kb

W dniu 9 października 2015 roku Okręgowy Inspektorat Pracy w Lublinie zorganizował spotkanie dla nauczycieli uczestniczących w programie Kultura Bezpieczeństwa. W trakcie szkolenia zapoznano uczestników ze szczegółami realizacji programu. Przekazano informacje o planowanych na bieżący rok szkolny konkursach  dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych „Poznaj swoje prawa w pracy". Nauczyciele otrzymali materiały pomocnicze do prowadzenia zajęć pt. „Kultura bezpieczeństwa" oraz wydawnictwa dotyczące ochrony pracy.

pi

Celem programu jest edukacja młodzieży w dziedzinie zagrożeń zawodowych, kształtowanie pożądanych postaw w zakresie bezpiecznych zachowań oraz informowanie młodzieży o różnorodnych aspektach prawnej ochrony ich pracy.

Pani Katarzyna Mańko uczestniczyła w tym spotkaniu. Nasza szkoła włączyła się do programu edukacyjnego - Kultura Bezpieczeństwa.

Państwowa Inspekcja Pracy corocznie finansuje publikację podręczników i płyt z uzupełniającym materiałem audiowizualnym CIOP-PIB, które wraz z poradnikami i innymi materiałami opracowanymi przez PIP, przekazywane są nieodpłatnie nauczycielom gotowym realizować program podczas zajęć z uczniami. Nauczyciele biorą udział w spotkaniu szkoleniowym, które ma za zadanie przygotować ich do realizacji programu. Mogą również zaprosić inspektorów pracy do udziału w lekcjach z młodzieżą – jest on realizowany zazwyczaj w formie tzw. pogadanek.

Zapraszamy osoby chętne do udziału w konkursie ,,Poznaj swoje prawa w pracy" - etap szkolny. Osoby chętne prosimy o kontakt z p. Katarzyną Mańko.