kosciuszkoGodło PolskiZespół Szkół Nr 1

im. Tadeusza Kościuszki w Krasnymstawie

ul. Zamkowa 1, 22-300 Krasnystaw

tel/fax: (82) 576 37 55

e-mail: sekretariat@zsnr1-kosciuszko.pl

Najnowsze artykuły

05 Lip 2024 09:13 - Małgorzata Typiak
Zapraszamy na wydarzenie „Rajd Rowerowy w Krainie Obfitości”

Zapraszamy na wydarzenie „Rajd Rowerowy w Krainie Obfitości”   Starostwo Powiatowe w Krasnymstawie zaprasza na wydarzenie pn. „ Rajd Rowerowy w Krainie Obfitości” z Piknikiem Rodzinnym, które  odbędzie się 14 lipca 2024 r. na parkingu przy Starostwie Powiatowym w Krasnymstawie, ul. Sobieskiego 3. Rajd jest skierowany do wszystkich miłośników aktywnego wypoczynku, zwłaszcza turystyki rowerowej. Celem rajdu jest propagowanie aktywnego spędzania wolnego czasu [ ... ]

Wydarzenia szkolneCzytaj więcej...
21 Cze 2024 11:46 - zakończenie roku szkolnego
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024

21 czerwca 2024 roku odbyło się uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego 2023/2024. Prowadzący akademię uczniowie Zuzanna Chojda i Michał Piasecki powitali Małgorzatę Jędruszczak - Dyrektor Szkoły, Pana Janusza Szpaka – Starostę Powiatu Krasnostawskiego, panią Katarzynę Mańko - Wicedyrektor Szkoły, panią Kingę Ciurysek - Kierownik Szkolenia Praktycznego, panią Annę Berbeć – Przewodniczącą Rady Rodziców, nauczycieli, rodziców i uczniów. W [ ... ]

Wydarzenia szkolneCzytaj więcej...
14 Cze 2024 10:32 - sport to zdrowie
Dzień sportu w ZETCE

Dnia 13.06.2024 r. odbył się w naszej szkole dzień sportu, uczniowie chętnie uczestniczyli w różnych dyscyplinach sportowych. Organizatorami byli nauczyciele: Marcin Łukaszczyk, Grzegorz Świech oraz Robert Pawlas. Wszystkim bardzo dziękujemy za uczestnictwo.

Wydarzenia szkolneCzytaj więcej...
06 Cze 2024 07:16 - Super User
Światowy Dzień Bez Tytoniu

Co roku 31 maja obchodzimy Światowy Dzień Bez Tytoniu. W 2024 roku dzień ten przypadał w piątek. Obchody Światowego Dnia Bez Tytoniu zostały zainicjowane przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) w 1987 roku. Prowadzona kampania ma na celu zwrócenie uwagi na szkodliwość palenia papierosów. Każdego roku święto jest obchodzone pod innym hasłem. Tegoroczne hasło kampanii brzmi: „Młodzież wkracza i zabiera głos #TobaccoExposed” Włączając się w obchody Światowego Dnia Bez [ ... ]

Wydarzenia szkolneCzytaj więcej...
03 Cze 2024 06:19 - spotkanie
Spotkanie z poetą Mirosławem L. Iwańczykiem

Spotkanie z poetą Mirosławem L. Iwańczykiem „Niesiony mistyczną mocą, Wyruszam gdzieś w nieznane W retrospektywną, tajemną Przestrzeń…” Tak pisał w jednym ze swoich  liryków  Mirosław Leszek Iwańczyk, z którym 22 maja 2024r. mieli okazję spotkać się uczniowie klas 3tze oraz 4tz ZS nr 1. Poeta, pisarz, historyk literatury, człowiek o niezwykłej wrażliwości lirycznej opowiedział zgromadzonym uczniom o genezie najnowszego tomu pod tytułem „Oblicza miłości- [ ... ]

Wydarzenia szkolneCzytaj więcej...
02 Cze 2024 09:24 - Dzień Dziecka
„WITAJCIE W NASZEJ BAJCE”

„WITAJCIE W NASZEJ BAJCE” 30 maja 2024 r. w krasnostawskim parku odbyła się uroczystość Dnia Dziecka „Witajcie w naszej bajce” organizowana przez Parafię Świętego Franciszka Ksawerego w Krasnymstawie, Burmistrza Krasnegostawu, Krasnostawski Dom Kultury. Oprócz wielu atrakcji dla dzieci w programie uroczystości były występy muzyczne w tym wokalne i taneczne uczniów z lokalnych szkół i innych placówek. Naszą szkołę reprezentował zespół w składzie: Wiktor Pawlak (perkusja), [ ... ]

Wydarzenia szkolneCzytaj więcej...

  Wzorem lat ubiegłych Miasto Krasnystaw i Powiat Krasnostawski, we współpracy z wydawcą „Super Tygodnia w Krasnymstawie”, zorganizowali plebiscyt sportowy powiatu krasnostawskiego. Kandydaci do plebiscytu zostali wytypowani  przez kluby sportowe spośród sportowców osiągających najlepsze wyniki w dyscyplinach olimpijskich w 2014 r. Gala wreczenia nagród odbyła się 26 marca 2015 roku w Krasnostawskim Domu Kultury.

  Uczniowie klas gastronomicznych z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Krasnymstawie zajęli się obsługą cateringową tejże imprezy. Było to dla nich nie lada wyzwanie zwłaszcza, że szkoła kształci klasy o profilu gastronomicznym dopiero trzeci rok. „Stresowaliśmy się co nie miara, planowaliśmy, dyskutowaliśmy. A później tylko 3 i pół dnia zakupów, krojenia, szatkowania, mieszania, smażenia, pieczenia, gotowania, porcjowania, układania, nadziewania, zwijania i innych akrobacji alpejskich i stres jeszcze większy... czy jedzenia wystarczy... czy naczynia wszystkie będą... czy świeczniki kurier dowiezie.. czy zdążymy na czas...” tak uczniowie opisywali swoje odczucia na prowadzonym przez nich blogu kulinarnym (http://kulinarnizsp1kras.blogspot.com/).

  Przygotowano potrawy dla 130 gości. Serwowane potrawy bardzo smakowały, niekiedy zaskakiwały. Goście wychodzili najedzeni i mile zaskoczeni, że to wszystko przygotowali uczniowie. Przyjęcie było bardzo udane, uczniowie ze starszych klas przećwiczyli swoje umiejętności obsługi konsumenta, a uczennice z pierwszej klasy równie doskonale sobie radziły w tej trudnej sztuce kulinarnej i organizacyjnej.

  W przedsięwzięciu brali udział: Aleksandra Krupa i Monika Matycz z klasy 1 k, Magdalena Zalewska, Kamila Kasperek, Jakub Kasprzak, Natalia Basa i Agnieszka Kamińska z klasy 2 k, Wioletta Bociong i Rafał Małek z klasy 2 tz oraz Kinga Gierszon, Patrycja Opat i Aleksandra Repeć z klasy 3 tz. A opiekę nad uczniami sprawowały: Agata Sadlak-Skrzypek Agnieszka Pawlas i Małgorzata Typiak. 

 

zwDSC 0006

 

zwDSC 0013

 

zwDSC 0025

 

zwDSC 0038

 

zwDSC 0043

20150331 105405 1280x720W dniu 26.03.2015 roku w Sali KDK odbyło się podsumowanie plebiscytu na Sportowca Roku 2014 powiatu krasnostawskiego.  

