kosciuszkoGodło PolskiZespół Szkół Nr 1

im. Tadeusza Kościuszki w Krasnymstawie

ul. Zamkowa 1, 22-300 Krasnystaw

tel/fax: (82) 576 37 55

e-mail: sekretariat@zsnr1-kosciuszko.pl

  • prez_szkoly_01.jpg
  • prez_szkoly_02.jpg
  • prez_szkoly_03.jpg
  • prez_szkoly_04.jpg
  • prez_szkoly_05.jpg
  • prez_szkoly_06.jpg
  • prez_szkoly_07.jpg
  • prez_szkoly_08.jpg
  • prez_szkoly_09.jpg
  • prez_szkoly_10.jpg
  • prez_szkoly_11.jpg
  • prez_szkoly_12.jpg
  • prez_szkoly_13.jpg
  • prez_szkoly_14.jpg
  • prez_szkoly_15.jpg
  • prez_szkoly_16.jpg
  • prez_szkoly_17.jpg
  • prez_szkoly_18.jpg
  • prez_szkoly_19.jpg
  • prez_szkoly_20.jpg
  • prez_szkoly_21.jpg
  • prez_szkoly_22.jpg
  • prez_szkoly_23.jpg
  • prez_szkoly_24.jpg

Najnowsze artykuły

16 Cze 2025 07:42 - konkurs
Ogólnopolski konkurs edukacyjny dla uczniów -

       Zapraszamy do udziału w ogólnopolskim konkursie edukacyjnym: “Sygnalista - ważna rola”. “Sygnalista - ważna rola” - ogólnopolski konkurs edukacyjny Firma GoWork.pl zaprasza młodzież w wieku od 16 do 24 lat do udziału w ogólnopolskim konkursie edukacyjnym “Sygnalista - ważna rola”, którego celem jest zwiększenie świadomości na temat roli sygnalistów w społeczeństwie. Konkurs ma charakter edukacyjny i promuje postawy odpowiedzialności obywatelskiej, [ ... ]

Konkursy i olimpiadyCzytaj więcej...
13 Cze 2025 09:28 - Wycieczka
WYCIECZKA DO LUBLINA

WYCIECZKA DO LUBLINA. 11 czerwca 2025 roku uczniowie klas: 1 tpz, 1 msf, 1 kmr, 2 kmr, 3 msf, 3 kmr, 2 tz, 2 tp, 3 tz, 3 tse, 4 tse wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Lublina. W pierwszej kolejności pod okiem przewodnika zwiedzili Państwowe Muzeum na Majdanku, centrum pamięci i edukacji, upamiętniające ofiary obozu koncentracyjnego i zagłady. Spacerując po byłym obozie koncentracyjnym nasi uczniowie poznali jego historię,  zobaczyli pozostałości baraków, krematorium, [ ... ]

Wydarzenia szkolneCzytaj więcej...
10 Cze 2025 11:08 - Wycieczka
Uczniowie Zetki na dniu otwartym w Komendzie Powiatowej Policji w Krasnymstawie.

Uczniowie Zetki na dniu otwartym w Komendzie Powiatowej Policji w Krasnymstawie. Dnia 9 czerwca uczniowie klasy 3 kmr wraz z opiekunami uczestniczyli w dniu otwartym zorganizowanym w Komendzie Powiatowej Policji w Krasnymstawie. Podczas spotkania uczniowie Branżowej Szkoły I Stopnia mieli okazję poznać specyfikę pracy funkcjonariuszy poszczególnych wydziałów oraz mogli zapoznać się z częścią wyposażenia jakim policjanci dysponują. Obecni na spotkaniu przedstawiciele Policji przedstawili [ ... ]

Wydarzenia szkolneCzytaj więcej...
06 Cze 2025 05:35 - wystawa
UCZNIOWIE NASZEJ SZKOŁY NA WYSTAWIE FOTOGRAFICZNEJ „STRUKTURY”.

UCZNIOWIE NASZEJ SZKOŁY NA WYSTAWIE FOTOGRAFICZNEJ „STRUKTURY”. 5 czerwca 2025 roku uczniowie z  kl. 1 msf wraz z opiekunami wybrali do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Krasnymstawie w celu obejrzenia wystawy fotograficznej pt. „Struktury”. Autorem wystawy jest pan Leszek Janeczek, doktor nauk medycznych, pasjonat lokalnej historii. Podczas spotkania z pracownikiem biblioteki uczniowie obejrzeli zdjęcia przedstawiające różnorodne struktury – zarówno te naturalne, jak i stworzone [ ... ]

Wydarzenia szkolneCzytaj więcej...
05 Cze 2025 20:01 - spotkanie
Godzenie ról zawodowych i rodzinnych – spotkania doradcy zawodowego z Młodzieżowego Centrum Kariery z uczniami  Zespołu Szkół Nr 1 w Krasnymstawie

Godzenie ról zawodowych i rodzinnych – spotkania doradcy zawodowego z Młodzieżowego Centrum Kariery z uczniami  Zespołu Szkół Nr 1 w Krasnymstawie    W dniu 5 czerwca 2025 r.  w Zespole Szkół Nr 1 im. T. Kościuszki  w Krasnymstawie odbyło się spotkanie z doradcą zawodowym z Młodzieżowego Centrum Kariery, które miało na celu omówienie tematu godzenia ról zawodowych i rodzinnych. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas 4 technikum pojazdów samochodowych [ ... ]

Wydarzenia szkolneCzytaj więcej...
05 Cze 2025 17:39 - Super User

Dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 ogłasza nabór na wolne stanowisko: Sekretarz szkołyWymiar etatu: pełny etatForma zatrudnienia: umowa o pracę (Kodeks pracy)1. Wymagania od kandydata:

Komunikaty i ogłoszeniaCzytaj więcej...
05 Cze 2025 06:46 - bezpieczeństwo
O odpowiedzialności na drodze– ważna lekcja od policji dla naszych uczniów.

O odpowiedzialności na drodze– ważna lekcja od policji dla naszych uczniów. 4 czerwca 2025r. w Krasnostawskim Domu Kultury odbyło się spotkanie poświęcone bezpieczeństwu młodych kierowców, zorganizowane przez Komendę Powiatową Policji w Krasnymstawie we współpracy z Młodzieżową Radą Miasta Krasnystaw. W wydarzeniu wzięli udział uczniowie naszej szkoły oraz ZS nr 2 – obecni i przyszli kierowcy. Spotkanie poprowadzili mł. asp. Anna Chuszcza, oficer prasowa KPP w Krasnymstawie, [ ... ]

Wydarzenia szkolneCzytaj więcej...
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 46.

Jest taki dzień…..

…. gdy w oczekiwaniu na zbliżające się święta Bożego Narodzenia, nauczyciele i uczniowie naszej szkoły spotykają się na wspólnym „Kolędowaniu po europejsku”.

Tak było i tego roku.

Tradycje bożonarodzeniowe znamy wszyscy , ale czy wiemy skąd pochodzą i które z nich zawdzięczamy innym europejskim krajom ?

Opowiedzieli nam o tym nasi koledzy i koleżanki , recytując wiersze oraz śpiewając kolędy i pastorałki w języku niemieckim i angielskim.

W trzech językach rozbrzmiewały  świąteczne i noworoczne życzenia.

A na zakończenie z ust wszystkich popłynęły  wszystkim dobrze znane polskie kolędy.

IMG 8578

IMG 8569

 

pz

Podsumowanie Ogólnopolskiej Akcji Charytatywnej Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę 2022.
Pod koniec listopada nasza szkoła włączyła się w akcję PDPZ. I jak co roku pokazaliśmy, że mamy w sobie duże pokłady dobra i wielkie serca.
W tym roku dołączyła do nas Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Izbicy.  Zebrane dary przekazaliśmy do Placówki Opiekuńczo - Wychowawczej w Krasnymstawie.
Wszystkim osobom, które włączyły się w akcję PDPZ serdecznie dziękujemy!!!

 

ŻYCZENIA BOŻONARODZENIOWE

 

Niech te święta będą dla Was
radosną uroczystością.
Zapowiedzią szczególnie głębokiego,
miłosierdzia Bożego.
Niech Bóg, którego macie w sercu,
prowadzi Was przez cienie i blaski.
Spokojnych świąt w ciepłym, rodzinnym gronie.

Wszystkiego najlepszego z okazji Bożego Narodzenia życzy Dyrekcja i grono pedagogiczne ZS nr 1

Wesołych Świąt !!!

 

 

Konkurs „Poznaj swoje prawa w pracy”

IMG 8198

 7 grudnia 2022 r. w Zespole Szkół Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki odbył się etap szkolny konkursu "Poznaj swoje prawa w pracy”, którego organizatorem jest Państwowa Inspekcja Pracy w Lublinie. 

Celem konkursu jest popularyzowanie wśród uczniów szkół ponadpodstawowych wiedzy dotyczącej ochrony pracy, bezpieczeństwa i higieny pracy, legalności zatrudnienia oraz innej pracy zarobkowej.

 Konkurs jest organizowany w szkołach uczestniczących w realizacji programu edukacyjnego „Kultura bezpieczeństwa”. Jest formą popularyzacji tego programu oraz sprawdzianem jego efektywności.

Do szkolnego etapu konkursu przystąpili uczniowie technikum ZS nr 1, kształcących się w zawodzie technik ekonomista.

W etapie regionalnym konkursu, który odbędzie się między 10 stycznia, a 10 marca 2023 r. naszą szkołę reprezentować będą uczennice:

Weronika Kaczor - klasa IV TE 

Weronika Fornek - klasa  IV TE 

Serdecznie gratulujemy

IMG 8206 

Etap regionalny jest przeprowadzany od 10 stycznia do 10 marca danego roku szkolnego i kończy się przekazaniem do Departamentu Prewencji i Promocji Głównego Inspektoratu Pracy protokołów z obrad Okręgowych Komisji Konkursowych oraz kart zgłoszenia uczestników do etapu centralnego do 15 marca danego roku szkolnego.
 

Baner honorowy patronat MEN

 

 

 

15siatkowka

Wczoraj w naszej Zetce odbył się Finał zawodów z siatkówki. Przedstawiciele klas pokazali bardzo duże umiejętności, wszyscy grali świetnie gratulujemy wszystkim klasom. Dziękujemy za udział mamy nadzieje, że super się bawiliście. Miejsca które uzyskały klasy  pierwsze miejsce klasa 3br  drugie miejsce klasa 4tpe trzecie miejsce klasa 4tpf czwarte miejsce klasa 1 tse 

 

M11

HO HO HO !!!

m3

M5

m4.jpg

Tradycyjnie w Polsce obchodzi się Mikołajki 6 grudnia. Święto ku czci świętego Mikołaja, biskupa z Miry obchodzony jest na wiele sposobów i różni się od regionu. Jedno jest pewne – pojawia się niezauważony w nocy z 5 na 6 grudnia i zostawia pod poduszką (lub w czystych butach) drobne prezenty, słodycze i owoce. 

 

Samorząd Uczniowski ZS nr 1 w Krasnymstawie uczcił ten magiczny dzień, życząc wszystkim góry prezentów i Wesołych Świąt. Nie obyło się bez słodkiego poczęstunku dla wszystkich, kogo nasz Mikołaj spotkał po drodze, maszerując z kolorowym korowodem pomocników.

m2

 

 

 

 

WYCIECZKA DO LUBLINA

2 grudnia 2022 r uczniowie Zespołu Szkół nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Krasnymstawie wybrali się na wycieczkę do Lublina pod opieką Jerzego Stępnia i Małgorzaty Bieleckiej- Dudek. Najpierw zwiedzili Muzeum Wsi Lubelskiej i poznali dawne życie ludzi w polskiej wsi sprzed około 100 lat z rejonu dawnego województwa lubelskiego. W skansenie obejrzeli zabytki architektury drewnianej, murowanej i zbiory etnograficzne z Lubelszczyzny.

IMG 20221202 104135

IMG 20221202 135836

IMG 20221202 141911

IMG 20221202 143948

Następnie przenieśli się do czasów starożytnego Egiptu zwiedzając wystawę „ Magia starożytnego Egiptu” w Muzeum Narodowym na Zamku Lubelskim w Lublinie. Przemierzając kręte korytarze wystawy uczniowie odkrywali tajemnice trwającej kilka tysięcy lat cywilizacji egipskiej. Wycieczka była ciekawą lekcją historii dla naszych uczniów. Uczestnicy wycieczki bogatsi o nową wiedzę w doskonałych humorach wrócili do swoich domów.

Życzymy wszystkim zdrowych i pogodnych
Świąt Bożego Narodzenia.
Niech ten czas spędzony w gronie najbliższych
napełni Wasze serca spokojem i radością,
a szczere i najpiękniejsze
Bożonarodzeniowe życzenia
                                                spełniają się w każdym momencie oraz wszystkiego dobrego w 2021 ROKU!                                                                  A Nowy Rok 2021 niech przyniesie nam wiele dobra i wewnętrznej siły, abyśmy nadal obdarowywali się tym, co najpiękniejsze: życzliwością, szacunkiem, wyrozumiałością i wrażliwością.

 

Dyrekcja, grono pedagogiczne, społeczność szkolna ZS nr 1

ŻYCZENIA BOŻONARODZENIOWE 

Oddanie krwi a dzień wolny od pracy - Ogólnopolski Związek Zawodowy  Pracowników Transportu

2 grudnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w pięknym przedsięwzięciu honorowego oddawania krwi. Koordynatorem i opiekunem młodzieży była pani Katarzyna Oleszczuk. Akcja jest organizowana przez RCKiK w Lublinie, w Krasnymstawie odbywa się w sposób mobilny na terenie Dworku Starościńskiego. Aby oddać krew, trzeba spełnić szereg wymogów – przede wszystkim należy mieć ukończone 18 lat. Poza tym nie można chorować przewlekle ani doraźnie, nie przechodzić przez ostatnie pół roku badań inwazyjnych, operacji itp. Nasi uczniowie w większości spełnili kryteria i mogli podzielić się dobrem, którego nic nie zastąpi. W akcji wzięła udział również młodzież z I LO im. Władysława Jagiełły pod opieką pani Agnieszki Kostrzanowskiej. Młodzież obu szkół była bardzo zadowolona i dumna z siebie. Zamierzają wziąć udział w następnej akcji za trzy miesiące. Zachęcamy wszystkich, którzy mogą podzielić się krwią, do włączenia się w takie działanie, tym bardziej w obecnym, trudnym  czasie. Bo pamiętajmy, że dobro to jedyna rzecz, którą dzieląc - mnożymy.

eu

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. T. KOŚCIUSZKI
W KRASNYMSTAWIE

ul. Zamkowa 1

22-300 Krasnystaw

tel./fax  82 576 37 55

www.zspnr1-krasnystaw.edu.pl/

 

 

Znak sprawy ZS/8/2021/ZzK                                      Krasnystaw, dnia 20.12.2021 r.

 

Zapytanie ofertowe ZS/8/2021/ZzK

Ogłoszenie o zmianie zapytania

ROZSTRZYGNIĘCIE POSTĘPOWANIA (załącznik)

PROTOKÓŁ Z SESJI OTWARCIA OFERT (załącznik)

 

Zespół Szkół Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Krasnymstawie w związku z realizowanym projektem „Zawodowcy z Kościuszki” współfinansowanym przez Unię Europejską
ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa 12 – Edukacja, kwalifikacje i kompetencje, Działanie 12.4 Kształcenie zawodowe, zaprasza
do przedstawienia oferty cenowej na zakup i dostawę dwóch zestawów noży tokarskich na potrzeby Zespołu Szkół Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Krasnymstawie.

 

  1. Tryb udzielenia zamówienia:

Postępowanie prowadzone jest w formie zapytania ofertowego z zachowaniem zasady konkurencyjności, zgodnie z zasadą konkurencyjności określoną w Wytycznych w zakresie kwalifikowalności wydatków w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Europejskiego Funduszu Społecznego oraz  Funduszu Spójności na lata 2014-2020.

  1. Opis przedmiotu zamówienia
  2. Przedmiotem zamówienia jest dostawa na adres Zamawiającego dwóch zestawów noży tokarskich zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia stanowiącym załącznik nr 1 do zapytania na potrzeby Zespołu Szkół Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Krasnymstawie w związku z realizowanym projektem „Zawodowcy z Kościuszki” współfinansowanym przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa 12 – Edukacja, kwalifikacje i kompetencje, Działanie 12.4 Kształcenie zawodowe.

Przedmiot zamówienia musi być zgodny z „Opisem przedmiotu zamówienia” zawartym
w Załączniku nr 1 do Zapytania ofertowego. 

  • Kod CPV

39162110-9 – Sprzęt dydaktyczny

39241130-3– Noże specjalistyczne

 

  1. Wymagania dotyczące przedmiotu zamówienia:
  2. Wykonawca dostarczy przedmiot zamówienia do siedziby Zamawiającego
    we własnym zakresie, własnym transportem, na koszt własny i na własne ryzyko.
  3. Wykonawca jest zobowiązany do telefonicznego poinformowania Zamawiającego
    o planowanym dniu i godzinie dostawy przedmiotu zamówienia (min. 3 dni wcześniej).
  4. Wraz z nożami Wykonawca przekaże Zamawiającemu wszystkie związane
    z przedmiotem zamówienia dokumenty, a w szczególności: karty gwarancyjne, instrukcje obsługi w języku polskim i części składowych wchodzących w skład wyposażenia, Certyfikat zgodności z CE i Certyfikat Bezpieczeństwa (lub dokumenty równoważne), zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami.
  5. Zamawiający informuje, że określając przedmiot zamówienia poprzez wskazanie nazw handlowych, dopuszcza jednocześnie wszelkie ich odpowiedniki rynkowe
    nie gorsze niż wskazane. Parametry wskazanego przez Zamawiającego standardu przedstawiają warunki techniczne, eksploatacyjne, użytkowe, funkcjonalne oraz inne cechy istotne dla przedmiotu zamówienia, natomiast wskazana marka lub nazwa handlowa określa klasę produktu a nie konkretnego producenta. Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert równoważnych w stosunku do opisanych
    i podanych w wymaganych parametrach w zapytaniu ofertowym pod warunkiem,
    że będą posiadały nie gorsze parametry techniczne.
  6. W przypadku wątpliwości Zamawiającego związanych ze stwierdzeniem równoważności złożonej oferty wszelkie obowiązki związane z potwierdzeniem równoważności spoczywają na Wykonawcy.

 

  1. Termin i miejsce wykonania zamówienia

Termin: od daty zawarcia umowy, najpóźniej do dnia 04.02.2022 r., z zastrzeżeniem
że Wykonawca może określić w Formularzu Oferty Wykonawcy wcześniejszy termin.

