kosciuszkoGodło PolskiZespół Szkół Nr 1

im. Tadeusza Kościuszki w Krasnymstawie

ul. Zamkowa 1, 22-300 Krasnystaw

tel/fax: (82) 576 37 55

e-mail: zspnr1.kosciuszko@gmail.com

received 11978868075173641

 

„MODOWA ZETKA”- startujemy z nowym projektem.

Lubimy modnie i oryginalnie wyglądać, ale chcemy też żyć ekologicznie i chronić środowisko naturalne. Postanowiliśmy więc dowiedzieć się jak najwięcej o modzie w obiegu zamkniętym a zdobytymi informacjami podzielić się innymi uczniami naszej szkoły.

Moda w obiegu zamkniętym ( inaczej moda cyrkularna) to obecnie jedno z najpopularniejszych pojęć w przemyśle modowym . Dowody? Zobowiązanie o stosowaniu zasad Circular Fashion podpisało już 90 marek modowych na świecie, między innymi Adidas, Nike, Lacoste.

Te zasady to:troska o ponowne wykorzystanie surowców, unikanie materiałów i substancji, które zupełnie nie nadają się do recyklingu i tych, które generują zanieczyszczenie środowiska.

A co może zrobić każdy przeciętny użytkownik odzieży? Pierwsza zasada to dbałość o to,co już posiadasz i użytkujesz. Inne możliwości to odsprzedaż, wymiana , przeprojektowanie i przerabianie ubrań.

Mamy nadzieję, że nasze działania zwrócą uwagę na naprawdę ważne zagadnienie ochrony środowiska. A że jednocześnie mamy zamiar się dobrze bawić, wcale nie ukrywamy:)

Zapraszamy do współpracy szkolnych fashionistów i ekologicznych zapaleńców. Liczymy na waszą kreatywność.