kosciuszkoGodło PolskiZespół Szkół Nr 1

im. Tadeusza Kościuszki w Krasnymstawie

ul. Zamkowa 1, 22-300 Krasnystaw

tel/fax: (82) 576 37 55

e-mail: zspnr1.kosciuszko@gmail.com

W styczniu bieżącego roku Fundacja Zwolnieni z Teorii wraz z firmą Rekopol, Organizacją Odzysku Opakowań, zorganizowała konkurs dla nauczycieli na scenariusz lekcji z zakresu ekologii.

W konkursie wzięła udział i została jego laureatką Pani Monika Łepik, nauczycielka geografii i przedmiotów zawodowych ekonomicznych.  Jury konkursowe doceniło stworzony przez nią plan zajęć edukacyjnych z wykorzystaniem gry planszowej „Ja nie idę” oraz metod aktywizujących. Tym samym znalazła się ona w gronie 10 nauczycieli nagrodzonych w ogólnopolskim konkursie.

Na tym jednak nie koniec przygody z ekologią w szkole. Nagrodą w konkursie był zestaw gier planszowych „Ja nie idę”, dzięki którym pomysł na autorską lekcję można wprowadzić w życie.

W takiej właśnie lekcji wzięli udział uczniowie klasy 1tse, którzy podczas zajęć poznali zasady segregacji odpadów i recyclingu a zdobytą wiedzę zaprezentowali w formie plakatów.

Uczniowie wykazali się kreatywnością i dużym zaangażowaniem w tworzone projekty a cała lekcja przebiegała w miłej atmosferze z nutką rywalizacji. Dodatkową motywację stanowił fakt, że realizując zaplanowane zajęcia wraz z młodzieżą można wygrać wyjście do kina z całą klasą. Przeprowadzenie lekcji i fotorelacja z niej jest dodatkową aktywnością konkursową, która daje szanse na wygraną i wspólne klasowe wyjście na seans filmowy.

2

3

4

5

7

8

9

10

11