kosciuszkoGodło PolskiZespół Szkół Nr 1

im. Tadeusza Kościuszki w Krasnymstawie

ul. Zamkowa 1, 22-300 Krasnystaw

tel/fax: (82) 576 37 55

e-mail: sekretariat@zsnr1-kosciuszko.pl

Najnowsze artykuły

05 Lip 2024 09:13 - Małgorzata Typiak
Zapraszamy na wydarzenie „Rajd Rowerowy w Krainie Obfitości”

Zapraszamy na wydarzenie „Rajd Rowerowy w Krainie Obfitości”   Starostwo Powiatowe w Krasnymstawie zaprasza na wydarzenie pn. „ Rajd Rowerowy w Krainie Obfitości” z Piknikiem Rodzinnym, które  odbędzie się 14 lipca 2024 r. na parkingu przy Starostwie Powiatowym w Krasnymstawie, ul. Sobieskiego 3. Rajd jest skierowany do wszystkich miłośników aktywnego wypoczynku, zwłaszcza turystyki rowerowej. Celem rajdu jest propagowanie aktywnego spędzania wolnego czasu [ ... ]

Wydarzenia szkolneCzytaj więcej...
21 Cze 2024 11:46 - zakończenie roku szkolnego
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024

21 czerwca 2024 roku odbyło się uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego 2023/2024. Prowadzący akademię uczniowie Zuzanna Chojda i Michał Piasecki powitali Małgorzatę Jędruszczak - Dyrektor Szkoły, Pana Janusza Szpaka – Starostę Powiatu Krasnostawskiego, panią Katarzynę Mańko - Wicedyrektor Szkoły, panią Kingę Ciurysek - Kierownik Szkolenia Praktycznego, panią Annę Berbeć – Przewodniczącą Rady Rodziców, nauczycieli, rodziców i uczniów. W [ ... ]

Wydarzenia szkolneCzytaj więcej...
14 Cze 2024 10:32 - sport to zdrowie
Dzień sportu w ZETCE

Dnia 13.06.2024 r. odbył się w naszej szkole dzień sportu, uczniowie chętnie uczestniczyli w różnych dyscyplinach sportowych. Organizatorami byli nauczyciele: Marcin Łukaszczyk, Grzegorz Świech oraz Robert Pawlas. Wszystkim bardzo dziękujemy za uczestnictwo.

Wydarzenia szkolneCzytaj więcej...
06 Cze 2024 07:16 - Super User
Światowy Dzień Bez Tytoniu

Co roku 31 maja obchodzimy Światowy Dzień Bez Tytoniu. W 2024 roku dzień ten przypadał w piątek. Obchody Światowego Dnia Bez Tytoniu zostały zainicjowane przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) w 1987 roku. Prowadzona kampania ma na celu zwrócenie uwagi na szkodliwość palenia papierosów. Każdego roku święto jest obchodzone pod innym hasłem. Tegoroczne hasło kampanii brzmi: „Młodzież wkracza i zabiera głos #TobaccoExposed” Włączając się w obchody Światowego Dnia Bez [ ... ]

Wydarzenia szkolneCzytaj więcej...
03 Cze 2024 06:19 - spotkanie
Spotkanie z poetą Mirosławem L. Iwańczykiem

Spotkanie z poetą Mirosławem L. Iwańczykiem „Niesiony mistyczną mocą, Wyruszam gdzieś w nieznane W retrospektywną, tajemną Przestrzeń…” Tak pisał w jednym ze swoich  liryków  Mirosław Leszek Iwańczyk, z którym 22 maja 2024r. mieli okazję spotkać się uczniowie klas 3tze oraz 4tz ZS nr 1. Poeta, pisarz, historyk literatury, człowiek o niezwykłej wrażliwości lirycznej opowiedział zgromadzonym uczniom o genezie najnowszego tomu pod tytułem „Oblicza miłości- [ ... ]

Wydarzenia szkolneCzytaj więcej...
02 Cze 2024 09:24 - Dzień Dziecka
„WITAJCIE W NASZEJ BAJCE”

„WITAJCIE W NASZEJ BAJCE” 30 maja 2024 r. w krasnostawskim parku odbyła się uroczystość Dnia Dziecka „Witajcie w naszej bajce” organizowana przez Parafię Świętego Franciszka Ksawerego w Krasnymstawie, Burmistrza Krasnegostawu, Krasnostawski Dom Kultury. Oprócz wielu atrakcji dla dzieci w programie uroczystości były występy muzyczne w tym wokalne i taneczne uczniów z lokalnych szkół i innych placówek. Naszą szkołę reprezentował zespół w składzie: Wiktor Pawlak (perkusja), [ ... ]

Wydarzenia szkolneCzytaj więcej...

