kosciuszkoGodło PolskiZespół Szkół Nr 1

tel/fax: (82) 576 37 55

e-mail: zspnr1.kosciuszko@gmail.com

zus123

W naszej szkole realizowany jest projekt „Lekcje z ZUS”, który powstał by budować świadomość młodego pokolenia Polaków, w tak ważnym aspekcie ich przyszłego życia, jakim są ubezpieczenia społeczne. Dziś, niestety, niewielu młodych Polaków wie, czym są ubezpieczenia społeczne i czym skutkuje decyzja, by wykluczyć się z tych ubezpieczeń. „Lekcje z ZUS” kształtują świadomość młodzieży, uczą przy tym by być wzajemnie odpowiedzialnym wobec osób, które przynależą do starszych pokoleń (zasada solidaryzmu społecznego), a ponadto dają praktyczną wiedzę przyszłym przedsiębiorcom.

27 listopada 2018 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w olimpiadzie ,,Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”.

Projekt oraz olimpiada objęte są honorowym patronatem Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz Ministra Edukacji Narodowej.

plan200x200dziennik200x200kulinarni

lightbox