kosciuszkoGodło PolskiZespół Szkół Nr 1

im. Tadeusza Kościuszki w Krasnymstawie

ul. Zamkowa 1, 22-300 Krasnystaw

tel/fax: (82) 576 37 55

e-mail: sekretariat@zsnr1-kosciuszko.pl

  • prez_szkoly_01.jpg
  • prez_szkoly_02.jpg
  • prez_szkoly_03.jpg
  • prez_szkoly_04.jpg
  • prez_szkoly_05.jpg
  • prez_szkoly_06.jpg
  • prez_szkoly_07.jpg
  • prez_szkoly_08.jpg
  • prez_szkoly_09.jpg
  • prez_szkoly_10.jpg
  • prez_szkoly_11.jpg
  • prez_szkoly_12.jpg
  • prez_szkoly_13.jpg
  • prez_szkoly_14.jpg
  • prez_szkoly_15.jpg
  • prez_szkoly_16.jpg
  • prez_szkoly_17.jpg
  • prez_szkoly_18.jpg
  • prez_szkoly_19.jpg
  • prez_szkoly_20.jpg
  • prez_szkoly_21.jpg
  • prez_szkoly_22.jpg
  • prez_szkoly_23.jpg
  • prez_szkoly_24.jpg

Najnowsze artykuły

16 Cze 2025 07:42 - konkurs
Ogólnopolski konkurs edukacyjny dla uczniów -

       Zapraszamy do udziału w ogólnopolskim konkursie edukacyjnym: “Sygnalista - ważna rola”. “Sygnalista - ważna rola” - ogólnopolski konkurs edukacyjny Firma GoWork.pl zaprasza młodzież w wieku od 16 do 24 lat do udziału w ogólnopolskim konkursie edukacyjnym “Sygnalista - ważna rola”, którego celem jest zwiększenie świadomości na temat roli sygnalistów w społeczeństwie. Konkurs ma charakter edukacyjny i promuje postawy odpowiedzialności obywatelskiej, [ ... ]

Konkursy i olimpiadyCzytaj więcej...
13 Cze 2025 09:28 - Wycieczka
WYCIECZKA DO LUBLINA

WYCIECZKA DO LUBLINA. 11 czerwca 2025 roku uczniowie klas: 1 tpz, 1 msf, 1 kmr, 2 kmr, 3 msf, 3 kmr, 2 tz, 2 tp, 3 tz, 3 tse, 4 tse wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Lublina. W pierwszej kolejności pod okiem przewodnika zwiedzili Państwowe Muzeum na Majdanku, centrum pamięci i edukacji, upamiętniające ofiary obozu koncentracyjnego i zagłady. Spacerując po byłym obozie koncentracyjnym nasi uczniowie poznali jego historię,  zobaczyli pozostałości baraków, krematorium, [ ... ]

Wydarzenia szkolneCzytaj więcej...
10 Cze 2025 11:08 - Wycieczka
Uczniowie Zetki na dniu otwartym w Komendzie Powiatowej Policji w Krasnymstawie.

Uczniowie Zetki na dniu otwartym w Komendzie Powiatowej Policji w Krasnymstawie. Dnia 9 czerwca uczniowie klasy 3 kmr wraz z opiekunami uczestniczyli w dniu otwartym zorganizowanym w Komendzie Powiatowej Policji w Krasnymstawie. Podczas spotkania uczniowie Branżowej Szkoły I Stopnia mieli okazję poznać specyfikę pracy funkcjonariuszy poszczególnych wydziałów oraz mogli zapoznać się z częścią wyposażenia jakim policjanci dysponują. Obecni na spotkaniu przedstawiciele Policji przedstawili [ ... ]

Wydarzenia szkolneCzytaj więcej...
06 Cze 2025 05:35 - wystawa
UCZNIOWIE NASZEJ SZKOŁY NA WYSTAWIE FOTOGRAFICZNEJ „STRUKTURY”.

UCZNIOWIE NASZEJ SZKOŁY NA WYSTAWIE FOTOGRAFICZNEJ „STRUKTURY”. 5 czerwca 2025 roku uczniowie z  kl. 1 msf wraz z opiekunami wybrali do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Krasnymstawie w celu obejrzenia wystawy fotograficznej pt. „Struktury”. Autorem wystawy jest pan Leszek Janeczek, doktor nauk medycznych, pasjonat lokalnej historii. Podczas spotkania z pracownikiem biblioteki uczniowie obejrzeli zdjęcia przedstawiające różnorodne struktury – zarówno te naturalne, jak i stworzone [ ... ]

Wydarzenia szkolneCzytaj więcej...
05 Cze 2025 20:01 - spotkanie
Godzenie ról zawodowych i rodzinnych – spotkania doradcy zawodowego z Młodzieżowego Centrum Kariery z uczniami  Zespołu Szkół Nr 1 w Krasnymstawie

Godzenie ról zawodowych i rodzinnych – spotkania doradcy zawodowego z Młodzieżowego Centrum Kariery z uczniami  Zespołu Szkół Nr 1 w Krasnymstawie    W dniu 5 czerwca 2025 r.  w Zespole Szkół Nr 1 im. T. Kościuszki  w Krasnymstawie odbyło się spotkanie z doradcą zawodowym z Młodzieżowego Centrum Kariery, które miało na celu omówienie tematu godzenia ról zawodowych i rodzinnych. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas 4 technikum pojazdów samochodowych [ ... ]

Wydarzenia szkolneCzytaj więcej...
05 Cze 2025 17:39 - Super User

Dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 ogłasza nabór na wolne stanowisko: Sekretarz szkołyWymiar etatu: pełny etatForma zatrudnienia: umowa o pracę (Kodeks pracy)1. Wymagania od kandydata:

Komunikaty i ogłoszeniaCzytaj więcej...
05 Cze 2025 06:46 - bezpieczeństwo
O odpowiedzialności na drodze– ważna lekcja od policji dla naszych uczniów.

O odpowiedzialności na drodze– ważna lekcja od policji dla naszych uczniów. 4 czerwca 2025r. w Krasnostawskim Domu Kultury odbyło się spotkanie poświęcone bezpieczeństwu młodych kierowców, zorganizowane przez Komendę Powiatową Policji w Krasnymstawie we współpracy z Młodzieżową Radą Miasta Krasnystaw. W wydarzeniu wzięli udział uczniowie naszej szkoły oraz ZS nr 2 – obecni i przyszli kierowcy. Spotkanie poprowadzili mł. asp. Anna Chuszcza, oficer prasowa KPP w Krasnymstawie, [ ... ]

Wydarzenia szkolneCzytaj więcej...

Projekt” Staże w Portugalii” realizowany był przez lata 2021-2022 we współpracy ze Stowarzyszeniem „Aktywne Pogranicze” a  finansowany z programu POVERVET, w ramach zadania „Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego”.

W ramach projektu 34 uczniów technikum i szkoły branżowej odbyło trzytygodniowe staże zawodowe u portugalskich pracodawców, podnosząc swoje umiejętności zawodowe i rozwijając kompetencje kluczowe.

Dnia 16 września 2022 w Zespole Szkół Nr 1 odbyło się uroczyste podsumowanie projektu.

Jego uczestnicy podzielili się z przybyłymi na uroczystość swoimi wrażeniami i spostrzeżeniami z pobytu w Portugalii.

Uroczystość poprowadzili Amelia Łepik i Jan Berbeć , uczestnicy tegorocznego wyjazdu.

O założeniach projektu oraz osiągniętych efektach opowiedziała pani Monika Łepik, koordynatorka wyjazdów z ramienia szkoły.

Ważnym punktem uroczystości było wręczenie uczestnikom przez dyrektor szkoły panią Małgorzatę Jędruszczak certyfikatów potwierdzających udział w projekcie.

Wrażeniami z wyjazdu i odbywanych praktyk a także wspomnieniami z wycieczek podzieliła się uczennica klasy czwartej technikum ekonomicznego Weronika Marecka .

O portugalskiej kuchni opowiedziała Sylwia Jaremek, uczennica klasy czwartej technikum żywienia i usług gastronomicznych.

W portugalski muzyczny klimat wprowadziły zebranych uczestniczki projektu Sylwia i Karolina Rosolińskie, wykonując na gitarze i saksofonie własną aranżację popularnego przeboju.

Ciekawostki na temat Portugalii zebrały i przygotowały pani Marzena Szydłowska i Ela Radoń , uczennica klasy drugiej technikum ekonomicznego.

W zorganizowanym na zakończenie uroczystości quizie w aplikacji Kahoot , można było sprawdzić swoją wiedzę o Portugalii i zdobyć nagrody.

Nastrój przybyłym poprawiły ulubione ciastka Portugalczyków - pastel de nata .Te pyszne babeczki budyniowe zapiekane w chrupkim cieście francuskim przygotowali na zajęciach praktycznych uczniowie technikum żywienia i usług gastronomicznych.

staze

 

 

 

19 września 1922 r w Zespole Szkół nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Krasnymstawie odbyła się uroczysta akademia z okazji 83 rocznicy napaści sowieckiej na Polskę z 17 września 1939 r. Krótką lekcję historii upamiętniającą tamte  wydarzenia historyczne przygotowali uczniowie klasy czwartej, pod  kierownictwem Kingi Ciurysek i Małgorzaty Bieleckiej- Dudek.

17 września 1939 r. wojska sowieckie napadły na nasz kraj. Polska zaatakowana przez dwóch sąsiadów z Zachodu przez Niemców, ze Wschodu przez Sowietów, nie miała żadnych szans na skuteczną obronę.

O wydarzeniach sprzed 83 roku mieliśmy okazję dowiedzieć się oglądając krótki film historyczny, słuchając wierszy i pieśni zaprezentowanych uczniów naszej szkoły.

Po części artystycznej głos zabrała pani Dyrektor Małgorzata Jędruszczak dziękując za zorganizowanie uroczystości i przypomnienie tak ważnych wydarzeń dla historii naszego kraju.

apel

apel 17 w

apel 17

                        Inauguracja roku szkolnego 2022/2023

w Zespole Szkół Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Krasnymstawie.

 IMG 6246

1 września 2022 roku uroczyście rozpoczęli nowy rok szkolny uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Krasnymstawie.

Inaugurację uświetnili swoją obecnością przybyli goście: pan Andrzej Leńczuk-Starosta Krasnostawski, pan Marek Nowosadzki- Wicestarosta Krasnostawski, pani Aleksandra Stachula – Naczelnik Wydziału Oświaty i Promocji Powiatu, pani Elżbieta Patyk- Dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej.

Szczególnym punktem uroczystości było pożegnanie dyrektora szkoły, pana Wojciecha Maślony, który zakończył swoją kadencję, po dziesięciu latach zarządzania placówką. Przedstawiciele społeczności szkolnej podziękowali mu za wspólnie spędzony czas pracy i nauki i wyrazili wdzięczność za cały wysiłek, włożony z zarządzanie szkołą.

Na stanowisku dyrektora szkoły uroczyście powitano panią Małgorzatę Jędruszczak , pełniącą przez ostatnie dwie kadencje funkcję wicedyrektora.

Pani dyrektor otrzymała wraz z kwiatami życzenia sukcesów zawodowych oraz satysfakcji z pełnionych obowiązków.

Starosta Krasnostawski Pan Andrzej Leńczuk podziękował za wieloletnią pracę panu Wojciechowi Maślonie i powitał na stanowisku panią Małgorzatę Jędruszczak, życząc jej realizacji wszystkich zamierzeń.

Doniosłym punktem uroczystości było Powiatowe Narodowe Czytanie 2022.

W tej ogólnopolskiej akcji, przebiegającej pod patronatem Prezydenta RP

Andrzeja Dudy, tradycyjnie co roku biorą udział szkoły powiatu krasnostawskiego.

W tegorocznej, 11 edycji lekturą są „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza.

Pani Elżbieta Patyk, Dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej w Krasnymstawie, odczytała przesłania pana prezydenta do wszystkich uczestników tego wielkiego narodowego święta czytelnictwa, jednoczącego Polaków w kraju i za granicą.

Balladę „Kurhanek Maryli” przeczytali z podziałem na role:

- pan Andrzej Leńczuk

- pan Marek Nowosadzki

- pani Aleksandra Stachula

- pani Elżbieta Patyk

- pani Małgorzata Jędruszczak.

Na zakończenie uroczystości głos zabrał wicestarosta krasnostawski Pan Marek Nowosadzki. Przedstawił on działania władz powiatu na rzecz edukacji i życzył wszystkim obecnym wielu sukcesów w nowym roku szkolnym.

IMG E6301

 

nc2021 foto list ksiazki

„Moralnie” zaczytani
Narodowe Czytanie organizowane jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Akcja została zainicjowana wspólną lekturą Pana Tadeusza Adama Mickiewicza. Głównym celem Narodowego Czytania jest promocja czytelnictwa jako podstawowej formy kontaktu z kulturą i propagowanie dzieł polskiej literatury. W tym roku odbyło się jubileuszowe, dziesiąte Narodowe Czytanie. Motywem przewodnim był utwór Gabrieli Zapolskiej pt. „Moralność pani Dulskiej”.
Od premiery w 1906 roku do czasów współczesnych sztuka nieprzerwanie gości na polskich scenach. Wznawiano ją wielokrotnie i zawsze z powodzeniem. Przez ponad sto lat w Polsce zrealizowano łącznie ok. 210 inscenizacji. Zapolska z sukcesem potrafiła przekuć swoje różnorodne doświadczenia zawodowe i osobiste na barwne, emocjonujące sylwetki bohaterów scenicznych, dające pole do aktorskiego popisu, a postać Dulskiej szybko stała się jedną z najważniejszych ról kobiecych w polskiej dramaturgii.
Nasza szkoła także wzięła udział w tej szlachetnej inicjatywie kulturalnej. Przedsięwzięcie miało charakter integrujący społeczność szkolną, ponieważ w odczytaniu wybranych scen uczestniczyli uczniowie, dyrekcja i nauczyciele. Dobór fragmentów oraz ich interpretacja miały skłonić publiczność i uczestników nie tylko do śmiechu, ale i refleksji. Odczytaniu towarzyszyła oprawa muzyczna w wykonaniu Karoliny Rosolińskiej z klasy 2tz. Pomysł zyskał ogromną aprobatę społeczności szkolnej i z pewnością rozbudził zainteresowania czytelnicze i aktorskie. Mamy nadzieję, że podobny sukces odniosą inne akcje Samorządu Uczniowskiego.

eu

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. T. KOŚCIUSZKI
W KRASNYMSTAWIE
ul. Zamkowa 1
22-300 Krasnystaw
tel./fax 82 576 37 55
www.zspnr1-krasnystaw.edu.pl/

Znak sprawy ZS/4/2021/ZzK Krasnystaw, dnia 19.09.2021 r.

Zapytanie ofertowe ZS/4/2021/ZzK

ROZSTRZYGNIĘCIE POSTĘPOWANIA (załącznik)

Zespół Szkół Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Krasnymstawie w związku z realizowanym
projektem „Zawodowcy z Kościuszki” współfinansowanym przez Unię Europejską
ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu
Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa 12 – Edukacja,
kwalifikacje i kompetencje, Działanie 12.4 Kształcenie zawodowe, zaprasza
do przedstawienia oferty cenowej na zakup, dostawę, instalację i uruchomienie (postawienie
w stan gotowości) fabrycznie nowego stanowiska lakierniczego na potrzeby Zespołu Szkół
Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Krasnymstawie.


I. Tryb udzielenia zamówienia:


Postępowanie prowadzone jest w formie zapytania ofertowego z zachowaniem zasady
konkurencyjności, zgodnie z zasadą konkurencyjności określoną w Wytycznych w zakresie
kwalifikowalności wydatków w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego,
Europejskiego Funduszu Społecznego oraz Funduszu Spójności na lata 2014-2020.


II. Opis przedmiotu zamówienia


1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa na adres Zamawiającego, instalacja i uruchomienie
(postawienie w stan gotowości) fabrycznie nowego stanowiska lakierniczego na potrzeby
Zespołu Szkół Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Krasnymstawie w związku
z realizowanym projektem „Zawodowcy z Kościuszki” współfinansowanym przez Unię
Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego
Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020,
Oś Priorytetowa 12 – Edukacja, kwalifikacje i kompetencje, Działanie 12.4 Kształcenie
zawodowe.
Przedmiot zamówienia musi być zgodny z „Opisem przedmiotu zamówienia” zawartym
w Załączniku nr 1 do Zapytania ofertowego.
Stanowisko lakiernicze musi być zamontowane w miejscu wskazanym przez Zamawiającego.

III. Kod CPV

 

39162110-9 – Sprzęt dydaktyczny

42924300-2 – urządzenia natryskowe

Projekt „Zawodowcy z Kościuszki” współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

IV. Wymagania dotyczące przedmiotu zamówienia:

1. Wykonawca dostarczy przedmiot zamówienia do siedziby Zamawiającego
we własnym zakresie, własnym transportem, na koszt własny i na własne ryzyko.
2. Wykonawca zobowiązany jest do montażu stanowiska w miejscu wskazanym przez
Zamawiającego.
3. Wykonawca jest zobowiązany do telefonicznego poinformowania Zamawiającego
o planowanym dniu i godzinie dostawy przedmiotu zamówienia (min. 3 dni
wcześniej).
4. Wraz z wyposażeniem Wykonawca przekaże Zamawiającemu wszystkie związane
z przedmiotem zamówienia dokumenty, a w szczególności: karty gwarancyjne,
instrukcje obsługi w języku polskim i części składowych wchodzących w skład
wyposażenia, Certyfikat zgodności z CE i Certyfikat Bezpieczeństwa (lub dokumenty
równoważne), zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami.
5. Wykonawca oprócz dokumentów określonych powyżej, przedłoży dokumenty
określające zasady świadczenia serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego oraz
wykaz punktów serwisowych na terenie kraju uprawnionych do napraw
gwarancyjnych
6. Wykonawca zapewni autoryzowany serwis gwarancyjny i pogwarancyjny oraz
podjęcie czynności serwisowych do max. 72 godz. od oficjalnego zgłoszenia awarii
lub usterki przez cały okres gwarancji zaoferowany przez Wykonawcę.
7. Czas naprawy gwarancyjnej nie może być dłuższy niż 14 dni roboczych, licząc
od następnego dnia po zgłoszeniu awarii sprzętu.
8. W okresie gwarancji wszelkie koszty związane z usuwaniem stwierdzonych awarii
i usterek, w tym obejmujące dojazd serwisanta, transport przedmiotu sprzedaży
umowy od siedziby wykonawcy i z powrotem , związane z wymianą materiałów
i części (za wyjątkiem materiałów i części eksploatacyjnych podlegających
naturalnemu zużyciu) ponosi Wykonawca. Wszystkie zastosowane w trakcie
realizacji usunięcia awarii lub usterek materiały i części maja być oryginalne
i fabrycznie nowe.
9. Zamawiający informuje, że określając przedmiot zamówienia poprzez wskazanie
nazw handlowych, dopuszcza jednocześnie wszelkie ich odpowiedniki rynkowe
nie gorsze niż wskazane. Parametry wskazanego przez Zamawiającego standardu
przedstawiają warunki techniczne, eksploatacyjne, użytkowe, funkcjonalne oraz inne
cechy istotne dla przedmiotu zamówienia, natomiast wskazana marka lub nazwa
handlowa określa klasę produktu a nie konkretnego producenta. Zamawiający
dopuszcza możliwość składania ofert równoważnych w stosunku do opisanych
i podanych w wymaganych parametrach w zapytaniu ofertowym pod warunkiem,
że będą posiadały nie gorsze parametry techniczne.
10. W przypadku wątpliwości Zamawiającego związanych ze stwierdzeniem
równoważności złożonej oferty wszelkie obowiązki związane z potwierdzeniem
równoważności spoczywają na Wykonawcy.

V. Termin i miejsce wykonania zamówienia

Termin: od daty zawarcia umowy, najpóźniej do dnia 05.11.2021 r., z zastrzeżeniem
że Wykonawca może określić w Formularzu Oferty Wykonawcy wcześniejszy termin.

VI. Opis warunków udziału w postępowaniu

W postępowaniu mogą wziąć udział Dostawcy/Wykonawcy, którzy spełniają poniższe
kryteria:

Projekt „Zawodowcy z Kościuszki” współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
1. Uprawnieni do występowania w obrocie prawnym, posiadający kompetencje lub
uprawnienia do prowadzenia określonej działalności zawodowej (Zamawiający nie
określa warunków w tym zakresie),
2. Znajdujący się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie
zamówienia (Zamawiający nie określa warunków w tym zakresie),
3. Posiadający zdolności techniczne lub zawodowe niezbędne do realizacji zamówienia
(Zamawiający nie określa warunków w tym zakresie),
4. Zamawiający może na każdym etapie postępowania uznać, że Wykonawca nie
posiada wymaganych zdolności, jeśli zaangażowanie zasobów technicznych
i zawodowych w inne przedsięwzięcia gospodarcze Wykonawcy może mieć
negatywny wpływ na realizację zamówienia,
5. Nie są powiązani kapitałowo i osobowo z zamawiającym (ocena Zał. Nr 3).

VII. Opis sposobu obliczenia ceny

1. Ceną podlegającą ocenie jest cena brutto oferty (zwana również ceną ofertową).
2. Cena oferty powinna być wyrażona w złotych polskich – PLN.
3. Cenę oferty brutto należy wyliczyć, z uwzględnieniem wszystkich wymagań
w Zapytaniu ofertowym. Wykonawca poda całkowitą cenę brutto oferty w Załączniku
nr 2 do Zapytania ofertowego (Formularz ofertowy) w zapisie liczbowym i słownie.
4. Cenę oferty zapisaną liczbowo należy zaokrąglić do 2 miejsc po przecinku,
tj. do pełnego grosza w taki sposób, że końcówki poniżej 0,5 grosza pomija się,
a końcówki powyżej 0,5 i wyżej zaokrągla się do 1 grosza.
5. Prawidłowe ustalenie stawki podatku VAT leży po stronie Wykonawcy. Zamawiający
wymaga, aby Wykonawca obliczając cenę oferty stosował stawki VAT zgodne
ze stanem prawnym obowiązującym na dzień składania ofert.
6. Cena brutto winna zawierać wszystkie koszty związane z realizacją przedmiotu
zamówienia wraz z podatkiem VAT.
7. Jeżeli cena oferty wydaje się rażąco niska w stosunku do przedmiotu zamówienia
i budzi wątpliwości Zamawiającego co do możliwości wykonania przedmiotu
zamówienia zgodnie z wymaganiami określonymi przez Zamawiającego lub
wynikającymi z odrębnych przepisów, w szczególności jest niższa o 30% od wartości
zamówienia lub średniej arytmetycznej cen wszystkich złożonych ofert, Zamawiający
zwróci się o udzielenie wyjaśnień, w tym złożenie dowodów, dotyczących elementów
oferty mających wpływ na wysokość ceny.

VIII. Opis kryteriów, którymi Zamawiający będzie się kierował przy wyborze oferty wraz z podaniem wag tych kryteriów i sposobu oceny ofert

1. Za ofertę najkorzystniejszą zostanie uznana oferta zawierająca najkorzystniejszy bilans
punków w kryteriach:
1) cena – 60% (max. 60 pkt)
2) termin dostawy – 40% (max. 40 pkt)
Kryterium nr 1 – cena
Ocena ofert wg kryterium nr 1 będzie prowadzona według poniższego wzoru:
cena oferty najtańszej
C = .............................................. x 100 x 60%
cena oferty badanej
W zakresie kryterium nr 1 do porównania i oceny ofert brana będzie pod uwagę cena oferty
brutto podana w Formularzu ofertowym (Załącznik nr 2 do Zapytania ofertowego).
Za ww. kryterium można otrzymać maksymalnie 60 pkt.

Projekt „Zawodowcy z Kościuszki” współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Kryterium nr 2 – termin dostawy
W zakresie kryterium nr 2 do porównania i oceny ofert brana będzie pod uwagę data dostawy
– w dniach (dla całości zamówienia) podana w Formularzu ofertowym (Załącznik nr 2
do Zapytania ofertowego) – waga kryterium 40%.
Za skrócenie terminu dostawy Wykonawca otrzyma następującą ilość punktów:
- dostawa w terminie wymaganym (05.11.2021 r.) – 0 pkt
- skrócenie o 14 dni (22.10.2021 r.) – 20 pkt
- skrócenie o 21 dni (15.10.2021 r.) – 40 pkt
Za ww. kryterium można otrzymać maksymalnie 40 pkt.
2. Punktacja przyznana ofertom w poszczególnych kryteriach będzie liczona
z dokładnością do 2 miejsc po przecinku. Najwyższa liczba punktów wyznaczy
najkorzystniejszą ofertę. Zamawiający udzieli zamówienia Wykonawcy, którego oferta
będzie odpowiadać wszystkim wymaganiom zgodnie z Wytycznymi w zakresie
kwalifikowalności wydatków w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego,
Europejskiego Funduszu Spójności na lata 2014-1020 oraz zapytaniu ofertowym i zostanie
oceniona jako najkorzystniejsza w oparciu o podane kryteria wyboru.
3. Jeżeli nie będzie można dokonać wyboru oferty najkorzystniejszej ze względu na to,
że 2 lub więcej oferty przedstawia taki sam bilans ceny oraz pozostałych kryteriów oceny
ofert, Zamawiający dokona wyboru oferty z najniższą ceną.

IX. Ocena spełnienia przez Wykonawców warunków udziału w postępowaniu

1. Ocena spełnienia warunków udziału w postępowaniu będzie przeprowadzona w oparciu
o przedłożone przez Wykonawcę dokumenty i oświadczenia stanowiące załączniki do
niniejszego zapytania.
2. Ocena spełniania przedstawionych powyżej warunków zostanie dokonana wg formuły:
„spełnia – nie spełnia”. W razie wątpliwości co do informacji zawartych w ofercie,
Zamawiający wystąpi do Wykonawcy z żądaniem ich wyjaśnienia. Udzielone
wyjaśnienia nie mogą powodować zmiany złożonej oferty.
3. Odrzucenie oferty:
Zamawiający odrzuca ofertę jeżeli:
- jest niezgodna z treścią zapytania ofertowego,
- nie jest złożona na odpowiednim formularzu ofertowym (Formularz Oferty
Wykonawcy jako Załącznik nr 2 do Zapytania ofertowego),
- gdy Wykonawca nie spełnia warunków udziału w postępowaniu,
- zawiera rażąco niską cenę w stosunku do przedmiotu zamówienia,
- została złożona po upływie wyznaczonego terminu,
- jej złożenie stanowi czyn nieuczciwej konkurencji w rozumieniu przepisów
o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji,
- formularz oferty i wymagane załączniki zostały podpisane przez osobę/osoby
nieuprawnione,
- zawierającą błędy niebędące oczywistymi omyłkami pisarskimi lub rachunkowymi,
- Wykonawca nie złożył wyjaśnień dotyczących treści złożonej oferty bądź jej
uzupełnienia w wyznaczonym terminie.
4. Z tytułu odrzucenia oferty Wykonawcom nie przysługuje żadne roszczenie względem
Zamawiającego.
5. Badanie oferty:
W toku badania i oceny ofert Zamawiający może żądać od Wykonawców wyjaśnień
dotyczących treści złożonej oferty lub przedłożenia dodatkowych dokumentów w celu

Projekt „Zawodowcy z Kościuszki” współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
weryfikacji spełnienia warunków udziału w postępowaniu lub zgodności oferowanego
przedmiotu zamówienia z wymaganiami Zamawiającego. Zamawiający dopuszcza
możliwość wzywania Wykonawców do złożenia wyjaśnień lub przedłożenia dokumentów
oraz składania wyjaśnień, również przedkładania dodatkowych dokumentów przez
Wykonawców drogą mailową.

X. Opis sposobu przygotowania oferty

W odpowiedzi na zamówienie:
1. Ofertę składa się w formie pisemnej wypełniając „Formularz Oferty Wykonawcy”
stanowiący Załącznik nr 2 (nie należy modyfikować formularza). Formularz stanowiący
odpowiedź na treść zapytania składane są w jednym egzemplarzu.
2. Do oferty należy dołączyć oświadczenie o braku powiązań osobowych i kapitałowych
z Zamawiającym stanowiący Załącznik nr 3.
3. Oferta powinna być czytelna i złożona w języku polskim.
4. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych.
5. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych.
6. Wszelkie zmiany w tekście oferty (przekreślenia, poprawki dopiski) powinny być
podpisane lub parafowane przez Wykonawcę, w przeciwnym wypadku nie będą
uwzględniane.
7. Oferta Wykonawcy oraz załączniki muszą być podpisane przez Wykonawcę.
8. Przed upływem terminu składania ofert Wykonawca może wprowadzić zmiany do
złożonej oferty lub wycofać ofertę. Zmiany lub wycofanie powinny być doręczone
Zamawiającemu na piśmie przed upływem terminu składania ofert. Oświadczenie
o wprowadzeniu zmian lub wycofaniu winno być opakowane tak, jak oferta, a koperta
zawierać dodatkowe oznaczenie wyrazami odpowiednio „ZMIANA” lub
„WYCOFANIE”.
9. Wykonawca nie może wycofać oferty i wprowadzać jakichkolwiek zmian w treści oferty
po upływie terminu składania ofert.
10. Wykonawca ponosi wszystkie koszty związane z przygotowaniem i złożeniem oferty.

XI. Forma, miejsce i termin składania ofert

1. Oferta powinna być złożona (osobiście/pocztą/przesyłką kurierską) do dnia
27 września 2021 r. do godziny 15.00 w formie pisemnej, w zamkniętej kopercie
i opisać ją podając: znak sprawy, dane prowadzącego postępowanie (nazwa i adres), tytuł
projektu, w ramach którego prowadzone jest niniejsze postępowanie oraz dane
składającego (nazwa i adres), a także opatrzyć napisem „Nie otwierać przed dniem
27.09.2021 r. przed godz. 15.00”
Ofertę należy złożyć w Sekretariacie Zespołu Szkół Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki
w Krasnymstawie ul. Zamkowa 1, 22-300 Krasnystaw
2. Zamawiający dopuszcza złożenie oferty poprzez Bazę Konkurencyjności.
W przypadku przysłania oferty za pośrednictwem poczty lub przesyłki kurierskiej, za termin
złożenia oferty przyjmuje się termin wpływu oferty (przesyłki) do Sekretariatu Zespołu Szkół
Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Krasnymstawie na w/w adres.
Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności za zdarzenia wynikające z niewłaściwego
oznakowania koperty lub braku któregokolwiek z wymaganych dokumentów/informacji oraz
za przesłanie/złożenie oferty w innym miejscu, niż wskazane w niniejszym zapytaniu
ofertowym.

Projekt „Zawodowcy z Kościuszki” współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Osoby do kontaktów
Koordynator projektu (tel. 721-584-901)
Specjalista ds. monitoringu i rozliczeń finansowych (tel. 510-405-587)
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

XII. Informacje o wyborze najkorzystniejszej oferty

1. Zamawiający dokona oceny ofert pod względem formalnym i zgodności z niniejszym
zapytaniem ofertowym.
2. Po wyborze najkorzystniejszej oferty Zamawiający wezwie niezwłocznie wybranych
Oferentów do zawarcia umowy. Jeśli w terminie 7 dni od wezwania do podpisania
umowy Oferent nie zawrze umowy, Zamawiający uzna, iż odmówił on podpisania
umowy i wówczas może zawrzeć umowę z Oferentem, którego oferta była następna
w kolejności, pod warunkiem, że nie upłynął termin związania ofertą.
3. Jeżeli Zamawiający nie będzie mógł wybrać najkorzystniejszej oferty ze względu na to,
że złożone oferty w wyniku oceny otrzymały tę samą liczbę punktów, Zamawiający
przeprowadzi negocjacje cenowe z Wykonawcami.
4. Wykonawcy nie mogą zaoferować cen wyższych niż zaoferowane w złożonych ofertach.
5. W przypadku, gdy zaproponowane oferty przekroczą kwotę jaką Zamawiający może
przeznaczyć na realizację zamówienia, Zamawiający, może podjąć negocjacje
z wybranym zgodnie z zasadą konkurencyjności Wykonawcą lub powtórzyć
postępowanie w trybie zasady konkurencyjności.
O wyborze najkorzystniejszej oferty Zamawiający zawiadomi wykonawców
za pośrednictwem poczty elektronicznej lub Poczty Polskiej lub przesyłki kurierskiej
lub telefonicznie.

XIII. Warunki zmiany umowy

1. Zamawiający zastrzega sobie prawo unieważnienia zapytania ofertowego
na każdym etapie postępowania bez podania przyczyny. Zamawiający unieważnieni
postępowanie, jeżeli w toku postępowania ujawniono niemożliwą do usunięcia wadę
postępowania uniemożliwiającą zawarcie zgodnej z Projektem umowy.
2. Zamawiający zastrzega sobie możliwość udzielenia wybranemu w wyniku
przeprowadzonej procedury wyboru wykonawcy zamówienia uzupełniającego
w wysokości 50% wartości zamówienia określonego w umowie zawartej z Wykonawcą
w następstwie niniejszego postępowania, w przypadku wystąpienia stosownych
przesłanek wskazanych w Wytycznych w zakresie kwalifikowalności wydatków
w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Europejskiego Funduszu
Społecznego oraz Funduszu Spójności na lata 2014-2020.
3. Zamawiający informuje, iż w umowie będą zapisy:
a) przewidujące karę umowną w wysokości 50% łącznego wynagrodzenia Wykonawcy
– w przypadku nie wykonywania przez Wykonawcę w sposób zgodny z innymi
postanowieniami umowy oraz bez zachowania należytej staranności
b) zastrzegające Zamawiającemu możliwość potrącania naliczonych kar umownych
z wynagrodzenia Wykonawcy,
c) zastrzegające Zamawiającemu możliwość dochodzenia od Wykonawcy
odszkodowania przenoszącego wysokość kar umownych, na zasadach ogólnych,
d) zastrzegające wypłatę pełnego wynagrodzenia Wykonawcy tylko w przypadku
należytego zrealizowania obowiązków określonych w opisie przedmiotu zamówienia
i zawartych w umowie na wykonanie usługi/dostawy,

Projekt „Zawodowcy z Kościuszki” współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
e) zastrzegające prawo rozwiązania umowy w trybie natychmiastowym w przypadku
realizowania usługi/dostawy niezgodnie z umową lub podanym terminem z winy
Wykonawcy.
4. Zamawiający przewiduje możliwość dokonywania istotnych zmian postanowień umowy
z powodu:
- zmiany powszechnie obowiązujących przepisów prawa w zakresie mającym istotny
wpływ na realizację przedmiotu umowy,
- zmiany terminu realizacji zamówienia z przyczyn obiektywnych, niezależnych
od Zamawiającego,
- zmiany harmonogramu realizacji projektu wpływająca na harmonogram wykonania
usługi/dostawy objętej niniejszym zamówieniem,
- zmiany harmonogramu realizacji projektu wynikająca ze zmiany w zakresie
finansowania projektu (zmiany harmonogramu płatności).
5. Zmiany zostaną wprowadzone w drodze aneksu do umowy bądź zmiany załączników
do umowy.
6. Każda ze stron może rozwiązać umowę z zachowaniem 30-dniowego okresu
wypowiedzenia.

XIV. Wykaz załączników

1. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia – Załącznik nr 1.
2. Formularz Oferty Wykonawcy – Załącznik nr 2.
3. Oświadczenie o braku powiązań osobowych i kapitałowych z Zamawiającym – Załącznik
nr 3.

Wojciech Maślona
Dyrektor Zespołu Szkół Nr 1
im. T. Kościuszki w Krasnymstawie

..............................................................

Zamawiający

kal

 

KALENDARZ IMPREZ I UROCZYSTOŚCI NA ROK SZKOLNY 2022/2023

 

 Termin

Nazwa imprezy / uroczystości

Wrzesień

Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

Rocznica 17 września

 

Wybory do SU

Integracja klas pierwszych

Otrzęsiny klas pierwszych

Dzień Portugalski

Październik

 

Pielgrzymka klas maturalnych na Jasną Górę

Dzień Edukacji Narodowej

Olimpiada o żywieniu

Poznaj swoje prawa w pracy

Listopad

Narodowe Święto Niepodległości

Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej

Turniej warcabowy o Puchar Dyrektora Szkoły

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

Andrzejki

Olimpiada ZUS

Transplantacja jestem na tak

Grudzień

Akcja „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”

Opłatki klasowe

Konkurs „Super kadrowiec”

Światowy  Dzień Wolontariatu

Kolędowanie szkolne

Styczeń

Szkolny Konkurs Matematyczny

Konkurs Fryzjerski

Luty

Szkolny Konkurs Języka Angielskiego

Studniówka

Marzec

Szkolny Konkurs motoryzacyjny

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej

 

Gotowanie z Vipami

Dzień Kobiet

Dzień wiosny

Szkolny konkurs języka niemieckiego

Kwiecień

Dni otwarte

Dzień Patrona Szkoły

Wycieczka MTM Poznań

Rocznica Zbrodni Katyńskiej

Olimpiada Wiedzy Samochodowej

Powiatowy Konkurs Profilaktyka Uzależnień

Pożegnanie maturzystów.

Maj

Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3-go Maja

Czerwiec

Dzień Sportu Szkolnego- Dzień Dziecka

Zakończenie roku szkolnego

zebranie rodz

 

Dnia 13 września 2021 r. (poniedziałek) o godz. 15.30 w Zespole Szkół nr 1 w Krasnymstawie im. Tadeusza Kościuszki odbędzie się zebranie z rodzicami/opiekunami uczniów. Zebranie ogólne odbędzie się w sali gimnastycznej, następnie rodzice/opiekunowie spotkają się z wychowawcami w salach lekcyjnych.

Serdecznie zapraszamy

Dyrekcja i grono pedagogiczne

 

mz ministerstwo zdrowia logo 1280x578

List Ministra Zdrowia do dyrektorów szkół, pedagogów, rodziców w sprawie wykonywania szczepienia przeciwko SARS-CoV-2 wśród nieletnich uczniów w wieku od 12 do 15 roku życia - zamieszczony jest w załączniku. 

eu

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. T. KOŚCIUSZKI 

W KRASNYMSTAWIE

  1. Zamkowa 1 22-300 Krasnystaw

tel./fax  82 576 37 55; www.zspnr1-krasnystaw.edu.pl/

Znak sprawy ZS/1/2020/ZzK                                                    Krasnystaw, dnia 29.09.2020 r.

 Zapytanie ofertowe ZS/1/2020/ZzK

Ogłoszenie o zmianie zapytania

Zawiadomienie (ogłoszenie) o wyborze najkorzystniejszej oferty

ROZSTRZYGNIĘCIE POSTĘPOWANIA

 

Zespół Szkół Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Krasnymstawie w związku z realizowanym projektem „Zawodowcy z Kościuszki” współfinansowanym przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa 12 – Edukacja, kwalifikacje  i kompetencje, Działanie 12.4 Kształcenie zawodowe, zaprasza do przedstawienia oferty cenowej na:  Część 1.  Przygotowanie i dostarczenie serwisu kawowego w łącznej ilości nie większej niż 2 544 sztuk.  

Część 2. Przygotowanie i dostarczenie obiadu dla Uczestników/Uczestniczek szkoleń  w łącznej ilości nie większej niż 1876 sztuk.

Część 3. Przygotowanie i dostarczenie obiadu dla Uczestników/Uczestniczek staży uczniowskich  w łącznej ilości nie większej niż 1 520 sztuk.

  1. Tryb udzielenia zamówienia:

Postępowanie prowadzone jest w formie zapytania ofertowego z zachowaniem zasady konkurencyjności, zgodnie z zasadą konkurencyjności określoną w Wytycznych w zakresie kwalifikowalności wydatków w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Europejskiego Funduszu Społecznego oraz  Funduszu Spójności na lata 2014-2020. 

II.        Opis przedmiotu zamówienia

Część 1.  Przygotowanie i dostarczenie serwisu kawowego w łącznej ilości nie większej niż 2 544 sztuk.  

