logo big

Najnowsze artykuły

20 Mar 2019 08:28 - Postaw na zawód !!!
ZETKA na praktykach gastronomicznych i fryzjerskich w Hiszpanii

W dniach od 3 do 23 lutego 2019r młodzież Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Krasnymstawie uczestniczyła w „Praktykach gastronomicznych w Hiszpanii „ POWERVET -2018-1-PL01-KA102-048055 organizowanych we współpracy z fundacją „Zielony Słoń”. Praktyki u hiszpańskich pracodawców odbyło 16 uczniów w tym z Technikum :4 uczennice z klasy drugiej w zawodzie technik usług fryzjerskich, 11 uczniów z klasy drugiej, trzeciej i czwartej w zawodzie technik [ ... ]

Wydarzenia szkolneCzytaj więcej...
17 Mar 2019 19:28 - Sport to zdrowie !!!
Kibicujemy Asseco Resovii

   Szkolne Koło Sportowe zorganizowało wyjazd na mecz piłki siatkowej mężczyzn do Rzeszowa.  Asseco Resovia podejmowała u siebie drużynę Jastrzębskiego Węgla.  W obydwu drużynach mogliśmy obejrzeć czołowych siatkarzy-obecnych Mistrzów Świata w akcji.  Po meczu był czas na zdobycie autografów i wspólne zdjęcia z reprezentantami Polski.  Mecz zakończył się wynikiem 3-0 dla Resovii.  Opiekunami byli: Małgorzata Gadomska [ ... ]

Wydarzenia sportoweCzytaj więcej...
14 Mar 2019 18:55 - Agata Sadlak - Skrzypek
Warsztaty kulinarne w Woli Idzikowskiej

W ostatnim czasie nauczyciele przedmiotów gastronomicznych zaprzyjaźnili się z mieszkańcami gminy Fajsławice. Dnia 12 lutego 2019 w ramach promocji szkoły nauczycielki na zaproszenie pani Feliksy Gorzkowskiej przeprowadziły warsztaty kulinarne pod roboczym tytułem „Dobre bo Walentynkowe” dla uczniów III klas gimnazjum i VIII klas ze Szkoły Podstawowej im. Powstańców Styczniowych w Fajsławicach. Po tym spotkaniu również mamy babcie i ciocie uczniów chciały zgłębić swoją wiedzę [ ... ]

GastronomiaCzytaj więcej...
12 Mar 2019 06:38 - Super User
Dzień Kobiet w naszej szkole.

Samorząd Uczniowski wraz z działem gastronomicznym naszej szkoły przygotował na Dzień Kobiet słodkie prezenty dla Pań. Wszystkiego najlepszego jeszcze raz.

Wydarzenia szkolneCzytaj więcej...
12 Mar 2019 06:29 - Agata Sadlak - Skrzypek
Kamila Gleń w bitwach

    8 marca 2019 roku w Krasnostawskim Domu Kultury odbył się etap konkursu wokalnego ZSP nr 2 "The voice of Głowacki", w którym to uczennica klasy 2 tz Kamila Gleń wzięła udział. Cała klasa towarzyszyła naszej artystce podczas zmagań konkursowych. Kamila bardzo ładnie zaśpiewała solo piosenkę zespołu Varius Manx pod tytułem "Orła cień". W drugim występie miała już towarzyszkę, a w zasadzie przeciwniczkę Zuzannę Tymochowicz, z którą w duecie zaśpiewała piosenkę [ ... ]

Konkursy i olimpiadyCzytaj więcej...
13 Lut 2019 08:28 - Postaw na zawód !!!

Dnia 12 lutego 2019 w ramach promocji szkoły pani Agnieszka Pawlas i Katarzyna Oleszczuk na zaproszenie pani Feliksy Gorzkowskiej przeprowadziły warsztaty kulinarne pod roboczym tytułem „Dobre bo Walentynkowe” dla uczniów III klas gimnazjum i VIII klas ze Szkoły Podstawowej im. Powstańców Styczniowych w Fajsławicach. Uczniowie mimo ferii i licznych powtórek do egzaminów chętnie uczestniczyli w zajęciach kulinarnych. Pod okiem pani Agnieszki i pani Kasi przygotowali walentynkowe przysmaki [ ... ]

GastronomiaCzytaj więcej...
13 Lut 2019 08:01 - Postaw na zawód !!!
Cukiernik

Cukiernik to wymarzony zawód dla osób, których pasją jest wypiekanie ciast i przygotowywanie deserów. Współczesne cukiernie wyposażone są w nowoczesny sprzęt, dlatego też osoba pracująca na tym stanowisku oprócz umiejętności pieczenia ciast i sporządzania deserówz różnych stron świata musi nauczyć się sztuki dekorowania wyrobów cukierniczych, posiadać wiedzę z zakresu obsługi maszyn i urządzeń wykorzystywanych w produkcji cukierniczej, a [ ... ]

