kosciuszkoGodło PolskiZespół Szkół Nr 1

im. Tadeusza Kościuszki w Krasnymstawie

ul. Zamkowa 1, 22-300 Krasnystaw

tel/fax: (82) 576 37 55

e-mail: sekretariat@zsnr1-kosciuszko.pl

Najnowsze artykuły

05 Lip 2024 09:13 - Małgorzata Typiak
Zapraszamy na wydarzenie „Rajd Rowerowy w Krainie Obfitości”

Zapraszamy na wydarzenie „Rajd Rowerowy w Krainie Obfitości”   Starostwo Powiatowe w Krasnymstawie zaprasza na wydarzenie pn. „ Rajd Rowerowy w Krainie Obfitości” z Piknikiem Rodzinnym, które  odbędzie się 14 lipca 2024 r. na parkingu przy Starostwie Powiatowym w Krasnymstawie, ul. Sobieskiego 3. Rajd jest skierowany do wszystkich miłośników aktywnego wypoczynku, zwłaszcza turystyki rowerowej. Celem rajdu jest propagowanie aktywnego spędzania wolnego czasu [ ... ]

Wydarzenia szkolneCzytaj więcej...
21 Cze 2024 11:46 - zakończenie roku szkolnego
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024

21 czerwca 2024 roku odbyło się uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego 2023/2024. Prowadzący akademię uczniowie Zuzanna Chojda i Michał Piasecki powitali Małgorzatę Jędruszczak - Dyrektor Szkoły, Pana Janusza Szpaka – Starostę Powiatu Krasnostawskiego, panią Katarzynę Mańko - Wicedyrektor Szkoły, panią Kingę Ciurysek - Kierownik Szkolenia Praktycznego, panią Annę Berbeć – Przewodniczącą Rady Rodziców, nauczycieli, rodziców i uczniów. W [ ... ]

Wydarzenia szkolneCzytaj więcej...
14 Cze 2024 10:32 - sport to zdrowie
Dzień sportu w ZETCE

Dnia 13.06.2024 r. odbył się w naszej szkole dzień sportu, uczniowie chętnie uczestniczyli w różnych dyscyplinach sportowych. Organizatorami byli nauczyciele: Marcin Łukaszczyk, Grzegorz Świech oraz Robert Pawlas. Wszystkim bardzo dziękujemy za uczestnictwo.

Wydarzenia szkolneCzytaj więcej...
06 Cze 2024 07:16 - Super User
Światowy Dzień Bez Tytoniu

Co roku 31 maja obchodzimy Światowy Dzień Bez Tytoniu. W 2024 roku dzień ten przypadał w piątek. Obchody Światowego Dnia Bez Tytoniu zostały zainicjowane przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) w 1987 roku. Prowadzona kampania ma na celu zwrócenie uwagi na szkodliwość palenia papierosów. Każdego roku święto jest obchodzone pod innym hasłem. Tegoroczne hasło kampanii brzmi: „Młodzież wkracza i zabiera głos #TobaccoExposed” Włączając się w obchody Światowego Dnia Bez [ ... ]

Wydarzenia szkolneCzytaj więcej...
03 Cze 2024 06:19 - spotkanie
Spotkanie z poetą Mirosławem L. Iwańczykiem

Spotkanie z poetą Mirosławem L. Iwańczykiem „Niesiony mistyczną mocą, Wyruszam gdzieś w nieznane W retrospektywną, tajemną Przestrzeń…” Tak pisał w jednym ze swoich  liryków  Mirosław Leszek Iwańczyk, z którym 22 maja 2024r. mieli okazję spotkać się uczniowie klas 3tze oraz 4tz ZS nr 1. Poeta, pisarz, historyk literatury, człowiek o niezwykłej wrażliwości lirycznej opowiedział zgromadzonym uczniom o genezie najnowszego tomu pod tytułem „Oblicza miłości- [ ... ]

Wydarzenia szkolneCzytaj więcej...
02 Cze 2024 09:24 - Dzień Dziecka
„WITAJCIE W NASZEJ BAJCE”

„WITAJCIE W NASZEJ BAJCE” 30 maja 2024 r. w krasnostawskim parku odbyła się uroczystość Dnia Dziecka „Witajcie w naszej bajce” organizowana przez Parafię Świętego Franciszka Ksawerego w Krasnymstawie, Burmistrza Krasnegostawu, Krasnostawski Dom Kultury. Oprócz wielu atrakcji dla dzieci w programie uroczystości były występy muzyczne w tym wokalne i taneczne uczniów z lokalnych szkół i innych placówek. Naszą szkołę reprezentował zespół w składzie: Wiktor Pawlak (perkusja), [ ... ]

Wydarzenia szkolneCzytaj więcej...

Otrzęsiny klas pierwszych technikum i zasadniczej szkoły zawodowej 2015/2016

W naszej szkole odbyły się otrzęsiny klas pierwszych zorganizowane przez Samorząd Uczniowski. Pierwszoklasiści, by stać się pełnoprawną częścią społeczności uczniowskiej, musieli wykazać się sprawnością fizyczną i intelektualną oraz popisać się swoją kreatywnością. Impreza przebiegała w wesołej atmosferze i z całą pewnością przyczyni się do integracji ,,pierwszaków" z uczniami ze starszych klas. 

