldyki pas górny reprezentuje białego orła, a dolny czerwone pole tarczy herbowej.

Kolory te według symboliki używanej w heraldyce mają następujące znaczenie:

Koloru białego używa się w heraldyce jako reprezentację srebra. Oznacza on także wodę, a w zakresie wartości duchowych czystość i niepokalanie.

Kolor czerwony jest symbolem ognia i krwi, a z cnót oznacza odwagę i waleczność.

3

Opracował: Tadeusz Słotwiński

PICT0084Tomek Smyk przechodzi kontrolę trzeźwości – 0,00 oczywiście

Tomek Smyk kończy trasę przejazdu na miejscu II – gratulacje

Drużyna w składzie:

Opiekun: Tadeusz Słotwinski

 • Tomek Smyk 4 „tp”
 • Patryk Prystupa 2 „tp”
 • Artur Skrzypek  2 „tp”    odbiera nagrodę za zajęcie  III miejsca- gratulacje!!!!

W przyszłym roku będzie lepiej.

{gallery 2014/elim_pow_kon_mlod}

       Każdego dnia pokonujemy wiele dróg, dróżek, chodników, schodów, wind. Trzeba sobie zadać podstawowe pytanie: gdzie mnie one wszystkie prowadzą? Czy są tylko plątaniną pośród przeszkód dzisiejszego świata?
Potrzeba się o to zapytać, bo od tego, czy potrafimy na to pytanie odpowiedzieć, zależy, czy widzimy w naszym życiu jakikolwiek sens . Alkohol, narkotyki… - droga do wolności czy droga donikąd?.

       W tym roku XIV Powiatowy Konkurs Profilaktyczny odbywał się właśnie pod hasłem " Nałogi - droga donikąd". Głównym celem konkursu było: wskazanie na szkodliwość używek oraz ukazanie zagrożeń, jakie niosą ze sobą uzależnienia, uświadomienie własnej odpowiedzialności za ochronę zdrowia i życia, pokazanie roli szkoły i samorządów w realizacji integralnej profilaktyki uzależnień oraz zaangażowanie młodzieży do działań profilaktycznych.

 

         Finaliści XIV Konkursu to uczniowie szkół ponadgimnazjalnych powiatu krasnostawskiego reprezentowali gminy: Izbica, Siennica Różana, Fajsławice, Żółkiewka oraz miasto  i gminę Krasnystaw.

 Przedmiotem konkursu adresowanego do uczniów klas drugich było napisanie pracy na temat: Nałogi – droga donikąd.

W dniu 15 kwietnia 2014 roku w świetlicy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Krasnymstawie odbyło się podsumowanie konkursu i wręczenie nagród laureatom. Wszystkich przybyłych uczestników konkursu oraz gości powitał pan Wojciech Maślona- dyrektor placówki. Okolicznościowy referat wygłosiła pani Czesława Teklak .

W uroczystości uczestniczyli i nagrody wręczali m.in. Aleksandra Stachula – Naczelnik Wydziału Oświaty Starostwa Powiatowego w Krasnymstawie, Alicja Grabiec  - Pełnomocnik Burmistrza Krasnegostawu ds. Profilaktyki, Marcin Wojewoda – Prezes BS w Izbicy, Sławomir Kozioł Dyrektor BS w Krasnymstawie.              Jury konkursu pod przewodnictwem Pani Anny Popis -  przedstawicieki Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Krasnymstawie przyznało następujące miejsca:

I miejsce – Patrycja Minicka uczennica Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Krasnymstawie,

II miejsce – Karolina Kowalik – uczennica Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Żółkiewce,

III miejsce Katarzyna Kręgulec – uczennica Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Siennicy Różanej,

Wyróżnienia otrzymali:  Jaskułecka Joanna ZSP Nr 1w Krasnymstawie i Oskar Tryksza ZS CKR w Siennicy Różanej.

      Uczestnicy finału oraz młodzież z ZSP Nr 1 miała możliwość obejrzenia spektaklu „Upadam wraz ze śniegiem” według scenariusza Sary Gontaro w wykonaniu Krasnostawskiej grupy programu PAT (Profilaktyka a Ty)  działającej przy Młodzieżowym Domu Kultury w Krasnymstawie.  Przedstawiona historia to wołanie o zwalczanie obojętności wobec drugiego człowieka. Spektakl wywołał w widzach duże emocje i został nagrodzony gromkimi brawami.