Tradycyjnie w każdym roku szkolnym we wrześniu w naszej szkole odbywa się pierwsze zebranie z rodzicami. Nowo przybyłych oczekiwanych gości zazwyczaj wita się chlebem i solą. Uczniowie klas gastronomicznych natomiast na pierwszym zebraniu z rodzicami jak co roku powitali swoich najbliższych słodkimi wypiekami (bo chleba jeszcze nie piekli J). W tym roku na stoisku w konwencji jesiennej można było spróbować efektownie wyglądających róż z kruchego ciasta z powidłami oraz pachnących jabłkami i czekoladą muffinek. Szczególnie ciepło zaskoczeni byli rodzice naszych najmłodszych kolegów. Myślimy że już wkrótce będą mogli spróbować wypieków swoich pociech. A jeśli ktoś chciałby sam spróbować swoich sił zapraszamy po przepisy na naszego bloga: http://kulinarnizsp1kras.blogspot.com/

DSC 0002 7

 

DSC 0003 6

 

DSC 0005 7

 

DSC 0008 6

Nasza szkoła, a właściwie uczniowie z klas gastronomicznych, zostali  wytypowani do uczestnictwa w warsztatach edukacyjno-kulinarnych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty organizowanych przez Agencję Rynku Rolnego. Zostaliśmy wyróżnieni za prężne działanie i znakomitą bazę i znaleźliśmy się jako jedna z 8 szkół z województwa lubelskiego. Warsztaty miały na celu wprowadzenie nas w tajniki kuchni regionalnej i kładły bardzo duży nacisk na sporządzanie potraw z produktów lokalnych, które są wypierane przez produkty eksportowe. Warsztaty prowadził kucharz Artur Wawer. Zostaliśmy przeszkoleni w bardzo przystępny i ciekawy sposób. Pan Artur nauczył nas kilku "kucharskich" trików, przypomniał o wartości odżywczej naszych rodzimych warzyw, owoców i mięsiw oraz nauczył nowoczesnej sztuki dekoracji potraw. Mieliśmy też możliwość bliższego zapoznania się z metodą obróbki termicznej Sous-vide, czyli metodzie próżniowej długiego gotowania potraw w szczelnie zamkniętych workach z tworzyw sztucznych, umieszczonych w gorącej wodzie. Jest to obecnie bardzo modna metoda, ale jak się okazuje bardzo ekonomiczna i pozwalająca na zachowanie naturalnego smaku i właściwości odżywczych potraw. Zajęcia bardzo przypadły nam do gustu, jesteśmy umówieni już na następne, a potrawy które razem sporządziliśmy wkrótce znajdą się na naszym blogu http://kulinarnizsp1kras.blogspot.com/ . Na zakończenie każdy uczestnik dostał Certyfikat uczestnictwa i upominki od Agencji Rynku Rolnego. Podsumowując był to miło i produktywnie spędzony piątek, a przy tym wyjątkowo smacznie.

 

zwDSC 5925

 

zwDSC 5937

 

zwDSC 5940

 

zwDSC 5972

 

DSC 0194 CopyDnia 18 września klasa 4 TP oraz zaprzyjaźnione osoby wzięły udział w pierwszym rowerowym rajdzie zorganizowanym w nowym roku szkolnym 2015/2016. Trasa liczyła 26 km i przebiegała przez malownicze miejsca ziemi krasnostawskiej takie jak: Las Namule- Białka-Niemienice- Wodny Dół-Jaślików- Stężyca z metą na boisku ZSP nr 1. Podczas rajdu uczestnicy wykazali się dobrą wytrzymałością fizyczną, samodyscypliną, wysoka kulturą osobistą oraz umiejętnością współdziałania w grupie. Uśmiech na twarzach uczniów oraz nieukrywany entuzjazm świadczył o bardzo dobrej atmosferze panującej podczas rajdu. Organizatorem oraz opiekunem wyprawy był Marcin Łukaszczyk nauczyciel i wychowawca w ZSP nr1.  

{gallery artykuly/2015/rajd1}

 

 

 zebranie rodz

Serdecznie zapraszamy rodziców / opiekunów na zebranie z rodzicami, które odbędzie się 24 września 2015 roku (czwartek) o godzinie 15.30 w sali gimnastycznej.

 

Zapraszamy

dyrekcja szkoły i grono pedagogiczne

kiermaszSamorząd Uczniowski przypomina o trwającym kiermaszu podreczników. Jeżeli chcecie sprzedać podręczniki z lat ubiegłych, przynieście je podpisane imieniem, nazwiskiem, klasą oraz sugerowaną ceną do sali 47 lub 41. Zakupu książek można dokonywać codziennie na dużej przerwie w sali 47. ZAPRASZAMY.

 

 f2

 Zachęcamy wszystkich uczniów naszej szkoły do udziału w konkursie ,, Mój wybór - moja szkoła". 

 Nakręć film o szkole, swojej klasie  - czas trwania filmu nie może przekroczyć 7 minut. Film należy dostarczyć do p. Tomasza Bożko lub pani Małgorzaty Typiak do dnia 30 października 2015 r. (film na płycie CD lub DVD). Liczy się Twoja kreatywność !!! 

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone i opublikowane na stronie internetowej szkoły i na Facebooku szkoły. Czekają na Was super nagrody!!!

 poradnik

„Przychodzi uczeń do prawnika…” – innowacyjny poradnik prawny dla młodzieży

Dom, szkoła, sklep, bank, zakupy przez internet, pierwsza praca… Czy wiedza o tym jakie i komu przysługują prawa jest przydatna w wielu codziennych sytuacjach życiowych?

Odpowiedź na to i wiele innych ważnych pytań można znaleźć w przygotowanym przez  Ministerstwo Sprawiedliwości innowacyjnym poradniku „Przychodzi uczeń do prawnika…”, który jest przewodnikiem po prawie adresowanym dla młodzieży. Ma on uświadamiać, że znajomość prawa jest korzystna, chroni przed zagrożeniami i pomaga w codziennym życiu, z  czego często nie zdajemy sobie sprawy.

