kosciuszkoGodło PolskiZespół Szkół Nr 1

im. Tadeusza Kościuszki w Krasnymstawie

ul. Zamkowa 1, 22-300 Krasnystaw

tel/fax: (82) 576 37 55

e-mail: sekretariat@zsnr1-kosciuszko.pl

 

0110 listopada 2023 r w Zespole Szkół nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Krasnymstawie odbyła się uroczysta akademia z okazji 105 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Krótką lekcję historii upamiętniającą ważne dla naszego kraju wydarzenia historyczne przygotowali uczniowie klasy pierwszej, drugiej, trzeciej, czwartej i piątej technikum pod  kierownictwem Moniki Kowalik-Żebrowskiej i Małgorzaty Bieleckiej- Dudek.

11 listopada 1918 r. Polska po 123 latach niewoli odzyskała niepodległość. Uczciliśmy ten dzień głęboką refleksją nad historią i współczesnością naszego kraju oglądając krótki film historyczny, słuchając wierszy i pieśni zaprezentowanych przez uczniów naszej szkoły.

Po części artystycznej głos zabrała pani dyrektor Małgorzata Jędruszczak dziękując za zorganizowanie uroczystości oraz pamięć i szacunek dla historii naszej ojczyzny.

11listopad