Samorząd Uczniowski życzy wszystkim uczniom najlepszych wyników w nauce !!! Gorąco pozdrawiamy :)


o10


o1

 

o2

o4

o3

 

o5

o13

o8

o12

o11

 

o7

 

 

DSC 0013 2

W dniach 15 i 22 października w ramach obchodów Dnia Edukacji Narodowej oraz 110 lecia ZNP przygotowywaliśmy poczęstunki dla swoich byłych i obecnych nauczycieli. Uroczystości miały bardzo odświętny charakter i odbywały się w siedzibie Związku Nauczycielstwa Polskiego oddział w Krasnymstawie. W ten sposób wyraziliśmy swój szacunek i wdzięczność dla swoich belfrów w dniu ich święta.

W karcie menu znalazły się min: czerwona jesienna karkówka, „wyluzowane” udka z warzywnym farszem w warzywach, rolada szpinakowa z łososiem, sałatka z brokułem i żurawiną, tartaletki z pastą z kurczaka, śledzie po żydowsku, koreczki caprese, ślimaczki z francuskiego ciasta, sałatka z kabanosami i czerwoną fasolą.

Uczestnicy uroczystości bardzo pochlebnie wyrażali się o naszych potrawach i zwłaszcza panie pytały o przepisy, które oczywiście znajdują się na naszym blogu (http://kulinarnizsp1kras.blogspot.com/).

Tym razem w drużynie „Kulinarnych Zetki” byli: Natalia Basa, Kasperek Kamila, Kamińska Agnieszka, Magdalena Zalewka, Monika Matycz, Paulina Frącek, Piotr Frańczak, Jagoda Myszak. A opiekę sprawowały: Katarzyna Oleszczuk, Agnieszka Pawlas i Małgorzata Typiak.

Cytując zarząd ZNP chcielibyśmy życzyć naszym nauczycielom wytrwałości i optymistycznego nastawienia w każdym dniu pracy zawodowej, twórczego zapału do podejmowania nowych wyzwań w realizacji zadań edukacyjnych oraz zdrowia i pogody ducha. Niech te życzenia spełniają się każdego dnia.

„Kulinarni Zetki”

 

 

DSC 0015 2

 

DSC 0038

 

DSC 0045

 

DSC 0047

 

zmDSC 0041

 

pm3

21 października 2015 roku w "Sali błękitnej" Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego miała miejsce uroczysta gala stypendystów Prezesa Rady Ministrów za rok szkolny 2014/ 2015. Dyplomy uczniom i podziękowania ich rodzicom wręczali: Pan Marian Starownik, wicewojewoda lubelski oraz Pan Krzysztof Babisz lubelski kurator oświaty.

pm1

Z naszej szkoły stypendium Prezesa Rady Ministrów otrzymała uczennica technikum ekonomicznego Patrycja Minicka. Patrycji średnia ocen wyniosła 5,1.

Aby otrzymać stypendium Prezesa Rady Ministrów, kandydat musiał spełnić przynajmniej jeden z warunków:

 • - otrzymać promocję z wyróżnieniem ( średnia  ocen z zajęć obowiązkowych nie niższa niż 4,75 oraz bardzo dobra ocena z zachowania), uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen,
 • - wykazywać szczególne uzdolnienia w co najmniej w jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki co najmniej dobre.

pm4Galę uświetnił występ chóru „Canto”, pod dyrekcją Ewy Bieniek.

Gratulujemy Patrycji i życzymy dalszych sukcesów w nauce.

SAM 5924 Copy12 października 2015 roku w sali gimnastycznej naszej szkoły zebrali się dyrekcja, uczniowie, kadra pedagogiczna oraz zaproszeni goście; : starosta Janusz Szpak, wicestarosta Henryk Czerniej i naczelnik Wydziału Oświaty Kultury, Fizycznej i Turystyki Marek Majewski.

W trakcie części oficjalnej akademii Dyrektor Szkoły Wojciech Maślona wraz ze Starostą Januszem Szpakiem wręczyli nagrody 18 nauczycielom. Nauczyciele otrzymali rzęsiste brawa w rytmie motywu muzycznego z Wojen Gwiezdnych :)

Część nieoficjalną poprowadzili Ernest Mazurek i Wika Szymaniak w rolach prezenterów wiadomości. Dorota Szymaszek jako Minister Edukacji obiecała 80 % podwyżki i nowoczesne wyposażenie sal lekcyjnych. Jagoda Myszak reklamowała usługi biura podróży dla nauczycielek języków obcych. Odbył się także pokaz mody dla wybranych grup zawodowych...

Ostatnim etapem obchodów DEN był koncert niespodzianka. Z mini recitalem wystąpiła Ewa Szlachic, finalistka I edycji Voice of Poland, akompaniował jej znany kompozytor i gitarzysta Piotr Bogutyn. Obecni na akademii mogli posłuchać coverów znanych utworów oraz piosenek z solowej płyty Ewy.

