II Konkurs Piosenki Satyrycznej18  kwietnia 2013r.  w  Zespole  Szkół  Ponadgimnazjalnych Nr 1  odbył się II  Konkurs  Piosenki  Satyrycznej,  skierowany  do  uczniów   szkół gimnazjalnych i  ponadgimnazjalnych   powiatu   krasnostawskiego.

Konkurs  został   objęty  patronatem   przez  Starostwo   Powiatowe w  Krasnymstawie.

Jury w  składzie:  Jerzy Żuk,  Andrzej Woźniak  i  Tadeusz Kiciński wyłoniło zwycięzców:

w  kategorii  solistów:

I miejsce   - Eliza Banak   z I  Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Jagiełły  w  Krasnymstawie, przygotowana przez panią Agnieszkę Chwaszcz,

II miejsce - Natalia Chwała  z  Gminnego Centrum Kultury w Krasnymstawie, opiekun pan Zbigniew Wolanin,

III miejsce – Jagoda Małysz  z I  Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie, opiekun  -  pani Agnieszka Chwaszcz,

w  kategorii  zespołów:

• I miejsce – Zespół wokalny  z Zespołu Szkół Nr 5 w Krasnymstawie , opiekun  - pani  Małgorzata Dzik.

Sympatię widzów i nagrodę publiczności czyli „Gwóźdź programu”zdobył gimnazjalista  z  Zespołu  Szkół  w Izbicy, Sylwester Bożemski,któremu  na gitarze  akompaniował  opiekun,  pan Wiesław Jarocki.

Wykonawcom    nagrody   wręczył   starosta  krasnostawski, pan  Janusz  Szpak,  w  towarzystwie  przewodniczącej  Komisji Oświaty, Kultury  i  Kultury Fizycznej,  pani  Elżbiety  Kmieć  oraz dyrektora szkoły, pana Wojciecha  Maślony .

Fundatorami  nagród  i  poczęstunku II  Konkursu  Piosenki  Satyrycznej są:

• Starostwo  Powiatowe  w Krasnymstawie,

• Przedsiębiorstwo  Handlowe „Rolmax”  pani  Janina Grabek,

• Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „OKMAZ”,

• Zakład  Piekarniczo-Cukierniczy  KAWA,  pan  Robert Kawa

• Firma  Handlowo-Usługowa”Alfa”   p. Ryszard Miścior.

Profesjonalne  nagłośnienie  imprezy  możliwe  było  dzięki  uprzejmości dyrektora  Gminnego Centrum Kultury w Siennicy Nadolnej, pani Doroty Rybczyńskiej,

która już po raz drugi nieodpłatnie  użyczyłasprzętu nagłośnieniowego oraz dzięki pracy pana Andrzeja Woźniaka .

Organizatorzy   składają  serdeczne  podziękowania  sponsorom

oraz  Gminnemu  Centrum  Kultury  w Siennicy Nadolnej.

Przewodniczący  jury, pan  Jerzy Żuk  oraz  starosta,   pan Janusz Szpak , z   uznaniem odnieśli się do poziomu wykonywanych utworów konkursowych, podkreślając, że jest to niszowa, godna kontynuacji impreza, zwłaszcza w sytuacji,  kiedy z programów nauczania  zniknął  przedmiot „wychowanie muzyczne”. Tym cenniejsze jest zaangażowanie   nauczycieli  i  opiekunów w  upowszechnianie kultury muzycznej  i  literackich  tekstów satyrycznych oraz rozwijanie talentów wokalnych.

Przypomnijmy  jeszcze,  że impreza zorganizowana  została z  inicjatywy nauczyciela bibliotekarza  Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr1 w Krasnymstawie, pani Jolanty Kicińskiej.

Uczestnikom  konkursu  gratulujemy  i  życzymy dalszych  sukcesów artystycznych  a organizatorom równie udanych imprez w przyszłości.

• Odsłon: 5974
  • Downloads: 917