Poradnik obejmujący zagadnienia bliskie młodzieży, w przystępnej, atrakcyjnej formie oraz napisany językiem dostosowanym do odbiorców jest skierowany do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Poradnik zawiera przydatne informacje m. in. o tym, jak pobierać pliki ze stron internetowych, jak korzystać z portali społecznościowych, podstawy praw konsumenta czy informacje o odpowiedzialności osób poniżej 18 roku życia. Wskazano w nim także jak kształtuje się odpowiedzialność młodych ludzi za popełnione przez nich czyny, poruszono kwestie stalkingu, czy ochrony wizerunku w internecie. Książka przybliża też zawody prawnicze oraz przebieg postępowań sądowych.

 

Zapoznaj się z poradnikiem (w załączniku).

Zapraszamy uczniów naszej szkoły do udziału w konkursie.

Weź udział w konkursie „Przytomni”. Nakręć spot, powiedz wszystkim, że #DopalaczeKradnąŻycie i wygraj dla swojej szkoły atrakcyjne nagrody!

Nie pozwólmy dopalaczom niszczyć naszego życia! Jeśli nie tolerujesz kradzieży, bandytyzmu i kłamstwa oraz nie godzisz się na dopalacze, weź udział w konkursie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych pn. „Przytomni”.

Nakręć spot,  powiedz wszystkim, że „Dopalacze kradną życie” i wygraj dla swojej szkoły atrakcyjne nagrody!

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych ogłasza konkurs dla uczniów szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych na najlepszy materiał filmowy promujący zdrowy i wolny od używek (przede wszystkim od dopalaczy) tryb życia.

Celem akcji „Przytomni” jest zwiększenie świadomości młodych osób, w zakresie niebezpieczeństw związanych z zażywaniem dopalaczy. Konkurs jest częścią rozpoczętej w lipcu kampanii społecznej „Dopalacze Kradną Życie”.

W konkursie mogą wziąć udział przedstawiciele szkół, reprezentowani przez grupy składające się z dowolnej liczby uczniów oraz co najmniej jednego dorosłego opiekuna. Nagrania, których motywem przewodnim ma być propagowanie stylu życia wolnego od dopalaczy, nie mogą przekraczać 40 sekund.

Zwycięzców wyłoni jury konkursowe składające się z ekspertów z Ministerstw Spraw Wewnętrznych, Edukacji Narodowej i Zdrowia. W jury zasiądą także policjanci oraz przedstawiciele mediów i organizacji pozarządowej. Trzy najlepsze prace zostaną uhonorowane, a placówki oświatowe, z których spoty pochodzą, otrzymają nagrody pieniężne.

Dodatkowo filmy, które decyzją jury zajmą od 4 do 9 miejsca, wezmą udział w konkursie internautów. Prace zostaną umieszczone na profilu akcji „Dopalacze Kradną Życie” na Facebooku, a ta która zbierze najwięcej polubień otrzyma specjalną nagrodę internautów.

Termin składania prac upływa 30 września 2015 roku.

Szczegółowe informacje znajdują się w regulaminie. Dodatkowe wiadomości o konkursie można uzyskać także w Departamencie Komunikacji Społecznej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych pod numerami telefonów (22) 60 149 42 i (22) 60 149 45 lub adresami e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. i Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

konkurs przytomni 780x390

w1

Wychowawcy klas w roku szkolnym 2015/2016:

 • Bożena Cieszko-Pankiewicz 1 tz/1te
 • Agnieszka Pomarańska 1 tp/1tb
 • Tomasz Kraska 1ms/mr/k
 • Agnieszka Pawlas klasa 2 k
 • Katarzyna Mańko klasa 2te/2 tp
 • Iwona Poniewozik klasa 2 tz/2 tf
 • Leszek Dworucha klasa 2 ms
 • Marzena Szydłowska klasa 3 mmk
 • Elżbieta Kapuśniak klasa 3 tz
 • Jolanta Jóźwiak klasa 3 tp
 • Zofia Rychwalska klasa 3 tf
 • Halina Szewczyk  klasa 4 tz
 • Marcin Łukaszczyk klasa 4 tp
 • Marzena Remiś klasa 4 tf
 • Marta Maślona klasa 4te/4tb

suWybory do SU 2014

 

19  września 2014  uczniowie naszej szkoły wybierali  władze Samorządu Uczniowskiego

A oto wyniki wyborów :             

Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego-Patrycja Gaweł -4te

Zastępca Przewodniczącej –Pamela Bojarska  – 1te

Skarbnik –  Piotr Suliga -3tb

Sekretarz – Joanna Jaskułecka – 3te

Jednocześnie wszyscy głosujący wzięli udział w wyborach Rzecznika   Praw Ucznia.

Uprawnieni do głosowania wybierali jednego z szesnastu wyłonionych przez samorządy klasowe kandydatów .Najwięcej głosów zdobył  pan Grzegorz Świech.

Gratulujemy zwycięstwa i życzymy owocnej pracy w nowym roku szkolnym.

 • Wybory do SU 2014
 • Autor: Sylwia Młynarczyk-Rysak
 • Odsłon: 80441
 • Downloads: 912
 • Ocena: Brak głosów 
 • Wybory do SU 2014
 • Autor: Sylwia Młynarczyk-Rysak
 • Odsłon: 5771
 • Downloads: 852
 • Ocena: Brak głosów 
 • Wybory do SU 2014
 • Autor: Sylwia Młynarczyk-Rysak
 • Odsłon: 5472
 • Downloads: 872
 • Ocena: Brak głosów 
 • Wybory do SU 2014
 • Autor: Sylwia Młynarczyk-Rysak
 • Odsłon: 5554
 • Downloads: 927
 • Ocena: Brak głosów 

 

W dniu 19 września 2014 roku odbyły się wybory do władz SU. Po przeliczeniu głosów przez komisję w składzie: Agnieszka Kamińska, Agnieszka Bojko i Klaudia Haratym z klasy 2 tk, okazało się, że zwyciężyła Patrycja Gaweł z klasy 4 te, z liczbą głosów 44, drugie miejsce zajęła Pamela Bojarska z klasy 1te, trzecie Joanna Jaskułecka z klasy 3te, a czwarte Piotr Suliga z 3tb.