Po zakończonym koncercie młodzież miała okazję porozmawiać z artystami, zrobić sobie z nimi zdjęcia i otrzymać autografy. Pani Ewa przekazała na ręce pani Urszuli Nowak kilka swoich płyt z autografami. Płyty będą wykorzystane jako nagrody w konkursach szkolnych.

Organizatorzy przepraszają za niedogodności związane z długą przerwą :) Mamy nadzieję, że nam wybaczycie.

{gallery artykuly/2015/den}

kb

 

W dniu 9 października 2015 roku Okręgowy Inspektorat Pracy w Lublinie zorganizował spotkanie dla nauczycieli uczestniczących w programie Kultura Bezpieczeństwa. W trakcie szkolenia zapoznano uczestników ze szczegółami realizacji programu. Przekazano informacje o planowanych na bieżący rok szkolny konkursach  dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych „Poznaj swoje prawa w pracy". Nauczyciele otrzymali materiały pomocnicze do prowadzenia zajęć pt. „Kultura bezpieczeństwa" oraz wydawnictwa dotyczące ochrony pracy.

pi 

Celem programu jest edukacja młodzieży w dziedzinie zagrożeń zawodowych, kształtowanie pożądanych postaw w zakresie bezpiecznych zachowań oraz informowanie młodzieży o różnorodnych aspektach prawnej ochrony ich pracy. 

Pani Katarzyna Mańko uczestniczyła w tym spotkaniu. Nasza szkoła włączyła się do programu edukacyjnego - Kultura Bezpieczeństwa. 

Państwowa Inspekcja Pracy corocznie finansuje publikację podręczników i płyt z uzupełniającym materiałem audiowizualnym CIOP-PIB, które wraz z poradnikami i innymi materiałami opracowanymi przez PIP, przekazywane są nieodpłatnie nauczycielom gotowym realizować program podczas zajęć z uczniami. Nauczyciele biorą udział w spotkaniu szkoleniowym, które ma za zadanie przygotować ich do realizacji programu. Mogą również zaprosić inspektorów pracy do udziału w lekcjach z młodzieżą – jest on realizowany zazwyczaj w formie tzw. pogadanek.

Zapraszamy osoby chętne do udziału w konkursie ,,Poznaj swoje prawa w pracy" - etap szkolny. Osoby chętne prosimy o kontakt z p. Katarzyną Mańko.

 

W ubiegłą środę, 7 października,uczniowie klas pierwszych zorganizowali spotkanie integracyjne w Białce, którego główną atrakcją były rozgrywki paintbolowe przygotowane przez Dywizjon LKS. Pogoda dopisała, humory też, więc wyprawa należała do udanych.  Chłopcy zapowiadają, że to na pewno nie ostatnie spotkanie o takim charakterze.

p

p1

p8

p7

p6

p4

p3

p2

 

 

DSC 0218 CopyW czwartek 1 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w 18 rajdzie organizowanym przez PTTK. Trasa przebiegała przez urokliwe miejsca naszej najbliższej okolicy z początkiem w Krasnymstawie(park miejski) i przebiegała przez Łany– Baraki – Siennica Różana – Siennica Mała-Siennica Nadolna. Trasa liczyła 32 km z metą również w Krasnymstawie(zaułek nadrzeczny). Po przebytej trasie na rowerzystów czekało ognisko oraz prowiant. Tradycyjnie na podsumowanie odbył się konkurs sprawnościowy który również tradycyjnie wygrała reprezentacja naszej szkoły w składzie Mariusz Brożek(kapitan),Arek Haratym i Krystian Dubiel. Do sukcesu dołożyli się również opiekunowie drużyny ZSP nr1- Marcin Łukaszczyk i Grzegorz Świech. Do zobaczenia na kolejnym rajdzie.

{gallery artykuly/2015/rajd2}

20150925 100423 CopyDnia 23.09.2015 roku na stadionie Centrum Sportu i Rekreacji w Krasnymstawie odbyły się Sztafetowe Biegi Przełajowe dla szkół ponadgimnazjalnych, gimnazjów i szkół podstawowych. Ogółem w zawodach wystartowało ponad 280 zawodniczek i zawodników z terenu powiatu krasnostawskiego. Głównym organizatorem tej imprezy był Szkolny Związek Sportowy Powiatu Krasnostawskiego a przeprowadził je Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Krasnymstawie w składzie: Leszek Dworucha,  Ewa Guziuk  i Marcin Łukaszczyk. W kategorii szkół  ponadgimnazjalnych  do zawodów przystąpiły 4 drużyny dziewcząt i 4 drużyny chłopców. Wśród dziewcząt pierwsze miejsce zajęła drużyna z I Liceum Ogólnokształcącego w Krasnymstawie, drugie  miejsce  II Liceum Ogólnokształcące w Krasnymstawie, trzecie  miejsce  Zespoł Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Krasnymstawie, czwarte  miejsce Zespoł Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2   w Krasnymstawie.

Wśród chłopców pierwsze miejsce zajęła drużyna z I Liceum Ogólnokształcącego w Krasnymstawie, drugie  miejsce zajęła drużyna z II Liceum Ogólnokształcącego w Krasnymstawie przed Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2  oraz Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Krasnysmstawie   

Organizator: ZSP nr 1 w Krasnymstawie

Opiekunowie: Leszek Dworucha, Ewa Guziuk, Marcin Łukaszczyk

{gallery artykuly/2015/biegi}

20150925 090715 CopyDnia 25.09.2015 roku na stadionie miejskim Centrum Sportu i Rekreacji w Krasnymstawie odbyła się Liga Lekkoatletyczna szkół ponadgimnazjalnych.    