  1. Opis warunków udziału w postępowaniu

W postępowaniu mogą wziąć udział Dostawcy/Wykonawcy, którzy spełniają poniższe kryteria:

  1. Uprawnieni do występowania w obrocie prawnym, posiadający kompetencje lub uprawnienia do prowadzenia określonej działalności zawodowej (Zamawiający nie określa warunków  w tym zakresie),
  2. Znajdujący się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie zamówienia (Zamawiający nie określa warunków  w tym zakresie),
  3. Posiadający zdolności techniczne lub zawodowe niezbędne do realizacji zamówienia (Zamawiający nie określa warunków  w tym zakresie),
  4. Zamawiający może na każdym etapie postępowania uznać, że Wykonawca nie posiada wymaganych zdolności, jeśli zaangażowanie zasobów technicznych
    i zawodowych w inne przedsięwzięcia gospodarcze Wykonawcy może mieć negatywny wpływ na realizację zamówienia,
  5. Nie są powiązani kapitałowo i osobowo z zamawiającym (ocena Zał. Nr 3).
  • Opis sposobu obliczenia ceny
  1. Ceną podlegającą ocenie jest cena brutto oferty (zwana również ceną ofertową).
  2. Cena oferty powinna być wyrażona w złotych polskich – PLN.
  3. Cenę oferty brutto należy wyliczyć, z uwzględnieniem wszystkich wymagań
    w Zapytaniu ofertowym. Wykonawca poda całkowitą cenę brutto oferty w Załączniku nr 2 do Zapytania ofertowego (Formularz ofertowy) w zapisie liczbowym i słownie.
  4. Cenę oferty zapisaną liczbowo należy zaokrąglić do 2 miejsc po przecinku, 
    tj. do pełnego grosza w taki sposób, że końcówki poniżej 0,5 grosza pomija się, 
    a końcówki powyżej 0,5 i wyżej zaokrągla się do 1 grosza.
  5. Prawidłowe ustalenie stawki podatku VAT leży po stronie Wykonawcy. Zamawiający wymaga, aby Wykonawca obliczając cenę oferty stosował stawki VAT zgodne
    ze stanem prawnym obowiązującym na dzień składania ofert.
  6. Cena brutto winna zawierać wszystkie koszty związane z realizacją przedmiotu zamówienia wraz z podatkiem VAT.
  7. Jeżeli cena oferty wydaje się rażąco niska w stosunku do przedmiotu zamówienia
    i budzi wątpliwości Zamawiającego co do możliwości wykonania przedmiotu zamówienia zgodnie z wymaganiami określonymi przez Zamawiającego lub wynikającymi z odrębnych przepisów, w szczególności jest niższa o 30% od wartości zamówienia lub średniej arytmetycznej cen wszystkich złożonych ofert, Zamawiający zwróci się o udzielenie wyjaśnień, w tym złożenie dowodów, dotyczących elementów oferty mających wpływ na wysokość ceny.
  • Opis kryteriów, którymi Zamawiający będzie się kierował przy wyborze oferty wraz z podaniem wag tych kryteriów i sposobu oceny ofert

1. Za ofertę najkorzystniejszą zostanie uznana oferta zawierająca najkorzystniejszy bilans punków w kryteriach:

  • cena – 60% (max. 60 pkt)
  • termin dostawy – 40% (max. 40 pkt)

Kryterium nr 1 – cena

Ocena ofert wg kryterium nr 1 będzie prowadzona według poniższego wzoru:

               cena oferty najtańszej

C = ..............................................   x 100 x 60%

               cena oferty badanej

W zakresie kryterium nr 1 do porównania i oceny ofert brana będzie pod uwagę cena oferty brutto podana w Formularzu ofertowym (Załącznik nr 2 do Zapytania ofertowego).

Za ww. kryterium można otrzymać maksymalnie 60 pkt.

Kryterium nr 2 – termin dostawy

W zakresie kryterium nr 2 do porównania i oceny ofert brana będzie pod uwagę data dostawy – w dniach (dla całości zamówienia) podana w Formularzu ofertowym (Załącznik nr 2 
do Zapytania ofertowego) – waga kryterium 40%.

Za skrócenie terminu dostawy Wykonawca otrzyma następującą ilość punktów:

- dostawa w terminie wymaganym (04.02.2022 r.) – 0 pkt

- skrócenie o 14 dni (21.01.2022 r.) – 20 pkt

- skrócenie o 21 dni (14.01.2022 r.) – 40 pkt

Za ww. kryterium można otrzymać maksymalnie 40 pkt.

2. Punktacja przyznana ofertom w poszczególnych kryteriach będzie liczona 
z dokładnością do 2 miejsc po przecinku. Najwyższa liczba punktów wyznaczy najkorzystniejszą ofertę. Zamawiający udzieli zamówienia Wykonawcy, którego oferta będzie odpowiadać wszystkim wymaganiom zgodnie z Wytycznymi w zakresie kwalifikowalności wydatków w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Europejskiego Funduszu Spójności na lata 2014-1020 oraz zapytaniu ofertowym i zostanie oceniona jako najkorzystniejsza w oparciu o podane kryteria wyboru.

3. Jeżeli nie będzie można dokonać wyboru oferty najkorzystniejszej ze względu na to,
że 2 lub więcej oferty przedstawia taki sam bilans ceny oraz pozostałych kryteriów oceny ofert, Zamawiający dokona wyboru oferty z najniższą ceną.

  1. Ocena spełnienia przez Wykonawców warunków udziału w postępowaniu
  2. Ocena spełnienia warunków udziału w postępowaniu będzie przeprowadzona w oparciu o przedłożone przez Wykonawcę dokumenty i oświadczenia stanowiące załączniki do niniejszego zapytania.
  3. Ocena spełniania przedstawionych powyżej warunków zostanie dokonana wg formuły: „spełnia – nie spełnia”. W razie wątpliwości co do informacji zawartych w ofercie, Zamawiający wystąpi do Wykonawcy z żądaniem ich wyjaśnienia. Udzielone wyjaśnienia nie mogą powodować zmiany złożonej oferty.
  4. Odrzucenie oferty:

     Zamawiający odrzuca ofertę jeżeli:

  • jest niezgodna z treścią zapytania ofertowego,
  • nie jest złożona na odpowiednim formularzu ofertowym (Formularz Oferty Wykonawcy jako Załącznik nr 2 do Zapytania ofertowego),
  • gdy Wykonawca nie spełnia warunków udziału w postępowaniu,
  • zawiera rażąco niską cenę w stosunku do przedmiotu zamówienia,
  • została złożona po upływie wyznaczonego terminu,
  • jej złożenie stanowi czyn nieuczciwej konkurencji w rozumieniu przepisów
    o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji,
  • formularz oferty i wymagane załączniki zostały podpisane przez osobę/osoby nieuprawnione,
  • zawierającą błędy niebędące oczywistymi omyłkami pisarskimi lub rachunkowymi,
  • Wykonawca nie złożył wyjaśnień dotyczących treści złożonej oferty bądź jej uzupełnienia w wyznaczonym terminie.
  1. Z tytułu odrzucenia oferty Wykonawcom nie przysługuje żadne roszczenie względem Zamawiającego.

5.    Badanie oferty:

W toku badania i oceny ofert Zamawiający może żądać od Wykonawców wyjaśnień dotyczących treści złożonej oferty lub przedłożenia dodatkowych dokumentów w celu weryfikacji spełnienia warunków udziału w postępowaniu lub zgodności oferowanego przedmiotu zamówienia z wymaganiami Zamawiającego. Zamawiający dopuszcza możliwość wzywania Wykonawców do złożenia wyjaśnień lub przedłożenia dokumentów oraz składania wyjaśnień, również przedkładania dodatkowych dokumentów przez Wykonawców drogą mailową.

  1. Opis sposobu przygotowania oferty

W odpowiedzi na zamówienie:

  1. Ofertę składa się w formie pisemnej wypełniając „Formularz Oferty Wykonawcy” stanowiący Załącznik nr 2 (nie należy modyfikować formularza). Formularz stanowiący odpowiedź na treść zapytania składane są w jednym egzemplarzu.
  2. Do oferty należy dołączyć oświadczenie o braku powiązań osobowych i kapitałowych
    z Zamawiającym stanowiący Załącznik nr 3.
  3. Oferta powinna być czytelna i złożona w języku polskim.
  4. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych.
  5. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych.
  6. Wszelkie zmiany w tekście oferty (przekreślenia, poprawki dopiski) powinny być podpisane lub parafowane przez Wykonawcę, w przeciwnym wypadku nie będą uwzględniane.
  7. Oferta Wykonawcy oraz załączniki muszą być podpisane przez Wykonawcę. Dopuszcza się złożenie podpisu za pomocą podpisu kwalifikowanego lub za pomocą podpisu za pomocą ePUAP
  8. Przed upływem terminu składania ofert Wykonawca może wprowadzić zmiany do złożonej oferty lub wycofać ofertę. Zmiany lub wycofanie powinny być doręczone Zamawiającemu na piśmie przed upływem terminu składania ofert. Oświadczenie o wprowadzeniu zmian lub wycofaniu winno być opakowane tak, jak oferta, a koperta zawierać dodatkowe oznaczenie wyrazami odpowiednio „ZMIANA” lub „WYCOFANIE”.
  9. Wykonawca nie może wycofać oferty i wprowadzać jakichkolwiek zmian w treści oferty po upływie terminu składania ofert.
  10. Wykonawca ponosi wszystkie koszty związane z przygotowaniem i złożeniem oferty.

 

  1. Forma, miejsce i termin składania ofert
  2. Oferta powinna być złożona (osobiście/pocztą/przesyłką kurierską) do dnia
    28 grudnia 2021 r. do godziny 15.00 w formie pisemnej, w zamkniętej kopercie
    i opisać ją podając: znak sprawy, dane prowadzącego postępowanie (nazwa i adres), tytuł projektu, w ramach którego prowadzone jest niniejsze postępowanie oraz dane składającego (nazwa i adres), a także opatrzyć napisem „Nie otwierać przed dniem 28.12.2021 r. przed godz. 15.00”.

Ofertę należy złożyć w Sekretariacie Zespołu Szkół Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki
w Krasnymstawie ul. Zamkowa 1, 22-300 Krasnystaw

  1. Zamawiający dopuszcza złożenie oferty poprzez Bazę Konkurencyjności.

W przypadku przysłania oferty za pośrednictwem poczty lub przesyłki kurierskiej, za termin złożenia oferty przyjmuje się termin wpływu oferty (przesyłki) do Sekretariatu Zespołu Szkół Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Krasnymstawie na w/w adres.


Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności za zdarzenia wynikające z niewłaściwego oznakowania koperty lub braku któregokolwiek z wymaganych dokumentów/informacji oraz za przesłanie/złożenie oferty w innym miejscu, niż wskazane w niniejszym zapytaniu ofertowym.

 Osoby do kontaktów

 

Koordynator projektu (tel. 721-584-901)

Specjalista ds. monitoringu i rozliczeń finansowych (tel. 510-405-587)

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

  • Informacje o wyborze najkorzystniejszej oferty
  1. Zamawiający dokona oceny ofert pod względem formalnym i zgodności z niniejszym zapytaniem ofertowym.
  2. Po wyborze najkorzystniejszej oferty Zamawiający wezwie niezwłocznie wybranych Oferentów do zawarcia umowy. Jeśli w terminie 7 dni od wezwania do podpisania umowy Oferent nie zawrze umowy, Zamawiający uzna, iż odmówił on podpisania umowy i wówczas może zawrzeć umowę z Oferentem, którego oferta była następna
    w kolejności, pod warunkiem, że nie upłynął termin związania ofertą.
  3. Jeżeli Zamawiający nie będzie mógł wybrać najkorzystniejszej oferty ze względu na to, że złożone oferty w wyniku oceny otrzymały tę samą liczbę punktów, Zamawiający przeprowadzi negocjacje cenowe z Wykonawcami.
  4. Wykonawcy nie mogą zaoferować cen wyższych niż zaoferowane w złożonych ofertach.
  5. W przypadku, gdy zaproponowane oferty przekroczą kwotę jaką Zamawiający może przeznaczyć na realizację zamówienia, Zamawiający, może podjąć negocjacje
    z wybranym zgodnie z zasadą konkurencyjności Wykonawcą lub powtórzyć postępowanie w trybie zasady konkurencyjności.

O wyborze najkorzystniejszej oferty Zamawiający zawiadomi wykonawców
za pośrednictwem poczty elektronicznej lub Poczty Polskiej lub przesyłki kurierskiej
lub telefonicznie.

  • Warunki zmiany umowy
  1. Zamawiający zastrzega sobie  prawo  unieważnienia  zapytania  ofertowego 
    na  każdym  etapie postępowania bez podania przyczyny. Zamawiający unieważnieni postępowanie, jeżeli w toku postępowania ujawniono niemożliwą do usunięcia wadę postępowania uniemożliwiającą zawarcie zgodnej z Projektem umowy.
  2. Zamawiający zastrzega sobie możliwość udzielenia wybranemu w wyniku przeprowadzonej procedury wyboru wykonawcy zamówienia uzupełniającego
    w wysokości 50% wartości zamówienia określonego w umowie zawartej z Wykonawcą w następstwie niniejszego postępowania, w przypadku wystąpienia stosownych przesłanek wskazanych w Wytycznych w zakresie kwalifikowalności wydatków
    w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Europejskiego Funduszu Społecznego oraz Funduszu Spójności na lata 2014-2020.
  3. Zamawiający informuje, iż w umowie będą zapisy:
  4. przewidujące karę umowną w wysokości 20% łącznego wynagrodzenia Wykonawcy – w przypadku nie wykonywania przez Wykonawcę w sposób zgodny z innymi postanowieniami umowy oraz bez zachowania należytej staranności
  5. zastrzegające Zamawiającemu możliwość potrącania naliczonych kar umownych z wynagrodzenia Wykonawcy,
  6. zastrzegające Zamawiającemu możliwość dochodzenia od Wykonawcy odszkodowania przenoszącego wysokość kar umownych, na zasadach ogólnych,
  7. zastrzegające wypłatę pełnego wynagrodzenia Wykonawcy tylko w przypadku należytego zrealizowania obowiązków określonych w opisie przedmiotu zamówienia i zawartych w umowie na wykonanie usługi/dostawy,
  8. zastrzegające prawo rozwiązania umowy w trybie natychmiastowym w przypadku realizowania usługi/dostawy niezgodnie z umową lub podanym terminem z winy Wykonawcy.
  9. Zamawiający przewiduje możliwość dokonywania istotnych zmian postanowień umowy z powodu:
  • zmiany powszechnie obowiązujących przepisów prawa w zakresie mającym istotny wpływ na realizację przedmiotu umowy,
  • zmiany terminu realizacji zamówienia z przyczyn obiektywnych, niezależnych
    od Zamawiającego,
  • zmiany harmonogramu realizacji projektu wpływająca na harmonogram wykonania usługi/dostawy objętej niniejszym zamówieniem,
  • zmiany harmonogramu realizacji projektu wynikająca ze zmiany w zakresie finansowania projektu (zmiany harmonogramu płatności).
  1. Zmiany zostaną wprowadzone w drodze aneksu do umowy bądź zmiany załączników
    do umowy.
  2. Każda ze stron może rozwiązać umowę z zachowaniem 30-dniowego okresu wypowiedzenia.

 

  • Wykaz załączników
  1. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia – Załącznik nr 1.
  2. Formularz Oferty Wykonawcy – Załącznik nr 2.
  3. Oświadczenie o braku powiązań osobowych i kapitałowych z Zamawiającym – Załącznik nr 3.

Wojciech Maślona

Dyrektor Zespołu Szkół Nr 1

im. T. Kościuszki w Krasnymstawie

                                                                              ……………………………………………………..

                                                                                   Zamawiający

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. T. KOŚCIUSZKI
W KRASNYMSTAWIE

ul. Zamkowa 1

22-300 Krasnystaw

tel./fax  82 576 37 55

www.zspnr1-krasnystaw.edu.pl/

 

 

Znak sprawy ZS/7/2021/ZzK                                      Krasnystaw, dnia 12.12.2021 r.

 

Zapytanie ofertowe ZS/7/2021/ZzK

ROZSTRZYGNIĘCIE POSTĘPOWANIA (załącznik)

 

Zespół Szkół Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Krasnymstawie w związku z realizowanym projektem „Zawodowcy z Kościuszki” współfinansowanym przez Unię Europejską
ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa 12 – Edukacja, kwalifikacje i kompetencje, Działanie 12.4 Kształcenie zawodowe, zaprasza
do przedstawienia oferty cenowej na zakup, dostawę i uruchomienie (postawienie w stan gotowości) fabrycznie nowej hamowni silnikowej obciążeniowej na potrzeby Zespołu Szkół Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Krasnymstawie.

 

  1. Tryb udzielenia zamówienia:

Postępowanie prowadzone jest w formie zapytania ofertowego z zachowaniem zasady konkurencyjności, zgodnie z zasadą konkurencyjności określoną w Wytycznych w zakresie kwalifikowalności wydatków w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Europejskiego Funduszu Społecznego oraz  Funduszu Spójności na lata 2014-2020.

  1. Opis przedmiotu zamówienia
  2. Przedmiotem zamówienia jest dostawa na adres Zamawiającego, uruchomienie (postawienie w stan gotowości) nowej hamowni silnikowej obciążeniowej na potrzeby Zespołu Szkół Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Krasnymstawie w związku z realizowanym projektem „Zawodowcy z Kościuszki” współfinansowanym przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa 12 – Edukacja, kwalifikacje i kompetencje, Działanie 12.4 Kształcenie zawodowe.

Przedmiot zamówienia musi być zgodny z „Opisem przedmiotu zamówienia” zawartym
w Załączniku nr 1 do Zapytania ofertowego. 

  • Kod CPV

39162110-9 – Sprzęt dydaktyczny

39294000- 9  – Aparatura i sprzęt do celów demonstracyjnych

38410000-2  – Przyrządy pomiarowe

 

  1. Wymagania dotyczące przedmiotu zamówienia:
  2. Wykonawca dostarczy przedmiot zamówienia do siedziby Zamawiającego
    we własnym zakresie, własnym transportem, na koszt własny i na własne ryzyko.
  3. Wykonawca zobowiązany jest do ustawienia hamowni w miejscu wskazanym przez Zamawiającego.
  4. Wykonawca jest zobowiązany do telefonicznego poinformowania Zamawiającego
    o planowanym dniu i godzinie dostawy przedmiotu zamówienia (min. 3 dni wcześniej).
  5. Wraz z hamownia Wykonawca przekaże Zamawiającemu wszystkie związane
    z przedmiotem zamówienia dokumenty, a w szczególności: karty gwarancyjne, instrukcje obsługi w języku polskim i części składowych wchodzących w skład wyposażenia, Certyfikat zgodności z CE i Certyfikat Bezpieczeństwa (lub dokumenty równoważne), zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami.
  6. Wykonawca oprócz dokumentów określonych powyżej, przedłoży dokumenty określające zasady świadczenia serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego oraz wykaz punktów serwisowych na terenie kraju uprawnionych do napraw gwarancyjnych
  7. Wykonawca zapewni autoryzowany serwis gwarancyjny i pogwarancyjny oraz podjęcie czynności serwisowych do max. 72 godz. od oficjalnego zgłoszenia awarii lub usterki przez cały okres gwarancji zaoferowany przez Wykonawcę.
  8. Czas naprawy gwarancyjnej nie może być dłuższy niż 14 dni roboczych, licząc
    od następnego dnia po zgłoszeniu awarii sprzętu.
  9. W okresie gwarancji wszelkie koszty związane z usuwaniem stwierdzonych awarii
    i usterek, w tym obejmujące dojazd serwisanta, transport przedmiotu sprzedaży umowy od siedziby wykonawcy i z powrotem , związane z wymianą materiałów
    i części (za wyjątkiem materiałów i części eksploatacyjnych podlegających naturalnemu zużyciu) ponosi Wykonawca. Wszystkie zastosowane w trakcie realizacji usunięcia awarii lub usterek materiały i części maja być oryginalne
    i fabrycznie nowe.
  10. Zamawiający informuje, że określając przedmiot zamówienia poprzez wskazanie nazw handlowych, dopuszcza jednocześnie wszelkie ich odpowiedniki rynkowe
    nie gorsze niż wskazane. Parametry wskazanego przez Zamawiającego standardu przedstawiają warunki techniczne, eksploatacyjne, użytkowe, funkcjonalne oraz inne cechy istotne dla przedmiotu zamówienia, natomiast wskazana marka lub nazwa handlowa określa klasę produktu a nie konkretnego producenta. Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert równoważnych w stosunku do opisanych
    i podanych w wymaganych parametrach w zapytaniu ofertowym pod warunkiem,
    że będą posiadały nie gorsze parametry techniczne.
  11. W przypadku wątpliwości Zamawiającego związanych ze stwierdzeniem równoważności złożonej oferty wszelkie obowiązki związane z potwierdzeniem równoważności spoczywają na Wykonawcy.

 

  1. Termin i miejsce wykonania zamówienia

Termin: od daty zawarcia umowy, najpóźniej do dnia 18.03.2022 r., z zastrzeżeniem
że Wykonawca może określić w Formularzu Oferty Wykonawcy wcześniejszy termin.