„Życie jest jak książka pisana przez pokolenia”- takie hasło przyświecało Powiatowej Inauguracji Roku Szkolnego 2014/2015, która odbyła się 5 września bieżącego roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Krasnymstawie. Na uroczystości zjawiło się wielu znamienitych gości – przedstawicieli władz wojewódzkich, powiatowych i dyrektorów oraz kierowników jednostek podległych władzom samorządowym.  Pan dyrektor Wojciech Maślona gorąco powitał licznie przybyłych i wyraził podziękowania za skorzystanie z zaproszenia. Uroczystość była okazją do wystąpień, m. in. Pana Krzysztofa Grabczuka wicemarszałka województwa lubelskiego, Pana Starosty Janusza Szpaka, Pani Bożeny Gawron Prezesa Oddziału Powiatowego ZNP w Krasnymstawie i Pana Burmistrza Andrzeja Jakubca. Ich słowa były skierowane przede wszystkim do uczniów, wyrażano w nich nadzieję na rozwój szkolnictwa zawodowego, przedstawiano plany związane z wykorzystaniem unijnego wsparcia dla rozwoju szkół tego typu. Każde z wystąpień zawierało również życzenia satysfakcji z pracy w rozpoczynającym się roku szkolnym.

rsz1

rsza

rsz22

 

rszz

Niezwykle ważna częścią uroczystości było wyrażenie poparcia dla ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania zainicjowanej w 2012 roku przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.  W tym roku lekturę wybranych fragmentów „Trylogii” Henryka Sienkiewicza pięknie odczytali przedstawiciele władz samorządowych w osobach: Pana Janusza Szpaka, Pana Henryka Czernieja i Pana Marka Nowosadzkiego.

cz

 

Ostatnim punktem była krótka część artystyczna przygotowana przez uczniów i nauczycieli. Jej myślą przewodnią była wierność wartościom, budowanie własnej tożsamości i prezentowanie postawy patriotycznej przez młode pokolenie. Uczniowie pięknie zaprezentowali wiersze i piosenki wywołując wzruszenie widzów.

rszz1

 • Powiatowa inauguracja roku szkolnego
 • Autor: Marzena Szydłowska
 • Odsłon: 5917
 • Downloads: 927
 • Ocena: Brak głosów 
 • Powiatowa inauguracja roku szkolnego
 • Autor: Marzena Szydłowska
 • Odsłon: 6047
 • Downloads: 928
 • Ocena: Brak głosów 
 • Powiatowa inauguracja roku szkolnego
 • Autor: Marzena Szydłowska
 • Odsłon: 6122
 • Downloads: 958
 • Ocena: Brak głosów 
 • Powiatowa inauguracja roku szkolnego
 • Autor: Marzena Szydłowska
 • Odsłon: 6055
 • Downloads: 910
 • Ocena: Brak głosów 

 

Sukces kucharzy z ZSP nr 1 w Krasnymstawie

Kolejne zmagania konkursowe z zakresu gastronomii, w których pomimo okresu wakacyjnego uczniowie klas gastronomicznych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Krasnymstawie brali udział. Była to XIV edycja konkursu „Nasze Kulinarne Dziedzictwo - Smaki Regionów"  i odbyła się w Muzeum Wsi Lubelskiej w Lublinie 20 lipca 2014 roku.

Uczennice wystartowały w kategorii "gastronomia", gdzie startujące zespoły miały za zadanie zaprezentować zestaw obiadowy, tj. zupę lub przystawkę i danie główne. Jury, po przewodnictwem znanej autorki książek kucharskich Hanny Szymanderskiej, którą wspierali Barbara Fatyga z Lubelskiego Klastra Spożywców, Agnieszka Kasperska, dziennikarka z Kuriera Lubelskiego, Andrzej Baczkowski, szef kuchni w nałęczowskim "Energetyku" i Tomasz Makowski z Departamentu Rolnictwa i Środowiska UMWL, musiało zmierzyć się z propozycjami aż trzynastu zespołów.

Uczennice pomimo silnej konkurencji profesjonalnych kucharzy z restauracji, domów wczasowych oraz pomimo stresu zdołały zmobilizować się i pokazać swoje umiejętności z jak najlepszej strony. I tym sposobem zostały docenione i nagrodzone II miejscem za gołąbki z kaszą i grzybami leśnymi w sosie grzybowym oraz drobiowymi szyjkami na pęczaku z młodą glazurowana marchewką. Jury bardzo miło wyrażało się o młodych kucharzach z Krasnegostawu i życzyło im wielu sukcesów w dalszej karierze zawodowej.

W konkursie brały udział uczennice klasy 3 technikum o profilu technik żywienia i usług gastronomicznych: Patrycja Opat i Aleksandra Repeć pod czujnym okiem nauczycielek praktycznej nauki zawodu: Agnieszki Pawlas i Agaty Sadlak-Skrzypek. A przepisy konkursowe oraz wiele innych można znaleźć na blogu kulinarnym, który uczniowie wraz z nauczycielami ZSP nr 1 prowadzą pod adresem: http://kulinarnizsp1kras.blogspot.com/.

