kosciuszkoGodło PolskiZespół Szkół Nr 1

im. Tadeusza Kościuszki w Krasnymstawie

ul. Zamkowa 1, 22-300 Krasnystaw

tel/fax: (82) 576 37 55

e-mail: sekretariat@zsnr1-kosciuszko.pl

 

Uczennice  Zespołu Szkół Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki  oraz zaproszeni  do współpracy koledzy wzięli udział w  realizacji projektu „Girls go circular . Projekt pod patronatem Komisji  Europejskiej, skierowany  do uczennic w wieku 14-18 lat ,ma za zadanie obalać stereotypy związane z płcią i zmniejszać nierówności w studiowaniu kierunków ścisłych  czy wykonywaniu zawodów w branży technologii informacyjno- komunikacyjnej.

Jego celem jest wyposażenie dziewcząt w tym przedziale wiekowym w umiejętności cyfrowe i przedsiębiorcze. Dostarcza on również wiedzę o gospodarce w obiegu zamkniętym, dając uczennicom narzędzia do wspierania koniecznych dla naszej planety zmian społecznych i ekologicznych.

IMG 8946

IMG 8942 IMG 8933 2

Zrzut ekranu 2023 03 28 o 19.07.15

Zrzut ekranu 2023 03 28 o 19.09.29

projekt tel

Uczestnicy projektu  przez kilka tygodni  wspólnie pracowali na internetowej platformie edukacyjnej , realizując wybrane przez siebie moduły. Rozwiązywali quizy, przeprowadzali dyskusje i burze mózgów, tworzyli prezentacje multimedialne.

Wszyscy uczniowie , którzy pomyślnie ukończyli ten program, otrzymali certyfikaty potwierdzające nabycie nowych umiejętności i kompetencji społecznych.

Zespół Szkół  Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki  w Krasnymstawie znalazł się  na stronie internetowej projektu w gronie szkół europejskich pionierów, wspierających plan działania Komisji Europejskiej w dziedzinie edukacji cyfrowej.

pr2

 Szkoła, jako jedna z czterech nagrodzonych w polskiej edycji, otrzymała tablicę interaktywną, a dwie uczennice z grona 45 dziewcząt, które wzięły udział w projekcie,wylosowały słuchawki.

 pr3