kosciuszkoGodło PolskiZespół Szkół Nr 1

im. Tadeusza Kościuszki w Krasnymstawie

ul. Zamkowa 1, 22-300 Krasnystaw

tel/fax: (82) 576 37 55

e-mail: sekretariat@zsnr1-kosciuszko.pl

IMG 7514W dniu 26 marca 2024 roku w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Patrona - Tadeusza Kościuszki, „obywatela świata”, generała lejtnanta wojska I Rzeczypospolitej, generała brygady Armii Kontynentalnej w czasie wojny o niepodległość Stanów Zjednoczonych, Najwyższego Naczelnika Siły Zbrojnej Narodowej w czasie Insurekcji 1794 roku.

Z tej okazji odbyła się uroczysta akademia poświęcona postaci Patrona. Po jej zakończeniu odbyła się druga część uroczystości „Święta Szkoły”, podczas której miało miejsce uhonorowanie Maksymiliana Jaworskiego i Damiana Szewczaka - uczniów naszej szkoły odznaczeniami Młodego Bohatera nadanymi przez Dyrektora Centrum Operacyjnego Ministra Obrony Narodowej. Uczniowie ci wykazali się odwagą i hartem ducha niosąc pomoc, ratując ludzkie zdrowie i życie.

Na zakończenie akademii wręczono nagrody i dyplomy laureatom szkolnego konkursu matematycznego: Szymonowi Mańko, Mariuszowi Frańczakowi, Krystianowi Porzucowi i Emilii Nowosad.

Nagrodzono również Jakub Nizińskiego, zwycięzcę konkursu online dotyczącego pojęć związanych z zagrożeniami płynącymi z Internetu.

Uroczystość uświetnili swoją obecnością: Pan Marek Nowosadzki Wicestarosta Powiatu Krasnostawskiego oraz rodzice uhonorowanych uczniów.

W części artystycznej wystąpili: Gabriela Radoń, Gabriela Jaślikowska, Julia Jaśkowska, Oliwia Mazurek, Julia Muda, Nikola Róg, Wiktoria Bochyńska, Klaudia Turkiewicz, Paulina Chojda, Michał Piasecki, Wiktor Pawlak Sebastian Mardoń i Tomasz Patyra – uczniowie naszej szkoły, pod kierunkiem Jerzego  Stępnia i Tomasza  Kraski.

Opracowali:

Jerzy Stępień.

Tomasz Kraska