Uczniowski Klub Sportowy ,,Zetka” w Krasnymstawie przy ZSP nr 1  w Krasnymstawie zgłosił Mirosława Szczepanika do tego plebiscytu.

Mirek uczęszcza do klasy maturalnej. Przez okres czterech lat brał czynny udział w życiu sportowym szkoły i klubu. Reprezentuje szkołę w zawodach sportowych w L-A, siatkówce, piłce nożnej, koszykówce.

W tym roku kończy szkołę i z tego tytułu życzymy Mirkowi powodzenia w zdaniu matury, dostania się na studia oraz wielu sukcesów sportowych.

Zarząd Klubu    serdecznie dziękuje Mirkowi za udział w plebiscycie a Sympatykom   za wszelką pomoc i wsparcie.

W kategorii sportowiec roku I miejsce zajął   Mateusz Pisarski, II miejsce Arkadiusz Wawrzycki – uczeń naszej szkoły, III miejsce Sylwia Żebrowska wszyscy reprezentują klub LMKS Krasnystaw.

Życzymy Wszystkim dalszych sukcesów.

                                       Prezes UKS ,, ZETKA’’

                                                                                          Leszek Dworucha

,,Gimnazjalista na zawodowym rozdrożu" – to hasło przyświecało akcji zorganizowanej przez Kuratorium Oświaty w Lublinie w dniu 23 marca 2015 r. Spotkanie uczniów gimnazjum z reprezentantami różnych szkół zawodowych odbyło się w Zespole Szkół Technicznych, w Chełmie.

Gimnazjaliści mogli poznać różne zawody „od kuchni” tj. zobaczyć jakie czynności wykonują uczniowie techników i szkół zawodowych, m. in. posmakować wypieków, poznać zasady układania płytek ceramicznych, laminowania i bindowania dokumentów i wiele innych.

Nasza szkoła prezentowała zawód TECHNIKA EKONOMISTY, z udziałem 2 uczniów: Patrycji Gaweł- stypendystki Prezesa Rady Ministrów oraz Mateusza Wieczerniaka – szkolnego wicemistrza Rachunkowości i zwycięzcę szkolnego etapu Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej.

Dużym zainteresowaniem gimnazjalistów cieszyła się frankownica, czyli urządzenie do  masowej wysyłki korespondencji oraz cegiełki sprasowanych banknotów otrzymane od NBP, o wartości 24 000 zł i 55 000 zł (pocięte i sprasowane banknoty o nominale 20 zł i 50 zł). Nie zabrakło też chętnych do wypróbowania swoich sił w obsłudze programu finansowo - księgowego Insert GT.

Nasi „Ekonomiści” z łatwością nawiązywali bliższe relacje z młodszymi koleżankami i kolegami oraz zachęcali do nauki w TECHNIKUM EKONOMICZNYM.

Więcej zdjęć na stronie: http://www.kuratorium.lublin.pl/?akc=akt&op=szcz&id=7048

Gimnazjalisto - Postaw na zawód !!!

t

t1

t3

t4

 

 

 

 

 

 W dniu 20 marca 2015 roku został zorganizowany konkurs motoryzacyjny dla młodzieży naszej szkoły.

Do udziału w nim zgłosiło się wiele dziewcząt i chłopców nie związanych z profilem mechanika samochodowego, co dowiodło  szczególnie żywego  zainteresowania motoryzacją.

     Pan Dyrektor Wojciech Maślona dokonał otwarcia konkursu i powitał zaproszonych gości, wśród których znaleźli się: Z-ca Dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Chełmie -  pan Tadeusz Łańcucki, Kierownik SCANIA Lublin -  pan Jerzy Bielawski oraz  pani Marta Figura i  pan Łukasz Mataczyński.

Honorowy patronat objął i nagrody dla wszystkich uczestników przeznaczył Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Chełmie. Nagrody dla 10 najlepszych osób  ufundowała  SCANIA Lublin, natomiast wszyscy uczestnicy otrzymali upominki ufundowane przez WORD w Chełmie i Diesel Technika z Lublina. Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Krasnymstawie przekazała wyroby mleczarskie, które cieszyły się wielkim uznaniem wśród zaproszonych gości oraz uczestników zmagań.

Za przebieg i punktowanie odpowiedzialna była  komisja sędziowska składająca się z nauczycieli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1w Krasnymstawie w składzie:

Sławomir Czwórnóg,

Wojciech Czwórnóg

Tadeusz Słotwiński

Konkurs rozpoczął się o godzinie 9:00 częścią teoretyczną składającą się z 25 pytań dotyczących przepisów ruchu drogowego, udzielania pierwszej pomocy oraz budowy samochodów osobowych i ciężarowych. Następnie dziesięciu uczestników z najlepszymi wynikami przystąpiło do drugiego etapu polegającego na rozpoznawaniu części samochodów osobowych i ciężarowych.

Spośród wielu uczestników części pisemnej do finałowej dziesiątki zakwalifikowali się uczniowie:

 1. Łukasz Staszak
 2. Tomasz Wójcik
 3. Przemysław Pętal
 4. Paulina Jaremek
 5. Paweł Pacan
 6. Rafał Żelazny
 7. Adrian Goleniak
 8. Bartosz Kuczyński
 9. Marta Kobylańska
 10. Daniel Golec

Część druga konkursu - praktyczna, czyli rozpoznawanie części samochodowych, przetasowała kolejność uczestników, mimo wyrównanego poziomu.  Było wiele emocji, bo o trzecie miejsce uczniowie zmagali się w dogrywce. A tak wygląda lista zwycięzców:

 1. Adrian Goleniak
 2. Paweł Pacan
 3. Tomasz Wójcik
 4. Bartosz Kuczyński
 5. Rafał Żelazny
 6. Daniel Golec
 7. Łukasz Staszak
 8. Paulina Jaremek
 9. Przemysław Pętal
 10. Marta Kobylańska

Wszystkim przybyłym gościom i sponsorom dziękujemy za przybycie, wsparcie naszej inicjatywy i wręczenie nagród. Pani Agnieszce Pawlas dziękujemy za przygotowanie wraz z uczniami z klasy gastronomicznej kącika kawowego i pysznego ciastka. Uczniom naszej szkoły  dziękujemy za udział, podjęcie wyzwania i zmierzenia się z własnymi możliwościami.

Wszystkim nagrodzonym, zwłaszcza pierwszej dziesiątce, serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Zapraszamy za rok.

Organizatorzy:

Sławomir Czwórnóg

Wojciech Czwórnóg

Tadeusz Słotwiński. 

 

IMG 2156 

IMG 2157

 

IMG 2160

 

IMG 2185

 

IMG 2852

 

IMG 2857

 

IMG 2862

 

IMG 2864

 

IMG 2865

 

IMG 2876

dni 

Dni Otwarte w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr1 im. Tadeusza Kościuszki                                                                                                                    Dyrekcja, nauczyciele oraz  uczniowie  Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki mają zaszczyt zaprosić gimnazjalistów klas trzecich                                                                         wraz z  rodzicami na Dni Otwarte Szkoły, które odbędą się 

28 kwietnia 2015 r. o godz. 11.00 (wtorek).