 

  1. Planowane dostawy to: w roku 2020 – 368 sztuk; w roku 2021 – 1032 sztuki; w roku 2022 – 1144 sztuki. Prognozowana ilość serwisu kawowego określona powyżej ma jedynie charakter orientacyjny dlatego też Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmniejszenia zamówienia z zakresu powyższego zapytania ofertowego z przyczyn niezależnych od niego np. nieobecności Uczestników.  
  2. W cenie zestawu należy ująć koszt torby papierowej/opakowania (dla każdego uczestnika osobno), w której zapakowany będzie serwis.
  3. Każdy serwis kawowy powinien składać się z:
  1. woda mineralna niegazowana/gazowana – butelka min. 500 ml
  2. sok 100% owocowy (jabłko, pomarańcza, wieloowocowy) bez dodatku cukru – butelka/karton min. 300 ml
  3. owoc świeży – podany w całości: np. jabłko, banan, mandarynka – 2 szt., pomarańcza, gruszka itp.
  4. batonik – tzw. mleczna kanapka (biszkopt z mlecznym nadzieniem) lub batonik śniadaniowy/zbożowy z ziarnami, owocami itp. – min. 25g
  5. rogal (croissant) z nadzieniem kakaowym, waniliowym i/lub owocowym

(na słodko), np. borsetto, 7 days, Chipicao – min. 60g

  1. drobne słodkie lub słone przekąski typu paluszki lub ciasteczka kruche wafelki, ciasteczka typu oreo, markizy, delicje, krakersy itp. (urozmaicone) – łącznie min. 100 g/os.
  1. Miejsce realizacji: Krasnystaw (sale Zamawiającego, tj. Zespołu Szkół Nr 1 T. Kościuszki, ul. Zamkowa 1 w Krasnymstawie).
  2. Zamawiający informuje, że dostawy serwisu kawowego realizowane będą w dni robocze (dni nauki szkolnej).

Część 2. Przygotowanie i dostarczenie obiadu dla Uczestników/Uczestniczek szkoleń  w łącznej ilości nie większej niż 1876 sztuk  

  1. Planowane dostawy to: w roku 2020 – 208 sztuk; w roku 2021 – 874 sztuki; w roku 2022 – 794 sztuk. Prognozowana ilość obiadów określona powyżej ma jedynie charakter orientacyjny dlatego też Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmniejszenia zamówienia z zakresu powyższego zapytania ofertowego z przyczyn niezależnych od niego np. nieobecności Uczestników.  
  2. Miejsce realizacji: Krasnystaw (sale Zamawiającego, tj. Zespołu Szkół Nr 1 im. T.

Kościuszki, ul. Zamkowa 1 w Krasnymstawie)   

  1. Zamawiający informuje, że posiłki będą wymagane na zajęcia w dni wolne od nauki szkolnej, tj. w soboty/niedziele oraz ferie/wakacje/przerwy świąteczne itp.

Część 3. Przygotowanie i dostarczenie obiadu dla Uczestników/Uczestniczek staży uczniowskich w łącznej ilości nie większej niż 1 520 sztuk 

  1. Planowane dostawy to:; w roku 2021 – 760 sztuk; w roku 2022 – 760 sztuk. Prognozowana ilość obiadów określona powyżej ma jedynie charakter orientacyjny, ponieważ Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmniejszenia zamówienia z zakresu powyższego zapytania ofertowego z przyczyn niezależnych od niego np. nieobecności Uczestników.  
  2. Miejsce realizacji: miejsca organizacji stażu wskazane przez Zamawiającego (woj. lubelskie)
  3. Realizacja tej części zamówienia nastąpi w okresie wakacyjnym tj. czerwiec – sierpień 2021 roku oraz czerwiec – sierpień 2022 roku.

Ad. części 2 i 3: 

 

  • Każdy obiad powinien składać się z porcji mięsa lub ryby o gramaturze nie mniejszej niż 100 g, dodatków np. ziemniaki, ryż, kasza, makaron o gramaturze nie mniejszej niż 200 g lub porcji jarskiej o gramaturze nie mniejszej niż 300 g oraz surówki o gramaturze nie mniejszej niż 100 g (minimalna gramatura 1 porcji wynosi 400 g). W przypadku jeśli wśród uczestników szkoleń będą osoby stosujące dietę wegetariańską lub wegańską, Wykonawca zostanie o tym fakcie poinformowany przed rozpoczęciem realizacji usługi i zobowiązany będzie do zapewniania tym uczestnikom obiadów wegetariańskich/wegańskich.
  • Obiad musi być wyporcjowany dla każdego uczestnika i podany na ciepło, w pojemniku termoizolacyjnym, z kompletem sztućców jednorazowych (zapakowanym oddzielnie) i serwetkami.
  • Dostarczane posiłki powinny być gorące i estetycznie podane.
  • Posiłki powinny być przygotowywane zgodnie z przepisami prawa w zakresie przechowywania i przygotowywania artykułów spożywczych (m. in. Ustawy z dnia 25 sierpnia 2006 r.  o bezpieczeństwie żywności i żywienia - tj. Dz. U. z 2019r. poz. 1252 z późn. zm.).
  • Wykonawca zobowiązany będzie do dostarczenia własnych naczyń, sztućców oraz wszystkich pozostałych elementów wymaganych do prawidłowej realizacji usługi cateringu.

 

Opis zamówienia – dotyczy wszystkich części:  

  • Cena usługi zawiera wszystkie koszty przygotowania, dostarczenia, zapewnienia obiadów i serwisu kawowego w tym: koszt transportu, niezbędnych naczyń, sztućców oraz odbiór zużytych naczyń po zakończeniu każdego dnia szkolenia/stażu. Zamawiający dopuszcza możliwość użycia naczyń i sztućców plastikowych, odpowiednich do serwowanych dań.
  • Zamawiający zobowiązuje się do telefonicznego informowania Wykonawcy o dokładnej ilości obiadów/serwisu kawowego każdego dnia szkolenia/stażu, co najmniej 2 godziny przed planowanym ich dostarczeniem.
  • Zamawiający zastrzega sobie w trakcie realizacji umowy prawo dostępu do wszystkich atestów na surowce, urządzenia, sprzęt, naczynia, opakowania transportowe wykorzystywane w procesie przygotowania i transportu posiłków oraz wyrywkowej kontroli gramatury potraw.

III.      Nazwa i kod określone we Wspólnym Słowniku Zamówień Publicznych

55520000-1 – Usługi dostarczania posiłków

55321000-6 – Przygotowywanie posiłków

55511000-5 – Usługi bufetowe oraz usługi kawiarniane dla ograniczonej grupy klientów

IV.      Termin i miejsce wykonania  zamówienia

Planowane terminy realizacji usługi zgodnie z harmonogramem Projektu: 10.10.2020-31.08.2022. Dokładne terminy oraz ostateczna liczba porcji zostaną wskazane przez Zamawiającego przed rozpoczęciem realizacji usługi. Harmonogramy dostaw zostaną przesłane na minimum 3 dni przed planowanymi dostawami. 

  1. Opis warunków udziału w postępowaniu:

 

W postępowaniu mogą wziąć udział Wykonawcy, którzy spełniają poniższe warunki:

  1. Wykonawcą może być wyłącznie podmiot prowadzący działalność gospodarczą w zakresie objętym przedmiotem zamówienia. 

Weryfikacja spełnienia warunku: podstawę do oceny w/w warunku będzie stanowił aktualny odpis z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej

  1. Posiadają potencjał organizacyjno-techniczny oraz znajdują się w sytuacji ekonomicznej i finansowej gwarantującej wykonanie niniejszego zamówienia, a także dysponują potencjałem i doświadczeniem gwarantującym wykonanie zamówienia: posiadają doświadczenie w realizacji usług będących przedmiotem zamówienia, tj. w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert (a jeżeli okres prowadzonej działalności jest krótszy – w tym okresie) zrealizowali co najmniej 2 usługi cateringowe dla co najmniej  2 osób (każda). 

Weryfikacja spełnienia warunku: na podstawie Załącznika nr 2 do zapytania ofertowego.

  1. Z zamówienia wykluczeni są wykonawcy powiązani osobowo lub kapitałowo z Zamawiającym. Przez powiązania kapitałowe lub osobowe rozumie się wzajemne powiązania między Zamawiającym lub osobami upoważnionymi do zaciągania zobowiązań w imieniu Zamawiającego lub osobami wykonującymi w imieniu Zamawiającego czynności związane z przygotowaniem i przeprowadzeniem procedury wyboru wykonawcy  a wykonawcą, polegające w szczególności na: 
    1. uczestniczeniu w spółce jako wspólnik spółki cywilnej lub spółki osobowej;
    2. posiadaniu co najmniej 10 % udziałów lub akcji;
    3. pełnieniu funkcji członka organu nadzorczego lub zarządzającego, prokurenta, pełnomocnika;
    4. pozostawaniu w związku małżeńskim, w stosunku pokrewieństwa lub powinowactwa w linii prostej, pokrewieństwa lub powinowactwa w linii bocznej do drugiego stopnia lub w stosunku przysposobienia, opieki lub kurateli.

Weryfikacja spełnienia warunku: na podstawie Załącznika nr 3 do zapytania ofertowego.

Ocena spełnienia warunków udziału w postępowaniu będzie przeprowadzona w oparciu  o przedłożone przez Wykonawcę dokumenty i oświadczenia stanowiące załączniki do niniejszego zapytania. Oferty Wykonawców, którzy nie przedłożą wymaganych dokumentów i oświadczeń stanowiących załączniki do niniejszego zapytania zostaną uznane za nieważne i nie będą podlegały ocenie. 

  1. Termin związania ofertą.

Termin związania ofertą wynosi 30 dni. Bieg terminu rozpoczyna się wraz z upływem terminu składania ofert.

  • Opis sposobu przygotowywania oferty.
    1. Wykonawca może złożyć tylko jedną ofertę na każdą z części.
    2. Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych na każdą z części oddzielnie.
    3. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych.
    4. Ofertę – wg wzoru stanowiącego Załącznik nr 1 do niniejszego zapytania ofertowego – należy sporządzić czytelnie w języku polskim z zachowaniem formy pisemnej.
    5. Zamawiający dopuszcza składanie korespondencji tylko pisemnie, osobiście lub drogą pocztową.
    6. Wszelkie zmiany w tekście oferty (przekreślenia, poprawki, dopiski) powinny być podpisane lub parafowane przez Wykonawcę, w przeciwnym wypadku nie będą uwzględniane.
    7. Oferta Wykonawcy oraz załączniki muszą być podpisane przez Wykonawcę lub upełnomocnionego przedstawiciela Wykonawcy zgodnie z treścią dokumentu określającego status Wykonawcy, bądź treścią załączonego do oferty pełnomocnictwa.
    8. Wykonawca składa Formularz ofertowy ze wskazaniem ceny za wszystkie elementy stanowiące przedmiot zamówienia.
    9. Na ofertę składają się następujące dokumenty i oświadczenia:
      • Formularz ofertowy – stanowiący Załącznik nr 1,
      • Wykaz doświadczenia w realizacji usług zgodnych z przedmiotem zamówienia

(Załącznik nr 2), 

  • Oświadczenie Dostawcy/Wykonawcy o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu (Załącznik nr 3),
  • Oświadczenie Dostawcy/Wykonawcy dot. klauzul społecznych (Załącznik nr 4).

VIII. Miejsce oraz termin składania ofert 

  1. Ofertę należy złożyć w Zespole Szkół Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Krasnymstawie, Biuro Projektu „Zawodowcy z Kościuszki”, ul. Zamkowa 1,  22-300 Krasnystaw.
  2. Ofertę należy złożyć w nieprzezroczystej, zabezpieczonej przed otwarciem kopercie (paczce). Kopertę (paczkę) należy opisać następująco:

Nazwa i adres 

Wykonawcy               

                                             Zespół Szkół Nr 1 im. T. Kościuszki w Krasnymstawie, 

                                                  ul. Zamkowa 1, 22-300 Krasnystaw        

                                                                     Biuro Projektu: „Zawodowcy z Kościuszki” 

       Oferta na wykonanie usługi cateringowej             

Nie otwierać przed 07.10.2020 r. przed godz. 15.30

  1. Oferty nie zawierające wymaganych dokumentów i oświadczeń, złożone po terminie lub w innym miejscu nie będą rozpatrywane.
  2. Termin złożenia oferty do dnia: 07.10.2020 r. do godz. 15.30.

Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności za zdarzenia wynikające z niewłaściwego oznakowania

koperty lub braku któregokolwiek z wymaganych dokumentów/informacji oraz  za przesłanie/złożenie oferty w innym miejscu, niż wskazane w niniejszym zapytaniu ofertowym.

  1. Opis kryteriów, którymi Zamawiający będzie się kierował przy wyborze oferty:

Oferty zostaną ocenione przez Zamawiającego w oparciu o następujące kryteria i ich znaczenie:

L.p.

Kryterium oceny

Sposób oceny

1.

Koszt przygotowania posiłku

– 70%

Najniższa cena – 70 pkt. (Cn:Cb) x 100 x 70% gdzie Cn – cena najniższa Cb – cena badana

Najkorzystniejsza oferta może otrzymać maksymalnie  70 pkt.

2.

Klauzule społeczne  – 30%

Maksymalną ilość  30  punktów  w  ramach  kryterium  „klauzule  społeczne”  otrzyma Wykonawca, którego oferta spełnia dwa warunki:

1. Wykonawca zatrudni przy wykonywaniu zamówienia w wymiarze min. 1/2 etatu:  - co najmniej 1 osobę z niepełnosprawnościami,  co oznacza osobę spełniającą przesłanki statusu niepełnosprawności określone ustawą o rehabilitacji zawodowej i społecznej lub 

- co najmniej 1 osobę bezrobotną, co oznacza osobę spełniającą przesłanki art. 2 ust. 1 pkt 2 ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy lub  - co najmniej 1 osobę, o których mowa w przepisach o zatrudnieniu socjalnym. 

Zatrudnienie powinno obejmować czas realizacji zamówienia. Za spełnienie tego warunku oferta otrzyma 20 pkt. (Oferta, która nie spełnia kryterium otrzyma 0 pkt.)

2. Wykonawca jest podmiotem ekonomii społecznej.

Za spełnienie tego warunku oferta otrzyma pkt. 10 pkt. (Oferta, która nie spełnia kryterium otrzyma 0 pkt.) 

X.        Opis sposobu obliczenia ceny

  1. Ceną podlegającą ocenie jest cena brutto oferty (zwana również ceną ofertową).
  2. Cena oferty powinna być wyrażona w złotych polskich – PLN.
  3. Cenę oferty brutto należy wyliczyć, z uwzględnieniem wszystkich wymagań w zapytaniu ofertowym. Wykonawca poda całkowitą cenę brutto oferty w Załączniku nr 1 do zapytania ofertowego (Formularz ofertowy) w zapisie liczbowym i słownie.
  4. Cenę oferty zapisaną liczbowo należy zaokrąglić do 2 miejsc po przecinku, do pełnego grosza w taki sposób, że końcówki poniżej 0,5 grosza pomija się,  a końcówki powyżej 0,5 i wyżej zaokrągla się do 1 grosza.
  5. Prawidłowe ustalenie stawki podatku VAT leży po stronie Wykonawcy. Zamawiający wymaga, aby Wykonawca obliczając cenę oferty stosował stawki VAT zgodne ze stanem prawnym obowiązującym na dzień składania ofert.
  6. Cena brutto winna zawierać wszystkie koszty związane z realizacją przedmiotu zamówienia wraz z podatkiem VAT.
  7. Jeżeli cena oferty wydaje się rażąco niska w stosunku do przedmiotu zamówienia i budzi wątpliwości Zamawiającego co do możliwości wykonania przedmiotu zamówienia zgodnie z wymaganiami określonymi przez Zamawiającego lub wynikającymi z odrębnych przepisów,  w szczególności jest niższa o 30% od wartości zamówienia lub średniej arytmetycznej cen wszystkich złożonych ofert, Zamawiający zwróci się o udzielenie wyjaśnień, w tym złożenie dowodów, dotyczących elementów oferty mających wpływ na wysokość ceny.

XI.     Ocena spełnienia przez wykonawców warunków udziału w postępowaniu

  1. Ocena spełnienia warunków udziału w postępowaniu będzie przeprowadzona w oparciu o przedłożone przez Wykonawcę dokumenty i oświadczenia stanowiące załączniki do niniejszego zapytania.
  2. Ocena spełniania przedstawionych powyżej warunków zostanie dokonana wg formuły: „spełnia – nie spełnia”. W razie wątpliwości co do informacji zawartych w ofercie, Zamawiający wystąpi do Wykonawcy z żądaniem ich wyjaśnienia. Udzielone wyjaśnienia nie mogą powodować zmiany złożonej oferty.
  3. Odrzucenie oferty:

    Zamawiający odrzuca ofertę jeżeli:

  • jest niezgodna z treścią zapytania ofertowego,
  • gdy Wykonawca nie spełnia warunków udziału w postępowaniu,
  • zawiera rażąco niską cenę w stosunku do przedmiotu zamówienia,
  • została złożona po upływie wyznaczonego terminu,
  • jej złożenie stanowi czyn nieuczciwej konkurencji w rozumieniu przepisów o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji,
  • formularz oferty i wymagane załączniki zostały podpisane przez osobę/osoby nieuprawnione,
  • zawierającą błędy niebędące oczywistymi omyłkami pisarskimi lub rachunkowymi,
  • Wykonawca nie złożył wyjaśnień dotyczących treści złożonych ofert bądź ich uzupełnień w wyznaczonym terminie,
  • została złożona na nieobowiązującym wzorze bądź dokumencie znacząco zmienionym (poprzez istotną zmianę rozumie się np. usunięcie kolumn i wierszy).
  1. Z tytułu odrzucenia oferty Wykonawcom nie przysługuje żadne roszczenie względem Zamawiającego.
  2. Badanie oferty:

W toku badania i oceny ofert Zamawiający może żądać od Wykonawców wyjaśnień dotyczących treści złożonych ofert lub przedłożenia dodatkowych dokumentów w celu weryfikacji spełnienia warunków udziału w postępowaniu lub zgodności oferowanego przedmiotu zamówienia  z wymaganiami Zamawiającego. Zamawiający dopuszcza możliwość wzywania Wykonawców  do złożenia wyjaśnień lub przedłożenia dokumentów oraz składania wyjaśnień, przedkładania dodatkowych dokumentów przez Wykonawców drogą mailową.

XII.     Osoby do kontaktów

Koordynator projektu (tel. 721-584-901) 

Specjalista ds. monitoringu i rozliczeń finansowych (tel. 510-405-587) e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.   

XIII.Informacje o wyborze najkorzystniejszej oferty

  1. Zamawiający dokona oceny ofert pod względem formalnym i zgodności z niniejszym zapytaniem ofertowym.
  2. Po wyborze najkorzystniejszej oferty Zamawiający wezwie niezwłocznie wybranych Oferentów do zawarcia umowy. Jeśli w terminie 7 dni od wezwania do podpisania umowy Oferent nie zawrze umowy, Zamawiający uzna, iż odmówił on podpisania umowy i wówczas może zawrzeć umowę z Oferentem, którego oferta była następna w kolejności, pod warunkiem, że nie upłynął termin związania ofertą.
  3. Jeżeli Zamawiający nie będzie mógł wybrać najkorzystniejszej oferty ze względu na to, że złożone oferty w wyniku oceny otrzymały tę samą liczbę punktów, Zamawiający przeprowadzi negocjacje cenowe z Wykonawcami.
  4. Wykonawcy nie mogą zaoferować cen wyższych niż zaoferowane w złożonych ofertach.
  5. W przypadku, gdy zaproponowane oferty przekroczą kwotę jaką Zamawiający może przeznaczyć na realizację zamówienia, Zamawiający, może podjąć negocjacje z wybranym zgodnie z zasadą konkurencyjności Wykonawcą lub powtórzyć postępowanie w trybie zasady konkurencyjności.
  6. O wyborze najkorzystniejszej oferty Zamawiający zawiadomi wykonawców za pośrednictwem poczty elektronicznej lub Poczty Polskiej lub przesyłki kurierskiej lub telefonicznie.

XIV.    Warunki zmiany umowy

  1. Zamawiający zastrzega  sobie  prawo  unieważnienia  zapytania  ofertowego  na  każdym  etapie postępowania bez podania przyczyny. Zamawiający unieważnieni postępowanie, jeżeli w toku postępowania ujawniono niemożliwą do usunięcia wadę postępowania uniemożliwiającą zawarcie zgodnej z Projektem umowy. 
  2. Zamawiający zastrzega sobie możliwość udzielenia wybranemu w wyniku przeprowadzonej procedury wyboru wykonawcy zamówienia uzupełniającego w wysokości 50% wartości zamówienia określonego w umowie zawartej z Wykonawcą w następstwie niniejszego postępowania, w przypadku wystąpienia stosownych przesłanek wskazanych w Wytycznych w zakresie kwalifikowalności wydatków w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Europejskiego Funduszu Społecznego oraz Funduszu Spójności na lata 20142020.
  3. Zamawiający informuje, iż w umowie będą zapisy:
    1. przewidujące karę umowną w wysokości 50% łącznego wynagrodzenia Wykonawcy – w przypadku nie wykonywania przez Wykonawcę w sposób zgodny z innymi

postanowieniami umowy oraz bez zachowania należytej staranności,

  1. zastrzegające Zamawiającemu          możliwość       potrącania       naliczonych     kar             umownych                           z wynagrodzenia Wykonawcy,
  2. zastrzegające Zamawiającemu możliwość dochodzenia od Wykonawcy odszkodowania przenoszącego wysokość kar umownych, na zasadach ogólnych,
  3. zastrzegające wypłatę pełnego wynagrodzenia Wykonawcy tylko w przypadku należytego zrealizowania obowiązków określonych w opisie przedmiotu zamówienia i zawartych w umowie na wykonanie usługi,
  4. zastrzegające prawo rozwiązania umowy w trybie natychmiastowym w przypadku realizowania usługi niezgodnie z umową lub harmonogramem z winy Wykonawcy.
  1. Zamawiający przewiduje możliwość dokonywania istotnych zmian postanowień umowy z powodu:
    • zmiany powszechnie obowiązujących przepisów prawa w zakresie mającym istotny wpływ na realizację przedmiotu umowy,
    • zmiany terminu            realizacji          zamówienia     z          przyczyn         obiektywnych,             niezależnych  od Zamawiającego,
    • zmiany harmonogramu realizacji projektu wpływające na harmonogram wykonania usługi objętej niniejszym zamówieniem,
    • zmiany harmonogramu realizacji projektu wynikające ze zmiany w zakresie finansowania projektu (zmiany harmonogramu płatności).
  2. Zmiany zostaną wprowadzone w drodze aneksu do umowy bądź zmiany załączników do umowy.
  3. Każda ze stron może rozwiązać umowę z zachowaniem 30-dniowego okresu wypowiedzenia.

XV.     Wykaz załączników

  • Formularz ofertowy – stanowiący Załącznik nr 1
  • Wykaz doświadczenia w realizacji usług zgodnych z przedmiotem zamówienia (Załącznik nr 2)
  • Oświadczenie Dostawcy/Wykonawcy o          spełnianiu        warunków       udziału

w postępowaniu (Załącznik nr 3),

  • Oświadczenie Dostawcy/Wykonawcy dot. klauzul społecznych (Załącznik nr 4).

Wojciech Maślona Dyrektor Zespołu Szkół Nr 1  im. T. Kościuszki w Krasnymstawie

                                                                      ……………………………………………………..

                                                                                                                   Zamawiający

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. T. KOŚCIUSZKI 

W KRASNYMSTAWIE

  1. Zamkowa 1 22-300 Krasnystaw

tel./fax  82 576 37 55; www.zspnr1-krasnystaw.edu.pl/

Znak sprawy ZS/1/2020/ZzK                                                    Krasnystaw, dnia 29.09.2020 r.

 Zapytanie ofertowe ZS/1/2020/ZzK

Zespół Szkół Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Krasnymstawie w związku z realizowanym projektem „Zawodowcy z Kościuszki” współfinansowanym przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa 12 – Edukacja, kwalifikacje  i kompetencje, Działanie 12.4 Kształcenie zawodowe, zaprasza do przedstawienia oferty cenowej na:  Część 1.  Przygotowanie i dostarczenie serwisu kawowego w łącznej ilości nie większej niż 2 544 sztuk.  

Część 2. Przygotowanie i dostarczenie obiadu dla Uczestników/Uczestniczek szkoleń  w łącznej ilości nie większej niż 1876 sztuk.

Część 3. Przygotowanie i dostarczenie obiadu dla Uczestników/Uczestniczek staży uczniowskich  w łącznej ilości nie większej niż 1 520 sztuk.

  1. Tryb udzielenia zamówienia:

Postępowanie prowadzone jest w formie zapytania ofertowego z zachowaniem zasady konkurencyjności, zgodnie z zasadą konkurencyjności określoną w Wytycznych w zakresie kwalifikowalności wydatków w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Europejskiego Funduszu Społecznego oraz  Funduszu Spójności na lata 2014-2020. 

II.        Opis przedmiotu zamówienia

Część 1.  Przygotowanie i dostarczenie serwisu kawowego w łącznej ilości nie większej niż 2 544 sztuk.  

 

  1. Planowane dostawy to: w roku 2020 – 368 sztuk; w roku 2021 – 1032 sztuki; w roku 2022 – 1144 sztuki. Prognozowana ilość serwisu kawowego określona powyżej ma jedynie charakter orientacyjny dlatego też Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmniejszenia zamówienia z zakresu powyższego zapytania ofertowego z przyczyn niezależnych od niego np. nieobecności Uczestników.  
  2. W cenie zestawu należy ująć koszt torby papierowej/opakowania (dla każdego uczestnika osobno), w której zapakowany będzie serwis.
  3. Każdy serwis kawowy powinien składać się z:
  1. woda mineralna niegazowana/gazowana – butelka min. 500 ml
  2. sok 100% owocowy (jabłko, pomarańcza, wieloowocowy) bez dodatku cukru – butelka/karton min. 300 ml
  3. owoc świeży – podany w całości: np. jabłko, banan, mandarynka – 2 szt., pomarańcza, gruszka itp.
  4. batonik – tzw. mleczna kanapka (biszkopt z mlecznym nadzieniem) lub batonik śniadaniowy/zbożowy z ziarnami, owocami itp. – min. 25g
  5. rogal (croissant) z nadzieniem kakaowym, waniliowym i/lub owocowym

(na słodko), np. borsetto, 7 days, Chipicao – min. 60g

  1. drobne słodkie lub słone przekąski typu paluszki lub ciasteczka kruche wafelki, ciasteczka typu oreo, markizy, delicje, krakersy itp. (urozmaicone) – łącznie min. 100 g/os.
  1. Miejsce realizacji: Krasnystaw (sale Zamawiającego, tj. Zespołu Szkół Nr 1 T. Kościuszki, ul. Zamkowa 1 w Krasnymstawie).
  2. Zamawiający informuje, że dostawy serwisu kawowego realizowane będą w dni robocze (dni nauki szkolnej).

Część 2. Przygotowanie i dostarczenie obiadu dla Uczestników/Uczestniczek szkoleń  w łącznej ilości nie większej niż 1876 sztuk  

  1. Planowane dostawy to: w roku 2020 – 208 sztuk; w roku 2021 – 874 sztuki; w roku 2022 – 794 sztuk. Prognozowana ilość obiadów określona powyżej ma jedynie charakter orientacyjny dlatego też Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmniejszenia zamówienia z zakresu powyższego zapytania ofertowego z przyczyn niezależnych od niego np. nieobecności Uczestników.  
  2. Miejsce realizacji: Krasnystaw (sale Zamawiającego, tj. Zespołu Szkół Nr 1 im. T.

Kościuszki, ul. Zamkowa 1 w Krasnymstawie)   

  1. Zamawiający informuje, że posiłki będą wymagane na zajęcia w dni wolne od nauki szkolnej, tj. w soboty/niedziele oraz ferie/wakacje/przerwy świąteczne itp.

Część 3. Przygotowanie i dostarczenie obiadu dla Uczestników/Uczestniczek staży uczniowskich w łącznej ilości nie większej niż 1 520 sztuk 

  1. Planowane dostawy to:; w roku 2021 – 760 sztuk; w roku 2022 – 760 sztuk. Prognozowana ilość obiadów określona powyżej ma jedynie charakter orientacyjny, ponieważ Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmniejszenia zamówienia z zakresu powyższego zapytania ofertowego z przyczyn niezależnych od niego np. nieobecności Uczestników.  
  2. Miejsce realizacji: miejsca organizacji stażu wskazane przez Zamawiającego (woj. lubelskie)
  3. Realizacja tej części zamówienia nastąpi w okresie wakacyjnym tj. czerwiec – sierpień 2021 roku oraz czerwiec – sierpień 2022 roku.

Ad. części 2 i 3: 

 

  • Każdy obiad powinien składać się z porcji mięsa lub ryby o gramaturze nie mniejszej niż 100 g, dodatków np. ziemniaki, ryż, kasza, makaron o gramaturze nie mniejszej niż 200 g lub porcji jarskiej o gramaturze nie mniejszej niż 300 g oraz surówki o gramaturze nie mniejszej niż 100 g (minimalna gramatura 1 porcji wynosi 400 g). W przypadku jeśli wśród uczestników szkoleń będą osoby stosujące dietę wegetariańską lub wegańską, Wykonawca zostanie o tym fakcie poinformowany przed rozpoczęciem realizacji usługi i zobowiązany będzie do zapewniania tym uczestnikom obiadów wegetariańskich/wegańskich.
  • Obiad musi być wyporcjowany dla każdego uczestnika i podany na ciepło, w pojemniku termoizolacyjnym, z kompletem sztućców jednorazowych (zapakowanym oddzielnie) i serwetkami.
  • Dostarczane posiłki powinny być gorące i estetycznie podane.
  • Posiłki powinny być przygotowywane zgodnie z przepisami prawa w zakresie przechowywania i przygotowywania artykułów spożywczych (m. in. Ustawy z dnia 25 sierpnia 2006 r.  o bezpieczeństwie żywności i żywienia - tj. Dz. U. z 2019r. poz. 1252 z późn. zm.).
  • Wykonawca zobowiązany będzie do dostarczenia własnych naczyń, sztućców oraz wszystkich pozostałych elementów wymaganych do prawidłowej realizacji usługi cateringu.

 

Opis zamówienia – dotyczy wszystkich części:  

  • Cena usługi zawiera wszystkie koszty przygotowania, dostarczenia, zapewnienia obiadów i serwisu kawowego w tym: koszt transportu, niezbędnych naczyń, sztućców oraz odbiór zużytych naczyń po zakończeniu każdego dnia szkolenia/stażu. Zamawiający dopuszcza możliwość użycia naczyń i sztućców plastikowych, odpowiednich do serwowanych dań.
  • Zamawiający zobowiązuje się do telefonicznego informowania Wykonawcy o dokładnej ilości obiadów/serwisu kawowego każdego dnia szkolenia/stażu, co najmniej 2 godziny przed planowanym ich dostarczeniem.
  • Zamawiający zastrzega sobie w trakcie realizacji umowy prawo dostępu do wszystkich atestów na surowce, urządzenia, sprzęt, naczynia, opakowania transportowe wykorzystywane w procesie przygotowania i transportu posiłków oraz wyrywkowej kontroli gramatury potraw.

III.      Nazwa i kod określone we Wspólnym Słowniku Zamówień Publicznych

55520000-1 – Usługi dostarczania posiłków

55321000-6 – Przygotowywanie posiłków

55511000-5 – Usługi bufetowe oraz usługi kawiarniane dla ograniczonej grupy klientów

IV.      Termin i miejsce wykonania  zamówienia

Planowane terminy realizacji usługi zgodnie z harmonogramem Projektu: 10.10.2020-31.08.2022. Dokładne terminy oraz ostateczna liczba porcji zostaną wskazane przez Zamawiającego przed rozpoczęciem realizacji usługi. Harmonogramy dostaw zostaną przesłane na minimum 3 dni przed planowanymi dostawami. 

  1. Opis warunków udziału w postępowaniu:

 

W postępowaniu mogą wziąć udział Wykonawcy, którzy spełniają poniższe warunki:

  1. Wykonawcą może być wyłącznie podmiot prowadzący działalność gospodarczą w zakresie objętym przedmiotem zamówienia. 

Weryfikacja spełnienia warunku: podstawę do oceny w/w warunku będzie stanowił aktualny odpis z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej

  1. Posiadają potencjał organizacyjno-techniczny oraz znajdują się w sytuacji ekonomicznej i finansowej gwarantującej wykonanie niniejszego zamówienia, a także dysponują potencjałem i doświadczeniem gwarantującym wykonanie zamówienia: posiadają doświadczenie w realizacji usług będących przedmiotem zamówienia, tj. w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert (a jeżeli okres prowadzonej działalności jest krótszy – w tym okresie) zrealizowali co najmniej 2 usługi cateringowe dla co najmniej  2 osób (każda). 

Weryfikacja spełnienia warunku: na podstawie Załącznika nr 2 do zapytania ofertowego.

  1. Z zamówienia wykluczeni są wykonawcy powiązani osobowo lub kapitałowo z Zamawiającym. Przez powiązania kapitałowe lub osobowe rozumie się wzajemne powiązania między Zamawiającym lub osobami upoważnionymi do zaciągania zobowiązań w imieniu Zamawiającego lub osobami wykonującymi w imieniu Zamawiającego czynności związane z przygotowaniem i przeprowadzeniem procedury wyboru wykonawcy  a wykonawcą, polegające w szczególności na: 
    1. uczestniczeniu w spółce jako wspólnik spółki cywilnej lub spółki osobowej;
    2. posiadaniu co najmniej 10 % udziałów lub akcji;
    3. pełnieniu funkcji członka organu nadzorczego lub zarządzającego, prokurenta, pełnomocnika;
    4. pozostawaniu w związku małżeńskim, w stosunku pokrewieństwa lub powinowactwa w linii prostej, pokrewieństwa lub powinowactwa w linii bocznej do drugiego stopnia lub w stosunku przysposobienia, opieki lub kurateli.

Weryfikacja spełnienia warunku: na podstawie Załącznika nr 3 do zapytania ofertowego.

Ocena spełnienia warunków udziału w postępowaniu będzie przeprowadzona w oparciu  o przedłożone przez Wykonawcę dokumenty i oświadczenia stanowiące załączniki do niniejszego zapytania. Oferty Wykonawców, którzy nie przedłożą wymaganych dokumentów i oświadczeń stanowiących załączniki do niniejszego zapytania zostaną uznane za nieważne i nie będą podlegały ocenie. 

  1. Termin związania ofertą.

Termin związania ofertą wynosi 30 dni. Bieg terminu rozpoczyna się wraz z upływem terminu składania ofert.

  • Opis sposobu przygotowywania oferty.
    1. Wykonawca może złożyć tylko jedną ofertę na każdą z części.
    2. Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych na każdą z części oddzielnie.
    3. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych.
    4. Ofertę – wg wzoru stanowiącego Załącznik nr 1 do niniejszego zapytania ofertowego – należy sporządzić czytelnie w języku polskim z zachowaniem formy pisemnej.
    5. Zamawiający dopuszcza składanie korespondencji tylko pisemnie, osobiście lub drogą pocztową.
    6. Wszelkie zmiany w tekście oferty (przekreślenia, poprawki, dopiski) powinny być podpisane lub parafowane przez Wykonawcę, w przeciwnym wypadku nie będą uwzględniane.
    7. Oferta Wykonawcy oraz załączniki muszą być podpisane przez Wykonawcę lub upełnomocnionego przedstawiciela Wykonawcy zgodnie z treścią dokumentu określającego status Wykonawcy, bądź treścią załączonego do oferty pełnomocnictwa.
    8. Wykonawca składa Formularz ofertowy ze wskazaniem ceny za wszystkie elementy stanowiące przedmiot zamówienia.
    9. Na ofertę składają się następujące dokumenty i oświadczenia:
      • Formularz ofertowy – stanowiący Załącznik nr 1,
      • Wykaz doświadczenia w realizacji usług zgodnych z przedmiotem zamówienia

(Załącznik nr 2), 

  • Oświadczenie Dostawcy/Wykonawcy o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu (Załącznik nr 3),
  • Oświadczenie Dostawcy/Wykonawcy dot. klauzul społecznych (Załącznik nr 4).

VIII. Miejsce oraz termin składania ofert 

  1. Ofertę należy złożyć w Zespole Szkół Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Krasnymstawie, Biuro Projektu „Zawodowcy z Kościuszki”, ul. Zamkowa 1,  22-300 Krasnystaw.
  2. Ofertę należy złożyć w nieprzezroczystej, zabezpieczonej przed otwarciem kopercie (paczce). Kopertę (paczkę) należy opisać następująco:

Nazwa i adres 

Wykonawcy               

                                             Zespół Szkół Nr 1 im. T. Kościuszki w Krasnymstawie, 

                                                  ul. Zamkowa 1, 22-300 Krasnystaw        

                                                                     Biuro Projektu: „Zawodowcy z Kościuszki” 

       Oferta na wykonanie usługi cateringowej             

Nie otwierać przed 07.10.2020 r. przed godz. 15.30

  1. Oferty nie zawierające wymaganych dokumentów i oświadczeń, złożone po terminie lub w innym miejscu nie będą rozpatrywane.
  2. Termin złożenia oferty do dnia: 07.10.2020 r. do godz. 15.30.

Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności za zdarzenia wynikające z niewłaściwego oznakowania

koperty lub braku któregokolwiek z wymaganych dokumentów/informacji oraz  za przesłanie/złożenie oferty w innym miejscu, niż wskazane w niniejszym zapytaniu ofertowym.

  1. Opis kryteriów, którymi Zamawiający będzie się kierował przy wyborze oferty:

Oferty zostaną ocenione przez Zamawiającego w oparciu o następujące kryteria i ich znaczenie:

L.p.

Kryterium oceny

Sposób oceny

1.

Koszt przygotowania posiłku

– 70%

Najniższa cena – 70 pkt. (Cn:Cb) x 100 x 70% gdzie Cn – cena najniższa Cb – cena badana

Najkorzystniejsza oferta może otrzymać maksymalnie  70 pkt.

2.

Klauzule społeczne  – 30%

Maksymalną ilość  30  punktów  w  ramach  kryterium  „klauzule  społeczne”  otrzyma Wykonawca, którego oferta spełnia dwa warunki:

1. Wykonawca zatrudni przy wykonywaniu zamówienia w wymiarze min. 1/2 etatu:  - co najmniej 1 osobę z niepełnosprawnościami,  co oznacza osobę spełniającą przesłanki statusu niepełnosprawności określone ustawą o rehabilitacji zawodowej i społecznej lub 

- co najmniej 1 osobę bezrobotną, co oznacza osobę spełniającą przesłanki art. 2 ust. 1 pkt 2 ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy lub  - co najmniej 1 osobę, o których mowa w przepisach o zatrudnieniu socjalnym. 

Zatrudnienie powinno obejmować czas realizacji zamówienia. Za spełnienie tego warunku oferta otrzyma 20 pkt. (Oferta, która nie spełnia kryterium otrzyma 0 pkt.)

2. Wykonawca jest podmiotem ekonomii społecznej.

Za spełnienie tego warunku oferta otrzyma pkt. 10 pkt. (Oferta, która nie spełnia kryterium otrzyma 0 pkt.) 

X.        Opis sposobu obliczenia ceny

  1. Ceną podlegającą ocenie jest cena brutto oferty (zwana również ceną ofertową).
  2. Cena oferty powinna być wyrażona w złotych polskich – PLN.
  3. Cenę oferty brutto należy wyliczyć, z uwzględnieniem wszystkich wymagań w zapytaniu ofertowym. Wykonawca poda całkowitą cenę brutto oferty w Załączniku nr 1 do zapytania ofertowego (Formularz ofertowy) w zapisie liczbowym i słownie.
  4. Cenę oferty zapisaną liczbowo należy zaokrąglić do 2 miejsc po przecinku, do pełnego grosza w taki sposób, że końcówki poniżej 0,5 grosza pomija się,  a końcówki powyżej 0,5 i wyżej zaokrągla się do 1 grosza.
  5. Prawidłowe ustalenie stawki podatku VAT leży po stronie Wykonawcy. Zamawiający wymaga, aby Wykonawca obliczając cenę oferty stosował stawki VAT zgodne ze stanem prawnym obowiązującym na dzień składania ofert.
  6. Cena brutto winna zawierać wszystkie koszty związane z realizacją przedmiotu zamówienia wraz z podatkiem VAT.
  7. Jeżeli cena oferty wydaje się rażąco niska w stosunku do przedmiotu zamówienia i budzi wątpliwości Zamawiającego co do możliwości wykonania przedmiotu zamówienia zgodnie z wymaganiami określonymi przez Zamawiającego lub wynikającymi z odrębnych przepisów,  w szczególności jest niższa o 30% od wartości zamówienia lub średniej arytmetycznej cen wszystkich złożonych ofert, Zamawiający zwróci się o udzielenie wyjaśnień, w tym złożenie dowodów, dotyczących elementów oferty mających wpływ na wysokość ceny.