  1. Opis warunków udziału w postępowaniu

W postępowaniu mogą wziąć udział Dostawcy/Wykonawcy, którzy spełniają poniższe kryteria:

  1. Uprawnieni do występowania w obrocie prawnym, posiadający kompetencje lub uprawnienia do prowadzenia określonej działalności zawodowej (Zamawiający nie określa warunków  w tym zakresie),
  2. Znajdujący się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie zamówienia (Zamawiający nie określa warunków  w tym zakresie),
  3. Posiadający zdolności techniczne lub zawodowe niezbędne do realizacji zamówienia (Zamawiający nie określa warunków  w tym zakresie),
  4. Zamawiający może na każdym etapie postępowania uznać, że Wykonawca nie posiada wymaganych zdolności, jeśli zaangażowanie zasobów technicznych
    i zawodowych w inne przedsięwzięcia gospodarcze Wykonawcy może mieć negatywny wpływ na realizację zamówienia,
  5. Nie są powiązani kapitałowo i osobowo z zamawiającym (ocena Zał. Nr 3).
  • Opis sposobu obliczenia ceny
  1. Ceną podlegającą ocenie jest cena brutto oferty (zwana również ceną ofertową).
  2. Cena oferty powinna być wyrażona w złotych polskich – PLN.
  3. Cenę oferty brutto należy wyliczyć, z uwzględnieniem wszystkich wymagań
    w Zapytaniu ofertowym. Wykonawca poda całkowitą cenę brutto oferty w Załączniku nr 2 do Zapytania ofertowego (Formularz ofertowy) w zapisie liczbowym i słownie.
  4. Cenę oferty zapisaną liczbowo należy zaokrąglić do 2 miejsc po przecinku, 
    tj. do pełnego grosza w taki sposób, że końcówki poniżej 0,5 grosza pomija się, 
    a końcówki powyżej 0,5 i wyżej zaokrągla się do 1 grosza.
  5. Prawidłowe ustalenie stawki podatku VAT leży po stronie Wykonawcy. Zamawiający wymaga, aby Wykonawca obliczając cenę oferty stosował stawki VAT zgodne
    ze stanem prawnym obowiązującym na dzień składania ofert.
  6. Cena brutto winna zawierać wszystkie koszty związane z realizacją przedmiotu zamówienia wraz z podatkiem VAT.
  7. Jeżeli cena oferty wydaje się rażąco niska w stosunku do przedmiotu zamówienia
    i budzi wątpliwości Zamawiającego co do możliwości wykonania przedmiotu zamówienia zgodnie z wymaganiami określonymi przez Zamawiającego lub wynikającymi z odrębnych przepisów, w szczególności jest niższa o 30% od wartości zamówienia lub średniej arytmetycznej cen wszystkich złożonych ofert, Zamawiający zwróci się o udzielenie wyjaśnień, w tym złożenie dowodów, dotyczących elementów oferty mających wpływ na wysokość ceny.
  • Opis kryteriów, którymi Zamawiający będzie się kierował przy wyborze oferty wraz z podaniem wag tych kryteriów i sposobu oceny ofert

1. Za ofertę najkorzystniejszą zostanie uznana oferta zawierająca najkorzystniejszy bilans punków w kryteriach:

  • cena – 60% (max. 60 pkt)
  • termin dostawy – 40% (max. 40 pkt)

Kryterium nr 1 – cena

Ocena ofert wg kryterium nr 1 będzie prowadzona według poniższego wzoru:

               cena oferty najtańszej

C = ..............................................   x 100 x 60%

               cena oferty badanej

W zakresie kryterium nr 1 do porównania i oceny ofert brana będzie pod uwagę cena oferty brutto podana w Formularzu ofertowym (Załącznik nr 2 do Zapytania ofertowego).

Za ww. kryterium można otrzymać maksymalnie 60 pkt.

Kryterium nr 2 – termin dostawy

W zakresie kryterium nr 2 do porównania i oceny ofert brana będzie pod uwagę data dostawy – w dniach (dla całości zamówienia) podana w Formularzu ofertowym (Załącznik nr 2 
do Zapytania ofertowego) – waga kryterium 40%.

Za skrócenie terminu dostawy Wykonawca otrzyma następującą ilość punktów:

- dostawa w terminie wymaganym (18.03.2022 r.) – 0 pkt

- skrócenie o 14 dni (04.03.2022 r.) – 20 pkt

- skrócenie o 21 dni (25.02.2022 r.) – 40 pkt

Za ww. kryterium można otrzymać maksymalnie 40 pkt.

2. Punktacja przyznana ofertom w poszczególnych kryteriach będzie liczona 
z dokładnością do 2 miejsc po przecinku. Najwyższa liczba punktów wyznaczy najkorzystniejszą ofertę. Zamawiający udzieli zamówienia Wykonawcy, którego oferta będzie odpowiadać wszystkim wymaganiom zgodnie z Wytycznymi w zakresie kwalifikowalności wydatków w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Europejskiego Funduszu Spójności na lata 2014-1020 oraz zapytaniu ofertowym i zostanie oceniona jako najkorzystniejsza w oparciu o podane kryteria wyboru.

3. Jeżeli nie będzie można dokonać wyboru oferty najkorzystniejszej ze względu na to,
że 2 lub więcej oferty przedstawia taki sam bilans ceny oraz pozostałych kryteriów oceny ofert, Zamawiający dokona wyboru oferty z najniższą ceną.

  1. Ocena spełnienia przez Wykonawców warunków udziału w postępowaniu
  2. Ocena spełnienia warunków udziału w postępowaniu będzie przeprowadzona w oparciu o przedłożone przez Wykonawcę dokumenty i oświadczenia stanowiące załączniki do niniejszego zapytania.
  3. Ocena spełniania przedstawionych powyżej warunków zostanie dokonana wg formuły: „spełnia – nie spełnia”. W razie wątpliwości co do informacji zawartych w ofercie, Zamawiający wystąpi do Wykonawcy z żądaniem ich wyjaśnienia. Udzielone wyjaśnienia nie mogą powodować zmiany złożonej oferty.
  4. Odrzucenie oferty:

     Zamawiający odrzuca ofertę jeżeli:

  • jest niezgodna z treścią zapytania ofertowego,
  • nie jest złożona na odpowiednim formularzu ofertowym (Formularz Oferty Wykonawcy jako Załącznik nr 2 do Zapytania ofertowego),
  • gdy Wykonawca nie spełnia warunków udziału w postępowaniu,
  • zawiera rażąco niską cenę w stosunku do przedmiotu zamówienia,
  • została złożona po upływie wyznaczonego terminu,
  • jej złożenie stanowi czyn nieuczciwej konkurencji w rozumieniu przepisów
    o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji,
  • formularz oferty i wymagane załączniki zostały podpisane przez osobę/osoby nieuprawnione,
  • zawierającą błędy niebędące oczywistymi omyłkami pisarskimi lub rachunkowymi,
  • Wykonawca nie złożył wyjaśnień dotyczących treści złożonej oferty bądź jej uzupełnienia w wyznaczonym terminie.
  1. Z tytułu odrzucenia oferty Wykonawcom nie przysługuje żadne roszczenie względem Zamawiającego.

5.    Badanie oferty:

W toku badania i oceny ofert Zamawiający może żądać od Wykonawców wyjaśnień dotyczących treści złożonej oferty lub przedłożenia dodatkowych dokumentów w celu weryfikacji spełnienia warunków udziału w postępowaniu lub zgodności oferowanego przedmiotu zamówienia z wymaganiami Zamawiającego. Zamawiający dopuszcza możliwość wzywania Wykonawców do złożenia wyjaśnień lub przedłożenia dokumentów oraz składania wyjaśnień, również przedkładania dodatkowych dokumentów przez Wykonawców drogą mailową.

  1. Opis sposobu przygotowania oferty

W odpowiedzi na zamówienie:

  1. Ofertę składa się w formie pisemnej wypełniając „Formularz Oferty Wykonawcy” stanowiący Załącznik nr 2 (nie należy modyfikować formularza). Formularz stanowiący odpowiedź na treść zapytania składane są w jednym egzemplarzu.
  2. Do oferty należy dołączyć oświadczenie o braku powiązań osobowych i kapitałowych
    z Zamawiającym stanowiący Załącznik nr 3.
  3. Oferta powinna być czytelna i złożona w języku polskim.
  4. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych.
  5. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych.
  6. Wszelkie zmiany w tekście oferty (przekreślenia, poprawki dopiski) powinny być podpisane lub parafowane przez Wykonawcę, w przeciwnym wypadku nie będą uwzględniane.
  7. Oferta Wykonawcy oraz załączniki muszą być podpisane przez Wykonawcę. Dopuszcza się złożenie podpisu za pomocą podpisu kwalifikowanego lub za pomocą podpisu za pomocą ePUAP
  8. Przed upływem terminu składania ofert Wykonawca może wprowadzić zmiany do złożonej oferty lub wycofać ofertę. Zmiany lub wycofanie powinny być doręczone Zamawiającemu na piśmie przed upływem terminu składania ofert. Oświadczenie o wprowadzeniu zmian lub wycofaniu winno być opakowane tak, jak oferta, a koperta zawierać dodatkowe oznaczenie wyrazami odpowiednio „ZMIANA” lub „WYCOFANIE”.
  9. Wykonawca nie może wycofać oferty i wprowadzać jakichkolwiek zmian w treści oferty po upływie terminu składania ofert.
  10. Wykonawca ponosi wszystkie koszty związane z przygotowaniem i złożeniem oferty.

 

  1. Forma, miejsce i termin składania ofert
  2. Oferta powinna być złożona (osobiście/pocztą/przesyłką kurierską) do dnia
    20 grudnia 2021 r. do godziny 15.00 w formie pisemnej, w zamkniętej kopercie
    i opisać ją podając: znak sprawy, dane prowadzącego postępowanie (nazwa i adres), tytuł projektu, w ramach którego prowadzone jest niniejsze postępowanie oraz dane składającego (nazwa i adres), a także opatrzyć napisem „Nie otwierać przed dniem 20.12.2021 r. przed godz. 15.00”.

Ofertę należy złożyć w Sekretariacie Zespołu Szkół Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki
w Krasnymstawie ul. Zamkowa 1, 22-300 Krasnystaw

  1. Zamawiający dopuszcza złożenie oferty poprzez Bazę Konkurencyjności.

W przypadku przysłania oferty za pośrednictwem poczty lub przesyłki kurierskiej, za termin złożenia oferty przyjmuje się termin wpływu oferty (przesyłki) do Sekretariatu Zespołu Szkół Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Krasnymstawie na w/w adres.


Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności za zdarzenia wynikające z niewłaściwego oznakowania koperty lub braku któregokolwiek z wymaganych dokumentów/informacji oraz za przesłanie/złożenie oferty w innym miejscu, niż wskazane w niniejszym zapytaniu ofertowym.

 Osoby do kontaktów

 

Koordynator projektu (tel. 721-584-901)

Specjalista ds. monitoringu i rozliczeń finansowych (tel. 510-405-587)

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

  • Informacje o wyborze najkorzystniejszej oferty
  1. Zamawiający dokona oceny ofert pod względem formalnym i zgodności z niniejszym zapytaniem ofertowym.
  2. Po wyborze najkorzystniejszej oferty Zamawiający wezwie niezwłocznie wybranych Oferentów do zawarcia umowy. Jeśli w terminie 7 dni od wezwania do podpisania umowy Oferent nie zawrze umowy, Zamawiający uzna, iż odmówił on podpisania umowy i wówczas może zawrzeć umowę z Oferentem, którego oferta była następna
    w kolejności, pod warunkiem, że nie upłynął termin związania ofertą.
  3. Jeżeli Zamawiający nie będzie mógł wybrać najkorzystniejszej oferty ze względu na to, że złożone oferty w wyniku oceny otrzymały tę samą liczbę punktów, Zamawiający przeprowadzi negocjacje cenowe z Wykonawcami.
  4. Wykonawcy nie mogą zaoferować cen wyższych niż zaoferowane w złożonych ofertach.
  5. W przypadku, gdy zaproponowane oferty przekroczą kwotę jaką Zamawiający może przeznaczyć na realizację zamówienia, Zamawiający, może podjąć negocjacje
    z wybranym zgodnie z zasadą konkurencyjności Wykonawcą lub powtórzyć postępowanie w trybie zasady konkurencyjności.

O wyborze najkorzystniejszej oferty Zamawiający zawiadomi wykonawców
za pośrednictwem poczty elektronicznej lub Poczty Polskiej lub przesyłki kurierskiej
lub telefonicznie.

  • Warunki zmiany umowy
  1. Zamawiający zastrzega sobie  prawo  unieważnienia  zapytania  ofertowego 
    na  każdym  etapie postępowania bez podania przyczyny. Zamawiający unieważnieni postępowanie, jeżeli w toku postępowania ujawniono niemożliwą do usunięcia wadę postępowania uniemożliwiającą zawarcie zgodnej z Projektem umowy.
  2. Zamawiający zastrzega sobie możliwość udzielenia wybranemu w wyniku przeprowadzonej procedury wyboru wykonawcy zamówienia uzupełniającego
    w wysokości 50% wartości zamówienia określonego w umowie zawartej z Wykonawcą w następstwie niniejszego postępowania, w przypadku wystąpienia stosownych przesłanek wskazanych w Wytycznych w zakresie kwalifikowalności wydatków
    w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Europejskiego Funduszu Społecznego oraz Funduszu Spójności na lata 2014-2020.
  3. Zamawiający informuje, iż w umowie będą zapisy:
  4. przewidujące karę umowną w wysokości 20% łącznego wynagrodzenia Wykonawcy – w przypadku nie wykonywania przez Wykonawcę w sposób zgodny z innymi postanowieniami umowy oraz bez zachowania należytej staranności
  5. zastrzegające Zamawiającemu możliwość potrącania naliczonych kar umownych z wynagrodzenia Wykonawcy,
  6. zastrzegające Zamawiającemu możliwość dochodzenia od Wykonawcy odszkodowania przenoszącego wysokość kar umownych, na zasadach ogólnych,
  7. zastrzegające wypłatę pełnego wynagrodzenia Wykonawcy tylko w przypadku należytego zrealizowania obowiązków określonych w opisie przedmiotu zamówienia i zawartych w umowie na wykonanie usługi/dostawy,
  8. zastrzegające prawo rozwiązania umowy w trybie natychmiastowym w przypadku realizowania usługi/dostawy niezgodnie z umową lub podanym terminem z winy Wykonawcy.
  9. Zamawiający przewiduje możliwość dokonywania istotnych zmian postanowień umowy z powodu:
  • zmiany powszechnie obowiązujących przepisów prawa w zakresie mającym istotny wpływ na realizację przedmiotu umowy,
  • zmiany terminu realizacji zamówienia z przyczyn obiektywnych, niezależnych
    od Zamawiającego,
  • zmiany harmonogramu realizacji projektu wpływająca na harmonogram wykonania usługi/dostawy objętej niniejszym zamówieniem,
  • zmiany harmonogramu realizacji projektu wynikająca ze zmiany w zakresie finansowania projektu (zmiany harmonogramu płatności).
  1. Zmiany zostaną wprowadzone w drodze aneksu do umowy bądź zmiany załączników
    do umowy.
  2. Każda ze stron może rozwiązać umowę z zachowaniem 30-dniowego okresu wypowiedzenia.

 

  • Wykaz załączników
  1. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia – Załącznik nr 1.
  2. Formularz Oferty Wykonawcy – Załącznik nr 2.
  3. Oświadczenie o braku powiązań osobowych i kapitałowych z Zamawiającym – Załącznik nr 3.

Wojciech Maślona

Dyrektor Zespołu Szkół Nr 1

im. T. Kościuszki w Krasnymstawie

                                                                              ……………………………………………………..

                                                                                   Zamawiający

0B098E46-F98D-41D6-A798-149FF860C57A.jpg„Na świętego Andrzeja idzie z wróżby nadzieja….”

zatem andrzejkowe wróżby zawitały również w progi naszej szkoły. Mając na uwadze pradawny zwyczaj wróżenia w dzień świętego Andrzeja, Samorząd Uczniowski z opiekunami i przy wsparciu Pani Bogumiły Bęcal, przygotował interesujący kącik wróżbiarski. Każdy, kto do niego zajrzał, mógł zmierzyć się z interpretacją swojej przyszłości. Było przepowiadanie z tajemniczych kubeczków, odkrywanie imienia wybranków, wróżenie z ręki, smakowite ciasteczka z wróżbą, stawianie horoskopu na podstawie zainteresowań czytelniczych i wiele innych atrakcji. Przedsięwzięcie cieszyło się ogromnym powodzeniem nie tylko wśród uczniów, ale i pracowników szkoły. Cieszymy się więc, że mogliśmy po raz kolejny przyczynić się do integracji społeczności szkolnej i umilić międzylekcyjny czas.

Samorząd Uczniowski.

 

KultBezp logo

W dniu 15 grudnia 2020 r. uczniowie naszej szkoły przystąpili do VIII edycji konkursu pt. „Poznaj swoje prawa w pracy”, organizowanego przez   Państwową Inspekcję Pracy w ramach programu „Kultura Bezpieczeństwa”.

Konkurs ma na celu popularyzowanie wiedzy dotyczącej przepisów prawnej ochrony pracy, bezpieczeństwa i higieny pracy oraz legalności zatrudnienia i innej pracy zarobkowej.
Realizacja konkursu objęta jest honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej.

Do szkolnego etapu konkursu przystąpili uczniowie technikum ZS nr 1. 

W etapie regionalnym konkursu, który odbędzie się między 10 stycznia, a 10 marca 2021 r. naszą szkołę reprezentować będą uczennice:

  1. Aleksandra Hałas - klasa III TE 
  2. Weronika Fornek - klasa  II  TE 

Serdecznie gratulujemy 

 

Z ogromną radością informujemy, że stypendium Prezesa Rady Ministrów 2020 otrzymała uczennica klasy IV  kształcąca się w zawodzie technik ekonomista - Magdalena Margol.

W ubiegłym roku szkolnym Magdalena uzyskała najwyższą średnią ocen w szkole. 

SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!

Magda M

W 2020 roku 434 uczniów z województwa lubelskiego zostało uhonorowanych stypendium Prezesa Rady Ministrów, zaś 29 uczniów otrzymało stypendium Ministra Edukacji i Nauki za wybitne osiągnięcia edukacyjne w roku szkolnym 2019/2020. 

Stypendium Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2020/2021
Stypendium Prezesa Rady Ministrów jest przyznawane uczniowi szkoły kształcącej w formie dziennej, która umożliwia uzyskanie świadectwa dojrzałości. Wyróżnienie przyznaje się uczniowi, który otrzymał promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen lub wykazuje szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki co najmniej dobre.
Od roku szkolnego 2019/2020 wysokość stypendium została zwiększona z 2 580 zł do 3 000 zł. 

olimpiada

W dniu  14 grudnia 2020 roku  odbył się w naszej szkole I etap zdalnej olimpiady pod patronatem ZUS „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” edycja 2020/2021.

Uczniowie  z klas: 1te, 2 tpe , 2te, 3tpe,  rozwiązywali pytania testowe dotyczące ubezpieczeń społecznych. Wyniki Olimpiady z ZUS na szczeblu szkolnym.

Olimpiada odbyła się na podbudowie prowadzonych „Lekcji z ZUS”, które kształtują świadomość młodzieży, uczą przy tym, by być wzajemnie odpowiedzialnym wobec osób, które przynależą do innych pokoleń  (zasady solidaryzmu społecznego), a ponadto dają praktyczną wiedzę przyszłym przedsiębiorcom.