Spotkanie ma na celu zapoznanie uczniów z ofertą edukacyjną, nowoczesną bazą techniczno-dydaktyczną oraz innymi walorami naszej szkoły. Podczas zwiedzania będzie można obejrzeć wyposażenie naszych pracowni, zobaczyć jak funkcjonują warsztaty szkolne itp. Będzie to okazja do spotkania z p. dyrektorem Wojciechem Maśloną, wicedyrektorem ds. dydaktyczno-wychowawczych p. Małgorzatą Jędruszczak, z nauczycielami przedmiotów ogólnokształcących, z nauczycielami przedmiotów zawodowych oraz uczniami naszej szkoły. Nauczyciele odpowiedzą na wszystkie pytania dotyczące kształcenia zawodowego w naszej szkole, oferty zajęć pozalekcyjnych i innych. Zapraszamy gimnazjalistów do spotkania z młodzieżą naszej szkoły, która z chęcią podzieli się własnymi wrażeniami i spostrzeżeniami. Wybierając naszą szkołę, w przyszłości będziesz konkurencyjny na rynku pracy. Poniżej przedstawiamy ofertę edukacyjną na rok szkolny 2015/2016:

Technikum czteroletnie

 • Technik ekonomista
 • Technik handlowiec
 • Technik usług fryzjerskich
 • Technik logistyk - NOWOŚĆ
 • Technik budownictwa
 • Technik urządzeń sanitarnych - NOWOŚĆ
 • Technik żywienia i usług gastronomicznych
 • Technik pojazdów samochodowych
 • Technik mechanik - klasa tworzona we współpracy z pracodawcami z możliwością zatrudnienia po ukończeniu nauki.

Zasadnicza Szkoła Zawodowa - trzyletnia

 • Sprzedawca - NOWOŚĆ
 • Kucharz
 • Ślusarz - NOWOŚĆ  klasa tworzona we współpracy z pracodawcami z gwarancjami zatrudnienia dla najlepszych absolwentów
 • Mechanik pojazdów samochodowych
 • Lakiernik - NOWOŚĆ
 • Murarz - tynkarz
 • Monter sieci, urządzeń i instalacji sanitarnych NOWOŚĆ
 • Monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie - NOWOŚĆ

Gimnazjalisto czekamy na Ciebie!!!

                                   Pamiętaj w elektronicznym naborze wybierz Naszą szkołę!!!                                                                                                                                                                                      

 

Szkoła zapewnia:

v  kompetentnych nauczycieli i wychowawców, opiekę pedagoga

v  opiekę, przyjazne, bezpieczne i korzystne dla zdrowia warunki edukacji,

v  poszanowanie praw ucznia, rozwijanie swoich zainteresowań,

v  możliwość poznawania regionu i kraju,

v  przygotowanie do matury i egzaminu zawodowego

Program (harmonogram) dnia:

v  Powitanie gości przez Dyrektora Szkoły

v  Przedstawienie oferty edukacyjnej szkoły

v  Część artystyczna i quizy

v  Zwiedzanie budynku szkoły (klasopracownie, warsztaty szkolne)

ZSP Nr 1  ul. Zamkowa 1, 22-300 Krasnystaw

20150320 113123 1280x720W dniu 20.03.2015 roku nauczyciele wychowania fizycznego Marcin Łukaszczyk , Grzegorz Świech,nLeszek Dworucha w ramach Szkolnego Dnia Samorządności zorganizowali mecz siatkówki pomiędzy klasą maturalną 4teb a reprezentacją szkoły. Co roku z tej okazji organizowany jest mecz siatkówki, w którym rywalizuje najlepsza klasa maturalna przeciwko uczniom pozostałych klas. Mecz cieszył się dużym zainteresowaniem ze strony uczniów naszej szkoły.

Wygrał zespół reprezentacji szkoły 3 : 2

Zespół klasy 4teb wystąpił w składzie:

1.Szczepanik Mirosław

2. Mikuła Kamil

3. Jopek Kamil

4. Magdziarz Grzegorz

5. Wieczerniak Mateusz

6. Mąka Piotr

Zespół reprezentacji szkoły wystąpił w składzie:

1. Frącek Michał –   3tb

2. Świech Marcin -   3tb

3. Dryglak Łukasz – 3tb

4. Smyk Michał – 1tz

5. Szymaniak Karol – 3ms

6. Szczepaniuk Krystian – 3

Zawody sędziował Kubina Sebastian były reprezentant naszej szkoły w siatkówce.                                                                                                                                Sędzia punktowy: Patrycja Gaweł oraz Ania Nizioł                                                               Materiał przygotował      Leszek Dworucha  

DSC 0142 1195x800Naszą tradycją jest wyjazd na narty do Bobliwa. Tak też było w tym roku. Można powiedzieć ,że śnieg na nas czekał J . Zdążyliśmy w ostatniej chwili ! Dzień 20 lutego okazał się szczęśliwy. Wyjazd był bardzo udany. Jeździliśmy na nartach , niektórzy próbowali sił na desce snowboardowej. Dla mniej odważnych przygotowane były sanki.

                                                Wyjazd zorganizował Marcin Łukaszczyk  i Małgorzata Gadomska Matycz.

{gallery artykuly/2015/bobliwo}

DSC 0171 1195x800Młodzież naszej szkoły była świadkiem historycznego wydarzenia .Mieliśmy okazję obejrzeć mecz Resovii Rzeszów  z Lokomotivem Nowosybirsk . Mecz toczył się o wysoką stawkę – udział w FINAL FOUR LIGI MISTRZÓW. Resovia po raz pierwszy awansowała do rozgrywek o najwyższe trofeum LIGI MISTRZÓW. Mogliśmy obejrzeć mecz pełen emocji,a  po meczu zdobyć autografy reprezentantów Polski – Mistrzów Świata J.

                                                          Wyjazd zorganizowała Małgorzata Gadomska Matycz.

{gallery artykuly/2015/res_lok}

20150306 095525 1280x720W dniu 6  marca  2015 r.  w MOSiR w Krasnymstawie odbyły się zawody o mistrzostwo powiatu w koszykówce chłopców. 

Rywalizacja zakończyła się następująco:  

1 miejsce II LO
2 miejsce I LO
3 miejsce ZS nr 2
4 miejsce ZS nr 1

Reprezentacja naszej szkoły wystąpiła w składzie:

Jopek Kamil  -  1ms, Mikuła Kamil  -  4tb, Szczepanik Mirosław  -  4tb, Jopek Patryk - 4tb, Szczepaniuk Krystian  -   3mt, Mucha Maciej  -  3tb, Małek Rafał-     2tz,  Burzak Eryk  -  1ms , Krawiec Patryk   -  3tp,  Suliga Piotr  -   3tb, Świderek Patryk -    1tp,  Goliszek Daniel - 1tp,  Kazanowski Patryk -1tp Smyk Michał-1tz.

Opiekun: Leszek Dworucha

I TURNIEJ WARCABOWY ZAKOŃCZONY!

Przez prawie dwa miesiące,  48 zawodników I Turnieju Warcabowego, walczyło o puchar Dyrektora Szkoły. W dniu 26 lutego 2015 roku odbyła się runda finałowa i po ciężkich bojach zwyciężyła Joanna Jaskułecka z klasy 3 Technikum Ekonomicznego. Na drugim miejscu uplasował się Arkadiusz Karczmarek  z klasy 1 mk, a trzecie miejsce zajęła Monika Gąsior z klasy 4 tf.

Na uroczystym apelu, który odbył się 1 marca 2015 roku zwyciężczyni odebrała z rąk Dyrektora Szkoły,  pana Wojciecha Maślony kryształowy puchar, a pozostali finaliści dyplomy.