Wydarzenia szkolneCzytaj więcej...
08 Lut 2019 12:25 - Postaw na zawód !!!
Kuchnia molekularna

KUCHNIA MOLEKULARNA      Powstanie kuchni molekularnej. Zwolennicy niekonwencjonalności twierdzą, że kuchnia molekularna to nic odkrywczego. Już w I wieku po Chrystusie w Aleksandrii, Maria Prophetisa zaczęła eksperymentować z jedzeniem i wymyśliła pieczenie na wolnym ogniu. Dzięki wielu próbom wpadła na pomysł bain marie lub marianbad czyli kąpieli wodnej. Przypisuje się jej również wynalezienie aparatu do destylacji [ ... ]

GastronomiaCzytaj więcej...

Jeżeli lubisz pracę biurową, liczyć, księgować, zajmować się finansami? Chciałbyś zawodowo zajmować się finansami, podatkami, korzystać z narzędzi rachunkowości i pracować w dziale finansowo-księgowym w dowolnym przedsiębiorstwie? To jest to kierunek właśnie dla Ciebie! Nauka w Szkole Policealnej jest bezpłatna (trwa dwa lata - cztery semestry). 

Kwalifikacje:

K1 –Prowadzenie rachunkowości (A.36) - egzamin odbywa się po II semestrze

 K2 – Rozliczanie wynagrodzeń i danin publicznych (A.65) - egzamin odbywa się po IV semestrze

Zajęcia odbywają się w systemie zaocznym, co tydzień w piątki i w  soboty.
Nauka kończy się egzaminem potwierdzającym kwalifikacje zawodowe, po którego zdaniu słuchacz otrzymuje tytuł technika rachunkowości.

Możliwość zatrudnienia i stanowiska pracy absolwenta:

Absolwenci  Szkoły Policealnej, po ukończeniu kierunku technik rachunkowości, mogą być zatrudnieni w działach finansowych oraz działach księgowych we wszystkich zakładach i jednostkach budżetowych, podmiotach gospodarczych, instytucjach ubezpieczeniowych, bankach, urzędach administracji centralnej, samorządowej czy w urzędach skarbowych.

Opis kształcenia:

Kształcenie w zawodzie technik rachunkowości ma na celu przygotowanie do:

  • - posługiwania się podstawowymi pojęciami ekonomicznymi oraz pojęciami z zakresu prawa, statystyki i sprawozdawczości,
  • - interpretowania ogólnych praw ekonomicznych oraz stosowania ogólnych zasad rachunku ekonomicznego,
  • - obliczania i odprowadzania podatków oraz prowadzenia typowych zapisów w podatkowej księdze przychodów i rozchodów oraz ewidencjach przychodów,
  • - sporządzania planów finansowych,
  • - stosowania zasad rachunkowości z uwzględnieniem rachunkowości: finansowej, rzeczowej, podatkowej, zarządczej lub kosztów oraz sprawozdań finansowych i ich analizy,
  • - stosowania zasad organizacji pracy, w tym organizowania pracy własnej i niewielkich zespołów ludzkich.

       Przedmioty w kształceniu zawodowym teoretycznym:

Działalność gospodarcza

Język obcy zawodowy

Rachunkowość

Wynagrodzenia i podatki

Przedmioty w kształceniu zawodowym praktycznym:

Pracownia pracy biurowej

Pracownia rachunkowości

Pracownia wynagrodzeń i danin publicznych

  • Podstawy przedsiębiorczości tylko dla słuchaczy, którzy nie realizowali wcześniej tego przedmiotu

Kandydat na kierunek technik rachunkowości składa w sekretariacie szkoły:
- świadectwo ukończenia szkoły średniej,
- 4 zdjęcia,
- zaświadczenie od lekarza o braku przeciwwskazań do podjęcia nauki 
- wypełnia formularz zgłoszeniowy
Skierowanie na badania otrzymasz w sekretariacie szkoły

 Zapraszamy wszystkich absolwentów szkół średnich (nie musisz mieć matury), nauka jest bezpłatna. Wystarczy się zapisać, wpisowe 0  zł. Wydajemy zaświadczenia do ZUS, KRUS i innych instytucji.

t.admin

technik rachunkowości


plan200x200dziennik200x200kulinarni

lightbox

bip logo