Dnia 04.09.2023 r. w Zespole Szkół Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Krasnymstawie odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024. Dyrektor szkoły pani Małgorzata Jędruszczak witając nowy rok szkolny przedstawiła kadrę pedagogiczną z imienia, nazwiska i pełnionej funkcji dla zapoznania z uczniami pierwszych klas i ich rodzicami. Uroczystość uświetniła obecność zaproszonych gości: Wicestarostę Krasnostawskiego pana Marka Nowosadzkiego, Naczelnika Oświaty panią Aleksandrę Stachulę, Wiceprzewodniczącą Rady Powiatu panią Justynę Przysiężniak i Wiceprzewodniczącego Rady Powiatu pana Mirosława Księżuka. W swoim przemówieniu Wicestarosta pogratulował wyników matur, realizację projektów, najlepszego naboru uczniów z całego powiatu w roku 2022/2023, a także dobrego naboru uczniów klas pierwszych na rok szkolny 2023/2024, również podziękował byłemu wicedyrektorowi Panu Wojciechowi Maślonie za długoletnią pracę w szkole na stanowisku dyrektora szkoły i współpracę z samorządem Starostwa Powiatowego w Krasnymstawie. Na inauguracji roku szkolnego na stanowisku Wicedyrektora szkoły uroczyście powitano panią Katarzynę Mańko oraz odbyło się ślubowanie nadania stopnia nauczyciela mianowanego kierownika szkolenia praktycznego pani Kingi Ciurysek. Spotkanie zakończyła część artystyczna nawiązująca do wydarzeń z dnia 1 września 1939 roku, kiedy to dzieci polskie nie usiadły w szkolnych ławkach, a zamiast dzwonka usłyszały huk armat, świst pocisków i wybuchy bomb. Część artystyczna została przygotowana przez nauczycieli: panią Urszulę Nowak, panią Wioletę Kister-Jakubiak, pana Tadeusza Słotwińskiego i zrealizowana dzięki uzdolnionym uczniom naszej szkoły. Wielkie brawa i gratulacje za poświęcony czas i włożony trud.

Całej społeczności szkolonej życzymy wzajemnego szacunku, zgody i zrozumienia. Zgodnie z hasłem wprowadzającym w rok szkolny 2023/2024 ”RAZEM  DAMY RADĘ”  życzymy udanej współpracy.  Niech każdy pamięta o tym, że Zespół Szkół Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Krasnymstawie to nasza szkoła.

A to zobowiązuje!

zdw