          Na zakończenie prowadzący zachęcali  młodzież do asertywnej postawy i mówienia „nie” w sytuacjach nacisku kolegów.  Przestrzegali  przed niewłaściwymi wyborami: „podejmujcie  dobre decyzje i budujcie wiarę we własną godność i wartość, mądry człowiek potrafi korzystać z doświadczenia innych ludzi i nie musi próbować wszystkiego na sobie”.

Wyrazili nadzieję, że to spotkanie, ta nietypowa lekcja profilaktyki, będzie dla wszystkich powodem do zastanowienia się nad swoim życiem i podejmowaniem właściwych decyzji,  albowiem  NAŁOGI TO DROGA DONIKĄD.

      Tegoroczny konkurs i nagrodzenie finalistów było możliwe dzięki hojności naszych sponsorów. A byli nimi w tym roku: Starostwo Powiatowe w Krasnymstawie, Urząd Miasta Krasnystaw, Urząd Gminy Żółkiewka,  Urząd Gminy Izbica, Urząd Gminy Łopiennik Górny, Urząd Gminy Siennica Różana,  Bank Spółdzielczy w Krasnymstawie,  Bank Spółdzielczy w Izbicy, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. T. Kościuszki w Krasnymstawie

Dziękujemy!

Po części oficjalnej zaproszeni goście oraz uczestnicy finału zostali zaproszeni na słodki poczęstunek w formie przepysznych deserów przygotowanych przez uczniów z pracowni gastronomicznej pod opieką nauczycielek Agnieszki Pawlas i Agaty Sadlak  - Skrzypek. 

 

pedagog szkolny Ewa Gałka

kobieta z wenusDnia 01.04.2014 r. w Zespole Szkół Odzieżowo-Włókienniczych im. Władysława Stanisława Reymonta, odbyła się VI Edycja Konkursu Fryzjerskiego. Temat przewodni: „KOBIETA Z WENUS”.

Pragniemy przedstawić reprezentację naszej szkoły w składzie:

Fryzjerka: Magdalena Piłat (kl. II TF), Modelka: Aleksandra Łata (kl. II TF).

Gratulujemy kreatywności i życzymy dalszych sukcesów!

Zapraszamy również do odwiedzenia naszych galerii:

 1. Facebook: http://on.fb.me/1h0Mnpd
 2. Gmail: http://bit.ly/1hINGix

Dziękujemy!

Klasy gastronomiczne ZSP nr 1 w Krasnymstawie już po raz drugi miały przyjemność gościć panią Urszulę Wojewodę z LODR-u w Końskowoli na interesującym wykładzie. Tym razem uczniowie dowiedzieli się wszystkiego na temat programu „Zagroda edukacyjna”.

ZAGRODA EDUKACYJNA to przedsięwzięcie prowadzone przez mieszkańców wsi na obszarach wiejskich, gdzie realizowane są przynajmniej dwa cele edukacyjne spośród niżej wymienionych:

 • edukacja w zakresie produkcji roślinnej,
 • edukacja w zakresie produkcji zwierzęcej,
 • edukacja w zakresie przetwórstwa płodów rolnych,
 • edukacja w zakresie świadomości  ekologicznej i konsumenckiej,
 • edukacja w zakresie dziedzictwa kultury materialnej wsi,  tradycyjnych zawodów, rękodzieła i twórczości ludowej

Obiekt powinien posiadać zwierzęta gospodarskie albo uprawy rolnicze przeznaczone do prezentacji dla grup dzieci i młodzieży przyjmowanych w ramach programów szkolnych lub udostępniane jako atrakcja turystyczna dla rodzin z dziećmi i dorosłych podróżujących indywidualnie.

Jak się okazało większość z uczniów może prowadzić takie gospodarstwo, bo mieszkają na terenach wiejskich oraz mogą wykorzystać swoje umiejętności kulinarne do żywienia swoich gości. Uczniowie z uwagą wysłuchali założeń tego ogólnopolskiego projektu oraz obejrzeli filmy instruktażowe o gospodarstwach uczestniczących w tym projekcie. Dowiedzieli się jak ubiegać się o przyznanie uczestnictwa i jak mądrze wykorzystać potencjał drzemiący w nich samych. W przyszłości planują podjąć wyzwanie i uczynić ze swoich gospodarstw rolnych takie właśnie zagrody edukacyjne, w których będą serwować zdrowe i smaczne posiłki, przygotowane zgodnie zasadami higieny, ale również z tradycją kulinarną wsi polskiej.

