kosciuszkoGodło PolskiZespół Szkół Nr 1

im. Tadeusza Kościuszki w Krasnymstawie

ul. Zamkowa 1, 22-300 Krasnystaw

tel/fax: (82) 576 37 55

e-mail: sekretariat@zsnr1-kosciuszko.pl

Najnowsze artykuły

12 Kwi 2024 12:17 - Lekcja historii
Obchody 84. Rocznicy Zbrodni Katyńskiej i 14. Rocznicy Katastrofy Smoleńskiej

Obchody 84. Rocznicy Zbrodni Katyńskiej i 14. Rocznicy Katastrofy Smoleńskiej Dnia 12 kwietnia 2024r. Zespół Szkół Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Krasnymstawie na czele z panią Dyrektor Szkoły – Małgorzatą Jędruszczak miał zaszczyt uczestnictwa z pocztem sztandarowym, w tym uczniowie: Patrycja Kazanowkska 5 tmz, Zuzanna Linkiewicz 5 tmz i Szymon Mańko 2 tp pod opieką pani Wiolety Kister-Jakubiak na uroczystości upamiętniającej 84. Rocznicę Zbrodni Katyńskiej i 14. Rocznicę [ ... ]

Wydarzenia szkolneCzytaj więcej...
11 Kwi 2024 11:40 - konkurs kulinarny

VI edycja Konkursu Kulinarnego „Gotowanie z VIP-ami” już za Nami! 11 kwietnia 2024 r. w Zespole Szkół Nr 1 im Tadeusza Kościuszki w Krasnymstawie odbył się, już po raz kolejny konkurs kulinarny „Gotowanie z VIP-ami” pod hasłem SMAKI AZJI. Do udziału w wydarzeniu zaprosiliśmy uczniów klas siódmych i ósmych ze wszystkich szkół podstawowych powiatu krasnostawskiego. Uroczystość poprowadzili: Wiktoria Głąbicka i Wojtek Weremko – uczniowie 5 klasy technikum żywienia [ ... ]

Wydarzenia szkolneCzytaj więcej...
10 Kwi 2024 08:00 - Tomasz Bożko
XXI Powiatowy Konkurs Profilaktyczny organizowany pod hasłem:  „Wolni od uzależnień”.

XXI Powiatowy Konkurs Profilaktyczny organizowany pod hasłem:  „Wolni od uzależnień”.   Dnia 9 kwietnia 2024r. w Zespole Szkół Nr 1 im. Tadeusza Kościuszko odbyła się XXI edycja Powiatowego Konkursu Profilaktycznego, adresowana do uczniów szkół ponadpodstawowych powiatu krasnostawskiego.  W konkursie wzięli udział uczniowie: Zespołu Szkół nr 1 w Krasnymstawie,  Zespołu Szkół w Żółkiewce, Zespołu Szkół Nr 2 w Krasnymstawie, I Liceum Ogólnokształcącego [ ... ]

Konkursy i olimpiadyCzytaj więcej...
09 Kwi 2024 17:16 - sport
Bieg Erasmusa+ 2024: Wspólnie dla demokracji. VIII Bieg Erasmusa za nami.

  Bieg Erasmusa+ w ZETCE Bieg Erasmusa+ 2024: Wspólnie dla demokracji. VIII Bieg Erasmusa za nami. To była świetna okazja, aby wziąć się ostro do treningów i pokazać w biegu swoją najlepszą formę! W tym roku pod hasłem "Bieg Erasmusa+ 2024: Wspólnie dla demokracji" przyłączyliśmy się do online'owej formuły tego wydarzenia, aby każdy mógł wziąć w nim udział! Była to nie tylko fantastyczna okazja do poprawienia swojej kondycji fizycznej, ale również wsparcia ważnych [ ... ]

Wydarzenia szkolneCzytaj więcej...
09 Kwi 2024 17:13 - zawody sportowe
Powiatowa Licealiada w piłce nożnej chłopców

