1

Sukcesem zakończył się udział Zespołu Szkół nr 1 im. T. Kościuszki w konkursie „Ekopracownia- zielone serce szkoły”, zorganizowanym przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie. Jury konkursu doceniło podejmowane przez szkołę działania na rzecz ochrony środowiska i przyznało dofinansowanie w kwocie 75 000 złotych na wyposażenie nowoczesnej pracowni odnawialnych źródeł energii. Przy jednoczesnym wsparciu finansowym Starostwa Powiatowego w Krasnymstawie zostało stworzone przyjazne miejsce do nauki i rozwijania zainteresowań uczniów z zakresu przedmiotów przyrodniczych i ekologii.

Na uroczyste otwarcie przybyli: Wicestarosta Powiatu Krasnostawskiego pan Marek Nowosadzki oraz Przewodniczący Rady Powiatu pan Witold Boruczenko. Powitała ich Dyrektor Szkoły pani Małgorzata Jędruszczak, która podziękowała organowi prowadzącemu za udzielone wsparcie. Podkreśliła, że w wyposażonej w nowoczesny sprzęt i pomoce dydaktyczne klasopracowni odbywać się będą warsztaty poszerzające świadomość ekologiczną i wiedzę o OZE, w których wezmą udział nie tylko uczniowie szkoły, ale też młodzież starszych klas szkół podstawowych naszego powiatu. W ciągu całego roku szkolnego pracownia posłuży do realizacji podstawy programowej przedmiotów przyrodniczych i zawodowych w nowoczesnej i atrakcyjnej formie.

Zaproszeni goście wyrazili w swoich wystąpieniach nadzieję, że nowa pracownia zachęci młodzież naszego powiatu do podejmowania ambitnych inicjatyw na rzecz ochrony klimatu i środowiska. Odczytano list gratulacyjny przesłany przez Panią Agnieszkę Kruk Prezesa Zarządu WFOŚiGW w Lublinie a na zakończenie uczestnicy mogli przekonać się jak wyprodukować zieloną energię korzystając z zakupionych w ramach projektu pomocy dydaktycznych.

Ekopracownia dofinansowana ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony
Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie oraz Narodowego Funduszu
Ochrony
Środowiska i Gospodarki Wodnej, w formie dotacji, w kwocie 75 tys. zł.
logo oze nowe

7