 

Obraz 021

 

Obraz 022

 

Obraz 020

 SAM 116127 marca 2014 r, odbyła się kolejna edycja  Powiatowego Konkursu Piosenki Satyrycznej pod patronatem Starostwa Powiatowego w Krasnymstawie.

 Po przesłuchaniach konkursowych jury w składzie:  Jerzy Żuk, Andrzej Woźniak i  Tadeusz Kiciński wydało  werdykt;

 

 I miejsce ex-aequo zajęli:

• Roksana Kostrzewska z II LO im. C.K. Norwida w Krasnymstawie ,

 opiekun – p. Monika Adamczuk-Szamik

• Eliza Banak  z I LO im. W. Jagiełły w Krasnymstawie,

 opiekun – p.Anna Kowalska

• Artur Proskura  z Młodzieżowego Domu Kultury w Krasnymstawie,

 opiekun – p. Anna Klus

 

II miejsce ex-aequo :

• Dorota Łusiak z Młodzieżowego Domu Kultury w Krasnymstawie,

opiekun – p. Anna Klus

• Amanda Dzik  z I LO im. W. Jagiełły w Krasnymstawie,

opiekun – p. Dorota Matysiak

• Alan Kwiecień z Młodzieżowego Domu Kultury w Krasnymstawie,

opiekun – p. Jadwiga Litkowska

    

W kategorii zespołów I miejsce przyznano  zespołowi wokalnemu „ZŁOTA PIĄTKA”  z  Zespołu Szkół Nr 5 w Krasnymstawie, opiekun – p. Małgorzata Dzik

 

Przewodniczący jury, pan Jerzy Żuk podkreślił wysoki i bardzo wyrównany poziom wykonanych utworów.

Nagroda publiczności, „Gwóźdź Programu” przypadła w udziale Arturowi Proskurze.

Zmagania konkursowe zwieńczył pozakonkursowy występ uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 ; Pauliny Jaremek i Krzysztofa Skowronka, który zaskoczył widzów swoim niekonwencjonalnym wykonaniem utworów z Kabaretu Starszych Panów.

Nagrody i dyplomy wręczył  uczestnikom konkursu starosta krasnostawski, p. Janusz Szpak oraz dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Krasnymstawie, p. Wojciech Maślona.

 

Fundatorami nagród i poczęstunku III Konkursu Piosenki Satyrycznej są:

• Starostwo Powiatowe w Krasnymstawie,

• Przedsiębiorstwo Handlowe ROLMAX; p. Janina Grabek,

• Zakład Piekarniczo-Cukierniczy”KAWA”, p. Robert Kawa,

• Firma Handlowo-Usługowa ALFA, p. Ryszard Miscior.

   Nagłośnieniem  imprezy zajął się p. Andrzej Woźniak, sprzętu do nagłośnienia użyczyło Gminne Centrum Kultury w Siennicy Nadolnej.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania sponsorom i Gminnemu Centrum Kultury w Siennicy Nadolnej.

   

Wykonawcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów artystycznych.

 • III Powiatowy Konkurs Satyryczny-1
 • Autor: Jolanta Kicińska
 • Odsłon: 5823
 • Downloads: 915
 • Ocena: Brak głosów 
 • III Powiatowy Konkurs Satyryczny-2
 • Autor: Jolanta Kicińska
 • Odsłon: 5756
 • Downloads: 925
 • Ocena: Brak głosów 
 • III Powiatowy Konkurs Satyryczny-3
 • Autor: Jolanta Kicińska
 • Odsłon: 5789
 • Downloads: 875
 • Ocena: Brak głosów 
 • III Powiatowy Konkurs Satyryczny-4
 • Autor: Jolanta Kicińska
 • Odsłon: 5720
 • Downloads: 916
 • Ocena: Brak głosów 

II Konkurs Piosenki Satyrycznej18  kwietnia 2013r.  w  Zespole  Szkół  Ponadgimnazjalnych Nr 1  odbył się II  Konkurs  Piosenki  Satyrycznej,  skierowany  do  uczniów   szkół gimnazjalnych i  ponadgimnazjalnych   powiatu   krasnostawskiego.  

Konkurs  został   objęty  patronatem   przez  Starostwo   Powiatowe w  Krasnymstawie.

