19 września 1922 r w Zespole Szkół nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Krasnymstawie odbyła się uroczysta akademia z okazji 83 rocznicy napaści sowieckiej na Polskę z 17 września 1939 r. Krótką lekcję historii upamiętniającą tamte  wydarzenia historyczne przygotowali uczniowie klasy czwartej, pod  kierownictwem Kingi Ciurysek i Małgorzaty Bieleckiej- Dudek.

17 września 1939 r. wojska sowieckie napadły na nasz kraj. Polska zaatakowana przez dwóch sąsiadów z Zachodu przez Niemców, ze Wschodu przez Sowietów, nie miała żadnych szans na skuteczną obronę.

O wydarzeniach sprzed 83 roku mieliśmy okazję dowiedzieć się oglądając krótki film historyczny, słuchając wierszy i pieśni zaprezentowanych uczniów naszej szkoły.

Po części artystycznej głos zabrała pani Dyrektor Małgorzata Jędruszczak dziękując za zorganizowanie uroczystości i przypomnienie tak ważnych wydarzeń dla historii naszego kraju.

apel

apel 17 w