DSC 1088

 

DSC 1179

 

DSC 1043

 

DSC 1226

 

DSC 1195

 

DSC 1201

 

DSC 1352

 

DSC 1412

 

DSC 1393

 

DSC 1402

 

DSC 1379

 

DSC 1409

 

zebranie rodz

Dnia 23 września 2014 r. (wtorek) o godz. 15.30 w sali gimnastycznej odbędzie się zebranie z rodzicami.                                                                                                           

                                                                                                                                                                                                                                                                Serdecznie zapraszamy

                                                                                                                                                                                                                                                               Dyrekcja i grono pedagogiczne

targi pracy

 

Zapraszamy uczniów klasy IV technikum,  klasy III zsz i słuchaczy KKZ do uczestnictwa w Międzynarodowych Targach Pracy. Osoby chętne proszone są o kontakt z panią Małgorzatą Typiak.

Koszt wyjazdu - 22 zł

 

 

 http://www.praca.targi.lublin.pl/

 

Wojewódzki Urząd Pracy w Lublinie i Europejskie Służby Zatrudnienia – EURES we współpracy  z Targami Lublin S.A. mają przyjemność zaprosić Państwa do udziału w IX Międzynarodowych Targach Pracy, które odbędą się 15 października 2014w Centrum Targowo- Wystawienniczym Targów Lublin S.A. przy ul. Dworcowej 11 w Lublinie.

Międzynarodowe Targi Pracy to:

 • Ponad 8 tys. wykwalifikowanych pracowników oraz ambitnych absolwentów uczelni zainteresowanych podjęciem nowej pracy
 • Atmosfera sprzyjająca owocnym spotkaniom na linii pracodawca- pracownik
 • Możliwość budowania wizerunku firmy jako solidnego pracodawcy
 • Wzrost rozpoznawalności firmy na rynku pracy i nie tylko

Wychowawcy klas:

 • Agnieszka Pawlas klasa 1 km
 • Katarzyna Mańko klasa 1te/1 tp
 • Iwona Poniewozik klasa 1 tz/1 tf
 • Marzena Szydłowska klasa 2 k
 • Grzegorz Świech klasa 2 mm
 • Elżbieta Kapuśniak klasa 2 tz
 • Jolanta Jóźwiak klasa 2 tp
 • Zofia Rychwalska klasa 2 tf
 • Agata Sadlak-Skrzypek klasa 3 tz
 • Tomasz Kraska klasa 3 mm
 • Marcin Łukaszczyk klasa 3 tp
 • Marzena Remiś klasa 3 tf
 • Marta Maślona klasa 3teb
 • Monika Kowalik-Żebrowska klasa 4 tf
 • Małgorzata Typiak klasa 4 teb
 • Tomasz Bożko klasa 4 tpm

wych1

 

Działając na podstawie art. 92 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2010 Nr 113, poz. 759 z późn. zm.), zwanej dalej ustawą, Zamawiający –Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Krasnymstawie informuje,
że rozstrzygnięto postępowanie o udzielenie niniejszego zamówienia publicznego prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego.

Zawiadomienie o unieważnieniu postępowania

Zamawiający –Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki
w Krasnymstawie informuje, że postępowanie w trybie przetargu nieograniczonego na dostawę fabrycznie nowego sprzętu i oprogramowania na potrzeby Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Krasnymstawie w ramach projektu "Staże i praktyki - lepszy start w dorosłe życie" współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki w ramach działania 9.2 Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego zostało unieważnione
w następującej części:

Część nr 3: Dostawa sprzętu na potrzeby zawodu technik budownictwa

Szczegółowe informacje w załącznikach.


KALENDARZ IMPREZ I UROCZYSTOŚCI

NA ROK SZKOLNY 2015 / 2016

Termin Nazwa imprezy

Odpowiedzialni

Wrzesień Rozpoczęcie roku szkolnego

SU

A. Pawlas

A. Kostrzanowska

Rocznica 17 września

P. Bęcal

S. Wójcik - Wilkołazka

Zebranie z rodzicami – prezentacje klas gastronomicznych

A. Pawlas

K. Oleszczuk

M. Typiak

Wybory do SU

SU

i opiekunowie

Integracja klas pierwszych Wychowawcy klas pierwszych
Otrzęsiny klas pierwszych

SU

 i opiekunowie

Październik    
Pielgrzymka klas maturalnych na Jasną Górę

S. Młynarczyk – Rysak

Ks. P. Klępka

H. Szewczyk

E. Gałka

Dzień Edukacji Narodowej

U. Nowak

M. Koźlik

Listopad Narodowe Święto Niepodległości A. Kostrzanowska

Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej

B. Cieszko - Pankiewicz
Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

B. Cieszko – Pankiewicz

K. Mańko

L. Franczak

Andrzejki

SU

S. Młynarczyk – Rysak

A. Kostrzanowska

Olimpiada Wiedzy o Żywności

i Żywieniu

A. Pawlas

K. Oleszczuk

M. Typiak

Grudzień Akcja „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”

M. Typiak

K. Mańko

Opłatki klasowe

Wychowawcy klas

Konkurs o tytuł Mistrza rachunkowości

B. Cieszko – Pankiewicz

Kiermasz bożonarodzeniowy

A. Pawlas

K. Oleszczuk

M. Typiak

S. Młynarczyk – Rysak

B. Bęcal

Kolędowanie po europejsku

M. Szydłowska

Z. Rychwalska

U. Nowak

Styczeń Szkolny Konkurs Matematyczny

M. Remiś

I. Poniewozik

T. Bożko

Szkolny Konkurs Fryzjerski

E. Puchała

A. Żelisko

Luty Podsumowanie pracy za I SEM.

