kosciuszkoGodło PolskiZespół Szkół Nr 1

im. Tadeusza Kościuszki w Krasnymstawie

ul. Zamkowa 1, 22-300 Krasnystaw

tel/fax: (82) 576 37 55

e-mail: zspnr1.kosciuszko@gmail.com

Mechanika

W ramach projektów 12.4 i 13.6 zakupiono sprzęt do doposażenia pracowni  elektrycznego i elektronicznego wyposażenia pojazdów  samochodowych :

  1. Zestawy demonstracyjne:

System zintegrowany typu Motronic M1.5.5

ABS/ASR - system regulacji siły hamowania

System klimatyzacji Climatronic

System sterowania silnikiem ZS typu Common Raill

  1. Zestawy panelowe:

Zestawy elementów oraz układów elektrycznych i elektronicznych - Podstawy elektroniki i elektrotechniki pojazdowej

Układy zapłonowe pojazdu

Zestaw czujników systemów elektronicznych pojazdu

Pracownia diagnostyki samochodowej  oraz do realizacji projektów .

Diagnoskopy do wszystkich dostępnych modeli pojazdów samochodowych azjatyckich, europejskich i USA, oraz  wielofunkcyjny  analizator spalin z dymomierzem 

Podnośnik jedno kolumnowy  

Urządzenie do kontroli geometrii kół pojazdu  WERTHER 3D 

pd5

pd7

pds

pds1

pds3

pds4

pds10

pds13

pds11

Image0000718 marca 2017 roku trzech uczniów z naszej szkoły tj. Łukasz Staszak kl. 4 tp, Rafał Piętal kl. 3 tp i Sebastian Staszak kl. 2 tp reprezentowali naszą szkołę na Olimpiadzie Techniki Samochodowej, która odbyła się na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej. Opiekunem uczniów był Pan Sławomir Czwórnóg nauczyciel przedmiotów zawodowych w zawodzie technik pojazdów samochodowych.

W dniu 13 kwietnia 2016roku został zorganizowany konkurs motoryzacyjny dla młodzieży naszej szkoły.

Do udziału w nim zgłosiło się wiele dziewcząt i chłopców nie związanych z profilem mechanika samochodowego, co dowiodło szczególnie żywego zainteresowania motoryzacją.

   Pan kierownik warsztatów Monika Łepik dokonała otwarcia konkursu i powitała zaproszonych gości, wśród których znaleźli się: Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Chełmie - pan Sławomir Niepogoda, Kierownik SCANIA Lublin - pan Jerzy Bielawski oraz pani Marta Figura i pan Łukasz Mataczyński.

Honorowy patronat objął i nagrody dla wszystkich uczestników przeznaczył Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Chełmie. Nagrody dla 3 najlepszych osób ufundowała SCANIA Lublin, natomiast wszyscy uczestnicy otrzymali upominki ufundowane przez WORD i Scania.. Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Krasnymstawie przekazała wyroby mleczarskie, które cieszyły się wielkim uznaniem wśród zaproszonych gości oraz uczestników zmagań.

plan200x200dziennik200x200kulinarni

Oferta edukacyjna ZS nr 1

bip logo