kosciuszkoGodło PolskiZespół Szkół Nr 1

im. Tadeusza Kościuszki w Krasnymstawie

ul. Zamkowa 1, 22-300 Krasnystaw

tel/fax: (82) 576 37 55

e-mail: zspnr1.kosciuszko@gmail.com

Mimo ze zbliża się koniec roku w naszej szkole praca wre i jeszcze nie odpoczywamy. 13 czerwca gościliśmy grupę uczniów z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 1 w Krasnymstawie. Dzieci w ramach projektu „Mogę zostać kim zechcę” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego poznawały zawody w jakich kształci Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr1. 

   W ramach zajęć pierwszoklasiści odwiedzili pracownię gastronomiczną gdzie dzięki pani Agnieszce Pawlas i Katarzynie Oleszczuk poznali czym zajmuje się kucharz i technik żywienia i usług gastronomicznych oraz jakie powinien mieć predyspozycje do zawodu. Dowiedzieli się gdzie i w jaki sposób pracuje kucharz. Następnie ubrani w profesjonalne fartuszki, wraz z uczniami kształcącymi się w zawodzie kucharz (Michałem, Karoliną i Weroniką) przygotowali muffinki z czekoladą i muffinki z rabarbarem i kruszonką. Na koniec zajęć dzieci ozdobiły wcześniej przygotowane serca z ciasta kruchego, które będą formą podziękowania za rok pracy dla pań wychowawczyń. Mali uczniowie wyszli z pracowni gastronomicznej oczywiście najedzeni i zadowoleni, i obiecali, że chętnie wrócą do naszej szkoły.

 

DSC 0748

 

DSC 0749

 

DSC 0751

 

DSC 0752

 

DSC 0753

 

Kolejnymi zawodami poznanymi tego dnia były zawody typowo męskie jakimi są: technik pojazdów samochodowych, technik mechanik i mechanik pojazdów samochodowych. Pierwszoklasiści odwiedzili warsztaty szkolne gdzie pan Sławomir Czwórnóg przybliżył im budowę pojazdów samochodowych oraz w przystępnym dla nich języku opowiedział zasadę działania tych pojazdów. Dzieciom najbardziej podobał się samochód od spodu oraz samochód strażacki, który jest odnawiany przez uczniów w ramach zajęć. Przyszli mechanicy obiecali wrócić za rok by sprawdzić jak wygląda gotowy pojazd. 

      Dziękujemy paniom Annie Bobryk i Małgorzacie Stańczuk za nawiązanie współpracy i możliwość poprowadzenia zajęć dla uczniów Szkoły Podstawowej. Było to ciekawe doświadczenia i miło spędzony czas, który dzieci wynagrodziły swoimi uśmiechami. 

 

DSC 0756

 

DSC 0757

 

DSC 0761

 

DSC 0762

 

DSC 0767

 

DSC 0771

 


plan200x200dziennik200x200kulinarni

lightbox

bip logo