IMG 20240418 090620Dnia 18 kwietnia br. w budynku warsztatów szkolnych naszego Zespołu Szkół, w tzw. „Czerwieniaku” zostało przeprowadzone pierwsze z serii szkoleń skierowanych do uczniów naszej szkoły kształcących się w zawodzie murarz-tynkarz. Pan Kamil, przedstawiciel handlowy HartzLack zapoznawał przyszłych budowlańców z tematyką lakierowania parkietów, zasadami impregnacji i malowania drewna wewnątrz, jak i na zewnątrz. Uczniowie mieli okazję osobiście brać udział w testach wyrobów oraz próbach wymalowania powierzchni.

W części drugiej szkolenia pan Tomasz z Profixbud Kraśnik zaprezentował maszyny używane do wykonywania cyklinowania posadzek oraz opowiedział o pracy parkieciarza/cykliniarza.

Szkolenie to zostało przeprowadzone dzięki panu Marcinowi Szafranowi właścicielowi firmy Boster sp. z o.o. z Krasnegostawu za co serdecznie mu dziękujemy.