14 listopada 2012 r. klasa IV tp miała okazję zobaczyć jak funkcjonuje Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów ,,Smyk”s.c na ul. Grobla 17 w Krasnymstawie. W ramach obchodzonego Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości nasza szkoła nawiązała współpracę z firmą ,,Smyk” s.c. Celem spotkania było pokazanie uczniom nowoczesnych urządzeń wykorzystywanych w codziennej pracy stacji kontroli pojazdów.

Firma ,,Smyk”s.c. zajmuje się diagnozą i naprawą samochodow. Świadczy usługi w zakresie:

-wymiany rozrządów ( dajemy gwarancję na 75 000 km ),
- wymiana olejów ( wymiana oleju gratis przy kupnie oleju i filtra oleju),
- diagnoza i usuwanie usterek układu zawieszenia ( wymiana amortyzatorów, końcówek drążków, stabilizatorów itd.),
- diagnoza i serwis układów hamulcowych ( regeneracja zacisków hamulcowych, wymiana tarcz, klocków, szczęk itd.),
- diagnoza i naprawa układów elektrycznych i elektronicznych samochodów,
- wulkanizacja ( zmiana opon, wyważanie kół, naprawa dziurawych opon itd.),
- kontrola zbieżności i geometrii kół (ustawianie zbieżności, kąta pochylenia koła, geometrii),
- kompleksowa obsługa klimatyzacji (sprawdzanie szczelności, nabijanie czynnika)

Firma ,,Smyk” zatrudnia wykwalifikowanych diagnostów, a przeglądy pojazdów wykonywane są na sprzęcie najwyższej jakości, który pozwala na wnikliwe sprawdzenie każdego typu pojazdu. Nasi uczniowie mogą w przyszłości być zatrudnieni w tej firmie.

Szkoła poprzez tego typu działaniach wspiera i promuje przedsiębiorcze postawy, integruje się z przedsiębiorcami ze środowiska lokalnego.

Dziękujemy firmie ,, Smyk” s.c. za przyłaczenie się do ŚTP i współpracy z naszą szkołą.

Polecamy stronę internetową firmy: http://www.smyksc.strefa.pl/index.html

{gallery artykuly/2012/okr_stacja_diag}