Wg organizatorów założone cele turnieju zostały spełnione, przy czym na podkreślenie zasługuje fakt, ze wszystkie mecze rozgrywane były w atmosferze zdrowej rywalizacji i współzawodnictwa. Możemy być dumni, że w naszej szkole uczniowie stosują zasady fair – play, rozwijają swoje zainteresowania i uzdolnienia.

Większość uczestników, po przegranym meczu czuło „niedosyt” nie mogąc się zrewanżować, dlatego organizatorzy planują w najbliższym czasie zorganizowanie zawodów warcabowych. Atrakcją zawodów ma być udział nauczycieli i możliwość „odegrania się” za wcześniejsze niepowodzenia.

wa2

wa1

w9

w8

w

w6

 

 

 

W dniu 2 marca 2015 roku kilku uczniów naszej szkoły obsługiwało catering uroczystość z okazji 25-lecia polskiej transformacji, która odbyła się w dawnym refektarzu Muzeum Regionalnego w Krasnymstawie. Z powiatu krasnostawskiego dyplomami Wiceprezesa Rady Ministrów i Ministra Gospodarki Janusza Piechocińskiego uhonorowanych zostało 96 osób. Uroczystego wręczenia dyplomów dokonali: poseł do Parlamentu Europejskiego Krzysztof Hetman, starosta Janusz Szpak i prezes OSM Krasnystaw Tadeusz Badach. Wśród nagrodzonych byli również pan dyrektor Wojciech Maślona i pani wicedyrektor naszej szkoły Małgorzata Jędruszczak. 
Uczniowie, którzy brali udział w uroczystości: Kamila Kasperek i Magdalena Zalewska z klasy 2k oraz Wioletta Bociong i Rafał Małek z klasy 2tz, a opiekę nad młodzieżą sprawowały: Agnieszka Pawlas i Agata Sadlak-Skrzypek.

zwDSC 0001

zwDSC 0003

zwDSC 0004

zwDSC 0005

zwDSC 0006

W dniu 9 stycznia 2015 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2  w Krasnymstawie zawodnicy z naszej szkoły uczestniczyli w zawodach drużynowych w tenisa  stołowego o mistrzostwo Powiatu Krasnostawskiego.

W  zawodach  wzięli udział uczniowie z sześciu szkół ponadgimnazjalnych naszego powiatu. Wśród dziewcząt I miejsce zajęła szkoła  I LO natomiast  nasze dziewczęta zajęły V miejsce.

Wśród  chłopców I miejsce zajęło II LO natomiast nasi  zawodnicy  zajęli  III miejsce.

Szkołę reprezentowali: Ola Podgórska, Edyta Jurkiewicz. Mateusz Wieczerniak, Michał Smyk oraz Mateusz Pietrasiak.

Opiekunem zawodników był Leszek Dworucha.

W dniu 12.12. 2014 roku  w Siennicy Różanej odbyły się zawody w piłkę nożną halową o mistrzostwo Powiatu Krasnostawskiego. W mistrzostwach wzięło udział 6 zespołów. 

ZSP NR 1  walczył w grupie z ZSP nr 2 wygrywając 4:2 oraz z I LO  przegrywając 0 :1. W pierwszym meczu bramki strzelili: Tomasz Stasicki, Krysttian Szczepaniuk, Maciej Mucha oraz Rafał Małek.

W meczu z I LO zabrakło nam dwie minuty do utrzymania remisu 0 : 0, który dawał nam awans do finału.   Dobre mecze naszych zawodników doprowadziły   do waliki o 3 miejsce z zespołem z Siennicy Różanej, który przegraliśmy 3:4 zajmując 4 miejsce w rozgrywkach. Bramki dla ZSP nr 1 strzelili: Kamil Mikuła, Mirosław Szczapanik oraz Krystian Szczapaniuk.      

W finale II LO pokonało I LO 4:0

Ostatecznie 1 miejsce zajęło: -II LO , 2 miejsce -I LO,  3 miejsce -Siennica Różana,  4 miejsce- ZSP nr 1 ,     5 miejsce -ZSP nr 2,     6 miejsce -Żółkiewka.

Naszą szkołę reprezentowali: Jopek Kamil – bramkarz, Mikuła Kamil, Suliga Piotr,  Szczepanik Mirosław,  Krawiec Patryk, Szczepaniuk Krystian, Mucha Maciej,  Małek Rafał, Stasicki Tomasz, Korchut Rafał,   Lewandowski Paweł.

Zawody sędziowali: Stanisław Urbankiewicz oraz Tomasz Majewski. Obaj są sędziami OZPN w Chełmie.   

W imieniu własnym i zawodników  serdecznie dziękujemy  za udostępnienie   sali  MOSIR w Krasnymstawie w celu przygotowania zawodników do rozgrywek ora sędziom za bardzo dobre sędziowanie.     

 Opiekun:  Leszek Dworucha 

Informujemy, że Grupa Wydawnicza Słowo, wydawca Super Tygodnia w Krasnymstawie, Starostwo Powiatowe w Krasnymstawie  i Urząd Miasta Krasnystaw organizują  plebiscyt na Sportowca Roku 2014 powiatu krasnostawskiego.

                Uczniowski Klub  Sportowy ,,Zetka” w Krasnymstawie  przy ZSP nr 1 w Krasnymstawie  prowadzi swoją działalność od 2002 roku. Od  początku  działalności  zgłasza zawodników do plebiscytu na Sportowca Roku.

W związku z tym  dniu  05.02 .2015 r.  Zarząd Uczniowskiego Klubu  Sportowego ,, Zetka  ” w Krasnymstawie  przy ZSP nr 1 w Krasnymstawie  wytypował     Mirosława Szczepanika z klasy 4tb do plebiscytu na Sportowca Roku 2014.

 Mirek uczęszcza do klasy maturalnej.  Przez okres czterech lat brał  czynny udział     w życiu sportowym szkoły i klubu. Reprezentuje szkołę w zawodach sportowych w L-A, siatkówce, piłce nożnej, koszykówce.

Spośród zgłaszanych kandydatur na Sportowca Roku 2014, czytelnicy czasopisma  “Super Tydzień”   wybierają Najpopularniejszego Sportowca Roku 2014.

Prosimy o głosy na naszego kandydata.

                                                                    Prezes  UKS ,, ZETKA’’    Leszek Dworucha

W dniu 4 marca 2015r. w auli Uniwersytetu Medycznego w Lublinie odbyło się podsumowanie II edycji regionalnej akcji „Transplantacja – jestem na tak. Przyłącz się do Nas” zorganizowanej dla szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych przez I Klinikę Chirurgii Ogólnej, Transplantacyjnej i Leczenia Żywieniowego UM w Lublinie, Stowarzyszenie Przyjaciół I Kliniki Chirurgii Ogólnej, Transplantacyjnej i Leczenia Żywieniowego UM w Lublinie, Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Wielkiego w Lublinie pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego Sławomira Sosnowskiego, Lubelskiego Kuratora Oświaty Krzysztofa Babisza oraz Dyrektora Naczelnego SPSK nr 4 w Lublinie Mariana Przylepy, w której udział wzięły 24 szkoły z województwa lubelskiego.

                Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Krasnymstawie w tej edycji akcji zajął III miejsce. Szkoła w podziękowaniu za szerzenie idei transplantacji otrzymała dyplomy z podziękowaniami oraz cenne nagrody m.in. podręcznik akademicki „Anatomia człowieka”.

nagr1

nagr

nagr2

 

jestem szefowa 150x150  Zapraszamu uczennice klas pierwszych i drugich do udziału w konkursie. 