Kinga K

Po raz kolejny przyznane zostały stypendia starosty krasnostawskiego Andrzeja Leńczuka. Tradycyjnie najlepsi uczniowie szkół, dla których organem prowadzącym jest powiat krasnostawski zostali uhonorowani nagrodami finansowymi. Starosta krasnostawski przyznał stypendia na podstawie opinii komisji stypendialnej, która rekomendowała 32 uczniów do stypendium za wyniki w nauce oraz 2 uczniów za wybitne osiągnięcia sportowe. Stypendium ma charakter motywacyjny i jest niezależne od sytuacji materialnej ucznia.

Stypendium starosty krasnostawskiego otrzymała uczennica klasy III  Kinga Kuczma kształcąca się w zawodzie technik ekonomista.

Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszej edukacji.

 

Dlaczego jest święto...

Dlaczego jest święto Bożego Narodzenia? 
Dlaczego wpatrujemy się w gwiazdę na niebie? 
Dlaczego śpiewamy kolędy? 
Dlatego, żeby się uczyć miłości do Pana Jezusa. 
Dlatego, żeby podawać sobie ręce. 
Dlatego, żeby się uśmiechać do siebie. 
Dlatego, żeby sobie przebaczać.

                                                                                                 Ks. Jan Twardowski 

b1

 

Radosnych, pełnych wiary, nadziei, miłości i pokoju

                  Świąt Bożego Narodzenia oraz 

                        pomyślności i szczęścia 

                                 w 2020 roku 

                                       życzą

                Dyrektor szkoły i grono pedagogiczne

 

Tradycja śpiewania kolęd i pastorałek jest nieodłącznym towarzyszem okresu Świąt Bożego Narodzenia. W jego niezwykle radosny, świąteczny klimat wprowadzili nas uczestnicy kolędowania pt „ Szkolne kolędowanie”, które odbyło się  19 grudnia 2019 roku w naszej szkole. Kolędowanie adresowane było do wszystkich uczniów Zespołu Szkół. Mieliśmy okazję wysłuchać pięknych pieśni bożonarodzeniowych w wykonaniu  uczniów naszej szkoły. 

„ Jednym z najpiękniejszych zwyczajów bożonarodzeniowych jest śpiewanie kolęd. Chyba żaden z narodów nie może się pochwalić takim bogactwem tych pieśni, jak naród polski. Większość z nich to przekazywane przez tradycję utwory, których autorów na próżno szukać wśród znanych poetów. W kolędach z pewnością odnaleźć można czystą poezję, najpiękniejsze pomysły muzyczne, ale również wiele śladów dawnych polskich obyczajów. Kolędy są częścią naszej historii narodowej. Jest ich wiele. Od najdawniejszych, staropolskich, do tych współczesnych, od liturgicznych do pastorałek.”

IMG 9184

 

 

 

W piątek 6 grudnia przybył do naszej szkoły specjalny Gość. Przybycie tego Gościa świadczyło o tym, że wszyscy w tym roku byliśmy bardzo grzeczni. Atmosfera od razu zrobiła się wesoła. Ten sympatyczny przyjaciel postanowił odwiedzić wszystkie klasy naszej szkoły i sąsiadującej placówki Opiekuńczo-wychowawczej. Aby nie czuł się samotny w dniu swoich Imienin, towarzyszyli mu przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego przyodziani w mikołajkowe barwy, czyli kolor czerwony.

Oczywiście Nasi wspaniali uczniowie zasłużyli na coś słodkiego, wszyscy nauczyciele również otrzymali słodkie mikołajkowe babeczki i tak na wszelki wypadek rózgi dla zachowania zdrowego rozsądku i równowagi;)

Podsumowując tą magiczną wizytę było dużo radości i uśmiechu. Szkoda, że Święty Mikołaj odwiedza Nas tylko raz w roku…

 

 mik

 

  MG 3677 Copy

„Podziel się tym co najcenniejsze – kroplą swojej krwi”. To hasło przyświeca nam już od paru lat, dlatego chwytamy czerwoną nitkę, bo chcemy uratować czyjeś życie.

Duże zapotrzebowanie na krew wynika z rozwoju medycy i stosowania nowoczesnych metod leczenia. Dotyczy to głównie transplantologii (przeszczepianie narządów), onkologii, hematologii i chirurgii sercowo-naczyniowej.

Tylko w ciągu jednego roku w Polsce wykonuje się ok. 1,7 mln transfuzji krwi, które ratują życie i zdrowie ludzkie.

Warto dzielić się krwią z potrzebującymi. Dotyczy to zarówno osób, które wcześniej tego nie robiły, jak i dawców wielokrotnych. Z pozoru mało znaczący gest w postaci oddania krwi może uratować komuś życie!

Przypominamy, że w Krasnymstawie, w każdy pierwszy czwartek miesiąca można zgłaszać się do Centrum Integracji Społecznej ul. Sikorskiego 10, godziny rejestracji: 08:30 - 12:00

Zachęcamy – warto!!!

 anigifkrew MG 3674 Copy

 

 

  MG 3545 Copy

Andrzejki to dzień jedyny w swoim rodzaju. Wtedy to - zgodnie z tradycją - św. Andrzej uchyla rąbka tajemnicy i za sprawą znaków i wróżb podpowiada nam, co nas będzie czekać w przyszłości.

29 listopada Samorząd Uczniowski przygotował wróżby andrzejkowe dla wszystkich uczniów i nauczycieli ZS nr 1 w Krasnymstawie.

W tym dniu korytarz na pierwszym piętrze został zamieniony w "KĄCIK  WRÓŻB". Organizatorzy przepowiadali wszystkim chętnym przyszłość, wróżyli również z kart, magicznych serc, losów, kolorów  oraz „tarczy finansowej”. Tak więc każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii. Katalog wróżb był również obszerny i bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego. Wiele śmiechu i radości dostarczały młodzieży i nauczycielom przepowiednie. Wszyscy gorączkowo czekali na to, by dowiedzieć się, kto jako pierwszy z klasy zmieni stan cywilny, będzie bogaty i komu w życiu się powiedzie.

Wszyscy wspaniale się bawili, humory dopisywały, a przepowiedziana przyszłość zawsze może się spełnić. Tak naprawdę wszystko zależy od nas samych.

www

 

 

 

 and

logo na projekty

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1 im. T. KOŚCIUSZKI
W KRASNYMSTAWIE

ul. Zamkowa 1

22-300 Krasnystaw

tel./fax  82 576 37 55; www.zspnr1-krasnystaw.edu.pl/

Znak sprawy ZS/2/2019/SzP                                                                               Krasnystaw, dnia 02.12.2019 r.

 

Zamawiający zamieszcza PROTOKÓŁ KOMISJI WYBORU OFERT Z SESJI OTWARCIA OFERT

Zamawiający zamieszcza informację dotyczącą wyboru oferty (załącznik)

 

Zapytanie ofertowe ZS/2/2019/SzP

Zespół Szkół Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Krasnymstawie w związku z realizowanym projektem „Szkoła z pasją” współfinansowanym przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa 12 – Edukacja, kwalifikacje i kompetencje, Działanie 12.4 Kształcenie zawodowe, zaprasza do przedstawienia oferty cenowej na przeprowadzenie specjalistycznych szkoleń w podziale na 11 części zgodnie z liczbą uczestników, liczby godzin
i terminami dla poszczególnych szkoleń:

Część 1. Kelner z egzaminem czeladniczym

Część 2. Kurs obsługi wózka jezdniowego

Część 3. Prawo jazdy kat. B

Część 4. Kurs obsługi kasy fiskalnej

Część 5. Kasjer walutowy i bankowy

Część 6. Barista I i II stopnia

Część 7. Szkolenia diagnostyczne

Część 8. Kurs kadry i płace (szkolenie dla nauczycieli)

Część 9. Szkolenie z tajników fotografii cukierniczej (szkolenie dla nauczycieli)

Część 10. Wykorzystanie tablicy interaktywnej i e-zasobów w kształceniu zawodowym

Część 11. Prezentacje multimedialne jako forma przekazu informacji w kształceniu

  1. Tryb udzielenia zamówienia:

 

Postępowanie prowadzone jest w formie zapytania ofertowego z zachowaniem zasady konkurencyjności, na podstawie Regulaminu udzielania zamówień na dostawy, usługi lub roboty budowlane w toku realizacji Projektów współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, zgodnie z zasadą konkurencyjności określoną w Wytycznych w zakresie kwalifikowalności wydatków w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Europejskiego Funduszu Społecznego oraz  Funduszu Spójności na lata 2014-2020.

  1. Opis przedmiotu zamówienia
  2. Przedmiotem zamówienia jest przeprowadzenie specjalistycznych szkoleń: na potrzeby Zespołu Szkół Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Krasnymstawie w związku z realizowanym projektem „Szkoła z pasją” współfinansowanym przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa 12 – Edukacja, kwalifikacje i kompetencje, Działanie 12.4 Kształcenie zawodowe.

Przedmiot zamówienia został podzielony na 11 części:

Część 1. Kelner z egzaminem czeladniczym

Planowany okres realizacji: 01.2020-07.2020

Liczba godzin szkolenia: 160 godzin

Planowana liczba uczestników: 8 (1 grupa)

  1. Zamawiający pokrywa koszt badań lekarskich oraz egzaminu czeladniczego.
  2. Zajęcia odbywać się będą w salach Zamawiającego. Zajęcia realizowane w dni wolne od nauki.
  3. Wykonawca musi zapewnić materiały niezbędne do przygotowania się do egzaminu (książka/materiały drukowane).

Część 2. Kurs obsługi wózka jezdniowego

Planowany okres realizacji: 01.2020-08.2020

Liczba godzin szkolenia: Planuje się dwie edycje szkolenia, po 56 godzin zajęć teoretycznych
(na grupę) i po 3 godziny zajęć praktycznych na osobę.

Planowana liczba uczestników: 20 (2 grupy po 10 osób)

  1. Zamawiający zapewni badania lekarskie oraz opłatę za egzamin przed Urzędem Dozoru Technicznego.
  2. Zamawiający zapewni salę na zajęcia teoretyczne.
  3. Wykonawca musi zapewnić plac manewrowy.
  4. Wykonawca musi zapewnić materiały niezbędne do przygotowania się do egzaminu (książka/materiały drukowane).

Część 3. Prawo jazdy kat. B

Planowany okres realizacji: 01.2020-08.2020

Liczba godzin szkolenia: Planuje się dwie edycje szkolenia, po 30 godzin zajęć teoretycznych
(na grupę) i po 30 godzin zajęć praktycznych (na Uczestnika).

Planowana liczba uczestników: 20 (2 grupy po 10 osób)

  1. Zamawiający zapewni badania lekarskie oraz opłatę za egzamin w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego.
  2. Wykonawca musi zapewnić materiały niezbędne do przygotowania się do egzaminu (książka/materiały drukowane).
  3. Zamawiający zapewni salę na zajęcia teoretyczne.
  4. Wykonawca musi zapewnić plac manewrowy.

Część 4. Kurs obsługi kasy fiskalnej

Planowana liczba uczestników: 01.2020-08.2020

Planowana liczba uczestników: 16 (2 grupy po 8 osób)

Liczba godzin szkolenia: Planuje się dwie edycje po 48 godzin na grupę.

  1. Szkolenie musi zostać zakończone egzaminem wewnętrznym.
  2. Zamawiający na potrzeby przeprowadzenia kursu udostępni 5 kas fiskalnych, szuflady do kas (5 szt.), wagi do kasy (3 szt.), czytnik kodów do kasy (3 szt.). Wymagane będzie, aby Wykonawca dostarczył 4 rodzaje różnych kas ćwiczeniowych.
  3. Wymagane jest, aby Wykonawca zapewnił papier w rolkach do wszystkich rodzajów kas (informacja o posiadanych kasach zostanie udostępniona przed realizacją szkolenia).
  4. Zajęcia praktyczne muszą stanowić minimum 30 godzin.
  5. Zajęcia odbywać się będą w salach Zamawiającego.
  6. Zajęcia realizowane w dni wolne od nauki.
  7. Wymagane jest, aby w/w zajęcia miały charakter aktywny, wymagający zaangażowania wszystkich uczestników. W trakcie przebiegu zajęć powinny być wykorzystywane wykłady, pokazy, prezentacje, programy graficzne, ćwiczenia praktyczne.

Część 5. Kasjer walutowy i bankowy

Planowany okres realizacji: 01.2020-03.2020

Planowana liczba uczestników: 8 (1 grupa)

Liczba godzin szkolenia: 24 godziny.

  1. Wykonawca musi zapewnić odpowiednią ilość materiałów (różnych walut) niezbędną do właściwej realizacji szkolenia.
  2. Zajęcia odbywać się będą w salach Zamawiającego.
  3. Zajęcia realizowane w dni wolne od nauki.

Część 6. Barista I i II stopnia

Planowany okres realizacji: 01.2020-03.2020

Planowana liczba uczestników: 16 (2 grupy po 8 osób)

Liczba godzin szkolenia: Planuje się dwie edycje po 48 godzin (w tym 18 godzin – I stopień; 30 godzin  II stopień).

  1. Zamawiający zapewni materiały niezbędne do realizacji szkolenia.
  2. Wykonawca musi zapewnić odpowiednią ilość sprzętu gwarantującą prawidłową realizację szkolenia.
  3. Zajęcia odbywać się będą w salach Zamawiającego. Zajęcia realizowane w dni wolne od nauki.

Część 7. Szkolenia diagnostyczne

Planowany okres realizacji: 03.2020-05.2020

Planowana liczba uczestników: 48 (6 grup po 8 osób)

  1. Planuje się 6 różnych szkoleń z zakresu diagnostyki mechaniki pojazdowej, każde ze szkoleń trwało będzie 8 godzin (1 dzień) i musi zostać zakończone egzaminem wewnętrznym.
  2. Zajęcia odbywać się będą w salach Zamawiającego. Zajęcia realizowane w dni wolne od nauki.
  3. Wykonawca zobowiązany jest podać tematy szkoleń dla każdego modułu oddzielnie w programie szkoleń.

Część 8. Kurs kadry i płace (szkolenie dla nauczycieli)

Planowany okres realizacji: 02.2020-05.2020

Planowana liczba uczestników: 1

Liczba godzin szkolenia: 24 godziny

  1. Szkolenie realizowane na terenie Krasnegostawu bądź Wykonawca uwzględni zwrot kosztów dojazdu na szkolenie.

Część 9. Szkolenie z tajników fotografii cukierniczej (szkolenie dla nauczycieli)

Planowany okres realizacji: 03.2020-05.2020

Planowana liczba uczestników: 3 (1 grupa)

Liczba godzin szkolenia: 16 godzin

  1. Szkolenie realizowane na terenie Krasnegostawu bądź Wykonawca uwzględni zwrot kosztów dojazdu na szkolenie.

Część 10. Wykorzystanie tablicy interaktywnej i e-zasobów w kształceniu zawodowym (szkolenie dla nauczycieli)

Planowany okres realizacji: 03.2020-05.2020

Planowana liczba uczestników: 16 (1 grupa)

Liczba godzin szkolenia: 8 godzin

  1. Szkolenie realizowane będzie w sali komputerowej Zamawiającego.

Część 11. Prezentacje multimedialne jako forma przekazu informacji w kształceniu zawodowym (szkolenie dla nauczycieli)

Planowany okres realizacji: 03.2020-05.2020

Planowana liczba uczestników: 16 (1 grupa)

Liczba godzin szkolenia: 8 godzin

  1. Szkolenie realizowane będzie w sali komputerowej Zamawiającego.

Powyższe plany (terminy realizacji) mogą ulec zmianie za zgodą Zamawiającego, jeśli wynikają z przyczyn niezależnych od Wykonawcy lub na prośbę Uczestników szkolenia, także – w przypadku harmonogramów zajęć zgłoszonych do Urzędu Marszałkowskiego – za jego zgodą.

 

Wymagania dla wszystkich Wykonawców (wspólne dla wszystkich części zamówienia):

  • Osoby prowadzące szkolenie dla uczniów muszą posiadać kwalifikacje pedagogiczne.
    W przypadku szkoleń dla nauczycieli nie jest to warunek konieczny.
  • Osoby prowadzące szkolenie powinny posiadać doświadczenie w prowadzeniu szkoleń
    o tożsamej tematyce, minimum 2 szkolenia.
  • Punktowane przy ocenie oferty będzie doświadczenie kadry w prowadzeniu analogicznych zajęć dla placówki oświatowej.
  • Wykonawca zobowiązany jest przedstawić Zamawiającemu program szkolenia zawierający w szczególności: czas trwania i sposób organizacji zajęć, cele kształcenia a także plan nauczania określający nazwę zajęć edukacyjnych oraz ich wymiar, z uwzględnieniem części teoretycznej i praktycznej oraz niezbędnych środków czy materiałów dydaktycznych – zgodnie z załącznikiem nr 6 do zapytania ofertowego. W przypadku składania odpowiedzi na zapytanie w częściach niezbędne jest dołączenie programu do każdej części oddzielnie.
  • Wykonawca zobowiązany będzie do przekazania Zamawiającemu materiałów szkoleniowych i harmonogramów szkolenia drogą e-mailową na minimum 7 dni roboczych przed rozpoczęciem pierwszych zajęć.
  • Wykonawca zobowiązany będzie do opracowania i przeprowadzenia ankiet oceniających zajęcia i jakość wsparcia. Kompletne ankiety Wykonawca przekaże Zamawiającemu.
  • Wykonawca zapewni każdemu uczestnikowi program i harmonogram zajęć.
  • Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia materiałów i pomocy dydaktycznych (broszur, opracowań własnych) potrzebnych do przyswojenia wiedzy teoretycznej, a także innych materiałów szkoleniowych i sprzętu niezbędnego do zajęć dla każdego z uczestników szkolenia. Materiały zostaną przekazane na własność uczestnikom szkolenia.
  • Prowadzący zajęcia zobowiązany będzie poinformować uczestników, że zajęcia są realizowane w ramach projektu „Szkoła z pasją”, a projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskich w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
  • Wymagane jest, aby w/w zajęcia miały charakter aktywny, wymagający zaangażowania wszystkich uczestników. W trakcie przebiegu zajęć powinny być wykorzystywane wykłady, pokazy, prezentacje, programy graficzne, ćwiczenia praktyczne.
  • Wykonawca zobowiązany będzie do przeprowadzenia wewnętrznego egzaminu sprawdzającego potwierdzającego nabycie kwalifikacje w zakresie szkolenia dla Uczestników szkolenia, sporządzenia protokołu z egzaminu i przekazanie jego kopii Zamawiającemu. W skład komisji egzaminacyjnej wejdą m. in. osoby niezaangażowane bezpośrednio w realizację niniejszego szkolenia, ale posiadający wymagane doświadczenie w zakresie realizacji przedmiotu zamówienia.
  • Na zakończenie szkolenia Wykonawca wyda Uczestnikom stosowne zaświadczenia/certyfikaty. Zaświadczenia/certyfikaty muszą być oznaczone zgodnie
    z „Podręcznikiem wnioskodawcy i beneficjenta programów polityki spójności 2014-2020
    w zakresie informacji i promocji”.