W  zawodach wzięły udział 4 drużyny dziewcząt i 4 drużyny chłopców.

Drużyny rywalizowały w konkurencjach : 100m, 400m, ( 800m- dziewczęta 1500 m chłopcy), skok w dal, pchnięcie kulą.

Wśród dziewcząt drużyna I LO zdobyła łącznie 1036 pkt. wyprzedzając II LO z Krasnegostawu (959 pkt.), Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 z Krasnegostawu (789 pkt) i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 z Krasnegostawu (674 pkt).

 

logotyp konkursu RGB www

Polski Komitet Normalizacyjny zaprasza uczniów i nauczycieli wszystkich szkół ponadgimnazjalnych do udziału w IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Normalizacja i ja”. Konkurs adresowany jest do uczniów i nauczycieli ze szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski.

Cele konkursu:
- Upowszechnienie wśród młodego pokolenia przekonania o roli norm w zapewnieniu jakości wyrobów i usług.
- Zwrócenie uwagi uczniów na różnicę w podejściu do kwestii zastosowania norm:
* dla producenta w celu uzyskania pożądanej jakości wyrobów i w usług,
* dla konsumenta w celu upewnienia się, że nabywany produkt lub usługa spełnia jego oczekiwania.
- Zachęcenie nauczycieli do wprowadzenia kwestii jakości wyrobów i usług do swoich zajęć lekcyjnych poprzez zwrócenie uczniom uwagi na konieczność wykorzystywania norm wyrobów i usług w procesie produkcji dla uzyskania pożądanej jakości, zalety korzystania ze znormalizowanych wyrobów i usług przez konsumentów.

Konkurs dotyczy wyłącznie wszelkich norm technicznych związanych bezpośrednio z wytwarzaniem konkretnych wyrobów lub świadczeniem konkretnych usług. Konkurs nie dotyczy norm związanych z systemem zarządzania jakością wg serii ISO 9000. W roku szkolnym 2015/16 rywalizacja toczyć będzie się pod hasłem: „Stosowanie norm gwarancją jakości wyrobów i usług”.

Zadania konkursowe dla uczniów:
- w kategorii „Esej”: napisanie opracowania na temat: „Stosowanie norm gwarancją jakości wyrobów i usług”,
- kategorii „Grafika”: wykonanie ten sam temat pracy plastycznej - zrealizowanej dowolną techniką,
- w kategorii „Wideo”: nakręcenie telefonem komórkowym krótkiego filmu, który będzie dotyczył tematu tegorocznej edycji konkursu.

Zadaniem konkursowym dla nauczycieli jest przygotowanie scenariusza lekcji, który będzie mógł zostać wykorzystany w pracy dydaktyczno-wychowawczej.

Konkurs jest przeprowadzany do 22 stycznia 2016 roku. Aby wziąć w nim udział, najpóźniej do 8 stycznia 2016 r. należy zapisać się przez formularz zgłoszeniowy.

więcej na: http://wiedza.pkn.pl/

11.11 zach

Centrum Kultury AGORA zaprasza do udziału w ogólnopolskim konkursie artystycznym, który jest prowadzony jest w ramach projektu „11/11 – Wolność, kochasz i rozumiesz?”. Zadaniem konkursowym jest stworzenie pracy wizualnej, nawiązującej do symboliki daty 11 listopada i wydarzeń związanych z odzyskaniem przez Polskę niepodległości.

Cele konkursu:
1. Popularyzowanie sztuk wizualnych wśród dorosłych i młodzieży;
2. Rozwijanie wrażliwości, wyobraźni i umiejętności twórczych;
3. Rozbudzenie wśród uczestników świadomości historycznej i postaw patriotycznych, pokazanie, iż wydarzenia, które działy się na początku XX wieku, mają istotne znaczenie dla czasów współczesnych;
4. Zamanifestowanie przez uczestników własnej tożsamości narodowo-kulturowej;
5. Produkcja wystawy wieńczącej projekt "11/11 WOLNOŚĆ, KOCHASZ I ROZUMIESZ?" - jako współczesne spojrzenie na pojęcia patriotyzmu, ojczyzny, wolności.

W konkursie mogą brać udział osoby, które ukończyły 16 rok życia, zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści. Jego przedmiotem są prace graficzne, fotograficzne i projekty murali wykonane dowolną techniką, których tematyka nawiązuje do symboliki daty 11/11, kontekstu wydarzeń związanych z odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Organizatorzy oczekują też nowoczesnego odczytania przez uczestników konkursu pojęć takich jak: patriotyzm, wolność, niepodległość, Ojczyzna.

Termin nadsyłania prac upływa 15 października 2015 r Każdy uczestnik konkursu może zgłosić maksymalnie do 5 prac.

więcej na: http://www.ckagora.pl/

logo

Uczniowie technikum ekonomicznego zapraszają wszystkich uczniów, nauczycieli do  przyłączenia się do ogólnopolskiej akcji ,,Narodowa Loteria Paragonowa". Dokonując zakupów pamiętaj weź PARAGON.