Ruszyła VI edycja konkursu dla przyszłych polskich liderek pn. „Jestem szefową”. Konkurs adresowany jest do uczennic I i II klasy szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski (w wieku do 19 lat), które są zainteresowane rozwijaniem swoich zdolności przywódczych.

Konkurs jest wspólną inicjatywą Pełnomocnika Rządu do Spraw Równego Traktowania i Ministra Edukacji Narodowej, realizowaną w partnerstwie z Przedstawicielstwem Komisji Europejskiej w Polsce.

Do uczestnictwa zachęcamy młode dziewczyny, które angażują się społecznie i/lub pełnią różnego rodzaju funkcje przywódcze w środowisku szkolnym i lokalnym.

Uczestniczki konkursu mają za zadanie przygotować prace pisemne, w których opiszą, jak wyobrażają sobie siebie w roli przywódczej, jakimi liderkami chcą być i co planują osiągnąć, a także spróbują odpowiedzieć na pytanie, czy fakt bycia kobietą ma wpływ na sprawowanie władzy.

Prace konkursowe oceni jury złożone z liderek i liderów polskiej sceny politycznej i gospodarczej.

Na finalistki konkursu czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe, a także spotkania z inspirującymi kobietami, które odniosły sukces w świecie polityki, biznesu i mediów, ciekawy program szkoleniowy, program mentoringowy oraz wizyty studyjne w wybranych instytucjach.

Zgłoszenia do konkursu można przesyłać w terminie od 3 marca do 27 kwietnia 2015 r. 

Zapisy u pani Małgorzaty Typiak. 

Uczniowie technikum ekonomicznego z wizytą w Urzędzie Skarbowym

Dnia 26 marca 2014 r. udaliśmy się z opiekunem p. Katarzyną Mańko do Urzędu Skarbowego  w Krasnymstawie. Na miejscu przywitał nas pan Tomasz Wołoszek, który zaprosił nas do sali konferencyjnej. Tam mieliśmy okazję posłuchać wykładu popartego pokazem slajdów na temat historii podatków oraz systemu podatkowego w naszym kraju. Te informacje potraktowaliśmy jako przypomnienie i ugruntowanie wiedzy, którą wcześniej zdobyliśmy na lekcjach podstaw ekonomii, prawa, ekonomiki i rachunkowości. Następnie gospodarz spotkania oprowadził nas po Urzędzie Skarbowym. Mieliśmy zatem okazję zobaczyć od środka, jak pracują pracownicy „skarbówki”  i przełamać stereotypowe przeświadczenia o urzędach skarbowych, mówiące o tym, że każdy podatnik jest potencjalnym przestępcą (oszustem) skarbowym. Od tej chwili Urząd Skarbowy będzie nam się pozytywnie kojarzył. Niektórzy z nas w przyszłości chcą zatrudnić się w Urzędzie Skarbowym. Z racji tego, że trwa składanie deklaracji podatkowych do 30 kwietnia 2014 r. z tytułu osiągniętych przychodów w roku 2013, moje koleżanki, koledzy i nauczyciele przedmiotów ekonomicznych udzielają bezpłatnych konsultacji dla podatników przy wypełnianiu PIT-ów (np. PIT 37). Osoby zainteresowane prosimy o skontaktowanie się z koordynatorami akcji czyli nauczycielami uczącymi przedmiotów ekonomicznych. Dla nas to ogromna satysfakcja wypełniać PIT-y, w ten sposób zdobywamy doświadczenie. Serdecznie zapraszamy.

 

Uczennica technikum ekonomicznego Joanna Jaskułecka

 

US

 

 US1

US3

US4

 

Już dziś dbamy o swoją przyszłość!

Uczestnictwo w targach uważane jest za jedną z najefektywniejszych form poszukiwania zatrudnienia. Do udziału w targach zapraszani są pracodawcy, którzy prowadzą aktualnie rekrutację na określone stanowiska.

W dniu 28 marca w Centrum Targowo - Wystawienniczym Targów Lublin S. A.  przy ulicy Dworcowej 11 w Lublinie odbyły się Targi Pracy. Uczniowie klas 1 k, 3 te, 4 teb wraz z nauczycielami przedmiotów ekonomicznych, panią Małgorzatą Typiak i panią Katarzyną Mańko mieli okazję pogłębić swoją wiedzę o zasadach funkcjonowania rynku pracy. Była to okazja do bezpośredniego kontaktu z lokalnymi pracodawcami oraz instytucjami wspierającymi ludzi poszukujących pracy.

Podczas Targów Pracy zorganizowano cykl wykładów, każdy ze zwiedzających mógł uczestniczyć w spotkaniach o tematyce:

 • Moja firma
 • Jak i gdzie szukać pracy?
 • Jak pisać CV?

      Podczas Targów Pracy swoje oferty prezentowało wielu przedsiębiorców. Wśród nich znaleźli się pracodawcy z branży handlowej, informatycznej, budowlanej, usługowej. Do wstąpienia w szeregi armii zachęcali przedstawiciele Wojskowej Komendy Uzupełnień w Lublinie oraz Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Lublinie. Uczestnicy targów mogli zasięgnąć porady prawnej w zakresie prawa pracy, uzyskać informację o prawach i obowiązkach wynikających z przepisów Kodeksu Pracy. W Targach uczestniczyły również firmy z zagranicy - osoby zainteresowane mogły składać CV. Nasi uczniowie uzyskali informacje na temat funkcjonowania Europejskiego Portalu Mobilności Zawodowej. EPMZ powstał na bazie istniejącej sieci i portalu EURES jako element wspierania mobilności zawodowej na obszarze UE/EOG. Dzięki temu portalowi można znaleźć aktualne oferty pracy z 31 krajów UE/EOG.

Nasi uczniowie zapoznali się z aktualnymi ofertami pracy, poznali wymagania stawiane pracownikom przez pracodawców. Dowiedzieli się, jakie kompetencje należy jeszcze nabyć, aby stać się konkurencyjnym na rynku pracy. Otrzymali poradniki dotyczące opracowywania dokumentacji personalnej, jak zaplanować swoją karierę. Była to doskonała lekcja z doradztwa zawodowego.

Warto uczestniczyć w Targach Pracy i dla tych, którzy szukają pracy lub chcą skorzystać z doradztwa zawodowego zapraszamy na Targi Pracy, które już niedługo odbędą się 9 kwietnia 2014 r. w godz. 9.30-14.00 w Centrum Targowo – Wystawienniczym „Targi Lublin S.A.” przy ul. Dworcowej 11 w Lublinie, których współorganizatorem jest Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie.