Dnia 09.04.2024 r w Zespole Szkół Nr 2 odbyła się Powiatowa Licealiada w piłce nożnej chłopców. Do rozgrywek zgłosiło się pięć drużyn. Nasi uczniowie wystąpili w składzie: Woliński Mateusz, Woźnica Jakub, Kulawczuk Kacper, Podgórski Kordian, Kulawczuk Mateusz, Łapa Adrian, Muda Michał, Górny Jakub, Petla Maciej, Kasprzak Wiktor, Pacion Kamil, Czwórnóg Piotr, Olech Kacper. W pierwszym meczu chłopcy dzielnie walczyli z gospodarzami. Pierwsza połowa nie zaowocowała w bramki, [ ... ]

Wydarzenia szkolneCzytaj więcej...
09 Kwi 2024 08:52 - Tomasz Bożko
Zawody powiatowe w piłce nożnej dziewcząt

Drużyna dziewcząt w piłce nożnej z naszej szkoły zajęła 2 miejsce w zawodach powiatowych. Zespół Szkół Nr.1 reprezentowały: Golec Katarzyna, Lewczuk Wiktoria, Piątkowską Paulina, Radoń Elżbieta, Studzińska Klaudia, Sysa Oliwia, Wilk Weronika, Kulanica Milena oraz Mazurek Oliwia. Gratulacje za wysoki wynik i bardzo ładną grę. Nad strategią oraz grą fair play czuwał nasz nauczyciel wychowania fizycznego Marcin Łukaszczyk.

Wydarzenia sportoweCzytaj więcej...
09 Kwi 2024 07:01 - zaproszenie
84 Rocznica Zbrodni Katyńskiej, 14 Rocznica Katastrofy Smoleńskiej

ZAPRASZAMY NA OBCHODY 84. ROCZNICY ZBRODNI KATYŃSKIEJ I 14. ROCZNICY KATASTROFY SMOLEŃSKIEJ

Wydarzenia szkolneCzytaj więcej...

DBI2015 plakat 01„Razem tworzymy lepszy internet”

to hasło kolejnej edycji obchodów DBI, czyli Dnia Bezpiecznego Internetu, znanego na świecie
i w Polsce już od 2004r.

Nasza szkoła po raz kolejny przyłącza się do akcji i jest zarejestrowana na mapie inicjatyw DBI.

Patronat honorowy nad akcją objęli: Minister Edukacji Narodowej, Rzecznik Praw Dziecka oraz Urząd Komunikacji Elektronicznej. Natomiast partnerami akcji są: Microsoft oraz Facebook .

Dzień Bezpiecznego Internetu to różnego rodzaju inicjatywy, które mają na celu propagowanie prawidłowych postaw w zakresie korzystania z „sieci”.

W tym roku będzie to 10 lutego. Pamiętajmy : korzystając z internetu zawsze przestrzegajmy zasad netykiety i bezpieczeństwa. Jako młodzi ludzie, świadomi zagrożeń współczesnego świata, chrońmy młodszych: nasze rodzeństwo, kolegów, znajomych. Bądźmy mądrzejsi od internetowych „przestępców” i „łobuzów”.

 ZBLIŻA SIĘ FINAŁ I TURNIEJU WARCABOWEGO!

W ciągu ostatnich 3 tygodni, 24 uczestników rozgrywało kolejne mecze w ramach 2 etapu Turnieju. Wszyscy gracze ze skupieniem podejmowali decyzje dotyczące kolejnego ruchu, który czasami okazywał się walką o życie.

Cieszy fakt, że zawody odbywają się w miłej i życzliwej atmosferze, a osoby przegrywające przyjmują przegraną z godnością. Osoby „odpadające” z Turnieju już zapowiadają – „Jeszcze tu wrócimy!” i już zaczynają treningi przed kolejnym turniejem.

Należy pogratulować wszystkim, którzy przeszli do kolejnego etapu, a są nimi:

Lp.