Wymagania dodatkowe:

  • Wykonawca dysponuje co najmniej jednym trenerem posiadającym doświadczenie zawodowe w przeprowadzeniu min. 2 szkoleń w zakresie analogicznym do tematyki szkolenia, dla zadania w ramach którego składana jest oferta.
  • Wykonawca posiada doświadczenie zawodowe w przeprowadzeniu min. 2 szkoleń w zakresie analogicznym do tematyki szkolenia dla zadania, w ramach którego składana jest oferta.
  • Wykonawca bądź trener posiada przygotowanie pedagogiczne.
  • Nazwa i kod określone we Wspólnym Słowniku Zamówień Publicznych

80530000-8 Usługi szkolenia zawodowego

  1. Termin i miejsce wykonania zamówienia

Planowane terminy realizacji usługi zgodnie z harmonogramem Projektu: 

Część 1. Kelner z egzaminem czeladniczym

Planowany okres realizacji: 01.2020-07.2020

Część 2. Kurs obsługi wózka jezdniowego

Planowany okres realizacji: 01.2020-08.2020

Część 3. Prawo jazdy kat. B

Planowany okres realizacji: 01.2020-08.2020

Część 4. Kurs obsługi kasy fiskalnej

Planowana okres realizacji: 01.2020-08.2020

Część 5. Kasjer walutowy i bankowy

Planowany okres realizacji: 01.2020-03.2020

Część 6. Barista I i II stopnia

Planowany okres realizacji: 01.2020-03.2020

Część 7. Szkolenia diagnostyczne

Planowany okres realizacji: 03.2020-05.2020

Część 8. Kurs kadry i płace (szkolenie dla nauczycieli)

Planowany okres realizacji: 02.2020-05.2020

Część 9. Szkolenie z tajników fotografii cukierniczej (szkolenie dla nauczycieli)

Planowany okres realizacji: 03.2020-05.2020

Część 10. Wykorzystanie tablicy interaktywnej i e-zasobów w kształceniu zawodowym (szkolenie dla nauczycieli)

Planowany okres realizacji: 03.2020-05.2020

Część 11. Prezentacje multimedialne jako forma przekazu informacji w kształceniu zawodowym (szkolenie dla nauczycieli)

Planowany okres realizacji: 03.2020-05.2020

 

Dokładne terminy oraz ostateczna liczba uczestników zostaną wskazane przez Zamawiającego przed rozpoczęciem realizacji usługi.

Zamawiający zastrzega możliwość zmiany terminu realizacji szkolenia w zależności od przebiegu procesu rekrutacji uczestników.

  1. Opis warunków udziału w postępowaniu:

 

W postępowaniu mogą wziąć udział Dostawcy/Wykonawcy, którzy spełniają poniższe kryteria:

  1. 1. Uprawnieni do występowania w obrocie prawnym, posiada kompetencje lub uprawnienia do prowadzenia określonej działalności zawodowej (ocena na podstawie Załącznika nr 2 do zapytania ofertowego).
  2. Znajdujący się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie zamówienia, (ocena na podstawie Załącznik nr 2 do zapytania ofertowego).
  3. Posiada zdolności techniczne lub zawodowe niezbędne do realizacji zamówienia,(ocena na podstawie Załącznika nr 5 do zapytania ofertowego).
  4. Posiada doświadczenie w realizacji usług będących przedmiotem zamówienia[i], (ocena na podstawie Załącznika nr 7 do zapytania ofertowego).
  5. Dysponuje sprzętem i osobami zdolnymi do wykonania zamówienia (ocena na podstawie Załącznika nr 5 do zapytania ofertowego).
  6. Nie są powiązani kapitałowo i osobowo z zamawiającym (ocena na podstawie Załącznika nr 3 do zapytania ofertowego).

 Przez powiązania kapitałowe lub osobowe rozumie się wzajemne powiązania między Zamawiającym lub osobami upoważnionymi do zaciągania zobowiązań w imieniu Zamawiającego lub osobami wykonującymi w imieniu Zamawiającego czynności związane z przygotowaniem i przeprowadzeniem procedury wyboru Wykonawcy a Wykonawcą, polegające w szczególności na:

  1. uczestniczeniu w spółce jako wspólnik spółki cywilnej lub spółki osobowej,
  2. posiadaniu udziałów lub co najmniej 10% akcji,
  3. pełnieniu funkcji członka organu nadzorczego lub zarządzającego, prokurenta, pełnomocnika,
    4. pozostawaniu w związku małżeńskim, w stosunku pokrewieństwa lub powinowactwa w linii prostej, pokrewieństwa drugiego stopnia lub powinowactwa drugiego stopnia w linii bocznej lub w stosunku przysposobienia, opieki lub kurateli.
  4. Opis kryteriów, którymi Zamawiający będzie się kierował przy wyborze oferty wraz z podaniem wag tych kryteriów i sposobu oceny ofert
  1. Za ofertę najkorzystniejszą zostanie uznana oferta zawierająca najkorzystniejszy bilans punków w kryteriach:
    1. cena – 60% (max. 60 pkt)
    2. doświadczenie Wykonawcy – 30% (max. 30 pkt)
    3. doświadczenie kadry realizującej zamówienie w realizacji szkoleń 
      na potrzeby placówki oświatowej – 10% (max. 10 pkt)

Kryterium nr 1 – cena

Ocena ofert wg kryterium nr 1 będzie prowadzona według poniższego wzoru:

               cena oferty najtańszej

C = ..............................................   x 100 x 60%

               cena oferty badanej

W zakresie kryterium nr 1 do porównania i oceny ofert brana będzie pod uwagę cena oferty brutto podana w Formularzu ofertowym (Załącznik nr 1).

Za ww. kryterium można otrzymać maksymalnie 60 pkt.

Kryterium nr 2 – doświadczenie Wykonawcy

Liczba szkoleń o tematyce analogicznej do tematyki szkolenia  (w wymiarze godzinowym zbliżonym do przedmiotu zamówienia +/- 10%) dla zadania w ramach którego składana jest oferta, przeprowadzonych w okresie ostatnich trzech lat (jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym czasie). W zakresie kryterium nr 2 do porównania i oceny ofert brana będzie pod uwagę liczba szkoleń podana w Formularzu ofertowym (Załącznik nr 2) w wymiarze godzinowym analogicznym do poszczególnych części zamówienia których dotyczy oferta. Wykonawca nie będzie liczył do kryterium punktowego obligatoryjnych dwóch szkoleń o tematyce tożsamej.

Liczba przyznanych punktów:

1 – 2 szkolenia – 10 pkt

3 – 4 szkolenia – 20 pkt

5 i więcej szkoleń – 30 pkt

Za ww. kryterium można otrzymać maksymalnie 30 pkt.

Kryterium nr 3 – doświadczenie kadry realizującej zamówienie w realizacji szkoleń 
na potrzeby placówki oświatowej

W ramach kryterium nr 3 oceniane będzie doświadczenie osób wyznaczonych do realizacji szkoleń. Zamawiający będzie przyznawał punkty metoda zerojedynkową:

  1. 10 pkt. za realizację szkoleń na potrzeby placówki oświatowej,
  2. 0 pkt. w przypadku nie wykazania realizacji szkoleń na potrzeby placówki oświatowej.

 

Poprzez placówkę oświatową Zamawiający rozumie instytucje składające się na system oświaty zgodnie z art. 2 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz. U. z 2016 r. poz. 1943, 1954, 1985 i 2169 oraz z 2017 r. poz. 60, 949 i 1292 z późn. zm.)

Ocena zostanie dokonana na podstawie informacji zamieszczonych przez Wykonawcę 
w Załączniku nr 3 „Wykaz kadry realizującej zamówienie”.

Za ww. kryterium można otrzymać maksymalnie 10 pkt.

 

  1. Na ocenę składa się suma punktów z poszczególnych kryteriów oceny.
  2. Punktacja przyznana ofertom w poszczególnych kryteriach będzie liczona 
    z dokładnością do 2 miejsc po przecinku. Najwyższa liczba punktów wyznaczy najkorzystniejszą ofertę. Zamawiający udzieli zamówienia Wykonawcy, którego oferta będzie odpowiadać wszystkim wymaganiom zgodnie z Wytycznymi w zakresie kwalifikowalności wydatków w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Europejskiego Funduszu Społecznego oraz Funduszu Spójności na lata 2014-2020 oraz zapytaniu ofertowym i zostanie oceniona jako najkorzystniejsza w oparciu o podane kryteria wyboru.
  3. Jeżeli nie będzie można dokonać wyboru oferty najkorzystniejszej ze względu na to, że 2 lub więcej oferty przedstawia taki sam bilans ceny oraz pozostałych kryteriów oceny ofert, Zamawiający dokona wyboru oferty z najniższą ceną.
  • Opis sposobu obliczenia ceny
  1. Ceną podlegającą ocenie jest cena brutto oferty (zwana również ceną ofertową).
  2. Cena oferty powinna być wyrażona w złotych polskich – PLN.
  3. Cenę oferty brutto należy wyliczyć, z uwzględnieniem wszystkich wymagań w zapytaniu ofertowym. Wykonawca poda całkowitą cenę brutto oferty w Załączniku nr 2 do zapytania ofertowego (Formularz ofertowy) w zapisie liczbowym i słownie.
  4. Cenę oferty zapisaną liczbowo należy zaokrąglić do 2 miejsc po przecinku, 
    tj. do pełnego grosza w taki sposób, że końcówki poniżej 0,5 grosza pomija się, 
    a końcówki powyżej 0,5 i wyżej zaokrągla się do 1 grosza.
  5. Prawidłowe ustalenie stawki podatku VAT leży po stronie Wykonawcy. Zamawiający wymaga, aby Wykonawca obliczając cenę oferty stosował stawki VAT zgodne ze stanem prawnym obowiązującym na dzień składania ofert.
  6. Cena brutto winna zawierać wszystkie koszty związane z realizacją przedmiotu zamówienia wraz z podatkiem VAT.
  7. Jeżeli cena oferty wydaje się rażąco niska w stosunku do przedmiotu zamówienia i budzi wątpliwości Zamawiającego co do możliwości wykonania przedmiotu zamówienia zgodnie

z wymaganiami określonymi przez Zamawiającego lub wynikającymi z odrębnych przepisów, w szczególności jest niższa o 30% od wartości zamówienia lub średniej arytmetycznej cen wszystkich złożonych ofert, Zamawiający zwróci się o udzielenie wyjaśnień, w tym złożenie dowodów, dotyczących elementów oferty mających wpływ na wysokość ceny.

  • Ocena spełnienia przez wykonawców warunków udziału w postępowaniu
  1. Ocena spełnienia warunków udziału w postępowaniu będzie przeprowadzona w oparciu o przedłożone przez Wykonawcę dokumenty i oświadczenia stanowiące załączniki do niniejszego zapytania.
  2. Ocena spełniania przedstawionych powyżej warunków zostanie dokonana wg formuły: „spełnia – nie spełnia”. W razie wątpliwości co do informacji zawartych w ofercie, Zamawiający wystąpi do Wykonawcy z żądaniem ich wyjaśnienia. Udzielone wyjaśnienia nie mogą powodować zmiany złożonej oferty.
  3. Odrzucenie oferty:

     Zamawiający odrzuca ofertę jeżeli:

  • jest niezgodna z treścią zapytania ofertowego,
  • gdy Wykonawca nie spełnia warunków udziału w postępowaniu,
  • zawiera rażąco niską cenę w stosunku do przedmiotu zamówienia,
  • została złożona po upływie wyznaczonego terminu,
  • jej złożenie stanowi czyn nieuczciwej konkurencji w rozumieniu przepisów o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji,
  • formularz oferty i wymagane załączniki zostały podpisane przez osobę/osoby nieuprawnione,
  • zawierającą błędy niebędące oczywistymi omyłkami pisarskimi lub rachunkowymi,
  • Wykonawca nie złożył wyjaśnień dotyczących treści złożonych ofert bądź ich uzupełnień w wyznaczonym terminie,
  • została złożona na nieobowiązującym wzorze bądź dokumencie znacząco zmienionym (poprzez istotną zmianę rozumie się np. usunięcie kolumn i wierszy).
  1. Z tytułu odrzucenia oferty Wykonawcom nie przysługuje żadne roszczenie względem Zamawiającego.
  2. Badanie oferty:

W toku badania i oceny ofert Zamawiający może żądać od Wykonawców wyjaśnień dotyczących treści złożonych ofert lub przedłożenia dodatkowych dokumentów w celu weryfikacji spełnienia warunków udziału w postępowaniu lub zgodności oferowanego przedmiotu zamówienia z wymaganiami Zamawiającego. Zamawiający dopuszcza możliwość wzywania Wykonawców do złożenia wyjaśnień lub przedłożenia dokumentów oraz składania wyjaśnień, przedkładania dodatkowych dokumentów przez Wykonawców drogą mailową.

  1. Opis sposobu przygotowania oferty

W odpowiedzi na zamówienie:

  1. Ofertę składa się w formie pisemnej wypełniając „Formularz Oferty Wykonawcy” stanowiący Załącznik nr 1.(nie należy modyfikować formularza) Formularz stanowiący odpowiedz na treść zapytania składany jest w jednym egzemplarzu
  2. Do oferty należy dołączyć:
  3. oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu stanowiący Załącznik nr 2 (składany w jednym egzemplarzu bez względu na liczbę części);
  4. oświadczenie o braku powiązań osobowych i kapitałowych z Zamawiającym stanowiący Załącznik nr 3 (składany w jednym egzemplarzu bez względu na liczbę części);
  5. oświadczenie o spełnieniu” wymagań dodatkowych” stanowiący Załącznik nr 4 (składany w jednym egzemplarzu bez względu na liczbę części);
  6. „Wykaz kadry realizującej zamówienie” stanowiący Załącznik Nr 5(składany odrębne dla każdej części, należy złożyć tyle kompletów załączników na ile części składana jest oferta);
  7. „Program szkolenia” stanowiący Załącznik Nr 6 (składany odrębne dla każdej części, należy złożyć tyle kompletów załączników na ile części składana jest oferta);
  8. „Wykaz doświadczenia Wykonawcy” stanowiący Załącznik Nr 7 (składany odrębne dla każdej części, należy złożyć tyle kompletów załączników na ile części składana jest oferta)
  9. Oferta powinna być czytelna i złożona w języku polskim.
  10. Zamawiający dopuszcza możliwości składania ofert częściowych.
  11. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych.
  12. Wszelkie zmiany w tekście oferty (przekreślenia, poprawki dopiski) powinny być podpisane lub parafowane przez Wykonawcę, w przeciwnym wypadku nie będą uwzględniane.
  13. Oferta Wykonawcy oraz załączniki muszą być podpisane przez Wykonawcę.
  14. Przed upływem terminu składania ofert Wykonawca może wprowadzić zmiany do złożonej oferty lub wycofać ofertę. Zmiany lub wycofanie powinny być doręczone Zamawiającemu na piśmie przed upływem terminu składania ofert. Oświadczenie o wprowadzeniu zmian lub wycofaniu winno być opakowane tak, jak oferta, a koperta zawierać dodatkowe oznaczenie wyrazami odpowiednio „ZMIANA” lub „WYCOFANIE”.
  15. Wykonawca nie może wycofać oferty i wprowadzać jakichkolwiek zmian w treści oferty po upływie terminu składania ofert.
  16. Wykonawca ponosi wszystkie koszty związane z przygotowaniem i złożeniem oferty.
  17. Forma, miejsce i termin składania ofert

Oferta powinna być złożona (osobiście/pocztą/przesyłką kurierską) do dnia 10 grudnia 2019 r. do godziny 15.00 w formie pisemnej, w zamkniętej kopercie opisanej ze wskazaniem: znak sprawy, dane prowadzącego postępowanie (nazwa i adres), tytuł projektu, w ramach którego prowadzone jest niniejsze postępowanie oraz dane składającego (nazwa i adres), a także opatrzonej napisem „Nie otwierać przed dniem 10.12.2019 r.”

Ofertę należy złożyć w Biurze Projektu w Zespole Szkół Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki
w Krasnymstawie ul. Zamkowa 1, 22-300 Krasnystaw

W przypadku przysłania oferty za pośrednictwem poczty lub przesyłki kurierskiej, za termin złożenia oferty przyjmuje się termin wpływu oferty (przesyłki) do Biura Projektu w Zespole Szkół Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Krasnymstawie na w/w adres.


Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności za zdarzenia wynikające z niewłaściwego oznakowania koperty lub braku któregokolwiek z wymaganych dokumentów/informacji oraz za przesłanie/złożenie oferty w innym miejscu, niż wskazane w niniejszym zapytaniu ofertowym.

  1. Osoby do kontaktów

Koordynator projektu (tel. 721-584-901)

Specjalista ds. monitoringu i rozliczeń finansowych (tel. 510-405-587)

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

  • Informacje o wyborze najkorzystniejszej oferty
  1. Zamawiający dokona oceny ofert pod względem formalnym i zgodności z niniejszym zapytaniem ofertowym.
  2. Po wyborze najkorzystniejszej oferty Zamawiający wezwie niezwłocznie wybranych Oferentów do zawarcia umowy. Jeśli w terminie 7 dni od wezwania do podpisania umowy Oferent nie zawrze umowy, Zamawiający uzna, iż odmówił on podpisania umowy i wówczas może zawrzeć umowę z Oferentem, którego oferta była następna w kolejności, pod warunkiem, że nie upłynął termin związania ofertą.
  3. Jeżeli Zamawiający nie będzie mógł wybrać najkorzystniejszej oferty ze względu na to, że złożone oferty w wyniku oceny otrzymały tę samą liczbę punktów, Zamawiający przeprowadzi negocjacje cenowe z Wykonawcami.
  4. Wykonawcy nie mogą zaoferować cen wyższych niż zaoferowane w złożonych ofertach.
  5. W przypadku, gdy zaproponowane oferty przekroczą kwotę jaką Zamawiający może przeznaczyć na realizację zamówienia, Zamawiający, może podjąć negocjacje z wybranym zgodnie z zasadą konkurencyjności Wykonawcą lub powtórzyć postępowanie w trybie zasady konkurencyjności.
  6. O wyborze najkorzystniejszej oferty Zamawiający zawiadomi wykonawców za pośrednictwem poczty elektronicznej lub Poczty Polskiej lub przesyłki kurierskiej lub telefonicznie
  • Warunki zmiany umowy
  1. Zamawiający zastrzega  sobie  prawo  unieważnienia  zapytania  ofertowego  na  każdym  etapie postępowania bez podania przyczyny. Zamawiający unieważnieni postępowanie, jeżeli w toku postępowania ujawniono niemożliwą do usunięcia wadę postępowania uniemożliwiającą zawarcie zgodnej z Projektem umowy.
  2. Zamawiający zastrzega sobie możliwość udzielenia wybranemu w wyniku przeprowadzonej procedury wyboru wykonawcy zamówienia uzupełniającego w wysokości 50% wartości zamówienia określonego w umowie zawartej z Wykonawcą w następstwie niniejszego postępowania, w przypadku wystąpienia stosownych przesłanek wskazanych w Wytycznych w zakresie kwalifikowalności wydatków w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Europejskiego Funduszu Społecznego oraz Funduszu Spójności na lata 2014-2020.
  3. Zamawiający informuje, iż w umowie będą zapisy:
  4. przewidujące karę umowną w wysokości 50% łącznego wynagrodzenia Wykonawcy – w przypadku nie wykonywania przez Wykonawcę w sposób zgodny z innymi postanowieniami umowy oraz bez zachowania należytej staranności
  5. zastrzegające Zamawiającemu możliwość potrącania naliczonych kar umownych z wynagrodzenia Wykonawcy,
  6. zastrzegające Zamawiającemu możliwość dochodzenia od Wykonawcy odszkodowania przenoszącego wysokość kar umownych, na zasadach ogólnych,
  7. zastrzegające wypłatę pełnego wynagrodzenia Wykonawcy tylko w przypadku należytego zrealizowania obowiązków określonych w opisie przedmiotu zamówienia i zawartych w umowie na wykonanie usługi,
  8. zastrzegające prawo rozwiązania umowy w trybie natychmiastowym w przypadku realizowania usługi niezgodnie z umową lub harmonogramem z winy Wykonawcy.
  9. Zamawiający przewiduje możliwość dokonywania istotnych zmian postanowień umowy z powodu:
  • zmiany powszechnie obowiązujących przepisów prawa w zakresie mającym istotny wpływ na realizację przedmiotu umowy,
  • zmiany terminu realizacji zamówienia z przyczyn obiektywnych, niezależnych od Zamawiającego,
  • zmiany harmonogramu realizacji projektu wpływająca na harmonogram wykonania usługi objętej niniejszym zamówieniem,
  • zmiany harmonogramu realizacji projektu wynikająca ze zmiany w zakresie finansowania projektu (zmiany harmonogramu płatności).
  1. Zmiany zostaną wprowadzone w drodze aneksu do umowy bądź zmiany załączników do umowy.
  2. Każda ze stron może rozwiązać umowę z zachowaniem 30-dniowego okresu wypowiedzenia.
  • Wykaz załączników
  1. Formularz oferty Wykonawcy – Załącznik nr 1.
  2. Oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu – Załącznik nr 2.
  3. Oświadczenie o braku powiązań osobowych i kapitałowych z Zamawiającym – Załącznik nr 3.
  4. Oświadczenie o spełnieniu dodatkowych wymagań – Załącznik nr 4.
  5. Wykaz kadry realizującej zamówienie – Załącznik nr 5.
  6. Program szkolenia – Załącznik nr 6.
  7. Wykaz doświadczenia Wykonawcy – Załącznik nr 7.

