W dniu 13 kwietnia 2016roku został zorganizowany konkurs motoryzacyjny dla młodzieży naszej szkoły.

Do udziału w nim zgłosiło się wiele dziewcząt i chłopców nie związanych z profilem mechanika samochodowego, co dowiodło szczególnie żywego zainteresowania motoryzacją.

Pan kierownik warsztatów Monika Łepik dokonała otwarcia konkursu i powitała zaproszonych gości, wśród których znaleźli się: Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Chełmie - pan Sławomir Niepogoda, Kierownik SCANIA Lublin - pan Jerzy Bielawski oraz pani Marta Figura i pan Łukasz Mataczyński.

Honorowy patronat objął i nagrody dla wszystkich uczestników przeznaczył Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Chełmie. Nagrody dla 3 najlepszych osób ufundowała SCANIA Lublin, natomiast wszyscy uczestnicy otrzymali upominki ufundowane przez WORD i Scania.. Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Krasnymstawie przekazała wyroby mleczarskie, które cieszyły się wielkim uznaniem wśród zaproszonych gości oraz uczestników zmagań.

Za przebieg i punktowanie odpowiedzialna była komisja sędziowska składająca się

z nauczycieli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1w Krasnymstawie w składzie:

Sławomir Czwórnóg,

Wojciech Czwórnóg

Tadeusz Słotwiński

Konkurs rozpoczął się o godzinie 10:00 częścią teoretyczną składającą się z 25 pytań dotyczących przepisów ruchu drogowego, udzielania pierwszej pomocy oraz budowy samochodów osobowych i ciężarowych. Następnie dziesięciu uczestników z najlepszymi wynikami przystąpiło do drugiego etapu polegającego na rozpoznawaniu części samochodów osobowych i ciężarowych.

Spośród wielu uczestników części pisemnej do finałowej dziesiątki zakwalifikowali się uczniowie:

1. Łukasz Staszak
  2. Tomasz Tworóg
  3. Daniel Golec
  4. Arkadiusz Wawrzycki
  5. Maciej Woźniak
  6. Kamil Janowczyk
  7. Konrad Zygmunt
  8. Rafał Piątal
  9. Karol Golec
  10. Tomasz Wójcik

Część druga konkursu - praktyczna, czyli rozpoznawanie części samochodowych, przetasowała kolejność uczestników, mimo wyrównanego poziomu. A tak wygląda lista zwycięzców:

1. Łukasz Staszak
  2. Tomasz Tworóg
  3. Kamil Janowczyk
  4. Rafał Piątal
  5. Tomasz Wójcik
  6. Daniel Golec
  7. Arkadiusz Wawrzycki
  8. Maciej Woźniak
  9. Karol Golec
  10. Konrad Zygmunt

Wszystkim przybyłym gościom i sponsorom dziękujemy za przybycie, wsparcie naszej inicjatywy i wręczenie nagród. Pani Katarzynie Oleszczuk i Agnieszce Pawlas dziękujemy za przygotowanie wraz z uczniami z klasy gastronomicznej kącika kawowego i pysznych przekąsek ciastka. Uczniom naszej szkoły dziękujemy za udział, podjęcie wyzwania i zmierzenia się z własnymi możliwościami.

Wszystkim nagrodzonym, zwłaszcza pierwszej dziesiątce, serdecznie gratulujemy                  i życzymy dalszych sukcesów. Zapraszamy za rok.

Organizatorzy:

Sławomir Czwórnóg