W listopadzie bieżącego roku, w naszej szkole odbywały się LEKCJE z ZUS prowadzone w klasach: 5te, 4tz, 3te i branżowych przez panią Małgorzatę Typiak i Bożenę Cieszko-Pankiewicz.
Uczniowie zdobyli wiedzę z zakresu systemu ubezpieczeń społecznych m.in.: prawa i obowiązki osób ubezpieczonych, zadania Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz sposoby ich realizacji (elektroniczny ZUS, czyli e-urząd). Szczególne zainteresowanie wzbudziły tematy dotyczące świadczeń z ubezpieczenia chorobowego i wypadkowego, terminy otrzymywania zasiłków, zasady rozliczania się z ZUS z tytułu prowadzenia działalności gospodarczej.
Zwieńczeniem wiedzy uzyskanej na „Lekcjach z ZUS” był udział w OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADZIE „WARTO WIEDZIEĆ WIĘCEJ O UBEZPIECZENIACH SPOŁECZNYCH”.
Olimpiada, która odbyła się w dniu 28 listopada 2023 r. wyłoniła trzyosobową grupę zwycięzców wytypowanych do II etapu. W jej skład weszły uczennice z klasy piątej technikum ekonomicznego: Maja Dusznik, Wiktoria Dubiel i Weronika Fornek. Tylko jednym punktem przegrały i dlatego również zasługują na wyróżnienie uczennice: Weronika Marecka z kl. 5tpe i Elżbieta Radoń z kl. 3tze.
Wszyscy uczestnicy Olimpiady otrzymali z rąk kierownika terenowego oddziału ZUS w Krasnymstawie, Pana Tomasza drobne upominki z symboliką Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.
zdjęcie 4tz

z.png