 

 

 

Wojciech Maślona

Dyrektor Zespołu Szkół Nr 1

  1. T. Kościuszki w Krasnymstawie

                                                                              ……………………………………………………..

                                                                                  Zamawiający

 

[i] Wykonawca oceniał będzie szkolenia o tożsamej tematyce i zbliżonym wymiarze godzinowym (tolerancja+/- 10 % godzin szkoleniowych)

ice0

5 grudnia 2018 r. uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w ramach wycieczki integracyjnej odwiedzili lodowisko Icemania w Lublinie. Celem wycieczki było propagowanie łyżwiarstwa jako formy aktywnego spędzania czasu wolnego, nauka i doskonalenie umiejętności jazdy na łyżwach, rozwijanie indywidualnych zainteresowań, integracja zespołów klasowych oraz oczywiście dobra zabawa. Uczniowie chętnie poddali się łyżwiarskim szaleństwom. Był to dla wielu osób sprawdzian swoich możliwości, mimo że niektórzy mieli po raz pierwszy na nogach łyżwy. To była prawdziwa frajda, wszyscy bawili się znakomicie. Następnie udaliśmy się do kina na seans filmowy pt. ,,Miłość jest wszystkim”. Uczniowie zadowoleni wrócili do szkoły planując kolejną wycieczkę. Z niecierpliwością czekamy na następny wspólny wyjazd. Uczestnikami wyjazdu była młodzież z klasy 1 tpfe i 3 mmk pod opieką pani Katarzyny Mańko i pani Małgorzaty Typiak.

ice1

ice4

ice6

ice9

ice0

5 grudnia 2018 r. uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w ramach wycieczki integracyjnej odwiedzili lodowisko Icemania w Lublinie. Celem wycieczki było propagowanie łyżwiarstwa jako formy aktywnego spędzania czasu wolnego, nauka i doskonalenie umiejętności jazdy na łyżwach, rozwijanie indywidualnych zainteresowań, integracja zespołów klasowych oraz oczywiście dobra zabawa. Uczniowie chętnie poddali się łyżwiarskim szaleństwom. Był to dla wielu osób sprawdzian swoich możliwości, mimo że niektórzy mieli po raz pierwszy na nogach łyżwy. To była prawdziwa frajda, wszyscy bawili się znakomicie. Następnie udaliśmy się do kina na seans filmowy pt. ,,Miłość jest wszystkim”. Uczniowie zadowoleni wrócili do szkoły planując kolejną wycieczkę. Z niecierpliwością czekamy na następny wspólny wyjazd. Uczestnikami wyjazdu była młodzież z klasy 1 tpfe i 3 mmk pod opieką pani Katarzyny Mańko i pani Małgorzaty Typiak.

ice1

ice4

ice6

rak

rak1

          W dniu 15 listopada 2018r dziewczęta z klas 4tze, 3tz, 2tzef wraz z opiekunami P. Małgorzatą Jędruszczak i Ewą Gałka uczestniczyły w Konferencji Profilaktyki Nowotworowej „Rak to nie wyrok”.

      Uczestnicy mieli możliwość wysłuchania między innymi bardzo ciekawego wykładu dr nauk medycznych Leszka Janeczka nt. „Nowotwory u kobiet – rak piersi, rak szyjki macicy, rak trzonu macicy, rak jajnika”, sytuacja             epidemiologiczna w Polsce i na świecie. Pan doktor w sposób rzeczowy i profesjonalny przekazał wiedzę na temat profilaktyki chorób nowotworowych, działań związanych z właściwym odżywianiem, omówił statystyki, które niestety nie napawają optymizmem.

Konferencja została zorganizowana przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego i Kierownika Centrum Charytatywnego „Caritas” w Krasnymstawie.

Wystąpienia poszczególnych osób zebrani na bieżąco przyjmowali z dużym zainteresowaniem.

 

 

 

 

pdz

 

Uwaga uczniowie, rodzice, nauczyciele, pracownicy administracji !!!

Już od 21 listopada 2018 roku do 20 grudnia 2018 roku w naszej szkole 

zostanie przeprowadzona ogólnopolska akcja charytatywna:

Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę

Zgodnie z ideą i regulaminem Akcji NIE ZBIERAMY PIENIĘDZY

 ZBIERAMY TYLKO I WYŁĄCZNIE DARY RZECZOWE:

odzież, obuwie, zabawki, książki, słodycze, żywność długoterminową,

 Dary przekazane zostaną Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej w Krasnymstawie.

               Jak co roku pomagamy potrzebującym.

Dary proszę przynosić do pokoju nauczycielskiego lub do pani Małgorzaty Typiak i pani Katarzyny Mańko (sala nr 34).

zus123

 

   W naszej szkole realizowany jest projekt „Lekcje z ZUS”, który powstał by budować świadomość młodego pokolenia Polaków, w tak ważnym aspekcie ich przyszłego życia, jakim są ubezpieczenia społeczne. Dziś, niestety, niewielu młodych Polaków wie, czym są ubezpieczenia społeczne i czym skutkuje decyzja, by wykluczyć się z tych ubezpieczeń. „Lekcje z ZUS” kształtują świadomość młodzieży, uczą przy tym by być wzajemnie odpowiedzialnym wobec osób, które przynależą do starszych pokoleń (zasada solidaryzmu społecznego), a ponadto dają praktyczną wiedzę przyszłym przedsiębiorcom.

 27 listopada 2018 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w olimpiadzie ,,Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. 

 Projekt oraz olimpiada objęte są honorowym patronatem Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz Ministra Edukacji Narodowej.

 
bank6

 

     Dnia 22 listopada 2018 roku uczniowie technikum ekonomicznego pod opieką Pani Małgorzaty Typiak odwiedzili Bank Pekao S.A. w Krasnymstawie. Uczniowie zostali przywitani przez dyrektora banku. Młodzież została zapoznana z historią banku, strukturą i zasadami funcjnowania tej jednostki. Następnie uczniowie mieli okazję poznać zabezpieczenia polskich i obcych banknotów, w przyszłości będą mogli bez problemu sprawdzić autentyczność walut.

Pracownicy banku zapoznali uczniów z ofertą produktową banku, a także odpowiedzieli na  szereg nurtujących ich pytań dotyczących. m.in. rachunków, lokat, kredytów studenckich.
W przyszłości nasi uczniowie będą podejmować finansowe decyzje, dlatego warto promować wśród młodzieży efektywne gospodarowanie pieniędzmi. Młodzi ludzie interesują się takimi nowinkami technologicznymi i  wiedza na ten temat na pewno im się przyda, gdy skończą szkołę i wejdą na rynek pracy lub rozpoczną studia. Wtedy bowiem posiadanie konta osobistego i korzystanie z bankowości mobilnej na pewno wypróbują w praktyce, na przykład płacąc za towary i usługi smartfonem lub kartą. Niektórzy uczniowie mają już swój rachunek bankowy i zarządzają swoimi pieniędzmi. 

 

Mistrz rachunkowości roku szkolnego 2017/2018 wybrany!

W dniu 18 grudnia 2017 roku odbył się szkolny konkurs o tytuł „Mistrza rachunkowości”, który został zorganizowany przez nauczycieli rachunkowości  Bożenę Cieszko-Pankiewicz i Katarzynę Mańko.

Do zawodów przystąpiło 7 uczniów z klasy 4 techniku ekonomicznego. Zadaniem uczestników było rozwiązanie  testu wiedzy z rachunkowości.

Celem konkursu,  przeprowadzonego po raz 16-ty w naszej Szkole,  było  między innymi:  budzenie i rozwijanie wśród uczniów zainteresowań problematyką współczesnej rachunkowości, popularyzacja zawodów związanych z tą dziedziną wiedzy, a także podnoszenie poziomu nauczania rachunkowości. Ponadto konkurs był swoistą „próbą generalną” przed egzaminem z kwalifikacji A.36 „Prowadzenie rachunkowości”.

Komisja konkursowa dokonała oceny prac i ustaliła, że Mistrzem Rachunkowości w roku szkolnym 2017/2018 została Anna Michałowska otrzymując 38 punktów na 40 możliwych do uzyskania.

Drugie miejsce uzyskała Dominika Gaweł, zaś trzecie miejsce przypadło Katarzynie Linkiewicz.

Wszystkim uczestnikom życzymy powodzenia na egzaminie, a w przyszłości pracy w komórkach rachunkowości!

mr

 

IMG 6606

Jest taki dzień…..

…. gdy w oczekiwaniu na zbliżające się święta Bożego Narodzenia, nauczyciele i uczniowie naszej szkoły spotykają się na wspólnym „ Kolędowaniu po europejsku”.

Tak było i tego roku.

Tradycje bożonarodzeniowe znamy wszyscy , ale czy wiemy skąd pochodzą i które z nich zawdzięczamy innym europejskim krajom ?

Opowiedzieli nam o tym nasi koledzy i koleżanki , recytując wiersze oraz śpiewając kolędy

 i pastorałki w języku niemieckim i angielskim.

W trzech językach rozbrzmiewały  świąteczne i noworoczne życzenia.

A na zakończenie z ust wszystkich popłynęły  wszystkim dobrze znane polskie kolędy.

IMG 6603

IMG 6601

IMG 6607

IMG 6594IMG 6596IMG 6599

"Szlachetne zdrowie, 
Nikt się nie dowie, 
Jako smakujesz, 
Aż się zepsujesz. 
Tam człowiek prawie 
Widzi na jawie 
I sam to powie, 
Że nic nad zdrowie..."


powiemy za Janem Kochanowskim. W związku z ochroną zdrowia i promocją zdrowego stylu życia 12 grudnia 2017 roku została zorganizowana w naszej szkole Giełda Zdrowia. Głównym organizatorem była  Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krasnymstawie, współorganizatorami Starostwo Powiatowe w Krasnymstawie oraz wszystkie szkoły ponadgimnazjalne z terenu naszego powiatu. Odbiorcami giełdy byli uczniowie wszystkich szkół. Impreza rozpoczęła się wykładem pani Bogumiła Prymaczuk na temat zdrowia pochodzącego z naturalnej żywności. Był też quiz o tematyce zdrowotnej z atrakcyjnymi nagrodami dla uczniów. 

My odpowiadaliśmy za poczęstunek i myślimy, że wstrzeliliśmy się w trend zdrowej kuchni i udowodniliśmy, że zdrowa żywność, nie musi być nudna, mdła i monotonna. Przygotowaliśmy kilka potraw, które możecie wykonać u siebie w domach, są lekkie, kolorowe, smaczne i przede wszystkim zdrowe, bo dostarczają składników pokarmowych, witamin i minerałów.

Przygotowaliśmy:

- zupę krem z dyni z prażonymi ziarnami dyni

- zupę krem z brokuła

Kaszotto - wzorowana na włoskim risotto potrawa z kaszy gryczanej w towarzystwie samych zdrowych warzyw.

Przegląd warzywnych pasztetów: z selera, z ciecierzycy, z soczewicy i z cukinii - jest to pyszna alternatywa dla wędlin.

Przepiórcze jaja marynowane.

Sałatka z kaszą kuskus, kurczakiem i warzywami grillowanymi - idealna na kolację.

Sałatka z jajem, brokułem i rzodkiewką podana na różnych sałatach.

Rollsy z pełnoziarnistych placków z mango, kaki i łososia - doskonała przekąska na drugie śniadanie.

Rollsy z grillowanej cukinii, a w środku samo zdrowie - hummus i świeże warzywa.

Rolada pomidorowa ze schabem i delikatnym serkiem.

Słupki warzywne do maczanek np.: hummus z zieloną pietruszką, hummus z pomidorami suszonymi lub twarożek z jogurtem naturalnym i czosnkiem.

Na deser same zdrowe słodkości:

- ciasteczka owsiane z tartą marchewką i żurawiną

- ciasteczka owsiane z jabłuszkiem

- ciasteczka owsiane z bananem

- ciasto z cukinią

A do chrupania, na przykład przed telewizorem proponujemy jabłkowe chipsy.

Wszystko to przygotowane na bazie produktów ekologicznych: owoce i warzywa z lokalnej uprawy, jaja od szczęśliwych kur, miód z okolicznej pasieki.

Do popijania natomiast zaproponowaliśmy:

- wodę z miętą i cytrusami

- owocowe herbatki

- i nasz hit - tymiankowa witalność na wzmocnienie organizmu w czasie jesienno-zimowej aury, osłodzone miodem z dodatkiem soku z cytryny.

Wszystkie te potrawy przygotowali uczniowie z klas gastronomicznych naszej szkoły z klasy 1tz: Aleksandra Gustaw, Karolina Szuryga i Patrycja Opalińskia, z klasy 2tz: Natalia Badzio i Aleksandra Gutowska, z klasy 3tz: Patrycja Kapeluszna, Aleksandra Furgała, Iwona Król, Edyta Szewczak i  Przemysław Solan, oraz z klasy 3k: Jakub Kalman. W giełdzie brali również udział uczniowie klasy 4tz: Agata Opalińska i Piotr Frańczak.

Wszystko pod opieką nauczycielek praktycznej nauki zawodu:

pani Katarzyny Mańko, pani Katarzyny Oleszczuk, pani Agnieszki Pawlas, pani Małgorzaty Typiak, a całość naszych działań skoordynowała pani Agata Sadlak-Skrzypek.

 

1

 

2

 

3

 

zwObraz 052

 

zwObraz 059

 

zwObraz 063

 

zwObraz 065

 

zwObraz 068

 

zwObraz 069

 

zwObraz 079

24-25 listopada 2017 nauczycielki z naszej szkoły Katarzyna Oleszczuk i Agnieszka Pawlas miały okazję prowadzić warsztaty kulinarne „Zdrowotne właściwości piwa – Czas na piwo”. Uczestnikami warsztatów były panie ze Stowarzyszenia Mieszkańców Przedmieścia Zastawie. Zadanie było realizowane w ramach wsparcia organizacji pozarządowych przez Miasto Krasnystaw. 
    Uczestnicy projektu poznali wartość odżywczą piwa, jego właściwości zdrowotne oraz nietypowe zastosowanie piwa w gospodarstwie domowym (do potraw, wypieków i zdrowych nalewek). Panie wspólnie z naszymi przedstawicielkami przygotowały min.: rybę w cieście piwnym, piwne ciasto z piwnym kremem, naleśniki piwne, sznycle piwne z sałatką ziemniaczaną, faworki na piwie, ciastka piwne i wiele innych. Kilka przepisów już wkrótce będzie można znaleźć na naszym blogu (https://kulinarnizsp1kras.blogspot.com/).
        Panie ze Stowarzyszenia Mieszkańców Przedmieścia Zastawie serdecznie zapraszają 17 grudnia na Rynek Miejski na wspólne kolędowanie i podsumowanie projektu.
DSC 0155
 
DSC 0160
 
DSC 0171
 
DSC 0186
 
DSC 0205
 
DSC 0219
 
DSC 0220
 
DSC 0224


              Powiatowy Konkurs Poezji Śpiewanej jak co roku zorganizował Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 im. B. Głowackiego w Krasnymstawie. Wydarzenie to miało miejsce  4 grudnia 2017r w pięknej scenerii Krasnostawskiego Domu Kultury.

           W bieżącym roku konkurs poświęcony był Wojciechowi Młynarskiemu i Zbigniewowi Wodeckiemu. W ten sposób organizatorzy chcieli uczcić pamięć artystów, którzy odeszli w tym roku. 

              Piosenki Wojciecha Młynarskiego i Zbigniewa Wodeckiego wykonywali  uczniowie szkół ponadgimnazjalnych naszego powiatu. 
Młodych artystów oceniało jury w składzie: 
- pan Krzysztof Darmochwał - przewodniczący 
- pani Jadwiga Litkowska 
- pan Robert Maciejewski

             Marcin zaśpiewał dwie przepiękne piosenki Zbigniewa Wodeckiego „Zacznij od Bacha” i „Lubię wracać tam gdzie byłem”. Interpretacja utworów bardzo podobała się publiczności i jury.

m1


Laureatami XIII Powiatowego Konkursu Poezji Śpiewanej zostali: 
- I miejsce Monika Piotrowska – Młodzieżowy Dom Kultury w Krasnymstawie 
- II miejsce Marcin Trumiński – ZSP nr 1 w Krasnymstawie 
- III miejsce Julia Wrona – I LO w Krasnymstawie 
- wyróżnienie Aleksandra Świętochowska – ZSP Nr 2 w Krasnymstawie.

m

Obraz 083 CopyW dniu 6 grudnia odwiedził naszą szkołe Święty Mkołaj wraz ze swoimi pomocnikami. Wszyscy, którzy zasłużyli zostali obdarowni prezentami oraz wspólną fotografią.

{gallery artykuly/2017/mikolaj}

zdjDnia 29.11.2017r. Samorząd Uczniowski zorganizował w szkole wróżby Andrzejkowe. Wśród atrakcji znalazły się m.in lanie wosku, ciasteczka z wróżbą, wróżba ze skórki z jabłka, imiona przyszłego partnera a także przyszłego zawodu.

{gallery artykuly/2017/andrzejki2017}

Uczniowie naszej szkoły w dniu 14 grudnia 2016r. wzięli udział w Powiatowej  Olimpiadzie  Profilaktycznej pod hasłem „Wiedza kluczem do zdrowia”, która została zorganizowana przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną i Starostwo Powiatowe w Krasnymstawie. Do rywalizacji przystąpili uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu krasnostawskiego.

Mimo że uczniowie nie uczą się biologii, gdyż ich pasja i zainteresowania to przedmioty ekonomiczne podjęli się wyzwania i rywalizacji. Klaudia Mazurek, Konrad Sierpina i Magdalena Demczuk to uczniowie klasy drugiej technikum ekonomicznego. Efekty były znakomite zajęli drugie miejsce oddając pole zwycięzcom tylko jednym punktem. Do konkursu zostali  przygotowani przez panią Małgorzatę Jędruszczak. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!!!

pr

prof1

 

profilakt

 

 

prof2

 

 

 

Fundacja „Dr Clown” powstała w 1999 roku. Celem fundacji jest wywoływanie uśmiechu na twarzach chorych i samotnych, a misją przekonanie, że smutek można leczyć. Program terapii śmiechem i zabawą wolontariusze fundacji realizują w szpitalach oraz placówkach specjalnych, edukacyjnych i opiekuńczych.
Do takich działań juz niejednokrotnie włączali się „Kulinarni”, bo lubimy się śmiać i pomagać. 10 grudnia 2016 roku Fundacja „Dr Clown” wraz z Kulinarnymi zorganizowała przedświąteczne spotkanie połączone z malowaniem i dekorowaniem przygotowanych przez nas pierniczków. Wspieraliśmy dzieciaki z Placówki Opiekuńczo Wychowawczej przy ulicy Zamkowej, dzieciaki z Zespołu Szkół nr 1, oraz oczywiście wolontariuszy i przyjaciół Fundacji. Całemu przedsięwzięciu towarzyszyła TVP Lublin i redaktor Anna Dąbrowska , która zajmuje się sprawami społecznymi i realizuje reportaże na ten temat.
Wspólnie dekorowaliśmy pierniczki, śpiewaliśmy kolędy, tutaj wspierała wszystkich niezastąpiona Jadwiga Litkowska ze swoją grupą, był nawet Mikołaj z prezentami. Na zakończenie w wesołej i rodzinnej atmosferze zjedliśmy wspólnie świąteczny posiłek przygotowany przez „Kulinarnych”. Aż żal było się rozstawać.
„Kulinarni” serdecznie dziękują Agnieszce i Jarosławowi Sędłak za możliwość współpracy oraz pani dyrektor Bożenie Dąbrowskiej i wychowawcom z Placówki Opiekuńczo Wychowawczej i nie mówimy dość.
Tym razem „Kulinarnych” reprezentowali : Jakub Kalman, Aleksandra Furgała, Patrycja Kapeluszna, Monika Matycz i sorki Agnieszka Pawlas i Katarzyna Oleszczuk.
Reportaż z naszego spotkania i działalności Fundacji „Dr Clown” Region Lubelszczyzna będzie można obejrzeć 30 grudnia w TVP Lublin o godzinie 17.30 do czego oczywiście zachęcamy.
PS. Miał nam towarzyszyć Włodzimierz Matuszak (aktor z serialu „Plebania” i przyjaciel Fundacji) jednak z powodów rodzinnych nie mógł przyjechać, może następnym razem.