 

     Jury w  składzie:  Jerzy Żuk,  Andrzej Woźniak  i  Tadeusz Kiciński wyłoniło zwycięzców:

 

w  kategorii  solistów:

                     I miejsce   - Eliza Banak   z I  Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Jagiełły  w  Krasnymstawie, przygotowana przez panią Agnieszkę Chwaszcz,

                     II miejsce - Natalia Chwała  z  Gminnego Centrum Kultury w Krasnymstawie, opiekun pan Zbigniew Wolanin,

                   III miejsce – Jagoda Małysz  z I  Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie, opiekun  -  pani Agnieszka Chwaszcz,

 

w  kategorii  zespołów:

                       • I miejsce – Zespół wokalny  z Zespołu Szkół Nr 5 w Krasnymstawie , opiekun  - pani  Małgorzata Dzik.

 

      

     Sympatię widzów i nagrodę publiczności czyli „Gwóźdź programu”zdobył gimnazjalista  z  Zespołu  Szkół  w Izbicy, Sylwester Bożemski,któremu  na gitarze  akompaniował  opiekun,  pan Wiesław Jarocki.

 

 

     Wykonawcom    nagrody   wręczył   starosta  krasnostawski, pan  Janusz  Szpak,  w  towarzystwie  przewodniczącej  Komisji Oświaty, Kultury  i  Kultury Fizycznej,  pani  Elżbiety  Kmieć  oraz dyrektora szkoły, pana Wojciecha  Maślony .

 

 Fundatorami  nagród  i  poczęstunku II  Konkursu  Piosenki  Satyrycznej są:

 

• Starostwo  Powiatowe  w Krasnymstawie,

• Przedsiębiorstwo  Handlowe „Rolmax”  pani  Janina Grabek,

• Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „OKMAZ”,

• Zakład  Piekarniczo-Cukierniczy  KAWA,  pan  Robert Kawa

• Firma  Handlowo-Usługowa”Alfa”   p. Ryszard Miścior.

    

 Profesjonalne  nagłośnienie  imprezy  możliwe  było  dzięki  uprzejmości dyrektora  Gminnego Centrum Kultury w Siennicy Nadolnej, pani Doroty Rybczyńskiej,

która już po raz drugi nieodpłatnie  użyczyłasprzętu nagłośnieniowego oraz dzięki pracy pana Andrzeja Woźniaka .

       

Organizatorzy   składają  serdeczne  podziękowania  sponsorom

oraz  Gminnemu  Centrum  Kultury  w Siennicy Nadolnej.

  

     Przewodniczący  jury, pan  Jerzy Żuk  oraz  starosta,   pan Janusz Szpak , z   uznaniem odnieśli się do poziomu wykonywanych utworów konkursowych, podkreślając, że jest to niszowa, godna kontynuacji impreza, zwłaszcza w sytuacji,  kiedy z programów nauczania  zniknął  przedmiot „wychowanie muzyczne”. Tym cenniejsze jest zaangażowanie   nauczycieli  i  opiekunów w  upowszechnianie kultury muzycznej  i  literackich  tekstów satyrycznych oraz rozwijanie talentów wokalnych.

    Przypomnijmy  jeszcze,  że impreza zorganizowana  została z  inicjatywy nauczyciela bibliotekarza  Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr1 w Krasnymstawie, pani Jolanty Kicińskiej.

 

Uczestnikom  konkursu  gratulujemy  i  życzymy dalszych  sukcesów artystycznych  a organizatorom równie udanych imprez w przyszłości.

 • II Konkurs Piosenki Satyrycznej
 • Autor: Jolanta Kicińska
 • Odsłon: 6110
 • Downloads: 981
 • Ocena: 5.00 (1 Głosuj) 
 • II Konkurs Piosenki Satyrycznej
 • Autor: Jolanta Kicińska
 • Odsłon: 6351
 • Downloads: 1048
 • Ocena: Brak głosów 
 • II Konkurs Piosenki Satyrycznej
 • Autor: Jolanta Kicińska
 • Odsłon: 6275
 • Downloads: 1067
 • Ocena: Brak głosów 
 • II Konkurs Piosenki Satyrycznej
 • Autor: Jolanta Kicińska
 • Odsłon: 6149
 • Downloads: 1021
 • Ocena: Brak głosów 

 

SAM 3600

Klasy, które odznaczają się duchem walki mogły wypróbować swoich sił w zawodach w piłkę siatkową, zorganizowanych przez nauczycieli wychowania fizycznego z  okazji Dnia Wiosny. W zawodach zmierzyły się trzy drużyny. Walka była wyrównana, ale najlepszymi okazali się uczniowie  II klasy tb, drugie miejsce zajęli uczniowie klasy IV tsp, a trzecie miejsce zdobyli uczniowie klasy I tb. Uczestnicy zawodów otrzymali dyplomy. Najlepszym atakującym został Kamil Mikuła. Wszystkim zawodnikom gratulujemy i tak trzymać Panowie - Sport to zdrowie!

