”UDZIAŁ W TERENOWEJ GRZE MIEJSKIEJ”

Dnia 25 listopada 2023 roku drużyna dziewcząt pod nazwą ”TEAM ZETKA” w składzie Wiktoria Bochyńska, Klaudia Parzymies i Klaudia Zygmunt pod opieką nauczyciela- opiekuna Samorządu Uczniowskiego pani Wiolety Kister-Jakubiak miały przyjemność reprezentowania naszej szkoły w Miejskiej Grze Terenowej zatytułowanej „KRASNYSTAW - MIASTO Z HISTORIĄ” dla uczniów szkół podstawowych i średnich z terenu Miasta Krasnystaw. Spotkanie zostało zorganizowane dzięki organizatorom gry, tj.; Stowarzyszeniu „KRASNOSTAWIANIE”, Miastu Krasnystaw i Młodzieżowej Rady Miasta Krasnystaw przy pomocy partnerów, takich jak: Muzeum Regionalne w Krasnymstawie oraz „Lokalna Organizacja Turystyczna Krasnystaw - Wrota Roztocza”. Uczestników gry poprzez swoją prelekcję na temat znajomości historii Miasta Krasnystaw przygotował Pan dr. Konrad Gorchecki – pracownik (archeolog i historyk) Muzeum Regionalnego w Krasnymstawie. Zadanie zostało zrealizowane ze środków w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Krasnystaw, natomiast celem gry było rozwijanie aktywności dzieci i młodzieży oraz przybliżenie historii miasta Krasnystaw. Każdy z uczestników gry jak i opiekunowie drużyn zostali obdarowani imiennymi dyplomami, a także nagrodami. Uczennice wykazały się znajomością terenu gry co z kolei przyczyniło się do dobrego poruszania się pomiędzy poszczególnymi punktami kontrolnymi, a także współpracą w grupie przy wykonywaniu następujących po sobie przygotowanych różnych zadań związanych z Krasnymstawem. Drużyna ”TEAM ZETKA” po pierwszym takim spotkaniu jest zadowolona z uczestnictwa  i już czeka na następną edycję.

Dziękujemy ślicznie za zaproszenie stowarzyszeniu ”KRASNOSTAWIANIE”.

IMG 20231125 133111 546