XI.     Ocena spełnienia przez wykonawców warunków udziału w postępowaniu

  1. Ocena spełnienia warunków udziału w postępowaniu będzie przeprowadzona w oparciu o przedłożone przez Wykonawcę dokumenty i oświadczenia stanowiące załączniki do niniejszego zapytania.
  2. Ocena spełniania przedstawionych powyżej warunków zostanie dokonana wg formuły: „spełnia – nie spełnia”. W razie wątpliwości co do informacji zawartych w ofercie, Zamawiający wystąpi do Wykonawcy z żądaniem ich wyjaśnienia. Udzielone wyjaśnienia nie mogą powodować zmiany złożonej oferty.
  3. Odrzucenie oferty:

    Zamawiający odrzuca ofertę jeżeli:

  • jest niezgodna z treścią zapytania ofertowego,
  • gdy Wykonawca nie spełnia warunków udziału w postępowaniu,
  • zawiera rażąco niską cenę w stosunku do przedmiotu zamówienia,
  • została złożona po upływie wyznaczonego terminu,
  • jej złożenie stanowi czyn nieuczciwej konkurencji w rozumieniu przepisów o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji,
  • formularz oferty i wymagane załączniki zostały podpisane przez osobę/osoby nieuprawnione,
  • zawierającą błędy niebędące oczywistymi omyłkami pisarskimi lub rachunkowymi,
  • Wykonawca nie złożył wyjaśnień dotyczących treści złożonych ofert bądź ich uzupełnień w wyznaczonym terminie,
  • została złożona na nieobowiązującym wzorze bądź dokumencie znacząco zmienionym (poprzez istotną zmianę rozumie się np. usunięcie kolumn i wierszy).
  1. Z tytułu odrzucenia oferty Wykonawcom nie przysługuje żadne roszczenie względem Zamawiającego.
  2. Badanie oferty:

W toku badania i oceny ofert Zamawiający może żądać od Wykonawców wyjaśnień dotyczących treści złożonych ofert lub przedłożenia dodatkowych dokumentów w celu weryfikacji spełnienia warunków udziału w postępowaniu lub zgodności oferowanego przedmiotu zamówienia  z wymaganiami Zamawiającego. Zamawiający dopuszcza możliwość wzywania Wykonawców  do złożenia wyjaśnień lub przedłożenia dokumentów oraz składania wyjaśnień, przedkładania dodatkowych dokumentów przez Wykonawców drogą mailową.

XII.     Osoby do kontaktów

Koordynator projektu (tel. 721-584-901) 

Specjalista ds. monitoringu i rozliczeń finansowych (tel. 510-405-587) e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.   

XIII.Informacje o wyborze najkorzystniejszej oferty

  1. Zamawiający dokona oceny ofert pod względem formalnym i zgodności z niniejszym zapytaniem ofertowym.
  2. Po wyborze najkorzystniejszej oferty Zamawiający wezwie niezwłocznie wybranych Oferentów do zawarcia umowy. Jeśli w terminie 7 dni od wezwania do podpisania umowy Oferent nie zawrze umowy, Zamawiający uzna, iż odmówił on podpisania umowy i wówczas może zawrzeć umowę z Oferentem, którego oferta była następna w kolejności, pod warunkiem, że nie upłynął termin związania ofertą.
  3. Jeżeli Zamawiający nie będzie mógł wybrać najkorzystniejszej oferty ze względu na to, że złożone oferty w wyniku oceny otrzymały tę samą liczbę punktów, Zamawiający przeprowadzi negocjacje cenowe z Wykonawcami.
  4. Wykonawcy nie mogą zaoferować cen wyższych niż zaoferowane w złożonych ofertach.
  5. W przypadku, gdy zaproponowane oferty przekroczą kwotę jaką Zamawiający może przeznaczyć na realizację zamówienia, Zamawiający, może podjąć negocjacje z wybranym zgodnie z zasadą konkurencyjności Wykonawcą lub powtórzyć postępowanie w trybie zasady konkurencyjności.
  6. O wyborze najkorzystniejszej oferty Zamawiający zawiadomi wykonawców za pośrednictwem poczty elektronicznej lub Poczty Polskiej lub przesyłki kurierskiej lub telefonicznie.

XIV.    Warunki zmiany umowy

  1. Zamawiający zastrzega  sobie  prawo  unieważnienia  zapytania  ofertowego  na  każdym  etapie postępowania bez podania przyczyny. Zamawiający unieważnieni postępowanie, jeżeli w toku postępowania ujawniono niemożliwą do usunięcia wadę postępowania uniemożliwiającą zawarcie zgodnej z Projektem umowy. 
  2. Zamawiający zastrzega sobie możliwość udzielenia wybranemu w wyniku przeprowadzonej procedury wyboru wykonawcy zamówienia uzupełniającego w wysokości 50% wartości zamówienia określonego w umowie zawartej z Wykonawcą w następstwie niniejszego postępowania, w przypadku wystąpienia stosownych przesłanek wskazanych w Wytycznych w zakresie kwalifikowalności wydatków w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Europejskiego Funduszu Społecznego oraz Funduszu Spójności na lata 20142020.
  3. Zamawiający informuje, iż w umowie będą zapisy:
    1. przewidujące karę umowną w wysokości 50% łącznego wynagrodzenia Wykonawcy – w przypadku nie wykonywania przez Wykonawcę w sposób zgodny z innymi

postanowieniami umowy oraz bez zachowania należytej staranności,

  1. zastrzegające Zamawiającemu          możliwość       potrącania       naliczonych     kar             umownych                           z wynagrodzenia Wykonawcy,
  2. zastrzegające Zamawiającemu możliwość dochodzenia od Wykonawcy odszkodowania przenoszącego wysokość kar umownych, na zasadach ogólnych,
  3. zastrzegające wypłatę pełnego wynagrodzenia Wykonawcy tylko w przypadku należytego zrealizowania obowiązków określonych w opisie przedmiotu zamówienia i zawartych w umowie na wykonanie usługi,
  4. zastrzegające prawo rozwiązania umowy w trybie natychmiastowym w przypadku realizowania usługi niezgodnie z umową lub harmonogramem z winy Wykonawcy.
  1. Zamawiający przewiduje możliwość dokonywania istotnych zmian postanowień umowy z powodu:
    • zmiany powszechnie obowiązujących przepisów prawa w zakresie mającym istotny wpływ na realizację przedmiotu umowy,
    • zmiany terminu            realizacji          zamówienia     z          przyczyn         obiektywnych,             niezależnych  od Zamawiającego,
    • zmiany harmonogramu realizacji projektu wpływające na harmonogram wykonania usługi objętej niniejszym zamówieniem,
    • zmiany harmonogramu realizacji projektu wynikające ze zmiany w zakresie finansowania projektu (zmiany harmonogramu płatności).
  2. Zmiany zostaną wprowadzone w drodze aneksu do umowy bądź zmiany załączników do umowy.
  3. Każda ze stron może rozwiązać umowę z zachowaniem 30-dniowego okresu wypowiedzenia.

XV.     Wykaz załączników

  • Formularz ofertowy – stanowiący Załącznik nr 1
  • Wykaz doświadczenia w realizacji usług zgodnych z przedmiotem zamówienia (Załącznik nr 2)
  • Oświadczenie Dostawcy/Wykonawcy o          spełnianiu        warunków       udziału

w postępowaniu (Załącznik nr 3),

  • Oświadczenie Dostawcy/Wykonawcy dot. klauzul społecznych (Załącznik nr 4).

Wojciech Maślona Dyrektor Zespołu Szkół Nr 1  im. T. Kościuszki w Krasnymstawie

                                                                      ……………………………………………………..

                                                                                                                   Zamawiający

eu

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. T. KOŚCIUSZKI 

W KRASNYMSTAWIE

  1. Zamkowa 1 22-300 Krasnystaw

tel./fax  82 576 37 55; www.zspnr1-krasnystaw.edu.pl/

Znak sprawy ZS/2/2020/ZzK                                                    Krasnystaw, dnia 29.09.2020 r.

 

Zespół Szkół Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Krasnymstawie informuje o unieważnieniu postępowania Znak sprawy ZS/2/2020/ZzK (załącznik)

 Zapytanie ofertowe ZS/2/2020/ZzK

Zespół Szkół Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Krasnymstawie w związku z realizowanym projektem „Zawodowcy z Kościuszki” współfinansowanym przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa 12 – Edukacja, kwalifikacje  i kompetencje, Działanie 12.4 Kształcenie zawodowe, zaprasza do przedstawienia oferty cenowej na przeprowadzenie specjalistycznych szkoleń w podziale na 18 części zgodnie z liczbą uczestników, liczby godzin i terminami dla poszczególnych szkoleń:  Część 1. Szkolenie: Kelner z egzaminem czeladniczym

Część 2. Szkolenie: Wizażystka z egzaminem czeladniczym

Część 3. Kurs obsługi wózka jezdniowego

Część 4. Szkolenie: Prawo jazdy kat. B

Część 5. Szkolenie: Uprawnienia elektryczne do 1kV

Część 6. Kurs obsługi kasy fiskalnej

Część 7. Szkolenie: Barista I i II stopnia

Część 8. Szkolenia fryzjerskie   

Część 9. Szkolenie: Stylizacja paznokci

Część 10. Szkolenie: Nowoczesne torty (szkolenie dla nauczycieli)

Część 11. Szkolenie: Monoporcje (szkolenie dla nauczycieli)

Część 12. Szkolenie: Kiper herbaty (szkolenie dla nauczycieli)

Część 13. Szkolenie: Lody tajskie (szkolenie dla nauczycieli)

Część 14. Szkolenie: Projektowanie fryzur (szkolenie dla nauczycieli)

Część 15. Szkolenie: SEP do 1 kV z egzaminem(szkolenie dla nauczycieli)

Część 16. Szkolenie: Nowoczesne techniki i e-zasoby wspomagające edukację(szkolenie dla nauczycieli)

Część 17. Szkolenie: Prezi – forma przekazu informacji w kształceniu zawodowym (szkolenie dla nauczycieli) 

Część 18. Szkolenie z zakresu pojazdów hybrydowych (szkolenie dla nauczycieli) 

  1. Tryb udzielenia zamówienia:

 

Postępowanie prowadzone jest w formie zapytania ofertowego z zachowaniem zasady konkurencyjności, zgodnie z zasadą konkurencyjności określoną w Wytycznych w zakresie kwalifikowalności wydatków w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Europejskiego Funduszu Społecznego oraz  Funduszu Spójności na lata 2014-2020. 

II.         Opis przedmiotu zamówienia

  1. Przedmiotem zamówienia jest przeprowadzenie specjalistycznych szkoleń: na potrzeby Zespołu

Szkół Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Krasnymstawie w związku z realizowanym projektem „Zawodowcy z Kościuszki” współfinansowanym przez Unię Europejską ze środków

Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa 12 – Edukacja, kwalifikacje  i kompetencje, Działanie 12.4 Kształcenie zawodowe. 

Przedmiot zamówienia został podzielony na 18 części:

Część 1. Szkolenie: Kelner z egzaminem czeladniczym 

Planowany okres realizacji: 09.2021-07.2022 

Liczba godzin szkolenia: 160 godzin/ 8 godzin lekcyjnych dziennie

Planowana liczba uczestników: 8 (1 grupa)

Zamawiający pokrywa koszt badań lekarskich oraz egzaminu czeladniczego. 

Wykonawca zapewni podręczniki do nauki dla każdego Uczestnika szkolenia.

Zajęcia odbywać się będą w salach Zamawiającego. Zajęcia realizowane w dni wolne od nauki. 

Część 2. Szkolenie: Wizażystka z egzaminem czeladniczym 

Planowany okres realizacji: 10.2020-07.2021 

Liczba godzin szkolenia: 160 godzin/8 godzin lekcyjnych dziennie 

Planowana liczba uczestników: 8 (1 grupa)

Zamawiający pokrywa koszt badań lekarskich oraz egzaminu czeladniczego.

Wykonawca zobowiązany będzie zapewnić kosmetyki i materiały dydaktyczne w ilości zapewniającej prawidłową realizację szkolenia oraz egzaminu. 

Wykonawca zapewni podręczniki do nauki dla każdego Uczestnika szkolenia.

Zajęcia odbywać się będą w salach Zamawiającego. Zajęcia realizowane w dni wolne od nauki. 

 

Część 3. Kurs obsługi wózka jezdniowego

Planowany okres realizacji: 04.2021-07.2021 (pierwsza grupa)  04.2022-07.2022 (druga grupa)  Liczba godzin szkolenia: Planuje się dwie edycje po 56 godzin zajęć teoretycznych (na grupę)  i po 3 godziny zajęć praktycznych na osobę. 

Planowana liczba uczestników: 20 (2 grupy po 10 osób) 

Zamawiający zapewni badania lekarskie oraz opłatę za egzamin przed Urzędem Dozoru Technicznego. Zamawiający zapewni salę na zajęcia teoretyczne. Wykonawca musi zapewnić plac manewrowy. Wykonawca zapewni podręczniki do nauki dla każdego Uczestnika szkolenia.  Zajęcia powinny odbywać się na terenie Krasnegostawu bądź Wykonawca musi zapewnić transport do miejsca realizacji zajęć praktycznych oraz na egzamin. 

Część 4. Szkolenie: Prawo jazdy kat. B

Planowany okres realizacji: 01.2021-06.2021; 01.2022-06.2022

Liczba godzin szkolenia: Planuje się dwie edycje po 30 godzin zajęć teoretycznych (na grupę)  i po 30 godzin zajęć praktycznych (na Uczestnika).  Planowana liczba uczestników: 30 (2 grupy po 15 osób) 

Zamawiający zapewni badania lekarskie oraz opłatę za egzamin w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu

Drogowego. Zamawiający musi zapewnić materiały niezbędne do przygotowania się do egzaminu (książka/materiały drukowane).  Zamawiający zapewni salę na zajęcia teoretyczne. Wykonawca musi zapewnić plac manewrowy. Zajęcia powinny odbywać się na terenie Krasnegostawu bądź Wykonawca musi zapewnić transport do miejsca realizacji zajęć praktycznych oraz na egzamin. 

Część 5. Szkolenie: Uprawnienia elektryczne do 1kV

Planowany okres realizacji: 03.2021-07.2021

Planowana liczba uczestników: 20 (2 grupy po 10 osób) 

Liczba godzin szkolenia: Planuje się dwie edycje po 40 godzin zajęć. Wykonawca powinien przedstawić program szkolenia opracowany zgodnie z wymogami Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 18 sierpnia 2017 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. z 2017 r. poz. 1632) oraz rozporządzenia Ministra Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej  z dnia 28 kwietnia 2003 r. w sprawie szczegółowych zasad stwierdzania posiadania kwalifikacji przez osoby zajmujące się eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci (Dz. U. z 2003 r. Nr 89, poz. 828, z późn. zm.).

Zamawiający zapewni podręcznik. Wykonawca musi pokryć koszt egzaminu państwowego.   Zajęcia odbywać się będą w salach Zamawiającego (Zamawiający zapewni salę na zajęcia teoretyczne). Zajęcia realizowane w dni wolne od nauki. 

 

Część 6. Kurs obsługi kasy fiskalnej

Planowany okres realizacji: 10.2020-07.2021; 10.2021-07.2022;  

Planowana liczba uczestników: 16 (2 grupy po 8 osób)

Liczba godzin szkolenia: Planuje się dwie edycje po 24 godziny na grupę.

Szkolenie musi zostać zakończone egzaminem wewnętrznym. 

Wykonawca zapewni odpowiednią ilość kas niezbędną do realizacji zajęć (minimum 1 kasa na 2 osoby). Zajęcia praktyczne muszą stanowić minimum 16 godzin. 

Zajęcia odbywać się będą w salach Zamawiającego. Zajęcia realizowane w dni wolne od nauki.

Część 7. Szkolenie: Barista I i II stopnia 

Planowany okres realizacji: 01.2021-02.2021; 01.2022-03.2022 

Planowana liczba uczestników: 16 (2 grupy po 8 osób) 

Liczba godzin szkolenia: Planuje się dwie edycje po 48 godzin (w tym 18 godzin – I stopień; 30 godzin  II stopień). Zamawiający zapewni materiały niezbędne do realizacji szkolenia. Wykonawca musi zapewnić odpowiednią ilość sprzętu gwarantującą prawidłową realizację szkolenia.   Zajęcia odbywać się będą w salach Zamawiającego. Zajęcia realizowane w dni wolne od nauki. 

Część 8. Szkolenia fryzjerskie   

Planowany okres realizacji: 01.2021-07.2021 

Planowana liczba uczestników: 48 (6 grup po 8 osób)

Planuje się 6 różnych szkoleń z zakresu fryzjerstwa, każde ze szkoleń trwało będzie 16 godzin i musi zostać zakończone egzaminem wewnętrznym. 

Tematyka szkoleń: Koloryzacja I stopnia, Koloryzacja II stopnia, Strzyżenia damskie, Strzyżenia męskie, Barber, Podstawy trychologii. 

Zamawiający powinien zapewnić kosmetyki do włosów i farby oraz akcesoria w ilości zapewniającej prawidłową realizację szkolenia. 

Zajęcia odbywać się będą w salach Zamawiającego. Zajęcia realizowane w dni wolne od nauki. 

Część 9. Szkolenie: Stylizacja paznokci 

Planowany okres realizacji: 10.2020-07.2021; 10.2021-07.2022 

Planowana liczba uczestników: 20 (2 grupy po 10 osób) 

Liczba godzin szkolenia: Planuje się dwie edycje po 32 godziny 

Zamawiający zapewni materiały niezbędne do realizacji szkolenia (na grupę planuje się przeznaczyć 900.00 zł, w tym: aceton 3 szt., primer 3szt., tipsy 1000 szt., oliwka 3szt, lakiery różne kolory 12 szt., rękawiczki 3 op., formy duże, żel, pilniki, pędzle, patyczki, bloki, waciki bezpyłowe, klej do tipsów, zmywacz, velox, remover, żel nabłyszczający, top baza, zdobienia). Wykonawca będzie zobowiązany uzupełnić materiały celem prawidłowej realizacji programu szkolenia. Wykonawca musi zapewnić odpowiednią ilość sprzętu gwarantującą prawidłową realizację szkolenia.  

Zajęcia odbywać się będą w salach Zamawiającego. Zajęcia realizowane w dni wolne od nauki. 

Część 10. Szkolenie: Nowoczesne torty (szkolenie dla nauczycieli)

Planowany okres realizacji: 11.2020-04.2021

Planowana liczba uczestników: 3

Liczba godzin szkolenia: 16 godzin

Szkolenie realizowane na terenie Krasnegostawu bądź Wykonawca uwzględni zwrot kosztów dojazdu na szkolenie. Zamawiający nie zapewnia sali do realizacji zajęć.

Część 11. Szkolenie: Monoporcje (szkolenie dla nauczycieli)

Planowany okres realizacji: 11.2020-04.2021

Planowana liczba uczestników: 3 (1 grupa)

Liczba godzin szkolenia: 16 godzin

Szkolenie realizowane na terenie Krasnegostawu bądź Wykonawca uwzględni zwrot kosztów dojazdu na szkolenie. Zamawiający nie zapewnia sali do realizacji zajęć.

Część 12. Szkolenie: Kiper herbaty (szkolenie dla nauczycieli)

Planowany okres realizacji: 11.2020-04.2021

Planowana liczba uczestników: 1

Liczba godzin szkolenia: 16 godzin

Szkolenie realizowane na terenie Krasnegostawu bądź Wykonawca uwzględni zwrot kosztów dojazdu na szkolenie. Zamawiający nie zapewnia sali do realizacji zajęć.

Część 13. Szkolenie: Lody tajskie (szkolenie dla nauczycieli)

Planowany okres realizacji: 11.2020-04.2021

Planowana liczba uczestników: 1

Liczba godzin szkolenia: 16 godzin

Szkolenie realizowane na terenie Krasnegostawu bądź Wykonawca uwzględni zwrot kosztów dojazdu na szkolenie. Zamawiający nie zapewnia sali do realizacji zajęć.

Część 14. Szkolenie: Projektowanie fryzur(szkolenie dla nauczycieli)

Planowany okres realizacji: 11.2020-04.2021

Planowana liczba uczestników: 1

Liczba godzin szkolenia: 16 godzin

Szkolenie realizowane na terenie Krasnegostawu bądź Wykonawca uwzględni zwrot kosztów dojazdu na szkolenie. Zamawiający nie zapewnia sali do realizacji zajęć.

Część 15. Szkolenie: SEP do 1 kV z egzaminem(szkolenie dla nauczycieli)

Planowany okres realizacji: 11.2020-04.2021

Planowana liczba uczestników: 3

Liczba godzin szkolenia: 24 godziny

Szkolenie realizowane na terenie Krasnegostawu bądź Wykonawca uwzględni zwrot kosztów dojazdu na szkolenie. Zamawiający nie zapewnia sali do realizacji zajęć.

Część 16. Szkolenie: Nowoczesne techniki i e-zasoby wspomagające edukację(szkolenie dla nauczycieli)

Planowany okres realizacji: 11.2020-04.2021

Planowana liczba uczestników: 16 (1 grupa)

Liczba godzin szkolenia: 8 godzin

Szkolenie realizowane będzie w sali komputerowej Zamawiającego. 

Część 17. Szkolenie: Prezi – forma przekazu informacji w kształceniu zawodowym (szkolenie dla nauczycieli) 

Planowany okres realizacji: 11.2020-04.2021

Planowana liczba uczestników: 16 (1 grupa)

Liczba godzin szkolenia: 8 godzin 

Szkolenie realizowane będzie w sali komputerowej Zamawiającego. 

Część 18. Szkolenie z zakresu pojazdów hybrydowych (szkolenie dla nauczycieli) 

Planowany okres realizacji: 11.2020-04.2021

Planowana liczba uczestników: 3 (1 grupa)

Liczba godzin szkolenia: 16 godzin 

Szkolenie realizowane na terenie Krasnegostawu bądź Wykonawca uwzględni zwrot kosztów dojazdu na szkolenie. Zamawiający nie zapewnia sali do realizacji zajęć.

Powyższe plany (terminy realizacji) mogą ulec zmianie za zgodą Zamawiającego, jeśli wynikają  z przyczyn niezależnych od Wykonawcy lub na prośbę Uczestników szkolenia, także – w przypadku harmonogramów zajęć zgłoszonych do Urzędu Marszałkowskiego – za jego zgodą.

 

Wymagania dla wszystkich Wykonawców (wspólne dla wszystkich części zamówienia):

  • Osoby prowadzące szkolenie dla uczniów muszą posiadać kwalifikacje pedagogiczne. W przypadku szkoleń dla nauczycieli nie jest to warunek konieczny.  
  • Osoby prowadzące szkolenie powinny posiadać doświadczenie w prowadzeniu szkoleń o tożsamej tematyce, minimum 2 szkolenia. 
  • Punktowane przy ocenie oferty będzie doświadczenie kadry w prowadzeniu analogicznych zajęć dla placówki oświatowej.
  • Wykonawca zobowiązany jest przedstawić Zamawiającemu program szkolenia zawierający w szczególności: czas trwania i sposób organizacji zajęć, cele kształcenia a także plan nauczania określający nazwę zajęć edukacyjnych oraz ich wymiar, z uwzględnieniem części teoretycznej i praktycznej oraz niezbędnych środków czy materiałów dydaktycznych – zgodnie z załącznikiem nr 6 do zapytania ofertowego. W przypadku składania odpowiedzi  na zapytanie w częściach niezbędne jest dołączenie programu do każdej części oddzielnie.
  • Wykonawca zobowiązany będzie do przekazania Zamawiającemu materiałów szkoleniowych i harmonogramów szkolenia drogą e-mailową na minimum 7 dni roboczych przed rozpoczęciem pierwszych zajęć.
  • Wykonawca zobowiązany będzie do opracowania i przeprowadzenia ankiet oceniających zajęcia i jakość wsparcia. Kompletne ankiety Wykonawca przekaże Zamawiającemu.
  • Wykonawca zapewni każdemu uczestnikowi program i harmonogram zajęć.
  • Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia materiałów i pomocy dydaktycznych (broszur, opracowań własnych) potrzebnych do przyswojenia wiedzy teoretycznej, a także innych materiałów szkoleniowych i sprzętu niezbędnego do zajęć dla każdego z uczestników szkolenia. Materiały zostaną przekazane na własność uczestnikom szkolenia.
  • Prowadzący zajęcia zobowiązany będzie poinformować uczestników, że zajęcia są realizowane w ramach projektu „Zawodowcy z Kościuszki”, a projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskich w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
  • Wymagane jest, aby w/w zajęcia miały charakter aktywny, wymagający zaangażowania wszystkich uczestników. W trakcie przebiegu zajęć powinny być wykorzystywane wykłady, pokazy, prezentacje, programy graficzne, ćwiczenia praktyczne.
  • Wykonawca zobowiązany będzie do przeprowadzenia wewnętrznego egzaminu sprawdzającego potwierdzającego nabycie kwalifikacje w zakresie szkolenia dla Uczestników szkolenia, sporządzenia protokołu z egzaminu i przekazanie jego kopii Zamawiającemu. W skład komisji egzaminacyjnej wejdą m. in. osoby niezaangażowane bezpośrednio w realizację niniejszego szkolenia, ale posiadający wymagane doświadczenie w zakresie realizacji przedmiotu zamówienia.
  • Na zakończenie    szkolenia         Wykonawca    wyda   Uczestnikom   stosowne

zaświadczenia/certyfikaty. Zaświadczenia/certyfikaty muszą być oznaczone zgodnie  z „Podręcznikiem wnioskodawcy i beneficjenta programów polityki spójności 2014-2020  w zakresie informacji i promocji”.

Wymagania dodatkowe:

  • Wykonawca dysponuje co najmniej jednym trenerem posiadającym doświadczenie zawodowe w przeprowadzeniu min. 2 szkoleń w zakresie analogicznym do tematyki szkolenia, dla zadania w ramach którego składana jest oferta.
  • Wykonawca posiada doświadczenie zawodowe w przeprowadzeniu min. 2 szkoleń w zakresie analogicznym do tematyki szkolenia dla zadania, w ramach którego składana jest oferta. -           Wykonawca bądź trener posiada przygotowanie pedagogiczne.

III.       Nazwa i kod określone we Wspólnym Słowniku Zamówień Publicznych

80530000-8 Usługi szkolenia zawodowego

IV.        Termin i miejsce wykonania  zamówienia

Planowane terminy realizacji usługi zgodnie z harmonogramem Projektu:  

Część 1. Szkolenie: Kelner z egzaminem czeladniczym  Planowany okres realizacji: 09.2021-07.2022 

Część 2. Szkolenie: Wizażystka z egzaminem czeladniczym 

Planowany okres realizacji: 10.2020-07.2021 

Część 3. Kurs obsługi wózka jezdniowego

Planowany okres realizacji: 04.2021-07.2021 (pierwsza grupa)  04.2022-07.2022 (druga grupa)  Część 4. Szkolenie: Prawo jazdy kat. B

Planowany okres realizacji: 01.2021-06.2021; 01.2022-06.2022

Część 5. Szkolenie: Uprawnienia elektryczne do 1kV

Planowany okres realizacji: 03.2021-07.2021

Część 6. Kurs obsługi kasy fiskalnej

Planowany okres realizacji: 10.2020-07.2021; 10.2021-07.2022 

Część 7. Szkolenie: Barista I i II stopnia 

Planowany okres realizacji: 01.2021-02.2021; 01.2022-03.2022 

Część 8. Szkolenia fryzjerskie   

Planowany okres realizacji: 01.2021-07.2021 

Część 9. Szkolenie: Stylizacja paznokci 

Planowany okres realizacji: 10.2020-07.2021; 10.2021-07.2022 

Część 10. Szkolenie: Nowoczesne torty (szkolenie dla nauczycieli) Planowany okres realizacji: 11.2020-04.2021

Część 11. Szkolenie: Monoporcje (szkolenie dla nauczycieli) Planowany okres realizacji: 11.2020-04.2021

Część 12. Szkolenie: Kiper herbaty (szkolenie dla nauczycieli) Planowany okres realizacji: 11.2020-04.2021

Część 13. Szkolenie: Lody tajskie (szkolenie dla nauczycieli)

Planowany okres realizacji: 11.2020-04.2021

Część 14. Szkolenie: Projektowanie fryzur (szkolenie dla nauczycieli) Planowany okres realizacji: 11.2020-04.2021

Część 15. Szkolenie: SEP do 1 kV z egzaminem (szkolenie dla nauczycieli) Planowany okres realizacji: 11.2020-04.2021

Część 16. Szkolenie: Nowoczesne techniki i e-zasoby wspomagające edukację 

(szkolenie dla nauczycieli)

Planowany okres realizacji: 11.2020-04.2021

 

Część 17. Szkolenie: Prezi – forma przekazu informacji w kształceniu zawodowym  (szkolenie dla nauczycieli) 

Planowany okres realizacji: 11.2020-04.2021

 

Część 18. Szkolenie z zakresu pojazdów hybrydowych (szkolenie dla nauczycieli)  Planowany okres realizacji: 11.2020-04.2021

 

Dokładne terminy oraz ostateczna liczba uczestników zostaną wskazane przez Zamawiającego przed rozpoczęciem realizacji usługi.

Zamawiający zastrzega możliwość zmiany terminu realizacji szkolenia w zależności od przebiegu procesu rekrutacji uczestników. 

  1. Opis warunków udziału w postępowaniu:

 

W postępowaniu mogą wziąć udział Dostawcy/Wykonawcy, którzy spełniają poniższe kryteria:

  1. Uprawnieni do występowania w obrocie prawnym, posiada kompetencje lub uprawnienia do prowadzenia określonej działalności zawodowej (ocena na podstawie Załącznika nr 2 do zapytania ofertowego).
  2. Znajdujący się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie zamówienia, (ocena na podstawie Załącznik nr 2 do zapytania ofertowego).
  3. Posiada zdolności techniczne lub zawodowe niezbędne do realizacji zamówienia,(ocena na podstawie Załącznika nr 5 do zapytania ofertowego).
  4. Posiada doświadczenie w realizacji usług będących przedmiotem zamówieniai, (ocena na podstawie Załącznika nr 7 do zapytania ofertowego).
  5. Dysponuje sprzętem i osobami zdolnymi do wykonania zamówienia (ocena na podstawie Załącznika nr 5 do zapytania ofertowego).
  6. Nie są powiązani kapitałowo i osobowo z zamawiającym (ocena na podstawie Załącznika nr 3 do zapytania ofertowego).

 Przez powiązania kapitałowe lub osobowe rozumie się wzajemne powiązania między Zamawiającym lub osobami upoważnionymi do zaciągania zobowiązań w imieniu Zamawiającego lub osobami wykonującymi w imieniu Zamawiającego czynności związane z przygotowaniem i przeprowadzeniem procedury wyboru Wykonawcy a Wykonawcą, polegające w szczególności na:

  1. uczestniczeniu w spółce jako wspólnik spółki cywilnej lub spółki osobowej,
  2. posiadaniu udziałów lub co najmniej 10% akcji,
  3. pełnieniu funkcji członka organu nadzorczego lub zarządzającego, prokurenta, pełnomocnika, 4. pozostawaniu w związku małżeńskim, w stosunku pokrewieństwa lub powinowactwa w linii prostej, pokrewieństwa drugiego stopnia lub powinowactwa drugiego stopnia w linii bocznej lub w stosunku przysposobienia, opieki lub kurateli.

VI.Opis kryteriów, którymi Zamawiający będzie się kierował przy wyborze oferty wraz zpodaniem wag tych kryteriów i sposobu oceny ofert

  1. Za ofertę najkorzystniejszą zostanie uznana oferta zawierająca najkorzystniejszy bilans punków w kryteriach:

cena – 60% (max. 60 pkt)

doświadczenie Wykonawcy – 30% (max. 30 pkt)

doświadczenie kadry realizującej zamówienie w realizacji szkoleń  na potrzeby placówki oświatowej – 10% (max. 10 pkt)

Kryterium nr 1 – cena

Ocena ofert wg kryterium nr 1 będzie prowadzona według poniższego wzoru:                cena oferty najtańszej

C = ..............................................   x 100 x 60%                cena oferty badanej

W zakresie kryterium nr 1 do porównania i oceny ofert brana będzie pod uwagę cena oferty brutto podana w Formularzu ofertowym (Załącznik nr 1). Za ww. kryterium można otrzymać maksymalnie 60 pkt.

Kryterium nr 2 – doświadczenie Wykonawcy

Liczba szkoleń o tematyce analogicznej do tematyki szkolenia  (w wymiarze godzinowym zbliżonym do przedmiotu zamówienia +/- 10%) dla zadania w ramach którego składana jest oferta, przeprowadzonych w okresie ostatnich trzech lat (jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym czasie). W zakresie kryterium nr 2 do porównania i oceny ofert brana będzie pod uwagę liczba szkoleń podana w Formularzu ofertowym (Załącznik nr 2) w wymiarze godzinowym analogicznym do poszczególnych części zamówienia których dotyczy oferta. Wykonawca nie będzie liczył do kryterium punktowego obligatoryjnych dwóch szkoleń o tematyce tożsamej. 

Liczba przyznanych punktów:

1 – 2 szkolenia – 10 pkt

3 – 4 szkolenia – 20 pkt

5 i więcej szkoleń – 30 pkt

Za ww. kryterium można otrzymać maksymalnie 30 pkt.

Kryterium nr 3 – doświadczenie kadry realizującej zamówienie w realizacji szkoleń  na potrzeby placówki oświatowej

W ramach kryterium nr 3 oceniane będzie doświadczenie osób wyznaczonych do realizacji szkoleń. Zamawiający będzie przyznawał punkty metoda zerojedynkową:

  1. 10 pkt. za realizację szkoleń na potrzeby placówki oświatowej,
  2. 0 pkt. w przypadku nie wykazania realizacji szkoleń na potrzeby placówki oświatowej.

  

Poprzez placówkę oświatową Zamawiający rozumie instytucje składające się na system oświaty zgodnie z art. 2 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz. U. z 2016 r. poz. 1943, 1954, 1985 i 2169 oraz z 2017 r. poz. 60, 949 i 1292 z późn. zm.)

Ocena zostanie dokonana na podstawie informacji zamieszczonych przez Wykonawcę  w Załączniku nr 3 „Wykaz kadry realizującej zamówienie”.

Za ww. kryterium można otrzymać maksymalnie 10 pkt.

  

  1. Na ocenę składa się suma punktów z poszczególnych kryteriów oceny.
  2. Punktacja przyznana ofertom w poszczególnych kryteriach będzie liczona z dokładnością do 2 miejsc po przecinku. Najwyższa liczba punktów wyznaczy najkorzystniejszą ofertę. Zamawiający udzieli zamówienia Wykonawcy, którego oferta będzie odpowiadać wszystkim wymaganiom zgodnie z Wytycznymi w zakresie kwalifikowalności wydatków w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Europejskiego Funduszu Społecznego oraz Funduszu Spójności na lata 2014-2020 oraz zapytaniu ofertowym i zostanie oceniona jako najkorzystniejsza w oparciu o podane kryteria wyboru.
  3. Jeżeli nie będzie można dokonać wyboru oferty najkorzystniejszej ze względu na to, że 2 lub więcej oferty przedstawia taki sam bilans ceny oraz pozostałych kryteriów oceny ofert, Zamawiający dokona wyboru oferty z najniższą ceną.

VII.      Opis sposobu obliczenia ceny

  1. Ceną podlegającą ocenie jest cena brutto oferty (zwana również ceną ofertową).
  2. Cena oferty powinna być wyrażona w złotych polskich – PLN.
  3. Cenę oferty brutto należy wyliczyć, z uwzględnieniem wszystkich wymagań w zapytaniu ofertowym. Wykonawca poda całkowitą cenę brutto oferty w Załączniku nr 2 do zapytania ofertowego (Formularz ofertowy) w zapisie liczbowym i słownie.
  4. Cenę oferty zapisaną liczbowo należy zaokrąglić do 2 miejsc po przecinku, do pełnego grosza w taki sposób, że końcówki poniżej 0,5 grosza pomija się,  a końcówki powyżej 0,5 i wyżej zaokrągla się do 1 grosza.
  5. Prawidłowe ustalenie stawki podatku VAT leży po stronie Wykonawcy. Zamawiający wymaga, aby Wykonawca obliczając cenę oferty stosował stawki VAT zgodne ze stanem prawnym obowiązującym na dzień składania ofert.
  6. Cena brutto winna zawierać wszystkie koszty związane z realizacją przedmiotu zamówienia wraz z podatkiem VAT.
  7. Jeżeli cena oferty wydaje się rażąco niska w stosunku do przedmiotu zamówienia i budzi wątpliwości Zamawiającego co do możliwości wykonania przedmiotu zamówienia zgodnie z wymaganiami określonymi przez Zamawiającego lub wynikającymi z odrębnych przepisów, w szczególności jest niższa o 30% od wartości zamówienia lub średniej arytmetycznej cen wszystkich złożonych ofert, Zamawiający zwróci się o udzielenie wyjaśnień, w tym złożenie dowodów, dotyczących elementów oferty mających wpływ na wysokość ceny.

VIII. Ocena spełnienia przez wykonawców warunków udziału w postępowaniu

  1. Ocena spełnienia warunków udziału w postępowaniu będzie przeprowadzona w oparciu o przedłożone przez Wykonawcę dokumenty i oświadczenia stanowiące załączniki do niniejszego zapytania.
  2. Ocena spełniania przedstawionych powyżej warunków zostanie dokonana wg formuły: „spełnia – nie spełnia”. W razie wątpliwości co do informacji zawartych w ofercie, Zamawiający wystąpi do Wykonawcy z żądaniem ich wyjaśnienia. Udzielone wyjaśnienia nie mogą powodować zmiany złożonej oferty.
  3. Odrzucenie oferty:

     Zamawiający odrzuca ofertę jeżeli:

  • jest niezgodna z treścią zapytania ofertowego,
  • gdy Wykonawca nie spełnia warunków udziału w postępowaniu,
  • zawiera rażąco niską cenę w stosunku do przedmiotu zamówienia,
  • została złożona po upływie wyznaczonego terminu,
  • jej złożenie stanowi czyn nieuczciwej konkurencji w rozumieniu przepisów o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji,
  • formularz oferty i wymagane załączniki zostały podpisane przez osobę/osoby nieuprawnione,
  • zawierającą błędy niebędące oczywistymi omyłkami pisarskimi lub rachunkowymi,
  • Wykonawca nie złożył wyjaśnień dotyczących treści złożonych ofert bądź ich uzupełnień w wyznaczonym terminie,
  • została złożona na nieobowiązującym wzorze bądź dokumencie znacząco zmienionym (poprzez istotną zmianę rozumie się np. usunięcie kolumn i wierszy).
  1. Z tytułu odrzucenia oferty Wykonawcom nie przysługuje żadne roszczenie względem Zamawiającego.
  2. Badanie oferty:

W toku badania i oceny ofert Zamawiający może żądać od Wykonawców wyjaśnień dotyczących treści złożonych ofert lub przedłożenia dodatkowych dokumentów w celu weryfikacji spełnienia warunków udziału w postępowaniu lub zgodności oferowanego przedmiotu zamówienia z wymaganiami Zamawiającego. Zamawiający dopuszcza możliwość wzywania Wykonawców do złożenia wyjaśnień lub przedłożenia dokumentów oraz składania wyjaśnień, przedkładania dodatkowych dokumentów przez Wykonawców drogą mailową.

IX.        Opis sposobu przygotowania oferty

W odpowiedzi na zamówienie:

  1. Ofertę składa się w formie pisemnej wypełniając „Formularz Oferty Wykonawcy” stanowiący Załącznik nr 1.(nie należy modyfikować formularza) Formularz stanowiący odpowiedz na treść zapytania składany jest w jednym egzemplarzu
  2. Do oferty należy dołączyć:
    1. oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu stanowiący Załącznik nr 2

(składany w jednym egzemplarzu bez względu na liczbę części); 

  1. oświadczenie o braku powiązań osobowych i kapitałowych z Zamawiającym stanowiący

Załącznik nr 3 (składany w jednym egzemplarzu bez względu na liczbę części);

  1. oświadczenie o spełnieniu” wymagań dodatkowych” stanowiący Załącznik nr 4 (składany w jednym egzemplarzu bez względu na liczbę części);
  2. „Wykaz kadry realizującej zamówienie” stanowiący Załącznik Nr 5(składany odrębne dla każdej części, należy złożyć tyle kompletów załączników na ile części składana jest oferta);
  3. „Program szkolenia” stanowiący Załącznik Nr 6 (składany odrębne dla każdej części, należy złożyć tyle kompletów załączników na ile części składana jest oferta);
  4. „Wykaz doświadczenia Wykonawcy” stanowiący Załącznik Nr 7 (składany odrębne dla każdej części, należy złożyć tyle kompletów załączników na ile części składana jest oferta
  1. Oferta powinna być czytelna i złożona w języku polskim.
  2. Zamawiający dopuszcza możliwości składania ofert częściowych.
  3. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych.
  4. Wszelkie zmiany w tekście oferty (przekreślenia, poprawki dopiski) powinny być podpisane lub parafowane przez Wykonawcę, w przeciwnym wypadku nie będą uwzględniane.
  5. Oferta Wykonawcy oraz załączniki muszą być podpisane przez Wykonawcę.
  6. Przed upływem terminu składania ofert Wykonawca może wprowadzić zmiany do złożonej oferty lub wycofać ofertę. Zmiany lub wycofanie powinny być doręczone Zamawiającemu na piśmie przed upływem terminu składania ofert. Oświadczenie o wprowadzeniu zmian lub wycofaniu winno być opakowane tak, jak oferta, a koperta zawierać dodatkowe oznaczenie wyrazami odpowiednio „ZMIANA” lub „WYCOFANIE”.
  7. Wykonawca nie może wycofać oferty i wprowadzać jakichkolwiek zmian w treści oferty po upływie terminu składania ofert.
  8. Wykonawca ponosi wszystkie koszty związane z przygotowaniem i złożeniem oferty.