 

 SAM 3614SAM 3597

SAM 3596SAM 3615

Uczeń klasy 1 tp Arkadiusz Wawrzycki został Mistrzem Polski Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych w zapasach w stylu wolnym.

W dniach 05-07.04.2013r w Mielnie odbyły się Mistrzostwa Polski Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych w zapasach w stylu wolnym.  Dużym sukcesem okazał się start zawodnika z LMKS Krasnystaw Arkadiusza Wawrzyckiego, który w grupie juniorów do lat 17 w kategorii do 100 kg pokonał w walce finałowej swojego przeciwnika ze Środy Wielkopolskiej Filipa Nowaczka zapewniając sobie tytuł Mistrza Polski Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych. 

Gratulujemy Arek !!!

Zarząd LMKS Krasnystaw serdecznie zaprasza wszystkich sympatyków zapasów na Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 20, które odbędą się w dniach 19-20 kwietnia 2013 r. w Zespole Szkół Nr 1 w Krasnymstawie. 

zap

 

Na zdjęciu od lewej: E. Bednarczyk, K. Skaskiewicz (wicemistrz Europy w kat. do 96 kg. Tibilisi 2013r. ), A. Wawrzycki

 

 

Udział maturzystów z klasy Technikum Ekonomicznego w Drzwiach Otwartych Uniwersytetu Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie

15 marca 2013 roku uczennice z klasy 4 TE pod opieką nauczyciela przedmiotów ekonomicznych, Bożeną Cieszko-Pankiewicz uczestniczyły w Drzwiach Otwartych UMCS w Lublinie. Uroczystości odbywały się w budynkach Wydziału Ekonomicznego i Wydziału Prawa i Administracji UMCS. Akcję oficjalnie zainaugurowali JM Rektor UMCS prof. Stanisław Michałowski, a także Prorektor ds. Studenckich prof. Urszula Bobryk.

1

Ponad 2,5 tysiąca osób biorących udział w wydarzeniu (wg danych UMCS) miało okazję zapoznać się z bogatą ofertą edukacyjną Uczelni, nowościami oraz zasadami rekrutacji na studia. Wśród gości byliśmy także my – maturzyści z ZSP Nr1 w Krasnymstawie.

23

Naszą uwagę skierowaliśmy głównie na wydział ekonomiczny gdzie mogliśmy porozmawiać ze studentami II i IV roku. Wynik rozmowy był dla nas zaskakujący - okazało się, że studenci pogratulowali nam wyboru technikum ekonomicznego. Stwierdzili, iż właśnie ta klasa daje najlepsze podstawy do osiągania wysokich wyników podczas studiów, szczególnie na kierunku: Rachunkowość i finanse.

Zamierzamy studiować na wydziale ekonomicznym, chociaż jeszcze nie wiemy jakiej uczelni, ale już wpisaliśmy się na listę gości.

456

Wyjazd zaliczyliśmy do udanych, ponieważ:

- uczestniczyliśmy w spotkaniu z przedstawicielami Samorządu Studentów pt „ Jak studiować, żeby nie żałować?”,

- braliśmy czynny udział w warsztatach prowadzonych przez studenta pt „ Komunikacja i praca w grupie po studencku”,

- wysłuchaliśmy wykładu dr Romana Asyngiera pt „ Przestępstwo na rynku finansowym – manipulacja czy świadoma działalność”

78

Pożegnano nas uroczyście przy dźwięku bębnów.

9

Więcej zdjęć: http://www.umcs.lublin.pl/gallery.php?gid=501

 

 

Dni otwarte w szkole-1025 marca 2013 roku naszą szkołę odwiedzili uczniowie trzecich klas gimnazjum wraz z rodzicami, w celu zapoznania się z ofertą i bazą edukacyjną szkoły. Na gości czekały niespodzianki: od progu witali ich  starsi uczniowie z własnoręcznie wykonanym słodkim poczęstunkiem. Gimnazjaliści mieli okazję zapoznać się z warunkami panującymi w pracowni gastronomicznej oraz jej wyposażeniem. Obserwowali uczniów klasy 3 tk podczas sporządzania potraw. Największym zainteresowaniem cieszył się konkurs kulinarny, w którym można było zaprezentować swoje podstawowe umiejętności kulinarne. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni za udział w konkurencjach. Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze. Nasi „kucharze” zachęcali młodszych kolegów do podjęcia od września nauki w klasach: technik żywienia i usług gastronomicznych oraz Zasadniczej Szkole Zawodowej kucharz.