Nazwisko i imię gracza

Nazwisko i imię przeciwnika

1

Trumińska Justyna

Karczmarek Arkadiusz

2

Brożek Mariusz

Frańczak Piotr

3

Gąsior Monika

Mąka Piotr

4

Majewski Damian

Chwaszcz Wioletta

5

Dryglak Łukasz

Kubina Marcin

6

Jaskułecka Milena

Jaskułecka Joanna

Przed nami WIELKI FINAŁ, który odbędzie się po feriach. Wszystkich uczniów zachęcamy do kibicowania swoim faworytom!

warc11

warca

 

warca1

warca11

i konkurs fryzjerski 20150128 100584017920 stycznia 2015r., w naszej szkole odbyła się I Edycja Międzyszkolnego Konkursu Fryzjerskiego o zasięgu ogólnopolskim, „Najlepszy uczeń w zawodzie fryzjer”, którego nasza szkoła była organizatorem.

Temat przewodni to „Bajkowa Królowa”, mający inspirować do wykonania jak najbardziej fantazyjnych fryzur. W naszym konkursie wzięło udział 7 szkół z województwa lubelskiego, mianowicie: Technikum ZDZ im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego Biała Podlaska, Technikum ZDZ Chełm, ZSP im. Tadeusza Kościuszki Krasnystaw, ZSZ im. Stanisława Konarskiego Opole Lubelskie, ZSP im. Stanisława Staszica Parczew, Technikum ZDZ Tomaszów Lubelski oraz ZSZ Rzemiosł Różnych Zamość, a walkę o statuetkę „Złoty Grzebień”, pod bacznym okiem swoich opiekunów, stoczyło aż dwunastu uczniów.

Pracę uczestników oceniało jury w składzie nauczycieli zawodu i opiekunów każdej ze szkół, jednak nie było możliwość oddania głosu na swoich podopiecznych, co pozwoliło uzyskać sprawiedliwy i obiektywny wynik. Na punktację pracy wpływ miała nie tylko fryzura, ale pełna stylizacja, tj. makijaż i strój.

Najlepszą pracę wykonała Iwona Welik, uczennica III klasy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Parczewie, zajmując miejsce I w konkursie. Miejsce II zdobyła Wioleta Kalinowska (ZSZ Rzemiosł Różnych, Zamość) a miejsce III Nina Czopek (ZSZ im. Stanisława Konarskiego, Opole Lubelskie). Wyróżnienie otrzymała praca, której stylizacja w pełni odzwierciedlała postać złej królowej z baśni „Opowieści z Narnii” wykonana przez Sylwię Kowalczyk z III klasy technikum ZSP nr 1 w Krasnymstawie.

Nagrodami w konkursie były: statuetka „Złoty Grzebień” oraz nagrody rzeczowe, ufundowane przez naszą szkołę, EmporioSTUDIO FRYZUR z Chełma i hurtownię fryzjerską POLWELL. Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy i czasopisma fryzjerskie. Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Kolejna, II edycja Konkursu już za rok, a my już zachęcamy do wspólnej zabawy.

 • I Konkurs Fryzjerski
 • Autor: Brak danych
 • Odsłon: 6237
 • Downloads: 894
 • Ocena: Brak głosów 
 • I Konkurs Fryzjerski
 • Autor: Brak danych
 • Odsłon: 6170
 • Downloads: 856
 • Ocena: Brak głosów 
 • I Konkurs Fryzjerski
 • Autor: Brak danych
 • Odsłon: 6275
 • Downloads: 933
 • Ocena: Brak głosów 
 • I Konkurs Fryzjerski
 • Autor: Brak danych
 • Odsłon: 6183
 • Downloads: 871
 • Ocena: Brak głosów 

16 grudnia 2014r. w Sali Widowiskowej Krasnostawskiego Domu Kultury odbył się I Przegląd Pieśni Niepokornej połączony z X Powiatowym Konkursem Poezji Śpiewanej pod patronatem Starosty Krasnostawskiego, Janusza Szpaka oraz Burmistrz Krasnegostawu, Hanny Mazurkiewicz. Występy oceniało jury w składzie: Tadeusz Kiciński – Radny Rady Miasta Krasnystaw, Artur Smelkowski – Dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Krasnymstawie oraz Hovhannes Aleksanyan – instruktor KDK. Repertuar był szczególnie trudny, dotyczył utworów bardów i poetów śpiewających kojarzonych z tzw. opozycją w czasach PRL-u.