X.         Forma, miejsce i termin składania ofert

Oferta powinna być złożona (osobiście/pocztą/przesyłką kurierską) do dnia 7 października  2020 r. do godziny 15.00 w formie pisemnej, w zamkniętej kopercie opisanej ze wskazaniem: znak sprawy, dane prowadzącego postępowanie (nazwa i adres), tytuł projektu, w ramach którego prowadzone jest niniejsze postępowanie oraz dane składającego (nazwa i adres), a także opatrzonej napisem „Nie otwierać przed dniem 07.10.2020 r.”

Ofertę należy złożyć w Biurze Projektu w Zespole Szkół Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki  w Krasnymstawie ul. Zamkowa 1, 22-300 Krasnystaw

W przypadku przysłania oferty za pośrednictwem poczty lub przesyłki kurierskiej, za termin złożenia oferty przyjmuje się termin wpływu oferty (przesyłki) do Biura Projektu w Zespole Szkół Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Krasnymstawie na w/w adres. 

Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności za zdarzenia wynikające z niewłaściwego oznakowania koperty lub braku któregokolwiek z wymaganych dokumentów/informacji oraz za przesłanie/złożenie oferty w innym miejscu, niż wskazane w niniejszym zapytaniu ofertowym. 

XI.        Osoby do kontaktów

Koordynator projektu (tel. 721-584-901) 

Specjalista ds. monitoringu i rozliczeń finansowych (tel. 510-405-587) e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.   

XII.     Informacje o wyborze najkorzystniejszej oferty

  1. Zamawiający dokona oceny ofert pod względem formalnym i zgodności z niniejszym zapytaniem ofertowym.
  2. Po wyborze najkorzystniejszej oferty Zamawiający wezwie niezwłocznie wybranych Oferentów do zawarcia umowy. Jeśli w terminie 7 dni od wezwania do podpisania umowy Oferent nie zawrze umowy, Zamawiający uzna, iż odmówił on podpisania umowy i wówczas może zawrzeć umowę z Oferentem, którego oferta była następna w kolejności, pod warunkiem, że nie upłynął termin związania ofertą.
  3. Jeżeli Zamawiający nie będzie mógł wybrać najkorzystniejszej oferty ze względu na to, że złożone oferty w wyniku oceny otrzymały tę samą liczbę punktów, Zamawiający przeprowadzi negocjacje cenowe z Wykonawcami.
  4. Wykonawcy nie mogą zaoferować cen wyższych niż zaoferowane w złożonych ofertach.
  5. W przypadku, gdy zaproponowane oferty przekroczą kwotę jaką Zamawiający może przeznaczyć na realizację zamówienia, Zamawiający, może podjąć negocjacje z wybranym zgodnie z zasadą konkurencyjności Wykonawcą lub powtórzyć postępowanie w trybie zasady konkurencyjności.
  6. O wyborze najkorzystniejszej oferty Zamawiający zawiadomi wykonawców za pośrednictwem poczty elektronicznej lub Poczty Polskiej lub przesyłki kurierskiej lub telefonicznie

XIII.Warunki zmiany umowy

  1. Zamawiający zastrzega  sobie  prawo  unieważnienia  zapytania  ofertowego  na  każdym  etapie postępowania bez podania przyczyny. Zamawiający unieważnieni postępowanie, jeżeli w toku postępowania ujawniono niemożliwą do usunięcia wadę postępowania uniemożliwiającą zawarcie zgodnej z Projektem umowy. 
  2. Zamawiający zastrzega sobie możliwość udzielenia wybranemu w wyniku przeprowadzonej procedury wyboru wykonawcy zamówienia uzupełniającego w wysokości 50% wartości zamówienia określonego w umowie zawartej z Wykonawcą w następstwie niniejszego postępowania, w przypadku wystąpienia stosownych przesłanek wskazanych w Wytycznych w zakresie kwalifikowalności wydatków w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Europejskiego Funduszu Społecznego oraz Funduszu Spójności na lata 20142020.
  3. Zamawiający informuje, iż w umowie będą zapisy:
    1. przewidujące karę umowną w wysokości 50% łącznego wynagrodzenia Wykonawcy – w przypadku nie wykonywania przez Wykonawcę w sposób zgodny z innymi postanowieniami umowy oraz bez zachowania należytej staranności
    2. zastrzegające Zamawiającemu          możliwość       potrącania       naliczonych     kar           umownych                           z wynagrodzenia Wykonawcy,
    3. zastrzegające Zamawiającemu możliwość dochodzenia od Wykonawcy odszkodowania przenoszącego wysokość kar umownych, na zasadach ogólnych,
    4. zastrzegające wypłatę pełnego wynagrodzenia Wykonawcy tylko w przypadku należytego zrealizowania obowiązków określonych w opisie przedmiotu zamówienia i zawartych w umowie na wykonanie usługi,
    5. zastrzegające prawo rozwiązania umowy w trybie natychmiastowym w przypadku realizowania usługi niezgodnie z umową lub harmonogramem z winy Wykonawcy.
  4. Zamawiający przewiduje możliwość dokonywania istotnych zmian postanowień umowy z powodu:
    • zmiany powszechnie obowiązujących przepisów prawa w zakresie mającym istotny wpływ na realizację przedmiotu umowy,
    • zmiany terminu realizacji zamówienia z przyczyn obiektywnych, niezależnych od Zamawiającego,
    • zmiany harmonogramu realizacji projektu wpływająca na harmonogram wykonania usługi objętej niniejszym zamówieniem,
    • zmiany harmonogramu realizacji projektu wynikająca ze zmiany w zakresie finansowania projektu (zmiany harmonogramu płatności).
  5. Zmiany zostaną wprowadzone w drodze aneksu do umowy bądź zmiany załączników do umowy.
  6. Każda ze stron może rozwiązać umowę z zachowaniem 30-dniowego okresu wypowiedzenia.

XIV.     Wykaz załączników

  1. Formularz oferty Wykonawcy – Załącznik nr 1.
  2. Oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu – Załącznik nr 2.
  3. Oświadczenie o braku powiązań osobowych i kapitałowych z Zamawiającym – Załącznik nr 3.
  4. Oświadczenie o spełnieniu dodatkowych wymagań – Załącznik nr 4.
  5. Wykaz kadry realizującej zamówienie – Załącznik nr 5.
  6. Program szkolenia – Załącznik nr 6.
  7. Wykaz doświadczenia Wykonawcy – Załącznik nr 7.

Wojciech Maślona Dyrektor Zespołu Szkół Nr 1  im. T. Kościuszki w Krasnymstawie

                                                                                ……………………………………………………..

                                                                                                                     Zamawiający

                                                 

i Wykonawca oceniał będzie szkolenia o tożsamej tematyce i zbliżonym wymiarze godzinowym (tolerancja+/- 10 % godzin szkoleniowych) 

IMG 20200919 161939

19 września Kulinarni "Zetki" wybrali się do Zamościa podbić podniebienia Jury podczas Konkursu Kulinarnego "Smaki Roztocza i Zamościa 2020" w ramach 26 Jarmarku Hetmańskiego. Organizatorem konkursu był Zamojski Dom Kultury oraz Lokalna Organizacja Turystyczna " Zamość i Roztocze". Kapituła miała niezwykle trudne zadanie, ponieważ do oceny zostały zgłoszone 53 różne wyroby gastronomiczne, wypieki i nalewki. My zgłosiliśmy 3 potrawy: w kategorii Wyroby gastronomiczne były to Kurzęce szyjki nadziewane i w kategorii Wypieki - Dziady zamojskie i Chleb pszenny pieczony na liściach chrzanu. Oczywiście wszystkie przepisy można znaleźć na naszym blogu, albo wkrótce będą opublikowane. Pogoda i atmosfera sprzyjały zmaganiom konkursowym. Tłumy ludzi odwiedzały nasze stoisko.

W tym roku zdecydowano przyznać następujące nagrody:

W kategorii „Wyroby gastronomiczne”
3. miejsce: Pierogi jaglane z malinami – KGW Rodzina Razem – Gruszka Duża Kolonia
2. miejsce: Gąska pod grzybkiem – Restauracja IGNIS, Archipelag Roztocze - Budy
1. miejsce: Smalec mamusi – KGW w Szopinku
W kategorii „Wypieki”
3. miejsce: Gruszka a`la szarlotka – KGW Rodzina Razem – Gruszka Duża Kolonia
2. miejsce: Chleb pszenny na liściach chrzanowych – Zespół Szkół Nr 1 w Krasnymstawie
1. miejsce: Dynia pod pierzyną – KGW w Szopinku
Warto zwrócić uwagę, że w konkursie brały również 3 inne szkoły zamojskie, jednakże nasz wypiek został doceniony. Otrzymaliśmy dyplom i drobny sprzęt kuchenny.
W Zamościu szkołe reprezentowały Aleksandra Gustaw i Patrycja Opalińska z klasy 4tz, a opiekę sprawowały Agnieszka Pawlasi Agata Sadlak-Skrzypek.

IMG 20200919 161939

19 września Kulinarni "Zetki" wybrali się do Zamościa podbić podniebienia Jury podczas Konkursu Kulinarnego "Smaki Roztocza i Zamościa 2020" w ramach 26 Jarmarku Hetmańskiego. Organizatorem konkursu był Zamojski Dom Kultury oraz Lokalna Organizacja Turystyczna " Zamość i Roztocze". Kapituła miała niezwykle trudne zadanie, ponieważ do oceny zostały zgłoszone 53 różne wyroby gastronomiczne, wypieki i nalewki. My zgłosiliśmy 3 potrawy: w kategorii Wyroby gastronomiczne były to: Kurzęce szyjki nadziewane i w kategorii Wypieki - Dziady zamojskie i Chleb pszenny pieczony na liściach chrzanu. Oczywiście wszystkie przepisy można znaleźć na naszym blogu, albo wkrótce będą opublikowane. Pogoda i atmosfera sprzyjały zmaganiom konkursowym. Tłumy ludzi odwiedzały nasze stoisko.

W tym roku zdecydowano przyznać następujące nagrody:

W kategorii „Wyroby gastronomiczne”
3. miejsce: Pierogi jaglane z malinami – KGW Rodzina Razem – Gruszka Duża Kolonia
2. miejsce: Gąska pod grzybkiem – Restauracja IGNIS, Archipelag Roztocze - Budy
1. miejsce: Smalec mamusi – KGW w Szopinku
W kategorii „Wypieki”
3. miejsce: Gruszka a`la szarlotka – KGW Rodzina Razem – Gruszka Duża Kolonia
2. miejsce: Chleb pszenny na liściach chrzanowych – Zespół Szkół Nr 1 w Krasnymstawie
1. miejsce: Dynia pod pierzyną – KGW w Szopinku
Warto zwrócić uwagę, że w konkursie brały również 3 inne szkoły zamojskie, jednakże nasz wypiek został doceniony. Otrzymaliśmy dyplom i drobny sprzęt kuchenny.
W Zamościu szkołę reprezentowały Aleksandra Gustaw i Patrycja Opalińska z klasy 4 tz, a opiekę sprawowały Agnieszka Pawlas i Agata Sadlak-Skrzypek.

17 17 września PAMIĘTAMY 

 

 17 września 2020 roku grupa uczniów wraz z opiekunem  uczestniczyła w obchodach 81 rocznicy sowieckiej napaści na Polskę. W kościele pw. Św. Franciszka Ksawerego w Krasnymstawie odbyła się Msza Święta w intencji poległych za ojczyznę, złożono wieńce przy tablicy pamiątkowej na placu kościelnym i  w Ogrodzie  Św. Jana Pawła II. 

z7

17 września 1939 roku Armia Czerwona, bez wypowiedzenia wojny, w następstwie podpisanego wcześniej paktu Ribbentrop-Mołotow, przekroczyła wschodnią granicę Polski na całej długości. Nasz kraj – zaatakowany 1 września przez Niemców, a kilkanaście dni później przez ZSRR – miał ponownie zniknąć z map Europy. Rozprawieniu się z polskimi elitami miały pomóc masowe deportacje na Sybir.
Na wniosek Zarządu Głównego Związku Sybiraków, Sejm RP ustanowił 17 września Dniem Sybiraka.

 

17 a

 

Lekcja historii -  należy kultywować pamięć o historycznych wydarzeniach wśród kolejnych pokoleń.

eu

Zespół Szkół Nr 1
im. Tadeusza Kościuszki w Krasnymstawie

zaprasza uczniów i nauczycieli kształcenia zawodowego do udziału w projekcie

„Zawodowcy z Kościuszki”

Projekt realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego 2014-2020,
Oś Priorytetowa 12 – Edukacja, kwalifikacje i kompetencje, Działanie 12.4 – Kształcenie zawodowe współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

 

Cel projektu

wzrost szans na zatrudnienie 200 Uczennic/Uczniów Zespołu Szkół Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Krasnymstawie poprzez poprawę efektywności kształcenia, w tym udział uczniów w stażach, szkoleniach oraz zajęciach specjalistycznych, jak również poprzez podniesienie kompetencji 16 nauczycieli kształcenia zawodowego oraz doposażenie pracowni szkolnych

Okres realizacji projektu: 01.08.2020 r. – 31.08.2022 r.

Uczestnicy projektu

Projekt skierowany jest do 200 Uczennic/Uczniów Technikum i Szkoły Branżowej I stopnia oraz 16 nauczycieli kształcenia zawodowego, zatrudnionych
w Zespole Szkół Nr 1

Oferta dla uczniów ZS Nr 1

W ramach projektu oferujemy:

  1. Realizację staży uczniowskich dla 80 osób (I edycja dla 40 osób w 2021 roku oraz II edycja dla 40 osób w 2022 roku):

Zapewniamy:

  • możliwość zdobycia praktycznego doświadczenia u pracodawcy
  • stypendium w wysokości 2600 zł za 150 godzin stażu
  • wyżywienie (obiad) podczas trwania staży
  • zwrot kosztów dojazdu
  • odzież roboczą
  • materiały szkoleniowe (teczka, notes, długopis)
  1. Zajęcia uzupełniające wiedzę Uczniów/Uczennic z przedmiotów zawodowych:
  • Bankowość (2 edycje po 40 godz.)
  • Rachunkowość budżetowa z elementami obsługi Płatnika (2 edycje po 60 godz.)
  • Świat wokół kuchni (2 edycje po 76 godz.), w tym moduły: Travel foods (Kuchnia włoska, amerykańska, meksykańska, francuska)/40godz., Perfectservice (etykieta przy stole)/12godz., Business AGRO (agroturystyka)/12h, Kucharz w laboratorium (analiza substancji odżywczych/witamin – Wiem co jem)/12h
  • Podstawy piekarnictwa (2 edycje po 32 godz.)
  • AZJA EXPRESS w kuchni (2 edycje po 48 godz.), w tym każdy po 3 moduły po 16 godz.: JAPONIA/MasterSushi, CHINY/Kiper herbaty, TAJLANDIA/Lody tajskie
  • Lider w gastronomii (2 edycje po 32 godz.), w tym moduły: Public Relations i marketing, Event Manager, Organizator wesel
  • Szkolny Fiacik (136 godz., 1 edycja w roku szkolnym 2020/2021)
  • Lakieromania (136 godz., 1 edycja w roku szkolnym 2021/2022)
  • Renowacja pojazdu zabytkowego (120 godz., 1 edycja w roku szkolnym 2020/2021)
  • Budowanie repliki samochodu rajdowego (120 godz., 1 edycja w roku szkolnym 2021/2022)
  1. Zajęcia specjalistyczne dające dodatkowe uprawnienia lub z egzaminem czeladniczym:
  • Kelner z egzaminem czeladniczym – 160 godz. (1 edycja r. szk. 2021/2022)
  • Wizażystka z egzaminem czeladniczym – 160 godz. (1 edycja r. szk. 2020/2021)
  • Cukiernik z egzaminem czeladniczym – 2 edycje po 168 godzin
  • Spawanie metodą MAG (135) i TIG (141) – 3 edycje po 192 godz.
  • Brukarz z egzaminem czeladniczym – 2 godz. po 160 godz.
  • Kurs obsługi wózka widłowego (teoria 56 godzin/grupę + praktyka po 3 godz./osobę) – 2 edycje
  • Kurs na prawo jazdy kat. B (teoria 30 godzin/grupę + praktyka po 30 godzin/osobę) – 2 edycje
  • Uprawnienia elektryczne do 1 kV – 2 edycje po 40 godz.
  1. Zajęcia specjalistyczne dla U/U uzupełniające kwalifikacje:
  • Kurs obsługi kasy fiskalnej (2 edycje po 24 godziny)
  • Barista I i II stopnia (2 edycje po 48 godzin)
  • Szkolenia fryzjerskie (Koloryzacja I st., Koloryzacja II st., Strzyżenia damskie, Strzyżenia męskie, Barber, Podstawy trychologii itp.), 6 modułów, każdy po 16 godz. (realizacja 01-07.2021)
  • Stylizacja paznokci – 2 edycje po 32 godz.

Zapewniamy:

  • ciekawe, praktyczne zajęcia pozalekcyjne
  • możliwość zdobycia dodatkowych uprawnień
  • wyżywienie podczas szkoleń
  • zwrot kosztów dojazdu na zajęcia
  • materiały szkoleniowe (teczka, notes, długopis)

Oferta dla nauczycieli z ZS Nr 1

Zajęcia specjalistyczne dla 16 nauczycieli kształcenia zawodowego:

  • szkolenie „Nowoczesne torty” (16 godz.) dla 3 nauczycieli
  • szkolenie „Monoporcje” (16 godz.) dla 3 nauczycieli
  • szkolenie „Kiper herbaty” (16 godz.) dla 1 nauczyciela
  • szkolenie „Lody tajskie” (16 godz.) dla 1 nauczyciela
  • szkolenie „Projektowanie fryzur” (16 godz.) dla 1 nauczyciela
  • szkolenie „SEP do 1 kV z egzaminem” (24 godz.) dla 3 nauczycieli
  • szkolenie „Nowoczesne techniki i e-zasoby wspomagające edukację” (8 godz.) dla 16 nauczycieli
  • szkolenie „Prezi – forma przekazu informacji w kształceniu zawodowym” (8 godz.) dla 16 nauczycieli
  • szkolenie „Szkolenie z zakresu pojazdów hybrydowych” (16 godz.) dla 3 nauczycieli

Główne rezultaty projektu

  • • 200 Uczennic/Uczniów podniesie/nabędzie kwalifikacje/kompetencje
    • 80 Uczennic/Uczniów odbędzie staż uczniowski w wymiarze 150 godz.
    •  16 nauczycieli uzyska kwalifikacje/kompetencje
    •  pracownie kształcenia zawodowego w ZS Nr 1 zostaną doposażone w specjalistyczny sprzęt i materiały dydaktyczne niezbędne do realizacji zajęć

Wymagane dokumenty

Osoby zainteresowane udziałem w projekcie powinny złożyć wypełniony

Formularz Rekrutacyjny wraz z wymaganymi załącznikami

 

Szczegółowe informacje o projekcie

można uzyskać u p. Moniki Łepik

 

17 wrzesnia

17 września 2019 roku obchodziliśmy 80 rocznicę agresji ZSRR na Polskę, w związku z tym w całym kraju odbywały się uroczystości poświęcone temu wydarzeniu.

W naszej szkole 18 września odbyła się uroczysta akademia , w której młodzież klasy 2 tpf pod opieką nauczycieli przygotowała montaż słowno - muzyczny, który przypomniał te tragiczne momenty naszej historii.

W niecodziennej lekcji historii udział wzięła cała społeczność szkolna

17wrzesnia1939

 

Serdecznie zachęcamy uczniów naszej szkoły do udziału w konkursie "Twoja krew, życie innych"

Konkurs jest organizowany w związku z jubileuszem 70-lecia istnienia Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie.

obrazek do komunikatu 1024


Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych/ ponadgimnazjalnych, a jego celem jest propagowanie idei Honorowego Krwiodawstwa, promocja zdrowego stylu życia oraz rozwijanie wrażliwości uczniów na potrzeby drugiego człowieka. Dzięki wspólnym takim działaniom, adresowanym już do najmłodszych dzieci, możemy podnieść świadomość społeczną i skutecznie zachęcić uczniów, nauczycieli, rodziców i znajomych  do włączenia się w nieustanną akcję ratowania życia.

 

Uczniowie w dowolnej formie zareklamują ideę krwiodawstwa (np. film – max. 30 s, reklama radiowa – max. 30 s, forma graficzna lub inna).

Osoby chętne proszone są o kontakt z Samorządem Szkoły.

Prace należy oddać do opiekunów SU do 2 października 2019 r.

więcej informacji: w załączniku w regulaminie konkursu

 

LQ 2019 BOHATERON w Twojej Szkole     

 

Nasza szkoła przyłączyła się do akcji - ,,POKAŻ, ŻE PAMIĘTASZ - Wyślij kartkę lub list do Powstańców Warszawskich".

Zapraszamy wszystkich uczniów ZS nr 1 do udziału w akcji !!!

 

BohaterON – włącz historię! to ogólnopolska kampania mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego

oraz promocję historii Polski XX wieku. Jest realizowana od 2016 roku przez dwie wrocławskie organizacje: Fundację Rosa i Fundację Sensoria,

których działaniom przyświeca hasło: Pamięć – Edukacja – Pomoc.

DLACZEGO BOHATERON?

Nazwa akcji stanowi połączenie dwóch słów – polskiego „bohater” oraz angielskiego „ON”, czyli „włączyć”.

Angielskie „ON”, zapożyczone z popularnego przymiotnika „on-off”, dosłownie włącza historię bohatera – film lub prezentację.

Nazwa projektu ma również sygnalizować chęć włączenia do świadomości społecznej wydarzeń realizowanych w celu promocji

dziejów naszego narodu oraz historii ludzi żyjących w czasach drugiej wojny światowej i wykazujących się patriotyczną postawą – osób,

które nie chciały zostać bohaterami i wcale się za nich nie uważają, ale narażając swoje zdrowie za walkę o ojczyznę, stały się wzorami do naśladowania

PAMIĘĆ

Za pośrednictwem kampanii chcemy promować patriotyczne postawy i tożsamość narodową w Polsce i poza jej granicami,

a także tworzyć wspólnotę pamiętającą o historii naszego kraju i jego bohaterach przez cały rok. W tym celu umożliwiamy

każdej zainteresowanej osobie wysyłkę pocztówki, listu bądź laurki do wybranego Powstańca Warszawskiego.

Przez trzy edycje kampanii do uczestników walk o stolicę napisano ponad pół miliona kartek! Wszystkie dowody uznania

za naszym pośrednictwem trafiły do Powstańców, w wielu przypadkach stając się początkiem pięknego dialogu pokoleń.

By promować postawy patriotyczne i działania związane z propagowaniem wiedzy o historii Polski XX wieku, w 2019 roku

ustanowiliśmy Nagrody BohaterONy im. Powstańców Warszawskich. W szczególnym roku 75. rocznicy wybuchu

Powstania Warszawskiego chcemy zwrócić uwagę społeczeństwa na istotę opowiadania naszej historii przez nas samych

– ponieważ inni zrobią to za nas – niekoniecznie utrwalając prawdę.

OTRZĘSINY 2019 

13 września 2019 roku w Zespole Szkół nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Krasnymstawie odbyły się OTRZĘSINY klas pierwszych. Po oficjalnym przywitaniu przybyłych gości - uczniów klas pierwszych wraz z wychowawcami przystąpiliśmy do konkurencji i konkursów na wesoło.  Przedstawiciele starszych klas (SU) przygotowali dla swoich młodszych kolegów i koleżanek zadania, którym musieli oni sprostać z gracją i wdziękiem w jak najkrótszym czasie. Konkurencje wymagały od pierwszoklasistów znakomitej pamięci, wykazania się sprytem, sprawnością fizyczną, kreatywnością i znajomością swojego zawodu. Najwięcej entuzjazmu wzbudziła jedna z wielu konkurencji: Na maxa w 126 p. Nikt nie spodziewał się aż takich wyników :). We wspaniałej atmosferze cała społeczność szkolna dopingowała swoim kolegom i koleżankom z klas pierwszych. Całą imprezę przygotował Samorząd Szkolny. 

otrz

 

 

zebranie z rodzicami19

Dnia 17 września 2019 r. (wtorek) o godz. 16.00 w Zespole Szkół nr 1 w Krasnymstawie im. Tadeusza Kościuszki odbędzie się zebranie z rodzicami/opiekunami uczniów. Zebranie ogólne odbędzie się w sali gimnastycznej, następnie rodzice/opiekunowie spotkają się z wychowawcami w salach lekcyjnych.

Serdecznie zapraszamy

Dyrekcja i grono pedagogiczne

Po dwumiesięcznym wakacyjnym odpoczynku wszyscy wróciliśmy do szkoły pełni energii i zapału do pracy. Przed nami nowy rok szkolny.

W nowym roku szkolnym 2019 / 2020 Rodzicom, Nauczycielom, Pracownikom życzymy samych sukcesów, wiele wytrwałości oraz spełnienia wszystkich zamierzeń i planów. Uczniom natomiast życzymy pomyślności i powodzenia w dążeniu do uzyskiwania najlepszych wyników w nauce, a także zdrowia i radości w bieżącym roku szkolnym oraz mile spędzonego czasu w gronie nowych przyjaciół.

rsz

rsz1

rsz2

rsz3

rsz4

 

26 września już po raz drugi uczniowie klas gastronomicznych naszej szkoły wraz z nauczycielkami: panią Katarzyną Oleszczuk i panią Agnieszką Pawlas, mieli zaszczyt gościć w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Krasnymstawie.
Tym razem mieliśmy okazję zaprezentować grillowane, kolorowe dania z warzyw i owoców. Wykonaliśmy wspólnie z uczniami SOSW między innymi: pieczone jabłka z orzechami, grillowanego arbuza, szaszłyki, faszerowany chleb, pieczone ziemniaki, faszerowaną paprykę i wiele innych pyszności. 
      Wspólne spotkanie było wynikiem realizacji zaplanowanych działań w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w ramach Szkoły Promującej Zdrowie oraz było okazją do integracji uczniów obu placówek
   Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr  reprezentowali: Aleksandra Furgała, Iwona Król, Edyta Szewczak, Natalia Badzio, Weronika Bubic, Klaudia Dziedzic, Piotr Figlarski, Aleksandra Gutowska, Luiza Kamieniecka Weronka Lewczuk, Aleksander Pilarski i Kinga Prościńska, i Stasak Milena. 
    Serdecznie dziękujemy pani Beacie Maj i pani Joannie Kowalczyk oraz dyrekcji SOSW w Krasnymstawie za zaproszenie, i mamy nadzieję na dalszą współpracę.
Przepisy ze spotkania oczywiście już wkrótce na blogu (https://kulinarnizsp1kras.blogspot.com/).
 
DSC 0117
 
DSC 0119
 
DSC 0125
 
DSC 0144
 
DSC 0145
 
DSC 0158
 
IMG 7930

logo do projektu

 

Zamawiający zamieszcza w załączniku zawiadomienie o wyborze najkorzystniejszej oferty

 

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1

im. Tadeusza Kościuszki w Krasnymstawie

ul. Zamkowa 1

22-300 Krasnystaw

tel./fax + 48 82 576 37 55;
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

www.zspnr1-krasnystaw.edu.pl

Krasnystaw, dnia 24.09.2018 roku

ZAPYTANIE OFERTOWE NR ZSP/2/SNM/2018

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. T. Kościuszki w związku z realizowanym projektem „Szkoła nowych możliwości” współfinansowanym przez Unię Europejską
ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Działania 12.4 Kształcenie zawodowe, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020, zaprasza do składania ofert cenowych w celu wyboru wykonawcy usługi cateringowej obejmującej przygotowanie i dostarczenie obiadu, tj. jednodaniowego ciepłego posiłku.

  1. I.Tryb udzielenia zamówienia:

Zamówienie do 30.000 euro (art. 4 pkt. 8 ustawy z dnia 29.01.2004 r. Prawo zamówień publicznych: Dz.U. z 2016 r. poz. 1020) zgodnie z procedurą rozeznania rynku, o której mowa w „Wytycznych w zakresie kwalifikowalności wydatków w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Europejskiego Funduszu Społecznego oraz Funduszu Spójności na lata 2014-2020”

  1. II.Opis przedmiotu zamówienia.

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usługi cateringowej obejmującej przygotowanie
i dostarczenie obiadu, tj. jednodaniowego ciepłego posiłku uczestnikom projektu „Szkoła nowych możliwości” w tym:

Część I

Przygotowanie i dostarczenie obiadu dla Uczestników/Uczestniczek staży i praktyk zawodowych w okresie czerwiec – sierpień 2019 roku w ilości nie większej
niż 760 osobodni

Miejsce realizacji: miejsca wskazane przez Zamawiającego (woj. lubelskie)

Część II

Przygotowanie i dostarczenie obiadu dla Uczestników/Uczestniczek szkoleń w łącznej ilości nie większej niż 908 osobodni w tym:

  1. Nowy STAR 25 (X.2018 – VI.2019) – 160 (1 grupa/8 os./20 dni),
  2. Skóra i włosy oczami chemika i biologa (X.2018 - IV.2019) – 56 (1 grupa/8 os./7 dni),
  3. Kurs obsługi kasy fiskalnej (X-XI.2018; II-III.2019) – 48 (2 edycje po 8 os. x 3 dni),
  4. Cukiernik (X.2018 – VI.2019) – 252 (1 grupa/12 os./18 dni),
  5. Barista I i II stopnia (I-III.2019) – 60 (1 grupa/10 os./6 dni),
  6. Kuchnia molekularna (XI.2018; III.2019) – 20 (2 edycje po 10 osób),
  7. Stylizacja paznokci metodą hybrydową i żelową (X.2018 – IV.2019) – 96
  8. (2 edycje po 12 os. x 4 dni),
  9. szkolenia diagnostyczne (X-XII.2018; III-VI.2019) - 120 (2 edycje po 6 grup x 10 os.),
  10. kurs obsługi wózka jezdniowego (VI-VII.2019) – 96 (1 grupa/12 os./8 dni).

 

Miejsce realizacji: Krasnystaw (sale Zamawiającego, tj. Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. T. Kościuszki, ul. Zamkowa 1 w Krasnymstawie)

Opis zamówienia:

  1. Każdy obiad powinien składać się z porcji mięsa lub ryby o gramaturze nie mniejszej niż 100 g, dodatków np. ziemniaki, ryż, kasza, makaron o gramaturze nie mniejszej niż 200 g lub porcji jarskiej o gramaturze nie mniejszej niż 300 g oraz surówki o gramaturze nie mniejszej niż 100 g (minimalna gramatura 1 porcji wynosi 400 g). W przypadku jeśli wśród uczestników szkoleń będą osoby stosujące dietę wegetariańską lub wegańską Wykonawca zostanie o tym fakcie poinformowany przed rozpoczęciem realizacji usługi i zobowiązany będzie do zapewniania tym uczestnikom obiadów wegetariańskich/ wegańskich.
  2. Obiad musi być wyporcjowany dla każdego uczestnika i podany na ciepło,
    w pojemniku termoizolacyjnym, z kompletem sztućców jednorazowych i serwetkami.
  3. Dostarczane posiłki powinny być gorące i estetycznie podane.
  4. Posiłki powinny być przygotowywane zgodnie z przepisami prawa w zakresie przechowywania i przygotowywania artykułów spożywczych (m. in. Ustawy z dnia 25 sierpnia 2006 r. o bezpieczeństwie żywności i żywienia - tj. Dz. U. z 2015 r. poz. 594 z późn. zm.).
  5. Wykonawca zobowiązany będzie do dostarczenia własnych naczyń, sztućców oraz wszystkich pozostałych elementów wymaganych do prawidłowej realizacji usługi cateringu.
  6. Cena usługi zawiera wszystkie koszty przygotowania, dostarczenia, zapewnienia obiadów i cateringu w tym: koszt transportu, niezbędnych naczyń, sztućców oraz odbiór zużytych naczyń po zakończeniu każdego dnia szkolenia/stażu/praktyki. Zamawiający dopuszcza możliwość użycia naczyń i sztućców plastikowych, odpowiednich do serwowanych dań/napojów.
  7. Zamawiający zobowiązuje się do telefonicznego informowania Wykonawcy
    o dokładnej ilości obiadów każdego dnia szkolenia/stażu/praktyki, co najmniej
    3 godziny przed planowanym ich dostarczeniem.
  8. Zamawiający zastrzega sobie w trakcie realizacji umowy prawo dostępu do wszystkich atestów na surowce, urządzenia, sprzęt, naczynia, opakowania transportowe wykorzystywane w procesie przygotowania i transportu posiłków oraz wyrywkowej kontroli gramatury potraw.
  9. III.Nazwa i kod określone we Wspólnym Słowniku Zamówień:

55520000-1 – Usługi dostarczania posiłków

55321000-6 – Przygotowywanie posiłków

  1. IV.Opis warunków udziału w postępowaniu oraz opis sposobu dokonywania oceny spełniania tych warunków.

W postępowaniu mogą wziąć udział Wykonawcy, którzy spełniają poniższe warunki:

  1. Wykonawcą może być wyłącznie podmiot prowadzący działalność gospodarczą
    w zakresie objętym przedmiotem zamówienia.

Weryfikacja spełnienia warunku: podstawę do oceny w/w warunku będzie stanowił aktualny odpis z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji
o działalności gospodarczej

  1. Posiadają potencjał organizacyjno-techniczny oraz znajdują się w sytuacji ekonomicznej i finansowej gwarantującej wykonanie niniejszego zamówienia,
    a także dysponują potencjałem i doświadczeniem gwarantującym wykonanie zamówienia: posiadają doświadczenie w realizacji usług będących przedmiotem zamówienia, tj. w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert
    (a jeżeli okres prowadzonej działalności jest krótszy – w tym okresie) zrealizowali co najmniej 2 usługi cateringowe dla co najmniej 5 osób (każda).

Weryfikacja spełnienia warunku: na podstawie Załącznika nr 2 do zapytania ofertowego.

  1. Z zamówienia wykluczeni są wykonawcy powiązani osobowo lub kapitałowo
    z Zamawiającym. Przez powiązania kapitałowe lub osobowe rozumie się wzajemne powiązania między Zamawiającym lub osobami upoważnionymi do zaciągania zobowiązań w imieniu Zamawiającego lub osobami wykonującymi w imieniu Zamawiającego czynności związane z przygotowaniem i przeprowadzeniem procedury wyboru wykonawcy a wykonawcą, polegające w szczególności na:
    a) uczestniczeniu w spółce jako wspólnik spółki cywilnej lub spółki osobowej;
    b) posiadaniu co najmniej 10 % udziałów lub akcji;

c) pełnieniu funkcji członka organu nadzorczego lub zarządzającego, prokurenta, pełnomocnika;
d) pozostawaniu w związku małżeńskim, w stosunku pokrewieństwa lub powinowactwa w linii prostej, pokrewieństwa lub powinowactwa w linii bocznej do drugiego stopnia lub w stosunku przysposobienia, opieki lub kurateli.

Weryfikacja spełnienia warunku: na podstawie Załącznika nr 3 do zapytania ofertowego.

Ocena spełnienia warunków udziału w postępowaniu będzie przeprowadzona w oparciu
o przedłożone przez Wykonawcę dokumenty i oświadczenia stanowiące załączniki
do niniejszego zapytania. Oferty Wykonawców, którzy nie przedłożą wymaganych dokumentów i oświadczeń stanowiących załączniki do niniejszego zapytania zostaną uznane za nieważne i nie będą podlegały ocenie.

  1. V.Termin związania ofertą.

Termin związania ofertą wynosi 30 dni. Bieg terminu rozpoczyna się wraz z upływem terminu składania ofert.

  1. VI.Opis sposobu przygotowywania oferty.
    1. Wykonawca może złożyć tylko jedną ofertę.
  2. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych.
  3. Ofertę – wg wzoru stanowiącego Załącznik nr 1 do niniejszego zapytania ofertowego – należy sporządzić czytelnie w języku polskim z zachowaniem formy pisemnej.
  4. Zamawiający dopuszcza składanie korespondencji tylko pisemnie, osobiście
    lub drogą pocztową.
  5. Wszelkie zmiany w tekście oferty (przekreślenia, poprawki, dopiski) powinny być podpisane lub parafowane przez Wykonawcę, w przeciwnym wypadku nie będą uwzględniane.
  6. Oferta Wykonawcy oraz załączniki muszą być podpisane przez Wykonawcę lub upełnomocnionego przedstawiciela Wykonawcy zgodnie z treścią dokumentu określającego status Wykonawcy, bądź treścią załączonego do oferty pełnomocnictwa.
  7. Wykonawca składa Formularz ofertowy ze wskazaniem ceny za wszystkie elementy stanowiące przedmiot zamówienia.
  8. Na ofertę składają się następujące dokumenty i oświadczenia:
  • Formularz ofertowy – stanowiący Załącznik nr 1,
  • Wykaz doświadczenia w realizacji usług zgodnych z przedmiotem zamówienia (Załącznik nr 2),
  • Oświadczenie Dostawcy/Wykonawcy o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu (Załącznik nr 3),
  1. VII.Miejsce oraz termin składania ofert
    1. Ofertę należy złożyć w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. T. Kościuszki
      w Krasnymstawie, Biuro Projektu „Szkoła nowych możliwości”, ul. Zamkowa 1,
      22-300 Krasnystaw.
    2. Ofertę należy złożyć w nieprzezroczystej, zabezpieczonej przed otwarciem kopercie (paczce). Kopertę (paczkę) należy opisać następująco:
 
 

Nazwa i adres

Wykonawcy

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1

im. T. Kościuszki w Krasnymstawie ,

ul. Zamkowa 1, 22-300 Krasnystaw   

Biuro Projektu: „Szkoła nowych możliwości”

Oferta na wykonanie usługi cateringowej obejmującej przygotowanie
i dostarczenie obiadu

Nie otwierać przed 01.10.2018 r. przed godz. 15.00

 

 

                

  1. Oferty nie zawierające wymaganych dokumentów i oświadczeń, złożone po terminie lub w innym miejscu nie będą rozpatrywane.
  2. Termin złożenia oferty do dnia:
  1. VIII. Opis kryteriów, którymi zamawiający będzie się kierował przy wyborze oferty:

Oferty zostaną ocenione przez Zamawiającego w oparciu o następujące kryteria i ich znaczenie:

L.p. Kryterium oceny Sposób oceny
1.

Koszt przygotowania posiłku – 60%

Najniższa cena – 60 pkt.

(Cn:Cb) x 100 x 60%

gdzie Cn – cena najniższa

Cb – cena badana

Najkorzystniejsza oferta może otrzymać maksymalnie 60 pkt.

2.

Klauzule społeczne – 40%

Maksymalną   ilość 40   punktów w ramach   kryterium „klauzule społeczne”   otrzyma Wykonawca, którego oferta spełnia dwa warunki:

1. Wykonawca zatrudni przy wykonywaniu zamówienia w wymiarze min. 1/2 etatu:

- co najmniej 1 osobę z niepełnosprawnościami, co oznacza osobę spełniającą przesłanki statusu niepełnosprawności określone ustawą o rehabilitacji zawodowej i społecznej lub

- co najmniej 1 osobę bezrobotną, co oznacza osobę spełniającą przesłanki art. 2 ust. 1 pkt 2 ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy lub

- co najmniej 1 osobę, o których mowa w przepisach o zatrudnieniu socjalnym.

Zatrudnienie powinno obejmować czas realizacji zamówienia. Za spełnienie tego warunku oferta otrzyma 20 pkt. (Oferta, która nie spełnia kryterium otrzyma 0 pkt.)

2. Wykonawca jest podmiotem ekonomii społecznej. Za spełnienie tego warunku oferta otrzyma pkt. 20 pkt. (Oferta, która nie spełnia kryterium otrzyma 0 pkt.)

