Światowy Tydzień Przedsiębiorczości (Global Entrepreneurship Week) to globalna inicjatywa, mającą na celu promowanie idei „bycia przedsiębiorczym”, w szczególności wśród młodych ludzi.
Jak co roku młodzież naszej szkoły uczestniczyła w Światowym Tygodniu Przedsiębiorczości 13-19.11.2023 roku. Jest to zaplanowany cykl spotkań promujących ducha przedsiębiorczości.
Z okazji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości do naszej szkoły zaproszeni zostali lokalni przedsiębiorcy. 14.11.2023 r. klasa IV tz i 5 tz uczestniczyła w spotkaniu z właścicielami firmy SANLIFE Centrum Zdrowego Stylu Życia. Jest to firma prowadzona przez młodych przedsiębiorców: Panią Karolinę Hukiewicz i Pana Kamila Hukiewicz (absolwenta naszej szkoły). Wspólnie opowiedzieli o rozwoju swojej firmy, o zasadach prowadzenia działalności gospodarczej, o dotacjach unijnych. Przedstawili ofertę swojej działalności: Fizjoterapia i Dietetyka. Siedziba firmy: ul. Sobieskiego 43, Krasnystaw https://www.facebook.com/SanLifeCentrumZdrowegoStyluZycia/?locale=pl_PL Wspomnieli również o swoich pasjach, zainteresowaniach. Zachęcali młode pokolenie do zakładania własnych firm, inwestowania na rynku krasnostawskim. Na co dzień angażują się w działania na rzecz lokalnych społeczności.
Dziękujemy bardzo firmie SANLIFE i jesteśmy dumni, pełen podziwu dla Państwa, ponieważ widzimy ludzi spełnionych, ludzi sukcesu, ludzi z pasją i ciekawością świata. Serdecznie pozdrawiamy!

 

 W ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w klasach: 2 tp i 1 msf odbyły się zajęcia na temat finansów, tj. „Konta, lokaty, kredyty – czyli, co oferują banki?

Mamy nadzieję, że Tydzień Przedsiębiorczości wzmocnił wśród naszych uczniów postawę aktywną, że będą dostrzegać swoje szanse i wykorzystywać je w przyszłości. 

k1

k2