Naszą szkołę reprezentowali: Agata Kowalak z kl. 4te, Karolina Małysz z kl. 4te, Paulina Jaremek z kl. 3te oraz Michał Smyk z kl. 1tz. Dziewczyny wykazały się wokalnie, natomiast Michał akompaniował na gitarze. Za przygotowanie uczniów do występu odpowiadały: p. A. Kostrzanowska oraz p. E. Kapuśniak. Grupa z naszej szkoły wykonała dwa utwory: „Modlitwę o wschodzie słońca” z repertuaru Jacka Kaczmarskiego oraz „Miejcie nadzieję” autorstwa Adama Asnyka, wykonywaną przez Jacka Wójcickiego. Występ został doceniony przez jurorów, którzy przyznali naszemu zespołowi wyróżnienie.

Podczas obrad jury uczestnicy Przeglądu mieli okazję obejrzeć koncert grupy muzycznej „Ofensywa Brunetów” z Zamościa. Była to możliwość zetknięcia się z piosenką nawiązującą do utworów Marka Grechuty.

20141216 094520

20150113 095604

 

logo pdpz

POMÓŻ DZIECIOM PRZETRWAĆ ZIMĘ 2014 w ZSP Nr 1

     Zakończyliśmy w naszej szkole już poraz kolejny akcję "Pomóż Dzieciom Przetrać zimę". Akcja trwała od 12 listopada do 19 grudnia 2014 roku. Zebraliśmy dużo słodyczy i trwałej żywności oraz odzież, obuwie i zabawki. Wszyskie dary zostały przekazane do Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Krasnymstawie sąsiadującej z naszą szkołą. Podopieczni placówki byli bardzo wdzięczni za okazaną im życzliwość, czego wyrazem była kartka świąteczna od mieszkańców Placówki. A my jesteśmy zadowoleni, że mogliśmy sprawić na Święta Bożego Narodzenia komuś przyjemność.

    Dziękujemy zatem wszyskim darczyńcom: uczniom, nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Krasnymstrawie za okazane serce i szczodrość.

                                                                        Organizatorzy akcji w ZSP Nr 1 K. Mańko i M. Typiak

"Poznaj swoje prawa w pracy"

Regionalny etap konkursu Państwowej Inspekcji Pracy

w Lublinie

18 grudnia 2014 roku laureatki szkolnego etapu konkursu: Patrycja Minicka uczennica klasy 3 technikum ekonomicznego i Paulina Dunaj uczennica 4 klasy również technikum ekonomicznego wzięły udział w regionalnym etapie tego konkursu organizowanego przez Państwową Inspekcję Pracy w Lublinie. W trakcie konkursu uczniowie z całego województwa lubelskiego (ok. 40 osób) rozwiązywali test wiedzy o prawie pracy i bhp składający się 35 pytań. Nasze uczennice osiągnęły bardzo wysoki wynik tzn:

Paulina Dunaj - 34 poprawnych odpowiedzi

Patrycja Minicka - 33 poprawnych odpowiedzi.

Wszyscy uczetnicy etapu regionalnego otrzymali okolicznościowe dyplomy i upominki.

GRATULACJE !!!

Katarzyna Mańko

 

apip

a1pip

Komunikat dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej z 27 kwietnia 2015 r. w sprawie terminów sprawdzianu, egzaminu gimnazjalnego, egzaminu maturalnego, egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe oraz egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie w 2016 roku.

 

olimpiada wiedzy o żywieniu i żywności-2Po raz pierwszy uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Krasnymstawie brali udział w Eliminacjach Okręgowych Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności, które odbyły się 11 stycznia 2013 roku w Zespole Szkół nr 5 w Lublinie. Olimpiada ma na celu propagowanie zdrowych nawyków żywieniowych, a także poznawanie nowych technik i metod kulinarnych, służących do przygotowywania zdrowej żywności. Tegoroczna tematyka obejmowała szeroko pojęte kuchnie regionalne i narodowe. Uczennice klasy 3 tz: Małgorzata Bojarska i Emilia Bojarska niestety nie zakwalifikowały się do Etapu Centralnego, ale zdobytą wiedzę i umiejętności, jak zapewniają, wykorzystają do przygotowania się do konkursu za rok. Uczennice do Olimpiady przygotowywała oraz opiekę podczas konkursu sprawowała mgr inż. Agata Sadlak-Skrzypek.

