kosciuszkoGodło PolskiZespół Szkół Nr 1

im. Tadeusza Kościuszki w Krasnymstawie

ul. Zamkowa 1, 22-300 Krasnystaw

tel/fax: (82) 576 37 55

e-mail: zspnr1.kosciuszko@gmail.com

 

PLAŻA COSTA DEL SOL

Europejskie praktyki zawodowe w ramach realizowanego projeku Erasmus+ Zetka w Hiszpanii

W piątek 9 kwietnia osiemnastu uczniów naszej szkoły Zespołu Szkół nr 1 im. Tadeusza Kościuszki  w Krasnymstawie  wyjechało na praktyki do Hiszpanii. Praktyki będą trwały trzy tygodnie. W tym czasie młodzież poznaje specyfikę pracy w poszczególnych zawodach: takich jak: technik żywienia i usług gastronomicznych, technik usług fryzjerskich, technik ekonomista, technik pojazdów samochodowych oraz   murarz-tynkarz.  W sobotę wylądowaliśmy na lotnisku w Maladze. Powitała nas Pani Maja, która zabrała nas na plażę, gdzie spędziliśmy miło czas. Kolejnym elementem naszej przygody był dojazd do naszej rezydencji w Sewilli. Po przybyciu na miejsce spotkaliśmy się z Panią Adą opiekunką naszej grupy z ramienia partnera EuroMind i naszą gospodynią Irmą.  Z wielką przyjemnością mogliśmy się rozpakować w naszych pokojach.  Szybko się zadomowiliśmy, a teraz tylko czekają nas spotkania z pracodawcami i praktyki. Trzymajcie za nas kciuki!

Serdeczne pozdrowienia ze słonecznej Sewilli!

Ps. Nasze nowe doświadczenia

Mój pierwszy lot. Stres jaki mi towarzyszył był tak wielki że trudno go opisać. Byłem kłębkiem nerwów już od kilku dni , ale to co czułem w samolocie przed startem to apogeum wszystkich strachów. Trząsłem się cały, a serce waliło mi tak ze chyba wszyscy słyszeli. Nagle pojawiła się pomocna dłoń, której uścisk pozwolił mi to przeżyć. Start którego się bałem okazał się fajnym przeżyciem A cały lot był przyjemny i bezpieczny  a widoki były cudne. Lądowanie przypomina jazdę kolejką i chętnie przeżyję to kolejny raz.PLAZA COSTA DEL SOL 1 .jpeg kopia

 

 


plan200x200dziennik200x200kulinarni

Oferta edukacyjna ZS nr 1

bip logo