  1. Cena podana w ofercie powinna obejmować wszystkie koszty i składniki związane
    z wykonaniem zamówienia. Cena oferty to cena brutto w PLN, z dokładnością
    do dwóch miejsc po przecinku, podana cyfrowo i słownie, cena może być tylko jedna. Cena nie ulega zmianie przez cały okres realizacji zamówienia.
    W przypadku rozbieżności między kwotami podanymi słownie i cyfrowo,
    za wiążącą Zamawiający uznawać będzie wartość podaną słownie.
  2. W toku badania i oceny ofert Zamawiający może żądać od Wykonawców wyjaśnień dotyczących treści złożonych ofert lub przedłożenia dodatkowych dokumentów w celu weryfikacji spełnienia warunków udziału w postępowaniu lub zgodności oferowanego przedmiotu zamówienia z wymaganiami Zamawiającego. Zamawiający dopuszcza możliwość wzywania Wykonawców do złożenia wyjaśnień lub przedłożenia dokumentów oraz składania wyjaśnień.
  3. Zamawiający wybierze najkorzystniejszą ofertę, która uzyska najwyższą ilość punktów w oparciu o ustalone wyżej kryteria.
  4. Ważna oferta, która uzyska najwyższą liczbę punktów (suma kryteriów) uznana zostanie za najkorzystniejszą. Wykonawca, którego oferta zostanie wybrana zostanie wezwany do podpisania umowy.
  5. IX.Unieważnienie postępowania:

Zamawiający ma prawo do unieważnienia postępowania, jeżeli wystąpią następujące okoliczności:

  1. w postępowaniu wpłynęły wadliwe oferty i nie można usunąć ich wad,
  2. w toku postępowania ujawniono niemożliwą do usunięcia wadę postępowania uniemożliwiającą zawarcie zgodnej z Projektem umowy,
  3. w postępowaniu doszło do naruszenia zasad określonych w Regulaminie.
    1. X.Sposób porozumiewania się z Wykonawcami
      1. Osoba do kontaktów:

Koordynator projektu, tel. 721-584-901

Specjalista ds. zamówień publicznych, tel. 600-270-636

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  1. Wykonawca może zwrócić się do Zamawiającego o wyjaśnienie treści zaproszenia.
  2. Wszelkie wyjaśnienia dotyczące niniejszego zapytania przekazywane będą pisemnie, faksem, pocztą e-mail oraz telefonicznie. Wybór Wykonawcy nastąpi
    z zachowaniem zasady uczciwej konkurencji i równego traktowania ubiegających się o zamówienie.
  3. XI.Inne informacje
  4. Zamawiający zawrze umowę z wybranym Wykonawcą, który przedstawił ofertę najkorzystniejszą, zgodnie z wymogami określonymi w niniejszym zapytaniu ofertowym.
  5. Zamawiający zawiadomi wybranego Wykonawcę o miejscu i terminie podpisania umowy.
  6. Zamawiający przewiduje możliwość dokonywania istotnych zmian postanowień umowy w zakresie:

a) terminu realizacji umowy;

b) harmonogramu realizacji umowy;

c) zasad płatności (Zamawiający informuje, że termin płatności wynagrodzenia Wykonawcy uzależniony jest od terminu wpłynięcia na konto Zamawiającego środków przeznaczonych na pokrycie wydatków związanych z realizacją projektu
na etapie, w którym uczestniczył w nim Wykonawca i może ulegać opóźnieniom);

  1. Wskazane powyżej istotne zmiany postanowień umowy zostaną wprowadzone
    do umowy pod warunkiem wystąpienia w toku realizacji Projektu okoliczności uzasadniających wprowadzenie zmian w celu należytej realizacji Projektu. Zmiany zostaną wprowadzone w drodze aneksu do umowy bądź zmiany załączników
    do umowy.
  2. Zamawiający informuje, że termin płatności wynagrodzenia Wykonawcyuzależniony jest od terminu przekazania przez Instytucję finansującą projekt na konto Zamawiającego środków przeznaczonych na pokrycie wydatków związanych realizacją projektu na etapie, w którym uczestniczył w nim Wykonawca i może ulegać opóźnieniom;
  3. W przypadku uznania za najkorzystniejszą ofertę Wykonawcy, który uzyskał punkty za kryterium „Klauzule społeczne” Zamawiający zobowiązuje Wykonawcę
    do przedłożenia Zamawiającemu – w terminie do 7 dni od daty podpisania umowy
    na realizację usługi - kserokopii (potwierdzonych za zgodność z oryginałem) dokumentów poświadczających fakt zatrudniania tj.: umowę o pracę wraz z zakresem obowiązków. W przypadku rozwiązania stosunku pracy przed zakończeniem okresu realizacji usługi (określonego w umowie na realizację usługi), Wykonawca zobowiązany jest powiadomić o tym fakcie Zamawiającego (forma pisemna/fax/e-mail) w terminie do 3 dni licząc od dnia, w którym nastąpiło rozwiązanie stosunku pracy, a także do zatrudnienia na to miejsce innej osoby spełniającej warunki określone w zapytaniu oraz dostarczenie dokumentów w/w w terminie do 14 dni od ustania stosunku pracy z poprzednią osobą.
  4. W przypadku niezatrudniania w sposób nieprzerwany przy realizacji zamówienia wymaganej przez zamawiającego liczby osób bezrobotnych i/lub niepełnosprawnych wykonawca będzie zobowiązany do zapłacenia zamawiającemu kary umownej
    w wysokości iloczynu 50% kwoty najniższego miesięcznego wynagrodzenia, wraz
    z należnymi składkami na ubezpieczenie społeczne, oraz liczby miesięcy w okresie realizacji zamówienia, chyba, że Wykonawca wykaże, że niezatrudnienie/ niezaangażowanie nastąpiło z przyczyn nieleżących po jego stronie i na zwolnionym stanowisku zostanie zatrudniona inna osoba spełniająca warunki określone
    w Zapytaniu.
  5. Zamawiający uprawniony będzie do kontroli spełniania przez Wykonawcę wymagań dotyczących zapewnienia czynnego udziału osoby, o której mowa w zapytaniu przez cały okres trwania umowy na realizację przedmiotu zamówienia.
  6. Zamawiający na każdym etapie realizacji przedmiotu zamówienia ma prawo zwrócić się do Wykonawcy o przedstawienie dokumentacji poświadczającej zatrudnianie wraz z dowodami potwierdzającymi odprowadzanie składek na ubezpieczenia społeczne oraz imienną miesięczną ewidencją czasu pracy

Załączniki:

  • Formularz ofertowy – stanowiący Załącznik nr 1,
  • Wykaz doświadczenia w realizacji usług zgodnych z opisem przedmiotu zamówienia (Załącznik nr 2),
  • Oświadczenie Dostawcy/Wykonawcy o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu (Załącznik nr 3),
  • Oświadczenie Dostawcy/Wykonawcy (Załącznik nr 4)

Wojciech Maślona

Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1

im. T. Kościuszki w Krasnymstawie

                                                                 

……………………………………………………..

                                                                                  Zamawiający

zebranie rodz

Dnia 25 września 2018 r. (wtorek) o godz. 16.00 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Krasnymstawie odbędzie się zebranie z rodzicami/opiekunami uczniów. Zebranie ogólne odbędzie się w sali gimnastycznej, następnie rodzice/opiekunowie spotkają się z wychowawcami w salach lekcyjnych.

Serdecznie zapraszamy

Dyrekcja i grono pedagogiczne

 su1

 

SAMORZĄD UCZNIOWSKI ZSP NR 1 REPREZENTUJĄ:

 

PRZEWODNICZĄCY:             KRYSTIAN POKORA 3Tp

 

Z-CA:                                      SEBASTIAN WAKUŁA 3Tp

 

SEKRETARZ:                         MILENA STASAK 3Tz

 

SKARBNIK:                           JULIA KARWACKA 2Te

 

CZŁONKOWIE:                      WERONIKA POTĘBSKA 1Te

                                                MATEUSZ CZWÓRNÓG 1Tp

                                                KAROLINA SZURYGA 2Tz

                                                ŁUKASZ WEREMKO 3Tp

                                                MACIEJ ZYGRENT 3Tp

                                                BARTŁOMIEJ STOJAŃSKI 3Tp

su2

su4

logo do projektu

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1
im. Tadeusza Kościuszki w Krasnymstawie

zaprasza uczniów i nauczycieli kształcenia zawodowego do udziału w projekcie

„Szkoła nowych możliwości”

Projekt realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego 2014-2020,
Oś Priorytetowa 12 – Edukacja, kwalifikacje i kompetencje, Działanie 12.4 – Kształcenie zawodowe współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

 

Cel projektu

wzrost szans na zatrudnienie 100 Uczennic/Uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Krasnymstawie poprzez poprawę efektywności kształcenia, w tym udział uczniów w stażach/praktykach zawodowych, szkoleniach oraz zajęciach specjalistycznych, jak również poprzez podniesienie kompetencji
16 nauczycieli kształcenia zawodowego oraz doposażenie pracowni szkolnych

Okres realizacji projektu: 01.08.2018 r. – 31.08.2019 r.

Uczestnicy projektu

Projekt skierowany jest do 100 Uczennic/Uczniów Technikum i Szkoły Branżowej/Zasadniczej Szkoły Zawodowej oraz 16 nauczycieli kształcenia zawodowego, zatrudnionych w ZSP Nr 1

Oferta dla uczniów ZSP Nr 1

W ramach projektu oferujemy:

  1. 1.Realizację staży i praktyk zawodowych dla 40 osób (w 2019 roku):
  • staże dla 35 Uczniów/Uczennic Technikum
  • praktyki zawodowe dla 5 Uczniów/Uczennic SB/ZSZ

Zapewniamy:

  • możliwość zdobycia praktycznego doświadczenia u pracodawcy
  • stypendium w wysokości 1 800 zł za 150 godzin stażu/praktyk
  • wyżywienie (obiad) podczas trwania staży/praktyk
  • zwrot kosztów dojazdu
  • materiały szkoleniowe (teczka, notes, długopis)
  1. 2.Zajęcia uzupełniające wiedzę Uczniów/Uczennic z przedmiotów zawodowych:
  • Akcja-Kreacja (60 godz.)
  • Tajniki prowadzenia firmy (60 godz.)
  • Rozliczenia z ZUS – kurs dla przyszłych przedsiębiorców (48 godz.)
  • Nowoczesny kucharz (48 godz.), w tym moduły: Dieta-cud, AGRO-wypoczynek, Sushi oraz Zasady carvingu i dekoracji potraw
  • Język angielski/niemiecki biznesowy (60 godz.)
  • Renowacja samochodu zabytkowego (160 godz.)
  • Nowy STAR 25 (160 godz.)
  • Gastro POS (32 godz.)
  • Skóra i włosy oczami chemika i biologa (42 godz.)
  1. 3.Zajęcia specjalistyczne dające dodatkowe uprawnienia:
  • Obsługa kasy fiskalnej (24 godz.)
  • Cukiernik (168 godz.)
  • Barista I i II stopnia (48 godz.)
  • Kuchnia molekularna (8 godz.)
  • Spawanie metodą MAG (135) i TIG (141) – 192 godz.
  • Stylizacja paznokci metodą żelową I stopnia i metodą hybrydową (32 godz.)
  • Szkolenia diagnostyczne w zakresie mechaniki pojazdów (6 modułów po 8 godz.)
  • Kurs obsługi wózka widłowego dla 12 uczniów
  • Kurs na prawo jazdy kat. B dla 18 uczniów

Zapewniamy:

  • ciekawe, praktyczne zajęcia pozalekcyjne
  • możliwość zdobycia dodatkowych uprawnień
  • wyżywienie podczas szkoleń
  • zwrot kosztów dojazdu na zajęcia
  • materiały szkoleniowe (teczka, notes, długopis)

Oferta dla nauczycieli z ZSP Nr 1

Zajęcia specjalistyczne dla 16 nauczycieli kształcenia zawodowego:

  • kurs obsługi oprogramowania Gastro POS dla 5 nauczycieli
  • egzamin mistrzowski w zawodzie cukiernik dla 3 nauczycieli
  • szkolenie „Rachunkowość budżetowa” dla 1 nauczyciela
  • szkolenie z wykorzystania e-zasobów i e-podręczników w kształceniu zawodowym dla 16 nauczycieli

Główne rezultaty projektu

• 100 Uczennic/Uczniów podniesie/nabędzie kwalifikacje/kompetencje
• 40 Uczennic/Uczniów odbędzie staż/praktykę zawodową
• 16 nauczycieli uzyska kwalifikacje/kompetencje
• pracownie kształcenia zawodowego w ZSP Nr 1 zostaną doposażone w specjalistyczny sprzęt i materiały dydaktyczne niezbędne do realizacji zajęć

Wymagane dokumenty

Osoby zainteresowane udziałem w projekcie powinny złożyć wypełniony

Formularz Rekrutacyjny wraz z wymaganymi załącznikami

 

Szczegółowe informacje o projekcie

można uzyskać u p. Moniki Łepik i w biurze projektu

W dniu 4 września 2018r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Krasnymstawie miała miejsce Powiatowa Inauguracja Roku Szkolnego 2018/2019. Swą obecnością uroczystość uświetnili:  Janusz Szpak - Starosta  Krasnostawski,  Henryk Czerniej - Wicestarosta Krasnostawski, Adam Rychliczek, radny Sejmiku Województwa Lubelskiego występujący w imieniu Marszałka Sławomira Sosnowskiego,  Arkadiusz Kwieciński, Dyrektor Delegatury w Chełmie  Kuratorium Oświaty w Lublinie, oraz Ewa Lik-Matuła, Starszy wizytator  Delegatury w Chełmie  Kuratorium Oświaty w Lublinie, Marek Nowosadzki - Przewodniczący Rady Powiatu,  Beata Głębocka - Przewodnicząca Komisji Oświaty, Radna Powiatu Krasnostawskiego,  Edward Kawęcki - Zastępca Burmistrza Krasnegostawu oraz Janusz Rzepka - Przewodniczący Rady Miasta.
 Dyrektor szkoły, Wojciech Maślona, podczas przemówienia powitał także: radnych powiatowych, dyrektorów szkół ponadgimnazjalnych, dyrektorów placówek kulturalno-oświatowych i jednostek organizacyjnych podległych  Starostwu Powiatowemu w Krasnymstawie, dyrektorów szkół podstawowych i gimnazjum z powiatu krasnowstawskiego oraz uczniów i rodziców.
Starosta Janusz Szpak, przemawiając, położył nacisk na troskę powiatu o rozwój szkolnictwa ponadgimnazjalnego, przypomniał o zaangażowaniu szkół średnich powiatu w różnorodne projekty unijne i zwrócił się do uczniów z prośbą, by skorzystali z szansy, jaką jest dodatkowe wspieranie ich rozwoju z wykorzystaniem środków unijnych.
Przybyli goście życzyli uczniom wytrwałości  w zdobywaniu wiedzy i umiejętności, które w przyszłości pozwolą osiągnąć zamierzone cele i zrealizować marzenia.
Następnie, w ramach VII edycji Narodowego Czytania, zaprezentowany został fragment powieści Stefana Żeromskiego pt.: „Przedwiośnie”.  W rolę bohaterów utworu wcielili się: Starosta, Wicestarosta oraz Przewodniczący Rady Powiatu. Dostojni goście odczytali fragment dotyczący autorytetów w życiu Szymona Gajowca, jednej w ważniejszych postaci  powieści. Celem tej inicjatywy była  popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na bogactwo polskiej literatury oraz dbałość o polszczyznę.
Młodzież  ZSP nr 1 zaprezentowała program słowno-muzyczny, w którym punktem wyjścia była postawa głównego bohatera „Przedwiośnia”, Cezarego Baryki jako reprezentanta pokolenia poszukującego odpowiedzi na pytania o sens życia, wartości moralne i tożsamość narodową.
Uczniowie w formie utworów lirycznych i piosenek oraz cytowanych słów wybitnych Polaków wskazali na ważny aspekt życia. Człowiek,  który  chce „żyć  dobrze”, powinien być uczciwy, wierny zasadom,  biec przed siebie bez oglądania się na trudności, szukać wsparcia w słowach i działaniach wielkich ludzi.
Na pytanie, gdzie najpełniej można zrealizować  postanowienie bycia uczciwym człowiekiem, młodzi ludzie odpowiedzieli słowami piosenki:
Jest takie miejsce u zbiegu dróg,
Gdzie się spotyka z zachodem wschód...
Nasz pępek świata,
Nasz biedny raj...
Jest takie miejsce,
Taki kraj.
 DSC 0035
 
DSC 0035
 
ZDSC 0041
 
ZDSC 0043
 
ZDSC 0046
 
ZDSC 0047
 
ZDSC 0050
 
ZDSC 0065
 
ZDSC 0072

logo do projektu

Zamawiający zamieszcza w załączniku zawiadomienie o wyborze najkorzystniejszej oferty

ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH NR 1 im. T. KOŚCIUSZKI
W KRASNYMSTAWIE

ul. Zamkowa 1

22-300 Krasnystaw

tel./fax 82 576 37 55; www.zspnr1-krasnystaw.edu.pl/

Znak sprawy ZSP/1/SNM/2018                                                Krasnystaw, dnia 05.09.2018 r.

Zapytanie ofertowe

 


Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Krasnymstawie
w związku z realizowanym projektem „Szkoła nowych możliwości” współfinansowanym przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020,
Oś Priorytetowa 12 – Edukacja, kwalifikacje i kompetencje, Działanie 12.4 Kształcenie zawodowe, zaprasza do przedstawienia oferty cenowej na przeprowadzenie specjalistycznych szkoleń w podziale na 10 części: obsługa kasy fiskalnej, barista, kuchnia molekularna, stylizacja paznokci, szkolenia diagnostyczne, obsługa wózka jezdniowego, prawo jazdy kat. B, obsługa oprogramowania Gastro POS, rachunkowość budżetowa, wykorzystanie e-zasobów i e-podręczników w kształceniu zawodowym (zgodnie z liczbą uczestników, liczby godzin i terminami dla poszczególnych szkoleń):

Część 1. Kurs obsługi kasy fiskalnej

Planowana liczba grup: 2

Planowana liczba uczestników: 16 (po 8 w grupie)

Liczba godzin szkolenia: 24 godziny na grupę (łącznie 48 godzin)

                     

Część 2. Kurs „Barista I i II stopnia”

Planowana liczba grup: 1

Planowana liczba uczestników: 10

Liczba godzin szkolenia: 48 godzin na grupę

Część 3. Szkolenie „Kuchnia molekularna”

Planowana liczba grup: 2

Planowana liczba uczestników: 20 (po 10 w grupie)

Liczba godzin szkolenia: 8 godzin na grupę (łącznie 16 godzin)

Część 4. Kurs „Stylizacja paznokci metodą żelową I stopnia i metodą hybrydową”

Planowana liczba grup: 2

Planowana liczba uczestników: 24 (po 12 w grupie)

Liczba godzin szkolenia: 32 godzin na grupę (łącznie 64 godziny)

Część 5. Szkolenia diagnostyczne

Planowana liczba edycji: 2

Planowana liczba uczestników: 20 (po 10 w grupie)

Liczba godzin szkolenia: 48 godzin(6 modułów po 8 godzin, łącznie 120 osobomodułów)

 

Część 6. Kurs obsługi wózka jezdniowego

Planowana liczba grup: 1

Planowana liczba uczestników:12

Liczba godzin szkolenia: 92 godziny (56 godzin teorii na grupę i po 3 godz. zajęć praktycznych na osobę)

Część 7. Prawo jazdy kat. B

Planowana liczba grup: 1

Planowana liczba uczestników: 18

Liczba godzin szkolenia: 570 godzin (30 godzin teorii na grupę i po 30 godzin zajęć praktycznych na osobę)

Część 8. Kurs obsługi oprogramowania Gastro POS

Planowana liczba grup: 1

Planowana liczba uczestników: 5

Liczba godzin szkolenia:16 godzin

Część 9. Szkolenie „Rachunkowość budżetowa”

Planowana liczba grup: 1

Planowana liczba uczestników: 1

Liczba godzin szkolenia: 16 godzin

Część 10. Szkolenie „Wykorzystanie e-zasobów i e-podręczników w kształceniu zawodowym”

Planowana liczba grup: 1

Planowana liczba uczestników: 16

Liczba godzin szkolenia: 12 godzin

  1. I.Tryb udzielenia zamówienia:

Postępowanie prowadzone jest w formie zapytania ofertowego z zachowaniem zasady konkurencyjności, na podstawie Regulaminu udzielania zamówień publicznych o wartości

szacunkowej netto nieprzekraczającej równowartości kwoty 30.000 euro w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Krasnymstawie, zgodnie z zasadą konkurencyjności określoną w Wytycznych w zakresie kwalifikowalności wydatków
w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Europejskiego Funduszu Społecznego oraz  Funduszu Spójności na lata 2014-2020.

  1. II.Opis przedmiotu zamówienia
  2. Przedmiotem zamówienia jest przeprowadzenie specjalistycznych szkoleń: obsługa kasy fiskalnej, barista, kuchnia molekularna, stylizacja paznokci, szkolenia diagnostyczne, obsługa wózka jezdniowego, prawo jazdy kat. B obsługa oprogramowania Gastro POS, rachunkowość budżetowa, wykorzystanie e-zasobów i e-podręczników w kształceniu zawodowym na potrzeby Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Krasnymstawie w związku z realizowanym projektem „Szkoła nowych możliwości” współfinansowanym przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa 12 – Edukacja, kwalifikacje
    i kompetencje, Działanie 12.4 Kształcenie zawodowe.

Przedmiot zamówienia został podzielony na 10 części:

Część 1. Kurs obsługi kasy fiskalnej

Część 2. Kurs „Barista I i II stopnia”

Część 3. Szkolenie „Kuchnia molekularna”

Część 4. Kurs „Stylizacja paznokci metodą żelową I stopnia i metodą hybrydową”

Część 5. Szkolenia diagnostyczne

Część 6. Kurs obsługi wózka jezdniowego

Część 7. Prawo jazdy kat. B

Część 8. Kurs obsługi oprogramowania Gastro POS

Część 9. Szkolenie „Rachunkowość budżetowa”

Część 10. Szkolenie „Wykorzystanie e-zasobów i e-podręczników w kształceniu zawodowym”

Część 1. Kurs obsługi kasy fiskalnej

Przeprowadzenie dwóch edycji szkolenia obsługi kasy fiskalnej dla 16 Uczennic/Uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Krasnymstawie (każda edycja po 8 osób).

Szczegółowe wymagania Zamawiającego wobec Wykonawcy w ramach realizacji niniejszego zamówienia przedstawiają się następująco:

  1. Termin realizacji:
  • I edycja – 10-11.2018
  • II edycja – 02-03.2019

Powyższe plany mogą ulec zmianie za zgodą Zamawiającego, jeśli wynikają z przyczyn niezależnych od Wykonawcy lub na prośbę Uczestników szkolenia, także – w przypadku harmonogramów zajęć zgłoszonych do Urzędu Marszałkowskiego – za jego zgodą.

  1. Miejsce realizacji zajęć: Zajęcia będą się odbywały w salach Zamawiającego,
    w budynku Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Tadeusza Kościuszki
    w Krasnymstawie, ul. Zamkowa 1, 22-300 Krasnystaw (15 godzin w sali komputerowej/edycja i 9 godzin w sali wykładowej/edycja). Zajęcia powinny odbywać się przez 3 dni po 8 godzin dla każdej edycji. Zamawiający do przeprowadzenia zajęć udostępnia Wykonawcy bezpłatnie pomieszczenia pracowni szkolnej.
  2. Całkowity zakres zajęć obejmuje 24 godziny lekcyjne dla 1 edycji (łącznie 48 godzin) odbywających się w soboty lub na prośbę Uczestników w dni wolne od nauki po 8 godz. dziennie.
  3. Program zajęć powinien uwzględniać następujące zagadnienia:
    1. budowa i rodzaje kas,
    2. kryteria/warunki techniczne stosowania kas,
    3. obowiązki informacyjne zawarte w programie,
    4. kontrola urzędu skarbowego,
    5. ewidencja sprzedaży,
    6. sprzedaż PLU,
    7. formy płatności,
    8. strono – anulowanie paragonu,
    9. raporty.

Wymagane jest, aby w/w zajęcia miały charakter aktywny, wymagający zaangażowania wszystkich uczestników. W trakcie przebiegu zajęć powinny być wykorzystywane wykłady, pokazy, prezentacje, programy graficzne, ćwiczenia praktyczne.

  1. Celem realizacji zajęć jest zdobycie teoretycznej i praktycznej wiedzy z zakresu obsługi kasy fiskalnej.
  2. Zamawiający na potrzeby przeprowadzenia kursu udostępni 5 kas fiskalnych, szuflady do kas (5 szt.), wagi do kasy (3 szt.), czytnik kodów do kasy (3 szt.).
  3. Wymagane będzie, aby Wykonawca dostarczył 4 rodzaje różnych kas ćwiczeniowych

 

Część 2. Kurs „Barista I i II stopnia”

Przeprowadzenie szkolenia dla 10 Uczennic/Uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Krasnymstawie

Szczegółowe wymagania Zamawiającego wobec Wykonawcy w ramach realizacji niniejszego zamówienia przedstawiają się następująco:

  1. Termin realizacji: 01-03.2019

Powyższe plany mogą ulec zmianie za zgodą Zamawiającego, jeśli wynikają z przyczyn niezależnych od Wykonawcy lub na prośbę Uczestników szkolenia, także – w przypadku harmonogramów zajęć zgłoszonych do Urzędu Marszałkowskiego – za jego zgodą.

  1. Miejsce realizacji zajęć: Zajęcia będą się odbywały w salach (pracownia gastronomiczna) Zamawiającego w budynku Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Krasnymstawie, ul. Zamkowa 1, 22-300 Krasnystaw. Zamawiający udostępnia bezpłatnie pomieszczenia pracowni szkolnej do przeprowadzenia zajęć.
  2. Całkowity zakres zajęć obejmuje 48 godzin lekcyjnych (w tym 18 godzin szkolenie I stopnia oraz 30 godzin szkolenie II stopnia), po 8 godz. lekcyjnych dziennie odbywających się w soboty lub na prośbę Uczestników w dni wolne od nauki.
  3. Program zajęć powinien uwzględniać następujące zagadnienia:
    1. teoretyczne omówienie pracy baristy i rodzajów kaw,
    2. ćwiczenia praktyczne przygotowanie różnych rodzajów kaw.
  4. Celem realizacji zajęć jest nabycie przez Uczennice/Uczniów dodatkowych umiejętności zwiększających ich szanse na rynku pracy.
  5. Zamawiający zapewni produkty niezbędne do realizacji zajęć w konsultacji z Wykonawcą (planowana w budżecie kwota to: 1 000,00 zł).W razie konieczności Wykonawca uzupełni niedobory w produktach niezbędnych do wykonania zajęć.
  6. Wykonawca powinien zapewnić sprzęt w ilości niezbędnej odpowiedniej realizacji zajęć.

Część 3. Szkolenie „Kuchnia molekularna”

Przeprowadzenie dwóch edycji szkolenia dla 10 Uczennic/Uczniów (łącznie 20 osób) Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Krasnymstawie.

Szczegółowe wymagania Zamawiającego wobec Wykonawcy w ramach realizacji niniejszego zamówienia przedstawiają się następująco:

  1. Termin realizacji:
  • I edycja: 11.2018
  • II edycja: 03.2019
  1. Miejsce realizacji zajęć: Zajęcia będą się odbywały w salach (pracownia gastronomiczna) Zamawiającego w budynku Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Krasnymstawie, ul. Zamkowa 1, 22-300 Krasnystaw. Zamawiający udostępnia bezpłatnie pomieszczenia pracowni szkolnej do przeprowadzenia zajęć.
  2. Całkowity zakres zajęć obejmuje 8 godzin lekcyjnych dla 1 edycji (łącznie 16 godzin zajęć) odbywających się w soboty lub na prośbę Uczestników w dni wolne od nauki.
  3. Program zajęć powinien uwzględniać następujące zagadnienia:
    1. teoretyczne omówienie nowoczesnych trendów w kuchni
    2. ćwiczenia praktyczne, sferyczne przystawki, syfony, smażenie w wodze, potrawy z sous vide i vacuum.
  4. Celem realizacji zajęć jest poszerzenie wiedzy kulinarnej i doskonalenie umiejętności kuchni molekularnej.
  5. Zamawiający nie zapewnia produktów niezbędnych do realizacji zajęć.
  6. Wykonawca powinien zapewnić sprzęt i produkty do wykonania zajęć praktycznych w ilości niezbędnej odpowiedniej realizacji zajęć.

 

Część 4. Kurs „Stylizacja paznokci metodą żelową I stopnia i metodą hybrydową”

Przeprowadzenie dwóch edycji szkolenia dla 12 Uczennic/Uczniów (łącznie 24 osób) Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Krasnymstawie.

Szczegółowe wymagania Zamawiającego wobec Wykonawcy w ramach realizacji niniejszego zamówienia przedstawiają się następująco:

  1. Termin realizacji:10.2018-04.2019
  2. Miejsce realizacji zajęć: Zajęcia będą się odbywały w salach wykładowych Zamawiającego w budynku Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Krasnymstawie, ul. Zamkowa 1, 22-300 Krasnystaw. Zamawiający udostępnia bezpłatnie pomieszczenia pracowni szkolnej do przeprowadzenia zajęć.
  3. Całkowity zakres zajęć obejmuje 32 godziny lekcyjne dla 1 edycji (łącznie 64 godziny zajęć) po 8 godz. dziennie odbywających się w soboty lub na prośbę Uczestników w dni wolne od nauki. Grupy nie powinny pokrywać się.
  4. Program zajęć powinien uwzględniać następujące zagadnienia:
    1. Wykonanie paznokci żelowych
    2. Zdobienie paznokci
    3. Aplikacja lakieru hybrydowego
  5. Celem realizacji zajęć jest praktyczne przygotowanie do stylizacji paznokci metodą żelową i hybrydową.
  6. Zamawiający zapewnia materiały niezbędne do realizacji zajęć: lampa UV, akcesoria i kosmetyki do stylizacji paznokci (planowana kwota w budżecie wynosi 2 400 zł na obie grupy).
  7. Wykonawca powinien zapewnić sprzęt i produkty do wykonania zajęć praktycznych w ilości niezbędnej odpowiedniej realizacji zajęć.

 

Część 5. Szkolenia diagnostyczne

Przeprowadzenie sześciu modułów szkoleniowych (po 8 godz. każdy) dla 10-osobowych grup Uczennic/Uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Tadeusza Kościuszki
w Krasnymstawie. Planuje się 6 modułów x 10 osób x 2 edycje. Łącznie 120 osobomodułów.

Planowane moduły:

I moduł: Diagnostyka komputerowa pojazdów samochodowych. Platformy informacyjne.

II moduł: Diagnostyka czujników silnika

III moduł: Oscyloskop w praktyce warsztatowej

IV moduł: Budowa, działanie, diagnostyka i obsługa klimatyzacji samochodowej wg Rozporządzenia Komisji Wspólnoty Europejskiej (WE) nr 307/2008

V moduł: Wykorzystanie urządzenia CDIF/3 w praktyce serwisowej. Diagnoskop, oscyloskop, sterownik i generator

VI moduł: Technika hybrydowa w pojazdach samochodowych.

Zamawiający dopuszcza możliwość zmian w tematyce szkoleń (na zbliżoną do w/w). Zmian można dokonać na prośbę uczestników i po zatwierdzeniu zmian przez Zamawiającego.

Każde z powyższych modułów szkoleniowych zakończy się zdobyciem kompetencji w zakresie zgodnym z tematem szkolenia. Zamawiający pokryje koszt egzaminu.

Szczegółowe wymagania Zamawiającego wobec Wykonawcy w ramach realizacji niniejszego zamówienia przedstawiają się następująco:

  1. Termin realizacji:
  • I edycja: 10-12.2018
  • II edycja: 03-

Planuje się w każdym miesiącu 2 moduły szkoleniowe.

Powyższe plany mogą ulec zmianie za zgodą Zamawiającego, jeśli wynikają z przyczyn niezależnych od Wykonawcy lub na prośbę Uczestników szkolenia, także – w przypadku harmonogramów zajęć zgłoszonych do Urzędu Marszałkowskiego – za jego zgodą.

  1. Miejsce realizacji zajęć: Zajęcia będą się odbywały w salach (pracownia mechaniczna) Zamawiającego w budynku Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Krasnymstawie, ul. Zamkowa 1, 22-300 Krasnystaw. Zamawiający udostępnia bezpłatnie pomieszczenia pracowni szkolnej do przeprowadzenia zajęć.
  2. Zajęcia powinny się odbywać po 8 godzin dziennie w soboty lub na prośbę Uczestników w dni wolne od nauki.
  3. Celem realizacji zajęć jest zwiększenie przez Uczennice/Uczniów umiejętności w zakresie mechaniki pojazdów.
  4. Zamawiający pokryje koszt egzaminu po każdym module szkoleniowym.
  5. Wykonawca powinien zapewnić sprzęt niezbędny do realizacji zajęć.

Część 6. Kurs obsługi wózka jezdniowego

Przeprowadzenie szkolenia dla 12 Uczennic/Uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Krasnymstawie.

Szczegółowe wymagania Zamawiającego wobec Wykonawcy w ramach realizacji niniejszego zamówienia przedstawiają się następująco:

1) Termin realizacji: 06.2019-07.2019

2) Miejsce realizacji zajęć: Zajęcia teoretyczne będą się odbywały w salach Zamawiającego w budynku Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Krasnymstawie, ul. Zamkowa 1, 22-300 Krasnystaw. Zamawiający udostępnia bezpłatnie pomieszczenia pracowni szkolnej do przeprowadzenia zajęć.

Zajęcia praktyczne będą odbywały się na placu manewrowym mieszczącym się przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Krasnymstawie, ul. Zamkowa 1, 22-300 Krasnystaw. Zamawiający udostępnia bezpłatnie plac manewrowy dla przeprowadzenia zajęć praktycznych.

3) Całkowity zakres zajęć obejmuje łącznie 92 godzin zajęć (w tym 56 godz. zajęć teoretycznych i 36 godz. zajęć praktycznych, w tym po 3 godz. dla każdego uczestnika). odbywających się w soboty lub na prośbę Uczestników w dni wolne od nauki. 1 godzina zajęć teoretycznych wynosi 45 min., 1 godz. zajęć praktycznych wynosi 60 min.

  1. Program zajęć powinien uwzględniać następujące zagadnienia:
    1. Budowa wózka widłowego
    2. Praktyczna nauka jazdy
    3. Ładunkoznstwo
  2. Celem realizacji zajęć jest nabycie przez uczestników wiedzy i umiejętności obsługi wózków.
  3. 6)Zamawiający pokrywa koszt badań lekarskich i koszt Egzaminu przed Urzędem Dozoru Technicznego dla U/U „Kursu obsługi wózka jezdniowego”
  4. 7)Wykonawca powinien zapewnić sprzęt i produkty do wykonania zajęć praktycznych w ilości niezbędnej odpowiedniej realizacji zajęć.

 

 

Część 7. Szkolenie prawo jazdy kat. B.

Przeprowadzenie szkolenia dla 18 Uczennic/Uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Krasnymstawie.

Szczegółowe wymagania Zamawiającego wobec Wykonawcy w ramach realizacji niniejszego zamówienia przedstawiają się następująco:

  1. Termin realizacji: 02.2019-07.2019
  2. Miejsce realizacji zajęć: Zajęcia teoretyczne będą się odbywały w salach Zamawiającego w budynku Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Krasnymstawie, ul. Zamkowa 1, 22-300 Krasnystaw. Zamawiający udostępnia bezpłatnie pomieszczenia pracowni szkolnej do przeprowadzenia zajęć.

Zajęcia praktyczne będą odbywały się na placu manewrowym mieszczącym się przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Krasnymstawie, ul. Zamkowa 1, 22-300 Krasnystaw. Zamawiający udostępnia bezpłatnie plac manewrowy dla przeprowadzenia zajęć praktycznych.

  1. Całkowity zakres zajęć obejmuje łącznie 570 godzin zajęć (w tym 30 godz. zajęć teoretycznych na grupę i 30 godz. zajęć praktycznych indywidualnych dla każdego uczestnika). Zajęcia odbywają się w soboty lub na prośbę Uczestników w dni wolne od nauki. 1 godzina zajęć teoretycznych wynosi 45 min., 1 godz. zajęć praktycznych wynosi 60 min.
  2. Program zajęć powinien uwzględniać następujące zagadnienia:

Zagadnienia teoretyczne:

  1. Przepisy ogólne i szczegółowe
  2. Znaki drogowe

Zagadnienia praktyczne:

     a. Technika kierowania samochodem osobowym

     b. Uruchomienie silnika

  1. Zmiana biegów
  2. Jazda w ruchu miejskim
  3. Celem realizacji zajęć jest nabycie przez uczestników uprawnień do kierowania samochodem osobowym.
  4. Zamawiający pokrywa koszty badań lekarskich, koszty Egzaminu Państwowego oraz koszty wydania prawo jazdy dla U/U szkolenia „Prawo jazdy kat. B”
  5. Wykonawca powinien zapewnić paliwo oraz samochody niezbędne do realizacji zajęć.

Część 8. Kurs obsługi oprogramowania Gastro POS

Przeprowadzenie szkolenia dla 5 Nauczycieli/Nauczycielek zatrudnionych w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Krasnymstawie.

Szczegółowe wymagania Zamawiającego wobec Wykonawcy w ramach realizacji niniejszego zamówienia przedstawiają się następująco:

  1. Termin realizacji: 09.2018
  2. Miejsce realizacji zajęć: Zajęcia będą się odbywały w salach szkoleniowych Zamawiającego w budynku Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Krasnymstawie, ul. Zamkowa 1, 22-300 Krasnystaw. Zamawiający udostępnia bezpłatnie pomieszczenia pracowni szkolnej do przeprowadzenia zajęć.

Wykonawca może przeprowadzić zajęcia poza miastem Krasnystaw na terenie woj. Lubelskiego. Jeżeli wykonawca będzie przeprowadzał zajęcia poza miastem Krasnystaw musi zapewnić Nauczycielom/Nauczycielkom zwrot kosztów dojazdów lub transport na miejsce szkolenia.

  1. Całkowity zakres zajęć obejmuje łącznie 16 godzin zajęć odbywających się w soboty lub na prośbę Uczestników w dni wolne od nauki.
  2. Program zajęć powinien uwzględniać następujące zagadnienia:
    1. Praca z POS-em
    2. Personalizacja zamówień
    3. Kolejność serwowania potraw
  3. Celem realizacji zajęć jest nabycie przez Uczestników/Uczestniczki umiejętności obsługi programu do prowadzenia zajęć dla Uczniów/Uczennic.
  4. Zamawiający nie zapewnia sprzętu do wykonania zajęć praktycznych
  5. Wykonawca powinien zapewnić sprzęt i produkty do wykonania zajęć praktycznych w ilości niezbędnej odpowiedniej realizacji zajęć.

 

Część 9. Szkolenie rachunkowość budżetowa

Przeprowadzenie szkolenia dla 1 Nauczyciela/Nauczycielki zatrudnionego/ej w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Krasnymstawie.

Szczegółowe wymagania Zamawiającego wobec Wykonawcy w ramach realizacji niniejszego zamówienia przedstawiają się następująco:

  1. Termin realizacji: 09-10.2018
  2. Miejsce realizacji zajęć: Zajęcia będą się odbywały w salach szkoleniowych Zamawiającego w budynku Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Krasnymstawie, ul. Zamkowa 1, 22-300 Krasnystaw. Zamawiający może udostępnić bezpłatnie pomieszczenia pracowni szkolnej do przeprowadzenia zajęć.

Wykonawca może przeprowadzić zajęcia poza miastem Krasnystaw na terenie woj. lubelskiego. Jeżeli Wykonawca będzie przeprowadzał zajęcia poza miastem Krasnystaw musi zapewnić Nauczycielowi/Nauczycielce zwrot kosztów dojazdów lub transport na miejsce szkolenia.

  1. Całkowity zakres zajęć obejmuje łącznie 16 godzin zajęć odbywających się w soboty lub na prośbę Uczestników w dni wolne od nauki.
  2. Program zajęć powinien uwzględniać następujące zagadnienia:
    1. Zasady finansowania publicznego
    2. Podstawy rachunkowości budżetowej
    3. Polityka rachunkowa
    4. Zakładowy plan kont
    5. Obieg dokumentów
    6. Sprawozdanie budżetowe
    7. Klasyfikacja budżetowa
  3. Celem realizacji zajęć jest nabycie przez Uczestnika/Uczestniczkę umiejętności prowadzenia zajęć dla Uczniów/Uczennic z zakresu rachunkowości budżetowej.
  4. Zamawiający nie zapewnia sprzętu do wykonania zajęć praktycznych
  5. Wykonawca powinien zapewnić sprzęt i produkty do wykonania zajęć praktycznych w ilości niezbędnej odpowiedniej realizacji zajęć.