 • Dni otwarte w szkole-1
 • Autor: Agnieszka Pawlas
 • Odsłon: 6145
 • Downloads: 1000
 • Ocena: Brak głosów 
 • Dni otwarte w szkole-2
 • Autor: Agnieszka Pawlas
 • Odsłon: 6354
 • Downloads: 1012
 • Ocena: Brak głosów 
 • Dni otwarte w szkole-3
 • Autor: Agnieszka Pawlas
 • Odsłon: 6089
 • Downloads: 960
 • Ocena: Brak głosów 
 • Dni otwarte w szkole-4
 • Autor: Agnieszka Pawlas
 • Odsłon: 6178
 • Downloads: 967
 • Ocena: Brak głosów 

Kiermasz Wielkanocny-3Wielkanoc to  najstarsze i najważniejszeświętochrześcijańskieupamiętniające Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa, obchodzone przezKościołychrześcijańskie. Z obchodami świąt wielkanocnych związanych jest wiele zwyczajów m.in.: śniadanie wielkanocne, pisanki,święcone,śmigus-dyngus,palma wielkanocna.

Uczniowie klas gastronomicznych wychodząc naprzeciw zwyczajom przygotowali kiermasz wielkanocny na którym można było zakupić słodkości na stół wielkanocny i do koszyczka ze święconką. Na stoisku przed świetlicą szkoły można było zakupić:

- orzeszki

- bakaliowe babeczki

- babeczki do koszyczka

- baby wielkanocne

- wielkanocne baranki

- ozdoby wielkanocne wykonane własnoręcznie przez uczniów.

 • Kiermasz Wielkanocny-1
 • Autor: Agnieszka Pawlas
 • Odsłon: 5705
 • Downloads: 970
 • Ocena: Brak głosów 
 • Kiermasz Wielkanocny-2
 • Autor: Agnieszka Pawlas
 • Odsłon: 5775
 • Downloads: 956
 • Ocena: Brak głosów 
 • Kiermasz Wielkanocny-3
 • Autor: Agnieszka Pawlas
 • Odsłon: 25498
 • Downloads: 954
 • Ocena: Brak głosów 
 • Kiermasz Wielkanocny-4
 • Autor: Agnieszka Pawlas
 • Odsłon: 5927
 • Downloads: 1001
 • Ocena: Brak głosów 

 

Pierwszy dzień wiosny w pracowni gastronomicznej-121 marca, w pierwszy dzień kalendarzowej wiosny, tradycyjnie uczniowie chodzą na wagary, ale nie uczniowie klasy 1 tz (technik żywienia i usług gastronomicznych), którzy tego dnia licznie przybyli na dodatkowe zajęcia kulinarne – wypieki wielkanocne. Chętnie poznawali tajniki i receptury tradycyjnych wypieków wielkanocnych, na które składały się:

- piaskowe pyszne baby wielkanocne z bakaliami, lukrowane lub w czekoladowej polewie,

- wielkanocne baranki o aromacie rumowym,

- czekoladowe babeczki do koszyczka ze święconką

- kruche babeczki z nadzieniem kajmakowo-bakaliowym

- orzeszki z mlecznym nadzieniem.

Uczestnicy warsztatów skrupulatnie notowali receptury, by je potem odtworzyć w przygotowaniu śniadania wielkanocnego, w swoich domach.

Wszystkie przepisy będą udostępnione na blogu kulinarnym naszej szkoły: http://kulinarnizsp1kras.blogspot.com/

 • Pierwszy dzień wiosny w pracowni gastronomicznej-1
 • Autor: Brak danych
 • Odsłon: 26939
 • Downloads: 1012
 • Ocena: Brak głosów 
 • Pierwszy dzień wiosny w pracowni gastronomicznej-2
 • Autor: Brak danych
 • Odsłon: 5482
 • Downloads: 954
 • Ocena: Brak głosów 
 • Pierwszy dzień wiosny w pracowni gastronomicznej-3
 • Autor: Brak danych
 • Odsłon: 5792
 • Downloads: 958
 • Ocena: Brak głosów 
 • Pierwszy dzień wiosny w pracowni gastronomicznej-4
 • Autor: Brak danych
 • Odsłon: 5683
 • Downloads: 962
 • Ocena: Brak głosów