DLACZEGO WARTO BRAĆ PARAGON? Czy wiesz, że biorąc paragon: zyskujesz pewność, że nie zostałeś oszukany ułatwiasz sobie prawo do reklamacji wspierasz uczciwą konkurencję, zmniejszasz szarą strefę zwiększasz wpływy z podatków, które przeznaczone są np. na budowę szkół czy szpitali.

Więcej informacji na temat akcji znajdziecie pod adresem: https://loteriaparagonowa.gov.pl/

Już pierwsze losowanie 16 listopada 2015 r. Samochód może być Twój !!! Wystarczy zarejestrować swój paragon.

 

Powiatowe biegi przełajowe 2014-13Młodzież naszej szkoły wzięła udział w Powiatowych Sztafetowych Biegach Przełajowych.

Od lat jesteśmy organizatorem tej imprezy. Wystartowaliśmy również w zawodach.

Sztafety dziewcząt i chłopców uplasowały się na 3 miejscu.

                       Opiekunami młodzieży byli

                                                  Małgorzata Gadomska- Matycz i Marcin Łukaszczyk.

Nad całością czuwał pan Leszek Dworucha.

 • Powiatowe biegi przełajowe 2014-1
 • Autor: Brak danych
 • Odsłon: 5878
 • Downloads: 925
 • Ocena: Brak głosów 
 • Powiatowe biegi przełajowe 2014-2
 • Autor: Brak danych
 • Odsłon: 5769
 • Downloads: 984
 • Ocena: Brak głosów 
 • Powiatowe biegi przełajowe 2014-3
 • Autor: Brak danych
 • Odsłon: 5839
 • Downloads: 934
 • Ocena: Brak głosów 
 • Powiatowe biegi przełajowe 2014-4
 • Autor: Brak danych
 • Odsłon: 5857
 • Downloads: 934
 • Ocena: Brak głosów 

rajd

Rajd rowerowy 2014-1Dnia 2 października Szkolne Koło Sportowe zorganizowało rajd rowerowy na trasie :

Krasnystaw- Stężyca Nadwieprzańska – Siennica –Krupiec-Krupe-Siennica –Krasnystaw.

Zwiedziliśmy ruiny zamku w Krupem , zachwycaliśmy się pięknymi krajobrazami okolic Krasnegostawu. Wszyscy zgodnie orzekli, że nasze krajobrazy mogą konkurować z krajobrazami Roztocza J.

 • Rajd rowerowy 2014-1
 • Autor: Małgorzata Gadomska Matycz
 • Odsłon: 76595
 • Downloads: 919
 • Ocena: Brak głosów 
 • Rajd rowerowy 2014-2
 • Autor: Małgorzata Gadomska Matycz
 • Odsłon: 5974
 • Downloads: 918
 • Ocena: Brak głosów 
 • Rajd rowerowy 2014-3
 • Autor: Małgorzata Gadomska Matycz
 • Odsłon: 5715
 • Downloads: 885
 • Ocena: Brak głosów 
 • Rajd rowerowy 2014-4
 • Autor: Małgorzata Gadomska Matycz
 • Odsłon: 5849
 • Downloads: 899
 • Ocena: Brak głosów 

CELE:

- aktywizowanie życia społecznego w szkole

- kształtowanie zainteresowań działalnościa społeczną

- kształtowanie umiejetności planowania działalności, współpracy i współdziałania,

- uczenie sie samodzielności, aktywności, organizowania zycia kulturalnego w szkole i w srodowisku

- rozwijanie poczucia przynalezności do społeczności szkolnej

ZADANIA DO REALIZACJI:

WRZESIEŃ 2014:

1.zorganizowanie wyborów do SU

2. opracowanie i zatwierdzenie planu pracy SU

3. kiermasz uzywanych podręczników szkolnych

4. wyjście do kina na film "Miasto 44"

PAŹDZIERNIK:

1. Otrzęsiny  klas pierwszych

2. wyjście na film "Bogowie"

LISTOPAD

1. Wyjście na groby zołnieży na krasnostawskim cmentarzu

2. szkolne "Andrzejki"

GRUDZIEŃ:

1. świateczna dekoracja szkoły

2. szkolne "Mikołajki"

STYCZEŃ 2015

1. wykonanie gazetki "Jak mądrze dbać o urodę"

LUTY:

1. podsumowanie wyników nauczania i frekwencji w pierwszym semestrze

2. zorganizowanie poczty walentynkowej

3. pomoc przy organizacji konkursu piosenki satyrycznej

MARZEC:

1. Organizacja Dni Otwartych Szkoły

2.Organizacja Pierwszego Dnia Wiosny

3. wykonanie gazetki "Niebezpieczeństwo ulegania nałogom"

KWIECIEŃ:

1. Organizacja Szkolnych dni Ochrony Zdrowia

2. organizacja apelu z okazji Dnia Patrona Szkoły

MAJ

1. szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy

PRACA CIĄGŁA:

1. udział w akcjach charytatywnych i wolontariacie

2. aktualizacja tablicy "Aktualności szkolne"

3. kontrola obuwaia zmiennego

4. Pomoc w organizacji apeli okolicznościowych

5. organizacja apeli informacyjnych

 

opiekunowie Samorządu Uczniowskiego:

pani Sylwia Młynarczyk - Rysak

pani Agnieszka Kostrzanowska

Przewodnicząca SU: Patrycja Gaweł

Wiceprzewodnicząca SU: Pamela Bojarska

Sekretarz SU: Joanna Jaskułecka

Skarbnik SU: Piotr Suliga

Sekcja kulturalna

opiekun: pani Jolanta Jóźwiak

członkowie: Karolina Małysz

Paulina Dobrowolska

Sylwia Kowalczyk

Marta Kobylańska

Małgorzata Kiszczak

Patrycja Pyzowska

Anna Nizioł

Dominika Gaweł

Wika Szymaniak

sekcja naukowa:

opiekun: pani Bożena Cieszko - Pankiewicz

członkowie:

Patrycja Minicka

Joanna Jaskułecka

Justyna Trumińska

Paulina Karczmarek

Paulina Jaremek

Agnieszka Woźniak

Magdalena Piłat

Magdalena Pawlas

sekcja porządkowa:

opiekun: pan Marcin Łukaszczyk

członkowie:

Michał Frącek

Piotr Frańczak

Rafał Piętal

Michał Smyk

Dzień Edukacji Narodowej 2013/2014W dniu 11 października 2013 roku w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

 

Gościem specjalnym na uroczystości był Sekretarz Powiatu Krasnystaw Pan Wojciech Hryniewicz, który przekazał nauczycielom i pracownikom szkoły życzenia z okazji ich święta od Starosty Krasnostawskiego Pana Janusza Szpaka.

Akademia miała charakter koncertu życzeń. Uczniowie dedykowali nauczycielom poszczególnych przedmiotów i pracownikom szkoły wiersze i piosenki w humorystycznym tonie. Nauczycielom wychowania fizycznego zaś zaprezentowano walkę bokserską o pas szkoły „Zetka”, natomiast bibliotekarkom skecz, który wywoływał salwy śmiechu.

Na koniec nauczyciele i pracownicy szkoły otrzymali prezenty w postaci ręcznie wykonanych kartek okolicznościowych oraz pięknie zapakowane ciasteczka upieczone przez uczniów naszej szkoły.

W akademii udział wzięli:

Patrycja Gaweł

Karolina Opat

Anna Nizioł

Karolina Małysz

Agata Kowalak

Paulina Jaremek

Ewelina Miciuła

Karolina Sieniec

Karolina Martyn

Agata Pardus

Krzysztof Skowronek

Damian Maksymowicz

Paweł Lewandowski

Damian Banach

Piotr Ciechański

Agata Krupa

Karolina Antoniuk

Joanna Jaskułecka

Paulina Karczmarek

Patrycja Minicka

Justyna Trumińska

Justyna Pukas

Agnieszka Franczak

Aneta Siewak

Ewa Policha

       Nauczyciele  dziękują uczniom za zaangażowanie w  przygotowanie uroczystości.

                                                                                               Katarzyna Mańko

                                                                                               Bożena Cieszko-Pankiewicz

 • Dzień Edukacji Narodowej 2013/2014
 • Autor: Sylwia Młynarczyk-Rysak
 • Odsłon: 5419
 • Downloads: 896
 • Ocena: Brak głosów 
 • Dzień Edukacji Narodowej 2013/2014
 • Autor: Sylwia Młynarczyk-Rysak
 • Odsłon: 27802
 • Downloads: 897
 • Ocena: Brak głosów 
 • Dzień Edukacji Narodowej 2013/2014
 • Autor: Sylwia Młynarczyk-Rysak
 • Odsłon: 5321
 • Downloads: 908
 • Ocena: Brak głosów 
 • Dzień Edukacji Narodowej 2013/2014
 • Autor: Sylwia Młynarczyk-Rysak
 • Odsłon: 5326
 • Downloads: 888
 • Ocena: Brak głosów 

Pielgrzymka na Jasną Górę 201319 października młodzież z klas maturalnych uczestniczyła w 29 Pielgrzymce Maturzystów Archidiecezji Lubelskiej na Jasną Górę. Pielgrzymka wyruszyła o 7:00 sprzed kościoła pw św. Franciszka Ksawerego w Krasnymstawie, po siedmiu godzinach podróży uczestnicy pielgrzymki dotarli do Częstochowy. Do godziny 16:30 młodzież miała czas wolny, który przeznaczyła na zwiedzanie, posiłek i odwiedzanie straganów i sklepów wokół klasztoru jasnogórskiego.

O godzinie 17:00 rozpoczęła się uroczysta Eucharystia, której przewodniczył metropolita lubelski

 bp Artur Miziński, następnym punktem programu była modlitwa różańcowa w jasnogórskiej bazylice o godzinie 20:00, apel jasnogórski i bezpośrednio po apelu Droga Krzyżowa na wałach klasztoru. Po uroczystościach młodzież udała się w powrotną drogę. Do Krasnegostawu pielgrzymi dotarli o 6:00 rano w niedzielę.
Był to piękny czas zadumy i modlitwy, a szczególna prośba maturzystów dotyczyła ich przyszłego życia i wyborów, które stają przed nimi. Hasło tegorocznej pielgrzymki brzmiało: „Wiem, komu uwierzyłem”.