M. Jędruszczak

Szkolny Konkurs Języka Angielskiego U. Nowak
Marzec Szkolny Konkurs motoryzacyjny

S. Czwórnóg

W. Czwórnóg

T. Słotwiński

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej

S. Młynarczyk – Rysak

Ks. P. Klępka

Kiermasz wypieków wielkanocnych

A. Pawlas

K. Oleszczuk

M. Typiak

Kiermasz ozdób Wielkanocnych

S. Młynarczyk – Rysak

B. Bęcal

Dzień wiosny

SU i opiekunowie

Kwiecień Dni otwarte

Gastronomia – H. Szewczyk

Fryzjerstwo – E. Puchała

Budownictwo – T. Kraska

Ekonomia- K. Mańko

Diagnostyka- W.S. Czwórnóg

Dzień Patrona Szkoły

P. Sroczyński

T. Słotwiński

Mistrzostwa Powiatu  - Wyciskanie na ławeczce poziomej

L. Dworucha

G. Świech

M. Łukaszczyk

Rocznica Zbrodni Katyńskiej

J. Jóźwiak

E. Puchała

Olimpiada Wiedzy Samochodowej

S. Czwórnóg

W. Czwórnóg

Konkurs Piosenki Satyrycznej M. Szydłowska
Powiatowy Konkurs Profilaktyka Uzależnień

E. Gałka

H. Szewczyk

Pożegnanie maturzystów.

J. Jóźwiak

E. Kapuśniak

Z. Rychwalska

Maj Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3-go Maja

S. Wójcik – Wilkołazka

P. Bęcal

Czerwiec Dzień Sportu Szkolnego- Dzień Dziecka

L. Dworucha

G. Świech

M. Łukaszczyk

E. Guziuk

Zakończenie roku szkolnego

M. Maślona

K. Oleszczuk

Lipiec/

Sierpień

Konkursy kulinarne

A. Pawlas

K. Oleszczuk

Rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Krasnymstawie

W dniu 2 września 2013 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego 2013/2014. Po wprowadzeniu pocztu sztandarowego szkoły i wysłuchaniu hymnu narodowego głos zabrał Pan Dyrektor Wojciech Maślona. Powitał wszystkich zebranych – gości, młodzież, rodziców, grono pedagogiczne. Serdeczne słowa powitania usłyszeli także nowi nauczyciele, a także pierwszoklasiści, którzy po raz pierwszy przekroczyli mury szkolne.

1

 

2

 

3-crop

4

LISTA TEMATÓW Z JĘZYKA POLSKIEGO NA USTNY EGZAMIN MATURALNY W ROKU SZKOLNYM 2013/2014

LITERATURA
1. Motyw snu w literaturze romantycznej i współczesnej. Rozwiń temat, odwołując się do wybranych utworów.
2. Modyfikacje średniowiecznego etosu rycerskiego w literaturze fantasy. Przedstaw zagadnienie, odwołując się do wybranych przykładów.
3. Porównaj różne sposoby ujęcia motywu przemiany bohatera w wybranych utworach literackich różnych epok.
4. Motywy mitologiczne w literaturze współczesnej. Na podstawie wybranego materiału omów funkcje, jakie one pełnią.
5. Przykłady manifestowania przez młodych przekonań ich pokolenia. Omów zagadnienie na podstawie utworów różnych epok.
6. Wędrówki w poszukiwaniu sensu życia. Wybierz i omów przykłady z literatury różnych epok.
7. Scena finałowa w utworze literackim. Na wybranych przykładach dokonaj analizy jej funkcji w dziele literackim.
8. Próby odbudowania świata wartości po okrucieństwach II wojny światowej w literaturze. Przedstaw zagadnienie, analizując wybrane utwory.
9. Różne ujęcia miłości w literaturze wybranych epok. Rozwiń temat na wybranych przykładach.
10. Biografia jako klucz do odczytania twórczości pisarza. Rozwiń zagadnienie, odwołując się do życia i dzieł wybranego twórcy.
11. Przedstaw różne aspekty dojrzewania, odwołując się do wybranych utworów literackich XIX i XX wieku.
12. Literackie obrazy zniewolenia człowieka w systemie totalitarnym. Omów zagadnienie, odwołując się do wybranych utworów.
13. Starość jako motyw literacki. Omów zagadnienie, odwołując się do wybranych utworów z różnych epok.
14. Niewłaściwe wybory, fałszywe kroki, błędy. Przedstaw i oceń ich konsekwencje, odwołując się do wybranych bohaterów literackich.
15. Postacie historyczne jako bohaterowie literaccy. Przedstaw różne sposoby ich ukazywania na przykładzie wybranych utworów z różnych epok.
16. Młodość i wiek dojrzały. Odwołując się do utworów z wybranych epok, przedstaw różne ujęcia tego motywu.
17. Motyw franciszkański w literaturze. Omów jego rolę i sposób funkcjonowania w utworach różnych epok.
18. Wielkie monologi w literaturze. Przedstaw ich wpływ na charakterystykę postaci, analizując i interpretując wybrane teksty różnych epok.
19. Groteska jako kategoria estetyczna. Zaprezentuj jej różnorodne funkcje w wybranych dziełach literackich XX w.
20. Zaprezentuj i porównaj różne oblicza Boga w wybranych utworach literatury XIX i XX wieku.
21. Folklor jako inspiracja pisarzy w różnych epokach. Omów zagadnienie, odwołując się do wybranych utworów.
22. Postawa prometejska i jej funkcja w utworach literackich. Omów zagadnienie, odwołując się do wybranych przykładów.
23. Awans literatury faktu. Dokonaj analizy i interpretacji tego trendu XX wieku, odwołując się do wybranych utworów.
24. Między publicystyką a literaturą. Odwołując się do wybranych tekstów (np. Hanny Krall, Ryszarda Kapuścińskiego), scharakteryzuj zjawisko przenikania się tych odmian pisarstwa.
25. Przedstaw funkcje motta w interpretacji wybranych dzieł literackich. Odwołaj się do przykładów literackich.
26. Modlitwa jako motyw w literaturze. Przedstaw różne jego ujęcia na podstawie analizy wybranych przykładów.
27. Różne sposoby kreacji bohatera dziecięcego w literaturze. Omów problem na wybranych przykładach.
28. Przedstaw kreacje Żydów w literaturze polskiej. Odwołaj się do wybranych przykładów literackich.
29. Obraz matki w literaturze. Omów temat, analizując wybrane utwory różnych epok.
30. Małżeństwa literackie. Na wybranych przykładach omów różne ujęcia tego motywu.
31. Motyw pojedynku w literaturze i jego funkcje. Omów na wybranych przykładach literackich.
32. Zmagania człowieka z rozpaczą i osobistym cierpieniem. Zaprezentuj zagadnienie, analizując wybrane utwory literackie trzech epok.