 

Część 10. Szkolenie „Wykorzystanie e-zasobów i e-podręczników w kształceniu zawodowym”

Przeprowadzenie szkolenia dla 16 Nauczycieli/Nauczycielek zatrudnionych w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Krasnymstawie.

Szczegółowe wymagania Zamawiającego wobec Wykonawcy w ramach realizacji niniejszego zamówienia przedstawiają się następująco:

  1. Termin realizacji: 09.2018-10.2018
  2. Miejsce realizacji zajęć: Zajęcia będą się odbywały w salach komputerowych Zamawiającego w budynku Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Krasnymstawie, ul. Zamkowa 1, 22-300 Krasnystaw. Zamawiający udostępnia bezpłatnie sale komputerowe do przeprowadzenia zajęć.
  3. Całkowity zakres zajęć obejmuje łącznie 12 godzin zajęć odbywających się w soboty lub na prośbę Uczestników w dni wolne od nauki.
  4. Program zajęć powinien uwzględniać następujące zagadnienia:
    1. e-zasoby jako źródło wiedzy
    2. Charakterystyka e-podręcznika
  5. Celem realizacji zajęć jest zaprezentowanie możliwości wykorzystanie e-zasobów w kształceniu zawodowym.
  6. Zamawiający bezpłatnie udostępnia salę komputerową do realizacji zajęć.
  7. Wykonawca powinien zapewnić materiały niezbędne do zrealizowania zajęć.

Wymagania dla wszystkich Wykonawców (wspólne dla wszystkich części zamówienia):

  1. Osoby prowadzące szkolenie powinny posiadać kwalifikacje pedagogiczne.
  2. Osoby prowadzące szkolenie powinny posiadać doświadczenie w prowadzeniu szkoleń o tożsamej tematyce, minimum 2 szkolenia.
  3. Punktowane przy ocenie oferty będzie doświadczenie kadry w prowadzeniu analogicznych zajęć dla placówki oświatowej.
  4. Wykonawca zobowiązany będzie do opracowania i przeprowadzenia ankiet oceniających zajęcia i jakość wsparcia. Kompletne ankiety Wykonawca przekaże Zamawiającemu po zakończeniu zajęć.
  5. Wykonawca zapewni każdemu uczestnikowi program i harmonogram zajęć.
  6. Prowadzący zajęcia zobowiązany będzie poinformować uczestników, że zajęcia są realizowane w ramach projektu „Szkoła nowych możliwości”, a projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskich w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
  7. Na zakończenie szkolenia Wykonawca wyda Uczestnikom stosowne zaświadczenia/certyfikaty. Zaświadczenia/certyfikaty muszą być oznaczone zgodnie z „Podręcznikiem wnioskodawcy i beneficjenta programów polityki spójności 2014-2020 w zakresie informacji i promocji”.
  8. Wykonawca zobowiązany będzie do przeprowadzenia wewnętrznego egzaminu sprawdzającego potwierdzającego nabycie kwalifikacji w zakresie szkolenia dla Uczestników szkolenia, sporządzenia protokołu z egzaminu i przekazanie jego kopii Zamawiającemu. W skład komisji egzaminacyjnej wejdą m. in. osoby niezaangażowane bezpośrednio w realizację niniejszego szkolenia, ale posiadający wymagane doświadczenie w zakresie realizacji przedmiotu zamówienia.
  9. Wymagane jest, aby w/w zajęcia miały charakter aktywny, wymagający zaangażowania wszystkich uczestników. W trakcie przebiegu zajęć powinny być wykorzystywane wykłady, pokazy, prezentacje, programy graficzne, ćwiczenia praktyczne.
  10. Wykonawca zobowiązany jest przedstawić Zamawiającemu program szkolenia zawierający w szczególności: czas trwania i sposób organizacji zajęć, cele kształcenia a także plan nauczania określający nazwę zajęć edukacyjnych oraz ich wymiar, z uwzględnieniem części teoretycznej i praktycznej oraz niezbędnych środków czy materiałów dydaktycznych – zgodnie z załącznikiem nr 6 do zapytania ofertowego. W przypadku składania odpowiedzi na zapytanie w częściach niezbędne jest dołączenie programu do każdej części oddzielnie.
  11. Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia materiałów i pomocy dydaktycznych (broszur, opracowań własnych) potrzebnych do przyswojenia wiedzy teoretycznej, a także innych materiałów szkoleniowych i sprzętu niezbędnego do zajęć dla każdego z uczestników szkolenia. Materiały zostaną przekazane na własność uczestnikom szkolenia.

 

Wymagania dodatkowe:

  1. Wykonawca dysponuje co najmniej jednym trenerem posiadającym doświadczenie zawodowe w przeprowadzeniu min. 2 szkoleń w zakresie analogicznym do tematyki szkolenia, dla zadania w ramach którego składana jest oferta,
  2. Wykonawca posiada doświadczenie zawodowe w przeprowadzeniu min. 2 szkoleń w zakresie analogicznym do tematyki szkolenia dla zadania, w ramach którego składana jest oferta,
  3. Wykonawca bądź trener posiada przygotowanie pedagogiczne.
  1. III.Nazwa i kod określone we Wspólnym Słowniku Zamówień Publicznych

80500000-9 Usługi szkoleniowe

  1. IV.Termin i miejsce wykonania zamówienia

Planowane terminy realizacji usługi zgodnie z harmonogramem Projektu:

Część 1. Kurs obsługi kasy fiskalnej

Termin:

I edycja 10-11.2018

II edycja 02-03.2019

Miejsce: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. T. Kościuszki w Krasnymstawie.

Część 2. Kurs „Barista I i II stopnia”

Termin: 01-03.2019

Miejsce: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. T. Kościuszki w Krasnymstawie.

Część 3. Szkolenie „Kuchnia molekularna”

Termin:

I edycja 11.2018

II edycja 03.2019

Miejsce: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. T. Kościuszki w Krasnymstawie.

Część 4. Kurs „Stylizacja paznokci metodą żelową I stopnia i metodą hybrydową”

Termin: I i II edycja 10.2018-04.2019

Miejsce: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. T. Kościuszki w Krasnymstawie.

Część 5. Szkolenia diagnostyczne

Termin:

I edycja: 10-12.2018

II edycja: 03-06.2019

Miejsce: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. T. Kościuszki w Krasnymstawie.

Część 6. Kurs obsługi wózka jezdniowego

Termin: 06.2019-07.2019

Miejsce: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. T. Kościuszki w Krasnymstawie.

Część 7. Prawo jazdy kat. B

Termin: 02.2019-07.2019

Miejsce: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. T. Kościuszki w Krasnymstawie.

Część 8. Kurs obsługi oprogramowania Gastro POS

Termin: 09.2018

Miejsce: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. T. Kościuszki w Krasnymstawie.

Wykonawca może przeprowadzić zajęcia poza miastem Krasnystaw na terenie woj. Lubelskiego.

Część 9. Szkolenie „Rachunkowość budżetowa”

Termin: 09-10.2018

Miejsce: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. T. Kościuszki w Krasnymstawie.

Wykonawca może przeprowadzić zajęcia poza miastem Krasnystaw na terenie woj. Lubelskiego.

Część 10. Szkolenie „Wykorzystanie e-zasobów i e-podręczników w kształceniu zawodowym”

Termin: 09.2018-10.2018

Miejsce: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. T. Kościuszki w Krasnymstawie.

Dokładne terminy oraz ostateczna liczba uczestników zostaną wskazane przez Zamawiającego przed rozpoczęciem realizacji usługi.

Zamawiający zastrzega możliwość zmiany terminu realizacji szkolenia w zależności od przebiegu procesu rekrutacji uczestników.

  1. V.Opis warunków udziału w postępowaniu:

W postępowaniu mogą wziąć udział Wykonawcy, którzy spełniają poniższe kryteria:

  1. Uprawnieni do występowania w obrocie prawnym, posiadają kompetencje lub uprawnienia do prowadzenia określonej działalności zawodowej (ocena na podstawie Załącznika nr 2 do zapytania ofertowego).
  2. Znajdujący się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie zamówienia (ocena na podstawie Załącznik nr 2 do zapytania ofertowego).
  3. Posiadający zdolności techniczne lub zawodowe niezbędne do realizacji zamówienia (ocena na podstawie Załącznika nr 5 do zapytania ofertowego).
  4. Posiadający doświadczenie w realizacji usług będących przedmiotem zamówienia (ocena na podstawie Załącznika nr 7 do zapytania ofertowego).
  5. Dysponujący sprzętem i osobami zdolnymi do wykonania zamówienia (ocena na podstawie Załącznika nr 5 do zapytania ofertowego).
  6. Nie powiązani kapitałowo i osobowo z Zamawiającym (ocena na podstawie Załącznika nr 3 do zapytania ofertowego).

Przez powiązania kapitałowe lub osobowe rozumie się wzajemne powiązania między Zamawiającym lub osobami upoważnionymi do zaciągania zobowiązań w imieniu Zamawiającego lub osobami wykonującymi w imieniu Zamawiającego czynności związane z przygotowaniem i przeprowadzeniem procedury wyboru Wykonawcy a Wykonawcą, polegające w szczególności na:

  1. uczestniczeniu w spółce jako wspólnik spółki cywilnej lub spółki osobowej,
  2. posiadaniu udziałów lub co najmniej 10% akcji,
  3. pełnieniu funkcji członka organu nadzorczego lub zarządzającego, prokurenta, pełnomocnika,
  4. pozostawaniu w związku małżeńskim, w stosunku pokrewieństwa lub powinowactwa w linii prostej, pokrewieństwa drugiego stopnia lub powinowactwa drugiego stopnia w linii bocznej lub w stosunku przysposobienia, opieki lub kurateli.

 

  1. VI.Opis kryteriów, którymi Zamawiający będzie się kierował przy wyborze oferty wraz z podaniem wag tych kryteriów i sposobu oceny ofert
  1. Za ofertę najkorzystniejszą zostanie uznana oferta zawierająca najkorzystniejszy bilans punków w kryteriach:
    1. cena – 60% (max. 60 pkt)
    2. doświadczenie Wykonawcy – 30% (max. 30 pkt)
    3. doświadczenie kadry realizującej zamówienie w realizacji szkoleń 
      na potrzeby placówki oświatowej – 10% (max. 10 pkt)

Kryterium nr 1 – cena

Ocena ofert wg kryterium nr 1 będzie prowadzona według poniższego wzoru:

               cena oferty najtańszej

C = ..............................................   x 100 x 60%

               cena oferty badanej

W zakresie kryterium nr 1 do porównania i oceny ofert brana będzie pod uwagę cena oferty brutto podana w Formularzu ofertowym (Załącznik nr 1 do zapytania ofertowego).

Za ww. kryterium można otrzymać maksymalnie 60 pkt.

Kryterium nr 2 – doświadczenie Wykonawcy

Liczba szkoleń o tematyce analogicznej do tematyki szkolenia (w wymiarze godzinowym zbliżonym do przedmiotu zamówienia +/- 10 godzin) dla zadania, w ramach którego składana jest oferta, przeprowadzonych w okresie ostatnich trzech lat (jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym czasie). W zakresie kryterium nr 2 do porównania i oceny ofert brana będzie pod uwagę liczba szkoleń podana w Załączniku nr 7 do zapytania ofertowego „Wykaz doświadczenia Wykonawcy”, w wymiarze godzinowym analogicznym do poszczególnych części zamówienia, których dotyczy oferta.

Liczba przyznanych punktów:

2- 3 szkolenia – 10 pkt

4 -5 szkolenia – 20 pkt

6 i więcej szkoleń – 30 pkt

Za ww. kryterium można otrzymać maksymalnie 30 pkt.

Kryterium nr 3 – doświadczenie kadry realizującej zamówienie w realizacji szkoleń 
na potrzeby placówki oświatowej

W ramach kryterium nr 3 oceniane będzie doświadczenie osób wyznaczonych do realizacji szkoleń. Zamawiający będzie przyznawał punkty metoda zerojedynkową:

  1. 10 pkt za realizację szkoleń na potrzeby placówki oświatowej,
  2. 0 pkt w przypadku nie wykazania realizacji szkoleń na potrzeby placówki oświatowej.

Poprzez placówkę oświatową Zamawiający rozumie instytucje składające się na system oświaty zgodnie z art. 2 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz. U. z 2016 r. poz. 1943, 1954, 1985 i 2169 oraz z 2017 r. poz. 60, 949 i 1292)

Ocena zostanie dokonana na podstawie informacji zamieszczonych przez Wykonawcę 
w Załączniku nr 5 do zapytania ofertowego „
Wykaz kadry realizującej zamówienie”.

Za ww. kryterium można otrzymać maksymalnie 10 pkt.

  1. Na ocenę składa się suma punktów z poszczególnych kryteriów oceny.
  2. Punktacja przyznana ofertom w poszczególnych kryteriach będzie liczona 
    z dokładnością do 2 miejsc po przecinku. Najwyższa liczba punktów wyznaczy najkorzystniejszą ofertę. Zamawiający udzieli zamówienia Wykonawcy, którego oferta będzie odpowiadać wszystkim wymaganiom zgodnie z
    Wytycznymi w zakresie kwalifikowalności wydatków w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Europejskiego Funduszu Społecznego oraz Funduszu Spójności na lata 2014-2020
  3. Jeżeli nie będzie można dokonać wyboru oferty najkorzystniejszej ze względu na to, że 2 lub więcej oferty przedstawia taki sam bilans ceny oraz pozostałych kryteriów oceny ofert, Zamawiający dokona wyboru oferty z najniższą ceną.

 

  1. VII.Opis sposobu obliczenia ceny
  1. Ceną podlegającą ocenie jest cena brutto oferty (zwana również ceną ofertową).
  2. Cena oferty powinna być wyrażona w złotych polskich – PLN.
  3. Cenę oferty brutto należy wyliczyć, z uwzględnieniem wszystkich wymagań w zapytaniu ofertowym. Wykonawca poda całkowitą cenę brutto oferty w Załączniku nr 2 do zapytania ofertowego (Formularz ofertowy) w zapisie liczbowym i słownie.
  4. Cenę oferty zapisaną liczbowo należy zaokrąglić do 2 miejsc po przecinku, 
    tj. do pełnego grosza w taki sposób, że końcówki poniżej 0,5 grosza pomija się, 
    a końcówki powyżej 0,5 i wyżej zaokrągla się do 1 grosza.
  5. Prawidłowe ustalenie stawki podatku VAT leży po stronie Wykonawcy. Zamawiający wymaga, aby Wykonawca obliczając cenę oferty stosował stawki VAT zgodne ze stanem prawnym obowiązującym na dzień składania ofert.
  6. Cena brutto winna zawierać wszystkie koszty związane z realizacją przedmiotu zamówienia wraz z podatkiem VAT.
  7. Jeżeli cena oferty wydaje się rażąco niska w stosunku do przedmiotu zamówienia i budzi wątpliwości Zamawiającego co do możliwości wykonania przedmiotu zamówienia zgodnie z wymaganiami określonymi przez Zamawiającego lub wynikającymi z odrębnych przepisów, w szczególności jest niższa o 30% od wartości zamówienia lub średniej arytmetycznej cen wszystkich złożonych ofert, Zamawiający zwróci się o udzielenie wyjaśnień, w tym złożenie dowodów, dotyczących elementów oferty mających wpływ na wysokość ceny.

IX Ocena spełnienia przez wykonawców warunków udziału w postępowaniu

 

  1. Ocena spełnienia warunków udziału w postępowaniu będzie przeprowadzona w oparciu o przedłożone przez Wykonawcę dokumenty i oświadczenia stanowiące załączniki do niniejszego zapytania.
  2. Ocena spełniania przedstawionych powyżej warunków zostanie dokonana wg formuły: „spełnia – nie spełnia”. W razie wątpliwości co do informacji zawartych w ofercie, Zamawiający wystąpi do Wykonawcy z żądaniem ich wyjaśnienia. Udzielone wyjaśnienia nie mogą powodować zmiany złożonej oferty.
  3. Odrzucenie oferty:

     Zamawiający odrzuca ofertę jeżeli:

-          jest niezgodna z treścią zapytania ofertowego,

-          gdy Wykonawca nie spełnia warunków udziału w postępowaniu,

-          zawiera rażąco niską cenę w stosunku do przedmiotu zamówienia,

-          została złożona po upływie wyznaczonego terminu,

-          jej złożenie stanowi czyn nieuczciwej konkurencji w rozumieniu przepisów o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji,

-          formularz oferty i wymagane załączniki zostały podpisane przez osobę/osoby nieuprawnione,

-          zawierającą błędy niebędące oczywistymi omyłkami pisarskimi lub rachunkowymi,

-          Wykonawca nie złożył wyjaśnień dotyczących treści złożonych ofert bądź ich uzupełnień w wyznaczonym terminie,

-          została złożona na nieobowiązującym wzorze bądź dokumencie znacząco zmienionym (poprzez istotną zmianę rozumie się np. usunięcie kolumn i wierszy).

  1. Z tytułu odrzucenia oferty Wykonawcom nie przysługuje żadne roszczenie względem Zamawiającego.
  2. Badanie oferty:

W toku badania i oceny ofert Zamawiający może żądać od Wykonawców wyjaśnień dotyczących treści złożonych ofert lub przedłożenia dodatkowych dokumentów w celu weryfikacji spełnienia warunków udziału w postępowaniu lub zgodności oferowanego przedmiotu zamówienia z wymaganiami Zamawiającego. Zamawiający dopuszcza możliwość wzywania Wykonawców do złożenia wyjaśnień lub przedłożenia dokumentów oraz składania wyjaśnień, przedkładania dodatkowych dokumentów przez Wykonawców drogą mailową.

X Opis sposobu przygotowania oferty

W odpowiedzi na zamówienie:

  1. Ofertę składa się w formie pisemnej wypełniając „Formularz Oferty Wykonawcy” stanowiący Załącznik nr 1 (nie należy modyfikować formularza). Formularz stanowiący odpowiedz na treść zapytania składany jest w jednym egzemplarzu
  2. Do oferty należy dołączyć:
    1. „Wykaz kadry realizującej zamówienie” stanowiący Załącznik Nr 5(składany odrębne dla każdej części, należy złożyć tyle kompletów załączników na ile części składana jest oferta);
    2. „Program szkolenia” stanowiącyZałącznik Nr 6 (składany odrębne dla każdej części, należy złożyć tyle kompletów załączników na ile części składana jest oferta);
    3. „Wykaz doświadczenia Wykonawcy” stanowiący Załącznik Nr 7 (składany odrębne dla każdej części, należy złożyć tyle kompletów załączników na ile części składana jest oferta)
    4. Oferta powinna być czytelna i złożona w języku polskim.
    5. Zamawiający dopuszcza możliwości składania ofert częściowych.
    6. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych.
    7. Wszelkie zmiany w tekście oferty (przekreślenia, poprawki dopiski) powinny być podpisane lub parafowane przez Wykonawcę, w przeciwnym wypadku nie będą uwzględniane.
    8. Oferta Wykonawcy oraz załączniki muszą być podpisane przez Wykonawcę.
    9. Przed upływem terminu składania ofert Wykonawca może wprowadzić zmiany do złożonej oferty lub wycofać ofertę. Zmiany lub wycofanie powinny być doręczone Zamawiającemu na piśmie przed upływem terminu składania ofert. Oświadczenie o wprowadzeniu zmian lub wycofaniu winno być opakowane tak, jak oferta, a koperta zawierać dodatkowe oznaczenie wyrazami odpowiednio „ZMIANA” lub „WYCOFANIE”.
    10. Wykonawca nie może wycofać oferty i wprowadzać jakichkolwiek zmian w treści oferty po upływie terminu składania ofert.
    11. Wykonawca ponosi wszystkie koszty związane z przygotowaniem i złożeniem oferty.

XI Forma, miejsce i termin składania ofert

Oferta powinna być złożona (osobiście/pocztą/przesyłką kurierską) do dnia 17 września 2018 r. do godziny 15.00 w formie pisemnej, w zamkniętej kopercie i opisać ją podając: znak sprawy, dane prowadzącego postępowanie (nazwa i adres), tytuł projektu, w ramach którego prowadzone jest niniejsze postępowanie oraz dane składającego (nazwa i adres), a także opatrzyć napisem „Nie otwierać przed dniem 17.09.2018 r. do godziny 15.00”

Ofertę należy złożyć w Biurze Projektu w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Krasnymstawie ul. Zamkowa 1, 22-300 Krasnystaw

W przypadku przysłania oferty za pośrednictwem poczty lub przesyłki kurierskiej, za termin złożenia oferty przyjmuje się termin wpływu oferty (przesyłki) do Biura Projektu w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Krasnymstawie na w/w adres.


Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności za zdarzenia wynikające z niewłaściwego oznakowania koperty lub braku któregokolwiek z wymaganych dokumentów/informacji oraz za przesłanie/złożenie oferty w innym miejscu, niż wskazane w niniejszym zapytaniu ofertowym.

 

XII. Osoby do kontaktów

 

Koordynator projektu, tel. 721-584-901 ,

Specjalista ds. zamówień publicznych, tel. 600-270-636

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

XII. Informacje o wyborze najkorzystniejszej oferty

  1. Zamawiający dokona oceny ofert pod względem formalnym i zgodności z niniejszym zapytaniem ofertowym.
  2. Po wyborze najkorzystniejszej oferty Zamawiający wezwie niezwłocznie wybranych Oferentów do zawarcia umowy. Jeśli w terminie 7 dni od wezwania do podpisania umowy Oferent nie zawrze umowy, Zamawiający uzna, iż odmówił on podpisania umowy i wówczas może zawrzeć umowę z Oferentem, którego oferta była następna w kolejności, pod warunkiem, że nie upłynął termin związania ofertą.
  3. Jeżeli Zamawiający nie będzie mógł wybrać najkorzystniejszej oferty ze względu na to, że złożone oferty w wyniku oceny otrzymały tę samą liczbę punktów, Zamawiający przeprowadzi negocjacje cenowe z Wykonawcami.
  4. Wykonawcy nie mogą zaoferować cen wyższych niż zaoferowane w złożonych ofertach.
  5. W przypadku, gdy zaproponowane oferty przekroczą kwotę jaką Zamawiający może przeznaczyć na realizację zamówienia, Zamawiający, może podjąć negocjacje z wybranym zgodnie z zasadą konkurencyjności Wykonawcą lub powtórzyć postępowanie w trybie zasady konkurencyjności.

O wyborze najkorzystniejszej oferty Zamawiający zawiadomi wykonawców za pośrednictwem poczty elektronicznej lub Poczty Polskiej lub przesyłki kurierskiej lub telefonicznie

XIV. Warunki zmiany umowy

  1. Zamawiający zastrzega sobie prawo unieważnienia zapytania ofertowego na każdym etapie postępowania bez podania przyczyny. Zamawiający unieważnieni postępowanie, jeżeli w toku postępowania ujawniono niemożliwą do usunięcia wadę postępowania uniemożliwiającą zawarcie zgodnej z Projektem umowy.
  2. Zamawiający zastrzega sobie możliwość udzielenia wybranemu w wyniku przeprowadzonej procedury wyboru wykonawcy zamówienia uzupełniającego w wysokości 50% wartości zamówienia określonego w umowie zawartej z Wykonawcą w następstwie niniejszego postępowania, w przypadku wystąpienia stosownych przesłanek wskazanych w Wytycznych w zakresie kwalifikowalności wydatków w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Europejskiego Funduszu Społecznego oraz Funduszu Spójności na lata 2014-2020.
  3. Zamawiający informuje, iż w umowie będą zapisy:
    1. przewidujące karę umowną w wysokości 50% łącznego wynagrodzenia Wykonawcy – w przypadku nie wykonywania przez Wykonawcę w sposób zgodny z innymi postanowieniami umowy oraz bez zachowania należytej staranności
    2. zastrzegające Zamawiającemu możliwość potrącania naliczonych kar umownych                           z wynagrodzenia Wykonawcy,
    3. zastrzegające Zamawiającemu możliwość dochodzenia od Wykonawcy odszkodowania przenoszącego wysokość kar umownych, na zasadach ogólnych,
    4. zastrzegające wypłatę pełnego wynagrodzenia Wykonawcy tylko w przypadku należytego zrealizowania obowiązków określonych w opisie przedmiotu zamówienia i zawartych w umowie na wykonanie usługi,
    5. zastrzegające prawo rozwiązania umowy w trybie natychmiastowym w przypadku realizowania usługi niezgodnie z umową lub harmonogramem z winy Wykonawcy.
    6. Zamawiający przewiduje możliwość dokonywania istotnych zmian postanowień umowy                 z powodu:

-          zmiany powszechnie obowiązujących przepisów prawa w zakresie mającym istotny wpływ na realizację przedmiotu umowy,

-          zmiany terminu realizacji zamówienia z przyczyn obiektywnych, niezależnych od Zamawiającego,

-          zmiany harmonogramu realizacji projektu wpływająca na harmonogram wykonania usługi objętej niniejszym zamówieniem,

-          zmiany harmonogramu realizacji projektu wynikająca ze zmiany w zakresie finansowania projektu (zmiany harmonogramu płatności).

  1. Zmiany zostaną wprowadzone w drodze aneksu do umowy bądź zmiany załączników do umowy.
  2. Każda ze stron może rozwiązać umowę z zachowaniem 30-dniowego okresu wypowiedzenia.

XV. Wykaz załączników

  1. Formularz oferty Wykonawcy – Załącznik nr 1.
  2. Oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu – Załącznik nr 2.
  3. Oświadczenie o braku powiązań osobowych i kapitałowych z Zamawiającym – Załącznik nr 3.
  4. Oświadczenie o spełnieniu dodatkowych wymagań Załącznik nr 4.
  5. Wykaz kadry realizującej zamówienie Załącznik nr 5.
  6. Program szkolenia Załącznik nr 6.
  7. Wykaz doświadczenia Wykonawcy Załącznik nr 7.

 

 

 

 

 

Wojciech Maślona

Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1

im. T. Kościuszki w Krasnymstawie

                                                                              ……………………………………………………..

                                                                                  Zamawiający

logo proj unij

Zamawiający zamieszcza w załączniku protokół z sesji otwarcia ofert.

Znak sprawy: 12/2017/NSZ

 

Specyfikacja

Istotnych Warunków Zamówienia

w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonego
w trybie przetargu nieograniczonego na przeprowadzenie szkoleń specjalistycznych dla Uczennic i Uczniów – Uczestników Projektu „Nowa Szkoła Zawodowa” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa 12 – Edukacja, kwalifikacje
i kompetencje, Działanie 12.4 Kształcenie zawodowe.

Zamawiający:

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Krasnymstawie

ul. Zamkowa 1

22-300 Krasnystaw

tel./fax 82 576 37 55

www.zspnr1-krasnystaw.edu.pl/

 

Zatwierdził dnia 04.09.2017 roku:

Wojciech Maślona

Dyrektor


I. Nazwa oraz adres Zamawiającego

1. Dane Zamawiającego:

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1

im. T. Kościuszki w Krasnymstawie

ul. Zamkowa 1

22-300 Krasnystaw

tel./fax (+48) 82 576 37 55

woj. lubelskie
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

www.zspnr1-krasnystaw.edu.pl

godziny pracy: 07:00-15:00 (od poniedziałku do piątku)

2. Zamawiający wymaga, aby wszystkie pisma związane z postępowaniem o udzielenie zamówienie publicznego, w tym wszelkie wnioski, zapytania, oświadczenia, forma odwołania, były kierowane wyłącznie na wyżej wskazany adres. Jakiekolwiek inne zaadresowanie może wpłynąć na złe skierowanie pisma, co może spowodować niezachowanie ustawowych terminów z winy wnoszącego.

3. Zamawiający oczekuje, że Wykonawcy zapoznają się dokładnie z treścią niniejszej specyfikacji. Wykonawca ponosi ryzyko niedostarczenia wszystkich wymaganych informacji i dokumentów oraz przedłożenia oferty nieodpowiadającej wymaganiom określonym przez Zamawiającego.

II. Tryb udzielenia zamówienia

  1. Niniejsze postępowanie jest prowadzone w trybie przetargu nieograniczonego
    na postawie art. 39 Ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych zwanej dalej „Ustawą PZP”.
  2. W zakresie nieuregulowanym niniejszym SIWZ zastosowanie mają przepisy Ustawy PZP.
  3. Wartość zamówienia nie przekracza równowartości kwoty określonej w przepisach wykonawczych wydanych na podstawie art. 11 ust. 8 Ustawy PZP.
  4. Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych.
  5. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych.
  6. Zamawiający nie przewiduje możliwości udzielenia zamówień o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 7 Ustawy PZP.

III. Opis przedmiotu zamówienia

  1. Przedmiot zamówienia został podzielony na 6 części:

Cześć 1. Kurs obsługi kasy fiskalnej

Cześć 2. Szkolenie: Kasjer walutowy i bankowy

Cześć 3. Szkolenie: Cukiernik

Cześć 4. Szkolenie: Barista I i II stopnia

Cześć 5. Szkolenie: Kuchnia molekularna

Cześć 6. Szkolenia diagnostyczne

  1. Całe zamówienie jest podzielone na części.
  2. Wykonawca może złożyć ofertę na jedną lub kilka części.

Cześć 1.Kurs obsługi kasy fiskalnej

Przeprowadzenie dwóch edycji szkolenia obsługi kasy fiskalnej dla 40 Uczennic/Uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Krasnymstawie (każda edycja po 20 osób).

Szczegółowe wymagania Zamawiającego wobec Wykonawcy w ramach realizacji niniejszego zamówienia przedstawiają się następująco:

  1. Termin realizacji szkolenia:
  • I edycja – 09-11.2017 (planuje się następujący rozkład zajęć
    w poszczególnych miesiącach: wrzesień: 8 godzin, październik: 24 godziny, listopad: 16 godzin).
  • II edycja – 02-05.2018 (planuje się następujący rozkład zajęć
    w poszczególnych miesiącach: luty: 8 godzin, marzec: 16 godzin, kwiecień: 16 godzin, maj: 8 godzin).

Powyższe plany mogą ulec zmianie za zgodą Zamawiającego, jeśli wynikają z przyczyn niezależnych od Wykonawcy lub na prośbę Uczestników szkolenia, także – w przypadku harmonogramów zajęć zgłoszonych do Urzędu Marszałkowskiego – za jego zgodą.

  1. Miejsce realizacji zajęć: Zajęcia będą się odbywały w salach Zamawiającego, w budynku Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Krasnymstawie, ul. Zamkowa 1, 22-300 Krasnystaw (30 godzin w sali komputerowej/edycja i 18 godzin w sali wykładowej/edycja). Zamawiający do przeprowadzenia zajęć udostępnia Wykonawcy bezpłatnie pomieszczenia pracowni szkolnej.
  2. Całkowity zakres zajęć obejmuje 48 godzin lekcyjnych (8 godzin dziennie) odbywających się w soboty lub na prośbę Uczestników w dni wolne od nauki.
  3. Program zajęć powinien uwzględniać następujące zagadnienia:
    1. budowa i rodzaje kas,
    2. kryteria/ warunki techniczne stosowania kas,
    3. obowiązki informacyjne zawarte w programie,
    4. kontrola urzędu skarbowego,
    5. ewidencja sprzedaży,
    6. sprzedaż PLU,
    7. formy płatności,
    8. strono – anulowanie paragonu,
    9. raporty.

Wymagane jest, aby w/w zajęcia miały charakter aktywny, wymagający zaangażowania wszystkich uczestników. W trakcie przebiegu zajęć powinny być wykorzystywane wykłady, pokazy, prezentacje, programy graficzne, ćwiczenia praktyczne.

  1. Celem realizacji zajęć jest zdobycie teoretycznej i praktycznej wiedzy z zakresu obsługi kasy fiskalnej.
  2. Zamawiający na potrzeby przeprowadzenia kursu udostępni 5 kas fiskalnych, szuflady do kas (5 szt.), wagi do kasy (3 szt.), czytnik kodów do kasy (3 szt.).

Cześć 2. Szkolenie: Kasjer walutowy i bankowy

Przeprowadzenie jednej edycji szkolenia dla 12 Uczennic/Uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Krasnymstawie.

Szczegółowe wymagania Zamawiającego wobec Wykonawcy w ramach realizacji niniejszego zamówienia przedstawiają się następująco:

  1. Termin realizacji szkolenia: 10.2017
  2. Miejsce realizacji zajęć: Zajęcia będą się odbywały w salach Zamawiającego w budynku Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Krasnymstawie, ul. Zamkowa 1, 22-300 Krasnystaw (sala wykładowa). Zamawiający udostępnia bezpłatnie pomieszczenia pracowni szkolnej do przeprowadzenia zajęć.
  3. Całkowity zakres zajęć obejmuje 24 godziny lekcyjne (8 godzin dziennie) odbywające się w soboty lub na prośbę Uczestników w dni wolne od nauki.
  4. Program zajęć powinien uwzględniać następujące zagadnienia:
    1. organizacja pracy kasjera,
    2. rozpoznanie autentyczności polskich i zagranicznych znaków pieniężnych,
    3. ćwiczenia praktyczne.
    4. Celem realizacji zajęć jest nabycie przez Uczniów/Uczennice wiedzy z zakresu technik i operacji bankowych i kasowych.

Cześć 3. Szkolenie: Cukiernik

Przeprowadzenie jednej edycji szkolenia dla 12 Uczennic/Uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Krasnymstawie.

Szczegółowe wymagania Zamawiającego wobec Wykonawcy w ramach realizacji niniejszego zamówienia przedstawiają się następująco:

  1. Termin realizacji szkolenia: 09.2017 –(planuje się następujący rozkład zajęć w poszczególnych miesiącach: wrzesień: 8 godzin, październik: 8 godzin, listopad: 16 godzin, grudzień 2017: 8 godzin, styczeń: 8 godzin, luty: 8 godzin, marzec: 24 godziny, kwiecień: 16 godzin, maj: 16 godzin, czerwiec 2018: 8 godzin)

Powyższe plany mogą ulec zmianie za zgodą Zamawiającego, jeśli wynikają z przyczyn niezależnych od Wykonawcy lub na prośbę Uczestników szkolenia, także – w przypadku harmonogramów zajęć zgłoszonych do Urzędu Marszałkowskiego – za jego zgodą.

  1. Miejsce realizacji zajęć: Zajęcia będą się odbywały w salach Zamawiającego w budynku Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Krasnymstawie, ul. Zamkowa 1, 22-300 Krasnystaw (sala wykładowa: 30 godzin, pracownia gastronomiczna: 90 godzin). Zamawiający udostępnia bezpłatnie pomieszczenia pracowni szkolnej do przeprowadzenia zajęć.
  2. Całkowity zakres zajęć obejmuje 120 godzin lekcyjnych (8 godzin dziennie) odbywających się w soboty lub na prośbę Uczestników w dni wolne od nauki.
  3. Program zajęć powinien uwzględniać następujące zagadnienia:
    1. niezbędnik cukiernika
    2. ćwiczenia praktyczne wykonywanie wyrobów cukierniczych.
    3. Celem realizacji zajęć jest nabycie przez Uczennice/Uczniów wiedzy i umiejętności wykonywania wyrobów ciastkarskich.
    4. Zamawiający zapewni wyżywienie podczas zajęć.
    5. Zamawiający zapewni produkty niezbędne do realizacji zajęć (planowana w budżecie kwota to: 3 000,00 zł)

Cześć 4. Szkolenie: Barista I i II stopnia

Przeprowadzenie czterech edycji szkolenia dla 10 Uczennic/Uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Krasnymstawie.

Szczegółowe wymagania Zamawiającego wobec Wykonawcy w ramach realizacji niniejszego zamówienia przedstawiają się następująco:

  1. Termin realizacji szkolenia:
  • I edycja 10.2017 –Do końca roku 2017 planuje się, że szkolenie ukończy przynajmniej jedna grupa szkoleniowa tj. 10 osób z I edycji szkolenia.
  • II – IV edycji 10.2017 - 03.2018

planuje się następujący rozkład zajęć w poszczególnych miesiącach: październik – grudzień 2017 po 16 godzin, styczeń – marzec 2018 po 48 godzin.

Powyższe plany mogą ulec zmianie za zgodą Zamawiającego, jeśli wynikają z przyczyn niezależnych od Wykonawcy lub na prośbę Uczestników szkolenia, także – w przypadku harmonogramów zajęć zgłoszonych do Urzędu Marszałkowskiego – za jego zgodą.

  1. Miejsce realizacji zajęć: Zajęcia będą się odbywały w salach (pracownia gastronomiczna) Zamawiającego w budynku Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Krasnymstawie, ul. Zamkowa 1, 22-300 Krasnystaw. Zamawiający udostępnia bezpłatnie pomieszczenia pracowni szkolnej do przeprowadzenia zajęć.
  2. Całkowity zakres zajęć obejmuje 48 godzin lekcyjnych (w tym 18 godzin szkolenie I stopnia oraz 30 godzin szkolenie II stopnia) odbywających się w soboty lub na prośbę Uczestników w dni wolne od nauki.
  3. Program zajęć powinien uwzględniać następujące zagadnienia:
    1. teoretyczne omówienie pracy baristy i rodzajów kaw,
    2. ćwiczenia praktyczne przygotowanie różnych rodzajów kaw.
    3. Celem realizacji zajęć jest nabycie przez Uczennice/Uczniów dodatkowych umiejętności zwiększających ich szanse na rynku pracy.
    4. Zamawiający zapewni produkty niezbędne do realizacji zajęć (planowana w budżecie kwota to: 700,00 zł na każdą edycję, łącznie 2800,00 zł).
    5. Wykonawca powinien zapewnić sprzęt w ilości niezbędnej odpowiedniej realizacji zajęć.

Cześć 5. Szkolenie: Kuchnia molekularna

Przeprowadzenie dwóch edycji szkolenia dla 10 Uczennic/Uczniów (łącznie 20 osób) Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Krasnymstawie.

Szczegółowe wymagania Zamawiającego wobec Wykonawcy w ramach realizacji niniejszego zamówienia przedstawiają się następująco:

  1. Termin realizacji szkolenia:
  • I edycja 11.2017
  • II edycja 03.2018
  1. Miejsce realizacji zajęć: Zajęcia będą się odbywały w salach (pracownia gastronomiczna) Zamawiającego w budynku Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Krasnymstawie, ul. Zamkowa 1, 22-300 Krasnystaw. Zamawiający udostępnia bezpłatnie pomieszczenia pracowni szkolnej do przeprowadzenia zajęć.
  2. Całkowity zakres zajęć obejmuje 8 godzin lekcyjnych odbywających się w soboty lub na prośbę Uczestników w dni wolne od nauki.
  3. Program zajęć powinien uwzględniać następujące zagadnienia:
    1. teoretyczne omówienie nowoczesnych trendów w kuchni
    2. ćwiczenia praktyczne sferyczne przystawki, syfony, smażenie w wodze, potrawy z sous vide i vacuum.
    3. Celem realizacji zajęć jest poszerzenie wiedzy kulinarnej i doskonalenie umiejętności kuchni molekularnej.
    4. Zamawiający nie zapewnia produktów niezbędnych do realizacji zajęć.
    5. Wykonawca powinien zapewnić sprzęt i produkty do wykonania zajęć praktycznych w ilości niezbędnej odpowiedniej realizacji zajęć.

Cześć 6. Szkolenia diagnostyczne

Przeprowadzenie sześciu modułów szkoleniowych (po 8 godz. każdy) dla 10-osobowych grup Uczennic/Uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Tadeusza Kościuszki
w Krasnymstawie. Planuje się 6 modułów x 10 Uczniów x 2 edycje Łącznie 120 osobomodułów szkoleniowych.

Planowane moduły:

I moduł: Diagnostyka komputerowa pojazdów samochodowych. Platformy informacyjne.

II moduł: Diagnostyka czujników silnika

III moduł: Oscyloskop w praktyce warsztatowej

IV moduł: Budowa, działanie, diagnostyka i obsługa klimatyzacji samochodowej wg Rozporządzenia Komisji Wspólnoty Europejskiej (WE) nr 307/2008

V moduł: Wykorzystanie urządzenia CDIF/3 w praktyce serwisowej. Diagnoskop, oscyloskop, sterownik i generator

VI moduł: Technika hybrydowa w pojazdach samochodowych.

Każde z powyższych modułów szkoleniowych zakończy się zdobyciem kompetencji w zakresie zgodnym z tematem szkolenia. Zamawiający pokryje koszt egzaminu.

Szczegółowe wymagania Zamawiającego wobec Wykonawcy w ramach realizacji niniejszego zamówienia przedstawiają się następująco:

  1. Termin realizacji szkolenia:
  • I edycja 09 –
  • II edycja 03–

Planuje się w każdym miesiącu 2 moduły szkoleniowe.

