Dr Claun 0053

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!
6 listopada braliśmy udział w 5 edycji programu Śniadanie Daje Moc. Gospodarzem śniadania była Placówka Opiekuńczo - Wychowawcza w Krasnymstawie pod kierownictwem Pani Bożeny Dąbrowskiej, a organizatorami Agnieszka i Jarek Sędłak - Fundacja Dr Clown. Do udziału w programie zaproszeni zostali uczniowie klasy 3a z Zespołu Szkół Nr 1 w Krasnymstawie wraz z wychowawczynią Panią Renatą Suryś. My Kulinarni czyli uczniowie klas gastronomicznych, czuwaliśmy nad całością przygotowań kulinarnych wraz z naszą sorką Agnieszką Pawlas. Punktualnie o godzinie 10 rozpoczęliśmy zajęcia od pogadanki na temat śniadania , jak ważny jest to posiłek i ile daje energii na cały dzień. Następnie dzieciaki razem z nami przystąpiły do przygotowywania przepysznych i jednocześnie pomysłowych kanapek, past twarogowych, szaszłyków owocowych i sałatki wieloowocowej. Połączone zostało przyjemne z pożytecznym. Wszyscy pięknie przygotowywali posiłek a na sam koniec nastąpiła degustacja.
Było to dla nas nowe doświadczenie zarówno kulinarne jak i organizacyjne. Po raz pierwszy współpracowaliśmy z tak małymi konsumentami, ale naprawdę było warto gdy widzieliśmy zaangażowanie maluchów i uśmiechy na ich twarzach.
Z tego miejsca chcemy serdecznie podziękować pani dyrektor Bożenie Dąbrowskiej, pani Agnieszce Sędłak i panu Jarkowi Sędłakowi za zaproszenie nas do współpracy, oraz wszystkim uczestnikom za mile spędzone chwile. Panu Przemkowi Sarzyńskiemu dziękujemy za zdjęcia. Mamy nadzieję że jeszcze spotkamy się z fundacja dr Clown i pozostałymi uczestnikami przy kolejnych wyzwaniach.
A w przedsięwzięciu udział brały: Natalia Basa. Kamila Kasperek, Magdalena Zalewska, Patrycja Opat, Monika Matycz. Opiekun: Agnieszka Pawlas
                                                                                                                                                                             „Kulinarni Zetki”

Dr Claun 0011