DSCF0379

DSCF0380

DSCF0381

DSCF0383

DSCF0402

DSCF0405

DSCF0416

 

DSCF0418

DSC 0054
Kolejny rok uczniowie klas gastronomicznych ZSP nr 1 w Krasnymstawie przełamali stereotypy krążące o szkole w środowisku lokalnym i zamiast na wagary Pierwszego Dnia Wiosny zostali w pracowni gastronomicznej robiąc ciekawe rzeczy. W tym roku nauczycielki praktycznej nauki zawodu (Agnieszka Pawlas i Agata Sadlak-Skrzypek) zaproponowały pracę z masą plastyczną. Jest ona powszechnie stosowana w zakładach cukierniczych, a służy do ozdoby, ciast, tortów, ciasteczek. Temat dość trudny, wymaga wprawy, zaangażowania i zdolności plastycznych. Nie ze wszystkich efektów uczniowie są zadowoleni, ale zapał nie osłabł i temat na pewno podejmą w niedalekiej przyszłości. Dekoracje były tematyczne: tort weselny, scenka - wiosna, tort dziecięcy i tort na chrzciny. Efekty można zobaczyć na stronie internetowej szkolnego bloga kulinarnego, który mieści się pod adresem
http://kulinarnizsp1kras.blogspot.com/. A Ci, którzy chcą się na własnej skórze przekonać czy posiadają predyspozycje do wykonywania zawodu dietetyka i kucharza są zaproszeni 29 kwietnia na Dzień Otwarty do naszej szkoły i rozpoczęcia nauki w Technikum nr 1 i Zasadniczej Szkole Zawodowej nr 1 w Krasnymstawie. Tam szczegółowo zapoznają się z technologią produkcji potraw i napojów, obsługą klienta, żywieniem dietetycznym, obsługą maszyn i urządzeń gastronomicznych. Odbędą praktyki w renomowanych restauracjach, a dla najlepszych uczniów szkoła gwarantuje płatne staże u restauratorów w ramach projektu „Staże i praktyki – lepszy start w dorosłe życie”  i miesięczny staż w restauracji Karola Okrasy w Warszawie.

DSC 0010

DSC 0028

 

DSC 0043

 

DSC 0050

 

DSC 0053

 

SAM 1068 1067x800Pierwszy dzień wiosny witaliśmy obchodząc w naszej szkole święto samorządności szkolnej.

Samorząd Uczniowski przygotował wiele atrakcji: konkurs wiedzy o naszej szkole, kalambury, karaoke, konkurs „ Jaka to melodia?” konkurencje sprawnościowe.

Zwycięzcami rozgrywek zostali uczniowie klasy 1k.

Największe uznanie zdobyły koleżanki biorące udział konkursie na najbardziej efektowne przebranie za „ Panią Wiosnę ”: Agata Krupa z klasy 1k, Karolina Małysz z klasy III te,

Klementyna Smyk z klasy III tf.

Fani sportu oglądali rozgrywki w piłce siatkowej zorganizowane przez nauczycieli wychowania fizycznego.

Na zajęciach koła plastycznego uczestnicy wykonywali wielkanocne ozdoby świąteczne,

 a miłośnicy kina mieli możliwość oglądania filmów w angielskiej wersji językowej.

{gallery 2014/dzien_sam_szkol}

SAM 1025 1067x800Dnia 18 marca 2014 roku w naszej szkole odbył się XVIII Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej –etap szkolny.

Zakres obejmował 1 i 2 Księgę Królewską oraz ewangelię według św. Marka Uczennice, które otrzymały największą liczbę punktów i tym samym zakwalifikowały się do etapu diecezjalnego to:

I miejsce Weronika Merska  kl IV tz

II miejsce Justyna Bortacka  kl IV tz

III miejsce Patrycja Gaweł  kl III te

SAM 1026 1067x800

11 lutego 2014r.  w ponad 100 krajach na świecie obchodzony był  Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). Tegoroczne hasło przewodnie „Razem tworzymy lepszy Internet” zwraca uwagę internautów na pozytywne aspekty korzystania z sieci i ich udział
w tworzeniu wirtualnego świata. W Polsce po raz dziesiąty obchody organizowały:  Polskie Centrum Programu Safer Internet, które tworzą Fundacja Dzieci Niczyje (FDN)
oraz Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa (NASK).DSC02131 1067x800

Dni Otwarte w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr1 im. Tadeusza Kościuszki                           

Dyrekcja, nauczyciele oraz  uczniowie  Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki mają zaszczyt zaprosić gimnazjalistów klas trzecich wraz z  rodzicami na Dni Otwarte Szkoły, które odbędą się

29 kwietnia 2014 r. o godz. 12.00 (wtorek)

Spotkanie ma na celu zapoznanie uczniów z ofertą edukacyjną, nowoczesną bazą techniczno-dydaktyczną oraz innymi walorami naszej szkoły. Podczas zwiedzania będzie można obejrzeć wyposażenie naszych pracowni, zobaczyć jak funkcjonują warsztaty szkolne itp. Będzie to okazja do spotkania z p. dyrektorem Wojciechem Maśloną, wicedyrektorem ds. dydaktyczno-wychowawczych p. Małgorzatą Jędruszczak, z nauczycielami przedmiotów ogólnokształcących, z nauczycielami przedmiotów zawodowych oraz uczniami naszej szkoły. Nauczyciele odpowiedzą na wszystkie pytania dotyczące kształcenia zawodowego w naszej szkole, oferty zajęć pozalekcyjnych i innych. Zapraszamy gimnazjalistów do spotkania z młodzieżą naszej szkoły, która z chęcią podzieli się własnymi wrażeniami i spostrzeżeniami. Wybierając naszą szkołę, w przyszłości będziesz konkurencyjny na rynku pracy. Poniżej przedstawiamy ofertę edukacyjną na rok szkolny 2014/2015:

Technikum Nr 1 (4-letnie) kształcące w zawodach:  

 • Klasa diagnostyczno-serwisowa (kształcąca w zawodzie technik pojazdów samochodowych - 4 lat)
 • Klasa dietetyki i planowania żywienia (kształcąca w zawodzie technik żywienia usług gastronomicznych - 4 lata)
 • Klasa finansów i biznesu (kształcąca w zawodzie technik ekonomista - 4 lata)
 • Klasa marketingu handlowego (kształcąca w zawodzie technik handlowiec - 4 lata) NOWOŚĆ
 • Klasa nowoczesnych technologii budownictwa (kształcąca w zawodzie technik budownictwa - 4 lata)
 • Klasa wizażu i stylizacji fryzur (kształcąca w zawodzie technik usług fryzjerskich 4 - lata)

Zasadnicza Szkoła Zawodowa (3-letnia) kształąca w zawodach: 

  • Mechanik pojazdów samochodowych
  • Murarz – tynkarz
  • Kucharz
  • Ślusarz NOWOŚĆ
  • Elektromechanik pojazdów samochodowych NOWOŚĆ

Gimnazjalisto czekamy na Ciebie!!!

                      Pamiętaj w elektronicznym naborze wybierz Naszą szkołę!!!                                                         

      Szkoła zapewnia:

    -  kompetentnych nauczycieli i wychowawców, opiekę pedagoga,

     - opiekę, przyjazne, bezpieczne i korzystne dla zdrowia warunki edukacji,

     -  poszanowanie praw ucznia, rozwijanie swoich zainteresowań,

     -  możliwość poznawania regionu i kraju,

     -  przygotowanie do matury i egzaminu zawodowego.

Program (harmonogram) dnia:

 • Powitanie gości przez Dyrektora szkoły
 • Przedstawienie oferty edukacyjnej szkoły
 • Część artystyczna i quizy
 • Zwiedzanie budynku szkoły (klasopracownie, wartsztaty, biblioteka).