 • olimpiada wiedzy o żywieniu i żywności-1
 • Autor: Agata Sadlak-Skrzypke
 • Odsłon: 5693
 • Downloads: 865
 • Ocena: Brak głosów 
 • olimpiada wiedzy o żywieniu i żywności-2
 • Autor: Agata Sadlak-Skrzypke
 • Odsłon: 25088
 • Downloads: 852
 • Ocena: Brak głosów 
 • olimpiada wiedzy o żywieniu i żywności-3
 • Autor: Agata Sadlak-Skrzypke
 • Odsłon: 5275
 • Downloads: 834
 • Ocena: Brak głosów 
 • olimpiada wiedzy o żywieniu i żywności-4
 • Autor: Agata Sadlak-Skrzypke
 • Odsłon: 5487
 • Downloads: 861
 • Ocena: Brak głosów 

Wizyta w ZS Nr 1Nierozłącznym elementem Świąt Bożego Narodzenia jest wspólne śpiewanie kolęd. Dzisiaj nazwakolędy kojarzy się przede wszystkim z pieśniami o tematyce bożonarodzeniowej.

20 grudnia 2012 roku podczas Miejskiego Konkursu Angielskiej Piosenki Świątecznej który odbywał się w Zespole Szkół Nr 1 w Krasnymstawie uczniowie klas gastronomicznych wraz z panią Agnieszką Pawlas, która była przewodniczącą jury, odwiedzili swoich młodszych kolegów.

Celem wizyty była promocja szkoły i przedstawienie oferty edukacyjnej oraz prezentacja i sprzedaż tradycyjnych wypieków bożonarodzeniowych. Nasi kucharze swoim niecodziennym wyglądem wzbudzali zainteresowanie wśród uczniów którzy chętnie zapoznawali się z ofertą edukacyjną szkoły.

 • Wizyta w ZS Nr 1
 • Autor: Agnieszka Pawlas
 • Odsłon: 5198
 • Downloads: 868
 • Ocena: Brak głosów 
 • Wizyta w ZS Nr 1
 • Autor: Agnieszka Pawlas
 • Odsłon: 5198
 • Downloads: 867
 • Ocena: Brak głosów 
 • Wizyta w ZS Nr 1
 • Autor: Agnieszka Pawlas
 • Odsłon: 5339
 • Downloads: 849
 • Ocena: Brak głosów 
 • Wizyta w ZS Nr 1
 • Autor: Agnieszka Pawlas
 • Odsłon: 70660
 • Downloads: 878
 • Ocena: Brak głosów 

Kiermasz ŚwiątecznyGdy zabłyśnie pierwsza gwiazdka, rozpakujemy świąteczne prezenty i zasiądziemy do wieczerzy, na której pojawią się postne dania. Jednak po śledziku, karpiu i innych 10 wigilijnych potrawach, przyjdzie czas na pyszne bożonarodzeniowe ciasta.

PRACOWNIA FRYZJERSKA

przy

Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1

w Krasnymstawie

ul. Zamkowa 1

 

świadczy usługi fryzjerskie w dniach:

 

Poniedziałek 8ºº - 16 ºº

Wtorek 8ºº - 16 ºº

Środa 8ºº - 16 ºº

Pracownia fryzjerska znajduje się w budynku biblioteki szkolnej, na parterze.

 

Z a p r a s z a m y

 

satyra jest lekiem na wszystko

 

animrumruZespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Krasnymstawie zaprasza uczniów do wzięcia udziału w konkursie piosenki satyrycznej. Konkurs skierowany jest do uczniów szkól gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu krasnostawskiego. Organizatorem konkursu jest biblioteka szkolne przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Krasnymstawie.