W pielgrzymce oprócz młodzieży uczestniczył Pan Dyrektor Wojciech Maślona , katecheci oraz inni, chętni nauczyciele. Podziękowania składam wszystkim uczestnikom pielgrzymki za wspaniałą atmosferę jaką stworzyli , a szczególnie  Krzysztofowi Skowronkowi ,który w czasie drogi do Częstochowy i z powrotem tryskał dobrym humorem i zarażał innych. Wielkie podziękowania składam Magdalenie Plucie , Weronice Merskiej i Przemysławowi Kozie za wytrwałe reprezentowanie szkoły w czasie trwania uroczystej Eucharystii.

 • Pielgrzymka na Jasną Górę 2013
 • Autor: Sylwia Młynarczyk-Rysak
 • Odsłon: 5250
 • Downloads: 839
 • Ocena: Brak głosów 
 • Pielgrzymka na Jasną Górę 2013
 • Autor: Sylwia Młynarczyk-Rysak
 • Odsłon: 5172
 • Downloads: 872
 • Ocena: Brak głosów 
 • Pielgrzymka na Jasną Górę 2013
 • Autor: Sylwia Młynarczyk-Rysak
 • Odsłon: 5188
 • Downloads: 883
 • Ocena: Brak głosów 
 • Pielgrzymka na Jasną Górę 2013
 • Autor: Sylwia Młynarczyk-Rysak
 • Odsłon: 5207
 • Downloads: 892
 • Ocena: Brak głosów 

samorzad 010 1067x80018 października Samorząd Uczniowski naszej szkoły zorganizował otrzęsiny dla kolegów klas pierwszych.

Aby zostać przyjętym w poczet naszej uczniowskiej społeczności,  musieli oni przejść szereg wyczerpujących  prób i uczestniczyć w trudnych  konkurencjach.

Zawodnicy demonstrowali taniec z miotłą i  wydmuchiwali monety z mąki.

Najtrudniejszą konkurencją okazało się jedzenie jabłka zawieszonego na sznurku.

Zwycięzcy – klasa 1TP- otrzymali glejt, zwalniający z pytania i kartkówek w jednym wybranym przez siebie dniu.

Wszystkim pierwszoklasistom życzymy wielu miłych dni w naszej szkole.

{gallery artykuly/2013/otrzesiny2013|Otrzęsiny klas pierwszych}

Krasnystaw: Dostawa sprzętu i oprogramowania na potrzebyZespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Krasnymstawie w ramach projektu Staże i praktyki - lepszy start w dorosłe życie współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki w ramach działania 9.2 Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego.
Numer ogłoszenia: 422606 - 2013; data zamieszczenia: 17.10.2013

konsultacje 

 

Lp.

Imię  i nazwisko wychowawcy

Klasa 

Godziny

Dzień tygodnia

 
 

1

Agnieszka Pawlas

1km

8.10-9.30

środa

 

2

Katarzyna Mańko

1te/1tp

8.50-9.30

wtorek

 

3

Iwona Poniewozik

1tz/1tf

9.40-10.25

czwartek

 

4

Marzena Szydłowska

2k

8.50-9.35

wtorek

 

5

Grzegorz Świech

2mm

10.30-11.15

środa

 

6

Elżbieta Kapuśniak

2tz

8.50-9.35

piątek

 

7

Jolanta Jóźwiak

2tp

10.30-11.15

czwartek

 

8

Zofia Rychwalska

2tf

10.30-11.15

poniedziałek

 

9

Agata Sadlak-Skrzypek

3tz

12.20-13.05

czwartek

 

10

Tomasz Kraska

3mm

10.30-11.15

wtorek

 

11

Marcin Łukaszczyk

3tp

10.30-11.15

poniedziałek

 

12

Marzena Remiś

3tf

14.45-15.30

Piątek

 

13

Marta Maślona

3eb

10.30-11.15

środa

 

14

Monika Kowalik -

Żebrowska

4tf

11.30-12.15

wtorek

 

15

Małgorzata Typiak

4teb

10.30-11.15

wtorek

 

16

Tomasz Bożko

4tpm

15.35-16.00

środa

 

 

 

zajecia pozalekcyjne

 

ZAJĘCIA POZALEKCYJNE

w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Tadeusza Kościuszki

w Krasnymstawie

rok szkolny 2015 / 2016

Zajęcia pozalekcyjne prowadzone przez nauczycieli

rok szkolny 2015/2016

Prowadzący Rodzaj zajęć Dzień tygodnia Godzina
Bęcal B. Zajęcia w bibliotece poniedziałek 8.00-9.00
Kapuśniak E. Zajęcia przygotowujące do matury z j. polskiego piątek 7.10-7.55
Kostrzanowska A. Zajęcia wyrównawcze z j. polskiego poniedziałek 7.10-7.55
Koźlik M. Zajęcia z j. angielskiego dla maturzystów wtorek 7.00-7.45
Maślona M. Zajęcia przygotowujące do matury z j. polskiego czwartek 14.00-14.45
Młynarczyk-Rysak S. Zajęcia plastyczne (Mała Manufaktura) poniedziałek 13.10-13.55
Nowak U.

Zajęcia z j. angielskiego dla maturzystów

Zajęcia dla ucznia zdolnego z j. angielskiego

piątek

środa

8.00-8.45

13.10-13.55

Rychwalska Z. Zajęcia przygotowujące do matury z j.niemieckiego poniedziałek 7.10-7.55
Szydłowska M. Kabaret szkolny piątek 7.00-7.45
Wójcik-Wilkołazka S. Zajęcia przygotowujące do matury z historii piątek 7.10-7.55
Wojciech Czwórnóg Przygotowanie do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe M.18, M.12, M.42

poniedziałek

sobota

7.00

4h

Katarzyna Oleszczuk Warsztaty kulinarne z elementami carvingu 2TZ piątek 11.30
Monika Łepik Doradztwo zawodowe wg potrzeb  
Małgorzata Typiak Przygotowanie do kwalifikacji T.6 poniedziałek 12.25
Leszek Franczak KKZ (sprzedawca)

piątek

sobota

14.30

13.30

Tomasz Kraska Zajęcia zwiększające szanse edukacyjne uczniów środa 14.00
Piotr Sroczyński Zajęcia szkolnego Klubu Techniki poniedziałek 13.10
Tadeusz Słotwiński Przygotowanie do egzaminu państwowego na prawo jazdy środa 7.00
Katarzyna Mańko

Przygotowanie do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe

2TE

środa 7.15
Bożena Cieszko - Pankiewicz

Przygotowanie do kwalifikacji zawodowej A.36

Klasa 4TE

środa 7.10
Halina Szewczyk

Przygotowanie do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowego

Wyjazd do Częstochowy

Zajęcia dydaktyczno wyrównawcze

poniedziałek 14.50
Sławomir Czwórnóg

Przygotowanie do olimpiady motoryzacyjnej

Klasa 3tp,4tp.

poniedziałek 13.00
Ewelina Puchała Zajęcia teatralne przygotowanie do spektakli muzykali piątak 15.00
Piotr Bęcal Geografia/powtórzenie do egzaminu maturalnego czwartek 715-800
Tomasz Bożko Matematyka/powtórzenie do egzaminu maturalnego środa 715-800
Małgorzata Jędruszczak

Biologia/powtórzenie do egzaminu maturalnego

wtorek

piątek

800-845

800-845

 

Jolanta Jóźwiak

Chemia/ powtórzenie do egzaminu maturalnego

Fizyka/zajęcia wyrównawcze

– na zmianę co drugi tydzień

wtorek 1400-1445
Iwona Poniewozik Matematyka/powtórzenie do egzaminu maturalnego czwartek 715-800
Marzena Remiś Matematyka/ powtórzenie do egzaminu maturalnego środa

710-755

Nauczyciele wychowania fizycznego Piłka siatkowa wtorek

1505-1605

Ewa Guziuk Piłka koszykow wtorek

1400-1500

Leszek Dworucha

Tenis stołowy                     

Piłka nożna

wtorek

środa

1220-1320

1430-1530

Marcin Łukaszczyk

Pływanie

czwartek 1730-1830
Grzegorz Świech

Siłownia

środa

1500-1600

Cele

 • Aktywizowanie życia społecznego w szkole.
 • Ukształtowanie zainteresowań działalnością społeczną.
 • Kształtowanie umiejętności planowania działalności, współpracy i współdziałania.
 • Uczenie się samodzielności, aktywności, organizacji życia kulturalnego w szkole i środowisku.
 • Rozwijanie poczucia przynależności do społeczności szkolnej.

Wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Krasnegostawu

30 września uczniowie naszej szkoły uczestniczyli z zorganizowanych przez Samorząd Uczniowski wyborach na radnych do Młodzieżowej Rady Miasta .

Już od początku września trwała w szkole kampania wyborcza.

Sylwetki naszych kandydatów oraz ich programy wyborcze zostały przedstawione na tablicy informacyjnej .

Zainteresowani mogli również osobiście porozmawiać z każdym z kandydatów o tym , w jaki sposób planują oni   działać na rzecz młodzieży w naszym mieście.

Mandaty radnych zdobyli :

Michał Frącek – klasa II Tb

Karolina Opat – klas III Te

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy owocnych obrad.

 • Wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Krasnegostawu
 • Autor: Marzena Szydłowska
 • Odsłon: 5315
 • Downloads: 904
 • Ocena: 5.00 (1 Głosuj) 
 • Wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Krasnegostawu
 • Autor: Marzena Szydłowska
 • Odsłon: 5104
 • Downloads: 853
 • Ocena: Brak głosów 
 • Wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Krasnegostawu
 • Autor: Marzena Szydłowska
 • Odsłon: 25660
 • Downloads: 892
 • Ocena: Brak głosów 
 • Wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Krasnegostawu
 • Autor: Marzena Szydłowska
 • Odsłon: 5465
 • Downloads: 933
 • Ocena: Brak głosów