„Życie jest jak książka pisana przez pokolenia”- takie hasło przyświecało Powiatowej Inauguracji Roku Szkolnego 2014/2015, która odbyła się 5 września bieżącego roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Krasnymstawie. Na uroczystości zjawiło się wielu znamienitych gości – przedstawicieli władz wojewódzkich, powiatowych i dyrektorów oraz kierowników jednostek podległych władzom samorządowym.  Pan dyrektor Wojciech Maślona gorąco powitał licznie przybyłych i wyraził podziękowania za skorzystanie z zaproszenia. Uroczystość była okazją do wystąpień, m. in. Pana Krzysztofa Grabczuka wicemarszałka województwa lubelskiego, Pana Starosty Janusza Szpaka, Pani Bożeny Gawron Prezesa Oddziału Powiatowego ZNP w Krasnymstawie i Pana Burmistrza Andrzeja Jakubca. Ich słowa były skierowane przede wszystkim do uczniów, wyrażano w nich nadzieję na rozwój szkolnictwa zawodowego, przedstawiano plany związane z wykorzystaniem unijnego wsparcia dla rozwoju szkół tego typu. Każde z wystąpień zawierało również życzenia satysfakcji z pracy w rozpoczynającym się roku szkolnym.

rsz1

rsza

rsz22

rszz

Niezwykle ważna częścią uroczystości było wyrażenie poparcia dla ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania zainicjowanej w 2012 roku przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.  W tym roku lekturę wybranych fragmentów „Trylogii” Henryka Sienkiewicza pięknie odczytali przedstawiciele władz samorządowych w osobach: Pana Janusza Szpaka, Pana Henryka Czernieja i Pana Marka Nowosadzkiego.

cz

Ostatnim punktem była krótka część artystyczna przygotowana przez uczniów i nauczycieli. Jej myślą przewodnią była wierność wartościom, budowanie własnej tożsamości i prezentowanie postawy patriotycznej przez młode pokolenie. Uczniowie pięknie zaprezentowali wiersze i piosenki wywołując wzruszenie widzów.

rszz1

• Odsłon: 5682