Związki literatury z innymi dziedzinami sztuki

1. Ideał mężczyzny w literaturze i sztuce. Omów temat, odwołując się do wybranych przykładów tekstów kultury.
2. Obraz miasta jako przestrzeni życiowej. Dokonaj analizy porównawczej wybranych dzieł literackich i innych (malarskich, filmowych).
3. Motyw maryjny w literaturze i sztuce różnych epok. Rozwiń temat, analizując wybrane teksty kultury.
4. Funkcja brzydoty w literaturze i innych dziedzinach sztuki. Przeanalizuj wybrane teksty kultury i przedstaw wnioski.
5. Ideał kobiety i kobiecego piękna w literaturze i malarstwie różnych epok. Ukaż temat na wybranych przykładach.
6. Przedstaw literackie i pozaliterackie autorytety swojego pokolenia. Odwołaj się do wybranych przykładów literackich, malarskich i filmowych.
7. Motyw femme fatale w literaturze i filmie. Na przykładzie wybranych dzieł przedstaw różne portrety kobiety fatalnej.
8. Literackie i malarskie realizacje motywu Madonny. Na przykładzie wybranych dzieł przedstaw różne sposoby ukazywania macierzyństwa w literaturze i sztuce.
9. „Dziady" A. Mickiewicza – tekst literacki a jego realizacje teatralne. Omów temat, przywołując wybrane inscenizacje.
10. Komizm i jego odmiany w literaturze i filmie. Dokonaj analizy zagadnienia, odwołując się do wybranych tekstów kultury.
11. Motyw śmierci w literaturze, malarstwie i muzyce. Przedstaw jego funkcjonowanie, odwołując się do wybranych przykładów.
12. Motyw rozstania w literaturze i filmie. Omów zagadnienie odwołując się do wybranych przykładów.
13. Literackie i malarskie obrazy powstania styczniowego. Dokonaj analizy funkcjonowania tego motywu w wybranych dziełach.
14. Obraz szkoły w literaturze i filmie. Omów sposób przedstawienia i funkcję tego motywu w wybranych dziełach.

Język

1. Na wybranych przykładach wskaż i omów błędy językowe w mediach.
2. Specyfika języka bohaterów literatury science – fiction. Omów na przykładach wybranych utworów.
3. Rola neologizmów w poezji polskiej. Omów zagadnienie, odwołując się do wybranych utworów poetyckich.
4. Język internetu. Scharakteryzuj i oceń, dokonując analizy zgromadzonego materiału językowego.
5. Tytuły prasowe. Dokonaj analizy języka i funkcji językowych na wybranych przykładach.
6. Anglicyzmy we współczesnym języku polskim. Na wybranych przykładach omów ich zasadność, poprawność i funkcje.
7. Funkcje stylizacji językowych w literaturze. Omów jedną z nich, odwołując się do wybranych tekstów.
8. Dokonaj analizy językowej tytułów wybranych dzieł literackich.
9. Komizm słowny, sposoby jego realizacji i funkcje w wybranych utworach.
10. Posługując się zebranym materiałem językowym, omów sposoby powstawania dowcipu językowego.
11. Perswazyjna funkcja języka w tekstach propagandy politycznej. Omów, wykorzystując zgromadzony materiał językowy.
12. Język satyry dawniej i dziś. Omów problem na wybranych przykładach.

 

Serdecznie zapraszamy rodziców/opiekunów uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Krasnymstawie na spotkanie z dyrekcją szkoły i gronem pedagogicznym.

 Zebranie odbędzie się dnia 17 września 2013 roku (wtorek) o godzinie 16.00 w sali gimnastycznej.

Serdecznie zapraszamy

W dniu 04.09.2013 r. wpłynęło zapytanie do Części nr 4 - Sprzęt do zawodu technik usług fryzjerskich

Treść zapytania:

 

Czy Zamawiający w części 4 dopuści nożyce degażówki wykonane ze stali nierdzewnej , gdyż nie ma w sprzedaży takich które by były tytanowe i spełniały by opis zgodny z SIWZ?

