Już dziś dbamy o swoją przyszłość!

Uczestnictwo w targach uważane jest za jedną z najefektywniejszych form poszukiwania zatrudnienia. Do udziału w targach zapraszani są pracodawcy, którzy prowadzą aktualnie rekrutację na określone stanowiska.

W dniu 28 marca w Centrum Targowo - Wystawienniczym Targów Lublin S. A.  przy ulicy Dworcowej 11 w Lublinie odbyły się Targi Pracy. Uczniowie klas 1 k, 3 te, 4 teb wraz z nauczycielami przedmiotów ekonomicznych, panią Małgorzatą Typiak i panią Katarzyną Mańko mieli okazję pogłębić swoją wiedzę o zasadach funkcjonowania rynku pracy. Była to okazja do bezpośredniego kontaktu z lokalnymi pracodawcami oraz instytucjami wspierającymi ludzi poszukujących pracy.

Podczas Targów Pracy zorganizowano cykl wykładów, każdy ze zwiedzających mógł uczestniczyć w spotkaniach o tematyce:

• Moja firma
  • Jak i gdzie szukać pracy?
  • Jak pisać CV?

Podczas Targów Pracy swoje oferty prezentowało wielu przedsiębiorców. Wśród nich znaleźli się pracodawcy z branży handlowej, informatycznej, budowlanej, usługowej. Do wstąpienia w szeregi armii zachęcali przedstawiciele Wojskowej Komendy Uzupełnień w Lublinie oraz Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Lublinie. Uczestnicy targów mogli zasięgnąć porady prawnej w zakresie prawa pracy, uzyskać informację o prawach i obowiązkach wynikających z przepisów Kodeksu Pracy. W Targach uczestniczyły również firmy z zagranicy - osoby zainteresowane mogły składać CV. Nasi uczniowie uzyskali informacje na temat funkcjonowania Europejskiego Portalu Mobilności Zawodowej. EPMZ powstał na bazie istniejącej sieci i portalu EURES jako element wspierania mobilności zawodowej na obszarze UE/EOG. Dzięki temu portalowi można znaleźć aktualne oferty pracy z 31 krajów UE/EOG.

Nasi uczniowie zapoznali się z aktualnymi ofertami pracy, poznali wymagania stawiane pracownikom przez pracodawców. Dowiedzieli się, jakie kompetencje należy jeszcze nabyć, aby stać się konkurencyjnym na rynku pracy. Otrzymali poradniki dotyczące opracowywania dokumentacji personalnej, jak zaplanować swoją karierę. Była to doskonała lekcja z doradztwa zawodowego.

Warto uczestniczyć w Targach Pracy i dla tych, którzy szukają pracy lub chcą skorzystać z doradztwa zawodowego zapraszamy na Targi Pracy, które już niedługo odbędą się 9 kwietnia 2014 r. w godz. 9.30-14.00 w Centrum Targowo – Wystawienniczym „Targi Lublin S.A.” przy ul. Dworcowej 11 w Lublinie, których współorganizatorem jest Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie.