kosciuszkoGodło PolskiZespół Szkół Nr 1

im. Tadeusza Kościuszki w Krasnymstawie

ul. Zamkowa 1, 22-300 Krasnystaw

tel/fax: (82) 576 37 55

e-mail: sekretariat@zsnr1-kosciuszko.pl

Najnowsze artykuły

01 Maj 2024 05:19 - Lekcja historii
Święto Konstytucji 3 maja.

Święto Konstytucji 3 maja. 30 kwietnia 2024 r. w Zespole Szkół Nr 1 im. T. Kościuszki w Krasnymstawie odbyła się uroczysta akademia z okazji 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Uczniowie i uczennice z kl. 1 tse, kl. 1 tz, 1 kmr, 2 tp, 3 tze, 3 tp oraz 4 tz pod kierunkiem Jerzego Stępnia i Małgorzaty Bieleckiej-Dudek zaprezentowali oprawę słowno-muzyczną dla upamiętnienia tak ważnego wydarzenia historycznego jakim było uchwalenie pierwszej w Europie, a drugiej na świecie spisanej [ ... ]

Wydarzenia szkolneCzytaj więcej...
30 Kwi 2024 06:00 - Super User
„Naprawiaj, nie wyrzucaj” - branżowe szkolenie techniczne uczniów ZS Nr 1.

„Naprawiaj, nie wyrzucaj” - branżowe szkolenie techniczne uczniów ZS Nr 1. Dnia 25 kwietnia w naszej placówce odbyło się szkolenie z zakresu stosowania wyrobów chemicznych produkowanych przez firmę Technicqll.pl. Uczniowie zawodowych klas budowlanych oraz mechanicy pojazdów samochodowych mieli okazję zapoznać się z klejami, kitami i innymi wyrobami chemicznymi, które pomagają w usuwaniu różnego typu awarii powstałych w domu, ogrodzie, warsztacie, motoryzacji i przemyśle. Pod [ ... ]

Wydarzenia szkolneCzytaj więcej...
30 Kwi 2024 05:50 - Postaw na zawód
Konkurs „SUPERKADROWIEC

W roku szkolnym 2023/2024 po raz drugi przeprowadzono konkurs „SUPERKADROWIEC”, który zastąpił organizowany przez 18 lat  konkurs o tytuł MISTRZA RACHUNKOWOŚCI.  Opiekunem konkursu  jest p. Bożena Cieszko-Pankiewicz, nauczyciel przedmiotów zawodowych – ekonomicznych. Konkurs SUPERKADROWIEC skierowany był głównie do uczniów klas piątych TECHNIKUM NR 1 w zawodzie TECHNIK EKONOMISTA. Jego podstawowy cel to - zmotywowanie uczniów do utrwalenia i poszerzenia wiedzy [ ... ]

Wydarzenia szkolneCzytaj więcej...
29 Kwi 2024 18:07 - zakończenie roku szkolnego
Uroczyste zakończenie roku szkolnego klas maturalnych

  Pożegnanie maturzystów w  naszej szkole  odbyło się 26 kwietnia  2024 r.  Prowadzący akademię uczniowie młodszych klas: Amelia Szadura i Jan Berbeć  poprosili o zabranie głosu  panią Małgorzatę Jędruszczak  - Dyrektor Szkoły, która powitała obecnych na uroczystości :  panią Aleksandrę Stachulę - Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Promocji  Powiatu , panią Katarzynę Mańko -  Wicedyrektor  Szkoły,  [ ... ]

Wydarzenia szkolneCzytaj więcej...
28 Kwi 2024 17:23 - Małgorzata Typiak
Warsztaty kulinarne - OSM i Zetka gotują z Katarzyną Bosacką

  25 kwietnia 2024 roku w naszej szkole odbyło się kulinarne święto, czyli warsztaty z panią Katarzyną Bosacką organizowane przez Okręgową Spółdzielnię Mleczarską w Krasnymstawie. Dla społeczności gastronomicznej była to nagroda w konkursie organizowanym przez naszą lokalną spółdzielnię mleczarską i panią Katarzynę Bosacką na najbardziej szalony, kreatywny lub zwariowany przepis z wykorzystaniem produktu z OSM Krasnystaw. Spotkanie rozpoczęła pani Agnieszka Adamska [ ... ]

Wydarzenia szkolneCzytaj więcej...
26 Kwi 2024 09:52 - Lekcja historii
„Czerwone maki”- Wyjście do kina.

  24 kwietnia 2024 r. młodzież z Zespołu Szkół Nr 1 im. T. Kościuszki w Krasnymstawie wybrała się do kina na film historyczny „Czerwone maki”. Film nawiązywał do dramatycznych kart polskiej historii; dotyczył słynnej zwycięskiej bitwy o Monte Cassino. Nasi uczniowie obejrzeli film z powagą i zainteresowaniem. Była to dla nich lekcja historii i patriotyzmu. W seansie filmowym uczestniczyli uczniowie z kl. 1 tz, 1 tp, 1tse, 2 tse, 2 tp, 2 tz, 3 tze, 1 kmr, 1 msf. Opiekunami [ ... ]

Wydarzenia szkolneCzytaj więcej...
22 Kwi 2024 15:21 - Dzień Ziemi
Dzień Ziemi z EkoFlow!

  Dzień Ziemi z EkoFlow! Z okazji Dnia Ziemi gościliśmy przedszkola w naszej szkole: Przedszkole Nr 1 im. Słoneczka Jedyneczka w Krasnymstawie Przedszkole Nr 4 im. Kubusia Puchatka w Krasnystawie Przedszkole Nr 5 im. Bajeczka w Krasnymstawie Mieliśmy przyjemność obejrzeć przedstawienie pt. “Sprzątanie Świata” Przedszkola Nr 5 „Bajeczka” Dziękujemy grupie 5 latków oraz wychowawcy i autora przedstawienia Pani Małgorzacie Gwarda Na końcu wszyscy obecni zostali [ ... ]

Wydarzenia szkolneCzytaj więcej...
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 46.

SAM 5062 kopiaDzień 26 listopada 2015r. był szczególny w życiu Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Krasnymstawie. Szkoła obchodziła jubileusz 70-lecia swojego istnienia. Uroczystość rozpoczęła się przemarszem społeczności szkolnej, w asyście pocztów sztandarowych i dyrektorów zaprzyjaźnionych szkół ponadgimnazjalnych, do kościoła p.w. św. Franciszka Ksawerego, na uroczystą Mszę Św.

Liturgii przewodniczył Ks. Kanonik Henryk Kapica – proboszcz parafii, w otoczeniu koncelebransów: Ks. Kanonika Romana Skowrona – proboszcza parafii Trójcy Przenajświętszej oraz Ks. Pawła Klępki – wikariusza w parafii p.w. św. Franciszka, a jednocześnie katechety w ZSP Nr 1.

Po Mszy Św. uroczysty pochód powrócił do Jubilatki, gdzie miały miejsce dalsze uroczystości. Wchodząc do pięknie udekorowanej szkoły, uczestnicy jubileuszu otrzymali od naszych uczniów pamiątkowe plakietki związane z 70-leciem, a następnie zajęli miejsca w sali gimnastycznej.

„Mądrość jest jedyną wartością,
która się nie dewaluuje”
Sokrates
27 listopada 2015 r w „refektarzu kolegium pojezuickiego odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu krasnostawskiego. 
Stypendia otrzymali uczniowie którzy zdobyli najwyższe średnie ze wszystkich przedmiotów w danej szkole, a ponadto wyróżniali się  nienagannym zachowaniem. 

mikoaj 2014 20141217 1029576762W piątek, 5 grudnia naszą szkołę odwiedził specjalny gość, czyli Święty Mikołaj. W towarzystwie uroczych śnieżynek obdarował dyrekcję, nauczycieli i najgrzeczniejszych uczniów upominkami i słodyczami. Nie zapomniał także o symbolicznych rózgach L. Cóż… mimo tego, wizytę Mikołaja będziemy długo i ciepło wspominać.

 

 • Mikołaj 2014
 • Autor: S.M.-R.
 • Odsłon: 6334
 • Downloads: 988
 • Ocena: Brak głosów 
 • Mikołaj 2014
 • Autor: S.M.-R.
 • Odsłon: 6120
 • Downloads: 939
 • Ocena: Brak głosów 
 • Mikołaj 2014
 • Autor: S.M.-R.
 • Odsłon: 5952
 • Downloads: 905
 • Ocena: Brak głosów 
 • Mikołaj 2014
 • Autor: S.M.-R.
 • Odsłon: 5979
 • Downloads: 926
 • Ocena: Brak głosów 

legia lecznaGórnik Łęczna - Legia. Sensacja w Łęcznej! Prusak zatrzymał mistrzów Polski!

       W dniu 14 grudnia 2014 roku młodzież z naszej szkoły mogła obejrzeć na żywo   mecz piłki nożnej pomiędzy ,, Górnikiem Łęczna a Legią Warszawa”.

Jest to kolejny wyjazd zorganizowany dla osób zainteresowanych piłką nożną.   Uczniowie ZSP nr 1 w Krasnymstawie  mogli obejrzeć rewelacyjną grę gospodarzy.

Łęczna po bardzo dobrej grze wygrała z Legią 3:1 Świetne zawody rozegrał bramkarz gospodarzy Sergiusz Prusak, który świetnie bronił strzały gości i wychwytywał liczne dośrodkowania. Legia przegrała w Ekstraklasie po raz pierwszy od 9 listopada i klęski w Szczecinie z Pogonią. Górnik wygrał po raz piąty na własnym boisku. W Łęcznej gospodarze nie przegrali w tym sezonie ani razu.

Organizatorem wycieczki był UKS ,, Zetka „ oraz ZSP nr 1 w Krasnymstawie.

Opiekunami byli: Leszek Dworucha oraz Małgorzata Gadomska- Matycz.

 • Uczniowie na meczu Górnika Łęczna z Legią
 • Autor: Leszek Dworucha
 • Odsłon: 5782
 • Downloads: 880
 • Ocena: Brak głosów 
 • Uczniowie na meczu Górnika Łęczna z Legią
 • Autor: Leszek Dworucha
 • Odsłon: 5871
 • Downloads: 892
 • Ocena: Brak głosów 
 • Uczniowie na meczu Górnika Łęczna z Legią
 • Autor: Leszek Dworucha
 • Odsłon: 5726
 • Downloads: 916
 • Ocena: Brak głosów 
 • Uczniowie na meczu Górnika Łęczna z Legią
 • Autor: Leszek Dworucha
 • Odsłon: 6009
 • Downloads: 937
 • Ocena: Brak głosów 

20141205 115339 1067x800W dniu 5 grudnia 2014 r. w sali sportowej ZSP nr 1 w Krasnymstawie odbył się Mecz Mikołajkowy w piłkę siatkową pomiędzy klasą maturalną IV Tb a reprezentacją szkoły.

Jak co roku z okazji 6 grudnia odbywa się impreza, w której walczą odchodzący ze szkoły maturzyści z uczniami, którzy pozostają w szkole. Po zaciętej walce nieznacznie wygrał zespół maturzystów.    

Imprezę odwiedził Święty Mikołaj, który wręczył wszystkim grającym paczki ze słodyczami.   Mikołaj, mimo wielu obowiązków, znalazł czas, aby zrobić wspólne zdjęcie z uczestnikami imprezy.

Mecz był zorganizowany przez nauczycieli w-f w ramach prac SKS. Sędzią głównym była pani Małgorzata Gadomska – Matycz, sędzią punktowym Leszek Dworucha, spikerem Marcin Łukaszczyk, obsługę muzyczną zabezpieczył Grzegorz Świech. W imprezie brali udział uczniowie, którzy sprawnie pomagali organizatorom nad przebiegiem meczu. Pamela Bojarska, Katarzyna Linkiewicz oraz Dominika Gaweł liczyły punkty oraz zajęły się sesją zdjęciową.

Święty Mikołaj dziękuje wszystkim biorącym udział w imprezie za świetną zabawę.

{gallery artykuly/2014/mecz_mikolaj}

W dniu 11 grudnia 2014 r.  uczennice z 3 klasy technikum ekonomicznego, zgrupowane w sekcji naukowej SU, zorganizowały losowanie par  zawodników zakwalifikowanych do I turnieju warcabowego o puchar dyrektora szkoły. 

Osoby zainteresowane w napięciu wyczekiwały jakiego przeciwnika przyniesie im los.  Na pewno  dla wszystkich był życzliwy.  Teraz tylko należy rozpocząć intensywny trening przed zawodami. Pierwsze rozgrywki już wkrótce.

Wszyscy zapominalscy mogą poznać swojego przeciwnika „zaglądając” na tablicę ogłoszeń, na której została wywieszona lista zawodników . Do turnieju zgłosiło się 48 osób.

war

Wycieczka do ZwierzyńcaDnia 17 października SZKOLNE KOŁO SPORTOWE w naszej szkole zorganizowało jednodniową

 wycieczkę do Zwierzyńca. Młodzież miała okazję podziwiać urokliwe miejsca Roztocza.

Zwiedziliśmy KOŚCIÓŁEK NA WODZIE , byliśmy na BUKOWEJ GÓRZE , odwiedziliśmy miejsce pamięci

we wsi Sochy.

   Korzystając z pogody spacerowaliśmy nad STAWAMI  ECHO. W drodze powrotnej zwiedziliśmy

 zabytkowy Zamość.

                                                                            Opiekunami byli  Małgorzata Gadomska Matycz

                                                                                                                               i Marcin Łukaszczyk

 • Wycieczka do Zwierzyńca
 • Autor: Małgorzata Gadomska Matycz
 • Odsłon: 3559
 • Downloads: 520
 • Ocena: Brak głosów 
 • Wycieczka do Zwierzyńca
 • Autor: Małgorzata Gadomska Matycz
 • Odsłon: 85155
 • Downloads: 521
 • Ocena: Brak głosów 
 • Wycieczka do Zwierzyńca
 • Autor: Małgorzata Gadomska Matycz
 • Odsłon: 3479
 • Downloads: 532
 • Ocena: Brak głosów 
 • Wycieczka do Zwierzyńca
 • Autor: Małgorzata Gadomska Matycz
 • Odsłon: 3489
 • Downloads: 537
 • Ocena: Brak głosów 

DSC 0196 1280x800Młodzież naszej szkoły wzięła udział w jednodniowej wycieczce do Rzeszowa.

Po zwiedzaniu miasta kolejną atrakcją był mecz piłki siatkowej mężczyzn Resovia Rzeszów – Budva

Budvanska  Rivijera . Uczestnicy wycieczki mogli obejrzeć reprezentantów naszego kraju , a także

obecnych mistrzów świata w piłce siatkowej. Mecz zakończył się zwycięstwem Resovii  3-0 .

Po meczu była okazja uzyskać autografy od zawodników obu drużyn oraz poprosić o pamiątkowe

zdjęcie. Wyjazd zorganiowało Szkolne Koło Sportowe .

                                                            opiekunowie : Małgorzata Gadomska Matycz

                                                                                      Ewelina Puchała.

{gallery artykuly/2014/resovia}

Kółko plastyczne - twórczośćNasza szkoła pozwala rozwijać się talentom, które drzemią w naszych uczniach w tym roku szkolnym uczennice uczęszczające na zajęcia plastyczne Basa Natalia , Kamińska Agnieszka , Stasiuk Malwina i Merska Weronika ,pod opieką Sylwii Młynarczyk-Rysak

 

wykonały piękne dekoracje bożonarodzeniowe zdobiące naszą szkołę. Wykonanie tych ozdób było możliwe dzięki uprzejmości p.Wiesława Siwca 

Sklep „AGAT”

który podarował

uczennicom materiały plastyczne.

 • Kółko plastyczne - twórczość
 • Autor: Sylwia Młynarczyk-Rysak
 • Odsłon: 6085
 • Downloads: 988
 • Ocena: Brak głosów 
 • Kółko plastyczne - twórczość
 • Autor: Sylwia Młynarczyk-Rysak
 • Odsłon: 6205
 • Downloads: 956
 • Ocena: Brak głosów 
 • Kółko plastyczne - twórczość
 • Autor: Sylwia Młynarczyk-Rysak
 • Odsłon: 5811
 • Downloads: 928
 • Ocena: Brak głosów 
 • Kółko plastyczne - twórczość
 • Autor: Sylwia Młynarczyk-Rysak
 • Odsłon: 36074
 • Downloads: 915
 • Ocena: Brak głosów 
Naszemu ofiarodawcy serdecznie dziękujemy.

 

 

            Kolędy  Jest taki dzień, magiczny dzień pojednania……… Takimi słowami zaczęła się uroczystość „Kolędowania po europejsku”.

 

Prezentacja zwyczajów związanych ze Świętami Bożego Narodzenia w Polsce i wybranych krajach europejskich oraz koncert kolęd śpiewanych w języku polskim, angielskim

i niemieckim odbyła się 17 grudnia w świetlicy szkolnej.

Kolędowanie wprawiło wszystkich w prawdziwie świąteczny nastrój.

 

 

W uroczystości udział wzięli:

 

Patrycja Gaweł

Marlena Góra

Anna Nizioł

Karolina Małysz

Agata Kowalak

Mateusz Wieczerniak

Paulina Jaremek

Ewelina Miciuła

Karolina Sieniec

Karolina Martyn

Agata Pardus

Sylwia Zaborowska

Anna Kaczor

Piotr Ciechański

Krzysztof Skowronek

 

       Nauczyciele  dziękują uczniom za udział w uroczystości.

                                                                                               Zofia Rychwalska

                                                                                               Urszula Nowak

                                                                                               Piotr Sroczyński

                                                                                        

 • Kolędy
 • Autor: Zofia Rychwalska
 • Odsłon: 36432
 • Downloads: 999
 • Ocena: Brak głosów 
 • Kolędy
 • Autor: Zofia Rychwalska
 • Odsłon: 6039
 • Downloads: 987
 • Ocena: Brak głosów 
 • Kolędy
 • Autor: Zofia Rychwalska
 • Odsłon: 6009
 • Downloads: 968
 • Ocena: Brak głosów 
 • Kolędy
 • Autor: Zofia Rychwalska
 • Odsłon: 5967
 • Downloads: 1034
 • Ocena: Brak głosów 

 
 

Andrzejkowe wróżbyI znowu przyszedł czas na   tradycyjne  andrzejkowe przepowiednie.

 

29 listopada uczniowie naszej szkoły mogli wziąć udział w przygotowanych przez Samorząd Szkolny wróżbach .Były andrzejkowe serca, wróżenie z butów i lanie wosku przez klucz.

Uczniowie klasy 1k upiekli dla nas chińskie ciasteczka z wróżbą.

 • Andrzejkowe wróżby
 • Autor: Marzena Szydłowska
 • Odsłon: 5336
 • Downloads: 864
 • Ocena: Brak głosów 
 • Andrzejkowe wróżby
 • Autor: Marzena Szydłowska
 • Odsłon: 5447
 • Downloads: 918
 • Ocena: Brak głosów 
 • Andrzejkowe wróżby
 • Autor: Marzena Szydłowska
 • Odsłon: 5541
 • Downloads: 897
 • Ocena: Brak głosów 
 • Andrzejkowe wróżby
 • Autor: Marzena Szydłowska
 • Odsłon: 5353
 • Downloads: 865
 • Ocena: Brak głosów 

Mikołajki 20136 grudnia odwiedził naszą szkołę Święty Mikołaj .W towarzystwie dwóch sympatycznych Mikołajek rozdawał grzecznym uczniom cukierki.   Chociaż wszyscy nauczyciele zapewniali, że  w kończącym się roku byli grzeczni , na wszelki wypadek  oprócz słodyczy otrzymali  symboliczne rózgi.

 • Mikołajki 2013
 • Autor: Marzena Szydłowska
 • Odsłon: 5374
 • Downloads: 902
 • Ocena: Brak głosów 
 • Mikołajki 2013
 • Autor: Marzena Szydłowska
 • Odsłon: 5343
 • Downloads: 856
 • Ocena: Brak głosów 
 • Mikołajki 2013
 • Autor: Marzena Szydłowska
 • Odsłon: 5450
 • Downloads: 874
 • Ocena: Brak głosów 
 • Mikołajki 2013
 • Autor: Marzena Szydłowska
 • Odsłon: 5361
 • Downloads: 870
 • Ocena: Brak głosów 

 

Mikołaj w szkole - meczMikołaj nie próżnował w naszej szkole. Odwiedził także  uczniów ,którzy wzięli udział w SPORTOWYM  MIKOŁAJKOWYM  SHOW. Rozegrany był mecz w koszykówkę MATURZYŚCI kontra „RESZTA ŚWIATA”. Sędziom też udzielił się  mikołajkowy nastrój-co widać na zdjęciach.   Rozgrywkom przyglądał się MIKOŁAJ i dzielnie kibicował obydwu drużynom. Po zakończonym meczu Mikołaj wręczył wszystkim zawodnikom  paczki ze słodyczami. Wygrali reprezentanci „RESZTY ŚWIATA” (24-16). Za najlepszą zawodniczkę sędziowie uznali  PATRYCJĘ LINKIEWICZ z klasy 4 TE.

 • Mikołaj w szkole - mecz
 • Autor: Nauczyciele wychowania fizycznego
 • Odsłon: 5839
 • Downloads: 869
 • Ocena: Brak głosów 
 • Mikołaj w szkole - mecz
 • Autor: Nauczyciele wychowania fizycznego
 • Odsłon: 5701
 • Downloads: 895
 • Ocena: Brak głosów 
 • Mikołaj w szkole - mecz
 • Autor: Nauczyciele wychowania fizycznego
 • Odsłon: 5774
 • Downloads: 894
 • Ocena: Brak głosów 
 • Mikołaj w szkole - mecz
 • Autor: Nauczyciele wychowania fizycznego
 • Odsłon: 5726
 • Downloads: 892
 • Ocena: Brak głosów 

Biblioteka szkolna zaprasza uczniów

chętnych do realizacji przedstawienia teatru lalkowego

pt.: „Bajka o piesku”,

realizowanego w ramach projektu współpracy bibliotek szkolnych powiatu krasnostawskiego: „Sztuka jest szansą ocalenia człowieka”.

Przedstawienie adresowane jest do uczniów kl. 1-3 szkoły podstawowej.

 

 

Potrzebujemy:

 

- aktorów, którzy będą głosami postaci ( bohaterami bajki są: dziewczynka, chłopiec, wróżka, mama, piesek),

- konferansjera,

- osób chętnych do przygotowania lalek oraz scenografii,

- osób chętnychdo wykonania piesków origami,

- osób chętnych do noszenia sprzętu i wszelkich rekwizytów,

- osób do obsługi sprzętu nagłaśniającego.

 

 

Za uczestnictwo przewidywane nagrody orazdodatnie punkty z zachowania.

WIZYTA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

6 grudnia 2012 naszą szkołę odwiedził po raz kolejny Święty Mikołaj. W towarzystwie dwóch uroczych Śnieżynek rozdawał grzecznym nauczycielom i uczniom słodycze.

Pedagodzy otrzymali  również symboliczne rózgi .

 • Mecz Mikołajkowy 2012
 • Autor: joasia
 • Odsłon: 5512
 • Downloads: 947
 • Ocena: Brak głosów 
 • Mecz Mikołajkowy 2012
 • Autor: joasia
 • Odsłon: 5471
 • Downloads: 979
 • Ocena: Brak głosów 
 • Mecz Mikołajkowy 2012
 • Autor: joasia
 • Odsłon: 5619
 • Downloads: 941
 • Ocena: Brak głosów 
 • Mecz Mikołajkowy 2012
 • Autor: joasia
 • Odsłon: 5462
 • Downloads: 931
 • Ocena: Brak głosów 

Andrzejkowo..

30 listopada 2012 roku samorząd uczniowski zorganizował w naszej szkole kącik wróżb. Zaproszona przez nas cyganka Esmeralda przepowiadała wszystkim chętnym przyszłość , wróżąc z czarodziejskiej kuli i kart. Dużym powodzeniem cieszyły się chińskie ciasteczka z wróżbą , upieczone  według tajemnej receptury  przez uczniów technikum żywienia .

Wszystkim biorącym udział w zabawie życzymy spełnienia przepowiedni.

{gallery artykuly/2012/andrzejki}

 

14 listopada 2012 r. klasa IV tp miała okazję zobaczyć jak funkcjonuje Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów ,,Smyk”s.c na ul. Grobla 17 w Krasnymstawie. W ramach obchodzonego Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości nasza szkoła nawiązała współpracę z firmą ,,Smyk” s.c. Celem spotkania było pokazanie uczniom nowoczesnych urządzeń wykorzystywanych w codziennej pracy stacji kontroli pojazdów.

Firma ,,Smyk”s.c. zajmuje się diagnozą i naprawą samochodow. Świadczy usługi w zakresie:

-wymiany rozrządów ( dajemy gwarancję na 75 000 km ),
- wymiana olejów ( wymiana oleju gratis przy kupnie oleju i filtra oleju),
- diagnoza i usuwanie usterek układu zawieszenia ( wymiana amortyzatorów, końcówek drążków, stabilizatorów itd.),
- diagnoza i serwis układów hamulcowych ( regeneracja zacisków hamulcowych, wymiana tarcz, klocków, szczęk itd.),
- diagnoza i naprawa układów elektrycznych i elektronicznych samochodów,
- wulkanizacja ( zmiana opon, wyważanie kół, naprawa dziurawych opon itd.),
- kontrola zbieżności i geometrii kół (ustawianie zbieżności, kąta pochylenia koła, geometrii),
- kompleksowa obsługa klimatyzacji (sprawdzanie szczelności, nabijanie czynnika)

Firma ,,Smyk” zatrudnia wykwalifikowanych diagnostów, a przeglądy pojazdów wykonywane są na sprzęcie najwyższej jakości, który pozwala na wnikliwe sprawdzenie każdego typu pojazdu. Nasi uczniowie mogą w przyszłości być zatrudnieni w tej firmie.

Szkoła poprzez tego typu działaniach wspiera i promuje przedsiębiorcze postawy, integruje się z przedsiębiorcami ze środowiska lokalnego.

Dziękujemy firmie ,, Smyk” s.c. za przyłaczenie się do ŚTP i współpracy z naszą szkołą.

 Polecamy stronę internetową firmy: http://www.smyksc.strefa.pl/index.html

{gallery artykuly/2012/okr_stacja_diag}

Dni Otwarte NBP – Lublin 2012r.

30 listopada 2012 r. uczniowie naszej szkoły odwiedzili Narodowy Bank Polski/ oddział w Lublinie

Młodzież z dużym zainteresowaniem pogłębiała swoją wiedzę o polskim systemie bankowym. Omówione zostały zagadnienia z zakresu historii bankowości, historii pieniądza, polityki pieniężnej, systemu płatniczego, problematyki euro.Poszczególne tematy byłyprezentowane w formie interaktywnych wystaw, filmów, miniwykładów, plansz informacyjnych.

Dostaliśmy indeksy :)

Nie zabrakło jednej z największych atrakcji – sztab złota– w te dni dostępnych dla każdego na wyciągnięcie ręki! Uczniowie mieli okazję trzymać w rękach ważącą 12,5 kg sztabę złota o wartości ponad 2 milionów złotych.

Każdy mógł dotknąć :)

A tu wybijamy monety Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe monety

 

Był i sejf

Nasi uczniowie bez problemu poradzili sobie z otwarciem sejfu. W środku czekały super prezenty.

Trzeba mieć dystans do siebie :)

{gallery artykuly/2012/dni_otwarte_NBP}

 Nie przez obcych wsparcie i łaskę, lecz przez własne usiłowania dochodzi naród do szczęścia, cnoty i sławy

Tak powiedział przed laty nasz patron szkoły Tadeusz Kościuszko

Uchwalony przez Radę Pedagogiczną w dniu   31   sierpnia 2010 r.

Mikołajkowe spotkanie z poezją6 grudnia 2011 r. w bibliotece Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 odbyło się „Mikołajkowe spotkanie z poezją”. Gościem spotkania była pani Anna Czarniecka, która zaprezentowała zainteresowanym uczennicom swoje utwory poetyckie, dzieliła się refleksjami i doświadczeniami. Pani Ania zachęcała do podejmowania twórczych prób oraz wzięcia udziału w konkursie poetyckim pod nazwą „Osobność nasza, ale nie samotność”. Spotkanie upłynęło w ciepłej, mikołajkowej atmosferze.

 

 • Mikołajkowe spotkanie z poezją
 • Autor:
 • Odsłon: 32308
 • Downloads: 936
 • Ocena: Brak głosów 
 • Mikołajkowe spotkanie z poezją
 • Autor:
 • Odsłon: 5474
 • Downloads: 953
 • Ocena: Brak głosów 

nagrody starosty24 listopada 2011 roku w muzealnym reflektarzu w Krasnymstawie, miała miejsce uroczystość wręczenia stypendiów Starosty Krasnostawskiego uczniom szkół ponadgimnazjalnych naszego powiatu. Stypendia otrzymali uczniowie, którzy uzyskali wysokie średnie ze wszystkich przedmiotów oraz wzorowe zachowanie. Na uroczystość przybyła wicekurator oświaty Hanna Dudek – Janiszewska oraz Dariusz Olszak kierownik Oddziału Zamiejscowego w Chełmie Kuratorium Oświaty w Lublinie oraz starosta Janusz Szpak i członkowie zarządu starostwa powiatowego. Wraz z nagrodzonymi uczniami przybyli rodzice i dyrektorzy szkół, którzy asystowali podczas wręczenia pamiątkowych dyplomów. W tej uroczystości także brali udział uczniowie, którzy otrzymali stypendia Prezesa Rady Ministrów.

Oto nagrodzeni uczniowie naszej szkoły:

Nagroda Starosty:

Marika Bury – klasa 3 te

Anna Pacan – klasa 2 te

Konrad Pacan – klasa 4 tb

 

Nagroda Prezesa Rady Ministrów:

Jagoda Krzysztofiak – klasa 3 te

 • nagrody starosty
 • Autor: Brak danych
 • Odsłon: 5848
 • Downloads: 979
 • Ocena: Brak głosów 
 • nagrody starosty
 • Autor: Brak danych
 • Odsłon: 5768
 • Downloads: 929
 • Ocena: Brak głosów 
 • nagrody starosty
 • Autor: Brak danych
 • Odsłon: 5969
 • Downloads: 946
 • Ocena: Brak głosów 
 • nagrody starosty
 • Autor: Brak danych
 • Odsłon: 5900
 • Downloads: 970
 • Ocena: Brak głosów 

GRATULUJEMY NAGRODZONYM UCZNIOM  !

stypendium ministra26 najzdolniejszych młodych ludzi z powiatów chełmskiego, krasnostawskiego i włodawskiego otrzymało stypendia Prezesa Rady Ministrów. Uroczystość odbyła się 7 listopada, w I Liceum Ogólnokształcącym w Chełmie. Stypendia premiera wręczyła wicewojewoda Henryka Strojnowska, w asyście lubelskiego kuratora oświaty Krzysztofa Babicza. Stypendia Prezesa Rady Ministrów przyznawane są za najlepsze wyniki w nauce. Warunkiem jest średnia powyżej 4,75 lub szczególne uzdolnienia w określonej dziedzinie to warunki podstawowe.

Stypendium prezesa Rady Ministrów to 258 złotych miesięcznie. Będzie wypłacane prymusom przez dziesięć miesięcy - do czerwca 2012 roku.

 Z terenu naszego powiatu stypendium otrzymało siedem osób w tym uczennica Naszej Szkoły!

Uczennicy klasy 3te Jagodzie Krzysztofiak 

GRATULUJEMY !

 • stypendium ministra
 • Autor: Brak danych
 • Odsłon: 32119
 • Downloads: 1025
 • Ocena: Brak głosów 
 • stypendium ministra
 • Autor: Brak danych
 • Odsłon: 5461
 • Downloads: 961
 • Ocena: Brak głosów 
 • stypendium ministra
 • Autor: Brak danych
 • Odsłon: 5002
 • Downloads: 959
 • Ocena: Brak głosów 

wycieczka do warszawy 2011 Dnia 4 listopada 2011r. odbyła się wycieczka do Muzeum Powstania Warszawskiego i na Powązki.

Wyjazd został dofinansowany przez Radę Rodziców w ramach nagrody za zajęcie przez 3tp I miejsca w międzyklasowym konkursie na najlepszą frekwencję. W niepowtarzalny sposób zaprojektowana ekspozycja muzealna oddziałuje obrazem, światłem i dźwiękiem. Aranżacja wnętrza i wykorzystanie efektów multimedialnych przybliżają powstańczą rzeczywistość.

 • wycieczka do warszawy 2011
 • Autor: Brak danych
 • Odsłon: 5466
 • Downloads: 959
 • Ocena: Brak głosów 
 • wycieczka do warszawy 2011
 • Autor: Brak danych
 • Odsłon: 5246
 • Downloads: 929
 • Ocena: Brak głosów 
 • wycieczka do warszawy 2011
 • Autor: Brak danych
 • Odsłon: 5334
 • Downloads: 931
 • Ocena: Brak głosów 
 • wycieczka do warszawy 2011
 • Autor: Brak danych
 • Odsłon: 30870
 • Downloads: 951
 • Ocena: Brak głosów