DSC 0004

DSC 0008

DSC 0013

DSC 0015

DSC 0019

DSC 0028

DSC 0045

DSC 0054

Daj mi szansę…

Już po raz kolejny w dniu 24 listopada 2016r odbyło się spotkanie ”Transplantacja - jestem na  Tak.” w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Krasnymstawie z udziałem dyrekcji, nauczycieli i uczniów Technikum i Zasadniczej Szkoły Zawodowej oraz pani Marii Kmicic - koordynatora ds. transplantacji z  SPZOZ w Krasnymstawie.

Podczas spotkania pani Maria Kmicic przybliżyła temat transplantacji, młodzież miała okazję dowiedzieć się czym jest transplantacja, na czym polega śmierć mózgu, dlaczego warto być dawcą i jak ich decyzja może wpłynąć na życie osób oczekujących na przeszczep. Uczniowie poznali również historię transplantacji, wysłuchali podstawowych informacji dotyczących transplantacji tkanek i narządów oraz zapoznali się z możliwościami klinicznego ich zastosowania. W prezentacji pokazano jakie narządy i tkanki można przeszczepić. Młodzież wysłuchała także informacji o świadomej zgodzie na przekazanie po swojej śmierci narządów dla ratowania życia i zdrowia.

 Organizatorzy spotkania mają nadzieję, że przekazanie podstawowych wiadomości na temat transplantacji narządów i tkanek, pomoże w obiektywny sposób wyrobić osobisty pogląd na idee transplantacji oraz przyczyni się do zmiany stanu świadomości społeczeństwa na temat przeszczepów. Każdy z nas nosi w sobie dar uzdrawiania, który jest najpiękniejszym podarunkiem, jaki możemy pozostawić po śmierci. Podsumowaniem spotkania było rozdawanie ulotek informacyjnych i oświadczeń woli.

„Należy zaszczepić w sercach ludzi, zwłaszcza młodych, szczere i głębokie przekonanie, że świat potrzebuje braterskiej miłości, której wyrazem może  być decyzja o darowaniu narządów” tymi słowami Św. Jana Pawła II zakończyło się spotkanie.


transp

transp1

transp2

 

W środę 30 listopada 2016 r. w Sali Błękitnej Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów Prezesa Rady Ministrów najlepszym uczniom szkół ponadgimnazjalnych w województwie lubelskim.

Z naszej szkoły stypendium z rąk Lubelskiego Kuratora Oświaty pani Teresy Misiuk odebrała uczennica kl. 2 technikum ekonomicznego Klaudia Mazurek, która osiągnęła najwyższą średnią ocen w szkole 5,22 w poprzednim roku szkolnym. Serdecznie gratulujemy!

klaudia

 

 

Samorzą uczniowski naszej szkoły przygotował dla uczniów atrakcje na Andrzejki 2016. Wśród nich znalazły się:

DSCN0188 Copy

Lanie wosku.

Wylewanie wosku na zimną wodę (często przez ucho od klucza) i wróżenie z kształtu zastygłej masy lub rzucanego przez nią cienia sylwetki przyszłego wielbiciela, akcesoriów związanych z jego zawodem. Jest to zdecydowanie najpopularniejsza wróżba andrzejkowa.

Ciasteczka z wróżbą

Przygotowane przez naszych kucharzy ciasteczka z wróżbami.

DSCN0193 Copy

Losowanie przedmiotów o symbolicznym znaczeniu

Listek, kwiatek -  staropanieństwo, obrączka lub wstążka z czepka – bliski ślub, różaniec – stan zakonny, samochodzik – podróż, klucz – nowe mieszkanie, chusteczka – łzy, moneta – bogactwo.

Wróżba ze skórki jabłka

Jabłko obieramy w taki sposób, żeby powstała jedna długa skórka. Kiedy uda uzyskać długą obierkę, stańcie i rzućcie ją za siebie przez lewe ramię. W jaką literę się ułożyła? To będzie litera imienia Twojej drugiej połowy!

DSCN0195 Copy

Wróżba z butelką

Uczestnicy zabawy ustawiają się w kole. W środku, w mniejszym kole leżą karteczki z różnymi wróżbami. Uczestnicy po kolei kręcą butelką. Wróżbę stanowi karteczka, na którą wskaże szyjka butelki.

Imiona na kartkach

Uczestnicy zabawy piszą imiona na dwóch kartkach: imiona dziewczyn na jednej, a chłopców na drugiej. Potem dziewczyna przekłuwa z czystej strony kartkę z imionami chłopców tak, by ich nie widzieć. Dziewczyna ma wyjść za mąż za chłopca o imieniu, które przekłuła. Chłopcy natomiast przekłuwają kartkę z imionami dziewczyn.

Wróżenie z soli (alomancja)

Sól należy rozsypać na blacie stołu lub na podłodze. Usypany kształt interpretuje się tak, jak figurki z lanego wosku. Od tej wróżby wziął się przesąd, że rozsypana sól przynosi pecha.

„Magiczne liczby”

Każde dziecko losuje karteczkę z liczbą od 1 do 8. Prowadzący zabawę odczytuje co mówią liczby o tych osobach

Losowanie kolorów

Dzieci siedzą w kręgu i losują karteczki w sześciu kolorach. Następnie wstają uczniowie, którzy wylosowali dany kolor, a prowadzący czyta, o jakich przestrogach na przyszłość mówią dzieciom wylosowane kolory.

{gallery artykuly/2016/andrzejki2016}

ped1W dniu 18 listopada 2015 roku, w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów klas czwartych z pracownikami SANEPID-u z Krasnegostawu, p. Bogumiłą Prymaczuk i p. Agatą Wójtowicz. Tematem spotkania była: „Profilaktyka chorób związanych ze stresem” oraz „Choroby psychiczne w tym depresja jako choroby cywilizacyjne”. Spotkanie to odbyło się w ramach realizowanego w naszej szkole Powiatowego Programu Ochrony Zdrowa Psychicznego.

    W czasie prelekcji nasi uczniowie dowiedzieli się, co to jest stres, jakie są jego objawy i jakie są czynniki stresogenne. Młodzież zapoznała się również z technikami radzenia sobie z trudnymi sytuacjami oraz dowiedziała się o wpływie aktywności fizycznej i roli diety w pokonywaniu stresu.

Najczęściej zalecane metody radzenia sobie z trudnymi sytuacjami:

  • utrzymuj kontakt z naturą – pachnący świeżością las i śpiew ptaków może dostarczyć ci energii, której nie mają w sobie betonowe osiedla,
  • miej czas właśnie dla siebie – zrób sobie przyjemność – tak jak lubisz, wyłącz telefon, usiądź wygodnie w fotelu lub idź na spacer,
  • porozmawiaj z kimś , kto naprawdę ma ochotę cie wysłuchać – nie udawaj kogoś, kto nie może się mylić ani okazywać słabości,
  • pozwól sobie pomóc,
  • stosuj techniki relaksacyjne – może to być joga, medytacja czy proste kontrolowanie oddechu,
  • uprawiaj sport – ćwiczenia fizyczne są niewątpliwie lepszym sposobem na okiełznanie stresu niż obsesyjne myślenie o tym co może się wydarzyć i zamartwianie się,
  • zdrowo się odżywiaj – pamiętaj istnieje związek między fizyczną i psychiczna człowieka, unikaj używek: papierosów, kawy, alkoholu.

Pamiętaj: Przecież tylko „W zdrowym ciele zdrowy duch”.

ped2

SAM 5062 kopiaDzień 26 listopada 2015r. był szczególny w życiu Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Krasnymstawie. Szkoła obchodziła jubileusz 70-lecia swojego istnienia. Uroczystość rozpoczęła się przemarszem społeczności szkolnej, w asyście pocztów sztandarowych i dyrektorów zaprzyjaźnionych szkół ponadgimnazjalnych, do kościoła p.w. św. Franciszka Ksawerego, na uroczystą Mszę Św.

Liturgii przewodniczył Ks. Kanonik Henryk Kapica – proboszcz parafii, w otoczeniu koncelebransów: Ks. Kanonika Romana Skowrona – proboszcza parafii Trójcy Przenajświętszej oraz Ks. Pawła Klępki – wikariusza w parafii p.w. św. Franciszka, a jednocześnie katechety w ZSP Nr 1.

Po Mszy Św. uroczysty pochód powrócił do Jubilatki, gdzie miały miejsce dalsze uroczystości. Wchodząc do pięknie udekorowanej szkoły, uczestnicy jubileuszu otrzymali od naszych uczniów pamiątkowe plakietki związane z 70-leciem, a następnie zajęli miejsca w sali gimnastycznej.

„Mądrość jest jedyną wartością,
która się nie dewaluuje”
Sokrates
27 listopada 2015 r w „refektarzu kolegium pojezuickiego odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu krasnostawskiego. 
Stypendia otrzymali uczniowie którzy zdobyli najwyższe średnie ze wszystkich przedmiotów w danej szkole, a ponadto wyróżniali się  nienagannym zachowaniem. 

mikoaj 2014 20141217 1029576762W piątek, 5 grudnia naszą szkołę odwiedził specjalny gość, czyli Święty Mikołaj. W towarzystwie uroczych śnieżynek obdarował dyrekcję, nauczycieli i najgrzeczniejszych uczniów upominkami i słodyczami. Nie zapomniał także o symbolicznych rózgach L. Cóż… mimo tego, wizytę Mikołaja będziemy długo i ciepło wspominać.

 

  • Mikołaj 2014
  • Autor: S.M.-R.
  • Odsłon: 6952
  • Downloads: 1140
  • Ocena: Brak głosów 
  • Mikołaj 2014
  • Autor: S.M.-R.
  • Odsłon: 6747
  • Downloads: 1094
  • Ocena: Brak głosów 
  • Mikołaj 2014
  • Autor: S.M.-R.
  • Odsłon: 6555
  • Downloads: 1048
  • Ocena: Brak głosów 
  • Mikołaj 2014
  • Autor: S.M.-R.
  • Odsłon: 6625
  • Downloads: 1064
  • Ocena: Brak głosów 

legia lecznaGórnik Łęczna - Legia. Sensacja w Łęcznej! Prusak zatrzymał mistrzów Polski!

       W dniu 14 grudnia 2014 roku młodzież z naszej szkoły mogła obejrzeć na żywo   mecz piłki nożnej pomiędzy ,, Górnikiem Łęczna a Legią Warszawa”.

Jest to kolejny wyjazd zorganizowany dla osób zainteresowanych piłką nożną.   Uczniowie ZSP nr 1 w Krasnymstawie  mogli obejrzeć rewelacyjną grę gospodarzy.

Łęczna po bardzo dobrej grze wygrała z Legią 3:1 Świetne zawody rozegrał bramkarz gospodarzy Sergiusz Prusak, który świetnie bronił strzały gości i wychwytywał liczne dośrodkowania. Legia przegrała w Ekstraklasie po raz pierwszy od 9 listopada i klęski w Szczecinie z Pogonią. Górnik wygrał po raz piąty na własnym boisku. W Łęcznej gospodarze nie przegrali w tym sezonie ani razu.

Organizatorem wycieczki był UKS ,, Zetka „ oraz ZSP nr 1 w Krasnymstawie.

Opiekunami byli: Leszek Dworucha oraz Małgorzata Gadomska- Matycz.

  • Uczniowie na meczu Górnika Łęczna z Legią
  • Autor: Leszek Dworucha
  • Odsłon: 6351
  • Downloads: 1020
  • Ocena: Brak głosów 
  • Uczniowie na meczu Górnika Łęczna z Legią
  • Autor: Leszek Dworucha
  • Odsłon: 6423
  • Downloads: 1025
  • Ocena: Brak głosów 
  • Uczniowie na meczu Górnika Łęczna z Legią
  • Autor: Leszek Dworucha
  • Odsłon: 6353
  • Downloads: 1071
  • Ocena: Brak głosów 
  • Uczniowie na meczu Górnika Łęczna z Legią
  • Autor: Leszek Dworucha
  • Odsłon: 6587
  • Downloads: 1086
  • Ocena: Brak głosów 

20141205 115339 1067x800W dniu 5 grudnia 2014 r. w sali sportowej ZSP nr 1 w Krasnymstawie odbył się Mecz Mikołajkowy w piłkę siatkową pomiędzy klasą maturalną IV Tb a reprezentacją szkoły.

Jak co roku z okazji 6 grudnia odbywa się impreza, w której walczą odchodzący ze szkoły maturzyści z uczniami, którzy pozostają w szkole. Po zaciętej walce nieznacznie wygrał zespół maturzystów.    

Imprezę odwiedził Święty Mikołaj, który wręczył wszystkim grającym paczki ze słodyczami.   Mikołaj, mimo wielu obowiązków, znalazł czas, aby zrobić wspólne zdjęcie z uczestnikami imprezy.

Mecz był zorganizowany przez nauczycieli w-f w ramach prac SKS. Sędzią głównym była pani Małgorzata Gadomska – Matycz, sędzią punktowym Leszek Dworucha, spikerem Marcin Łukaszczyk, obsługę muzyczną zabezpieczył Grzegorz Świech. W imprezie brali udział uczniowie, którzy sprawnie pomagali organizatorom nad przebiegiem meczu. Pamela Bojarska, Katarzyna Linkiewicz oraz Dominika Gaweł liczyły punkty oraz zajęły się sesją zdjęciową.

Święty Mikołaj dziękuje wszystkim biorącym udział w imprezie za świetną zabawę.

{gallery artykuly/2014/mecz_mikolaj}

Tradycja, nowoczesność, przyszłość.

Technik Mechanik – szkoła średnia

Operator Obrabiarek Skrawających – szkoła zasadnicza zawodowa.

TRADYCJA

Szkoła kształci w zawodach frezer i tokarz (operator obrabiarek skrawających) od początku swojego istnienia. Wielu naszych absolwentów zajmuje stanowiska w takich zakładach jak: PZL WSK Świdnik, FŁT w Kraśniku, OSM Krasnystaw, CERSANIT, Cukrownia Krasnystaw i inne. Warsztaty szkolne pracują w kooperacji z wymienionymi jednostkami wykonując usługi z zakresu obróbki części maszyn na rynek krajowy i zagraniczny.

{gallery artykuly/2014/operator/1}

 

NOWOCZESNOŚĆ

 

 Stawiamy na dostosowanie bazy dydaktycznej do potrzeb rozwijającego się przemysłu.

{gallery artykuly/2014/operator/2}

 

PRZYSZŁOŚĆ

 

Prowadzenie zajęć praktycznej nauki zawodu odbywa się we współpracy z pracodawcami z lokalnego rynku (MazurekMetal, Wemax, Energoremont) oferującymi zatrudnienie po zakończeniu nauki.

 

Technik mechanik 311504

 

Nauka w zawodzie trwa 4 lat w trakcie których zdobywa się dwie kwalifikacje:

  1. M.19. Użytkowanie obrabiarek skrawających,
  2. M.44. Organizacja i nadzorowanie procesów produkcji maszyn i urządzeń.

 

Operator Obrabiarek Skrawających 722307

 

Nauka trwa 3 lata w trakcie których zdobywa się kwalifikację - M.19. Użytkowanie obrabiarek skrawających.

Absolwent szkoły zasadniczej jest przygotowany do wykonywania następujących zadań w przedsiębiorstwach przemysłu metalowego, chemicznego, spożywczego, energetycznego i innych:

  1. przygotowywanie obrabiarek skrawających konwencjonalnych i sterowanych numerycznie do obróbki;
  2. wykonywania obróbki na konwencjonalnych obrabiarkach skrawających;
  3. wykonywania obróbki na obrabiarkach sterowanych numerycznie.

Natomiast dodatkowo po ukończeniu technikum do:

 

  1. dokonywania montażu maszyn i urządzeń;
  2. instalowania i uruchamiania maszyn i urządzeń;
  3. organizowania procesu produkcji.

 

 

Nasi absolwenci znajdują zatrudnienie w przedsiębiorstwach takich jak:

 

MazurekMetal

 

Wemax

 

Energoremont

 

Spomasz

 

Cersanit

 

OSM Krasnystaw

 

Lubelskie Zakłady Tytoniowe

 

PZL WSK Świdnik

 

W dniu 11 grudnia 2014 r.  uczennice z 3 klasy technikum ekonomicznego, zgrupowane w sekcji naukowej SU, zorganizowały losowanie par  zawodników zakwalifikowanych do I turnieju warcabowego o puchar dyrektora szkoły. 

Osoby zainteresowane w napięciu wyczekiwały jakiego przeciwnika przyniesie im los.  Na pewno  dla wszystkich był życzliwy.  Teraz tylko należy rozpocząć intensywny trening przed zawodami. Pierwsze rozgrywki już wkrótce.

Wszyscy zapominalscy mogą poznać swojego przeciwnika „zaglądając” na tablicę ogłoszeń, na której została wywieszona lista zawodników . Do turnieju zgłosiło się 48 osób.

war

Wycieczka do ZwierzyńcaDnia 17 października SZKOLNE KOŁO SPORTOWE w naszej szkole zorganizowało jednodniową

 wycieczkę do Zwierzyńca. Młodzież miała okazję podziwiać urokliwe miejsca Roztocza.

Zwiedziliśmy KOŚCIÓŁEK NA WODZIE , byliśmy na BUKOWEJ GÓRZE , odwiedziliśmy miejsce pamięci

we wsi Sochy.

   Korzystając z pogody spacerowaliśmy nad STAWAMI  ECHO. W drodze powrotnej zwiedziliśmy

 zabytkowy Zamość.

                                                                            Opiekunami byli  Małgorzata Gadomska Matycz

                                                                                                                               i Marcin Łukaszczyk

  • Wycieczka do Zwierzyńca
  • Autor: Małgorzata Gadomska Matycz
  • Odsłon: 4129
  • Downloads: 664
  • Ocena: Brak głosów 
  • Wycieczka do Zwierzyńca
  • Autor: Małgorzata Gadomska Matycz
  • Odsłon: 88788
  • Downloads: 676
  • Ocena: Brak głosów 
  • Wycieczka do Zwierzyńca
  • Autor: Małgorzata Gadomska Matycz
  • Odsłon: 4030
  • Downloads: 662
  • Ocena: Brak głosów 
  • Wycieczka do Zwierzyńca
  • Autor: Małgorzata Gadomska Matycz
  • Odsłon: 4027
  • Downloads: 668
  • Ocena: Brak głosów 

DSC 0196 1280x800Młodzież naszej szkoły wzięła udział w jednodniowej wycieczce do Rzeszowa.

Po zwiedzaniu miasta kolejną atrakcją był mecz piłki siatkowej mężczyzn Resovia Rzeszów – Budva

Budvanska  Rivijera . Uczestnicy wycieczki mogli obejrzeć reprezentantów naszego kraju , a także

obecnych mistrzów świata w piłce siatkowej. Mecz zakończył się zwycięstwem Resovii  3-0 .

Po meczu była okazja uzyskać autografy od zawodników obu drużyn oraz poprosić o pamiątkowe

zdjęcie. Wyjazd zorganiowało Szkolne Koło Sportowe .

