Technik usług fryzjerskich

Technik usług fryzjerskich to jeden z najbardziej dynamicznie rozwijających się zawodów. Stworzony jest dla ludzi operatywnych i kreatywnych. W zawodzie tym można spełniać swoje wizje artystyczne w sposób nieograniczony, być źródłem inspiracji i pomysłów i współkreatorem w modzie. Daje szanse na wspaniałą karierę zawodową w kraju i zagranicą.

Zatrudnienie:

·         Salony fryzjerskie

·         Salony SPA

·         Teatry

·         Akademie wizażu

·         Czasopisma modowe

·         Salony ślubne

Drogi kandydacie w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Krasnymstawie:

·         Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę, która wykształciła laureatów wielu konkursów fryzjerskich.

·         Zajęcia praktyczne odbywają się raz w tygodniu.

·         Ponadto nasi uczniowie będą mogli realizować program z zakresu najnowszego fryzjerstwa w ramach projektów unijnych.

·         Będziesz mógł brać udział w warsztatach z zakresu wizażu, które poszerzą twoje umiejętności z zakresu artystycznego kreowania wizerunku.

·         Nabędziesz wiedze z zakresu rysunku i kompozycji fryzur jak i trendów kolorystycznych oraz stylizacyjnych.

·         Nabędziesz umiejętności z wykorzystania platform multimedialnych i programów komputerowych ułatwiających dopasowywanie fryzur indywidualnie dla danego klienta.

·         Będziesz mógł komponować portfolio własnych prac i zabiegów fryzjerskich.

·         Ucząc się na kierunku fryzjer odbędziesz praktykę zawodową w nowoczesnych zakładach fryzjerskich.

·         Masz możliwość udziału w międzyszkolnych i ogólnopolskich konkursach fryzjerskich.

·         Będziesz mógł brać udział w szkoleniach z zakresu wizażu.

W programie nauczania są przedmioty ogólnokształcące i blok przedmiotów zawodowych.

Zawód technik fryzjerstwa składa się z dwóch kwalifikacji:

FRK.01. Wykonywanie usług fryzjerskich

FRK.03. Projektowanie i wykonywanie fryzur

Absolwent zostanie przygotowany do następujących zadań:

·         Określanie typów kolorystycznych i komponowanie fryzur.

·         Kamuflowanie niedoskonałości urody za pomocą fryzury.

·         Dobieranie fryzur do sylwetki i kształtu głowy.

·         Przedstawianie dokumentacji technologicznych z zakresu wykonywania zabiegów fryzjerskich.

Zdobyte kwalifikacje w zawodzie technik usług fryzjerskich mogą być podwyższone poprzez kontynuacje nauki w szkołach wyższych na studiach fryzjerskich. W zakresie nauczania jest wybrany przez Ciebie zawodowy język obcy, który ułatwi Ci pracę zagranicą.

Po zdaniu kwalifikacji absolwent uzyskuje dyplom honorowany w krajach Unii Europejskiej.