Powyższe plany mogą ulec zmianie za zgodą Zamawiającego, jeśli wynikają z przyczyn niezależnych od Wykonawcy lub na prośbę Uczestników szkolenia, także – w przypadku harmonogramów zajęć zgłoszonych do Urzędu Marszałkowskiego – za jego zgodą.

  1. Miejsce realizacji zajęć: Zajęcia będą się odbywały w salach (pracownia mechaniczna) Zamawiającego w budynku Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Krasnymstawie, ul. Zamkowa 1, 22-300 Krasnystaw. Zamawiający udostępnia bezpłatnie pomieszczenia pracowni szkolnej do przeprowadzenia zajęć.
  2. Zajęcia powinny się odbywać po 8 godzin dziennie w soboty lub na prośbę Uczestników w dni wolne od nauki.
  3. Celem realizacji zajęć jest zwiększenie przez Uczennice/Uczniów umiejętności w zakresie mechaniki pojazdów.
  4. Zamawiający pokryje koszt egzaminu po każdym module szkoleniowym.
  5. Wykonawca powinien zapewnić sprzęt niezbędny do realizacji zajęć.

Wymagania wspólne dla wszystkich części zamówienia:

  1. Osoby prowadzące szkolenie powinny posiadać kwalifikacje pedagogiczne.
  2. Osoby prowadzące szkolenie powinny posiadać doświadczenie w prowadzeniu szkoleń o tożsamej tematyce, minimum 1 szkolenie.
  3. Wykonawca zobowiązany jest do przekazania Zamawiającemu materiałów szkoleniowych drogą e-mailową na minimum 3 dni robocze przed rozpoczęciem pierwszych zajęć.
  4. Wykonawca zobowiązany jest do opracowania i przeprowadzenia ankiet oceniających zajęcia i jakość wsparcia. Kompletne ankiety Wykonawca przekaże Zamawiającemu.
  5. Wykonawca zapewni każdemu uczestnikowi program i harmonogram zajęć.
  6. Prowadzący zajęcia zobowiązany jest poinformować uczestników, że zajęcia są realizowane w ramach projektu „Nowa Szkoła Zawodowa”, a projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskich w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
  7. Na zakończenie szkolenia Wykonawca wyda Uczestnikom stosowne zaświadczenia/certyfikaty. Zaświadczenia/certyfikaty muszą być oznaczone zgodnie z „Podręcznikiem wnioskodawcy i beneficjenta programów polityki spójności 2014-2020 w zakresie informacji i promocji”.
  8. Wykonawca zobowiązany będzie do przeprowadzenia wewnętrznego egzaminu sprawdzającego potwierdzającego nabycie kwalifikacje w zakresie szkolenia dla uczestników/uczestniczek szkolenia, sporządzenia protokołu z egzaminu i przekazanie jego kopii Zamawiającemu (nie dotyczy części 6).
  9. Wymagane jest, aby w/w zajęcia miały charakter aktywny, wymagający zaangażowania wszystkich uczestników. W trakcie przebiegu zajęć powinny być wykorzystywane wykłady, pokazy, prezentacje, programy graficzne, ćwiczenia praktyczne.
  10. Wykonawca zobowiązany jest przedstawić Zamawiającemu program szkolenia zawierający w szczególności: czas trwania i sposób organizacji zajęć, cele kształcenia a także plan nauczania określający nazwę zajęć edukacyjnych oraz ich wymiar, z uwzględnieniem części teoretycznej i praktycznej oraz niezbędnych środków czy materiałów dydaktycznych – zgodnie z załącznikiem nr 6 do SIWZ.
  11. zapewnienie materiałów i pomocy dydaktycznych (broszur, opracowań własnych) potrzebnych do przyswojenia wiedzy teoretycznej, a także innych materiałów szkoleniowych i sprzętu niezbędnego do zajęć dla każdego z uczestników szkolenia. Materiały zostaną przekazane na własność uczestnikom szkolenia.

2. Wspólny słownik CPV:

CPV - 80000000-4 - Usługi edukacyjne i szkoleniowe

CPV - 80500000-9 - Usługi szkoleniowe

CPV - 80530000-8 – usługi szkolenia zawodowego

IV. Termin wykonania zamówienia:

od daty zawarcia umowy, najpóźniej do 30.06.2018

V. Warunki udziału w postępowaniu i podstawy wykluczenia:

5.1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy:

  1. Nie podlegają wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 pkt 12-23, ust. 5 Ustawy PZP.
  2. Spełniają warunki udziału w postępowaniu w zakresie:
    1. kompetencji lub uprawnień do prowadzenia określonej działalności zawodowej – Zamawiający nie określa warunków w tym zakresie.
    2. sytuacji ekonomicznej lub finansowej – Zamawiający nie określa warunków w tym zakresie.
    3. zdolności technicznej lub zawodowej – Wykonawca wykaże, że dysponuje co najmniej jednym trenerem posiadającym doświadczenie zawodowe w przeprowadzeniu min. 1 szkolenia w zakresie analogicznym do tematyki szkolenia, dla zadania w ramach którego składana jest oferta lub wykonawca ubiegający się o zamówienie sam wykaże, że posiada doświadczenie zawodowe w przeprowadzeniu min. 1 szkolenia w zakresie analogicznym do tematyki szkolenia dla zadania, w ramach którego składana jest oferta. Zamawiający wymaga aby Wykonawca bądź trener posiadał przygotowanie pedagogiczne. Na potwierdzenie powyższych warunków Wykonawca przedstawi wykaz kadry realizującej zamówienie (załącznik nr 3 do SIWZ)
    4. Zamawiający może na każdym etapie postępowania uznać, że Wykonawca nie posiada wymaganych zdolności, jeżeli zaangażowanie zasobów technicznych lub zawodowych Wykonawcy w inne przedsięwzięcia gospodarcze Wykonawcy może mieć negatywny wpływ na realizację zamówienia.

 

V.a Podstawy wykluczenia o których mowa w art. 24 ust. 5 Ustawy PZP:

Zamawiający przewiduje wykluczenie Wykonawcy o których mowa w art. 24 ust. 5 Ustawy PZP.

VI. Wykaz oświadczeń lub dokumentów, potwierdzających spełnienie warunków udziału w postępowaniu lub braku podstaw do wykluczenia:

  1. 1.Do Formularza ofertowego, którego wzór stanowi Załącznik nr 1 do SIWZ Wykonawca na dzień składania oferty musi dołączyć:
    1. Wykaz doświadczenia instytucji szkoleniowej (według wzoru stanowiącego Załącznik nr 2 do SIWZ),
    2. Wykaz kadry realizującej zamówienie (według wzoru stanowiącego Załącznik nr 3 do SIWZ),
    3. aktualne oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 pkt 12-22, ust. 5 Ustawy PZP (według wzoru stanowiącego Załącznik nr 4 do SIWZ),
    4. oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1b Ustawy PZP (według wzoru stanowiącego Załącznik nr 4 a
      do SIWZ
      ),
    5. wzór umowy (stanowiący Załącznik nr 7 do SIWZ) zaparafowany przez Wykonawcę,
    6. odpis z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji
      o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu
      do rejestru lub ewidencji w celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia
      na podstawie art. 24 ust. 5 pkt 1 Ustawy PZP,
  2. dokumenty, z których wynikać będzie że osoba/osoby podpisująca/podpisujące ofertę jest/są upoważnione do reprezentowania Wykonawcy w postępowaniu
    i zaciągania zobowiązań w wysokości odpowiadającej cenie oferty (w przypadku jeżeli nie wynika to z odpisów, o których mowa w pkt. f).
  3. wzór zaświadczenia,
    1. wzór ramowego programu szkolenia (według wzoru stanowiącego Załącznik nr 6 do SIWZ),
    2. życiorys zawodowy trenera/ów (według wzoru stanowiącego Załącznik nr 8 do SIWZ),
    3. 2.Oświadczenie składane po otwarciu ofert w terminie 3 dni od dnia zamieszczenia na stronie internetowej informacji, o której mowa w art. 86 ust. 5 Ustawy PZP

Wykonawca w terminie 3 dni od dnia zamieszczenia na stronie internetowej informacji
o której mowa w art. 86 ust. 5 Ustawy o PZP, przekazuje Zamawiającemu oświadczenie
o przynależności braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, o której mowa
w art. 24 ust. 1 pkt 12 – 23 Ustawy PZP (wzór oświadczenia Wykonawcy dot. grupy kapitałowej w Załączniku nr 5 do SIWZ). Wraz ze złożeniem oświadczenia Wykonawca może przedstawić dowody, że powiązania z innym Wykonawcą nie prowadzą
do zakłócenia konkurencji w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego.

VII. Informacje o sposobie porozumiewania się Zamawiającego z Wykonawcami oraz przekazywania oświadczeń lub dokumentów, jeżeli Zamawiający w sytuacjach określonych w art. 10c-10e przewiduje inny sposób porozumiewania się niż przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, a także wskazanie osób uprawnionych
do porozumiewania się z Wykonawcami

  1. Wszelkie oświadczenia, zawiadomienia, wnioski Zamawiający oraz Wykonawcy mogą przekazywać pisemnie, faxem lub drogą elektroniczną z wyjątkiem oferty, umowy, oraz oświadczeń i dokumentów, wymienionych w części VI niniejszej SIWZ (również
    w przypadku ich złożenia w wyniku wezwania przez Zamawiającego, dla których przepisy prawa przewidują wyłącznie formę pisemną).
  2. Zawiadomienia, oświadczenia, wnioski oraz informacje przekazywane przez Wykonawcę pisemnie winny być skierowanie na adres Zamawiającego.
  3. Zawiadomienia, oświadczenia, wnioski oraz informacje przekazywane przez Wykonawcę drogą elektroniczną winny być kierowane na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  4. Przesłanie dokumentów po godzinie 15.00, skutkować będzie zarejestrowaniem takiego pisma, jako poczty przychodzącej z datą następnego dnia roboczego. Zamawiający nie bierze odpowiedzialności za skutki braku zachowania powyższych wymogów przez Wykonawcę.
  5. Wszelkie zawiadomienia, oświadczenia, wnioski oraz informacje przekazywane
    za pomocą faxu lub formie elektronicznej wymają na żądanie każdej ze stron niezwłocznego potwierdzenia faktu ich otrzymania.
  6. Wykonawca może zwrócić się do Zamawiającego o wyjaśnienie treści SIWZ.
  7. Jeżeli wniosek o wyjaśnienie treści SIWZ wpłynie do Zamawiającego nie później niż
    do końca dnia, w którym upływa połowa terminu składania ofert, Zamawiający udzieli wyjaśnień niezwłocznie, jednak niż nie później niż na 2 dni przed upływem terminu składania ofert. Jeżeli wniosek o wyjaśnienie treści SIWZ wpłynie po upływie terminu
    o którym mowa powyżej lub dotyczy udzielonych wyjaśnień, Zamawiający może udzielić wyjaśnień albo pozostawić wniosek bez rozpatrzenia. Zamawiający zamieści wyjaśnienia na stronie internetowej na której udostępniono SIWZ.
  8. Przedłużenie terminu składania ofert nie wpływa na bieg terminów składania wniosków
    o których mowa w pkt. 7.
  9. W przypadku rozbieżności pomiędzy treścią SIWZ a udzielonymi odpowiedziami, jako obowiązujące należy przyjąć treść pisma zawierającego późniejsze oświadczenie Zamawiającego.
  10. Zamawiający nie przewiduje zwołania zebrania Wykonawców.
  11. Osobą uprawnioną przez Zamawiającego do porozumiewania się z Wykonawcami jest: Koordynator projektu, tel. 721-584-901

VIII. Wadium

Zamawiający nie żąda wniesienia wadium.

IX. Termin związania ofertą

1. Wykonawca będzie związany ofertą przez okres 30 dni. Bieg terminu związania ofertą rozpoczyna się wraz z upływem terminu składania ofert.

2. Wykonawca może przedłużyć termin związania ofertą samodzielnie lub na wniosek Zamawiającego z tym, że Zamawiający może tylko raz co najmniej na 3 dni przed upływem terminu związania ofertą zwrócić się do Wykonawców o wyrażenie zgody na przedłużenie tego terminu o oznaczony okres nie dłuższy jednak niż 60 dni.

X. Opis sposobu przygotowania ofert

  1. 1.Informacje dotyczące procedury i formy przedstawianych dokumentów:
    1. Oferta musi obejmować całość przedmiotu zamówienia oraz być sporządzona zgodnie
      z niniejszą SIWZ i musi zawierać następujące oświadczenia i dokumenty:

a) prawidłowo wypełniony Formularz ofertowy, sporządzony według wzoru stanowiącego Załącznik nr 1 do SIWZ,

b) dokumenty i oświadczenia wymagane do złożenia wraz z ofertą określone w części VI,

  1. oferta musi być napisana w języku polskim, napisana na maszynie do pisania, komputerze lub inną trwałą i czytelną techniką oraz podpisana przez osobę/osoby upoważnione do reprezentowania Wykonawcy i zaciągania zobowiązań odpowiadających cenie oferty,
  2. w przypadku podpisania oferty oraz poświadczenia za zgodność z oryginałem, kopii dokumentów przez osobę niewymienioną/nieuprawnioną w dokumencie rejestracyjnym (ewidencyjnym) Wykonawcy, osoba ta powinna posiadać stosowne pełnomocnictwo wystawione w oryginale lub kopii poświadczonej notarialnie,
  3. dokumenty sporządzone w języku obcym są składane wraz z tłumaczeniem na język polski,
  4. Wykonawca ma prawo złożyć tylko jedną ofertę zawierającą jedną, jednoznacznie opisana propozycję. Złożenie większej liczby ofert w odniesieniu do tych samych części spowoduje odrzucenie wszystkich ofert złożonych przez danego Wykonawcę,
  5. treść złożonej oferty musi odpowiadać treści zawartej w SIWZ,
  6. Wykonawca poniesie wszelkie koszty związane z przygotowaniem i złożeniem oferty,
  7. Zaleca się, aby każda zapisana strona oferty była ponumerowana kolejnymi numerami,
    a cała oferta wraz z załącznikami była w trwały sposób ze sobą połączona np. bindowana, zszyta, uniemożliwiając jej samoistną dekompletację,
  8. poprawki lub zmiany (również przy użyciu korektora) w ofercie powinny być parafowane własnoręcznie przez osobę podpisującą ofertę,
  9. oferty należy złożyć w zamkniętej kopercie/opakowaniu. Całość oferty powinna być złożona w formie uniemożliwiającej jej przypadkowe zdekompletowanie,
  10. koperta (opakowanie) powinna być zaadresowana do Zamawiającego z wyraźnym oznaczeniem: „OFERTA NA PRZEPROWADZENIE SZKOLEŃ SPECJALISTYCZNYCH DLA UCZENNIC I UCZNIÓW – UCZESTNIKÓW PROJEKTU – PRZETARG NIEOGRANICZONY”, Nr sprawy 12/2017/NSZ
    z dopiskiem „Nie otwierać przed 13.09.2017 do godziny 13:30”.
  11. na kopercie/opakowaniu oferty należy podać nazwę i adres Wykonawcy,
    aby umożliwić zwrot nieotwartej koperty w przypadku wycofania oferty lub dostarczenia jej Zamawiającemu po terminie,
  12. Wykonawca składa Formularz ofertowy wraz z wymaganymi załącznikami,
  13. Zamawiający informuje iż zgodnie z art. 8 w związku z art. 96 ust. 3 Ustawy PZP oferty składane w postępowaniu o zamówienie publiczne są jawne i podlegają udostępnieniu od chwili ich otwarcia z wyjątkiem informacji stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa
    w rozumieniu Ustawy z dnia 16 kwietnia 1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (Dz. U. z 2003 r. Nr 153 poz. 1503 ze zm.), jeżeli Wykonawca w terminie składania ofert zastrzegł, że nie mogą być one udostępnione i jednocześnie wykazał, że zastrzeżone informacje stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa,
  14. Zamawiający zaleca, aby informacje zastrzeżone jako tajemnica przedsiębiorstwa były złożone przez Wykonawcę w oddzielnej wewnętrznej kopercie z oznakowaniem „TAJEMNICA PRZEDSIĘBIORSTWA” albo spięte, zszyte oddzielnie od pozostałych jawnych elementów oferty. Brak jednoznacznego wskazania, które informacje stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa oznaczać będzie, że wszelkie oświadczenia i zaświadczenia składane w trakcie niniejszego postępowania są jawne bez zastrzeżeń,
  15. zastrzeżenie informacji, które nie stanowią tajemnicy przedsiębiorstwa, które
    w rozumieniu Ustawy o zwalczaniu o nieuczciwej konkurencji będzie traktowane jako bezskuteczne i skutkować będzie ich odtajnieniem,
  16. Zamawiający informuje, że w przypadku kiedy Wykonawca otrzyma od niego wyzwanie w trybie art. 90 Ustawy PZP, a złożone przez niego wyjaśnienia i/lub dowody będą stanowić tajemnicę przedsiębiorstwa, które w rozumieniu Ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji Wykonawcy będzie przysługiwało prawo zastrzeżenia jako tajemnica przedsiębiorstwa. Przedmiotowe zastrzeżenie Zamawiający uzna za skuteczne, wyłącznie w sytuacji kiedy Wykonawca oprócz samego zastrzeżenia jednocześnie wykaże, iż dane informacje stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa,
  17. Wykonawca może wprowadzić zmiany, poprawki, modyfikacje i uzupełnienia
    do złożonej oferty pod warunkiem, że Zamawiający otrzyma pisemne zobowiązanie
    w formie zawiadomienia o wprowadzeniu zmian przed terminem składania ofert. Powiadomienie o wprowadzeniu zmian musi być złożone wg takich samych zasad jak składana oferta, tj. w kopercie (opakowaniu) odpowiednio oznaczonej napisem „ZMIANA”. Koperty oznaczone „ZMIANA” przy otwieraniu oferty Wykonawcy, który wprowadził zmiany i po stwierdzeniu poprawności procedury dokonania zmian, zostaną dołączone do oferty,
  18. Wykonawca ma prawo, wycofać się z postępowania poprzez złożenie pisemnego zawiadomienia według tych samych zasad co dokonywanie zmian i poprawek z napisem na kopercie „WYCOFANIE”. Koperty oznakowane w ten sposób nie będą otwierane,
  19. oferta, której treść nie będzie odpowiadać treści SIWZ, z zastrzeżeniem art. 87 ust 2 pkt 3 Ustawy PZP zostanie odrzucona na podstawie art. 89 ust. 1 pkt 2 Ustawy PZP. Wszelkie niejasności i obiekcje dotyczące zapisów SIWZ należy zatem wyjaśniać z Zamawiającym przed upływem terminu składania ofert w trybie przewidzianym w rozdz. VII w niniejszej SIWZ. Przepisy Ustawy PZP nie przewidują negocjacji warunków udzielania zamówienia, w tym projektów zapisu umowy po terminie otwarcia ofert.
  1. 2.Informacje dotyczące procedury i formy przedstawianych dokumentów:
  2. Zamawiający przed udzieleniem zamówienia wezwie Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym
    niż 5 dni, aktualnych na dzień złożenia, oświadczeń lub dokumentów (zgodnie
    z rozporządzeniem Ministra Rozwoju z dnia 26 lipca 2016 r. w sprawie rodzajów dokumentów, jaki może żądać Zamawiający od Wykonawcy w postępowaniu
    o udzielenie zamówienia (Dz. U. z 2016 r. poz. 1126),
  3. w niniejszym postępowaniu Zamawiający zastosuje tzw. procedurę odwróconą
    tj. procedurę określoną w art. 24aa Ustawy PZP, zgodnie z którą najpierw dokona oceny pod kątem przesłanek odrzucenia oferty na podstawie art. 89 ust. 1 Ustawy PZP oraz kryteriów oceny ofert opisanych w SIWZ. Następnie wyłącznie w odniesieniu do Wykonawcy, którego oferta zostanie oceniona jako najkorzystniejsza dokona oceny podmiotowej Wykonawcy tj. zbada oświadczenie wstępne, a następnie zażąda przedłożenia dokumentów w trybie art. 26 ust 2 Ustawy PZP,
  4. jeżeli Wykonawca nie złoży oświadczeń, o którym mowa w części VI SIWZ, oświadczeń lub dokumentów potwierdzających okoliczności, o którym mowa w art. 25 ust. 1 Ustawy o PZP lub innych dokumentów niezbędnych do przeprowadzenia postępowania oświadczenia lub dokumenty są niekompletne, zawierają błędy lub budzą wątpliwości Zamawiający wezwie go do złożenia, uzupełnienia, poprawienia w terminie przez siebie wskazanym chyba, że mimo ich złożenia oferta Wykonawcy podlegałaby odrzuceniu albo byłoby konieczne unieważnienie postępowania,
  5. jeżeli Wykonawca nie złożył wymaganych pełnomocnictw, albo złoży wadliwe pełnomocnictwa Zamawiający wezwie do ich złożenia w terminie przez siebie wskazanym, chyba że mimo ich złożenia oferta Wykonawcy podlegałaby odrzuceniu albo konieczne byłoby unieważnienie postępowania,
  6. oświadczenia dołączane do Formularza ofertowego składane są w oryginale,
  7. poświadczenie za zgodność z oryginałem następuje w formie pisemnej,
  8. Zamawiający może żądać przedstawienia dokumentów lub notarialnie poświadczonej kopii dokumentów, o których mowa w rozporządzeniu, innych niż oświadczenia, wyłącznie wtedy, gdy złożona kopia dokumentu jest nieczytelna lub budzi wątpliwości co do jej prawdziwości,
  9. Wykonawca, który zamierza powierzyć część zamówienia podwykonawcom w celu wykazania braku istnienia wobec nich podstaw wykluczenia z udziału w postępowaniu zamieszcza informację o podwykonawcach w załączanych oświadczeniach,
  10. w przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie Wykonawców, oświadczenie,
    o którym mowa w pkt 1, składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się
    o udzielenie zamówienia; oświadczenie ma potwierdzać spełnienie warunków udziału w postępowaniu, brak podstaw do wykluczenia w zakresie, w którym każdy
    z Wykonawców wykazuje spełnienie warunków udziału w postępowaniu oraz brak podstaw wykluczenia,
  11. jeżeli jest to niezbędne do zapewnienia odpowiedniego przebiegu postępowania
    o udzielenie zamówienia, Zamawiający może na każdym etapie postępowania wezwać Wykonawców do złożenia wszystkich lub niektórych oświadczeń lub dokumentów potwierdzających, że nie podlegają wykluczeniu, spełniają warunki udziału
    w postępowaniu, a jeżeli zachodzą uzasadnione podstawy do uznania, że złożone uprzednio oświadczenia lub dokumenty nie są już aktualne, do złożenia aktualnych oświadczeń lub dokumentów.
  12. w zakresie nieuregulowanym w SIWZ zastosowanie mają przepisy Ministra Rozwoju
    z dnia 26 lipca 2016 r. w sprawie rodzajów dokumentów jakich może żądać Zamawiający od Wykonawcy w postępowaniu o udzielenie zamówienia.

XI. Miejsce oraz termin składania i otwarcia ofert

1. Oferty należy składać na adres podany w ogłoszeniu o przetargu, tj. w siedzibie Zamawiającego (Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. T. Kościuszki
w Krasnymstawie, ul. Zamkowa 1, 22-300 Krasnystaw) w nieprzekraczalnym terminie
do dnia 13.09.2017 do godz. 10:00.

2. Decydująca jest data wpływu do siedziby Zamawiającego potwierdzona pieczęcią kancelaryjną Zamawiającego. Za prawidłowe zaadresowanie oraz złożenie oferty
w terminie (miejscu) odpowiada Wykonawca. Zamawiający nie ponosi konsekwencji dostarczenia oferty w inne miejsce niż wymienione w pkt. 1 lub po terminie.

3. Z zawartością ofert nie można zapoznać się przed upływem otwarcia ofert.

4. Oferta złożona po terminie zostanie zwrócona Wykonawcy zgodnie z art. 84 ust 2 Ustawy PZP.

5. Otwarcie ofert jest jawne.

6. Otwarcie ofert nastąpi w siedzibie Zamawiającego, tj. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. T. Kościuszki w Krasnymstawie, ul. Zamkowa 1, 22-300 Krasnystaw, Świetlica szkolna, w dniu 13 września 2017 r. o godz. 13:30.

7. Bezpośrednio przed otwarciem ofert zostanie podana kwota jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.

8. Podczas otwarcia ofert do wiadomości zebranych odczytane zostaną co najmniej następujące informacje:

a) nazwa (firma) oraz adres Wykonawcy, którego oferta jest otwierana,

b) informacje dotyczące ceny

c) informacje dotyczące terminu dostawy.

9. W trakcie publicznej sesji otwarcia ofert nie będą otwierane oferty, których dotyczy wycofanie. Takie oferty zostaną odesłane Wykonawcom.

10. Koperty oznakowane dopiskiem „ZMIANA” zostaną otwarte przed otwarciem kopert zawierających oferty, których dotyczą te zmiany. Po stwierdzeniu poprawności procedur dokonania zmian, zmiany zostaną dołączone do oferty.

11. Niezwłocznie po otwarciu ofert, Zamawiający zamieści na stronie internetowej Zamawiającego informacje dotyczące:

a) kwoty, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia,

b) firmy oraz adresu Wykonawców, którzy złożyli ofert w terminie,

c) ceny wykonania zamówienia.

XII. Opis sposobu obliczenia ceny

1. Ceną podlegającą ocenie jest cena brutto oferty (zwana również ceną ofertową).

2. Cena oferty powinna być wyrażona w złotych polskich – PLN.

3. Cenę oferty brutto należy wyliczyć, z uwzględnieniem wszystkich wymagań w SIWZ. Wykonawca poda całkowitą cenę brutto oferty w Załączniku nr 2 do SIWZ (Formularz ofertowy) w zapisie liczbowym i słownie.

4. Cenę oferty zapisaną liczbowo należy zaokrąglić do 2 miejsc po przecinku,
tj. do pełnego grosza w taki sposób, że końcówki poniżej 0,5 grosza pomija się,
a końcówki powyżej 0,5 i wyżej zaokrągla się do 1 grosza.

5. Prawidłowe ustalenie stawki podatku VAT leży po stronie Wykonawcy. Zamawiający wymaga, aby Wykonawca obliczając cenę oferty stosował stawki VAT zgodne ze stanem prawnym obowiązującym na dzień składania ofert.

6. Cena brutto winna zawierać wszystkie koszty związane z realizacją przedmiotu zamówienia wraz z podatkiem VAT.

7. Jeżeli cena oferty wydaje się rażąco niska w stosunku do przedmiotu zamówienia i budzi wątpliwości Zamawiającego co do możliwości wykonania przedmiotu zamówienia zgodnie

z wymaganiami określonymi przez Zamawiającego lub wynikającymi z odrębnych przepisów, w szczególności jest niższa o 30% od wartości zamówienia lub średniej arytmetycznej cen wszystkich złożonych ofert, Zamawiający zwróci się o udzielenie wyjaśnień, w tym złożenie dowodów, dotyczących elementów oferty mających wpływ na wysokość ceny.

XIII. Opis kryteriów, którymi Zamawiający będzie się kierował przy wyborze oferty wraz z podaniem wag tych kryteriów i sposobu oceny ofert

  1. Za ofertę najkorzystniejszą zostanie uznana oferta zawierająca najkorzystniejszy bilans punków w kryteriach:
    1. cena – 60% (max. 60 pkt)
    2. doświadczenie wykonawcy – 30% (max. 30 pkt)
    3. doświadczenie kadry realizującej zamówienie w realizacji szkoleń
      na potrzeby placówki oświatowej – 10% (max. 10 pkt)

Kryterium nr 1 – cena

Ocena ofert wg kryterium nr 1 będzie prowadzona według poniższego wzoru:

               cena oferty najtańszej

C = ..............................................   x 100 x 60%

               cena oferty badanej

W zakresie kryterium nr 1 do porównania i oceny ofert brana będzie pod uwagę cena oferty brutto podana w Formularzu ofertowym (Załącznik nr 1 do SIWZ).

Za ww. kryterium można otrzymać maksymalnie 60 pkt.

Kryterium nr 2 – doświadczenie wykonawcy

Liczba szkoleń o tematyce analogicznej do tematyki szkolenia dla zadania w ramach którego składana jest oferta, przeprowadzonych w okresie ostatnich trzech lat (jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym czasie). W zakresie kryterium nr 2 do porównania i oceny ofert brana będzie pod uwagę liczba szkoleń podana w Formularzu ofertowym (Załącznik nr 2 do SIWZ) w wymiarze godzinowym analogicznym do poszczególnych części zamówienia których dotyczy oferta.

Liczba przyznanych punktów:

1 – 2 szkolenia – 10 pkt

3 – 4 szkolenia – 20 pkt

5 i więcej szkoleń – 30 pkt

Za ww. kryterium można otrzymać maksymalnie 30 pkt.

Kryterium nr 3 – doświadczenie kadry realizującej zamówienie w realizacji szkoleń
na potrzeby placówki oświatowej

W ramach kryterium nr 3 oceniane będzie doświadczenie osób wyznaczonych do realizacji szkoleń. Zamawiający będzie przyznawał punkty metoda zerojedynkową:

  1. 10 pkt. za realizację szkoleń na potrzeby placówki oświatowej,
  2. 0 pkt. w przypadku nie wykazania realizacji szkoleń na potrzeby placówki oświatowej.

 

Poprzez placówkę oświatową Zamawiający rozumie instytucje składające się na system oświaty zgodnie z art. 2 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz. U. z 2016 r. poz. 1943, 1954, 1985 i 2169 oraz z 2017 r. poz. 60, 949 i 1292)

Ocena zostanie dokonana na podstawie informacji zamieszczonych przez Wykonawcę
w Załączniku nr 3 do SIWZ „Wykaz kadry realizującej zamówienie”.

Za ww. kryterium można otrzymać maksymalnie 10 pkt.

 

  1. Na ocenę składa się suma punktów z poszczególnych kryteriów oceny.
  2. Punktacja przyznana ofertom w poszczególnych kryteriach będzie liczona
    z dokładnością do 2 miejsc po przecinku. Najwyższa liczba punktów wyznaczy najkorzystniejszą ofertę. Zamawiający udzieli zamówienia Wykonawcy, którego oferta będzie odpowiadać wszystkim wymaganiom z PZP oraz SIWZ i zostanie oceniona jako najkorzystniejsza w oparciu o podane kryteria wyboru.
  3. Jeżeli nie będzie można dokonać wyboru oferty najkorzystniejszej ze względu na to, że
    2 lub więcej oferty przedstawia taki sam bilans ceny oraz pozostałych kryteriów oceny ofert, Zamawiający dokona wyboru oferty z najniższą ceną, zgodnie z art. 91 ust. 4 Ustawy PZP.
  4. Zamawiający nie przewiduje dogrywki w formie aukcji elektronicznej.

XIV. Informacje o formalnościach jakie powinny zostać dopełnione po wyborze oferty w celu zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego

  1. Osoby reprezentujące Wykonawcę przy podpisywaniu umowy powinny posiadać
    ze sobą dokumenty potwierdzające ich umocowanie do podpisania umowy, o ile umocowanie to nie będzie wynikać z dokumentów załączonych do oferty.
  2. W przypadku wyboru oferty Wykonawców wspólnie ubiegających się otrzymanie zamówienia, Zamawiający może żądać przed zawarciem umowy przedstawienia umowy regulującej współpracę tych Wykonawców. Umowa taka winna określać strony umowy, cel działania, sposób współdziałania, zakres prac przewidzianych
    do wykonania przez każdego z nich, solidarną odpowiedzialność za wykonanie zamówienia, oznaczenia czasu trwania konsorcjum (określającego okres czasu realizacji przedmiotu zamówienia, zasady gwarancji i rękojmi) wykluczenia możliwości wypowiedzenia umowy konsorcjum przez któregokolwiek z jej członków do czasu wykonania zamówienia.
  3. Zawarcie umowy nastąpi zgodnie z treścią według wzoru umowy określonym
    w Załączniku nr 7 do SIWZ.
  4. Postanowienia ustalone we wzorze umowy nie podlegają negocjacjom.
  5. W przypadku, gdy Wykonawca, którego oferta zostało oceniona jako najkorzystniejsza, uchyla się od zawarcia umowy, Zamawiający zbada czy Wykonawca, który złożył ofertę najwyżej ocenioną spośród pozostałych ofert nie podlega wykluczeniu oraz czy spełnia warunki udziału w postępowaniu.

XV. Wymagania dotyczące należytego zabezpieczenia umowy

Zamawiający nie wymaga wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy przez Wykonawcę, którego ofertę wybrano celem zawarcia umowy.

XVI. Istotne dla stron postanowienia, które zostaną wprowadzone w do treści zawieranej umowy w sprawie zamówienia publicznego, ogólne warunki umowy albo wzór umowy, jeżeli Zamawiający wymaga, aby zawarł z nim umowę w sprawie zamówienia publicznego na takich warunkach:

Wzór umowy stanowi Załącznik nr 7 do SIWZ.

XVII. Pouczenia o środkach ochrony prawnej przysługujących Wykonawcy w toku postępowania o udzielenie zamówienia

1. Każdemu Wykonawcy, a także każdemu innemu podmiotowi, który miał interes
w uzyskaniu danego zamówienia oraz poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez Zamawiającego Ustawy PZP przysługują środki ochrony prawnej przewidziane
w dziale 6 Ustawy PZP, jak dla podstępowań poniżej kwoty określonej w przepisach wykonawczych wydanych art. 11 ust 8 Ustawy PZP.

2. Środki ochrony prawnej wobec ogłoszenia o zamówieniu oraz SIWZ przysługują również organizacjom wpisanym na listę, o której mowa w art. 154 pkt. 5 Ustawy PZP.

XVIII. Wykaz załączników

Załącznik nr 1. Formularz ofertowy

Załącznik nr 2. Wykaz doświadczenie instytucji szkoleniowej

Załącznik nr 3. Wykaz kadry realizującej zamówienie

Załącznik nr 4. Oświadczenie Wykonawcy

Załącznik nr 4 a. Oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu

Załącznik nr 5. Oświadczenie Wykonawcy dot. grupy kapitałowej

Załącznik nr 6. Wzór ramowego programu szkolenia

Załącznik nr 7. Wzór umowy

Załącznik nr 8. Życiorys zawodowy

Wojciech Maślona

Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1

im. T. Kościuszki w Krasnymstawie

                                                                              ……………………………………………………..

                                                                                  Zamawiający

sushi

Zapraszamy na kulinarną podróż do Kraju Kwitnącej Wiśni w ZSP nr 1 – Warsztaty SUSHI dla uczniów naszej szkoły.

Nasze Warsztaty Sushi wprowadzą Was drodzy uczniowie w tajniki najmodniejszego Japońskiego Menu w niezwykłej atmosferze i wspólnym poczęstunku. 
W ramach programu Warsztatów SUSHI oferujemy:
1. Wprowadzenie – Historia sushi
2. Tradycyjne japońskie sushi versus sushi znane nam obecnie
3. Składniki – omówienie, zasady łączenia składników
4. Odpowiednie przygotowanie składników
5. Pokaz przygotowania różnych rodzajów SUSHI
6. Przygotowanie SUSHI 
7. Nauka Robienia SUSHI: Hosomaki, Futomaki, Uramaki, Temaki, Nigirii
8. Zasady układania SUSHI
9. Kultura jedzenia SUSHI - maniery obowiązujące przy japońskim stole
10. Zaświadczenie o ukończonym kursie SUSHI
Warsztaty KULINARNE SUSHI – to nauka i miło spędzony czas!!!
Pamiętaj, że taka szansa może się nie powtórzyć dlatego złóż wniosek jak najszybciej, bo liczba miejsc jest ograniczona.
Zajęcia będzie prowadziła pani Małgorzata Typiak lub pani Katarzyna Oleszczuk. Wnioski należy składać do kierownika warsztatów szkolnych pani Moniki Łepik.

 

Uwaga uczniowie!

Niech każdy z Was odpowie sobie na pytanie czy:

  • chcę zwiększyć swoje szanse na znalezienie pracy w przyszłości?
  • wypełnianie dokumentów to dla mnie „czarna magia”?
  • nie wiem, ale chcę zobaczyć jak powinna wyglądać praca biurowa w moim zawodzie (mechanik, kucharz, fryzjer, sprzedawca, budowlaniec i inne) ?

Jeżeli odpowiedziałeś/aś  pozytywnie na przynajmniej jedno pytanie to powinieneś/aś zapisać  się na kurs „PITU, PITU”, który rozpoczyna się już we wrześniu w naszej szkole.

Na kursie nie będziesz wkuwać regułek, ale będziesz WŁAŚCICIELEM FIRMY w swoim zawodzie i poznasz tajniki organizacji biura, prowadzenia dokumentacji, kontaktu z urzędami.

CO ZYSKASZ?

  • Dostaniesz za darmo: materiały biurowe (segregatory, teczki, obwoluty, długopisy, notesy, dokumenty itp.).
  • Nauczysz się obsługiwać urządzenia biurowe np. laminator, kserokopiarkę, frankownicę, gilotynę , dziurkacz, zszywacz itp..
  • Nabędziesz umiejętności rozliczania się z Urzędem Skarbowym, Zakładem Ubezpieczeń Społecznych.
  • Bez problemu założysz własną firmę.
  • Satysfakcję z wykonanej pracy i pewność siebie.

Pamiętaj, że taka szansa może się nie powtórzyć dlatego złóż wniosek jak najszybciej, bo liczba miejsc jest ograniczona.

Zajęcia będzie prowadziła pani Bożena Cieszko-Pankiewicz. Wnioski należy składać do kierownika warsztatów szkolnych pani Moniki Łepik.

pit

 

 

Dnia 20 września 2016 r. (wtorek) o godzinie 16.00 w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Krasnymstawie odbędzie się zebranie rodziców z dyrekcją szkoły  i wychowawcami klas na temat organizacji pracy dydaktyczno-wychowawczej w roku szkolnym 2016/2017. 

 

 

Serdecznie zapraszamy

dyrekcja szkoły i grono pedagogiczne

 

DSC 0012 4 Copy

Samorząd jest to właściwie praca organizowana po to, aby jednakowo dobrze działo się wszystkim, którzy razem uczą się, działają...
Żeby jeden drugiego nie krzywdził, nie przeszkadzał, nie dokuczał...
Żeby świadczył przysługi, pomagał, opiekował się, pilnował porządku i praworządności...
To nie tylko praca, ale i walka... w obronie porządnych, dzielnych i słabych, przeciwko wrogom porządku i sprawiedliwości...

Janusz Korczak (1878-1942), pedagog, pisarz

 

W skład Rady Samorządu Uczniowskiego  wchodzą:

Przewodnicząca: Dominika Gaweł
Z-ce: Piotr Frańczak
Skarbnik: Pamela Bojarska
Członkowie:
Rafał Piętal
Konrad Sierpina
Michał Smyk
Milena Stasak 
Błażej Miszczak
Adrian Bielecki
Łukasz Petrynik
Maciej Zygrent
Katarzyna Linkiewicz



Opiekun SU- p. Katarzyna Oleszczuk

kurs

Publiczny Ośrodek Dokształcania i Doskonalenia Zawodowego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1
prowadzi nabór na bezpłatny kurs kwalifikacyjny SPRZEDAWCA
Już dzisiaj możesz się zapisać na kurs.
Kształcenie w formie kwalifikacyjnego kursu zawodowego SPRZEDAWCA 522301
Kwalifikacja A.18. Prowadzenie sprzedaży
W ramach tej kwalifikacji słuchacze zapoznają się z organizacją pracy jednostek handlu hurtowego i detalicznego, zaopatrzeniem placówek handlowych, przygotowaniem dokumentacji związanej z zamówieniami i przyjmowaniem towarów do sprzedaży, organizacją procesu sprzedaży, rozliczeniem sklepu i innych placówek handlowych, kontrolą jakości towarów.
Po ukończeniu kursu słuchacze przystąpią do egzaminu potwierdzające kwalifikację zawodową A.18. Prowadzenie sprzedaży.
Uczestnicy kursów:
- zdobędą nowe kwalifikacje,
- uzupełnią swoją wiedzę, umiejętności i kwalifikacje zawodowe,
- opanują kompetencje odpowiadające potrzebom rynku pracy,
- otrzymają świadectwo ukończenia kursu kwalifikacyjnego,
- otrzymają świadectwo OKE potwierdzające kwalifikacje w zawodzie po zdaniu egzaminu
w zakresie danej kwalifikacji,
- uzyskają tytuł technika po zdaniu egzaminów dla kwalifikacji zawodowych dla technika (jeżeli posiadają odpowiednie wykształcenie ogólne).
Informacje dotyczące kursów:
- kursy przeznaczone są dla osób powyżej 18 roku życia,
- bezpłatne,
- w systemie zaocznym (piątek, sobota)
- na podbudowie gimnazjum lub/i szkoły podstawowej bądź liceum ogólnokształcącego,
Wymagane dokumenty:
- wypełnienie karty zgłoszeniowej
- dokument potwierdzający poziom wykształcenia
- zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do wykonywania kwalifikacji w obrębie zawodu
- kserokopię dowodu tożsamości
- trzy zdjęcia
Organizator zastrzega sobie prawo rozpoczęcia kursu po utworzeniu grupy składającej się z co najmniej 20 osób.

