jestem szefowa 150x150  Zapraszamu uczennice klas pierwszych i drugich do udziału w konkursie.

Ruszyła VI edycja konkursu dla przyszłych polskich liderek pn. „Jestem szefową”. Konkurs adresowany jest do uczennic I i II klasy szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski (w wieku do 19 lat), które są zainteresowane rozwijaniem swoich zdolności przywódczych.

Konkurs jest wspólną inicjatywą Pełnomocnika Rządu do Spraw Równego Traktowania i Ministra Edukacji Narodowej, realizowaną w partnerstwie z Przedstawicielstwem Komisji Europejskiej w Polsce.

Do uczestnictwa zachęcamy młode dziewczyny, które angażują się społecznie i/lub pełnią różnego rodzaju funkcje przywódcze w środowisku szkolnym i lokalnym.

Uczestniczki konkursu mają za zadanie przygotować prace pisemne, w których opiszą, jak wyobrażają sobie siebie w roli przywódczej, jakimi liderkami chcą być i co planują osiągnąć, a także spróbują odpowiedzieć na pytanie, czy fakt bycia kobietą ma wpływ na sprawowanie władzy.

Prace konkursowe oceni jury złożone z liderek i liderów polskiej sceny politycznej i gospodarczej.

Na finalistki konkursu czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe, a także spotkania z inspirującymi kobietami, które odniosły sukces w świecie polityki, biznesu i mediów, ciekawy program szkoleniowy, program mentoringowy oraz wizyty studyjne w wybranych instytucjach.

Zgłoszenia do konkursu można przesyłać w terminie od 3 marca do 27 kwietnia 2015 r.

Zapisy u pani Małgorzaty Typiak.