Sewilla – miasto w południowej Hiszpanii, stolica regionu Andaluzja. Duży port nad rzeką Gwadalkiwir. Pierwszego dnia zwiedzaliśmy główne zabytki tj. Plac Hiszpański i Alkazar. Pogoda jak najbardziej nam sprzyjała, było ciepło i słonecznie. Trudno opisać wrażenia jakie wywarł na nas Plac Hiszpański. To co nam rzuciło się w oczy to nie tylko elementy wodne, ale także piękne mosty, które symbolizują królestwa, wielka fontanna na środku placu oraz otaczające galerie w kształcie podkowy. Cały kompleks jest otoczony przepięknym parkiem z egzotyczną roślinnością i żyjącymi w nim papugami. Plac Hiszpański w Sewilli zaprojektował znany architekt Aníbal González. Przechadzając się po tym bogato zdobionym miejscu, zobaczymy inspiracje różnymi stylami architektonicznymi. Kolejnym punktem był Pałac Królewski Alkazar to wiele pięknie ozdobionych sal, patios oraz gigantyczny ogród, który niespodziewanie nas zachwycił, spotkaliśmy także na naszej drodze piękne pawie, które spacerowały po ogrodzie. Początki pałacu sięgają XI w., kiedy rezydowali w nim przedstawiciele kalifatu kordobańskiego. Późniejsi królowie kontynuowali rozbudowę, przystosowaną do własnych potrzeb.

Po dniu pełnym wrażeń wróciliśmy do rezydencji na pyszną kolację w wykonaniu naszej gospodyni Inmy.

plac hiszpański

centrum Sewilli kopia