 

  Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych  Nr 1, ul. Zamkowa 1, 22-300 Krasnystaw

tel. 82 57637 55  www.zspnr1-krasnystaw.edu.pl ,e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.      

dni otw napis                                                                                                                                                

         Nasza szkoła wzbudza zainteresowanie nie tylko wśród młodzieży. W ostatnich dniach do dyrektora szkoły "zgłosiła się" Mama Sowa z zapytaniem, czy istnieje możliwość przyjęcia do szkoły jej dzieci, które są zainteresowanie pobytem w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Krasnymstawie. Oto one:

sowy1 1067x800

            Jak widać na zdjęciu Każda z młodych sów patrzy w innym kierunku. Mama sowa wyjaśniła, że wynika to z zainteresowań. Jedna z młodych wyraźnie interesuje się klasą diagnostyczno-serwisową, druga spogląda na dział budowlany, gdzie zajęcia odbywają uczniowie z klas nowoczesnych technologii budownictwa, a trzecia wyraźnie interesuje się klasą dietetyki i planowania żywienia.

            Oprócz zainteresowań typowo zawodowych sówki są świetnymi sportowcami.

sowy2 1166x800

sowy3 1067x800

            W "rozmowie" z dyrektorem sowia mama wyraziła chęć uzupełnienia swojej wiedzy poprzez uczęszczanie na kwalifikacyjny kurs zawodowy - w zawodzie sprzedawca. Aby odpowiednio się przygotować przefrunęła do biblioteki szkolnej w celu wypożyczenia odpowiednich podręczników.

sowy4 800x942

            Po miłej "rozmowie" i zapoznaniu ze szkołą sowy stały się częścią społeczności szkolnej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Krasnymstawie, a jak mówi przysłowie:

 "Sowa - mądra głowa" ..... świadomie wybrała właśnie naszą szkołę.

               

Dnia 13 lutego 2014 w odbył się konkurs matematyczny. Udział wzięło 14 uczniów naszej szkoły. Po sprawdzeniu prac konkursowych wyłoniono zwycięzcę oraz dwa drugie miejsca.

I miejsce – Piotr Jachymek z klasy 3tm

II miejsce – Artur Skrzypek z klasy 2tp

                   Mateusz Wieczerniak z klasy 3te

Uczennica klasy 1k (zasadnicza szkoła zawodowa) Malwina Stasiuk otrzymała wyróżnienie za udział w konkursie, jako jedyna przedstawicielka zasadniczych klas zawodowych. Uczennica odniosła sukces na miarę swoich możliwości.

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych osiągnięć w konkursie na szczeblu powiatowym.

Zwycięzcy konkursu (Artur Skrzypek, Mateusz Wieczerniak) wzięli udział w powiatowym konkursie matematycznym, ale nie odnieśli w nim znaczącego sukcesu.

Savoir-vivre (fr. savoir - wiedzieć, vivre - żyć; "znajomość życia") czyli ogłada, dobre maniery, bon-ton, konwenans towarzyski, znajomość obowiązujących zwyczajów, form towarzyskich i reguł grzeczności obowiązujących w danej grupie.

Wyrażenie savoir-vivre pochodzi z języka francuskiego i jest złożeniem dwóch czasowników w formie bezokolicznika. Savoir znaczy wiedzieć, za to vivre znaczy po prostu żyć. Stąd savoir-vivre przetłumaczyć można jako sztuka życia. Wzięte razem, tworzą popularny splot słów, który można rozumieć jako:
• znajomość obyczajów i form towarzyskich, reguł grzeczności;
• umiejętność postępowania w życiu i radzenia sobie w różnych trudnych sytuacjach.

U W A G A !!!

Szkolna zbiórka gazet (kolorowych, typu zszywanego np. Tele tydzień) dla uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Krasnymstawie.
Za przyłączenie się do akcji charytatywnej punkty dodatnie z zachowania
2 kg gazet = 10 punktów.

Gazety są przyjmowane w pracowni gastronomicznej codziennie 

od 8.50 do 12.00 przez panie A. Sadlak-Skrzypek i A. Pawlas.

 

makulatura

Medale dla naszych uczniów w I Pucharze Polski Kadetów w zapasach.
W dniach 15 – 17.03.2013 r. w Brzegu Dolnym odbył się I Puchar Polski Kadetów w zapasach w stylu wolnym. W zawodach wzięło udział 245 zawodników z 62 klubów. Były to także centralne eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która odbędzie się w lipcu w Zgierzu. Mamy zaszczyt poinformować, że z  Brzegu Dolnego z trzema medalami wrócili zawodnicy LMKS Krasnystaw. Najlepiej z podopiecznych trenera Adama Swatka spisał się Dominik Gęba. Debiutujący w tej grupie wiekowej zawodnik wywalczył srebrny medal w kategorii wagowej do 42 kg.

Nasi uczniowie klasy pierwszej technikum - Tomasz Stasicki (w kategorii do 58 kg) oraz Arkadiusz Wawrzycki (w kategorii wagowej do 85 kg) wywalczyli brązowe medale I Pucharu Polski Kadetów.

W klasyfikacji klubowej zapaśnicy LM KS Krasnystaw zajęli wysokie 6 miejsce. Wszystkim zawodnikom gratulujemy i życzymy złotych medali. 

 

zapasy

dni4W ZespoleSzkół Ponadgimnazjalnych Nr 1  w poniedziałek 25 marca 2013 r.  odbyły się Dni Otware dla gimnazjalistów z klas trzecich oraz ich  rodziców. Na początku spotkania gimnazjaliści zostali przywitami serdecznie przez dyrektora szkoły Wojciecha Maślonę. Następnie goście obejrzeli prezentację multimedialną o naszej szkole. Po obejrzeniu prezentacji zorganizowany został konkurs dotyczący działalności ZSP Nr1. Najlepsi otrzymali nagrody. Samorząd Uczniowski przygotował część artystyczną, przedstawiając ofertę edukacyjną szkoły. Największe wrażenie zrobiła nasza uczennica Majka, która śpiewając w rytmie hip hopu przesłała do gości przekaz o tzw. Zetce. Następnie uczniowie gimnazjum byli oprowadzani przez nauczycieli i uczniów szkoły, oglądali sale lekcyjne, kuchnię, pracownie informatyczne, salę gimnastyczną i siłownię, bibliotekę, warszaty szkolne.

Dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili naszą szkołę.


 dni10

 

K O M U N I K A T

 

Z   przyczyn  obiektywnych  nastąpiła  zmiana  terminu

 

KONKURSU   PIOSENKI   SATYRYCZNEJ.

 

Konkurs odbędzie się18 kwietnia 2013 r.

 

w świetlicy naszej szkoły.

 

Jednocześnie wydłużony został termin składania zgłoszeń

do 9 kwietnia 2013 r.

 

Wszystkich chętnych zapraszamy do wzięcia udziału.

 

Organizatorzy przepraszają opiekunów i uczestników konkursu

za wprowadzone zmiany.

 

UWAGA UCZNIOWIE !!!
W szkole organizowany jest konkurs dla wszystkich uczniów naszej szkoły.

Tematyka konkursu obejmuje zagadnienia prawne związane z założeniem
i funkcjonowaniem działalności gospodarczej:

Jak założyć firmę?

Konkurs składa się z dwóch etapów:
I etap – test
II etap – pytania otwarte

Celem konkursu jest popularyzacja wiedzy na temat przedsiębiorczości oraz pobudzenie aktywności młodzieży
w kierunku prowadzenia działalności gospodarczej.
W przyszłości możesz sam założyć własną działalność gospodarczą.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w konkursie

Zgłoszenia uczestników przyjmowane są do 5 kwietnia 2013r. (do piątku) do pani Małgorzaty Typiak, pani Katarzyny Mańko,
pani Bożeny Cieszko-Pankiewicz i pana Leszka Franczka
więcej informacji udzielą nauczyciele uczący przedmiotów ekonomicznych

Konkurs odbędzie się w maju ( I i II etap) 2013 r.