                                                            opiekunowie : Małgorzata Gadomska Matycz

                                                                                      Ewelina Puchała.

{gallery artykuly/2014/resovia}

Kółko plastyczne - twórczośćNasza szkoła pozwala rozwijać się talentom, które drzemią w naszych uczniach w tym roku szkolnym uczennice uczęszczające na zajęcia plastyczne Basa Natalia , Kamińska Agnieszka , Stasiuk Malwina i Merska Weronika ,pod opieką Sylwii Młynarczyk-Rysak

 

wykonały piękne dekoracje bożonarodzeniowe zdobiące naszą szkołę. Wykonanie tych ozdób było możliwe dzięki uprzejmości p.Wiesława Siwca 

Sklep „AGAT”

który podarował

uczennicom materiały plastyczne.

  • Kółko plastyczne - twórczość
  • Autor: Sylwia Młynarczyk-Rysak
  • Odsłon: 6688
  • Downloads: 1153
  • Ocena: Brak głosów 
  • Kółko plastyczne - twórczość
  • Autor: Sylwia Młynarczyk-Rysak
  • Odsłon: 6774
  • Downloads: 1101
  • Ocena: Brak głosów 
  • Kółko plastyczne - twórczość
  • Autor: Sylwia Młynarczyk-Rysak
  • Odsłon: 6402
  • Downloads: 1080
  • Ocena: Brak głosów 
  • Kółko plastyczne - twórczość
  • Autor: Sylwia Młynarczyk-Rysak
  • Odsłon: 39607
  • Downloads: 1056
  • Ocena: Brak głosów 
Naszemu ofiarodawcy serdecznie dziękujemy.

 

 

            Kolędy  Jest taki dzień, magiczny dzień pojednania……… Takimi słowami zaczęła się uroczystość „Kolędowania po europejsku”.

 

Prezentacja zwyczajów związanych ze Świętami Bożego Narodzenia w Polsce i wybranych krajach europejskich oraz koncert kolęd śpiewanych w języku polskim, angielskim

i niemieckim odbyła się 17 grudnia w świetlicy szkolnej.

Kolędowanie wprawiło wszystkich w prawdziwie świąteczny nastrój.

 

 

W uroczystości udział wzięli:

 

Patrycja Gaweł

Marlena Góra

Anna Nizioł

Karolina Małysz

Agata Kowalak

Mateusz Wieczerniak

Paulina Jaremek

Ewelina Miciuła

Karolina Sieniec

Karolina Martyn

Agata Pardus

Sylwia Zaborowska

Anna Kaczor

Piotr Ciechański

Krzysztof Skowronek

 

       Nauczyciele  dziękują uczniom za udział w uroczystości.

                                                                                               Zofia Rychwalska

                                                                                               Urszula Nowak

                                                                                               Piotr Sroczyński

                                                                                        

  • Kolędy
  • Autor: Zofia Rychwalska
  • Odsłon: 40000
  • Downloads: 1148
  • Ocena: Brak głosów 
  • Kolędy
  • Autor: Zofia Rychwalska
  • Odsłon: 6649
  • Downloads: 1158
  • Ocena: Brak głosów 
  • Kolędy
  • Autor: Zofia Rychwalska
  • Odsłon: 6614
  • Downloads: 1107
  • Ocena: Brak głosów 
  • Kolędy
  • Autor: Zofia Rychwalska
  • Odsłon: 6528
  • Downloads: 1181
  • Ocena: Brak głosów 

 
 

Andrzejkowe wróżbyI znowu przyszedł czas na   tradycyjne  andrzejkowe przepowiednie.

 

29 listopada uczniowie naszej szkoły mogli wziąć udział w przygotowanych przez Samorząd Szkolny wróżbach .Były andrzejkowe serca, wróżenie z butów i lanie wosku przez klucz.

Uczniowie klasy 1k upiekli dla nas chińskie ciasteczka z wróżbą.

  • Andrzejkowe wróżby
  • Autor: Marzena Szydłowska
  • Odsłon: 5883
  • Downloads: 1025
  • Ocena: Brak głosów 
  • Andrzejkowe wróżby
  • Autor: Marzena Szydłowska
  • Odsłon: 5945
  • Downloads: 1053
  • Ocena: Brak głosów 
  • Andrzejkowe wróżby
  • Autor: Marzena Szydłowska
  • Odsłon: 6071
  • Downloads: 1045
  • Ocena: Brak głosów 
  • Andrzejkowe wróżby
  • Autor: Marzena Szydłowska
  • Odsłon: 5879
  • Downloads: 1019
  • Ocena: Brak głosów 

Mikołajki 20136 grudnia odwiedził naszą szkołę Święty Mikołaj .W towarzystwie dwóch sympatycznych Mikołajek rozdawał grzecznym uczniom cukierki.   Chociaż wszyscy nauczyciele zapewniali, że  w kończącym się roku byli grzeczni , na wszelki wypadek  oprócz słodyczy otrzymali  symboliczne rózgi.

  • Mikołajki 2013
  • Autor: Marzena Szydłowska
  • Odsłon: 5915
  • Downloads: 1065
  • Ocena: Brak głosów 
  • Mikołajki 2013
  • Autor: Marzena Szydłowska
  • Odsłon: 5849
  • Downloads: 994
  • Ocena: Brak głosów 
  • Mikołajki 2013
  • Autor: Marzena Szydłowska
  • Odsłon: 6009
  • Downloads: 1053
  • Ocena: Brak głosów 
  • Mikołajki 2013
  • Autor: Marzena Szydłowska
  • Odsłon: 5881
  • Downloads: 1005
  • Ocena: Brak głosów 

 

Czy widziałeśw swojej szkole, jak silniejszy uczeń popycha na korytarzu słabszego?
 
Czy obserwowałeś,jak grupa chłopców ze starszej klasy wpycha się przed kogoś do kolejki w szkolnym sklepiku?

A może słyszałeś,jak twoi koledzy i koleżanki wyśmiewają się z czyjegoś nazwiska?

 

Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedź w pokazie przygotowanym przez naszego pedagoga szkolnego. Zachęcamy do zapoznania się z nim.

Mikołaj w szkole - meczMikołaj nie próżnował w naszej szkole. Odwiedził także  uczniów ,którzy wzięli udział w SPORTOWYM  MIKOŁAJKOWYM  SHOW. Rozegrany był mecz w koszykówkę MATURZYŚCI kontra „RESZTA ŚWIATA”. Sędziom też udzielił się  mikołajkowy nastrój-co widać na zdjęciach.   Rozgrywkom przyglądał się MIKOŁAJ i dzielnie kibicował obydwu drużynom. Po zakończonym meczu Mikołaj wręczył wszystkim zawodnikom  paczki ze słodyczami. Wygrali reprezentanci „RESZTY ŚWIATA” (24-16). Za najlepszą zawodniczkę sędziowie uznali  PATRYCJĘ LINKIEWICZ z klasy 4 TE.

  • Mikołaj w szkole - mecz
  • Autor: Nauczyciele wychowania fizycznego
  • Odsłon: 6438
  • Downloads: 1018
  • Ocena: Brak głosów 
  • Mikołaj w szkole - mecz
  • Autor: Nauczyciele wychowania fizycznego
  • Odsłon: 6261
  • Downloads: 1037
  • Ocena: Brak głosów 
  • Mikołaj w szkole - mecz
  • Autor: Nauczyciele wychowania fizycznego
  • Odsłon: 6368
  • Downloads: 1030
  • Ocena: Brak głosów 
  • Mikołaj w szkole - mecz
  • Autor: Nauczyciele wychowania fizycznego
  • Odsłon: 6277
  • Downloads: 1027
  • Ocena: Brak głosów 

13. ,,Raz w rokuw Skierniewicach” -   ,,Raz w roku w Skiroławkach”

                                                                  Zbigniewa Nienackiego

14. „ Konrad   Waleriod”                    - ,,Konrad Wallenrod”

                                                                  A. Mickiewicza

15. ,,Powrót posłów greckich”           - „Odprawa posłów greckich”     

                                                                  J.Kochanowskiego

16. „Odprawa posła”                         - „Odprawa posłów greckich”     

                                                                  J.Kochanowskiego

17.  Marynizm                                   -   manieryzm

18. „Bataliony” Nałkowskiej            - „Medaliony” Z. Nałkowskiej

 

 

Biblioteka szkolna zaprasza uczniów

chętnych do realizacji przedstawienia teatru lalkowego

pt.: „Bajka o piesku”,

realizowanego w ramach projektu współpracy bibliotek szkolnych powiatu krasnostawskiego: „Sztuka jest szansą ocalenia człowieka”.

Przedstawienie adresowane jest do uczniów kl. 1-3 szkoły podstawowej.

 

 

Potrzebujemy:

 

- aktorów, którzy będą głosami postaci ( bohaterami bajki są: dziewczynka, chłopiec, wróżka, mama, piesek),

- konferansjera,

- osób chętnych do przygotowania lalek oraz scenografii,

- osób chętnychdo wykonania piesków origami,

- osób chętnych do noszenia sprzętu i wszelkich rekwizytów,

- osób do obsługi sprzętu nagłaśniającego.

 

 

Za uczestnictwo przewidywane nagrody orazdodatnie punkty z zachowania.

WIZYTA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

6 grudnia 2012 naszą szkołę odwiedził po raz kolejny Święty Mikołaj. W towarzystwie dwóch uroczych Śnieżynek rozdawał grzecznym nauczycielom i uczniom słodycze.

Pedagodzy otrzymali  również symboliczne rózgi .

  • Mecz Mikołajkowy 2012
  • Autor: joasia
  • Odsłon: 6259
  • Downloads: 1088
  • Ocena: Brak głosów 
  • Mecz Mikołajkowy 2012
  • Autor: joasia
  • Odsłon: 6261
  • Downloads: 1125
  • Ocena: Brak głosów 
  • Mecz Mikołajkowy 2012
  • Autor: joasia
  • Odsłon: 6397
  • Downloads: 1079
  • Ocena: Brak głosów 
  • Mecz Mikołajkowy 2012
  • Autor: joasia
  • Odsłon: 6008
  • Downloads: 1077
  • Ocena: Brak głosów 

Andrzejkowo..

30 listopada 2012 roku samorząd uczniowski zorganizował w naszej szkole kącik wróżb. Zaproszona przez nas cyganka Esmeralda przepowiadała wszystkim chętnym przyszłość , wróżąc z czarodziejskiej kuli i kart. Dużym powodzeniem cieszyły się chińskie ciasteczka z wróżbą , upieczone  według tajemnej receptury  przez uczniów technikum żywienia .

Wszystkim biorącym udział w zabawie życzymy spełnienia przepowiedni.

{gallery artykuly/2012/andrzejki}

 

14 listopada 2012 r. klasa IV tp miała okazję zobaczyć jak funkcjonuje Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów ,,Smyk”s.c na ul. Grobla 17 w Krasnymstawie. W ramach obchodzonego Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości nasza szkoła nawiązała współpracę z firmą ,,Smyk” s.c. Celem spotkania było pokazanie uczniom nowoczesnych urządzeń wykorzystywanych w codziennej pracy stacji kontroli pojazdów.

Firma ,,Smyk”s.c. zajmuje się diagnozą i naprawą samochodow. Świadczy usługi w zakresie:

-wymiany rozrządów ( dajemy gwarancję na 75 000 km ),
- wymiana olejów ( wymiana oleju gratis przy kupnie oleju i filtra oleju),
- diagnoza i usuwanie usterek układu zawieszenia ( wymiana amortyzatorów, końcówek drążków, stabilizatorów itd.),
- diagnoza i serwis układów hamulcowych ( regeneracja zacisków hamulcowych, wymiana tarcz, klocków, szczęk itd.),
- diagnoza i naprawa układów elektrycznych i elektronicznych samochodów,
- wulkanizacja ( zmiana opon, wyważanie kół, naprawa dziurawych opon itd.),
- kontrola zbieżności i geometrii kół (ustawianie zbieżności, kąta pochylenia koła, geometrii),
- kompleksowa obsługa klimatyzacji (sprawdzanie szczelności, nabijanie czynnika)

Firma ,,Smyk” zatrudnia wykwalifikowanych diagnostów, a przeglądy pojazdów wykonywane są na sprzęcie najwyższej jakości, który pozwala na wnikliwe sprawdzenie każdego typu pojazdu. Nasi uczniowie mogą w przyszłości być zatrudnieni w tej firmie.

Szkoła poprzez tego typu działaniach wspiera i promuje przedsiębiorcze postawy, integruje się z przedsiębiorcami ze środowiska lokalnego.

Dziękujemy firmie ,, Smyk” s.c. za przyłaczenie się do ŚTP i współpracy z naszą szkołą.

 Polecamy stronę internetową firmy: http://www.smyksc.strefa.pl/index.html

{gallery artykuly/2012/okr_stacja_diag}

Dni Otwarte NBP – Lublin 2012r.

30 listopada 2012 r. uczniowie naszej szkoły odwiedzili Narodowy Bank Polski/ oddział w Lublinie

Młodzież z dużym zainteresowaniem pogłębiała swoją wiedzę o polskim systemie bankowym. Omówione zostały zagadnienia z zakresu historii bankowości, historii pieniądza, polityki pieniężnej, systemu płatniczego, problematyki euro.Poszczególne tematy byłyprezentowane w formie interaktywnych wystaw, filmów, miniwykładów, plansz informacyjnych.

Dostaliśmy indeksy :)

Nie zabrakło jednej z największych atrakcji – sztab złota– w te dni dostępnych dla każdego na wyciągnięcie ręki! Uczniowie mieli okazję trzymać w rękach ważącą 12,5 kg sztabę złota o wartości ponad 2 milionów złotych.

Każdy mógł dotknąć :)

A tu wybijamy monety Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe monety

 

Był i sejf

Nasi uczniowie bez problemu poradzili sobie z otwarciem sejfu. W środku czekały super prezenty.

Trzeba mieć dystans do siebie :)

{gallery artykuly/2012/dni_otwarte_NBP}

 Nie przez obcych wsparcie i łaskę, lecz przez własne usiłowania dochodzi naród do szczęścia, cnoty i sławy

Tak powiedział przed laty nasz patron szkoły Tadeusz Kościuszko

Uchwalony przez Radę Pedagogiczną w dniu   31   sierpnia 2010 r.

Mikołajkowe spotkanie z poezją6 grudnia 2011 r. w bibliotece Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 odbyło się „Mikołajkowe spotkanie z poezją”. Gościem spotkania była pani Anna Czarniecka, która zaprezentowała zainteresowanym uczennicom swoje utwory poetyckie, dzieliła się refleksjami i doświadczeniami. Pani Ania zachęcała do podejmowania twórczych prób oraz wzięcia udziału w konkursie poetyckim pod nazwą „Osobność nasza, ale nie samotność”. Spotkanie upłynęło w ciepłej, mikołajkowej atmosferze.

 

  • Mikołajkowe spotkanie z poezją
  • Autor:
  • Odsłon: 34988
  • Downloads: 1083
  • Ocena: Brak głosów 
  • Mikołajkowe spotkanie z poezją
  • Autor:
  • Odsłon: 5987
  • Downloads: 1097
  • Ocena: Brak głosów 

nagrody starosty24 listopada 2011 roku w muzealnym reflektarzu w Krasnymstawie, miała miejsce uroczystość wręczenia stypendiów Starosty Krasnostawskiego uczniom szkół ponadgimnazjalnych naszego powiatu. Stypendia otrzymali uczniowie, którzy uzyskali wysokie średnie ze wszystkich przedmiotów oraz wzorowe zachowanie. Na uroczystość przybyła wicekurator oświaty Hanna Dudek – Janiszewska oraz Dariusz Olszak kierownik Oddziału Zamiejscowego w Chełmie Kuratorium Oświaty w Lublinie oraz starosta Janusz Szpak i członkowie zarządu starostwa powiatowego. Wraz z nagrodzonymi uczniami przybyli rodzice i dyrektorzy szkół, którzy asystowali podczas wręczenia pamiątkowych dyplomów. W tej uroczystości także brali udział uczniowie, którzy otrzymali stypendia Prezesa Rady Ministrów.

Oto nagrodzeni uczniowie naszej szkoły:

Nagroda Starosty:

Marika Bury – klasa 3 te

Anna Pacan – klasa 2 te

Konrad Pacan – klasa 4 tb

 

Nagroda Prezesa Rady Ministrów:

Jagoda Krzysztofiak – klasa 3 te

  • nagrody starosty
  • Autor: Brak danych
  • Odsłon: 6355
  • Downloads: 1105
  • Ocena: Brak głosów 
  • nagrody starosty
  • Autor: Brak danych
  • Odsłon: 6303
  • Downloads: 1068
  • Ocena: Brak głosów 
  • nagrody starosty
  • Autor: Brak danych
  • Odsłon: 6474
  • Downloads: 1074
  • Ocena: Brak głosów 
  • nagrody starosty
  • Autor: Brak danych
  • Odsłon: 6414
  • Downloads: 1112
  • Ocena: Brak głosów 

GRATULUJEMY NAGRODZONYM UCZNIOM  !

stypendium ministra26 najzdolniejszych młodych ludzi z powiatów chełmskiego, krasnostawskiego i włodawskiego otrzymało stypendia Prezesa Rady Ministrów. Uroczystość odbyła się 7 listopada, w I Liceum Ogólnokształcącym w Chełmie. Stypendia premiera wręczyła wicewojewoda Henryka Strojnowska, w asyście lubelskiego kuratora oświaty Krzysztofa Babicza. Stypendia Prezesa Rady Ministrów przyznawane są za najlepsze wyniki w nauce. Warunkiem jest średnia powyżej 4,75 lub szczególne uzdolnienia w określonej dziedzinie to warunki podstawowe.

Stypendium prezesa Rady Ministrów to 258 złotych miesięcznie. Będzie wypłacane prymusom przez dziesięć miesięcy - do czerwca 2012 roku.

 Z terenu naszego powiatu stypendium otrzymało siedem osób w tym uczennica Naszej Szkoły!

Uczennicy klasy 3te Jagodzie Krzysztofiak 

GRATULUJEMY !

  • stypendium ministra
  • Autor: Brak danych
  • Odsłon: 34750
  • Downloads: 1179
  • Ocena: Brak głosów 
  • stypendium ministra
  • Autor: Brak danych
  • Odsłon: 5959
  • Downloads: 1087
  • Ocena: Brak głosów 
  • stypendium ministra
  • Autor: Brak danych
  • Odsłon: 5528
  • Downloads: 1102
  • Ocena: Brak głosów 

wycieczka do warszawy 2011 Dnia 4 listopada 2011r. odbyła się wycieczka do Muzeum Powstania Warszawskiego i na Powązki.

Wyjazd został dofinansowany przez Radę Rodziców w ramach nagrody za zajęcie przez 3tp I miejsca w międzyklasowym konkursie na najlepszą frekwencję. W niepowtarzalny sposób zaprojektowana ekspozycja muzealna oddziałuje obrazem, światłem i dźwiękiem. Aranżacja wnętrza i wykorzystanie efektów multimedialnych przybliżają powstańczą rzeczywistość.

  • wycieczka do warszawy 2011
  • Autor: Brak danych
  • Odsłon: 5964
  • Downloads: 1089
  • Ocena: Brak głosów 
  • wycieczka do warszawy 2011
  • Autor: Brak danych
  • Odsłon: 5779
  • Downloads: 1065
  • Ocena: Brak głosów 
  • wycieczka do warszawy 2011
  • Autor: Brak danych
  • Odsłon: 5862
  • Downloads: 1076
  • Ocena: Brak głosów 
  • wycieczka do warszawy 2011
  • Autor: Brak danych
  • Odsłon: 33360
  • Downloads: 1083
  • Ocena: Brak głosów 

plan200x200dziennik200x200kulinarnibudowlanka250zetka w hiszpanii

Oferta edukacyjna ZS nr 1

bip logo

Archiwum artykułów