kosciuszkoGodło PolskiZespół Szkół Nr 1

im. Tadeusza Kościuszki w Krasnymstawie

ul. Zamkowa 1, 22-300 Krasnystaw

tel/fax: (82) 576 37 55

e-mail: sekretariat@zsnr1-kosciuszko.pl

20240529 091319

Co roku 31 maja obchodzimy Światowy Dzień Bez Tytoniu. W 2024 roku dzień ten przypadał w piątek. Obchody Światowego Dnia Bez Tytoniu zostały zainicjowane przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) w 1987 roku. Prowadzona kampania ma na celu zwrócenie uwagi na szkodliwość palenia papierosów. Każdego roku święto jest obchodzone pod innym hasłem. Tegoroczne hasło kampanii brzmi: „Młodzież wkracza i zabiera głos #TobaccoExposed”

Włączając się w obchody Światowego Dnia Bez Tytoniu, 29 maja 2024r.  został w naszej szkole zorganizowany konkurs nt. szkodliwości palenia papierosów. Reprezentanci klasy – drużyny klasowe walczyły o punkty na rzecz całej klasy. W konkursie wzięli udział uczniowie klas: 1kmr, 1msf, 1tse, 1tz, 1tp, 2tp, 2tz, 2tse, 3tp. Pytania konkursowe były trudne, ale uczestnicy doskonale poradzili sobie z nimi. Najlepszą drużyną okazała się drużyna z klasy 1tz, która wygrała nagrodę na rzecz całej klasy – wyjście integracyjne do szkółki leśnej „Borek”.

Brawa dla wszystkich uczestników i zwycięzców.