Nagrody czekają:)

W dniu 18 marca 2013r. gościliśmy w naszej szkole sekretarza stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej pana Tadeusza Sławeckiego, któremu towarzyszyły pani Ewa Konikowska-Kruk - dyrektor Departamentu Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego MEN oraz pani Czesława Kunkiewicz-Waligóra - radca ministra w Departamencie Współpracy z Samorządem Terytorialnym MEN. Obecne były również władze naszego powiatu reprezentowane przez pana Janusza Szpaka - starostę krasnostawskiego, pana Marka Nowosadzkiego - przewodniczącego Rady Powiatu oraz pana Henryka Czernieja - wicestarostę krasnostawskiego.

Po wprowadzeniu i powitaniu gości przez dyrektora szkoły głos zabrał minister Tadeusz Sławecki, który przedstawił działania MEN związane z reformą szkolnictwa zawodowego zrealizowane dotychczas oraz te, które pozostały do wykonania.

Konwencja spotkania przewidywała zadawanie pytań naszym Gościom. Pierwszym pytającym był przewodniczący Rady Powiatu pan Marek Nowosadzki, którego interesował sposób naliczania subwencji oświatowej dla powiatów, które notują ujemny przyrost naturalny. O odpowiedź w imieniu Ministra poproszona została pani Czesława Kunkiewicz-Waligóra, która pokrótce omówiła rozporządzenie MEN w sprawie sposobu podziału części oświatowej subwencji ogólnej dla jednostek samorządu terytorialnego w 2013r. wskazując na dużą rolę i gamę wag określonych w tym rozporządzeniu dla realizacji poszczególnych zadań oświatowych.

Następnie dyrektor szkoły odczytywał ministrowi złożone przed spotkaniem pytania nauczycieli i pracowników oświaty, na które odpowiadał sekretarz stanu lub wskazana przez niego osoba towarzysząca. Odpowiedziano na każde z zadanych pytań.

Świetlica szkolna, w której odbywało się spotkanie była w całości wypełniona. Spotkanie z ministrem trwało ponad półtorej godziny.

 IMG 1094 1199x800

 {gallery men}

Uczniowie naszej szkoły

uczestniczyli w uroczystym pasowaniu na czytelnika uczniów klas pierwszych Szkoły Podstawowej Nr 1 w Krasnymstawie - 6.03.2013 r.

(w ramach współpracy bibliotek szkolnych powiatu krasnostawskiego).

 

Zaprezentowali pierwszakom przedstawienie: „Bajka o piesku”.

Dzieci z wielką uwagą i zainteresowaniem oglądały bajkę przygotowaną przez starszych kolegów

Wystawa-7Wystawę prac konkursowych przygotowali

uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 im. Bartosza Głowackiego w Krasnymstawie:

Karolina Marek, Magdalena Talarowska i Katarzyna Marciniak, pod kierunkiem p. Hanny Pawłowskiej

oraz Ewa Kmieć uczennica ZSP Nr 1.

 • Wystawa-1
 • Autor: Bogumiła Bęcal
 • Odsłon: 5834
 • Downloads: 993
 • Ocena: Brak głosów 
 • Wystawa-2
 • Autor: Bogumiła Bęcal
 • Odsłon: 5677
 • Downloads: 955
 • Ocena: Brak głosów 
 • Wystawa-3
 • Autor: Bogumiła Bęcal
 • Odsłon: 5780
 • Downloads: 1000
 • Ocena: Brak głosów 
 • Wystawa-4
 • Autor: Bogumiła Bęcal
 • Odsłon: 5747
 • Downloads: 992
 • Ocena: Brak głosów 

Podsumowanie-228. 02. 2013 r.

w budynku  Powiatowej Biblioteki Publicznej w Krasnymstawie,
odbyło się uroczyste podsumowanie projektu współpracy bibliotek szkolnych powiatu krasnostawskiego:

„Sztuka jest szansą ocalenia człowieka”.

Celem projektu było rozwijanie i propagowanie działalności twórczej dzieci i młodzieży na każdym poziomie edukacji szkolnej, pobudzanie twórczości literackiej, plastycznej i teatralnej.

Pierwszym punktem uroczystości było rozdanie nagród uczestnikom konkursów: „Najpiękniejsza bajka świata” oraz „Bajka o piesku”, wręczenie podziękowań nauczycielom przygotowującym dzieci do konkursów.

Podziękowania otrzymali również nauczyciele bibliotekarze – koordynatorzy projektu w poszczególnych szkołach : Anna Ziniewicz i Anna Bobryk z Zespołu Szkół Nr 1 w Krasnymstawie, Iwona Szeliga z Zespołu Szkół Nr 1 w Kraśniczynie, Anna Kosiarskiej z Zespołu Szkół w Izbicy, Beata Frącek z Zespołu Nr 1 Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Siennicy Nadolnej, Joanna Włodarczyk z Zespołu Szkół w Siennicy Różanej, Hanna Pawłowska z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Krasnymstawie.

 

Na zakończenie imprezy,

uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Krasnymstawie, zaprezentują widowni

premierę przedstawienia,

które jest sceniczną adaptacją

Bajki o piesku” Konrada Patyka.

 • Podsumowanie-1
 • Autor: Bogumiła Bęcal
 • Odsłon: 6067
 • Downloads: 985
 • Ocena: Brak głosów 
 • Podsumowanie-2
 • Autor: Bogumiła Bęcal
 • Odsłon: 30068
 • Downloads: 951
 • Ocena: Brak głosów 
 • Podsumowanie-3
 • Autor: Bogumiła Bęcal
 • Odsłon: 6104
 • Downloads: 983
 • Ocena: Brak głosów 
 • Podsumowanie-4
 • Autor: Bogumiła Bęcal
 • Odsłon: 6196
 • Downloads: 1008
 • Ocena: Brak głosów 

Dnia 24.03.2010r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 odbył się Powiatowy Konkurs z języka niemieckiego dla szkół gimnazjalnych przygotowany przez dyplomowanego nauczyciela języka niemieckiego Marię Pardyka. Do udziału w konkursie przystąpiły następujące szkoły: Gimnazjum im. Jana III Sobieskiego w Żółkiewce, Gimnazjum w Gorzkowie, Gimnazjum przy Zespole Szkół Nr 1 w Krasnymstawie. Konkurs składał się z dwóch etapów: części pisemnej i ustnej. Miał on na celu popularyzację języka niemieckiego, rozwijanie u uczniów zainteresowania językiem niemieckim i zachęcanie do dalszej pracy i pogłębiania własnej wiedzy oraz uwzględniał wiedzę i umiejętności objęte programami nauczania języka niemieckiego z zakresu programu szkoły gimnazjalnej o stopniu podstawowym. I miejsce w konkursie zajął Mateusz Wieczorkowski z Gimnazjum w Żółkiewce, II miejsce zajęła Agnieszka Podkościelna z Gimnazjum w Żółkiewce, III miejsce zajęła Katarzyna Stasieczek z Gimnazjum w Gorzkowie. Nad przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie: Maria Wodyk, Bartłomiej Wróblewski, Bogusław Zych oraz Maria Pardyka. Na zakończenie konkursu uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody. Fundatorami nagród było Starostwo Powiatowe w Krasnymstawie i Burmistrz Miasta Krasnegostawu.