,,Gimnazjalista na zawodowym rozdrożu" – to hasło przyświecało akcji zorganizowanej przez Kuratorium Oświaty w Lublinie w dniu 23 marca 2015 r. Spotkanie uczniów gimnazjum z reprezentantami różnych szkół zawodowych odbyło się w Zespole Szkół Technicznych, w Chełmie.

Gimnazjaliści mogli poznać różne zawody „od kuchni” tj. zobaczyć jakie czynności wykonują uczniowie techników i szkół zawodowych, m. in. posmakować wypieków, poznać zasady układania płytek ceramicznych, laminowania i bindowania dokumentów i wiele innych.

Nasza szkoła prezentowała zawód TECHNIKA EKONOMISTY, z udziałem 2 uczniów: Patrycji Gaweł- stypendystki Prezesa Rady Ministrów oraz Mateusza Wieczerniaka – szkolnego wicemistrza Rachunkowości i zwycięzcę szkolnego etapu Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej.

Dużym zainteresowaniem gimnazjalistów cieszyła się frankownica, czyli urządzenie do  masowej wysyłki korespondencji oraz cegiełki sprasowanych banknotów otrzymane od NBP, o wartości 24 000 zł i 55 000 zł (pocięte i sprasowane banknoty o nominale 20 zł i 50 zł). Nie zabrakło też chętnych do wypróbowania swoich sił w obsłudze programu finansowo - księgowego Insert GT.

Nasi „Ekonomiści” z łatwością nawiązywali bliższe relacje z młodszymi koleżankami i kolegami oraz zachęcali do nauki w TECHNIKUM EKONOMICZNYM.

Więcej zdjęć na stronie: http://www.kuratorium.lublin.pl/?akc=akt&op=szcz&id=7048

Gimnazjalisto - Postaw na zawód !!!

t1

t3