Publiczny Ośrodek Dokształcania i Doskonalenia Zawodowego
w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1
ul. Zamkowa 1, 22-300 Krasnystaw
tel/fax. (82) 576-37-55
www.zspnr1-krasnystaw.edu.pl/ e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

lo

 

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Dla DOROSŁYCH
Liceum Ogólnokształcące dla dorosłych w Krasnymstawie posiada uprawnienia szkoły publicznej.
NAUKA BEZPŁATNA PRZEZ CAŁY OKRES KSZTAŁCENIA
Naukę w Liceum może kontynuować absolwent zasadniczej szkoły zawodowej. Nauka rozpoczyna się od 3 semestru, cykl kształcenia trwa 2 lata .
Zajęcia przeznaczone są na przygotowanie słuchacza do uzyskania wykształcenia średniego i matury.
Cykl kształcenia w liceum ogólnokształcącym dla dorosłych: nauka trwa 2 lata tj. 4 semestry (dla absolwentów ZSZ). Plan zajęć jest tak ułożony, by w minimalnym stopniu obciążać naszych słuchaczy i dostosować się do ich potrzeb.
Zajęcia prowadzą doświadczeni nauczyciele co gwarantuje, że przygotowanie się do nowej matury nie sprawi nikomu problemu.
Rekrutacja:
Do Liceum Ogólnokształcącego dla dorosłych kandydat składa w sekretariacie szkoły, następujące dokumenty:
• świadectwo ukończenia szkoły niższego szczebla,
• 4 zdjęcia,
• ksero dowodu osobistego,
• formularz zgłoszeniowy dostępny w sekretariacie szkoły,

Wystawiamy zaświadczenia do ZUS, KRUS, UP.

Opis kształcenia
Po ukończeniu szkoły słuchacz otrzymuje świadectwo ukończenia liceum ogólnokształcącego, może również przystąpić do egzaminu maturalnego.

Liceum dla dorosłych

ul. Zamkowa 1, 22-300 Krasnystaw

tel/fax. (82) 576-37-55

Zapraszamy

Tradycyjnie w każdym roku szkolnym we wrześniu w naszej szkole odbywa się pierwsze zebranie z rodzicami. Nowo przybyłych oczekiwanych gości zazwyczaj wita się chlebem i solą. Uczniowie klas gastronomicznych natomiast na pierwszym zebraniu z rodzicami jak co roku powitali swoich najbliższych słodkimi wypiekami (bo chleba jeszcze nie piekli J). W tym roku na stoisku w konwencji jesiennej można było spróbować efektownie wyglądających róż z kruchego ciasta z powidłami oraz pachnących jabłkami i czekoladą muffinek. Szczególnie ciepło zaskoczeni byli rodzice naszych najmłodszych kolegów. Myślimy że już wkrótce będą mogli spróbować wypieków swoich pociech. A jeśli ktoś chciałby sam spróbować swoich sił zapraszamy po przepisy na naszego bloga: http://kulinarnizsp1kras.blogspot.com/

DSC 0002 7

 

DSC 0003 6

 

DSC 0005 7

 

DSC 0008 6

Nasza szkoła, a właściwie uczniowie z klas gastronomicznych, zostali  wytypowani do uczestnictwa w warsztatach edukacyjno-kulinarnych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty organizowanych przez Agencję Rynku Rolnego. Zostaliśmy wyróżnieni za prężne działanie i znakomitą bazę i znaleźliśmy się jako jedna z 8 szkół z województwa lubelskiego. Warsztaty miały na celu wprowadzenie nas w tajniki kuchni regionalnej i kładły bardzo duży nacisk na sporządzanie potraw z produktów lokalnych, które są wypierane przez produkty eksportowe. Warsztaty prowadził kucharz Artur Wawer. Zostaliśmy przeszkoleni w bardzo przystępny i ciekawy sposób. Pan Artur nauczył nas kilku "kucharskich" trików, przypomniał o wartości odżywczej naszych rodzimych warzyw, owoców i mięsiw oraz nauczył nowoczesnej sztuki dekoracji potraw. Mieliśmy też możliwość bliższego zapoznania się z metodą obróbki termicznej Sous-vide, czyli metodzie próżniowej długiego gotowania potraw w szczelnie zamkniętych workach z tworzyw sztucznych, umieszczonych w gorącej wodzie. Jest to obecnie bardzo modna metoda, ale jak się okazuje bardzo ekonomiczna i pozwalająca na zachowanie naturalnego smaku i właściwości odżywczych potraw. Zajęcia bardzo przypadły nam do gustu, jesteśmy umówieni już na następne, a potrawy które razem sporządziliśmy wkrótce znajdą się na naszym blogu http://kulinarnizsp1kras.blogspot.com/ . Na zakończenie każdy uczestnik dostał Certyfikat uczestnictwa i upominki od Agencji Rynku Rolnego. Podsumowując był to miło i produktywnie spędzony piątek, a przy tym wyjątkowo smacznie.

 

zwDSC 5925

 

zwDSC 5937

 

zwDSC 5940

 

zwDSC 5972

 

DSC 0194 CopyDnia 18 września klasa 4 TP oraz zaprzyjaźnione osoby wzięły udział w pierwszym rowerowym rajdzie zorganizowanym w nowym roku szkolnym 2015/2016. Trasa liczyła 26 km i przebiegała przez malownicze miejsca ziemi krasnostawskiej takie jak: Las Namule- Białka-Niemienice- Wodny Dół-Jaślików- Stężyca z metą na boisku ZSP nr 1. Podczas rajdu uczestnicy wykazali się dobrą wytrzymałością fizyczną, samodyscypliną, wysoka kulturą osobistą oraz umiejętnością współdziałania w grupie. Uśmiech na twarzach uczniów oraz nieukrywany entuzjazm świadczył o bardzo dobrej atmosferze panującej podczas rajdu. Organizatorem oraz opiekunem wyprawy był Marcin Łukaszczyk nauczyciel i wychowawca w ZSP nr1.  

{gallery artykuly/2015/rajd1}

 

 

 zebranie rodz

Serdecznie zapraszamy rodziców / opiekunów na zebranie z rodzicami, które odbędzie się 24 września 2015 roku (czwartek) o godzinie 15.30 w sali gimnastycznej.

 

Zapraszamy

dyrekcja szkoły i grono pedagogiczne

kiermaszSamorząd Uczniowski przypomina o trwającym kiermaszu podreczników. Jeżeli chcecie sprzedać podręczniki z lat ubiegłych, przynieście je podpisane imieniem, nazwiskiem, klasą oraz sugerowaną ceną do sali 47 lub 41. Zakupu książek można dokonywać codziennie na dużej przerwie w sali 47. ZAPRASZAMY.

 

 f2

 Zachęcamy wszystkich uczniów naszej szkoły do udziału w konkursie ,, Mój wybór - moja szkoła". 

 Nakręć film o szkole, swojej klasie  - czas trwania filmu nie może przekroczyć 7 minut. Film należy dostarczyć do p. Tomasza Bożko lub pani Małgorzaty Typiak do dnia 30 października 2015 r. (film na płycie CD lub DVD). Liczy się Twoja kreatywność !!! 

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone i opublikowane na stronie internetowej szkoły i na Facebooku szkoły. Czekają na Was super nagrody!!!

 



poradnik

„Przychodzi uczeń do prawnika…” – innowacyjny poradnik prawny dla młodzieży

Dom, szkoła, sklep, bank, zakupy przez internet, pierwsza praca… Czy wiedza o tym jakie i komu przysługują prawa jest przydatna w wielu codziennych sytuacjach życiowych?

Odpowiedź na to i wiele innych ważnych pytań można znaleźć w przygotowanym przez  Ministerstwo Sprawiedliwości innowacyjnym poradniku „Przychodzi uczeń do prawnika…”, który jest przewodnikiem po prawie adresowanym dla młodzieży. Ma on uświadamiać, że znajomość prawa jest korzystna, chroni przed zagrożeniami i pomaga w codziennym życiu, z  czego często nie zdajemy sobie sprawy.

Poradnik obejmujący zagadnienia bliskie młodzieży, w przystępnej, atrakcyjnej formie oraz napisany językiem dostosowanym do odbiorców jest skierowany do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Poradnik zawiera przydatne informacje m. in. o tym, jak pobierać pliki ze stron internetowych, jak korzystać z portali społecznościowych, podstawy praw konsumenta czy informacje o odpowiedzialności osób poniżej 18 roku życia. Wskazano w nim także jak kształtuje się odpowiedzialność młodych ludzi za popełnione przez nich czyny, poruszono kwestie stalkingu, czy ochrony wizerunku w internecie. Książka przybliża też zawody prawnicze oraz przebieg postępowań sądowych.

 

Zapoznaj się z poradnikiem (w załączniku).

Zapraszamy uczniów naszej szkoły do udziału w konkursie.

Weź udział w konkursie „Przytomni”. Nakręć spot, powiedz wszystkim, że #DopalaczeKradnąŻycie i wygraj dla swojej szkoły atrakcyjne nagrody!

Nie pozwólmy dopalaczom niszczyć naszego życia! Jeśli nie tolerujesz kradzieży, bandytyzmu i kłamstwa oraz nie godzisz się na dopalacze, weź udział w konkursie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych pn. „Przytomni”.

Nakręć spot,  powiedz wszystkim, że „Dopalacze kradną życie” i wygraj dla swojej szkoły atrakcyjne nagrody!

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych ogłasza konkurs dla uczniów szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych na najlepszy materiał filmowy promujący zdrowy i wolny od używek (przede wszystkim od dopalaczy) tryb życia.

Celem akcji „Przytomni” jest zwiększenie świadomości młodych osób, w zakresie niebezpieczeństw związanych z zażywaniem dopalaczy. Konkurs jest częścią rozpoczętej w lipcu kampanii społecznej „Dopalacze Kradną Życie”.

W konkursie mogą wziąć udział przedstawiciele szkół, reprezentowani przez grupy składające się z dowolnej liczby uczniów oraz co najmniej jednego dorosłego opiekuna. Nagrania, których motywem przewodnim ma być propagowanie stylu życia wolnego od dopalaczy, nie mogą przekraczać 40 sekund.

Zwycięzców wyłoni jury konkursowe składające się z ekspertów z Ministerstw Spraw Wewnętrznych, Edukacji Narodowej i Zdrowia. W jury zasiądą także policjanci oraz przedstawiciele mediów i organizacji pozarządowej. Trzy najlepsze prace zostaną uhonorowane, a placówki oświatowe, z których spoty pochodzą, otrzymają nagrody pieniężne.

Dodatkowo filmy, które decyzją jury zajmą od 4 do 9 miejsca, wezmą udział w konkursie internautów. Prace zostaną umieszczone na profilu akcji „Dopalacze Kradną Życie” na Facebooku, a ta która zbierze najwięcej polubień otrzyma specjalną nagrodę internautów.

Termin składania prac upływa 30 września 2015 roku.

Szczegółowe informacje znajdują się w regulaminie. Dodatkowe wiadomości o konkursie można uzyskać także w Departamencie Komunikacji Społecznej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych pod numerami telefonów (22) 60 149 42 i (22) 60 149 45 lub adresami e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. i Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

konkurs przytomni 780x390

w1

Wychowawcy klas w roku szkolnym 2015/2016:

  • Bożena Cieszko-Pankiewicz 1 tz/1te
  • Agnieszka Pomarańska 1 tp/1tb
  • Tomasz Kraska 1ms/mr/k
  • Agnieszka Pawlas klasa 2 k
  • Katarzyna Mańko klasa 2te/2 tp
  • Iwona Poniewozik klasa 2 tz/2 tf
  • Leszek Dworucha klasa 2 ms
  • Marzena Szydłowska klasa 3 mmk
  • Elżbieta Kapuśniak klasa 3 tz
  • Jolanta Jóźwiak klasa 3 tp
  • Zofia Rychwalska klasa 3 tf
  • Halina Szewczyk  klasa 4 tz
  • Marcin Łukaszczyk klasa 4 tp
  • Marzena Remiś klasa 4 tf
  • Marta Maślona klasa 4te/4tb

suWybory do SU 2014

 

19  września 2014  uczniowie naszej szkoły wybierali  władze Samorządu Uczniowskiego

A oto wyniki wyborów :             

Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego-Patrycja Gaweł -4te

Zastępca Przewodniczącej –Pamela Bojarska  – 1te

Skarbnik –  Piotr Suliga -3tb

Sekretarz – Joanna Jaskułecka – 3te

Jednocześnie wszyscy głosujący wzięli udział w wyborach Rzecznika   Praw Ucznia.

Uprawnieni do głosowania wybierali jednego z szesnastu wyłonionych przez samorządy klasowe kandydatów .Najwięcej głosów zdobył  pan Grzegorz Świech.

Gratulujemy zwycięstwa i życzymy owocnej pracy w nowym roku szkolnym.

  • Wybory do SU 2014
  • Autor: Sylwia Młynarczyk-Rysak
  • Odsłon: 83891
  • Downloads: 1025
  • Ocena: Brak głosów 
  • Wybory do SU 2014
  • Autor: Sylwia Młynarczyk-Rysak
  • Odsłon: 6246
  • Downloads: 980
  • Ocena: Brak głosów 
  • Wybory do SU 2014
  • Autor: Sylwia Młynarczyk-Rysak
  • Odsłon: 5935
  • Downloads: 992
  • Ocena: Brak głosów 
  • Wybory do SU 2014
  • Autor: Sylwia Młynarczyk-Rysak
  • Odsłon: 6048
  • Downloads: 1069
  • Ocena: Brak głosów 

 

W dniu 19 września 2014 roku odbyły się wybory do władz SU. Po przeliczeniu głosów przez komisję w składzie: Agnieszka Kamińska, Agnieszka Bojko i Klaudia Haratym z klasy 2 tk, okazało się, że zwyciężyła Patrycja Gaweł z klasy 4 te, z liczbą głosów 44, drugie miejsce zajęła Pamela Bojarska z klasy 1te, trzecie Joanna Jaskułecka z klasy 3te, a czwarte Piotr Suliga z 3tb.

„Życie jest jak książka pisana przez pokolenia”- takie hasło przyświecało Powiatowej Inauguracji Roku Szkolnego 2014/2015, która odbyła się 5 września bieżącego roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Krasnymstawie. Na uroczystości zjawiło się wielu znamienitych gości – przedstawicieli władz wojewódzkich, powiatowych i dyrektorów oraz kierowników jednostek podległych władzom samorządowym.  Pan dyrektor Wojciech Maślona gorąco powitał licznie przybyłych i wyraził podziękowania za skorzystanie z zaproszenia. Uroczystość była okazją do wystąpień, m. in. Pana Krzysztofa Grabczuka wicemarszałka województwa lubelskiego, Pana Starosty Janusza Szpaka, Pani Bożeny Gawron Prezesa Oddziału Powiatowego ZNP w Krasnymstawie i Pana Burmistrza Andrzeja Jakubca. Ich słowa były skierowane przede wszystkim do uczniów, wyrażano w nich nadzieję na rozwój szkolnictwa zawodowego, przedstawiano plany związane z wykorzystaniem unijnego wsparcia dla rozwoju szkół tego typu. Każde z wystąpień zawierało również życzenia satysfakcji z pracy w rozpoczynającym się roku szkolnym.

rsz1

rsza

rsz22

 

rszz

Niezwykle ważna częścią uroczystości było wyrażenie poparcia dla ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania zainicjowanej w 2012 roku przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.  W tym roku lekturę wybranych fragmentów „Trylogii” Henryka Sienkiewicza pięknie odczytali przedstawiciele władz samorządowych w osobach: Pana Janusza Szpaka, Pana Henryka Czernieja i Pana Marka Nowosadzkiego.

cz

 

Ostatnim punktem była krótka część artystyczna przygotowana przez uczniów i nauczycieli. Jej myślą przewodnią była wierność wartościom, budowanie własnej tożsamości i prezentowanie postawy patriotycznej przez młode pokolenie. Uczniowie pięknie zaprezentowali wiersze i piosenki wywołując wzruszenie widzów.

rszz1

  • Powiatowa inauguracja roku szkolnego
  • Autor: Marzena Szydłowska
  • Odsłon: 6621
  • Downloads: 1065
  • Ocena: Brak głosów 
  • Powiatowa inauguracja roku szkolnego
  • Autor: Marzena Szydłowska
  • Odsłon: 6867
  • Downloads: 1070
  • Ocena: Brak głosów 
  • Powiatowa inauguracja roku szkolnego
  • Autor: Marzena Szydłowska
  • Odsłon: 6928
  • Downloads: 1088
  • Ocena: Brak głosów 
  • Powiatowa inauguracja roku szkolnego
  • Autor: Marzena Szydłowska
  • Odsłon: 6787
  • Downloads: 1039
  • Ocena: Brak głosów 

 

Sukces kucharzy z ZSP nr 1 w Krasnymstawie

Kolejne zmagania konkursowe z zakresu gastronomii, w których pomimo okresu wakacyjnego uczniowie klas gastronomicznych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Krasnymstawie brali udział. Była to XIV edycja konkursu „Nasze Kulinarne Dziedzictwo - Smaki Regionów"  i odbyła się w Muzeum Wsi Lubelskiej w Lublinie 20 lipca 2014 roku.

Uczennice wystartowały w kategorii "gastronomia", gdzie startujące zespoły miały za zadanie zaprezentować zestaw obiadowy, tj. zupę lub przystawkę i danie główne. Jury, po przewodnictwem znanej autorki książek kucharskich Hanny Szymanderskiej, którą wspierali Barbara Fatyga z Lubelskiego Klastra Spożywców, Agnieszka Kasperska, dziennikarka z Kuriera Lubelskiego, Andrzej Baczkowski, szef kuchni w nałęczowskim "Energetyku" i Tomasz Makowski z Departamentu Rolnictwa i Środowiska UMWL, musiało zmierzyć się z propozycjami aż trzynastu zespołów.

Uczennice pomimo silnej konkurencji profesjonalnych kucharzy z restauracji, domów wczasowych oraz pomimo stresu zdołały zmobilizować się i pokazać swoje umiejętności z jak najlepszej strony. I tym sposobem zostały docenione i nagrodzone II miejscem za gołąbki z kaszą i grzybami leśnymi w sosie grzybowym oraz drobiowymi szyjkami na pęczaku z młodą glazurowana marchewką. Jury bardzo miło wyrażało się o młodych kucharzach z Krasnegostawu i życzyło im wielu sukcesów w dalszej karierze zawodowej.

W konkursie brały udział uczennice klasy 3 technikum o profilu technik żywienia i usług gastronomicznych: Patrycja Opat i Aleksandra Repeć pod czujnym okiem nauczycielek praktycznej nauki zawodu: Agnieszki Pawlas i Agaty Sadlak-Skrzypek. A przepisy konkursowe oraz wiele innych można znaleźć na blogu kulinarnym, który uczniowie wraz z nauczycielami ZSP nr 1 prowadzą pod adresem: http://kulinarnizsp1kras.blogspot.com/.

DSC 1088

 

DSC 1179

 

DSC 1043

 

DSC 1226

 

DSC 1195

 

DSC 1201

 

DSC 1352

 

DSC 1412

 

DSC 1393

 

DSC 1402

 

DSC 1379

 

DSC 1409

 

zebranie rodz

Dnia 23 września 2014 r. (wtorek) o godz. 15.30 w sali gimnastycznej odbędzie się zebranie z rodzicami.                                                                                                           

                                                                                                                                                                                                                                                                Serdecznie zapraszamy

                                                                                                                                                                                                                                                               Dyrekcja i grono pedagogiczne

targi pracy

 

Zapraszamy uczniów klasy IV technikum,  klasy III zsz i słuchaczy KKZ do uczestnictwa w Międzynarodowych Targach Pracy. Osoby chętne proszone są o kontakt z panią Małgorzatą Typiak.

Koszt wyjazdu - 22 zł

 

 

 http://www.praca.targi.lublin.pl/

 

Wojewódzki Urząd Pracy w Lublinie i Europejskie Służby Zatrudnienia – EURES we współpracy  z Targami Lublin S.A. mają przyjemność zaprosić Państwa do udziału w IX Międzynarodowych Targach Pracy, które odbędą się 15 października 2014w Centrum Targowo- Wystawienniczym Targów Lublin S.A. przy ul. Dworcowej 11 w Lublinie.

Międzynarodowe Targi Pracy to:

  • Ponad 8 tys. wykwalifikowanych pracowników oraz ambitnych absolwentów uczelni zainteresowanych podjęciem nowej pracy
  • Atmosfera sprzyjająca owocnym spotkaniom na linii pracodawca- pracownik
  • Możliwość budowania wizerunku firmy jako solidnego pracodawcy
  • Wzrost rozpoznawalności firmy na rynku pracy i nie tylko

Wychowawcy klas:

  • Agnieszka Pawlas klasa 1 km
  • Katarzyna Mańko klasa 1te/1 tp
  • Iwona Poniewozik klasa 1 tz/1 tf
  • Marzena Szydłowska klasa 2 k
  • Grzegorz Świech klasa 2 mm
  • Elżbieta Kapuśniak klasa 2 tz
  • Jolanta Jóźwiak klasa 2 tp
  • Zofia Rychwalska klasa 2 tf
  • Agata Sadlak-Skrzypek klasa 3 tz
  • Tomasz Kraska klasa 3 mm
  • Marcin Łukaszczyk klasa 3 tp
  • Marzena Remiś klasa 3 tf
  • Marta Maślona klasa 3teb
  • Monika Kowalik-Żebrowska klasa 4 tf
  • Małgorzata Typiak klasa 4 teb
  • Tomasz Bożko klasa 4 tpm

wych1

 

Działając na podstawie art. 92 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2010 Nr 113, poz. 759 z późn. zm.), zwanej dalej ustawą, Zamawiający –Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Krasnymstawie informuje,
że rozstrzygnięto postępowanie o udzielenie niniejszego zamówienia publicznego prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego.

Zawiadomienie o unieważnieniu postępowania

Zamawiający –Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki
w Krasnymstawie informuje, że postępowanie w trybie przetargu nieograniczonego na dostawę fabrycznie nowego sprzętu i oprogramowania na potrzeby Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Krasnymstawie w ramach projektu "Staże i praktyki - lepszy start w dorosłe życie" współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki w ramach działania 9.2 Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego zostało unieważnione
w następującej części:

Część nr 3: Dostawa sprzętu na potrzeby zawodu technik budownictwa

Szczegółowe informacje w załącznikach.


KALENDARZ IMPREZ I UROCZYSTOŚCI

NA ROK SZKOLNY 2015 / 2016

Termin Nazwa imprezy

Odpowiedzialni

Wrzesień Rozpoczęcie roku szkolnego

SU

A. Pawlas

A. Kostrzanowska

Rocznica 17 września

P. Bęcal

S. Wójcik - Wilkołazka

Zebranie z rodzicami – prezentacje klas gastronomicznych

A. Pawlas

K. Oleszczuk

M. Typiak

Wybory do SU

SU

i opiekunowie

Integracja klas pierwszych Wychowawcy klas pierwszych
Otrzęsiny klas pierwszych

SU

 i opiekunowie

Październik    
Pielgrzymka klas maturalnych na Jasną Górę

S. Młynarczyk – Rysak

Ks. P. Klępka

H. Szewczyk

E. Gałka

Dzień Edukacji Narodowej

U. Nowak

M. Koźlik

Listopad Narodowe Święto Niepodległości A. Kostrzanowska

Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej

B. Cieszko - Pankiewicz
Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

B. Cieszko – Pankiewicz

K. Mańko

L. Franczak

Andrzejki

SU

S. Młynarczyk – Rysak

A. Kostrzanowska

Olimpiada Wiedzy o Żywności

i Żywieniu

A. Pawlas

K. Oleszczuk

M. Typiak

Grudzień Akcja „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”

M. Typiak

K. Mańko

Opłatki klasowe

Wychowawcy klas

Konkurs o tytuł Mistrza rachunkowości

B. Cieszko – Pankiewicz

Kiermasz bożonarodzeniowy

A. Pawlas

K. Oleszczuk

M. Typiak

S. Młynarczyk – Rysak

B. Bęcal

Kolędowanie po europejsku

M. Szydłowska

Z. Rychwalska

U. Nowak

Styczeń Szkolny Konkurs Matematyczny

M. Remiś

I. Poniewozik

T. Bożko

Szkolny Konkurs Fryzjerski

E. Puchała

A. Żelisko

Luty Podsumowanie pracy za I SEM.

M. Jędruszczak

Szkolny Konkurs Języka Angielskiego U. Nowak
Marzec Szkolny Konkurs motoryzacyjny

S. Czwórnóg

W. Czwórnóg

T. Słotwiński

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej

S. Młynarczyk – Rysak

Ks. P. Klępka

Kiermasz wypieków wielkanocnych

A. Pawlas

K. Oleszczuk

M. Typiak

Kiermasz ozdób Wielkanocnych

S. Młynarczyk – Rysak

B. Bęcal

Dzień wiosny

SU i opiekunowie

Kwiecień Dni otwarte

Gastronomia – H. Szewczyk

Fryzjerstwo – E. Puchała

Budownictwo – T. Kraska

Ekonomia- K. Mańko

Diagnostyka- W.S. Czwórnóg

Dzień Patrona Szkoły

P. Sroczyński

T. Słotwiński

Mistrzostwa Powiatu  - Wyciskanie na ławeczce poziomej

L. Dworucha

G. Świech

M. Łukaszczyk

Rocznica Zbrodni Katyńskiej

J. Jóźwiak

E. Puchała

Olimpiada Wiedzy Samochodowej

S. Czwórnóg

W. Czwórnóg

Konkurs Piosenki Satyrycznej M. Szydłowska
Powiatowy Konkurs Profilaktyka Uzależnień

E. Gałka

H. Szewczyk

Pożegnanie maturzystów.

J. Jóźwiak

E. Kapuśniak

Z. Rychwalska

Maj Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3-go Maja

S. Wójcik – Wilkołazka

P. Bęcal

Czerwiec Dzień Sportu Szkolnego- Dzień Dziecka

L. Dworucha

G. Świech

M. Łukaszczyk

E. Guziuk

Zakończenie roku szkolnego

M. Maślona

K. Oleszczuk

Lipiec/

Sierpień

Konkursy kulinarne

A. Pawlas

K. Oleszczuk

Rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Krasnymstawie

W dniu 2 września 2013 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego 2013/2014. Po wprowadzeniu pocztu sztandarowego szkoły i wysłuchaniu hymnu narodowego głos zabrał Pan Dyrektor Wojciech Maślona. Powitał wszystkich zebranych – gości, młodzież, rodziców, grono pedagogiczne. Serdeczne słowa powitania usłyszeli także nowi nauczyciele, a także pierwszoklasiści, którzy po raz pierwszy przekroczyli mury szkolne.

1

 

2

 

3-crop

4

LISTA TEMATÓW Z JĘZYKA POLSKIEGO NA USTNY EGZAMIN MATURALNY W ROKU SZKOLNYM 2013/2014

LITERATURA
1. Motyw snu w literaturze romantycznej i współczesnej. Rozwiń temat, odwołując się do wybranych utworów.
2. Modyfikacje średniowiecznego etosu rycerskiego w literaturze fantasy. Przedstaw zagadnienie, odwołując się do wybranych przykładów.
3. Porównaj różne sposoby ujęcia motywu przemiany bohatera w wybranych utworach literackich różnych epok.
4. Motywy mitologiczne w literaturze współczesnej. Na podstawie wybranego materiału omów funkcje, jakie one pełnią.
5. Przykłady manifestowania przez młodych przekonań ich pokolenia. Omów zagadnienie na podstawie utworów różnych epok.
6. Wędrówki w poszukiwaniu sensu życia. Wybierz i omów przykłady z literatury różnych epok.
7. Scena finałowa w utworze literackim. Na wybranych przykładach dokonaj analizy jej funkcji w dziele literackim.
8. Próby odbudowania świata wartości po okrucieństwach II wojny światowej w literaturze. Przedstaw zagadnienie, analizując wybrane utwory.
9. Różne ujęcia miłości w literaturze wybranych epok. Rozwiń temat na wybranych przykładach.
10. Biografia jako klucz do odczytania twórczości pisarza. Rozwiń zagadnienie, odwołując się do życia i dzieł wybranego twórcy.
11. Przedstaw różne aspekty dojrzewania, odwołując się do wybranych utworów literackich XIX i XX wieku.
12. Literackie obrazy zniewolenia człowieka w systemie totalitarnym. Omów zagadnienie, odwołując się do wybranych utworów.
13. Starość jako motyw literacki. Omów zagadnienie, odwołując się do wybranych utworów z różnych epok.
14. Niewłaściwe wybory, fałszywe kroki, błędy. Przedstaw i oceń ich konsekwencje, odwołując się do wybranych bohaterów literackich.
15. Postacie historyczne jako bohaterowie literaccy. Przedstaw różne sposoby ich ukazywania na przykładzie wybranych utworów z różnych epok.
16. Młodość i wiek dojrzały. Odwołując się do utworów z wybranych epok, przedstaw różne ujęcia tego motywu.
17. Motyw franciszkański w literaturze. Omów jego rolę i sposób funkcjonowania w utworach różnych epok.
18. Wielkie monologi w literaturze. Przedstaw ich wpływ na charakterystykę postaci, analizując i interpretując wybrane teksty różnych epok.
19. Groteska jako kategoria estetyczna. Zaprezentuj jej różnorodne funkcje w wybranych dziełach literackich XX w.
20. Zaprezentuj i porównaj różne oblicza Boga w wybranych utworach literatury XIX i XX wieku.
21. Folklor jako inspiracja pisarzy w różnych epokach. Omów zagadnienie, odwołując się do wybranych utworów.
22. Postawa prometejska i jej funkcja w utworach literackich. Omów zagadnienie, odwołując się do wybranych przykładów.
23. Awans literatury faktu. Dokonaj analizy i interpretacji tego trendu XX wieku, odwołując się do wybranych utworów.
24. Między publicystyką a literaturą. Odwołując się do wybranych tekstów (np. Hanny Krall, Ryszarda Kapuścińskiego), scharakteryzuj zjawisko przenikania się tych odmian pisarstwa.
25. Przedstaw funkcje motta w interpretacji wybranych dzieł literackich. Odwołaj się do przykładów literackich.
26. Modlitwa jako motyw w literaturze. Przedstaw różne jego ujęcia na podstawie analizy wybranych przykładów.
27. Różne sposoby kreacji bohatera dziecięcego w literaturze. Omów problem na wybranych przykładach.
28. Przedstaw kreacje Żydów w literaturze polskiej. Odwołaj się do wybranych przykładów literackich.
29. Obraz matki w literaturze. Omów temat, analizując wybrane utwory różnych epok.
30. Małżeństwa literackie. Na wybranych przykładach omów różne ujęcia tego motywu.
31. Motyw pojedynku w literaturze i jego funkcje. Omów na wybranych przykładach literackich.
32. Zmagania człowieka z rozpaczą i osobistym cierpieniem. Zaprezentuj zagadnienie, analizując wybrane utwory literackie trzech epok.

Związki literatury z innymi dziedzinami sztuki

1. Ideał mężczyzny w literaturze i sztuce. Omów temat, odwołując się do wybranych przykładów tekstów kultury.
2. Obraz miasta jako przestrzeni życiowej. Dokonaj analizy porównawczej wybranych dzieł literackich i innych (malarskich, filmowych).
3. Motyw maryjny w literaturze i sztuce różnych epok. Rozwiń temat, analizując wybrane teksty kultury.
4. Funkcja brzydoty w literaturze i innych dziedzinach sztuki. Przeanalizuj wybrane teksty kultury i przedstaw wnioski.
5. Ideał kobiety i kobiecego piękna w literaturze i malarstwie różnych epok. Ukaż temat na wybranych przykładach.
6. Przedstaw literackie i pozaliterackie autorytety swojego pokolenia. Odwołaj się do wybranych przykładów literackich, malarskich i filmowych.
7. Motyw femme fatale w literaturze i filmie. Na przykładzie wybranych dzieł przedstaw różne portrety kobiety fatalnej.
8. Literackie i malarskie realizacje motywu Madonny. Na przykładzie wybranych dzieł przedstaw różne sposoby ukazywania macierzyństwa w literaturze i sztuce.
9. „Dziady" A. Mickiewicza – tekst literacki a jego realizacje teatralne. Omów temat, przywołując wybrane inscenizacje.
10. Komizm i jego odmiany w literaturze i filmie. Dokonaj analizy zagadnienia, odwołując się do wybranych tekstów kultury.
11. Motyw śmierci w literaturze, malarstwie i muzyce. Przedstaw jego funkcjonowanie, odwołując się do wybranych przykładów.
12. Motyw rozstania w literaturze i filmie. Omów zagadnienie odwołując się do wybranych przykładów.
13. Literackie i malarskie obrazy powstania styczniowego. Dokonaj analizy funkcjonowania tego motywu w wybranych dziełach.
14. Obraz szkoły w literaturze i filmie. Omów sposób przedstawienia i funkcję tego motywu w wybranych dziełach.

Język

1. Na wybranych przykładach wskaż i omów błędy językowe w mediach.
2. Specyfika języka bohaterów literatury science – fiction. Omów na przykładach wybranych utworów.
3. Rola neologizmów w poezji polskiej. Omów zagadnienie, odwołując się do wybranych utworów poetyckich.
4. Język internetu. Scharakteryzuj i oceń, dokonując analizy zgromadzonego materiału językowego.
5. Tytuły prasowe. Dokonaj analizy języka i funkcji językowych na wybranych przykładach.
6. Anglicyzmy we współczesnym języku polskim. Na wybranych przykładach omów ich zasadność, poprawność i funkcje.
7. Funkcje stylizacji językowych w literaturze. Omów jedną z nich, odwołując się do wybranych tekstów.
8. Dokonaj analizy językowej tytułów wybranych dzieł literackich.
9. Komizm słowny, sposoby jego realizacji i funkcje w wybranych utworach.
10. Posługując się zebranym materiałem językowym, omów sposoby powstawania dowcipu językowego.
11. Perswazyjna funkcja języka w tekstach propagandy politycznej. Omów, wykorzystując zgromadzony materiał językowy.
12. Język satyry dawniej i dziś. Omów problem na wybranych przykładach.

 

Serdecznie zapraszamy rodziców/opiekunów uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Krasnymstawie na spotkanie z dyrekcją szkoły i gronem pedagogicznym.

 Zebranie odbędzie się dnia 17 września 2013 roku (wtorek) o godzinie 16.00 w sali gimnastycznej.

Serdecznie zapraszamy

W dniu 04.09.2013 r. wpłynęło zapytanie do Części nr 4 - Sprzęt do zawodu technik usług fryzjerskich

Treść zapytania:

 

Czy Zamawiający w części 4 dopuści nożyce degażówki wykonane ze stali nierdzewnej , gdyż nie ma w sprzedaży takich które by były tytanowe i spełniały by opis zgodny z SIWZ?

Odpowiedź na zapytanie:

 

Dopuszcza się jedynie nożyce dagażówki dwustronnie ząbkowane wykonane ze stali nierdzewnej.

W dniu 04.09.2013 r. wpłynęło zapytanie do Części nr 5 - Sprzęt do zawodu technik żywienia i usług gastronomicznych

Treść zapytania:

 

Czy Zamawiający w części 5 dopuści warnik do wody o pojemności 9 l lub 18 l, podany opis konkretnie wskazuje na dany model który jest w wersji 9 l lub 18 l?

 

Odpowiedź na zapytanie:

 

Dopuszcza się warnik wody o pojemności 9 l.

Wychowawcy klas na rok szkolny 2012/13

Klasa

Wychowawca

1 mm

Słotwiński Tadeusz

1 eb

Dworucha Leszek

1 tp

Sroczyński Piotr

1 tz

Sadlak Skrzypek Agata

1 tf

Remiś Marzena

2 mt

Gadomska Matycz Małgorzata

2 eb

Typiak Małgorzata

2 pm

Bożko Tomasz

2 tf

Kowalik Monika

3 mt

Marzena Szydłowska

3 tp

Guziuk Ewa

3 tf

Poniewozik Iwona

3 eb

Nowak Urszula

3 tz

Pawlas Agnieszka

3 tk-uz

Szewczyk Halina

4 te

Cieszko Pankiewicz Bożena

4 tb

Jóźwiak Jolanta

4 sp

Rychwalska Zofia

4 tz

Kapuśniak Elżbieta

                Tegoroczna uroczystość inauguracji nowego roku szkolnego 2012/2013 odbyła się
3 września 2012 roku o godzinie 9 w sali gimnastycznej. Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu narodowego głos zabrał Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury, Kultury Fizycznej i Turystyki Starostwa Krasnostawskiego Pan Tadeusz Błyskosz. Powitał on uczniów, nauczycieli i wszystkich zgromadzonych. Nowy rok szkolny przyniósł w Naszej Szkole zmiany – poinformował Naczelnik. Zmianę na stanowisku dyrektora i wicedyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Krasnymstawie . Funkcję nowego Dyrektora Szkoły objął Pan Wojciech Maślona – dotychczasowy nauczyciel przedmiotów ekonomicznych, a funkcję Wicedyrektora Szkoły objęła Pani Małgorzata Jędruszczak.

Następnie głos zabrał Dyrektor Wojciech Maślona, który w szczególny sposób przywitał uczniów, uczniów klas pierwszych oraz uczniów przeniesionych z Zespołu Szkół w Tarnogórze życząc im powodzenia i szybkiego zaklimatyzowania się w nowej szkole przy udziale starszych kolegów, wychowawców i nauczycieli.  Powitał również nauczycieli, wśród których także były osoby, które po raz pierwszy witały nowy rok szkolny w Naszej Szkole.

P9030781

            Tegoroczna uroczystość zapisze się w szczególny sposób w historii Naszej Szkoły. Dzień 1 września 2012 roku oznaczał dzień przejścia na emeryturę jej dotychczasowego Dyrektora Pana Ryszarda Wójtowicza. Zakończył się jednocześnie trwający 38 letni rozdział jej historii w tym 20 letni okres na stanowisku Dyrektora.

P9030786

Dyrektor Wojciech Maślona podziękował swojemu poprzednikowi za wszystko co uczynił dla szkoły i krasnostawskiego środowiska oświatowego, za wytrwałość i upór w dążeniu do założonych celów, za całokształt. Wizytówką osiągnięć jest z pewnością obecna kondycja Naszej Szkoły. Jest ona dziś odnowiona i nowoczesna, posiadająca perspektywiczną kadrę nauczycielską. Złożył słowa uznania i podziękowania.

Uczniowie w dowód wdzięczności wręczyli Panu Ryszardowi Wójtowiczowi kwiaty i podziękowania. Wszyscy razem podziękowaliśmy owacjami na stojąco, które przyprawiały o wzruszenie i tak zwaną „gęsią skórkę” i łezkę w oku.

Głos ponownie zabrał Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury, Kultury Fizycznej i Turystyki Pan Tadeusz Błyskosz podziękował byłemu dyrektorowi za wieloletnią współpracę oraz wysiłek włożony w prowadzenie Naszej Szkoły.

Następnie przyszedł czas na powitanie Nowego Dyrektora. Wręczono kwiaty
i złożono życzenia.

Nowemu Dyrektorowi życzymy owocnej pracy, efektywnej współpracy
z pracownikami i wychowankami, wytrwałości w dążeniu do celu i wielu sukcesów zawodowych.

  • Rozpoczęcie roku szkolnego
  • Autor: Brak danych
  • Odsłon: 6382
  • Downloads: 1098
  • Ocena: Brak głosów 
  • Opis: joasia
  • Rozpoczęcie roku szkolnego
  • Autor: Brak danych
  • Odsłon: 6796
  • Downloads: 1150
  • Ocena: Brak głosów 
  • Opis: joasia
  • Rozpoczęcie roku szkolnego
  • Autor: Brak danych
  • Odsłon: 6393
  • Downloads: 1052
  • Ocena: Brak głosów 
  • Opis: joasia
  • Rozpoczęcie roku szkolnego
  • Autor: Brak danych
  • Odsłon: 6723
  • Downloads: 1105
  • Ocena: Brak głosów 
  • Opis: joasia

plan200x200dziennik200x200kulinarnibudowlanka250zetka w hiszpanii

Oferta edukacyjna ZS nr 1

bip logo

Archiwum artykułów