Odpowiedź na zapytanie:

 

Dopuszcza się jedynie nożyce dagażówki dwustronnie ząbkowane wykonane ze stali nierdzewnej.

W dniu 04.09.2013 r. wpłynęło zapytanie do Części nr 5 - Sprzęt do zawodu technik żywienia i usług gastronomicznych

Treść zapytania:

 

Czy Zamawiający w części 5 dopuści warnik do wody o pojemności 9 l lub 18 l, podany opis konkretnie wskazuje na dany model który jest w wersji 9 l lub 18 l?

 

Odpowiedź na zapytanie:

 

Dopuszcza się warnik wody o pojemności 9 l.

Wychowawcy klas na rok szkolny 2012/13

Klasa

Wychowawca

1 mm

Słotwiński Tadeusz

1 eb

Dworucha Leszek

1 tp

Sroczyński Piotr

1 tz

Sadlak Skrzypek Agata

1 tf

Remiś Marzena

2 mt

Gadomska Matycz Małgorzata

2 eb

Typiak Małgorzata

2 pm

Bożko Tomasz

2 tf

Kowalik Monika

3 mt

Marzena Szydłowska

3 tp

Guziuk Ewa

3 tf

Poniewozik Iwona

3 eb

Nowak Urszula

3 tz

Pawlas Agnieszka

3 tk-uz

Szewczyk Halina

4 te

Cieszko Pankiewicz Bożena

4 tb

Jóźwiak Jolanta

4 sp

Rychwalska Zofia

4 tz

Kapuśniak Elżbieta

                Tegoroczna uroczystość inauguracji nowego roku szkolnego 2012/2013 odbyła się
3 września 2012 roku o godzinie 9 w sali gimnastycznej. Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu narodowego głos zabrał Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury, Kultury Fizycznej i Turystyki Starostwa Krasnostawskiego Pan Tadeusz Błyskosz. Powitał on uczniów, nauczycieli i wszystkich zgromadzonych. Nowy rok szkolny przyniósł w Naszej Szkole zmiany – poinformował Naczelnik. Zmianę na stanowisku dyrektora i wicedyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Krasnymstawie . Funkcję nowego Dyrektora Szkoły objął Pan Wojciech Maślona – dotychczasowy nauczyciel przedmiotów ekonomicznych, a funkcję Wicedyrektora Szkoły objęła Pani Małgorzata Jędruszczak.

Następnie głos zabrał Dyrektor Wojciech Maślona, który w szczególny sposób przywitał uczniów, uczniów klas pierwszych oraz uczniów przeniesionych z Zespołu Szkół w Tarnogórze życząc im powodzenia i szybkiego zaklimatyzowania się w nowej szkole przy udziale starszych kolegów, wychowawców i nauczycieli.  Powitał również nauczycieli, wśród których także były osoby, które po raz pierwszy witały nowy rok szkolny w Naszej Szkole.

P9030781

            Tegoroczna uroczystość zapisze się w szczególny sposób w historii Naszej Szkoły. Dzień 1 września 2012 roku oznaczał dzień przejścia na emeryturę jej dotychczasowego Dyrektora Pana Ryszarda Wójtowicza. Zakończył się jednocześnie trwający 38 letni rozdział jej historii w tym 20 letni okres na stanowisku Dyrektora.

P9030786

Dyrektor Wojciech Maślona podziękował swojemu poprzednikowi za wszystko co uczynił dla szkoły i krasnostawskiego środowiska oświatowego, za wytrwałość i upór w dążeniu do założonych celów, za całokształt. Wizytówką osiągnięć jest z pewnością obecna kondycja Naszej Szkoły. Jest ona dziś odnowiona i nowoczesna, posiadająca perspektywiczną kadrę nauczycielską. Złożył słowa uznania i podziękowania.

Uczniowie w dowód wdzięczności wręczyli Panu Ryszardowi Wójtowiczowi kwiaty i podziękowania. Wszyscy razem podziękowaliśmy owacjami na stojąco, które przyprawiały o wzruszenie i tak zwaną „gęsią skórkę” i łezkę w oku.

Głos ponownie zabrał Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury, Kultury Fizycznej i Turystyki Pan Tadeusz Błyskosz podziękował byłemu dyrektorowi za wieloletnią współpracę oraz wysiłek włożony w prowadzenie Naszej Szkoły.

Następnie przyszedł czas na powitanie Nowego Dyrektora. Wręczono kwiaty
i złożono życzenia.

Nowemu Dyrektorowi życzymy owocnej pracy, efektywnej współpracy
z pracownikami i wychowankami, wytrwałości w dążeniu do celu i wielu sukcesów zawodowych.

 • Rozpoczęcie roku szkolnego
 • Autor: Brak danych
 • Odsłon: 5888
 • Downloads: 980
 • Ocena: Brak głosów 
 • Opis: joasia
 • Rozpoczęcie roku szkolnego
 • Autor: Brak danych
 • Odsłon: 6317
 • Downloads: 1035
 • Ocena: Brak głosów 
 • Opis: joasia
 • Rozpoczęcie roku szkolnego
 • Autor: Brak danych
 • Odsłon: 5920
 • Downloads: 936
 • Ocena: Brak głosów 
 • Opis: joasia
 • Rozpoczęcie roku szkolnego
 • Autor: Brak danych
 • Odsłon: 6148
 • Downloads: 974
 • Ocena: Brak głosów 
 • Opis: joasia